5CH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 27 Mei 1932 LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. RECHTZAKEN. FINANCIEN. UIT DE RIJNSTREEK. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEERBERICHT. Barometerstand. middag 3 uur: 755. middag 3 uur: 56. legrafisch weerbericht. Neü Meteorol. Instituut. De Bildt ste stand 769.6 te Hernösand. ste stand 754.2 te Stettin. "achting tot. den avond van 28 Mei: lie tot matige Zuid-Westelijke tot -Westelijke wind. Zwaar bewolkt tot •en. Waarschijnlijk eenige regen, verandering in temperatuur. ITENLA-NuSCH weerbericht. egedeeld door het Konlnkl. Ned. Meteorol. Inst. De Bildt.l. het waarnemingsgebied ten Zuiden ns gelegen, is de barometer flink en. Over de Oostzee bleef de de- achtige toestand aanhouden. Van -fddepressie splitste zich een kleine af die zich Westwaarts naar de -ee bewoog In Noord-Scandinavië de luchtdruk, bij IJsland kwam verandering. Tengevolge van den -t in het Zuiden en Zuid-Oosten en wezigheid van de depressiekern op -rdzee, is bij ons de wind sterk ge- -n en de regenkans weer toegeno- Over het geheele gebied is op een uitzondering na de temperatuur en, doch steeds is zij echter beneden normale waarde. Vooral in Zuid- havië viel zware neerslag. Stock- -Idt 20 m.m. Skagen 16 mm. LUCHTTEMPERATUUR. r voonn10 gr. C. -(50 gr. F.). 'smldd.: 13 gr. C. (56 gr. F.), r nam. 14 gr. C. (58 gr. F.). iVATERTIJDEN te katwijk a. Z. Voor Zaterdag. 10 u. 25 min.; n.m. te 10 m 57 min. WATERTEMPERATUUR, eminrichting „Hooge Rijndijk". s 12 uur: 17Va gr. C. Zweminrichting „De Zijl". ddags 12 uur: 16 gr. C. cbi op voor fietsers c.a. 'jdag: 9,36 n.m. tot 4,18 v.m. 's- op- en ondergang. ■I: op: 2 u. 11: onder: 12 u. 34. scheepsbotsing. YORK, 27 Mei (Reuter). Heden- d Is het stoomschip City of Chat- op het vrachtschip Grecian ge- in de nabijheid van Rhode Island ten mist. reclan Is gezonken. ity of Chattanoega zette booten uit opvarenden van de Grecian te opvarenden worden echter vermist. o FASCISME IN ROEMENIE. REST. 27 Mei (Reuter). Onder van Senator Tatarasou, die vroeger regeenngspartlj behoorde, heeft een Nationaal-Soclalistische partij oemenië gevormd. ens het program der partij geldt rijd zoowel het Socialisme als het ne. Verklaard wordt, dat de nsche Nationaal-Socialistische noch met het Italiaansche Faseisme met de partij van Adolf Hitler ver- d moet worden. vormt een volkomen onafhankelijke organisatie. Met deze nieuwe zijn er thans in Roemenië drie Radicale partijen met dezelfde gen, nl. de Nationaal-Sociaiisten, voor verdediging van het Christen- n de IJzeren Garde. EN MISLUKTE ONTVOERING. ••YORK 27 Mei. (V.D.l De politie eau, m den staat Minnesota kreeg oasen een anonieme brief toegezon- aarin werd medegedeeld, dat de 68- ™?oman Jacob Leuthner door ban- •as ontvoerd en in een kelder te opgesloten. De politie stelde een .;;VVn slaaSde er in. den man •"Wider te bevrijden, voordat de dot geëischte losgeld hadden FRAXSCH VLIEGTUIG VERMIST. (V. D.). Te Parijs maakt viniSr18 on8erust over het uit- J 5.