Het drama te Putbroek. SCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 1 Juni 1932 LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. RADIONIEUWS. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. •namiddag 3 uur: 758. ;3 uur: 757. telegrafisch weerbericht. Son Ned Meteorol Instituut. De Bildt stand 765.8 te Isafjord. te stand 762.3 te Memel, achting tot den avond van 2 Juni: jSte tot matige Noordelijke tot Oos- te wind. Betrokken tot zwaar bewolkt, opklarend. Weinig of geen regen. I rerandering in temperatuur. CITENLANuSCB weerbericht. (gedeeld door het Konlnkl. Ned. Meteorol Inst. De Bildt.). it luchtdrukverdeeling komt weinig lering. De beide depressies in het en Zuid-Westen worden niet die re verplaatsen zich weer langzaam, tod blijft in het zadelgebied tusschen ee depressies en een gebied van hoo- Inchtdruk in het Noorden en een in iddellandsche Zee. waarvan het Iaat- :h naar het Zuid-Oosten terugtrekt, t zadelgebied blijft het weer uiterst er De hoogste temperaturen komen In het Oosten en in Zuid-Zweden en in Zuid-Oost Frankrijk: In Lap- lomt nog vorst en sneeuw voor. Het zich aanzien, dat in de eerstvolgende de wind uit Noordelijke richtingen raaien met opklarend en vrij koel LUCHTTEMPERATUUR. voorin.- 10'/: gr. C. (51 gr. F.) sor'smidd.: ll'/i gr. C. (53 gr. F.) nam. ïuci.. iin gi. i^. gr 13 gr. C. (56 gr. F.) IÏATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Donderdag. te 2 u. 15 min.; nam. te 2 u. 31 min. WATERTEMPERATUUR. tminrichting „Hooge Rijndijk". ■ddags 12 uur: 18 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", gs 12 uur: 17 gr. C. CHT OP VOOR FIETSERS e.a. g: 9.42 n.m. tot 4.13 v.m. 1IAANS- OP- EN ONDERGANG. unlop: 2 u. 59; onder 18 u. 35. CRISIS IN DUITSCHLAND. HET BUITENLAND VON PAPEN BEGROET. US, 1 Juni. (V.D.) Tengevolge van -enlandsche kabinetscrisis ln Frank de belangstelling van de Fransche "i de gebeurtenissen ln Dultschland groot als men in andere omstan- 'en verwacht zou kunnen hebben, n'n laten de Parijsche bladen het M de opdracht tot kabinetsformatie "l Papen niet onopgemerkt voorbij- ®eeste groote bladen zijn van mee- dit men hier slechts te doen heeft overgangskabinet, dat in den na de nieuwe verkiezingen plaats «en maken voor de nationaal-so- »ïn en dat zich voorloopig ertoe zal «n den overgang voor te bereiden. a* noemt ln de „Echo de Paris" de se Rijksregeering een militair kabi- gedragen zal worden door de idee le revanche. Jstit Parisien" meent, dat de nieu- -cerlng is voorbestemd om de brug ~'tn tusschen de politiek van Brue- die van Hitier. en dat zij slechts ■d wordt om te Parijs. Londen en ■I»>n geen ongerustheid te verwek- uitstel van de Conferentie van Lau- vermijden. radicaal-socialistische „République" it h politieke ontwikkeling jnschland een sprong in het duister 'Kt zoowel voor Duitschland zelf arropa en voor den vrede, wallstlsche „Populaire" noemt het Kabinet een militaire regeering, restauratie der Hohenzollern's voor- ■J? Nouvelle", het orgaan van Her- wMHIt dat het republikeinsche and van Weimar een slag heeft Iaarvan zijn tegenstanders he- a« geen herstel meer mogelijk is. omstandigheden heeft Frank- -wats den plicht, zonder zijn koel- k verliezen en zonder op reeds hesluiten terug te komen, zijn 15 handhaven waarvan het in het >an den vrede geen afstand kan 1 Juni. (V.D.) Ook de En- in!ris a'Remaen van meening. dat inH i kabinet Von Papen in k een overgangskabinet moet ."'