GEURIGE BAAITABAK Él financien. visscherijberighten. ingezdnden. agenda. burgerl. stand V. leid LE1DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 20 HAVEN 20 Fa. Wed. C. J. VISTER LEIDEN MUSEA. Let op de kleintje es DE LINDBERGH-TRAGEDIE. BIJZONDERHEDEN. De bemiddelaar Condon is opnieuw door de politie gehoord, doch nieuws heeft dit niet opgeleverd. Condon verklaarde dat de bekentenis van Curtis hem geenszins verrast heeft. Ik wist dat alles al lang, zeide hij. Een speciale politiewacht is te zijner beschikking gesteld, daar men vreest, dat door den gang, waartoe de ontvoerders be- hooren, een moordaanslag op hem ge pleegd zal worden. Omtrent den persoon van dr. Condon deelt de correspondent van de „Daily Ex press" nog mede, dat hij reeds een bejaard man is. Hij heeft eenlgszlns excentrieke manieren en maakt, wanneer hij spreekt, theatrale gebaren. „Jafsie"', zooals dr. Condon thans in Amerika genoemd wordt sinds hij de voor de ontvoerders bestemde advertenties in de bladen met dezen naam onderteeken- de, vertoont zich alleen in gezelschap van detectleven op straat en een groote me nigte volgt hem steeds, wanneer hij zijn .woning verlaat. „Jafsie" heeft de reporters reeds her haaldelijk van hun stuk gebracht door zijn duistere taal en zijn bijzondere voor liefde voor alles wat dramatisch is. Op een goeden keer verscheen hij op het bal- con van zijn woning met de Amerikaan- sche vlag, terwijl hij de verwonderde menigte toeschreeuwde, dat hij de onder handelingen met de ontvoerders uit liefde .voor zijn land voerde. Naar de correspondent van de „Daily Express" uit New York meldt, heeft kolo nel Schwarzkopf den deken der episcopale kerk van Norfolk, Peacock telegrafisch verzocht, „vrijwillig" naar zijn bureau te komen. De deken heeft hem echter geantwoord, dat hij de eerstvolgende dagen drukke bezigheden heeft en voorloopig niet kan komen. Omtrent de Curtis-affaire verneemt de ..Manchester-Guardian" nog nader uit New York, dat een particuliere detective van Lindbergh argwaan kreeg ten op zichte van Curtis. De detective slaagde er in, in relatie te komen met een vriend van Curtis, een dranksmokkelaar, die den detective mede deelde, dat hij aan Curtis indertijd een groote som gelds had gegeven met de be doeling dat Curtis de polltle-autoriteiten van Norfolk voor hem zou omkoopen. Cur tis had beloofd dit te doen maar was, volgens den dranksmokkelaar zijn belofte niet nagekomen. Hij wilde zich daarom op Curtis wreken en stelde den detective van de bedriegelijke handelwijze van Curtis in de Lindbergh-affaire op de hoogte. De dranksmokkelaar werd daarop ge confronteerd met Curtis, die de bekende verklaringen aflegde. Naar de correspondent van de „Daily Herald" meldt, heeft de politie te New York beslag gelegd op eenige bankbiljet ten, welke een deel vormen van het door dr. Condon betaalde losgeld. De bankbil jetten waren afkomstig van een vrouw, welke de politie echter tot dusver niet heeft kunnen opsporen. Een ander gedeelte der bankbiljetten werd gevonden in Frankrijk en Zwitser land maar hier kon men geen inlichtingen verstrekken over de personen, die ze heb ben afgegeven. „Evening Journal" publiceert verdere bijzonderheden over het onderzoek inzake de opsporing van de ontvoerders van Lindbergh's kind. Ket bewijs is geleverd, dat Fleischer, de leider van den „pur peren gang", onder een valschen naam twee dagen voor den roof van den baby in een hotel te Englewood in New Jersey in de nabijheid van het landgoed van Lind bergh Morrow is aangekomen. De eigenaar van het hotel heeft, toen hem foto's van Fleischer getoond werden, dezen erkend. De eigenaar heeft verder gezegd, dat hij gehoord heeft, dat Flei scher met de personen, die hem vergezel den, over