LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 27 Mei iiy UIT DE OMSTREKEN. TUIMELT JE EN KRUIMELTJE IN HET KABOUTERLAND. AALSMEER. Jaarvergadering Centrale Veiling. De Coop. Vereen. Centrale Aalsm. Vei ling hield haar jaarvergadering in het gebouw „De ~Gude Veiling" onder voor zitterschap van den heer Jb. Alderden Dzn. Deze herinnerde aan het afgeloopen jaar, dat voor veel leden verre van gunstig was. Een gelukkig verschijnsel noemde hij het, dat de vereeniging, zoowel organisatorisch als financieel sterk staat. Na flinke af schrijvingen werd £Og een behoorlijke winst gemaft. De notulen der vorige vergadering waren door een commissie nagezien en jn orde bevonden. Na uitgebracht rapport, bracht de voorzitter den secretaris, den heer K. Hansen, woorden van dank voor zijn accu raat werk. Het jaarverslag en de rekening en verantwoording (den léden in druk toe gezonden) werdep goedgekeurd. Hierna bracht do voorzitter in behande ling de Iregrooting 1932. Geraamd wordt een omzet van f. 2.700.000, waarbij, na af trek van alle onkosten op een batig saldo van f. 20.000 wordt gerekend. Geraamd voor arbeidsloonen f. 88.000, salarissen f. 6.000 en verzekeringen personeel f.8.000. De be groeting werd goedgekeurd. Op voorstel van het bestuur, werd be sloten, om een crediet van f. 100.000 te openen, ter financiering van de tuinbouw- benoogdigdheden, voorschotten. Ondanks scherpen tegenstand van enkele leden, wcnschte het bestuur niet af te wijken van zijn met 1 Januari jj. in werking getreden gedrgslijn, om inplaats van 25 slechts 15 pet. credjpt te verleenen, gerekend naar den omzet van vorig jaar. Tot bestuursleden werden herkozen 'de heeren K. Hansen Jbzn., D. Man en P. de Bruijn. Tot commissarissen werden, in de plaats van de aftredende niet herkiesbare; n.l de heeren J. Harting en Jb. Bol, be noemd de heeren C. Jore J. Jzn. en J. de Grauw. Verleend werden voor dit jaar de vol gende subsidies: f.200 Proeftuin en f.650 voor reserveering terrein eventueele groote tentoonstelling. Door den heer K. Hansen Jbzn. werd verslag uitgebracht van de Alg. Vergadering Groep Veilingsvereenigingen- Tot leden der Financiëele Commissie 1932 werden benoemd de heeren J. v. Zljverden Kzn., D. Piet Mz. en M. Bol. Nadat bi i de rondvraag nog enkele zaken van meer huishoudelljken aard waren be sproken, sloot de voorzitter met een woord van dank en de beste wenschen de ver gadering. Aan de Van Cleeffkade reed een koopman in haring met zijn bakfiets te water. Toegeschotenen konden den man nog behouden op den wal brengen. BENTHUIZEN. De uitslag van de gehouden eerste schietoefening der Bijz Vrijw, L. is als volgt: 6 hoogste schutters: 1. D. Havenaar. 95 punten. 2. M. Snoep. 95 p. 3. M. Havenaar, 95 p. 4. P. Nieuwets 91 p. 5. W. Mets 91 p. 6. Joh. Rijlaarsdam 91 p. HAARLEMMERMEER. Een tegenvaller. Bij den heer V. aan den Kruisweg,, alhier beeft een ongenoode gast een bezoek op liet erf gebracht. Vermist werd een ijzeren geldkistje, waarmede de dief blijkbaar meende een goede slag geslagen fe hebben. Het kistje bevatte echter geen geld, doch slechts eenige papieren. De politie werd intusschen met de vermissing in kennis gesteld. Demonstratie wcrkloozen. Te Nieuw Vennep en Lisserbroek had gisteren een demonstratie plaats van werk- loozen, in verband met het besluit tot ver laging der steunuitkeeringen. Do demon stratie had een ordelijk en kalm verloop. