ALPHEN IS TWEEDE-KLASSER. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 23 Mei] DOOR EEN 5-1 OVERWINNING OP ZANDVOORT. Het eerste Alphen-doelpunt. DE STRAFSCHOP. Foto Bleuzé. Na afloop van den wedstrijd AlphenZandvoort poseerden Alphen-spelers en bestuurderen gisteren voor onzen fotograaf le rij: Krumpelman, Van Leeuwen, Hesseling en Soeteman; 2e rij (gebukt): Broere.Dijkman en Van der Leek: 3e rij (staande) de verzorger der Alphen-ploeg en verder: Noordenbos, Bronk, Binnenkamp, Windhorst, Van der Kolk (voorzitter), H. van Kooyk, Verruyt, Ram en M. van Kooyk. Nu is Alphen" dan tweede-klasser en deze energieke vereeniging heeft dat suc ces van haar vierde poging tot promotie zonder eenige restrictie ten volle verdiend! Driemaal struikelde de ploeg in het gezicht van de haven, doch eindelijk heeft het sei zoen '31'32 dan het resultaat gebracht, waarvoor zoovele jaren eendrachtig is ge werkt met taaie volharding en dikwijls toomelooze energieIn haar derde- klasse-afdeeling waren de mannen van Heseling absoluut de sterksten en ook in deze promotie-competitie bleek al ras dat bij een normaal verloop het succes ten slotte voor de Alphenaren zou zijn. Een ongelukkige wedstrijd in Zandvoort leidde wel-is-waar tot een wat triesten inzet, maar daarna is toch de supprematie van Alphen zóó duidelijk gebleken dat niemand op haar uiteindelijke overwinning ook maar het minste zal hebben af te dingen. De beste ploeg heeft gezegevierd en wij willen ons haasten om Alphen met dit schitterende resultaat van harte geluk te wenschen Enorme publieke belangstelling. Ruim 2'It duizend bewoners van 't Rijn stadje waren gisteren met hun favorieten naar de Sleutelstad gekomen om daar naar zij stelling verwachtten! de zege te aanschouwen. Voeg daarbij een 500 toe schouwers uit Zandvoort (het badseizoen was oorzaak dat de interesse daar niet veel grooter was), benevens vele honderden Lei- denaars en het is duidelijk hoe druk en hoe vol het gisteren op het gezellige ter rein van A.S.C. is geweest. De regeling klopte gelukkig volkomen, terwijl de stem ming van het publiek binnen de perken is gebleven, waardoor de wedstrijd een zeer regelmatig verloop heeft kunnen hebben. Voor de pauze was die stemming der dui zenden clubmenschen zelfs heel rustig, doordat de ploegen toen volkomen tegen elkaar opwogen en er vrijwel geen teeke nen waren, die mochten worden beschouwd als eenigerlei gunstig aanduiding voor het succes van een van beide elftallen. Zwij gende spanning heerschtc er veelal in het veld en langs de lijnen, vrees voor een mo gelijke nederlaag drukte het enthousias me en pas kort na de hervatting, toen Ram het pleit beslechtte door in vier minuten tijds twee doelpunten voor Alphen te sco ren. loste die enerveerende stilte zich op in de daverende vreugde der zegevierende Al phenaren. in golven van ongebreidelde uit bundigheid, die vanaf dat moment niet meer tot staan te brengen waren en on vermijdelijk ook den neutralen toeschou wer moesten aantasten.... Twee gelijkwaardige ploegen. Onder leiding van arbiter Israels, geas sisteerd door twee neutrale grensrechters, hadden de ploegen zich te ruim twee uur in volledige formatie als volgt opgesteld: Foto Bleuzé De Zandvoort-keeper bleek geheel verrast te zijn toen de linkshalf op hem terug speelde. Men ziet hoe hij den bal liet glippen, waardoor Alphen goedkoop aan den gelijkmaker kwam. Alphen. v Leeuwen Krumpelman Hesseling Broere Dijkman v. d. Leek Windhorst H. v. Kooyk Ram Binnenkamp M. v Kooyk O v. d. Bos Schuiten Koper Weber Rinkel G. Keur Molenaar J. Paap Keesman P. Schaap Zandvoort. Scheffer Reeds in de eerste