een baby gesproken heeft. Lindbergh heeft bevestigd, dat deken Peacock het uitbetalen van een belangrijk bedrag te Norfolk geëischt heeft. Volgens een verklaring van den chef der politie, Schwarzkopf, heeft men geen reden te veronderstellen, dat de reeder Curtis ook betrokken is bij den roof van het kind. Hij heeft zijn alibi voor het tijdstip, waarop de roof geschiedde, kunnen leveren. DE RAMP DER GEORGES PHILIPPAR. EEN EERSTE RAPPORT. Dr. Van Tricht gaf nog volgend relaas over den brand aan boord van de „Georges Philippar": Zoodra ik zag, dat er iets niet in orde was en dat het geheele schip met rook ge vuld was haalde ik mijn vrouw uit de hut van mijn kinderen, die ik reeds met vlam men omringd zag. Mijn vrouw begaf zich in de eerste reddingboot, daar bevel was gegeven, om alle vrouwen en kinderen te laten voorgaan. In de boot. waarin mijn vrouw plaats nam. ging dr. Van Tricht voort, bevonden zich slechts vier leden der bemanning, ter wijl de boot voor het overige gevuld was met tachtig passagiers. Reeds tevoren was melding gemaakt van ben brand, weliswaar van kleinen omvang, welke was uitgebroken te Sjanghai, maai de ambtenaren trokken dit bericht in het belachelijke, hoewel het onder de passa giers algemeen bekend was. Het Russische stoomschip deed al het mogelijke, om den overlevenden zooveel mogelijk comfort te verschaffen. Een va der, een moeder met haar baby en een grootvader, alle leden van een familie, sprongen in het water maar allen werden na drie uur gered. De kinderen van dr. Van Tricht, een jongetje van tien jaar en een meisje van twee en een half jaar. zijn. zooals bekend verbrand. Dr. Van Tricht ontmoette den steward op het dek en riep hem toe: De kinderen zijn weg, ik kon niets voor hen doen. Hier na barstte hij los in tranen. Een der geredde Engelschen bevestigt, dat er geen paniek aan boord van de „Georges Philippar" heeft geheerscht; de bemanning van het schip heeft zich voor beeldig gedragen. Zij zorgde ervoor dat de vrouwen en kinderen het eerst werden gered. Naar de meening van dezen ooggetuige is het verlies aan menschenlevens echter in hoofdzaak toe te schrijven aan de om standigheid, dat de slapende passagiers niet spoedig genoeg werden gewekt, met het gevolg, dat zit bij hun ontwaken in hun hutten als in een val gevangen zaten, hermetisch van de buitenwereld afgesloten door de waterdichte deuren. De ..Messagerles Marities" hebben het eerste officieele rapport van kapitein Vick van de „Georges Philippar" gepubliceerd. De kapitein meldt daarin dat hem op 16 Mei des nachts om 2 uur werd meegedeeld, dat een passagier brand in zijn hut had gemeld. De kapitein begaf zich terstond naar de plaats van den brand en moest vaststellen, dat het vuur zeer snel om zich heen greep hoewel alle blusschingsmaat- regelen genomen waren. Hij liet daarop het schip stoppen en S.O.S-seinen uitzenden. Het radiostation, het reserve station en de electrische ge nerator op het bovendek geraakten bilna gelijktijdig in brand. De passagiers van dit dek. die door het vuur verrast werden en niet meer uit hun hutten konden komen, zijn gestikt. Enkele passagiers, die in zee sprongen, konden worden gered. De kapitein meldt verder dat hij 2 red dingbooten en 4 kleine booten kon uitzet ten. De passagiers hielden zich kalm en de officieren en de bemanning gedroegen zich bewonderenswaardig. Ongeveer 690 perso- uen konden worden gered, zij werden door de „Sovjetskaja Neft", de ..Contractor" en de „Mahsud" aan boord genomen. Het juiste aantal slachtoffers is nog al tijd niet bepaald. PEST IN ZUID-WEST-AFRIKA. Het Noordelijk gedeelte van het Engel- sche mandaat Zuid-West-Afrika. wordt door een ernstige pest- epidemie geteisterd. Tot dusverre zijn reeds 40 personen het