jCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 26 Mei 1932 HU DE OMSTREKEN. aalsmeer. benthuizen. haarlemmermeer. hillegom. katwijk aan zee. noordwitk. oegstgeest. sassenheim. TUIMELTJE EN KRUIMELTJE IN HET KABOUTERLAND. veur—leidschendam. voorhout. zoeterwoude. UIT DE RIJNSTREEK. alphen. boskoop. oude-wetering. ter-aar. Maatschappij voor Tuinbouw ai Plantkunde. mod vergaderde de afdeellng van i£d MU- voor Tuinbouw en °..f ij) het gebouw „De Oude '.witter de heer G. Oud. opende "Sn".' waarbij hij in het bijzon- ion) heete dr. Oei, die hier dezeD causerie zou houden in verband k.t voorkomen van enkele gevallen iotine-verg'U'iglng. Sails, de heer C. J. Augustijn, notulen, welke onveranderd werden lier leidde den spreker van den mit een kort woord in. Het bestuur -eend dat het goed zou zijn, dr. Doodlgen, om in verband met 'tlne-verbruik ajs bestrijdings- ijfK zaak eens onder het oog te n, oei kon in deze al dadelijk een Ellende verklaring geven: het ge- r nicotine vergiftigd te worden is noot, terwijl indien zich ver- erschijnselen voordoen het meestal gunstig is. Uitzondering personen, die lijden aan aderver- depvliesgebreken e.d.; voor hen ;.raar gTOoter als zij met nicotine 1 -rooter. Spr. behandelde vervol- ie verschijnselen, waaraan de ver- is te onderkennen, zoowel do e als de acute. Daarna besprak indeling, waarbij hij met nadruk ln ernstig lijkende gevallen, j doktershulp in te roepen, killende maatregelen gaf spr. aan i welke in acht kunnen genomen i de vergiftiging te voorkomen: in de open lucht, het gebruiken gasmasker eD indien mogelijk de oplossen in slaolie, motorolie e.d. «r Augustijn hield hierna een cau- er het gebruik van gasmaskers, n een paar modellen aanwezig der leden vroeg, of het geen aan- - zou verdienen, dat het nicotine- smiddel op een centrale plaats tivaardigd, zooals in het Westland geschiedt. Deze zaak zal door het verder onderzocht worden, geschonken zilveren medailles wa- tóetuiglngen ingekomen van de in en de Upto. De voorzitter her- san het groote succes door de jjke inzending snijbloemen in Rot- behaald. commissie, bestaande uit de heeren t J. Keessen Dzn. en D. v. Leeu- u„ keurde de bloemen en planten, de prijsvraag waren ingezonden, (e heer C. Spaargaren Dzn. na af keuring over het ingezondene een hield. Er was dezen avond een collectie polyantharozen, violie- ethrum. delphinium, cacteeën en ingezonden en hetgeen de heer »«n daarover te vertellen had. werd 1 aandacht beluisterd. werden door den voorzitter de 'i uitgereikt, welke door plaatsge- waren verworven met hun inzen- op de aste Keuring te Amsterdam worgaande jaar. genbus bevatte een vraag. n.l. wat bestrijdingsmiddel is tegen een i de chrysanten, waarvan eenige ter onderkenning waren bij ge iser Augustijn onderkende in deze margrietenvlieg. welke waarschijn de moerplanten is overgevlogen ■rage chrysanten en aan de bladeren ren heeft gelegd. Moerplanten en dienen dan ook. ter voorkoming t, niet ln eikaas nabijheid te staan ijdingsmiddel beval spreker aan, malen bespuiten met nicotine- s sloot dc voorzitter, met dank aan ar hun medewerking, de goed ge en druk bezochte'vergadering, telde hij mede. dat de laatste ver in dezen zomer zal worden ge- ultimo Juni. Stscrt. no. 99 bevat de acte van P