™ouwcl en dat nieuwe verkie- rfin r> en RURsdag onvermijdelijk li!" L? J*'50011 van den Kabinets- de algemeene aandacht, worden niet bestreden, iik, herinneren de Engelsche bla- aan lijn anti-Engelsche acti- ïs«SS, .e den wereldoorlog, toen - militair attaché te Washington i ^S. febSjfj ?erkt op. dat de situatie ü«i i;enderoogen slechter wordt ■wig handelen noodzakelijk is. anti-viviesectie-bond. Het bestuur van de Stichting Anti-Vivie- sectie-Bond (voorzitter P. Pijl, arts; pen ningmeester H. W. Knoest), zetel Thom- sonplein 29, Den Haag, heeft bij den Offi cier van Justitie bij de Haagsche Recht bank en bij het College Medisch Tucht recht ln eersten aanleg te 's-Gravenhage aanklachten ingediend tegen de heeren prof. dr. E. Gorter te Leiden, prof. dr. W. Storm van Leeuwen, dr. H. D. Boer te Was senaar, P. M. Tissot van Patot en mej. C. J. Wijckerheld Bisdom, zulks (volgens de stichting) wegens het ongeoorloofd proef- nemen op kinderen, resp. volwassenen, in Nederlandsche Ziekeninrichtingen. Aan den Minister van Justitie ls van de eerstgenoemde aanklacht een afschrift gezonden. Het bestuur wil door deze aanklacht een rechterlijke beslissing uitlokken, of de door de stichting gelaakte proeven op menschen wettelijk toelaatbaar zijn. DE LOONSVERLAGING BIJ DE SPOORWEGEN. Naar aanleiding van het feit, dat de directie der Ned. Spoorwegen na de be sprekingen met den Personeelraad de tweede 5 pCt. loonsverlaging op 1 October wil laten vervallen, zal de Personeelraad met de Hoofdbesturen van de personeel- organisaties op Zondag 5 Juni een gecom bineerde vergadering houden waar over het voorstel van de directie beslist zal worden. Vooraf zullen in alle plaatsen, ook in Leiden, vergaderingeh van de spoorwegvereenigingen gehouden worden om het voorstel van de directie te be spreken. GODSLASTERING. De Tweede Kamer heeft heden het Godslasteringsontwerp aangenomen met 4944 stemmen. Tegen stemden: sociaal democraten, Vrijheidsbond, Staatkundig- Gereformeerden, vrijzinnig-democraten, communisten, Floris Vos. Slotemaker de Bruine en mej. Katz. VOORKEUR BO DIENSTPLICHT. Blijkens een door den Minister van De fensie aan de burgemeesters gezonden circulaire hebben de ingeschrevenen voor den dienstplicht, die hun wenschen met betrekking tot de inlijving niet reeds bij de keuring hebben opgegeven, of die iets anders zouden wenschen dan zij toen hebben medegedeeld, tot 15 Juli gelegen heid, hun voorkeur op te geven aan den commandant van het indeelingsdistrict. Het verdient in het algemeen aanbeveling dit schriftelijk te doen. Deze voorkeur kan betreffen zoowel de indeeling bij de zeemacht of bij een be paald korps'als 't garnizoen, deh tijd van opkomst en de opleiding tot officier of onderofficier. Belanghebbenden behooren er rekening mede te houden, dat niet aan ieders wenschen kan worden voldaan. De „Daily Telégraph'" schrijft, dat de reeds genoemde ministers openlijke of hei melijke monarchisten zijn. Geen hunner kan men democraat noemen. Het blad ge looft echter eveneens, dat het Kabinet slechts gevormd wordt om Duitschland in Lausanne te kunnen vertegenwoordigen, vervolgens den Rijksdag te ontbinden en dan te verdwijnen. De liberale ..News Chronicle" verklaart, dat de politiek situatie in Duitschland volkomen door Hitier wordt beheerscht. De binnenlandsehe toestand in Duitsch land zal niet tot rust komen zoolang Hit- Ier niet aan de macht is. Geen Duitsch politicus zal zich kunnen handhaven, die niet eenvoudig de schrapping der Herstel betalingen en het recht op gelijkheid van bewapening voor Duitschland eischt. Het gaat er slechts om of de politici der an dere mogendheden deze eischen als onver mijdelijke feiten zullen