™ee schipbreukelingen van de oppar", die uit Port Said met gtuig naar Brindisi in Daar waren zii aan Wgaan van een Fransch vliegtuig, naaKmacht Marseille had -nri ®|n. Het werd bestuurd door BtniJanschen piloot Goulette. Genm jeeP tnsschenlanding ma- Ooi uit nS is daar ni€t aan§o- dat s t 21111 geen berichten '•oodhnsu vliegtuig daar ergens "mg heeft gemaakt. Twee POLITIEKE AANVAL. CHEMNITZ. 27 Mei. (V.d.) Toen de vice voorzitter van den Saksischen Landdag Britschneider gisteravond laat uit Dres den naar Chemnitz terugkeerde, werd hij voor zijn woning nlotseling door 2 man nen aangevallen. Hoewel hij zich krachtig verweerde werd hij aan hoofd en gelaat verwond. Op zijn hulpgeroep alarmeerde zijn vrouw telegrafisch de politie, doch toen een ueberfall-commar.do arriveerde, waren de beide mannen reeds verdwenen. Bretschnelder was slechts licht gewond. de fransche crisis. PARIJS, 27 Mei (V. D.l. Het Fransche kabinet zal Dinsdag a.s. voor de laatste maal bijeenkomen onder voorzitterschap van den president der republiek Lebrun. De ministers zullen dan tevens afscheid nemen van het staatshoofd en reeds den volgenden dag, den eersten Juni, zullen ae onderhandelingen over de regeeringsvor- mlng beginnen. President Lebrun is Woensdag begonnen met het afleggen van tegenbezoeken bij de verschillende ambassades en gezantschap pen. Tengevolge van het slechte weer heeft hij de reeks bezoeken gisteren on derbroken, doch hedenmiddag zal hij haar weder voortzetten en o.a. ontvangen worden op de Duitsche en de Engelsche ambassade. o het congres van oceaanvliegers ROME. 27 Mei (V.-D.) Het Congres van Oceaanvliegers te Rome heeft in zijn gisteren gehouden slotzitting een rapport goedgekeurd, waarin wordt uitgesproken dat gebleken is dat Oceaanvluchten mo gelijk zijn, wanneer de navigatie en de besturing deskundig geschiedt, wanneer het materiaal goed is en een deskundig en met zorg vastgestelde route wordt ge kozen. Bepaald werd, dat het volgende congres van Oceaanvliegers te New York zal worden gehouden. GENERAAL PERSHING OVER DE AMERIKANEN. PARIJS. 27 Mei (VX>.) Tijdens een lunch van American Club te Parijs heeft de bekende Amerikaansche oorlogsveteraan generaal J. J. Pershing de aanzittenden verrast door een scherpe redevoering, waarin hij een feilen aanval deed op de gezindheid van de burgers der Ver. Staten, die hij verantwoordelijk stelde voor de moeilijkheden, waaronder het land thans leed en die hij verweet zich in de eerste plaats bezig te houden met „making money". Men had het bandietenwezen in de hand gewerkt. De bandieten diende men aan een boom op te hangen, doch hij twijfelde ernstig er aan of in de om standigheden. zooals die in de Ver. Staten bestonden, een populaire regeering ge vonden zou kunnen worden, die tot een dergelijk krachtig optreden in staat was. In de Ver. Staten had men nu eenmaal voornamelijk te doen met „goedkoope politici". Pershing verklaarde niet zonder aarzeling dit alles te zijn gaan zeggen. Het Amerikaansche volk was echter -ten volle verantwoordelijk voor alles, wat het land den laatsten tijd trof. Politieke belang stelling hebben de Amerikanen slechts voor wat hi hun eigen huis gebeurt. De alcoholsmokkelarij was ongetwijfeld de basis voor het bandietenwezen en de hoogeschool voor gangsters en racketeers. Deze menschen verdienen gemakkelijk hun geld en als het zoo doorgaat zullen zij nog eens de schatkist beheeren om de tekorten te kunnen dekken. i itetoiil01? 