Maal- en Dorschvereeniging „De gevestigd alhier. fotocht voor ouden van dagen. heeft de georganiseerde autotocht ieuw Vennep en omgeving wonende *an dagen onder begunstiging van *d weder plaats gehad. De lange jD auto's, die voor het mooie doel Kijd beschikbaar waren gesteld, ver- ffiiddags omstreeks halfdrie het dorp. frd ojm. een bezoek gebracht aan ton en Noordwijk. Het was voor de -»JK in alle opzichten een hoogst zoodat de commissie en verder ;1C op eenigerlei wijze aan het ;en van dezen autorit hebben mee- niet voldoening daarop kunnen bestrating van den Ringdijk. stuur van den Haarlemmermeer- het bestraten van den Ringdijk •- Lijnden tot aan de Leimuiderbrug, wr, ,K-M), opgedragen aan J. M. m. Uithoorn. IM! ^langrijke werk, waarbij plm. 5traatst;jenen zullen worden ver- waarmede een groote verbetering zal worden gebract, is reeds gemaakt. Walpot is van het kan te2 j °!Jtyanger der directe belas- M^^Nijkerk overgeplaatst naar ■cr Haarlemmermeer. toain; laS' hij „Goed Wonen", a', der bouwvereeniging „Goed J,, ®eer dan 10 jaar geleden m hel polderpeil. Later is de r-j een korten afstand ge- l kccftiiï Pevolg, dat de huizen staande aan de Prins Ww uüen °P 'iet P6'1 van net vearcoNil ie «rtrrrmal meer dan een meter. De woningen werden daardoor zeer vochtig. Om hierin verbetering te krijgen, is er een groote speciale draineerbuis gelegd, welke uitmondt in een poldersloot. Het is een nieuwe methode waaromtrent goede verwachtingen gekoesterd worden. Films voor schoolkinderen. Gistermiddag zijn ongeveer 600 school kinderen, het zesde en zevende leerjaar van de Lagere Scholen en allo U.L.O. scho len, door het gemeentebestuur vergast op een filmvoorstelling in Flora, waartoe hot hoofdbestuur der Posterijen welwillende medewerking heeft verleend. Weth. Vermeer sprak een kort openings woord, de burgemeester en weth. Klaver waren verhinderd aanwezig te zijn. Daarna hield de heer Pater, van de Posterijen telkens voor elk der drie vertoonde films een korte inleiding over de pos{, telegraaf telefoon en radio voor de scheepvaart. De kinderen volgden mei aandacht het geen op het doek te zien was, herhaaldelijk klonk applaus. Ten slotte bedankte jje heer van der Wal op verzoek van weth. Vermeer namens de dames en heeren onderwijzers en de kinderen, den heer de Pater voor de vertooning en uitlegging der leerzame films. EEN TRAGISCH VERDRINKLNGSGEVAL Vader van 9 kinderen in sloot gevallen. Hedenmorgen om 7 uur is de blokhuis wachter N. S. alhier, toen hij aan den Paralelweg bij het station een emmer water uit de sloot wilde scheppen, voor over gevallen en verdronken. Twee Rijks veldwachters, die bij het station waren verleenden eerste hulp. Dr. C. Meyer werd ontboden, doch kon slechts den dood con- stateeren. De ongelukkige was 52 jaar oud. gehuwd en vader van 9 kinderen. De visscherij-examens. Te Den Haag zijn geslaagd voor het examen voor schipper op stoom- en zeil- zeevisschersvaartuigen Cornells Varke- visser Bzn. en Adrie Hoek Dzn., en voor het examen voor stuurman op stoomzee- visschersvaartuigen Cornelis van Duyn Jzn., allen zijn leerlingen van de vis- scherij-school alhier. De visscherijexamens zijn hiermede voor dit jaar afgeloopen. Van alle visscherij- scholen in het land heeft de Katwijksche