erkennen en er een verstandige en verzoeningsgezinde po litiek op zullen opbouwen; zoo niet. dan zal de huidige crisis nooit opgelost kunnen worden. BERLIJN, 1 Juni. (Wolff). Freihcrr von Papen lieeft hedenochtend een onderhoud mei dr. Bruening gehad. Het schijnt, dat hij dr. Bruening dé por tefeuille van buitenlandsche zaken wil aan bieden. Do Socialistische fractie en de Centrum fractie van den Rijksdag zullen heden een vergadering beleggen. De socialisten besloten het kabinet von Papen, zoo dit tot stand komt, zoo krachtig mogelijk te bestrijden. HET CONFLICT IN HET VERRE OOSTEN GENEVE. 1 Juni. (V.D.). De Chineesche gezant Yen heeft den secretaris-generaal van den Volkenbond Sir Eric Drummond ter overlegging aan de ter behandeling van het Japansch-Chineesche conflict bij eengekomen buitengewone Assemblée van den Volkenbond een memorandum over handigd, waarin de aandacht wordt ge vestigd op de nieuwe sterke concentratie van Japansche troepen in Mandsjoerije. De Japansche operaties in Mandsjoerije hebben een buitengewoon grooten omvang aangenomen. Nieuwe botsingen en verlies van menschenlevens zullen het onvermij delijk gevolg zijn wanneer de Volkenbond niet tijdig ingrijpt. Een groot opgezette aanval op de Chineesche troepen kan elk oogenblik verwacht worden. De Volken bond moet zich onmiddellijk door do zich ter plaatse bevindende vertegenwoordigers der groote mogendheden en door de momenteel in Mandsjoerije vertoevende Volkenbondscommissie van onderzoek Ia- ten inlichten, over het dreigend karakter van den toestand in Mandsjoerije. DAIREN. 1 Juni. (V.D.). Te Dairen zijn gisteren Japansche troepen, die Sjanghai hebben ontruimd, aangekomen. In totaal werden ruim 6000 man ontscheept om van Dairen naar Mandsjoerije te vertrekken. Van Japansche zijde wordt medegedeeld, dat deze troepen de tot nog toe in Mands joerije dienst doende Japansche troepen zullen aflossen. VOORTZETTING VAN HET GETUIGENVERHOOR. De Arrondissements-Rechtbank te Roer mond zette heden de behandeling voort van de zaak teger. de twee jacmopzieners v. d. E., verdaent van moord te Putbroek op 3 jongemannen. Ook nu was de belang stelling zeer groot; de publieke tribune was tot in de uiterste hoeken gevuld, ter wijl op straat de bevolking in groepjes stond, zwijgend, vijandig. Als eerste getuige wordt Casper Meuwis- sen te St. Odiliënberg binnengeroepen. Met klem wees de president ,em er op, alles wat hij wist, te zeggen en niets te ver zwijgen. De president spreekt hem gemoe delijk toe: „Ik heb den indruk, dat gij meer van de zaak weet. Als gij achter in de bosschen woont, zijn er wel eens zaken, waar gij buiten wilt blijven, maar denk eens goed na of gij niets hebt gezien". Getuige zwijgt en schudt het hoofd. Hij weet niets. Hij heeft alleen meegezocht later. De president vraagt aan de verdachten, of zij iets op te merken hebben. Vader v. d. E. staat op en zegt, dat hij zijn verdediging geheel aan zijn raadsman overlaat. „Gisteren is het mij kwalijk ge nomen, dat ik mij verdedigde". President: „Niemand heeft U iets kwa lijk genomen". De Officier deelt dan mee, dat de ver klaring dat de schoten op 2300 M. te hoo- ren waren, hem aanvankelijk ook vreemd voorkwamen. Hij heeft schietproeven ge nomen en de schoten waren op dien af stand inderdaad duidelijk hoorbaar. Ook mr. Tripels, verdediger der verdach ten, komt terug op het incident, waarmede gisteren de zitting gesloten was. Hij pro testeert er tegen, dat de President der Rechtbank tegen verdachte v. d. E. een opmerking maakte naar aanleiding van diens vraag over