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba Johanna, d. van J. v. a. Bogert en J. W. C. Schmidt Aart, z. van N. Visser en C. de Zwaan Guurtje, d. van M. Bakker en A. M. Zantman Maria Jacoba, a. van H. A. van de Poll en J. M. A. Stolwijk Guurtje Johanna Cor nelia. d. van A. J. Burgers en G. Hekman Johanna, d. van P. L van Andel en H. A. Mulder Ewoud, z. van H. van Elderen en W. Trouw Willem, z. van A. Buis en M. H. Scheltes Maria Theresla Catha- rlna, d. van P. Appelman en M. H. Kraak man Teunis Mels, z. van A. Vogelaar- en J. Wallbrink Geertruida, d. van J. J. Commissaris en F. Boele Louwerinus, z. van A. W. de Haan en L. Twigt Guurtje, d. van D. Bakker en M. Vermeulen Quirina Adriana. d. van P. Joosten en M. C. Bank. Ondertrouwd: G. H. Vring 27 j .en A. C. Poen 24 jJ. Hogenhout 23 jen A. Riet- broek 24 j. P. T. Eilander 26 j .en H. Bosman 22 j. Getrouwd: G. J .van der Steege 23 j. en A. M. van Dijk 25 j. J. Warmerdam 23 j. en S. M. Vermeeren 29 j. C. van den Berg 25 j. en M. Cardol 21 j. K. van Keulen 22 j. en P. D. Baardse 19 j. P. van Dijk 26 j. en J. de Jongh 25 j. Overleden: Petrus Hendrlcus 2 m.. z. van J. J. van Hoof en W. Bouwer Duifje Jacoba van Roode 69 j., wede. van Th. Dam Jacob Bette 95 j., wedr. van L. M. Coenradie Aartje Aafje van Wieringen 27 n. .ongeh. d. van D. v. Wieringen en C. Rijkaart. Loop der bevolking. Gevestigd: Marinus J. Verberne met gezin, van Amsterdam, de Kempenaerstr. 8, II. naar Olmenlaan 82; Wilhelm Ph. Oedekerk met gezin, van Amsterdam, Frans straat 61, n. Friedalaan 70: Hubertus M. van der Lee met gezin, van Amsterdam Sluisstraat 37, naar Olmenlaan 56. Matthijs de Vries met gezin, van Haarlem. Zuider Buiten Spaarne 4 zwart, naar Hoofdweg 391; Pieter Hildering met gezin, van Am sterdam, van Hogendorpstraat 122 hs.. naar Sloterweg 86; Hendricus J. A. Bus, met gezin, van Amsterdam. Heemstedestraat 26, naar Sloterweg 9S: IJpe P. Poelsma met gezin, van Amsterdam, Sloterweg 910. naar Hoofdweg 13: Hendrik van der Maas met gezin, van Amsterdam, van der Waal straat 61, Sloterweg 104: Franciscus Erich, met gezin, van Amsterdam. Soerabajastraat 18, naar IJweg 121; Cornells Leenheer met gezin, van Amsterdam, Lauriergracht 134 naar Burgemeester Amersfoordtban; Chris- fiaan de vries met gezin, van Amsterdam, Albert Cuijpstraat 251, naar Akerdijk 228; Pieter Vink met gezin, van Haarlem, Ver- gierdeweg 162, naar Hillegommerdijk 457; Anton C. Tolk, met gezin, van Amsterdam .Amstelveenscheweg 99, naar Schinkeldijk 105; Matthijs Helt, met gezin, van Amster dam, Cornells Schuljtstraat 22 hs., naar Burgemeester Amersfoordtlaan 43; Willem van der Spek van Haarlem, van Oosten de Bruijnstraat 173 rood, naar Marktplein 15; Gerardus Laan, met gezin, van Wervers- hoof, B. 58. naar Friedalaan 28; Jacoba M. Hoogkamer, van Warmond, Heerenweg A. 158. naar Dr. Hcijelaan 16; Gerardus J. van Rijn, van Voorhout, Leidschevnart 2 naar Spieringweg 274; Neeltje W. v. Dijk; van Barneveld, Gd 72, naar Sloterweg 855; Cornelia Dekkers, van Haarlem, Ipenrode- straat 13, naar Bennebroekerdijk 48; Johan nes Trouwen, van Haarlemmerliede c.a. Zuid Schalkwijkerweg 38, naar Bennebroe kerdijk 166; Petrus Baars, van Amsterdam Nieuwe Prinsengracht 6, naar Schinkeldijk 76- Heintje Bosman, van Aalsmeer. Oost- einderweg 371 A, naar Nieuwemeerdijk 299; Aalbert van Jaeden, van Brlnkenveg 15, naar Friedalaan 