LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 27 Mei Ij] UIT DE RIJNSTREEK. ALPHEN. AUTORIT OUDEN VAN DAGEN. De commissie, die dit jaar bovenge noemde rit zal organiseeren maakt be kend, dat zij na ontvangen medewerking van het college van B. en W. voor het houden van een bloemendag, besloten heeft dezen te doen plaats hebben op Woensdag 1 Juni a.s., om daarvoor t.e trachten de benoodigde gelden bijeen te brengen en de ouden van dagen een ge noeglijken dag te bereiden. De commissie vertrouwt, dat niemand de hem ten ver koop aangeboden bloempjes zal weigeren te koopen. De prijs is 10 ets., doch grootere bedragen zijn natuurlijk zeer welkom! Bij den landbouwer W. Vergeer aan de Aarkade is een varken (beer) aan komen loopen. De rechtmatige eigenaar wordt verzocht zich bij genoemden land bouwer te vervoegen. In het wijkgebouw „Bethel" trad voor de Chr.-Hist. Jongerengroep als spreker op de heer W, E. M. Eggink over het on derwerp „Het Fascisme", waarbij spreker wees op den oorsprong, de tegenwoordige werkwijze en het doel van het Fascisme BODEGRAVEN. Ncd. Christenvrouwenbond. Door den Ned. Christenvrouwenbond werd In „Rehoboth" een propagandavergadering gehouden, waar als spreekster optrad me vrouw Breedveld—v. d. Brink uit Wasse naar. Deze wees op de noodzakelijkheid van nauwere aaneensluiting van de Chris tenvrouwen. Vervolgens werd nog gespro ken door mevr. VeldhuijzenJansen uit Zeist, mevr. Westerbrink—Wirtz uit Alphen en mej. Boot uit Rotterdam. Reeds een belangrijk aantal dames gaf zich op als lid der te stichten afdeeling. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt op Woens dag 1 Juni as. n m. 2 uur in openbare ver gadering bijeen. 1. Opening. 2, Vaststelling notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Schrijven v. Ged. Staten inzake korting jaarwedden burge meester enz. 5. Voorstel beschikbaarstel ling bedrag f. 584.40 voor schoolbanken R.-K. school Meije. 6. Voorstel beschik baarstelling f. 22.32 voor 2 leerl Chr. La gere Landb.sclioo! te Woerden. 7. Voorstel wijz. alg. Politieverordening 8, Wijziging regl. v. Orde vergaderingen v. d. Raad. 9. Voorstel van B. en W. tot opheffing van de Openbare School voor U.L.O. 10. Voor stel inzake het adres van de T.B.C.-ver- eeniglng, om beschikbaarstelling van een terrein. 11. Voorstel inzake steunregeling voor werkloozen. 12. Vaststelling verord. op het heffen van vergunningsrecht en verlofsrecht voor den verkoop van zwak alc. dranken. 13, Vaststelling kohier riool- belasting. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling staan als werkloos inge schreven: 1 stoker, 27 losse werklieden, 16 timmer lieden, 1 bankwerker. 10 landarbeiders, 6 fabrieksarbeiders. 3 chauffeurs. 7 schip pers. 1 smid, 2 grondwerkers, 8 pakhuis knechts, 6 opperlieden, 2 houtbewerkers, 1 betonwerker, 1 tuinier, 2 schilders, 1 met selaar, 1 electriclen: totaal 96 personen. Zaterdagavond 8 uur wordt door de Chr. Muziekvereen. „S. D G." weer een van de gewone zomerconcerten gegeven op de nieuwe Markt Alhier werd de eerste ledenvergade ring gehouden van de plaatselijke afdee ling van het „Groene Front." De te voe ren actie werd besproken, terwijl inplaats van het bij de oprichting aangewezen voorloopig bestuur, een definitief werd be noemd. Bet het station is verrezen de groote Evangelisatietent van „Het Zoeklicht". Zes achtereenvolgende dagen zullen daar spre kers optreden. De R.