het schieten. Johannes Paulussen. Rijksveldwachter B. T. te Posterholt. komt nu voor het hekje om over de schietproeven te vertellen. De verdediger hecht niet veel waarde aan deze proeven. De menschen die toen luisterden, waren er immers op voorbe reid. dat er geschoten zou worden. De moeder, wier zoon op zoo dramatische wijze om het leven werd gebracht, komt binnen. Uiterlijk kalm gaat zij zitten. Haar zoon had op den moord-avona, omstreeks halfacht de woning verlaten De moeder had hem f.70 meegegeven, om den volgenden morgen de pacht te Echt te gaan betalen. Dit geld is nooit terugge vonden. Dan wordt haar een riem ge toond, die zij als het eigendom van haar zoon herkent. Zij mag gaan zitten. Zij schuifelt naar haar plaats, stil, geslagen. Op de gebruikelijke vraag van den Presi dent antwoordt nu de jolige v. d. E., dat hij zijn verdediging aan mr. Tripels over laat en niets te vragen heeft. Theodoor Muyzers. landbouwer te Sint Odiliënberg. heeft in den moordnacht schoten hooren vallen. Eenige schoten klonken doffer. Zij kwamen uit de rich ting Putbroek. Johannes Paulussen, vult deze verklarin gen aan met de mededeeling, dat de af stand tufeschen getuige en de plaats waar hij stond, ongeveer 3 K.M. bedroeg, maar de wind was in zijn richting. Getuige had gedacht, dat de Vrijwillige Burgerwacht een oefening hield. De verdediger: „Vielen dè eerste 3 scho ten vlak achter elkander?" Getuige: „Er was een geringe tusschen- pcos". Arie Abraham Naaktgeboren, commies te Posterholt, had in den fatalen nacht dienst gedaan in de bosschen te Posterholt. Om 12.20 had hij in de richtig Putbroek hooren schieten. Eerst vielen er enkele schoten en een oogenblik later 5 regel matig achter elkaar. Getuige denkt, dat dit. gehoord de klank, revolverschoten waren. Weer even later waren nog enkele schoten gelost, waarvan enkele dof klon ken. Getuige dacht aanvankelijk dat op den Aiinadaal werd geschoten, doch toen er zooveel schoten vielen, meende hij dat er aan de grens iets met smokkelaars aan de hand was. Getuige Johannes Hubertus Beckers, landbouwer te Posterholt, verklaart in den moordnacht te zijn uitgegaan om te stroopen. De president: „Ja. je begrijpt, dat je hier gerust alles kunt zeggen." Getuige: „Ja, ja. dat begrijp ik." Van strikken, die eventueel door Wil lem K. zouden zijn gezet, wist hij niets af. Hij was met zijn kameraad het bosch ingegaan en hadden de honden meege nomen. Dan loopen de konijnen gauw in de strikken. A.nders krijgen de heeren er te veel! De president: „Maakt u geen grapjes!" Getuige gaat verder met zijn verhaal. „Dicht in de nabijheid van de plaats, waar even later zich het drama zou af spelen stond een man." De president: „Hoe laat was het toen?" Getuige: „Dat kan ik niet precies op een paar minuten zeggen." De president: „Wie was die man?" „Ja. absoluut zeker kan ik het niet zeggen. Hij stond een stuk van-ons af in gebogen houding. Alles in het maanlicht." Maar ik denk dat het vader v. d. E. was. De president: „U kunt het niet onder ecde verklaren, dat hij het was?" Get.: Neen, dan zou ik hem gesproken moeten hebben. Dan zou ik er zeker van zijn." Pres.: „Wat had hij op het hoofd?" Get.: „Een pet". Even voor get. het bosch ingegaan was dien avond, was hij op den weg een wielrijder tegen gekomen. Deze was ook het bosch ingegaan. Get. had dien nacht nog strikken nagezien en was even later naar huis gegaan. Toen hij net thuis was, vielen de schoten. Het was bij half een op zijn wekker, verklaarde getuige. Des Zondags heeft get. ook naar de vermisten in het bosch gezocht en