50; Aaltje van Sluiters, wed. H. Elfers, van Haarlem, van Haarlem puiven- bodestraat 6. naar Badlioevelaan 12: Harm Klein, van Amsterdam, C. 336 B naar Nieuwemeerdijk 242; Pieter Koopman, van Vledder, Vledderveen 175 naar Lijnderdijk 196; Aartje T. van der Lee, van Amster dam. Sloterweg 1269. naar Badhoevelaan 2; Willem F. Roodenburg, van Uithoorn. Hoofdweg 6, naar Stationsweg 10; Dirk Schuit van Putten (Geld.) E. 131 A. naar Sloterweg 981Hendrikus Schuit, van Putten (Geld.) E 108, naar Sloterweg 981; Johanna M. Postma. echtge. J. Stolk. van Haarlem, Zuider Buiten Spaarne 4 zwart naar Hoofdweg 391; Cornells Tukker, van Nieuwer-Amstel, Handweg 14. naar Spie ringweg 568. Vertrokken: Maria de Vries, van Hoofd weg 772, naar Amsterdam, Groote Houtstr. 1, II; Wed. C. M. Lamboo, van Spieringweg 491, naar Haarlem. Lange Polaanstraat 8 D.; Anna M. Geerlings, van Beetslaan 113, naar Haarlem, Lange Margarethastraat 28, rood; Hermanus S. van den Berg, Hillegommer dijk 316, naar Hillegom Leidschestraat 95; Aaltje H. den Dekker, van Esschenlaan 73 naar Amsterdam, Frederikstraat 6, II; Aagje Nagel, van Nieuwemeerdijk 226. naar Amsterdam, Sloterkade 70 huis; Johannes J. Nagel, van Nieuwemeerdijk 226, naar Am- steraam, Magalhaensstraat 208, III; Hen- druk en Frederik H. Nagel, van Nieuwe meerdijk 226, naar Amsterdam. Borgerstr. 208, II; Jacob de Vos, van Ruigehoek 10 naar Velsen, Kerkpad 32; Bastiaan van der Linden, Lisserweg 7X4. naar Lisse Juliana- straat 37; Dirk Klapwijk, van Kruisweg 1041, naar Rhcden, Velp, Bergweg 74; Pieter Dunk, van Burgemeester Amers foordtlaan '15, naar Amsterdam, Kromme Leimuidenstraat 15; Cornelia Verhagen, van Dennenlaan 33, naar Haarlem, Hof van Egmond 38; Anna la Mark, echtge. J. Konijnenberg, van Stationsweg 47, naar Bussum, Visserstraat 38; Willem F. Kruger van Aalsmeerderdljk 460, naar Amsterdam, Sloterkade 33; Arie L. de Heer, van Benne- broekerweg 940, naar Hillegom Beeklaan 20: WUhelmina Veefkind. van Aalsmeerderdjjk 640, naar Putten (G.) A. 410; Stnicm Westerhuls, naar Sloterweg 174, naar Midwolda (Gr.) Oostwolde; Hendrik Spits, van Kastanje laan 45, naar Amsterdam, Insuhndeweg 59, II: Teunis Deugd, Nieuwemeerdijk 253 naar Amsterdam, Baffinstraat 22 huis: Nan J. Dol, van Nieuwstraat 9; naar Haarlem Ged. Oude Gracht 116 rood; Antonius Damen, van Dorpstraat 9, naar s' Hertogen bosch, Putgang 3: Johanna Blokker, van Hillegommerdijk 337, naar Bloemendaal Dr. Dirk Bakkerlaan 48; Gljsbert J. Bouman van Hillegommerdijk 342 naar Hillegom, Meerstraat 111. Bedankt voor het lieroep der Ned. Herv. Kerk te Nieuw Vennep ds. W. A. Dekker te Scharnegoutum. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. Benoeming van een nieuwen gemeente secretaris - Afscheid van nr. J. B. Sens.. De gemeenteraad heelt gistermiddag vergaderd onder voorzitterschap van bur gemeester Pont. Afwezig waren de heeren de Wreede en v. d. Loo met kennisgeving. De rekeningen van het gas- en het wa terbedrijf zijn voorloopig vastgesteld. Het gasbedrijf had een verlies van f. 1360 en het waterbedrijf een winst van f.4802. Ook de rekening van het Burgerlijk Arm bestuur over 1931 is vastgesteld. De kasgeldleening groot f. 150.000 is voor twee maanden verlengd tegen een rente van 4 3/4 pet. B. en W. willen nog even wachten met het sluiten van een vaste geldleening. De comptabiliteitsbesluiten zijn goedge keurd. De heer R. v. a. Meer