-K. Vrouwenbond koos tot be stuursleden de dames A. van Benten en D. de Vos. De feestelijke viering van het 12'/i-jarig bestaan der vereen, zal a.s. Dins dag plaats hebben. Feestredenaar is pater Borromeus de Greeve. BOSKOOP. Een schuit, geladen met grint, toe- behoorende aan den heer S. Verweij, alhier, is zeer waarschijnlijk door over belasting, in de Wetering van de Burg. Colljnstraat gezonken. Door personeel van de firma v. Veen is het vaartuig gelicht. Met een verg-zilv. medaille is be kroond de groep bloeiende planten en afgesneden bloemen der firma Ravens- berg en Boer alhier, ingezonden op de Bloemententoonstelling te Utrecht. De heer D. van Katwijk alhier, ontving een zilveren medaille voor zijn rotspartij. HAZERSWOUDE. In de afd. Rozen der Bloementen toonstelling ontving de heer G. H. Kers bergen alhier een kleine gouden medaille voor zijn groep Polyantharozen. De heer G. de Ruiter, Hazerswoude. ontving een verguld-zilveren medaille voor zijn groep Polyantharozen. KOUDEKERK. Gecompliceerd verkeersongeval. Ter hoogte van den heer C. v. d. Bijl had oen gecompliceerde aanrijding plaats tusschen twee personen auto's, veroorzaakt door den bestuurder van de vrachtauto van A. C. v. A. uit Ter Aar. De auto van den heer A. G. uit Ouderkerk a d. IJsel werd hierdoor vrij ernstig beschadigd. Van het geval is bij de politie aangifte g"53aan en tegen den bestuurder van de vracht auto, die ondanks schuld, nog onhebbelijk tegen de andere bestuurders optrad, zal proces-verbaal worden opgemaakt. De opbrengst van de gehouden Pinkstercollecto voor de zending in de Ned. Herv. Kerk is door enkele nagiften gestegen tot f. 441.07, LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Salariskorting zonder stemming aangenomen. Voorzitter de burgemeester. Tegenwoor dig alle leden. De voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de notulen door den secretaris werden gelezen en goedgekeurd Enkele mededeelingen en ingekomen stukken werden voor kennisgeving aange nomen. Op een verzoek van de bewaarschool, werd na voorlezing van de rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar aan deze Inrichting een subsidie van f 400 verleend. Vervolgens deelde de voorzitter mede. dat hij op verzoek van den burgemeester van Noordwijk een vergadering had bijge woond. ten doel hebbende zoo mogelijk te komen tot een uniforme regeling inzake de electriclteit en gasvoorziening aar. de omliggende gemeenten door de lichtfa brieken te Leiden. Het resultaat van deze vergadering was. dat een commissie van onderzoek zal worden benoemd. Een mi nisterieel schrijven inzake nieuwe bepa lingen van de steunregeling werd in han den van de plaatselijke commissie gesteld. Ingevolge de wijziging van de wet op de arbeidsbemiddeling werd de verordening opnieuw vastgesteld, en de tegenwoordige agent opnieuw benoemd. Eveneens werd vastgesteld de verordening, regelende de eischen van de benoembaarheid en de be zoldiging van den veldwachter. Vastge steld werden de verordeningen op de hef fing en invordering van vergunningsrecht en verlof:recht, voortvloeiende uit de in werkingtreding van de nieuwe drankwet, waaronder ook niet-alkoholische dranken vallen. Op voorstel van B. en W. werd met al- gemeene stemmen dit College gemachtigd aan Gebr. Mol alhier 854 M2. bouwgrond te verkoopen. tegen f. 5.50 per M2. Het voorstel van B. en W. tot een tijde lijke korting van 3 op de salarissen van ambtenaren en werklieden, werd zonder discussie met algemeene stemmen aange nomen. Het kohier straatbelasting werd vastgesteld op f. 2881.51, vervolgens werd een wijziging gebracht in de begrootingen 1931—1932. In de plaats van wijlen dr. G. A. de Bruijne, werd tot ambtenaar van den Bur gerlijken Stand benoemd, de heer A. van