minuut loste v, d Bos van korten afstand een schuiver, die slechts met moeite door keeper Van Leeu wen gestopt kon worden, doch dra nam Alphen daarna het offensief over en velen hebben gemeend dat het voor haar een kwestie van luttele minuten zou zijn om zich een veiligen voorsprong te verschaf fen. De practijk wees het echter anders uit: in de achtste minuut kreeg de naar binnen geloopen M. van Kooyk wel-is-waar een schitterende scoringkans uit een voor zet van H. van Kooyk. maar hij schoot hoog over en op het gladde veld ontwik kelde zich vervolgens een zeer nerveus spelletje, waarbij van eenig krachtsverschil geen sprake was. Het eerste kwartier was juist voorbij toen Koper handig vrij maak te en den bal zuiver doorgaf naar links, waar Schuiten snel op den pass doorliep en onhoudbaar scoorde. 01. Dat gaf moed in het Zand voort-kamp en goed ge steund door midhalf Molenaar deed de voorhoede der badplaats-bewoners daarna meerdere aanvallen die over het algemeen iets sneller en ook technisch iets beter wer den uitgevoerd dan die van de nerveuze Alphenaren en daardoor een voortdurende dreiging inhielden voor Van Leeuwen's hei ligdom. Op fortuinlijke wijze maakte Al phen niettemin in de 25ste minuut van den wedstrijd gelijk, toen linkshalf Keur een pass van H v. Kooyk onderschepte en, zich omdraaiend, plotseling terugspeelde op zijn doelman, die volkomen verrast werd en het leder liet passeeren. De Zand- voort-speler. die aldus aan de tegenpartij een doelpunt cadeau had gegeven, huilde van teleurstelling, terwijl de duizenden Alphenaren een vreugde-gejoel aanhieven, dat tot buiten Oegstgeest moet hebben weerklonken! il—1). Alphen ging nu rus tiger spelen, maar haar overwicht duurde toch maar kort en toen de heer Israels de rust aankondigde, was de strijd nog altijd volkomen open. In 4 minuten was het pleit beslecht. Doch de tweede helft was nog heel jong toen na eenige wederzijdsche mislukte attaques links-binnen Ram binnen vier minuten een zoo groote opening forceerde in de tot dusverre hechte defensieve stel lingen der Zandvoortsche ploeg, dat de promotie-competitie daarmede als het ware reeds beslist was en Alphen met welhaast absolute zekerheid op het. tweede-klasse schap mocht gaan rekenen.... Uit een pass van H. van Kooyk bracht hij na 6 minuten den stand onhoudbaar op 2—1, en nadat keeper Van Leeuwen door on vervaard uitloopen op schitterende wijze een zeker schijnend doelpunt van den han- digen Koper voorkomen had, was het op nieuw Ram. die het leder in de touwen joeg en daarmede den voorsprong tot 3—1 opvoerde! Zonder twijfel: Zandvoort bleef moedig volhouden, maar haar tragische worsteling tegen de onvermijdelijke degradatie was hopeloos. Er was weinig overtuiging meer in haar spel en haar voorhoede (met uit zondering van den midvoor) miste boven dien de productiviteit en het doorzettings vermogen om het de sterke Alphen-defen- sie bepaald moeilijk te maken. Al feller, beweeglijker, zelfbewuster, werd daarenbo ven het optreden der Alphensche ploeg, die 'de overwinning voor het grijpen had De aanvankelijk te veel teruggetrokken half- linie kwam thans met haar voorhoede mee en onder leiding van midvoor Van Kooyk volgde de eene stormloop op de andere' Uit een strafschop wegens hands werd het na 26 minuten 4—1 door H. van Kooyk en al zwaarder werd daarna de druk op het Zandvoort-doel, waar keeper Scheffer ner veus en weifelend begon te worden, na bergen werk te hebben verzet. Koper kwam in botsing met een Alphenaar en toen hij even later het veld verliet had de wedstrijd volkomen zijn beteekenis verloren, ook al kwam een invaller de