had een bezwaar schrift ingediend tegen zijn aanslag in het vergunningsrecht. Na een onderzoek door B. en W. stelden dezen voor de aanslag tot f. 50 te verlagen, waarmee de raad zich vereenigde. De overeenkomst van de gemeente met de Hillegomsche Radio Centrale kwam hierop neer, dat deze centrale een con cessie voor vijf jaar zal krijgen en daar voor aan de gemeente f. 700 per jaar zal betalen plus f.50 precario-rechten. Dit was het hoogste wat B. en W. hadden kunnen krijgen, ook na raadpleging van de boeken der Centrale Het voorstel be wees dus, dat B. en W. tegen exploitatie der distributie door de gemeente waren. De voorstanders hiervan, in het bijzonder de heeren Spilker en Fijma, zetten hun standpunt uiteen, hetwelk door anderen is bestreden. Het voorstel van B. en W. is toen aangenomen met alg. st. op één na, die van den heer Spilker. De wijziging der bezoldiging van ambte naren van den Burgerlijken Stand is mede een onderwerp van bespreking geweest. De. bedoeling ls ambtenaren van dezen dienst, tevens ambtenaren ter secretarie niet af zonderlijk te bezoldigen. Voor het voltrek ken van huwelijken alleen zal f. 1.50 uit gekeerd worden. Dit laatste bestreedt de heer Spilker. Het onveranderde voorstel van B. en W. is aangenomen met twee stemmen tegen, die van de heeren Paase en Spilker, ter wijl het voorstel van laatst genoemde ts verworpen met 8 tegen 3 st. De wethou ders stemden niet mee door zich te ver wijderen. 127. De andere kaboutertjes waren druk bezig met het bijeenbinden van Jonge rozenknopjes en ze luisterden met vroolijkc gezichten naar de jonge bloempjes, die hen zoo luidruchtig bedankten. Zoo hielpen ze overal, en ontvingen daarvoor alleen hun belooning van de bloemen zelf, want de menschen wisten niet, dat de kaboutertjes hun tuinen zoo goed tegen de zware stor men beschermden. 128. Ineens kwam er voor de zooveelste maal lichte streep over de velden en tn dat licht zagen kaboutertjes iets wat hun hart deed stilstaan. Ze hadden duidelijk gezien dat aan den overkant van de rivier een torrenfamilie om hulp stond te schreeuwen. Een zware boom was op het torrenhuisje neergevallen en nog juis* bijtijds had de familie zich kunnen redden. In de vacature van ambtenaar van den Burgerlijken Stand door vertrek van den heer mr. Sens, is de heer Vermeer, wet houder, benoemd met 8 stemmen. Daarna is de verdeeling der werkzaam heden van de ambtenaren van den Bur gerlijken Stand goedgekeurd; ook hierbij was een tegenstemmer, de heer Spilker, omdat de wethouders zoo veel werk zou den hebben. De wijziging van het reglement voor de commissie tot wering van schoolverzuim, door het aantal leden te verminderen lokte ook eenig debat uit. De heer Spilker zelde het verkeerd te vinden dat hoofden van scholen In de commissie zitting heb ben. De bedoeling is het aantal leden ge leldelijk te verminderen en besparing in te voeren. De raad vereenigde zich daar mee. Zonder besprekingen ls de nieuwe in structie van den gemeente-secretaris vast gesteld. Voor de benoeming van een nieuwen gemeente-secretaris door vertrek van mr. Sens naar Nijmegen was door B. en W. aanbevolen: nr. 1. mr. J. H. Peek, adjunct commies ter secretarie in Utrecht, en nr. 2. W. Geleedst, secretaris der gemeente Vreeswijk. Benoemd ls met 8 stemmen mr. J. H. Peek, terwijl de heer Geleedst 2 stemmen kreeg en 3 stemmen blanco wa ren uitgebracht. Direct; na