Leeuwen. Daar geen der leden van de rondvraag gebruik maakte, sloot de voorzitter de ver gadering. Zijllaan cn Meijepolder. De rekening van den Zijllaan en Meije polder over 1931 werd in de vergadering van ingelanden vastgesteld op inkomsten f. 1257.51 en uitgaven op f 884.65, saldo f. 372.96. De begrooting over 1932 werd vastge steld op f. 1228.22 met een omslag van f. 5 per hectare. Vastgesteld werd een verordening ter uitvoering van het ambtenarenreglement. De bezoldiging van den molenaar en bode werd in deze verordening geregeld. De polder Achthoven. In de vergadering van ingelanden van den polder Achthoven werd de rekening over 1931 vastgesteld op inkomsten f. 2167.88'/!, in uitgaven f. 1841.57, saldo f. 266.31'/!. De begrooting over 1932 werd vastge steld op f. 1798.15'/i met een omslag van f. 3.50 per hectare. Vastgesteld werd een verordening ter uitvoering van het ambtenarenreglement, regelende de bezoldiging van den mole naar en bode o NOORDEN. Met 7.'n vijven te water gereden. Een dochtertje van K. haalde per rijwiel haar broertje en zusje uit de school en reed gelijk op met het zoontje van Van B„ die uit de school kwam en een zusje achter op de fiets had. Op een gegeven oogenblik kwamen de twee fietsen te dicht bij elkaar en bij de draaiplank van L. Angenent reed het heele gezelschap de Voorwetering in en allen gingen „kopje onder". De een hielp de ander en zoo wisten zich allen zelf weder uit het water te redden. OUDE-WETERING. In ons verslag betreffende de Boeren leenbank in ons nummer van gisteren, ge lieve men in plaats van y,de vacature ontstaan door den ontslagene", te lezen „de vacature ontstaan door de ontslag neming", etc. RITNSATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Een rumoerige vergadering Het offen sief weder geopend. De plaatselijke vijan delijkheden duren onverminderd voort Salarisverlaging cn nog wat. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der gemeente. De vergade ring wordt geopend met gebed De no tulen van de vorige vergadering worden door den Voorzitter voorgelezen en onver anderd vastgesteld. De Voorzitter doet o. m mededeeling van ingekomen stukken o. a. een schrijven van Ged. Staten d.d. 9/23 Mei 193? aan B. en W„ waarbij ver zocht wordt aan het lid van den Raad C. van Tol mede te deelen, dat Ged. Staten geen termen aanwezig achten voor tus- schenkomst inzake de door den heer C. van Tol geopperde bezwaren tegen de toe lating van den heer R. Kroon als lid van den Raad, als zijnde deze bedienaar van de Joosttollenbrug. De heer van Tol wil den heer R. Kroon niet toelaten als lid van den Raad, hij wil er een voorstel van maken en de Raad uitspraak laten doen. De voorzitter deelt mede. dat dit niet aan de orde is; boven dien is een dergelijk voorstel onzin, aan gezien de heer Kroon reeds toegelaten is en zelfs Ged. Staten geen termen aan wezig achten om tusschenbeide te komen. Schrijven van B. en W. van Leimuiden, waarin medegedeeld wordt, dat de Raad dier gemeente bereid is bij eventueele brand tegen een vergoeding van f. 109. per jaar de motorspuit beschikbaar te stellen zonder inbegrip van het loon van het personeel, dat dienst doet en verdere zich voordoende onkosten. De Raad der gemeente Leimuiden is er derhalve niet op ingegaan om de spuit beschikbaar te stellen voor f. 50.per jaar. De Voorzitter geelt thans ernstig in overweging op het voorstel van den Raad der gemeente Leimuiden in te gaan, daar er toch geen enkele gemeente is waar mede een zoo billijke en vlugge samen werking te verkrijgen is. De heer van Tol vindt alt te hoog; op