visscherijschool het grootste contingent geleverd. Ruim 90 percent van de candi- daten van deze school zijn geslaagd; dit is een groot succes voor den directeur dier school, den heer C. Varkevisser. Een zoontje van J. S. uit de Varke- visserstraat heeft een zijner handen ern stig verwond aan het portier van de tram. Op het politiebureau werd de jongen eerst verbonden, waarna dr. Eikelenboom verdere geneeskundige hul^ verleende. Aan onze plaatsgenoote mej. H. Janse, rkskl. R.D. te Tiel. hyp. kr. is eervol ontslag verleend. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. Wiersma en gezin, assura deur, W. de Zwijgerlaan 19, van Leiden; A. S. Plate-Sclieltema, Oranjet. 2, v. Velden (Oostenr); Raden Tj. Soemarto, de Kempe- naerstr. 81, van Leiden: K. van der Plas dienstb., Geversstr. 45 van Katwijk; J. C. van der Burgh, van Assendelftstr. 30, van Den Haag: A. C. Ghijsels, 1.1. verpl. „Ende- geest", van Teieringen: P. J. Goddijn. 1.1 verpl. „Endegeest' van Leiden: J. J. Wijnsouw en vr„ 2e luit. inf., Terwoeweg 67, van Leiden; C. B. Zijlstra, boekdrukker Warmonderweg 86, van Leiden; H. Roose- bocm en gez., luit. kol. inf. Emmalaan 40. van Maastricht: J. P. N. Gordijn, cassière Javastraat 14, van Leiden. Vertrokken: P. A. Kouwenhoven, bauwk. opz„ van Pr. Hendriklaan 13, naar Benne- broek, Straatweg 81H. de Vries, verpleger van Endegeest, naar Leeuwarderadeel; W. N. Hoogenduin en gezin tramarb. v. Ter- weeweg 13, naar Leiden, Rijnsburgerweg 51: J. P Verra en gez., van Fred. Hendrikl. 10 naar Leiden, Oegstg.laan 9; J. J. Timmers huishoudster, van H Morschw. 54, naar Leiden, Maredijk 36; J. Verhagen en gezin drukker, van Borneostraat 31. naar Riins- ijurg, Hofstraat: A. H. A. van Gent, dienst- van Leidschestr.w. 3, naar Leiden, Mie. Beetsrraat 4: M. A. van Diemen en gezin koopman, v. H. Morschw. 112 naar Zöëter- woude, Rijndijk 124; R. dc Haas en gez. hoofdmachinist., v. Duiv.str. 45 naar Haar lem. Emmanlein 44" R. O Stmmnbler a-. Geversstr. 40, naar Haarlem, Frederiks- park 3—5. Burgerlijke Stand. Overleden: Geertje Bouthoorn. 63 jaar. echtgen. van D. Komen. Loop der bevolking. Gevestigd: Mej. H. J. Mens, Beukenlaan 60, van Lisse; Mevr. E. Kaptein, Hoofdstraat 272, van Woubrugge: Mej. H. Karsch, Wil- helminalaan 10, van Renkum: P. de Haan. Rijksstraatweg 2, van Voorhout; Mei. C. G Voorn, Hoofdstraat 276 van Voorhout: Mej. P. C. J. v. d. Zwet, Fl. Schouten- stiaat 12, van Leiden. Vertrokken: Mej. A. M. Lagerberd, van Fl. Schoutenstraat 1, naar Velsen; Mei. K. Wolters, van Hoofdstraat 232. naar Haar lemmermeer. Ondertrouwd: Laurentius Moolenaar en Geertruida Egbertha Posthumus. Overleden: Th. G. Scholten, m. 5 weken. Ch. M J. Bots, 67 jaar, echtg. van J. F. M. Eichholtz. Begin van brand. Vgrpgoedelijk doordat kinderen met luci fers speelden, geraakte een rietschelf eigendom van de N.V. C. v. Leeuwen en Zn. en staande op de grens van Sassenheim en Lisse, in brand. Door de brandweer wer dhet vuur met 2 stralen op de waterleiding geblucht. Gevaar voor in de nabijheid staande woningen bestond niet. 125. Daar zag hij de andere kaboutertjes al vertrek ken. HIJ wilde wel graag mee, maar zijn beenen waren nog zoo stijf en zwaar, dat hij maar weer in bed kroop. Bbrrrrilde hijik ben niks op mijn gemak, zoo alleen en