de ljenoemlng zei de heer Loerakker, dat hij later de gelegenheid te baat zal nemen om wat te zeggen over de uitgebrachte stemmen. Hierop is een debat gevolgd, dat vrij onverkwikkelijk was; het kwam neer op de drie blanco stemmen van de S. D. A. P. en de 2 stemmen op nr. 2 van de Chr. Hist, leden. De benoemde nieuwe secretaris is R.K.; hij werd 15 Febr. 1895 te Kerkdriel in Gel derland geboren; ,h)j, beëindigde zijn stu dies aan het St'IgriatJuscoUege te Am sterdam en kwam, in J916 in dienst der stad Utrecht, eerst van de gasfabriek, daarna aan de gemeente-secretarie. In zijn vrijen tijd studeerde hij voor mr. in de rechten en promoveerde in 1930. Gedebatteerd is oVer dit onderwerp door ae heeren Loerakker. Fijma, Jansen, Ver meer, Klaver en den voorzitter. Deze liet duidelijk uitkomen dat nr. 1 in het college van B. en W. unaniem en voltallig is aan bevolen. In de mededeelingèn was het voornaam ste, dat binnenkort een nieuwe vergade ring volgt over eventueele loonsverlaging en den financicelen toestand van de ge meente. De rondvraag gaf den heer Spilker aan leiding er op te wijzen, dat gisteren in de zweminrichting geen ambtenaar aanwezig was, die kon zwemmen. De kassier kan niet zwemmen, en de plaatsvervangende zwemmeester mocht op advies van zijn ge neesheer niet zwemmen. De vervanging was voor een dag."De voorzitter zei een onderzoek toe. De benoeming van een niet-zwemmen- kunnenden portier kwam mede weer ter sprake. Mede is gesproken over het voet balveld van Hilllnen op gemeente-ter reinen. Hiermee was de agenda afgedaan, en toen volgde het afscheid van den heer mr. J. B. Sens als gemeente-secretaris door zijn vertrek naar Nijmegen. Het eerst nam burgemeester Pont als voorzitter het woord om een rede uit te spreken, waarin hij getuigenis aflegde van erkenning en dankbaarheid voor het werk van den afgetreden secretaris. Hij liet vluchtig de revue passeeren wat met en door hem in fie laatste jaren is tot stand gekomen. De tweede spreker was de heer Klaver als wethouder, de derde de heer Loerakker namens de R.-K. fractie, de vierde de heer Fijma namens de S. D. A. P., de vijfde de heer Jansen namens de Chr. Hist,, de zesde de heer Vermeer als AJR. raadslid, de zevende de heer Vooren uit Sassenheim als oud-raadslid en vriend, en de achtste de heer Baak, schoolopziener. De heer Sens heeft daarna voor de har telijke woorden en wenschen bedankt, be nevens voor het geschenk van de ge meente. bestaande uit een boekenkast. Alle toespraken zijn met applaus ont vangen. o KATWIJK AAN ZEE. Bespreking te den Haag inzake de steunregeling. Een deputatie van den Chr. Besturen bond alhier, bestaande uit de heeren D. de Jong, A. v. d. Helden en C. v. d. Bent, is op het Departement van Binnenland- sche Zaken in Den Haag ontvangen om een schrijven, dat de Chr. Besturenbond den minister toegezonden heeft nader te komen toelichten. Verscheidene groepen van arbeiders te dezer plaatse vallen buiten de rijkssteun regeling. In dat schrijven werd verzocht om meerdere groepen tot die steunrege ling toe te laten, hetgeen vooral met het oog op de kosten voor Katwijk van groot belang is wegens de subsidie, die het Rijk daarvoor geeft, De deputatie was naar aanleiding van het onderhoud, dat zij op het departement gehad heeft, nogal opti mistisch gestemd. Naar wij verder nog officieus vernemen zal de steunregeling, die Zaterdag 28 Mei ten einde loopt, nog voor onbepaalden tijd verlengd worden. NOORDWITK. Loop der bevolking. Gevestigd' J Otte. landbouwersknecht, van Lisse Poelpolder la. u. Langeveld 32 M. Duijndam geb. Duindam, v. Velsen, Pr. Krugerstr. 