later hagelkorrels en geweerproppen ge vonden. De President der Rechtbank komt nog eens terug op de schoten, die get. ge hoord heeft Naar de meening van get vas het aan het geluid te hooren dat het treffers geweest waren. De president: „Hebt u verder niets te vertellen. Hebt u anders niets gehoord? Get.: „Och meneer, er wordt zooveel ge praat en daar praat ik maar liever niet over." De president: „Ja er zijn hier verschil lende getuigen geweest die buiten de rechtszaal meer wisten te vertellen dan hier." De Officier van Justitie herinnert get. eraan, dat get. hem eens heeft ge zegd „Ik was bang, maar nu kan ik wel met zekerheid vertellen, dat het van der E. was, die ik in het bosch zag staan." Get.: „Dat heb ik toen niet gezegd. Wel herinner ik mij, dat ik na de arrestatie van van der E. u te spreken heb gevraagd." Officier van Justitie: „Het staat in hel proces-verbaal van het onderhoud." Get.: „Dat kan ik niet helpen." De verdediger mr. P. Tripels gaat nu de persoons beschrijving na van den man dien get. dien avond in het bosch aantrof. De verdediger houdt dan get. verschillende onjuiste punten in zijn verklaringen voor. De verdediger betoogt voorts, dat bij het onderzoek get. joertiment heeft verklaard dat hij van der E. herkende. Op een vraag van mr. Tripels verklaart Rijksveld wachter Paulussen die verschillende op merkingen heeft gedaan, dat de persoon dien get. dien nacht heeft zien staan ongeveer 1300 M. van de plaats van de daad af was, de landbouwer stond weer op ongeveer 5 M. afstand van dien per soon. De landbouwer L. Reynders uit Putbroek woont vlak in de nabijheid van de plaats van het misdrijf. Te ongeveer elf uur sloeg zijn hond aan. Hij had naar buiten gekeken en een man bij het huis zien staan. De president: „Wie was die man". Get.: „Dat kan ik absoluut niet zeggen" Vrijdagochtend was vader van der E. bij get. geweest. Deze had get. verteld, dat den vorigen avond Willem Kersten ge wapend met een knuppel in het bosch was geweest. Tegen J. H. Linssen, dienaar van politie te St. Odiliënberg heeft de jonge van der E. eens gezegd, dat Rubroekx een op schepper was en dat hij het eens met hem aan den stok heeft gehad, maar dat hij, verd. van der E. niet bang voor hem was. Na het verdwijnen van Rubroex zeide de jongste verd. „Goed, dat hij weg is, dan hebben wij daar geen last meer van. Er zijn nog meer van die stroopers, die moeten ook maar weg (beweging in de zaal)". De zoon van der E„ onverschillig, bestrijdt, dat hij gezegd heeft, dat er nog meer wegmoeten. Get.: „Wel waar, want ik heb nog gezegd „stroopers zijn toch ook menschen". De President: „Dacht u dan toen al dat Rubroex dood gemaakt was?" Get.: „Neen, dit niet". De officier van justitie: „Hij dacht na tuurlijk, die ligt onder de hei". De president: „Maar hij durfde het niet zeggen". Get. geeft toe, dat hij in derdaad dacht dat Rubroex dood was, maar hoe en door wien, wist hij niet. Verd.: „Zoo even zei u nog, dat u het niet dacht". Hubert Pausen, chauffeur te Echter- bosch weet te vertellen dat Rubroex in dertijd de bosschen niet indurfde, want van der E. had gedreigd hem dood te maken. Margaretha Thoolen, naaister te Echt- Pey, de vroegere verloofde van Rubroex, bevestigt deze verklaring. Van den E. had haar verloofde bedreigd hem neer te zullen schieten. Vroeger had van den E. hem al eens in de buik geschoten, hij had toen een paar uur in de hei gelegen en had tegen zijn meisje als zijn meening uitgesproken, dat wanneer hij gestorven was, van den E. hem zou hebben begra ven. R. had het plan gehad een revolver