zijn vraag ant woordt de voorzitter dat het loon van het personeel door den Raad der gemeente Leimuiden is vastgesteld. De heer P. Jan sen vraagt of, wanneer het voorstel aan genomen wordt, de brandraad dan afge daan heeft. De voorzitter antwoordt toe stemmend. De heer van Tol zou aan Lei muiden per brand willen betalen. De voorzitter antwoordt dat, dat een voorstel zonder zin is. Men kan n.l. een kleine, maar ook een geweldig groote brand krij gen. Onmogelijk zal het zijn, om dan een juist tarief vast te stellen. De heer de Bruyn zou voor willen stellen om f. 75 ie betalen De voorzitter geelt nogmaals te kennen dat de Raad der gemeente Lei muiden tegenover ieder voorstel beneden 100.aiwijzend staat. De heer Dissel dorp zou de overeenkomst voor niet lan ger dan 5 jaar willen laten duren. De voorzitter zegt, dat daar geen enkel be zwaar tegen zal bestaan. De heer Jansen zou de brandspuit willen blijven behou den. De voorzitter deelt den heer Jansen mede, dat Ged. Staten een mechanische spuit eischen. Het toezicht op de brand- biuschmiddelen is de laatste jaren buiten gewoon verscherpt, gezien oe vele voor komende branden. Aan een motorspuit is niet te ontkomen. De heer van Tol zou de overeenkomst voor één jaar willen aangaan. De voor zitter zegt, dat dit evenveel beteekent als heelemaal geen overeenkomst. De heer Compeer stelt daarna voor om de over eenkomst aan te gaan voor den tijd van 5 jaar, voor f. 10U.per jaar. Verschei dene voordeelen staan hier nog tegenover De brandraad hoeft geen presentiegeld meer te genieten, beproevingen van de spuit behoeven met meer plaats te heb ben enz. Ook deze betalingen moesten ge schieden al was er in 't geheel geen brand De heer Kroon zou de oude spuit nog niet van de hand willen doen, het geval kan zich n.l. voordoen dat er ook tegelijk brand is te Leimuiden en wat dan. De voorzitter antwoordt, dat er dan toch een locoburgemeester is ,die de noodige maat regelen kan nemen om hulp te krijgen uit een andere gemeente. Het voorstel van dg beeren Compeer en Disseldorp om ae overeenkomst aan te gaan voor den tijd van 5 jaar tegen f. 100 per jaar wordt daarna aangenomen met alleen de stem van den heer van Tol tegen. Schrijven van de heeren A. Bik en J. Roos. waarin in verband met de Winkel sluitingswet gedurende den zomertijd, wordt verzpcht het sluitingsuur met een uur te verlengen. Jammer is het, zegt de voorzitter dat een dergelijk verzoek zoo laat komt. Ook in andere gemeenten be staan verordeningen die rekening houden met den zomertijd. B. en W. zullen in de volgende Raadsvergadering met een ont werp verordening komen, waarin met de verlangens van beide winkeliers rekening wordt gehouden. De heer Jansen vraagt of de Commis sies niet te veel geoomljineerd worden,'n.l. de Commissie van Toezicht op het L. O. en de commissie tot Wering van school verzuim. De voorzitter antwoordt ontken nend. Ged. Staten eischen voor de huis houdelijke kosten van de Comm. van Toe zicht op het L. O. een deugdelijk bewijs stuk. Eerst later heeft de Secretaris der Commissie aan de hand van het regle ment duidelijk weten te maken, dat net bedrag ad f. 25.zonder verantwoording moet worden afgedragen. Het bedrag zal nu worden uitbetaald, hoewel het de vraag blijft of Ged. Staten met een cn ander genoegen zullen nemen. De goed keuring van het in de vorige vergade ring genomen besluit tot wijziging van de begrooting dienst 1931 wordt thans nog afgewacht. De voorzitter leest daarna het schrif telijk antwoord voor van B. en W. op de vragen gesteld door den heer de Bruyn in de vorige