64. n. Julianaweg 31 P. Gooi. chauffeur, van Katwijk, Secr. Var- kevlsserstraat 16, n. Van Panhuysstraat 39 W. Kühler, kappersbed.. v. Amersfoort, Oude Soesterweg 54. n. Hoofdstraat 95 C. P. Meijer, dienstb., v. Voorhout 's-Gra- vendijkscheweg 11, n. Kerkstraat 38. Vertrokken: R de Vries, verpleegster, van Zwarteweg 20, n. Kampen. Burgwal 14 A. A. J. Spruijt. dienstb., v. Lange veld 28a. n. Amsterdam, Leidschegracht 6 J. D Koers, v. Hoofdstraat 8, n. Am sterdam, Keizersgracht 162. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd; J. L. de Ridder 28 j. en G. K. Vink 24 j. Geboren: Alida Jacoba. d. v. J. J. Zon neveld en Th. M. Jansen Elias Jacob Johannes, z. v. J. M. Westerhout en A. A. A. Kraaij Johanna Anna. d. v. H. N. Duijndam en H. Jansen Cornells, z. v. W. van der Kraan en E. v. Wijnen Cor nells, z. v. J. Vlieland en G. van der Melj Petrus Cornells, z. v. A. J. van Schie en E. J. Lassooij Niesje, d. v. H. van Leeuwen en M. van Harbenden Gerardus Hen dricus, z. v. G. H. van Went en G. M. Arts. Overleden; AfSartje Dekker 49 j.L, geh. met J. Tlssing. -o KATWIJK. Openiuchtconcert voor het Crisis-comité. Zaterdag zal de Katwijksche Chr. Mu- ziekvereenlging „U. N. I." in de muziektent op den Boulevard te Katwijk aan Zee van 810 uur een concert geven. Gedurende dit concert zal onder de belangstellenden een collecte worden gehouden, waarvan de opbrengst zal worden gestort in de kas van het Crisis-Comité. Deze collecte, die door Katwijksche Padvinders wordt ge houden. zij in de milddadigheid van het publiek warm aanbevolen. NOORDWITKERHOUT. Hervormde Schoolvereeniging. In de „Gemeentewoning" had een alge- meene ledenvergadering plaats van de Christelijke Hervormde Schoolvereeniging. Ds. Van Noort opende met gebed en hield een toespraak naar aanleiding van de gelijkenis van „Den Zaaier". De secretaris dééd daarna het jaarver slag. Er was veel reden tot dankbaarheid: tal van belangrijke besluiten werden ge nomen. De staat der finantiën kan nog veel verbeterd worden, waar de contribu ties over 1931 door bedanken en door ver trek belangrijk zijn verminderd. Getracht zal worden, nieuwe leden voor de school vereeniging te winnen. De drie aftredende bestuursleden werden allen bij acclama tie herkozen. Hierna sluiting met dankgebed. Hoogeveensche polder. In een huishoudelijke ledenvergadering van den Hoogeveenschen polder werd met 53 stemmen tegen besloten geen onder houdskosten bij te dragen aan den polder weg. loopende van den Haven naar de Leidsche Trekvaart. Deze weg wordt on derhouden door hen. die er gebruik van maken. Auto-tocht Ouden van Dagen. De R. K. Harmonie-vereeniging „St. Jeanne d'Arc", gaf een welgeslaagd con cert in de gemeentetent. onder leiding van den heer C. de Haan. In navolging hiervan zal ook de Chr. Muziek-Vereen. „Harpe Davids" zich spoedig laten hooren en wel a.s. Maandagavond. Ook „Harpe Davids" zal gaarne een steentje bijdragen voor de be kende auto-tocht voor Ouden van Dagen, waartoe ieder bedrag gaarne in ontvangst zal genomen worden. De R.K. Voetbal-Vereen, stelde voor het zelfde doel reeds een belangrijk bedrag be schikbaar. H. Sacramentsprocessie. Zondagmiddag zal