hoe zou het met Kruimeltje zijn? vroeg hij zich eensklaps af. Toen had ie geen rust meer en met veel moeite ging ie er op uit, alleen den donkeren nacht in. 126. En intusschen waren de kaboutertjes al lang aan het werk. Maar Kruimeltje, die nog zoo klein was, had beter thuis kunnen blijven, want het was verschrikkelijk slecht weer. De lantaarntjes dreigden telkens uit te waaien en de wind gierde zoo hard, dat ze elkaar niet konden verstaan. Zoo kwam het ook, dat Kruimeltje, die in een mooie rozentak was geklommen, aan een doorn was blijven hangen en hoe hU ook om hulp riep, nie mand hoorde het. Gevonden voorwerpen. Een klavier sleutel, een band van regenjas, een zwarte vulpen, een stukje witte kant. een kinder schoen, een wit schort en een reisdeken- Inlichtingen bij de politie alhier. Door de Rijkspolitie is tegen de vis- schers H. en C. wonende te Voorhout proces-verbaal opgemaakt wegens vis chen zonder in het bezit zijn van een ver gunning. Het vischtuig een 7-tal paling- fuiken en 40 dobbers werd in beslag ge nomen. Eveneens werd proces-verbaal opgemaakt tegen do gebroeders K. wonende te Leiden wegens het visschen met een gebbé, zonder acte en vergunning en in den voor de nachtrust bestemden tijd. De zangvereeniging „Morgenrood" neemt deel aan het op 19 Juni te Delft te houden Zangconcours. Dit is de eerste maal, dat „Morgenrood" aan een wedstrijd deelneemt. Vergadering Woningbouwvcrcen. „Herman Boerhaave'. Voorzitter van der Voet opende deze 10c algemeene ledenvergadering met 'n woord van welkom aan den heer van der Laan, als vertegenwoordiger van het college van B. en W. en lichtte vervolgens den toe stand, waarin de bouwvereeniging zich bevindt nader toe. In deze gemeente is de hoofdbron van welvaart het bloembollen- bedrijf; de uitkomsten hiervan zijn uiterst slecht. Een gevolg hiervan was. dat de werknemers een groot financieel offer moesten brengen het gemiddelde in komen van de arbeiders in deze bedrijven daalde zeker wel met 30°/» en wat nog erger was. velen werden tot werkloosheid gedoemd. Daar talrijke bewoners van het bloembollenbedrijf afhankelijk zijn, is het verklaarbaar, dat een verzoek om huur- verlaging het bestuur der woningbouw- vereeniging bereikte, waaraan echter moeilijk te voldoen is; temeer omdat het gemeentebestuur zich t.o. de geldschieters der woningbouwver. garant heeft ver klaard voor de betalingen. De gemeente raad heeft het verzoek om huurverlaging volgens bepaalde wijze door de woning bouwver. voorgesteld, afgewezen. In bi- zondere gevallen kan het bestuur in over leg met B. en W. aan enkele huurders gedeeltelijk uitstel geven. Van huurverla ging, in welken vorm ook. kan nu geen sprake zijn. Moeilijk kan zich het gemeentebestuur, gezien de vele buitengewone zorgen, door de crisis veroorzaakt, nieuwe lasten op leggen. Woninghuren kunnen zich min der goed aanpassen aan de nieuwe loonen, dan veel andere artikelen. Immers, de lasten zijn voor de Ver. ook niet verlicht, waarom de voorzitter dan ook ernstig de bewoners waarschuwt, om toch aan hun 'huurverplichting zooveel mogelijk te vol doen, daar anders gestreng opgetreden zal moeten worden. De goede woning ls een allereerste levensbehoefte; hiervoor moet men 't geld disponibel houden en niet voor radio en