vergadering. Antwoord: De heer de Bruyn vraagt de rondvraag weder in het leven te roepen, daar volgens hem het afschaffen daarvan niet in het belang der gemeente kan zijn daar toch een hd van den Raad wel eens wat te vragen heeft. De heer de Bruyn blijkt heel slecht op de hoogte te zijn, want de rondvraag werd niet afgeschaft, maar alleen de manier waarop de rondvraag gewoonlijk plaats vond. Het nieuwe reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad heeft in art. 23 de bepaling, dat tot het stellen van vragen of inlichtingen ingevolge art. 216 der gemeentewet ten aanzien van een onderwerp vreemd aan de orde van den dag. vooraf verlof door de vergadering moet worden yerleend. Genoemd lid kan dan ook volgens de meening van ons Col lege gerust zijn. Wanneer hij meent in het waarachtig belang der gemeente vra gen te moeten stellen dan heeft hij daar toe ten allen tijde de gelegenheid, mits de Raad hem daartoe verlof verleent. De heer van Tol vraagt het woord aan gaande deze aangelegenheid. Hij vindt 't gewenscht de rondvraag weer in te stel len als voorheen. Hij doet een desbetref fend voorstel. De voorzitter zegt dat een dergelijk voorstel niet in stemming kan worden gebracht, aangezien het regle ment van orde eischt dat een voorstel tot wijziging van het reglement van orde schriftelijk moet worden ingediend. De heer van Tol begrijpt er niets meer van, voor het stellen van vragen moet men verlof van den Raad hebben nu moet het indienen van een voorstel weer schrif telijk. Hü noemt het met twee maten me ten en hü vindt dat de voorzitter Wel een Officier van Justitie lijkt. De voorzitter hamert en roept den heer van Tol tot de orde. Deze zegt nog, dat de voorzitter maar zegt wat hi) wil, dus dat hij het ook maar doet. Daarna volgt de beantwoording van de vragen door den heer P. Jansen in de vorige vergadering gesteld. Wat betreft de vraag over de salarisverlaging der ambte naren. verwijst de Voorzitter naar punt 8 van de agenda. De door den heer Jansen gestelde vraag over een vischverbod op Zondag wordt door B. en W. als volgt be antwoord. Het visschen voor wat betreft de binnenvisscherij is geregeld bij de wet die zegt. dat bij algemeene maatregel van bestuur kan worden bepaald gedurende welken tijd. op welke wijze, onder welke omstandigheden en met behulp van welke stoffen eenige soorten van visscherij niet mag worden uitgeoefend. Verder is ook geregeld de binnenvisscherij, waarin ook .vervat zijn de termijnen binnen welke het naar met name genoemde i voorzitter den Raad mede, dat j te vtssehen Aanvezlen de den Raad in overweging geven Ged te adviseeren een Algemeene vast te stellen van 3°/o en den fijJ' stellen op de overige ambten»*' zelfde verlaging toe te passen. De heer Jansen zegt, dat hij ra is te hooren, dat^ niet alleen hil ip verboden is vischsoorten te visschen. Aangezien de Wet de regeling van de visscherij tot zich heeft getrokken is het verboden, dat de Raaa eener gemeente daaromtrent nog nadere bepalingen vaststelt. B. en W. kunnen zich wel eenigszins aansluiten bij de bezwaren door den heer Jansen genoemd, spijt het hun, dat de Raad in deze onbevoegd is. Voorts leest de voorzitter een schrijven voor van het Centraal Ned. Hengelaars Verbond. De heer Jansen wil niet gaan debatteeren met het Centraal Hengelaars Verbond. Hij vraagt alleen of de mogelijkheid tot het in het leven roepen van een dergelijke verordening bestaat. De voorzitter ant woordt dat dit volgens B. en W. niet het geval is. De heer Jansen kan het echter probeeren. De heer Jansen zegt, dat het dan niet anders is en maakt er