2111161:1 vandaag een ïait langs het geheele tra- AARDBEVING GEREGISTREERD. SYDNEY, 27 Mei. (Reuter). Het obser vatorium heeft een hevigen aardschok ge constateerd op ongeveer 150 mijl afstand, vermoedelijk op Nieuw Guinea. de engelsche mijnwet. LONDEN. 27 Mei. (Reuter). Heden is de tekst van het wetsontwerp inzake de steenkool-mijnen gepubliceerd. Hierbij wordt voorzien in de handhaving van den huidigen toestand ten aanzien van productie en handhaving van den werkdag van 7'/: uur tot 1937. In het wetsontwerp wordt niet gespro ken over de Ioonen. ONRUSTIG SPANJE. BARCELONA. 27 Mei. (Reuter). De politie ontving bericht, dat in een van de woonsteden links-radicalen wapens uit deelden. Onmiddellijk werden een aantal manschappen' hierheen gezonden, die een aantal verdachte personen verrasten. Er werden een aantal schoten gewisseld, waarop de links-radicalen vluchtten en in het donker ontkwamen. Zij lieten ech ter een pak met vijf bommen achter. Ook werden een aantal tijdschriften met anarchistischen en communistischen in houd in beslag genomen Alle openbare vergaderingen en demon straties zijn thans tot nader order ver boden. SPOORWEGAANLEG IN CHINA. LONDEN. 27 Mei. (Reuter). Een aan tal Britsche firma's met een totaal kapi taal van dertig millioen pond. hebben een maatschappij opgericht, welke ten doel heeft het aanleggen van spoorwegen, havenwerken en electriciteits-werken in China. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. en zullen in het bij- •oebied afzoeken. academische examens. Geslaagd zijn voor het arts-examen le deel de heeren J. H. Zaayer (Leiden), I. Groen (Den Haag), S. Bruyn (Den Haag) en a. B. Erkelens (Vlaardingen). Bevorderd zijn tot arts de heeren F. H. B. Hemer (Den Haag) en a. Fossen (Scheve- ntngen). BRAND. Gistermiddag ongeveer halfvier brak door onbekende oorzaak brand uit in eert blok van 10 woningen, hetwelk toebehoort aan de diaconie te Echteld (Geld.). De windrichting was dermate ongunstig, dat van redding van het blok geen sprake was. De brandweer riep de assistentie in van de motorbrandspuit van Limme. Niet verhinderd kon worden, dat het ge heele blok afbrandde en thans nog slechts een rookende puinhoop rest. De huizen waren verzekerd. De inboedels der bewo ners konden niet meer gered worden. Slechts 2 inboedels waren verzekerd. Wü vernemen nog, dat hoogstwaar schijnlijk het feit, dat kinderen met luci fers hebben gespeeld, oorzaak is gewor den van den brand. Persoonlijke onge lukken vonden niet plaats. DE POSTVLUCHTEN. Bij de K.L.M. is bericht ontvangen, dat de „Ibis" op do thuisr. te 6.20 "uur uit Batavia is erivokken en om 8.40 in Palembanp is gviand. Om 9.10 uur vertrok het toestel van bier en landde om 14.13 uur te Medan. „De Ijsvogel" (uitreis) vertrok 5 u. 45 uit Rangoon naar Bangkok,vanwaar het toestel te 9 uur 58 doorvloog naar Medan, waar het om 17 uur 03 aankwam. EERSTE