dergelijke luxe. De nieuw bouw, waarvoor in de vorige vergadering mandaat was gegeven, ging niet door, ge zien het feit, dat het gemeentebestuur geen borg wilde zijn. De redenen bestrijdt de heer van der Voet. In het algemeen heeft de woningbouw- vereeniging goed werk verricht en de voorzitter eindigt met een beroep op de leden, en huurders, om met vereende krachten te werken, om door de bran ding heen te komen. De notulen werden goedgekeurd. De voorzitter deed mededeeling. dat de Vereeniging zich heeft aangesloten bij den Nationalen Woningraad, de federatie der Woningbouwvereenigingen. Bij monde van den heer van der Meij werd door een ledencommissie het rap port tot verificatie van de balans over 1931 goedgekeurd, waarna décharge aan den administrateur, den heer Heijmeijer, verleend werd. Een nieuwe verificatie- commissie werd bij stemming benoemd. Zij bestaat uit de heeren van der Meij, Witte- man en van der Tang. Aan het jaarverslag over 1931 ontlee- nen wij: administratie en vergaderkosten f. 750.97. Belasting en verzekering f 1265.73 Onderhoudskosten f. 2.429,65. Te betalen rente f. 11103.66. Afschrijving f. 815.94. Af schrijving dubieuze debiteuren f. 143.20. Aan ontvangsten stond een post van f. 16.654.90 aan huur. Het voordeelige saldo bedroeg f. 146.75. Dc heer van der Laan vroeg eenige in lichtingen, die naar genoegen door de heeren van der Voet en Heijmeijer gege ven werden. Na eenige boekhoud-technische wijzi gingen werd de begrooting als zoodanig aangenomen, en kan nu voorgedragen worden ter goedkeuring van B. en W. Het periodiek-aftredend bestuurslid van Vliet werd als zoodanig bij acclamatie herbenoemd. De heer van der Laan sprak tenslotte eenige waardeerende woorden voor de vruchtbare ideeën van den voorzitter en den geest bij het bestuur der bouwveree niging, waardoor het gemeentebestuur de motieven, die het hebben geleid tot steun, ten volle beantwoord ziet. Door haar vol ijverig streven heeft de Bouwvereeniging Voorhout goede woningen en een mooie wijk bezorgd. De heer de Bekker sloot zich hierbij aan door den voorzitter geluk te wenschen met zijn genezing van de zware ziekte welke hij heeft moeten doorstaan. De heer van der Voet dankte het ge meentebestuur voor de medewerking en wees er op. dat ondanks de donkere tij den toch nog misschien wel lichtpuntjes te vinden zijn .Wij zijn betrekkelijk laat met bouwen begonnen; daarom zijn onze woningen, al zijn zij wellicht voor de meeste inkomens een tikje te hoog, ver geleken met die der meeste andere wo ningbouwvereenigingen toch nog laag. Tenslotte sloot de voorzitter, onder dank zegging aan den heer de Bekker voor zijn woorden en alle anderen die hem in zijn ziektetijd bijstonden, de vergadering. Room- cn Meerburgerpolder. Gisteravond vergaderde in het Witte Huis alhier het bestuur met de Ingelanden van den Room- en Meerburgerpolder. De rekening voor het jaar 1932 werd vast gesteld op inkomsten f. 2532.42'/!, uitga ven f. 1762.20; 't saldo bedraagt f. 770.22'/-. Het bundergeld werd voor dit jaar terug gebracht van f. 13 op f. 7. Op verzoek van den smid J. Th. B., die Inzake mishandeling werd veroordeeld, deelen wij hierbij het juiste bedrag der door hem te betalen doktersrekening mede, dat niet blijkt te zijn. gelijk abusievelijk gemeld, f. 38, doch f. 34.90. Zilveren jubileum. 