geen voor stel van. Daarna heeft de beantwoording door B. en W. plaats van de door den heer C. van Tol in de vorige vergadering gesteld vra gen. B. en W. hebben een ijzer hekwerk, dat afkomstig is van de Alg. begraafplaats en aldaar geen dienst meer kon verrich ten, verkocht aan den heer Overdevest voor de som van f. 6.Wij zijn van mee- inng, dat dit hek hetwelk reeds jaren zonder eenig doel stond te verweren en «en lengte had van ongeveer 4 metei voor een behoorlijken prijs van de hand is gedaan. Dat dit hek later door den heer Overdevest werd geplaatst bij den heer Visser is een handeling die geheel buiten het Coll. van B. en W. omgaat. De heer Overdevest was, nadat het hek aan hem verkocht werd, geheel vrij met zijn eigen <iom te doen, zooals het hem goed dacht. B. en W. wijzen vrager er op, dat bij de aanwijzing door den gemeente-opzich ter met toestemming van B. en W. aan de inschrijvers voor het bouwen der Joost- stollenbrug werd medegedeeld, dat het van dit werk afkomende oude hout en ijzer aan den betrokken aannemer in eigendom toekwam. Wat de Vriezewegbrug betreft is onjuist de voorstelling van vrager, alsof op de Vriezewegbrug een geheel nieuw dek zou zijn gekomen. Er werden slechts ver nieuwd een tiental oude leggers, welke gevaar opleverden voor het verkeer. Het daarvan afkomstige hout werd door B. en W. ter beschikking gesteld van den heer J. l'Ami, die hierom had gevraagd voor brandhout, ander doel kon dit hout niet hebben; wij vestigen er de aandacht op, dat het ons voorkomt dat het stellen van vragen van den aard als deze niet op 't oog hebben het dienen van het gemeente belang, maar meer de strekking heeft, van op welke wijze kan in het gemeentebe stuur eens dwars zitten. De heer van Tol zou o.a. ook wel eens kunnen vragen, wat B. en W. denken te cioen met het hout van afgedankte pot- looden ter gemeente-secretarie. Groote hilariteit op de flink bezette publieke tri bune. In verband met de derde vraag het volgende: Van B. en W. kan niet worden verwacht, dat het met een voorstel komt tot verlaging van de keurloonen, aange zien de bevoegdheid tot vaststelling van de keurloonen niet berust bij dezen Raad, maar bij die der getneente Leiden. Men heeft kort geleden in de couranten kun nen lezen, dat verlaging van de keur loonen een zeer ernstig punt van bespre king heeft uitgemaakt in den Raad der gemeente Lelden en dat ook tot onze teleurstelling een voorstel tot verlaging der keurloonen met groote meerderheid werd verworpen, zoodat B. en W. op dit moment geen heil verwachten van het op nieuw aanhangig maken daarvan. Wat betreft het verkrijgen van vrijstelling van de huisslachtingen meenen wij toch, dat ae heer van Tol in deze materie voldoende thuis is om te weten op grond waarvan onze gemeente een dergelijke vrijstelling nooit zal kunnen Verkrijgen. Dit vindt n.l. zijn oorzaak in het .veelvuldig voorkomen van t. b. c. onder het slachtvee. De heer van Tol zegt na de beantwoor ding, dat de opbrengst van het oude hek hem, al is het weinig, toch nog mee valt. B. en W. hebben echter van den Raad z.i. voor het verkoopen van eigendommen ver lof van den Raad noodig. Dat B. en W. hout uitdeelen komt niet te pas, dit hout had voor een boer groote waarde. De heer Disseldorp vindt het kinderachtig om aan dit gedoe nog langer tijd te verpraten. Het oude hout had geen waarde. Hij wijst den heer van Tol er op dat dit geen die nen der gemeentebelangen is. De heer de Bruyn zou het oude hout maar willen opzouten en het later voor dik of dun maar willen verkoopen, dan zijn we van/de praatjes in de