Zandvoort-ploeg weer completeeren. Anderhalve minuut voor het einde scoorde H. van Kooyk het vijfde doelpunt cn inmiddels stonden eeni ge duizenden Alphen-supporters langs de lijnen reeds gereed om op 's heeren Israels laatste fluitsignaal het veld te bestor men Uitzinnige vreugde in het Alphen-kamp. Dat werd toen een beeld van uitzinnige vreugde, van enorme geestdriftHon derden Alphen-vlaggetjes kwamen als bij tooverslag voor den dag, spelers werden op de schouders naar de kleedkamers gedra gen. er werd gejuicht en gezongen, en spe lers en bestuurderen kwamen handen te kort om den eindeloozen stroom van geluk- wenschen in ontvangst te nemen: eerst op het veld en daarna in de kleedkamer, waar afgevaardigden van diverse Leidsche clubs onmiddellijk hun felicitaties aanbo den en waar de heer Waringa. namens het bestuur van den Lcidschen Voetbalbond de nieuwe twee-klassgr met het bereikte re sultaat heeft gecomplimenteerd. Beter voorhoedespel van Alphen gaf den doorslag. Hoe er gespeeld is valt meerendeels reeds uit ons verslag te lezen. Er was in het veld gerulmen tijd weinig krachtsverschil, zelfs heeft Zandvoort voor de pauze een periode van overwicht gehad, waarin haar tech niek grooter scheen en zij aan haar atta ques een veel verrassender karakter te ge ven wist dan de Alphenaren. Midvoor Koper en midhalf Molenaar waren daarbij de op den voorgrond tredende figuren. Die voorhoede was echter niet productief, ter wijl de Alphensche defensie met Van Leeuwen aan het hoofd er geleidelijk beter inkwam, niettegenstaande aanvoer der Hesseling zich door een stijven nek niet ten volle kon geven. Zandvoort was bovendien vóór de pauze niet fortuinlijk doordat haar linkshalf in eigen doel trapte en aldus aan Alphen den gelijkmaker be zorgde, In de tweede helft heeft Alphen gelijk gezegd dra een nuttigen voor sprong genomen en er is toen eigenlijk geen twijfel meer geweest aan haar over winning. die zij verdiend heeft niet door beter spel van het elftal als geheel, doch voornamelijk door haar gevaarlijke voor hoede. die in spelers als H. van Kooyk, Ram en Binnenkamp krachten van betee kenis heeft, die fel weten door te zetten en de kunst verstaan om geboden kansen zonder eenige aarzeling te benutten. Met een elftal als dat van thans zal Alphen in de tweede klasse stellig een 'goed figuur kunnen slaan. Een feestdiner Na den wedstrijd vereenigden bestuur, spelers en genoodigden zich aan een ge- zamelijk diner in „Zomerlust" alhier, waar verschillende personen liet woord voerden. De voorzitter der A.V.V. ..Alphen", compli menteerde in welgekozen woorden spelers en bestuur met het behaalde 2e klasse schap. terwijl de heer D. Soeteman hulde bracht aan de heeren G. v. d. Kolk en A. J. Goedhart, die beiden van af de oprich ting resp. als bestuurslid en de laatste als gewoon lid de vereeniging trouw zijn ge bleven. Na afloop van het diner hetwelk een uiterst gezellig karakter droeg, werd per autobus naar Alphen geleden, waar spelers en bestuur een enthousiaste ont vangst werd bereid. De geheele avond ken merkte zich door groote drukte op straat. Uit Alphcn's historie. In 1907 deed de voetbalsport haar intrede in Alphen aan den Rijn Door een 16-tal jeugdige personen werd toen opgericht de A.V V. ..Olympia" Twee van deze oprich ters maken thans nog deel uit van de nieuwe 2de klasser „Alphen", n.l. de tegen woordige voorzitter de heer G. J. van der Kolk, die steeds een bestuursfunctie ver vulde en de heer A. J. Goedhart. Kort na de oprichting van .Olympia" aanschouwde reeds een tweede club het levenslicht n.l. „R.V.V." (Rijnlandsche Voetbalver). „Olympia" trad toe tot den Leidschen Voet bal bond, ..R.V.V." ging haar geluk beproe ven in de Goudsche. Reeds in 1909 werd besloten tot samenvoeging der beide ver- eenigingen en ontstond de A.V.V. „Alphen" KORFBAL. NEDERLAND—BELGIE 4—0. DE ELFDE OVERWINNING NA EEN KLEURLOOZEN WEDSTRIJD. De Belgen vooruitgegaan, doch zwak in den aanval. De heeren van het N.K.B.