KAMER. De voorzitter van de Eerste Kamer is voornemens de leden weder bijeen te roe pen tegen Dinsdag 31 dezer 'des avonds half negen: aan de orde zal dan worden gesteld het wetsontwerp tot wijziging der inkwartieringswet. Woensdag 1 Juni, te 11 uur v.m., zal een aanvang worden gemaakt met de behandeling der Indische begroo ting van 1932. Tot directeur pn directrice der Stich ting „Eigen Tehuis voor Gepensionneerden bij de Ned. Spoor- en Tramwegen", huize „ftoos en Beekte Santpoort ,zijn benoemd de heer en mevrouw S. ;'J. Buunna te Apel doorn. voorbeen vader en moeder in het Evang.-Luthersche Oude Mannen- en Vrou wenhuis te Utrecht en in het Ewouds- Gasthuis te IJsselstein. NEDERLANDSCHE KRUIDENIERSBOND. In „Het Hof van Holland" te Hilversum hield de Nederlandsche Kruideniersbond zijn algemeene jaarvergadering. Behalve tot eenige maatregelen van huishoudelijken en organisatorischen aard werd in principe besloten om, gezien de hooge vrachtprijzen welke door de Neder landsche Spoorwegen worden berekend en de gebleken onmogelijkheid, daarin ver andering te brengen, de spoorwegen voor het vervoer van kruidenierswaren zooveel mogelijk te boycotten. Het bestuur zal overwegen te dezer zake in overleg te treden met de beide andere honden. De bestuursverkiezingen hadden tot re sultaat, dat de volgens reglement aftre dende voorzitter, de heer P. v. d. Linde, werd herkozen. De le penningmeester, de heer J. Mak, werd eveneens als bestuurslid herkozen, terwijl in de plaats van den heer Staring, die zich wegens zijn hoogen leeftijd niet herkiesbaar had gesteld, tot bestuurslid werd benoemd de heer A. J. Vlaswinkel uit Dieren. Tot den heer Staring werden har telijke woorden van afscheid gesproken, terwijl hem het eerelidmaatschap van den Bond werd aangeboden. De bondssecreta- ris. tevens redacteur van het orgaan, de heer Jac. van Gurp Pzn. werd tot „vrijge stelde" van den Bond benoemd. Uit de ter vergadering gehouden bespre kingen bleek voorts duidelijk, hoezeer ook de kruldeniersstand den weerslag onder vindt van de huidige kritieke situatie op economisch gebied. Gewezen werd op de scherpe en dikwijls unfaire concurrentie, welke de kruideniers ondervinden van de zijde van verschil lende groote organisaties en trusts, terwijl door eenige sprekers tevens in het licht werd gesteld, dat nog steeds, uit kwalijk- begrepen eigenbelang, vele kruideniers handelingen verrichten, welke uiteindelijk tot voordeel der concurrenten van den kruideniersstand en dus tot schade van dien stand in het algemeen strekken. RONDRITTEN A. N. W. B. Door den A.N.W.B. is weer eenrond rit over 1000 K.M. uitgeschreven voor auto mobilisten en motorwïelrijders, thans door een mooi gedeelte van België, Duitschland en Luxemburg. Verder is een rondrit per rijwel uit geschreven door West-Duitschland. UIT NED. OOST-INDIE. legermutaties. BANDOENG, 26 Mei. (Aneta). Volgens het A. i. D. de Preangerbode zal generaal- majoor Van Mourik, die binnenkort den dienst met pensioen verlaten zal, als divisie-commandant te Magelang worden opgevolgd door den generaal-majoor J. Beumer. de moord te putbroek. De Rechtbank