gemeente ook af. De voorzitter antwoordt dat hij met dergelijke praatjes niets te maken heeft en hij er niet over denkt om de ge meentebelangen op de door de heeren de Bruyn en van Tol voorgestelde wijze te behartigen. Aan de orde komt thans punt 3 van de agenda. Voorstel tot het benoe men van een provisioneele bewindvoerder voor den voor rekening der gemeente Rijnzaterwoude verpleegden Bielefeld. Op voorstel van B. en W. wor het B. en W. gemachtigd om door tusschenlcomst van een procureur tot de benoeming van een bewindvoerder te geraken. De heer Jansen wijst er nog op, dat spoedige be noeming zeer wordt toegejuicht, aange zien er op het oogenblik erg willekeurig geleefd wordt met de eigendommen van verpleegde. De voorzitter wijst er op, dat het uitvoeren van Raads besluiten bij B. en W. in goede handen is. De heer van Tol vraagt of er misschien nog voorkeur bestaat voor den een of anderen procureur, waarop de Voorzitter ontkennend antwoordt. Op voorstel van B. en W. wordt afwijzend beschikt op een adres van de Nat. Commissie tegen het Alcoholisme inzake verlaging van het maximum aantal verloven. Op voorstel van B. en W. wordt daarna vastgesteld een nieuwe verordening rege lende het heffen van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein, alsmede de verordening op de in vordering daarvan. Conform het voorstel van B. en W. be sluit de Raad tot vaststelling van een ver ordening regelende het heffen van verlofs recht voor den verkoop van zwak alco- holischen drank in het klein alsmede de verordening op de invordering daarvan. Op voorstel van B. en W. wordt daarna besloten tot vaststelling van de verorde ning op de heffing van leges ter secreta rie, alsmede de verordening op de invor dering daarvan. Punt 8 Daarna is aan de orde de be handeling van het schrijven van Ged. Staten der provincie Zuid-Holland inzake verlaging van de jaarwedden van Burge meester, Secretaris en ontvanger. Na voorlezing van het schrijven deelt de op maar ook Ged. Staten die jaarwedden noodzakelijk achltaT vindt hij echter bespottelijk weta, landbouwers en veehouders hebbeni inkomsten tot niets zien dalen en j,,; acht hij verlaging van 15% nietT* bodigs. Het geld moet z.i. evenals oorlogsjaren de levensmiddelen, |j benarde tijden als het ware gedistrfc worden. De heer van Tol is het met jen Jansen volkomen eens. Hij zou ambtenaren 15°/» willen korten, ft Compeer, zegt, dat meerdere kortme mogelijk is. Wij moeten in acht nem», wij, wat de ambtenaren betreft k voordeelige positie verkeeren. Door j weldige cumulatie aftrek ontvangt burgemeester niet meer aan jaarwedi f. 961 en de Secretaris niet meer ali terwijl de ontvanger slechts f, 3(# Voor Burgemeester en Secretaris' reeds een korting van meer dan 61 voor den ontvanger van 507»Boven betalen deze ambtenaren nog 82».'» sioensbijdrage. Een korting van 3</, is deze ambtenaren al niet billijk De heer Jansen wil toch het ;w doen de jaarwedde van alle ambte* met 15»/» te verlagen. De voorzitter den heer Jansen op het verschil tu.'/ adviseeren en besluiten. De Raad steil jaarwedden van Burg.. Secretaris en vanger niet vast, maar Ged. Staten dat. De .Raad heeft in deze materie een adviseerende bevoegdheid. De Jansen houdt nog vol dat in andere meenten wel tot verlaging besloten voorzitter zegt tegen den heer Jansen, hij van hem in de eerste plaats eert ging van de wet had verwacht. De zitter vraagt aan den heer Jansen o! Christelijke levensbeschouwingen van aard zijn, dat hij redeneert: „als i) niet heb, moet een ander ook maar hebben." De heer Jansen zegt dat hi den duur toch