te koopen omdat hij voortdurend in ge vaar was. Verd., de vader van den E.: „Ik heb nooit op R. geschoten, als ik dat had gedaan zou ik gauw een mare chaussee bij mij gehad hebben. Pres.: „Er zijn enkele oude hagelkorrels in de linkerzijde van den buik van R. gevonden, dit klopt precies met het ver haal van dit meisje." Off. „En ik wil je nog zeggen van der E.. dat er tijdens de instructie heel wat klachten over je zijn losgekomen. Je schoot op de menschen en bedreigden hen en daar is vroeger nog een klacht van op het parket gekomen. Je schoot zelfs op vrouwen als zij met wat sprok kelhout uit het bosch kwamen." Van den E. ontkent dit. De volgende get., de mijnwerker P. J. Nelissen te Nieuwenhagen was op een nacht van No vember 1927 aan het stroopen met R. Zij waren toen van den E. Senior en veld wachter J. Theunissen uit Posterholt te gengekomen. Van den E. had op hem ge schoten. De kogel was onder zijn arm doorgegaan, zoodat zijn jas geschroeid was. Verd. van der E. senior: „Het is niet waar. Ik schoot van mij af in den grond" Ook op een volgende getuige J. H. Grans, mijnwerker te Echt, Diergaarde, had verd. van der E. senior in het najaar van '31 in de bosschen geschoten. Van der E. erkent te «hebben geschoten maar zoo zegt hij, ik mikte minstens 2 M. langs hem heen. Hendrik Reynders. landbouwer te Putbroek, heeft vroeger eens met verd. over Roebroekx gesproken. Verd. had hem toen gezegd dat R. naar Duitschland was. De pres.: „Verder niets?" Get. weet zich tenslotte nog te herinne ren. dat van der E. lachte als hij over R. sprak. Ook de schoten in den moordnacht heeft get. gehoord en dacht dat er in de lucht werd geschoten. Ongeveer 4 uur 's nachts had de hond aangeslagen. Get. had toen naar buiten gekeken en twee mannen op de fiets zien passeeren. De President: „Wie waren dat?" Get.: „Dat weet ik niet". Dit lijkt den President onwaarschijnlijk. Get. kent immers iedereen in de buurt zeer goed. Get. houdt vol de twee mannen niet te hebben herkend. P. J. Claassen, bezembinder te Putbroek. had in den nacht van 27 op 28 November hooren schieten. Dien nacht ls hij niet in het bosch geweest. Hij was thuis en lag te bed. De Officier van Justitie: „Zoo juist werd ik opgebeld uit Venlo. Je zou daar gezegd hebben: Ik weet er wel meer van en was er dien nacht bij". Get. ontkent dit. De Officier houdt hem voor, dat er ver schillende menschen zijn, die vertellen dat getuige met hen over de zaak heeft ge sproken en het maakte op hen den in druk dat hij er wel van wist. (Wordt vervolgd). OMROEP KABELNET MET ITALIË. De Oostenrijksche Posterijen leggen ge- pupiniseerde kabels van Innsbruck tot aan de Zwitsersche grens en van Innsbruck naar Muenchen tot de Beiersche grens. Zwitserland heeft reeds deze, kabels, zoo dat er dan een prima kabelverbinding be staat tusschen de groote Italiaansche ste den en Duitschland. Deze kabels zijn spe ciaal voor omroep doeleinden geschikt ge maakt. De opera-opvoeringen in Italië worden hierlangs naar de Duitsche om- roeDzenders geleid en is dit werk voor de Radio-omroepen zeer belangrijk. AMSTERDAM, 1 Juni. Willige markt. Koersen over de geheele linie belangrijk hooger. Amerik. fondsen boven pariteit. Obligatie-markt verdeeld. De eerste koersen in het vrije verkeer lagen algemeen enkele pCt .lager onder invloed van de tendenz in Wallstreet en de onzekere internationale politieke si tuatie. Onmiddellijk volgden ze echter een opmerkelijke beweging die later werd ge accentueerd door de berichten dat de be grooting van de V. S. sluitend was ge- i maakt door het