te Roermond is in ver band met de rechtzaak, welke Dinsdag 31 Mei betreffende de moordzaak te Put- broek (Limburg) aanvangt als volgt sa mengesteld Pres: mr. J. C. H. Coenegracht, mr. M. van der Grinter en mr. F. A. J. Marres, echter, mr. P. Geradts, griffier. Het O.M. wordt waargenomen door mr. dr. P. J. W. Ritter. Verdediger is mr. Tripels uit Roermond. De behandeling van de recht zaak zal 2 dagen duren. poging tot moord. Voor de rechtbank te Assen stond te recht F. P. te Amsterdamsche Veld (Dr.) thans gedetineerd die ervan werd ver dacht in den nacht van 5 op 6 Maart j.l. zijn woning in brand te hebben gestoken terwijl hij wist, dat zijn vrouw in de wo ning te bed lag. Verd. bekende het ten laste gelegde. De officier van justitie eischte een gevangenisstraf van 2V: jaar. DE MOORD OP VELDWACHTER TAP TE KERKDRIEL. Hedenmorgen is voor het Gerechtshof te Arnhem de behandeling aangevangen van de bekende zaak van den moord op den Rijksveldwachter Tap te Kerkdriel op Oudejaarsavond 1931. Zooals bekend wer den, hi verband met deze zaak. de drie gebroeders J. G. en J. R. uit Kerkdriel door de Tielsche Rechtbank leder tot 13 jaar gevangenisstraf veroordeeld, tegen welk vonnis zij in hooger beroep kwamen. Het omvangrijke getuigenverhoor werd begonnen met het hooren van dr. Hulst uit Leiden, die den lijkschouw heeft ver richt. isen der sneden was volgens dezen getuige, ongeveer 10 e.M. diep. Dr. Hulst heeft ook een rapport uitgebracht over het later gevonden mes waarmede volgens hem de belde verwondingen zeer wel kun nen zijn toegebracht Voorts werd een aan tal getuigen gehoord die de woordenwis seling tusschen Tap en ae verdachten had den gehoord en van verre de worsteling hadden gezien Aan het einde van de morgenzitting werd verd J. G. gehoord, die thans in te genstelling met de behandeling voor de rechtbank in Tiel. een gedeeltelijke beken tenis aflegde. Hij verklaarde den avond van den moord flink dronken te zijn ge weest. Hij werd door iemand aangevallen en rolde met den aanvaller den dijk af. Onder aan den dük heeft hij dezen gesla gen. Of hij toen het mes gebruikte, weet hij niet Wei herkende hij het mes dat ge vonden is en altijd in het pak zat. dat hij op Oudejaarsavond droeg. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk Comelis, z. v. W. van Wageningen en J. Metselaar Cornelis Chrlstiaan. z. v. G. Veerman en P. C. van Balen Jacob, z. v. J. Visser en A. van der Spek Hendrika Adriana, d. v. G. Groenendijk en J. Buurman Maria Christina, d. v. L. van Wijk en M. C. de Bie Annechien Bouchien, d. v. M. K, Temmen en H. J. Broezer Beierdina Grietje, d. v. P. van Beek en B. van Dam Theodorus Ohristiaan, z. v. C. P. Nieuwenhuizen en W. G. Koolmeer. Het Crisis-Comité. Tot en met 16 Mei j.l. bedroegen de ontvangsten van het Crisis-Comité f. 5.686.93, terwijl in totaal werd uitgege ven f. 3.725.65. In natura werd ontvangen en uitgegeven tot een waarde van f. 1000. Gevonden: Een gouden ring. Inlich tingen ter secretarie. Aan de werknemers wordt de aan dacht er op gevestigd dat zij, indien zij zich thans nog opgeven als lid van de bonden, waartoe zij naar den