1 Juni a.s. zal het 25 geleden zijn dat onze plaatsgenoot de lieer W. Pouw in dienstbetrekking trad bij de N.V. Oosthoek en Zn. alhier waar hij na 3 jaar als arbeider te zijn werkzaam geweest, werd bevorderd tot baas der Pannenfabriek. Zangvcrccn. „Con Amorc". Omtrent de oprichting van de Chr. gem. Zangver. „Con Amore" in wijk Hooni kunnen wij thans berichten dat deze op richting inderdaad een succes kan worden genoemd. Het ledenaantal bedraagt inmid dels 45. Het bestuur werd samengesteld uit Jac. Westmaas voorzitter, J. de Jager, secretaris, R. v. Arkel, penningmeester en mej. A. S. de Jager, oommissaresse. Direc teur is de heer Henri Weiboom. Aanrijding. ln de Emmalaan had gistermorgen een aanrijding plaats tusschen een 2 tal auto bestuurders en een motorrijder met duo berijder. Het ongeval werd veroorzaakt doordat tijdens het passeeren van den motorrijder ook nog een andere auto wilde passeeren. De motorrijder met duorijder werden over den weg geslingerd en be kwamen verschillende schaafwonden. De bestuurder, die liet ongeval veroorzaakte, reed door. Letter en nummer van zijn wagen konden echter worden opgenomen. Door de politie te Berkel cn Rodenrijs werd aldaar aangehouden en naar onze gemeente op transport gesteld de plm. 18- jarige de R. van hier, die door de politie alhier ter beschikking van zijn ouders werd gesteld. In de Hooftstraat werd een onbeheerd gelakt heerenrijwicl gevonden, waaromtrent inlichtingen zijn te bekomen aan het politie bureau Julianastraat. Verlaging autobus-tarieven. Naar wij vernemen bestaat bij de onder nemers van de autobusonderneming „Trio" het voornemen om binnenkort over te gaan tot verlaging der tarieven. Ingevoerd zullen worden retourbiljetten naar Leiden a f. 1 cn van Hazerswoude uit a f. 0.80. De derde postautodienst opgeheven. De 3e postautodienst vertrek uit Boskoop v.m. 11.20 uur, is opgeheven. fn verband hiermede vinden om 10 uur 25 v.m. de lichtingen van de bijbrievenbussen niet meer plaats. Aanrijding. Onze plaatsgenoot de heer Uiten bogaard, had te Lisse het ongeluk, niettegenstaande het feit dat hij geheel rechts van den weg reed, met zijn rijwiel om door een auto overreden te worden. Hij werd gewond opgenomen en naar een ziekenhuis vervoerd, waar hij na verbonden te zijn, huiswaarts kon keeren- Zijn rijwiel werd totaal vernield. De politie heeft tegen den roekeloozen bestuurder proces-verbaal opgemaakt Zondagsdienst doktoren. Voor Zondag 29 Mei zal de Zondags dienst worden waargenomen door dr. p. du Buy. Door de duisternis misleid. De heer H. Trimp, die zeer bijziende is, had het ongeluk om aan de Voorkade door de duisternis misleid, in de Gouwe te loopen. Door toegeschoten hulp, kon hij echter spoeaig uit zijn benarde positie worden gered. Aan den lieer Jac. Loef, aannemer alhier,, op twee na de laagste inschrijver is gegund de bouw van ton woonhuis met bovenwoning voor rekening van den heer J. Krelinp alhier voor de som van f. 8295. o Jaarverg. Coöp. Boerenleenbank. Gisteravond is in hotel „Het Wapen van Alkemade" alhier de jaarvergadering ge houden der Coöperatieve Boerenleenbank. De groote zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld. De notulen werden zander bemerking goedgekeurd. Uit