mis zal loonen met hel keeren der hooge salarissen. De vooiz U praat in de ruimte. Toen U straks 5 wist U niet eens welke salarissen hier betaald worden. De financieele toestat deze gemeente is op het oogenblik van aard, dat korting in geen enkel noodzakelijk is. B. en W. stellen voor om met hel stel van Ged. Staten accoord te gu dezelfde korting op de overige am'ots toe te passen als waartoe Ged. State een algemeene verlaging besluiten geen norm. Bovendien is de zaak itet eenvoudig; bij een dergelijke ingrito verlaging dienen eerst de organs gehoord te worden, zulks volgens dear narenwet 1929 en volgens het ambte reglement. Het voorstel van B. en W. om Ged. te adviseeren een algemeene verlat de wedden van Burg., Secretart Ontvanger toe te passen van 37» e; op de andere ambtenaren eenzelfde I te verhalen als waartoe Ged. Staten ten besluiten. In stemming gebracht het voorstel van B. en W. aangi met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren de Bruyn, Jan van Tol. Wat de heer van Tol de king doet ontlokken: dat is verloren Conform het voorstel van B. en W, het hondenbelastingkohier vastgeil f. 59. Vastgesteld wordt nog een tabel besluit tot wijziging van de bel tingdienst 1931, tot een bedrag f. 250.59. Op den dienst 1932 wordi post ondersteuning aan werkloozen hoogd met f. 600. De heer Jansen vraagt daarna den Raad een vraag te stellen. De zitter zegt, dat hij deze vraag het kort omschrijven moet. De heer Jansen meent dat hij een en opschrijven moet. De voorzitter wijst terecht en geeft hem in overweging vraag kort uit een te zetten, De heer Jansen zegt, dat hij iets vragen over het vracht varen van schi buiten de gemeente voor de gemeen! plaats van door schippers in de genw Ofschoon deze vraag volgens de vos ter zeer sober gesteld is. verleent de den heer Jansen het gevraagde t Ziezoo „nu kan ik mijn vraag eerst be nen te stellen", zegt de heer Jansen eenigszins moeite schijnt te hebben' het formuleeren van zijn vraag. De zitter noemt dit geen manier van doen, ls den Raad met een kluitje in het sturen. Het blijkt tenslotte dat hel om het leveren van puin; de heer J« geeft de voorkeur aan schippers uit gemeente. Het wordt intusschen voor den Jansen zulk een pijnlijke situatie, da uit zijn eigen vraag niet weet te keme» hij niet eens bemerkt, dat zijn vrager beantwoord blijven. De heer Disseldorp krijgt verlof to. stellen van vragen over het uitblijven de Drinkwatervoorrziening aan Woudschendijk. De voorzitter zegt, dat aan de w schendijk geen belangstelling voorw- leiding bestaat en dat bovendien d< vraagde vergunning tot het leggen buizen is afgestuit op de hooge es- der betrokken eigenaar van het ge® waar door gegraven moest worden bekomen verlof stelt de heer Koon vragen omtrent Werkeloozen Wf- Voorzitter antwoordt, dat dere aafc- genheid de volle aandacht van B. heeft. Dc heer van Tol vraagt na bekort- lof wie bedienaar is van de Joostsi burg. De Voorzitter antwoordt dat» W. in een volgende vergadering - antwoorden. De heer van Tol noen met twee maten meten. De heer de Bryun wil aan den verzoeken een vraag te doen consumptie levering tijdens de" 1 vergaderingen. De Voorzitter UW ,1 dergelijke onzinnige vragen verscna blijven. Het gevraagde verlof wordt De heer de Bruyn stelt dan den '71 voor om in den vervolge de C0";,.'7J niet meer te laten binnen breng®J7 de politie maar door den Ca''"1" Boer. De voorzitter zegt dat B, en ff.bj volgende vergadering zullen ndPLa Deze rumoerige vergadering wore' j door den Voorzitter gesloten.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14