aard van hun werkzaamheden zouden kunnen be- hooren, in den komenden winter bit werkloosheid nog uit de werkloozenkas kunnen trekken. Ds. VV. de Looze. alhier heeft een beroe_p ontvangen van de Ned. Herv. Ge meente te Oolrgensplaat AMSTERDAM, 27 Mei. Aarzelende ten- denz. Kon. Olies hooger. Industr. fondsen verdeeld. Cultuurwaarden prijshoudend. Scheepvaarten en Mijnen weinig veran derd. Amerik. fondsen iets hooger. Obliga tie-markt gedrukt. Onder invloed van de Iets vastere ten- denz die gisteren bij het slot in Wailstreet bestond, opende de fondsenmarkt bij uiterst kleine omzetten goed prijshoudend In het verder verloop werd de tendenz echter aarzelend en liepen de noteringen meerendeels iets terug, ofschoon de winsten ten deele behouden bleven. Kon. Olies zette zich in op berichten dat met de Russen overeenstemming zou zijn bereikt, doch later konden de hoogste koersen niet behouden blijven. UnUevers opende vast en enkele pCt. hooger, maar de winst ging weldra weer verloen. Philips en Aku's gedrukt. Suikerwaarden waren weinig veranderd. Tabakken en Rubbers ondergingen even min verandering van beteckenls. Scheepvaarten en Mijnen handhaafden de prijzen van gisteren. Amerik. fondsen aan den vasten kant in navolging van Wailstreet. Duitsche obligaties golden meerendeeis iets hooger. De Nederland sche soorten waren gedrukt. De affaire in deze papleren was echter buitenge woon stal. o wisselkoersen. Engeland 9.091/4; Duitschland 58.39; Frankrijk 9.741/4; België 34.56'/:; Zwit serland 48.30; Oostenrijk 35.25, Denemar ken 49,65; Zweden 46.85; Noorwegen 45.30; New-York 2.4611/16. Prolongatie 1 pCt. gebr. gerzoirs modemagazijnen n. v. In die hedenmorgen te Amsterdam ge houden jaarlijksche vergadering van aan deelhouders werden het jaarverslag over 1931, benevens de Balans en Verlies- en Winstrekening goedgekeurd. De heer Mr. G. Hamburger, aan de beurt van aftreden zijnde, werd tot Commissaris herbenoemd. LEIDEN, 27 Mei. 1932. Aangevoerd 571 runderen, 265 kalveren, 407 schapen. Prij zen: 53 stieren 30190; 221 kalf- en melk koeien 140275, stug; 123 vare koelen 90— 195, stug; 168 vette ossen 150290, 36—72 Ct. per K G. (schoon a. d. haak), matig; 6 pinken; 33 vette kalveren 2565. 30100 ct. per K.G.; 232 nuchtere kalveren 24.50 matig; 407 vette schapen 1218, traag: 5519 lammeren 4-11; 325 mestvarkens 6-15 traag; Londensche varkens 1415 ct. per K.G. lev. gew., traag; Zouters 1617.50 per KG. lev. gew., traag; 468 biggen 13.50; 13 paarden 75220; 1 veulen; 7 bokken en geiten 35. Kaasmarkt, 27 Mei 1932. Aangevoerd 131 partijen kaas. Goudsche kaas 100 part., Leidsche kaas 31 part. Besteed werd voor: le srt. Goudsche kaas f. 1822, 2e srt. f.1417; le srt. Leidsche kaas f.1518, 2e srt. f. 1214. alles per 50 K.G. Handel matig. BENTHUIZEN. 25 Mei. Aangevoerd 7009 kippeneieren, prijs f. 2.053.20. 305 eenden eieren f. 22.45 per 100. Kaas 15—17 ct. Roomboter 4852 ct. per pond. BODEGRAVEN, 26 Mei. Uitslag Eieren- veiling B. P. K. V. Aanvoer 27583 stuks, prijs wit f. 2.102.40, bruin f. 2.202.60. Eendeneieren f.1 702.30. BOSKOOP Coop Vereeniging De Bos- koopsche Veiling. 