-bestuur had den er voor gisteren blijkbaar de Enkhui- zer-almanak op nageslagen: 's Morgens regen, 's middags opklarend! Dat was ge lukkig, want nu kwamen er toch nog rond 3500 toeschouwers om getuige te kunnen zijn van dezelfde ontmoeting op het korf- balveld, tusschen Hollanders en Belgen. Het muziekcorps ..Meyerbeer" was er ook en ontving beide twaalftallen met de volksliederen. Dorsman verloor den opgooi, en om kwart over 2 ving de wedstrijd aan in de volgende opstelling: Nederland. Aanval (c): mej. Voorden- berg: mevr. Rietveld: Seits; Wedemeyer. Midden: mej. Richel, mej. Klamer; Dors man; Berfelo. Verded mej. Hendriksen; mej. Moos; Meyer; Kat. België. Aanval (a): mej. Peters; mej. Pellis; Dalving; Smet Midden: mej. Reeck; mej. Looveren- bosch; Stuer: Janssens. Verded.: mej: Welvis; mevr. Koesveld; Dalving; Zielens. Bij Nederland ontbreekt Hendriksen we gens ziekte. Zijn plaats wordt ingenomen door Berfelo. terwijl tevens de opstelling is gewijzigd. De Belgen, die den uitworp hebben, on dernemen den eersten aanval, die door Meyer wordt onderschept. Maar ook de Hollanders weten niet tot de nabijheid van den korf door te dringen. Dan ont snapt Wedemeyer aan zijn bewaker maar schiet onzuiver. In de verdediging blijkt Kat het niet te kunnen bijbeenen tegen Smet. De Belg krijgt een mooie kans. die hij onbenullig mist. De volgende minuut herhaalt zich dit. Holland wordt dan duidelijk sterker. Dorsman en Berfelo onderscheppen ver schillende malen en de Dordtenaren zijn in den aanval meer dan ijverig. Mej. Voor- denberg doet daar technisch het beste werk, maar het is Seits, die uit een vlot- aanvankelijk onder den naam „D.V.S." (Door vereeniging sterk). De nieuwe veree niging begon haar voetballoopbaan in den Goudschen V.B., later werd ook meerdere malen aan de competitie van den L.V.B. deelgenomen. Dit was mogelijk doordat Alphen a. d. Rijn als „neutraal terrein" be schouwd werd; in 1929 besloot de K.N.V.B. Alphen a. d. Rijn definitief in te deelen bij den Leidschen V.B. Reeds enkele jaren na de oprichting, mocht het ..Alphen" gelukken de 3e klasse N.V.B. te bereiken. Met afwisselend succes werd gedurende c.a. 13 jaren aan deze 3e klasse N.V.B.-competitie deelgenomen. Het afdeelingskampioenschap werd 3-maal be haald n.l. in de jaren 19241925. 1925 1926 en 19281929. De promotiewedstrijden werden evenvele malen een mislukking. Toen in 1914 het vereenigingslëven. als gevolg van de mobilisatie toch al zoo moei lijk was. kwam het gemeentebestuur (toen nog van Aarlanderveen) op de gedachte een voetbalverbod uit te vaardigen. En toen tenslotte de tribune, de trots der vereeni ging. door een orkaan totaal werd vernield, was het of alles samenspande om de A.V.V. ..Alphen" van den aardbodem te doen verdwijnen. Maar geen nood! Onder leiding van den uitnemenden voorzitter, de heer Joh. v, Zwieten, wist het bestuur alle moeilijkhe den te overwinnen. Helaas meent het gemeentebestuur van Alphen a. d. Rijn ook nu nog goed te doen door de Voetbalsport tegen te werken en de wedstrijden te rantsoeneeren. I In gemeenten van 18000 inwoners is dit gelukkig een unicum. De A.V.V. „Aiphen" mag zich overigens verheugen in een ge weldige populariteit, zoowel in Alphen als in de vele omliggende plaatsen. Het bezoek bij de wedstrijden is zeer groot. Met 2 elf tallen wordt deelgenomen aan de N.V.B.