het feest zijn in 't St. Bavo-dorp, alhier. Dan zal plaats heb ben de plechtige H. Sacramentsprocessie met vaandels en banieren, door de prach tige lanen van St. Bavo. Twee harmonie-korpsen zullen de fees telijkheden opluisteren. Eerepoorten zijn op verschillende plaatsen opgericht, terwijl het beeld van Christus-Koning prijkt in (een schat van bloemen. De bekende Langevelderweg, L naar de Bavo en Maria-Gestichten i flink verbeterd. Een aantal werkloi van gemeentewege aan het werk i OEGSTGEEST- Het rapport inzake dc handelingen r den heer Rnbenkamp gereei De commissie, benoemd uit den 1 belast met het onderzoek der handeiL. van den heer Rubenkamp, bestaande! de heeren Bakker, Mr. Sprey en I is tijdens haar gisterenavond gei™ vergadering met haar rapport gereed komen. Dit rapport is heden bij den i| ingediend en zal in openbare ra: behandeld worden. Gebleken ls. dat Wethouder RubenL, een bedrag van ruim f. 30.000 vaal „Lemvog" heeft ontvangen, welk I hij, gelijk gemeld, in de gemeentekas li teruggestort. De heer Rubenkamp 1 geen gebruik gemaakt van de gelegen' hem geboden om voor dc coma verschijnen, teneinde zich te verdedgj SASSENHEIM. Tram gederailleerd. Van de tram, die gisteravond tel 15 van hier in de richting Haarlem trok, derailleerde op het wissel nabij Leede" de locomotief. Het verkeer geheel gestremd. De passagiers overstappen en de trams reden acl naar Lisse en den Warmonderdam, de aansluiting nu niet spoedig aam kon zijn. gaf dit veel ongerief. Te II uur was de machine weer in het jb spoor. o VOORHOUT. Openiuchtconcert. Morgenavond te 8 uur zal de II Muziekvereenjging „St. Cecilia" een o eert geven in de muziektent. De voire: nummers zullen worden uitgevoerd: 1. Aux Bords du Rhin; 2. Pastorale in 5 deelen; 3. Am Meerestrande; 4 Soirée en Automne aux Ardennes; 5. J laume Teil; 6. Herfstklanken; 7. Flnii No. 2 zal Zondag 29 Mei a.s. op het» cours te Delft gespeeld worden. Processie van de B.N.S. Tot plechtige viering van den mentsdag hielden de bewoners van Bisschoppelijke Nijverheidsschool leiding van de broeders gistermorgen i processie in den overturn. Het was waarlijk een ongemeen schoa spel, de plechtige tocht door de met ra dels, spreuken en eerebogen vers» lanen te zien trekken. RECLAME. HARDLIJVIGHEID al sedert 20 jaar verdreven. Een jong geleerde les. Niemand kan meer ondervinding hardlijvigheid hebben dan deze man 1 methode om het euvel te verhelpen 1 zeker iedereen helpen die aan een so« gelijke kwaal leed. „Ik ben nu bijna 49. jaar en gebruik® schen Salts reeds véle jaren. Als jdJ> en jonge man leed lk vaak hevige pijnd hardlijvigheid. Soms werd dit een WJ verlicht door een speciale pil. samek steld volgens een speciaal recept, die had dikwijls een verzwakkende i werking. Op iemand's aanraden probeerde ik1 flacon Kruschen en sindsdien da. n wel een 20 jaar geleden heb ik n- iets anders gebruikt. Mijn dage^i dosis neem ik 's morgens om kwan acht op een glas warm water. De zes zouten in Kruschen s Lj het recept van de natuur zelf om d'31 J organen goed te laten werken - dag zachtjes maar zeker, alle f®* afvalstoffen te verwijderen. Begin met „de kleine, dagelijksche doss^ schen en zet daarmee den eerstens, den breeden weg der volmaakte l<- J heid. Kruschen Salts is uitsluitend baar bij alle apothekers en k f. (L90 en f. 1.60 per flacon.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10