slachtoffer geworden In verband met de groote afstanden en het ontbreken van een effectieve organi satie tot het aanmelden van ziektegeval len, gelooft men echter, dat het aantal dooden in werkelijkheid veel grooter is. DE DO X. Bij de aankomst van de DO X was aan het strand van de Trinity Bay bij New- York een groote menigte menschen aan wezig. die de vliegboot enthousiast toe juichte. Het plan bestaat zoo spoedig mogelijk verder te vliegen. De motoren hebben zich tot dusverre uitstekend gehouden. EEN TRANSATLANTISCHE VLUCHT DOOR EEN VROUW. Amelia Earhart, die als passagier van het watervliegtuig Frindship, in 1928 over den Atlantischen Oceaan is gevlogen, is gisteravond om 19 uur 16 G.T. van het vliegveld Taterborough opgestegen om alleen een tocht over den Atlantischen Oceaan te beproeven. Zij zal te Harbour Grace een tusschenlanding doen en is op deze eerste étappe vergezeld door den Noorschen vlieger Bernt Balchen. Zij is iyoomemens hedenavond alleen te Habour Grace op te stijgen vóór den tocht over den Oceaan. „We konden het springzeil niet vinden chef." RECLAME. HIJ KON NIET LEZEN DOOR INDIGESTIE. „Sterretjes" voor zijn oogen. „Eenige jaren voor 1922 leed ik aan in digestie; ik had hoofdpijnen en zag dui zenden sterretjes voor mijn oogen, zoodat ik niet kon lezen. Ik besloot Kruschen Salts eens te probeeren. Dat was in Augus tus 1922 en sindsdien heb ik steeds een beetje 's morgens in mijn eersten kop thee genomen. Ik eet nu alles en ben absoluut bet-Tijd van indigestie en „sterretjes". F. C. We kunnen nu wel meteen zeggen, dat wat Kruschen voor hem deed het voor iedereen doet, die net als hij aan indigestie lijdt. Het is n.l. een feit dat „de kleine, dagelijksche dosis" eerst de maag tot ge- regelden toevoer van sap aanspoort om de spijsvertering te helpen, en U daarna lede ren dag een volledige en geregelde verwij dering van alle afvalstoffen verzekert. Spoedig nadat U met Kruschen bent be gonnen zult U de weldadige uitwerking reeds voelen. U zult tot Uw groote voldoe ning bemerken dat U van Uw voedsel kunt genieten zonder onaangename ge volgen. En, zooals U zult bemerken, de verlichting die Kruschen Salts brengt is een blijvende. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten f. 0.90 en f. 1.60 per flacon. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De fiederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. RECLAME. 4061 45 cent per f pond - 18 cent per ons - DE KONINKLIJKE. Het jaarverslag over 1931. Verschenen is het Jaarverslag over 1931. Hieruit is het volgende aangestipt. De totale productie bedroeg volgens de laatste gegevens in 1931 20 532.758 K. G. T. tegen 23.980 027 in 1930 Deze cijfers toonen aan, dat onze groep ook in 1931 wederom een leidende rol heeft gespeeld bij de pogingen tot restrictie en dat zij er krachtig heeft toe medegewerkt de reserves niet aan te lasten. De produc tie had anders het dubbele kunnen be dragen. De vermindering was ook nu weer niet alleen het gevolg van het afsluiten en knijpen van producecrende putten, doch ook van sterke vermindering van het boorbedrijf, waardoor de exploitatiekosten veel lager zijn geweest dan in 1930. Op het einde van het Jaar had de groep de beschikking over 2.211.527 ton laadver mogen, met inbegrip van de gecharterde schepen en de vloot van de Eagle Oil and Shipping Co. Ltd. Door deze vloot werd in het verslagjaar c a. 17.651.650 ton lading vervoerd, inclu- cief 2 451.650 ton vervoerd door de Eagle Oil and Shipping Co. Ltd. Gedurende 1931 bleef een aantal sche pen voor onze vloot opgelegd. Met vol doening kan worden geconstateerd, dat, vooral als gevolg van het afloopen van een een aantal time-charters, op dit oogen- blik praktisch de geheele vloot der Maat