- competities, terwijl 5 elftallen resorteeren onder den Leidschen Voetbalbond. ten aanval het eerste doelpura (10). Er is dan 11 minuten De Belgen doen verwoede den gelijkmaker te verkrijg^' landsche verdediging heeft thans op de aanvallers, die snel dochdi spelen. De Belgische verdedigró*, t zwaarder te verduren en maakt oogenblikken door. Onzuiver schi« doelpunten uitblijven. Pas na 25 maakt Seits het tweede doelpunt, de verdediging in de war is en coal!? gen voor een overtreding appeüeen Dorsman en Berfelo gaan nu ajII~ Zij zijn aanstonds heftig in actie -! er spoedig meer doelpunten schi zullen volgen. Hun schot ls echter gelukkig. Evenmin slagen de BtW hun opzet. Een ver schot van ketst van den mand, en daarna is ste helft ten einde. Om 3.20 uur wordt de wedstrijd De Nederlandsche aanval toont w? prijzenswaardige activiteit, maar dotj ten blijven uit, zoodat de wedstrijd er interessanter op wordt Nederland ka overwicht niet in cijfers uitdrukken p Belgen vinden in de Hollandsche té-i ging een vrijwel onoverkomelijke hia paal. Als de verdedigers een enkele j wat nonchalant doen, krijgen de Bt een goede kans, waarvan zij echter profiteeren. Na een half uur heeft Dorsman nut vér schot succes (30). Mej. Riche; dan eenigen tijd uit. maar keert toch terug Twee minuten voor het einde Berfelo een fraaien doorbraak me: goed doelpunt te besluiten, zoodat einde met 4—0 wordt aangekondigd Het Nederlandsch twaalftal isd middag in productiviteit tekort gesch Anders had het er voor de Belgen danks hun flinke tegenstand, weer a uitgezien. De doelpunten bleven te uit, en daardoor verloor de wedstrijd zijn waarde als kijkspel. Het werd tet en te kleurloos en daardoor m boeiend dan het aanvankelijk belool worden. De vier Dordtenaren speelden vaal vlotten aanval, al werd de nauwke heid soms door overhaasten bena Mej. Voordenberg toonde weer mooie niek. Het viertal in het middenvak deed plicht, bij oogenblikken meer dan da Oosteling kon mee komen en maafe mooiste doelpunt van den middag.; verdediging waren de dames beter op dan de heeren. Kat kon zijn bcncs niet rechtvaardigen. Het veldspel der Belgen bleek ra gegaan zou mr. Parfumeur, hun te hen dat geleerd hejaben? maar vallers zien toch nog niet goed in t< door variatie en list de verdediging n* overrompelen. Scheidsrechter Marckx was niet b der gelukkig in zijn beslissingen en rijkelijk veel aandacht aan de appels landgenooten. De regeling van den wedstrijd to verzorgd: men vertroetelde dept rieten fauteuils! DE COMPETITIE. Noord I: NicW.K. 2—2; Leeui 3—1. Promotie West II Zuid: O.D.I-O 3—2. Zilv. KorfBilthovenB. Wit 5-1 NA-COMPETITIE. De voor de na-comjaetitie vaste wedstrijd O. EibernestFluks, die ochtenduren zou worden gespeeld, gens slechte weersgesteldheid ges Eibernest leidden toen met 2—1. ATHLETIEK. DWARS DOOR DEN HAAG, De estafette, die Zaterdag gehoud heeft het volgende resultaat opgelev 1. Trekvogels I met de heeren D; Bakker, v. Heyningen, De Recht, var. Krol. Feenstra, Hummel, Kok en van gel, in 20 min. 46 1/10 sec.; 2. Vil Lenig in 21 min. 11/10 sec.; 3. DeZ' wen in 21 min. 23 sec.: 4 Feijenoord min. 23 8/10 sec.; 5. Pro Patria: 6.S- 7. D.O.S.; 8. D.F. C. I; 9. Trekvogel 10. Vires et Celeritas; 11. D.F.C. II c De Haagsche Politie-Sportvereenigi® In totaal startten 16 ploegen. tfan Kooyk scoorde uil een strafschop het vierde Alphen-doelpunt. Via j vloog het leer in het doel. Onze foto geeft daarvan een wat bedriegelijK schijnt alsof de bal door de lat zal worden gekeerd.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 12