het verslag van den kassier over 1931 stippen wij de volgende punten aan. Het ledental Ls gestegen tot 287. Het aantal spaarders tot 1120, met een gezamenlijk saldo ad f. 802.963.46. zoodat niettegen staande de zeer slechte uitkomsten bij land- en tuinbouw, de spaargelden toch nog waren gestegen. De 227 uitstaande voorschotten bedroegen in totaal een vor dering van f. 459.547.31. Er waren per 31 December 184 rekeninghouders met een debet en credit-saldi van f. 591.653.67 er. f. 263.825.92; dit laatste saldo met inbegrip van het saldo der Centrale Bank ad f. 45.226.94. Voorts werd er in het verslag op gewe zen, dat dit het tiende Jaarverslag van den kassier, een in alle opzichten gunstig ver loop der zaken weergeeft. Een vergelijking met voor tien jaren, toonde duidelijk aan, dat de Bank in alle opzichten zeer is voor uitgegaan en dat over de achter ons lig gende 31 jaren, geen posten als oninbaar moesten worden afgeschreven. De rekening en balans over 1931 werden goedgekeurd, na een uitvoerig rapport der finantieele commissie, bij monde van den heer J. F. de Ren uitgebracht. Aan rente van voorschotten is ontvan gen f. 21.607.96, terwijl het bedrag aan rente en provisie, berekend voor de cre- dietnemers, verhoogd met de rente der effecten is f. 28.473.35. Voor de Spaarbank Ls berekend f33.109.84 en voor de deposito houders, met inbegrip der Centrale Bank f. 6.265.09 rente over 1931. Het. bestuursvoorstel ln2ake de winst werd eveneens goedgekeurd. Va nde reke ning „Meubilair" wordt afgeschreven f. 350.10, zoodat deze rekening wederom op f 1 komt. De laatste aandeelen, per resto X. 2350 werden afgeschreven en het restant der winst ad f. 1064.20, werd bij de reserve gevoegd. Vervolgens werden de vacatie-gelden voor bestuur en Raad van Toezicht, voor het eerst na 1920, wederom herzien en vastgesteld. Bij de verkiezingen werden met groote meerderheid van stemmen herkozen, de aftredende heeren R. Roeloffs te Oudewe tering en G. Boot te Leimuiden. Om te voorzien in de vacature, ontstaan door de ontslagene, als lid van den Raad van Toezicht, werd met 133 stemmen ge kozen, de heer K. Duyser te Leimuiden. Tot lid der finantieele commissie werd gekozen, de heer J. Straathof Cz. te Nleuwe-Weterlng. Bij de mededeelingen deelde de voorzit ter de heer P. Roeloffs mede, dat met in gang van 1 Juli eJc. de debet-rente der rekeninghouders per 6 maanden zal wor den berekend en bijgeschreven. Tevens, dat de Bank te Oudeweting ais lid der finantieele commissie der Coöpera tieve Centrale Raffeisen Bank te Utrecht ls benoemd en de heer Jos. Penning de Vries is aangewezen om deze functie te vervullen. Van de rondvraag werd een druk en animeerend gebruik gemaakt over huis houdelijke aangelegenheden, waarna slui ting volgde. De winkelsluiting. In de gewijzigde verordening op de win kelsluiting zijn de navolgende tijdstippen voor sluiting vastgesteld: a. voor winkels» te 8 uur nm. en gedu rende het tijdvak waain de zomertijd geldt te 9 uur, 's Zaterdags resp. te 10 en 11 uur. b. voor kappers en barbiers gelden in het algemeen dezelfde uren, doch op Woensdag mogen deze tot 10 u. Cs Zomers 11 uur) en op Zaterdag tot 11 uur Cs Zo mers 12 uur) geopend blijven. 3—3

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 11