26 Mei. Rozen per bos: Golden Ophelia 2231 ct., Hadley 4359 cent, PaulsScalet 2536 cent, Ophelia 16 ct., President Hoover 52 ct., Mac Kei ler 2730 ct., Claudius Pernet 1823 ct., Butterfly 2430 ct., Florex 5070 ct., Co lumbia 1620 ct., Else Poulsen 6580 ct„ Jules Bouché 37—40 ct„ Charlie Chaplin 1826 ct.. August-Noach 2638 ct., Win- nett 18—20 ct., Kilham 35—56 ct„ Elle Poulsen 3956 ct., Polyantharozen 6681 cent, Wilh. Kordes 4351 ct.. Phoebe 20 cent. Marcel Royer 16 ct.. Babyrozen 3650 ct.. Briarcliff 22 ct., Edith Helen 67—80 ct., E. G. Hill 23 ct., gemengde ro zen 15—25 ct. Diversen per bos: Clema tis, Prins Hendrik 3 30 ct., ld. Durandi 50 cent. Asparagus 6 ct.. Rhododendronbloe- men 37 ct., Iris 1114 ct„ Violieren dubb 5660 ct„ enkele 12 ct., Lathyrus 711 ct. Gerbera 51 ct,, Pioenen 3245 ct. BOSKOOP. Eierenveiling 26 Mei. Kip eieren per 30 stuks 30—32 ct. HOOFDDORP, Graanbeurs, 26 Mei. Rogge f.6—6.50, Gerst (chevalier) f. 6.25—6.75 Haver f. 6.25—6.75, Duiveboonen f.9—10 Groene erwten f.10—12 50, Karwij f.20—21 Geel mosterd f.13—15, Blauwmaanzaad f.27 —29, Kanariezaad f. 7—7.25. Alles per 100 K.G. LEEUWARDEN, 27 Mei. 109 enter stieren f.35120; 166 Twenter stieren f.120260 per stuk; 336 vette koeien f.90 —120, 42—46 ct. per K.G.; 664 melk- en kalfkoeien f. 70120; 85 pinken f. 3080 per stuk; 75 vette kalveren f. 15—40: 215 nuchtere kalvere f. 1.50—3.00; 337 vette schapen f.813; 190 weide schapen f.7 11; 1481 lammeren f.58: 5775 vette var kens f. 1045, 1620 ct. per K.G.; zouters 1820 ct. per K.G.; 55 magere varkens 825 ct. per K.G.; 271 kleine biggen f.2 5; 15 bokken en geiten; 123 paarden: to taal aangevoerd 4778 stuks. Zuivel: Sleutelkaas 1218; Nagelkaas 10: Goudakaas 1041; Edammerkaas 11— 33. Aanvoer 40.140. Mjjnboter f. 0.78 f. 0.70, f. 0.63: Veiling- boter f. 0.71, f. 0.61. Aanvoer: 2/3, 34/6, en 3/12 vaten. Commissie 78. Eierhandel: Kipeieren aangevoerd 70.000 K.G. Prijs f. 2.253.25 pe rlOO stuks. Han- delsprijs f. 0.450 45 per K.G. Eendeieren aangevoerd 3000 K.G. Prijs f. 2.052.75 per 100 stuks. Handelspr. f. 0.33—0.37'/: p. K.G. Pluimvee: 20 slachthanen f. 0.40—0.90 per stuk: 60 slachthanen f. 0.60—1.20; 200 piepkuikens f. 0.250.40; 10 jonge duivfen f. 0.15 per stuk. RIJNSATERSWOUDE, 26 Mei. Eieren- veiling 26 Mei. Aangevoerd 7731 kipeieren f. 2.30—2.70, 822 eendeieren f. 1.502 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 26 Mei. Sla 80—5.20 per 100 krop, aardbeien 10—17 ct. per doosje, snijboonen 4.204.60, di. stek 2.70, stamboonen 5.30. peulen 3.804.20 per 10 pond. ZEVENHOVEN, 26 Mei. Eierenveiling. Aantal 10681 stuks. Kf'peieren f. 2.05—2.8a, eendeieren f. 1.80—2 per 100 stuks. Boter 38—44 ct.. Kaas 13—17 ct. per pond. Radijs 2 ct. per bos, Bloemkool 5—7 ct. per stuk. Den 9den Juni a.s. ho pen onze geliefde Ouders GERRIT JAN BINNENDIJK en ELISABETH BOOM hun 35-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Dat de Heere hun nog lang moge sparen Is de wensch van hun dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein kinderen en Verloofde. Leiden, 27 Mei 1932. Paradijshof 11. 4433a B-I

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3