schappij in bedrijf is. Wat de uitkomsten van het bedrijf be treft. zal het wel geen betoog behoeven, dat het bedrijf de gevolgen heeft onder vonden van Engelands verlaten van den gouden standaard. De Bataafsche Petr. Mij. heeft geduren de vele jaren de Anglo-Saxon Petroleum Co. Ltd. en de Asiatic Petroleum Co. Ltd. voorzien van geld: ten eerste voor aan koop van vaste bezittingen zooals sche pen. installaties, gebouwen enz. en bo vendien voor aankoop van petroleum- producten. het betalen van vrachten en in het algemeen voor het financieren van het distributiebedrijf. Voor zoover het eerste betreft kan van verlies niet worden gesproken, aangezien die bezittingen ook thans nog voor haar de volle waarde vertegenwoordigen. Wat den aankoop van producten enz. aangaat, staat het evenwel anders en de Bataafsche heeft niet geschroomd deze pondenvorde ringen te waardeeren tegen haar waarde op ultimo December, n.l. f. 8 48'/i per pond. Hierdoor heeft zij een verlies geleden van rond f.46 millioen. Directie en commissarissen hebben ge meend goed te doen, f.,35 millioen direct in het verlies te boeken en f.11 millioen uit de reserves ter dekking aan te wenden met de bedoeling om als het pond zich te genover den gulden mocht hebben her steld. het daardoor ontstane voordeel te gebruiken om de réserve weer op haar vorig pgil te brengen. Overigens heeft men de reserves niet behoeven aan te spreken. Ten aanzien van het pondenbezit der Koninklijke zelve, kan worden mede gedeeld, dat dit in vergelijking met dat der Bataafsche niet groot is, n.l. ongeveer 800.000 pond welk bedrag op de balans voorkomt tegen den koers van ultimo De cember, zoodat de winst- en verliesreke ning over 1931 belast is met een bedrag van f. 2.900.000 Sedert dien is het ponden- bezit. door aankoop tegen lagere koersen dan waartegen oorspronkelijk de 800.000 pond werden gekocht, aangegroeid tot ongeveer 4 millioen pond en zouden thans deze ponden worden gerealiseerd, dan zou bovengenoemd verlies vrijwel gedelgd zijn. De kasmiddelen van de twee moeder maatschappijen der groep en van de doch termaatschappijen. waarvan de groep alle aandeelen bezit, vertegenwoordigden op het oogenblik van het schrijven van dit jaarverslag een bedrag van het equivalent van rond f. 343 millioen, bij de berekening waarvan alle muntsoorten tegen de hui dige koersen zijn genomen. Tegenover dit hooge bedrag aan contanten staan geen andere verplichtingen dan de bekende obligatleleeningen. Bovendien zijn al de voorraden ruwe. olie en producten over de geheele wereld 10 millioen ton niet alleen onbe zwaard, maar de daarop drukkende vrach ten en invoerrechten zijn grootendeels reeds betaald. De nettowinst over 1931 heeft f. 27.916.648.36 bedragen, welke zooals reeds eerder is gemeld, toelaat een divi dend van 6 pet. uit te keeren, na betaling van 4 pet. op de preferente aandeelen. N.V. AMSTELBANK. Surséance van betaling opgeheven. Gisteren werd de aan de N.V. Amstel- bank te Amsterdam verleende surséance van betaling op haar verzoek door de Am- sterdamsche rechtbank opgeheven. Op grond van de bepalingen van de buiten- rechterlijke overeenkomst wordt de Am- stelbank thans door de gezamenlijke crediteuren gecontroleerd. Voor dit doel werd reeds meer dan 99 pet. der aandeelen van dc Amstelbank in handen gesteld van de trustee, die het stemrecht in de alge- meene vergaderingen volgens de voor schriften van de Commissie van Crediteu ren zal uitoefenen. IJMUIDEN, 20 Mei. Tarbot per K.G. f. 0.95—0.80, Griet per kist van 50 K.G. f.4511.50, Tongen per K.G f. 1— 0.65, Zctschol per kist van 50 K.G f. 14-12.50, Kleine Schol f. 12.50-2.10. Bot f. 1.50, Schar f.6—5,50 Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.30—25, Gullen per kist van 50 K.G. f. 12—9, Wijting per kist van 50 K.G, f. 8.50-7.50. Aangekomen 1 Stoomtrawler: IJM. 40 met f.1643. 