feit dat de "buitenland sche beurzen een vast verloop hadden. De arbitrage trad hier in de internatio nale fondsen als kooper op. De handel was iets grooter. In Koninklijke ging het vrij levendig toe. De eerste noteering was 107 waarna de officleele Beurs een koers van 115 3/4 te zien gaf die zich goed wist te handhaven. Van Industrieele fondsen waren vooral Aku's gezocht. Deze nu liepen ongeveer 4 pet. op. De hoogste koersen bleven niet geheel behouden. Philips en Unilevers trokken enkele pet. aan. Rubbers golden algemeen wat hooger evenals Tabakken en Suikerwaarden. H.V_A.'s wisten de 130 pet. grens te overschrijden. Ned. Scheepvaart-Unies schommelden rondom 40 pCt. Mijnwaarden waren stil, doch aan den vasten kant. Amerik. koer sen werden belangrijk boven pariteit ver handeld. Duitsche obligaties gedrukt, even als Nederlandsche staatsfondsen. WISSELKOERSEN. Engeland 9.08'/t; Duitschland 58.27'/i*, Frankrijk 9.741/4; België 34.52V=; Zwit serland 48.30; Oostenrijk 35.25; Denemar ken 49.75; Zweden 46.75; Noorwegen 45.35; New York 2.46 3/4: Prolongatie 1 pCt. AMSTERDAM, 1 Juni. Veemarkt. Aan- gevoerc 390 vette kalveren: le kw. 46—55, 2e kw. 35—45, 3e kw. 25—34. per K.G. lovend gewicht, 68 nuchtere kalveren 3—6 per stuk. 750 varkens: vleeschvarkens» wegende van 90—110 K.G. 28—30, zware varkens 26—27, vette varkens 2325 per K.G. slachtgewicht. 5 wagons geslachte runderen, afkomstig uit Denemarken. BOSKOOP, Coop. Vereoniging „De Bos- koopscho Veiling", 31 Mei. Rozen per bos: Polyantharozen 67—100 ct, Rosalandia 34-44 ct„ Mac Keiler 21-29 ct.. Butterfly 28—34 ct., Had'.ey 36—52 ct„ Else Poulsen 90—120 ct.. Babyrozen 120 ct„ Elle Poulsen 57—59 ct., Florex 60—72 ct. Briarcliff 22—25 ct„ Claudius Pernet 36—44 ct.. Golden Ophelia 25—35 ct., Columbia 1724 ct„ Jules Bouché 33—38 ct., Kilham 38—56 ct., Pauls Scarlet 28—35 ct-. Edith Helen 54—60 ct„ Wilh. Kordes 57—65 ct., Charlie Chaphn 31 ct., Marcel Royer 16—25 ct, Ophelia 18—22 ct„ August Noach 30—41 ot„ Winnett 22-29 ct„ Phoebe 26-31 ct„ Potiri 15 ct. Pierson 24—30 ct„ Gemengde rozen 18—25 ct. Diversen per bos: Rhododendronbloemen. 30—34 ct„ Pioenen in soorten 24—31 ct. Pyrethrum 8—11 ct., Papaver 3037 ct. Iris 15—20 ct., Clematis Prins Hendrik 210—350 ct„ id. mr. Patijn 100—160 ct. id. the President 80—150 ct., id. Durandi 30 ct„ Violieren dubb. 42—51 ct, id. enkele 7—9 ct.. Lathyrus 6—8 ct. Eierenveiling, 31 Mei. Kipeieren, per 10 stuks, 30 ct. KOUDEKERK, 1 Juni. Eierenveiling „Koudekerk-Rijndijk". Aanvoer 12100 eieren. Kippeneieren f. 2.50—f. 3.10; een deneieren f. 1.70—f. 2.20. Boter f.0 40— f. 0.50 p. pond. Kaas f. 0.17f. 0.28 p pond. Kippen f. 0.55 p. stuk; Hanen f. 0.55 p. st. LEIDERDORP. 31 Mei. Aanvoer 307Ö eieren. Kipeieren f. 2.50—2.90, eendeieren f. 1.90 —2.30 per 100 stuks. Kaas 21—25 ct„ boter 40—50 ct. per pond. Hanen 25—30 et. per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 31 Mei. - Sla f.0 40—4,50 per 100 krop. Aardbeien 8—16 ct. per doosje. Snijboonen f.4—4.20. idem stek f. 2.50-2.70. Peulen f.3 60 -3.90 idem extra f. 4.10—4.20, Doperwten f. 2.80—3.10 per 10 |>ond. VEUR, 31 Mei. Eierenveiling. Aangevoerd 42297 stuks. 40962 kipeieren f. 2.50—3.35g 1313 eendeieren f. 170-2.51) per 100 stuké. 5 ganzeneieren 6—12 ct. per stuk. '432 kippen f.0 40-1 30, 14 eenden f.0.50-060, 87 konijnen f.0 30—2.50, 47 duiven f. 0.14— 0.35 per stuk. WOERDEN, 1 Juni. Kaasmarkt. Aange voerd werden 449 partijen kaas. le kw, mot R.M 21-23.50; 2e kw, met R.-M: 16—19. Handel matig. "E 6-1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3