2 loggers: K.W. §9 met f.751, K.W, 124 met f.1001. 1 Deensche kotter: E. 322 met f.495. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven HULDE AAN DE LEIDSCHE AMBTENAREN. Geachte Redactie. Verzoeke beleefd plaatsing van het volgende: Er wordt in het algemeen wel eens ge klaagd over ambtenarij en ambtenaren, maar ik constateer met vreugde dat Lelden daarop een groote uitzondering vormt. En gaarne wil ik langs dezen weg een woord van warme hulde brengen aan de amb tenaren, die binnen één uur ttjds mijn pas gehuurd huis in de Frederil: Hendrik laan 6 voorzagen van gas, electriciteit, waterleiding en telefoon. Om 3 uur vroeg ik een en ander bij de betrokken instan ties aan en om 4 uur was alles kant en klaar. Voor een dergelijke Amerikaansche werkwijze past een woord van warme hulde en dank. Met dank voor de plaatsing, A. B. BATENBURG. DE LEIDSCHE HOUT EN DIEREN. Uit wat de heer A. G. Bosman in het No. van 18 dezer schrijft bemerk ik dat mijn stukje blijkbaar bij dezen geachten inzender den indruk heeft gevestigd als zou het mijn bedoeling zijn om alle, moge lijk in de Hout onder te brengen dieren maar los te laten rondloopen. zulks in verband met mijn „toornen" tegen 't ge vangen houden van doodgewone, veel voorkomende leeuweriken en merels. Eenig verschil is hierin toch wel. Treedt in dit laatste geval de mensch op als ge vangenbewaarder en kweller van vogels, die hier inheemsch zijn en gemakkelijk in eigen behoeften kunnen voorzien, in het andere geval is de mensch een beschermer en verzorger van uitheemsche dieren. Zelfs herten als ze hier in het wild leven wor den nog dikwijls door bewoners van land goederen van voedsel voorzien en boven dien als men deze dieren in de parken zooals in Haarlem. Bloemendaal en veel andere ziet, geven ze evenmin als een koe in de wei den indruk van gekwelde beesten wat wel het geval is als men een leeuwerik in een klein hokje ziet. Tenslotte zoo ik willen vragen of een der buitengewoon groote grasvelden, die nu als speelterrein dienen voor dit doel niet gedeeltelijk zou kunnen worden inge richt. U beleefd dankend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, i B. DE WERKLOOSHEID EN GEESTELIJKE ONTWIKKELING. Geachte Redactie, Is het U bekend dat er hier ter stede ook een belangrijk percentage intel- lectuecle werkloozen zijn? Bent U niet van meening dat waar deze werkloosheidperiode voor sommigen reeds van langen duur is, deze menschen gaan deweg in een toestand komen van geestelijke verslapping, om van erger te zwijgen? De ontspanning waarmede deze men schen zich bezig hebben gehouden zal zoo langzamerhand wel uitgeput zijn. Het Crisis-Comité heeft een fiasco ge haald ten opzichte van leergangen voor jeugdige werkloozen uit de bouwvakken e.a., welnu, wat zou dat comité eens kun nen doen om een geestelijke verwonding tegen te gaan bij werkloozen uit de meer ontwikkelde kringen. Gelijktijdig nog deze bemerking een ruwe raming der Crisis- Comité inkomsten zou plusminus f. 50.000 jaarlijks bedragen. De publieke meening. de openbare liefdadigheid zorgt immers voor vulling der kas, zou gebaat zijn met eenige uitleg op welke wijze boven aan gehaalde werkeloozen in hun nood wor den voorzien op discrete manier. Dat aan die voorziening iets hapert is van algemeene bekendheid. Voor de verleende plaatsruimte in het belang eener ondergaande klasse mijn bijzonderen dank. J. S. v. L. Leiden, 17 Mei 1932. Naschrift van de redactie: Een dergelijke cursus zóu zeer zeker zijn nut hebben en uit die overweging ook onze volle sympathie. Maar aan den anderen kant mag niet uit het oog worden verloren, dat door de subcommissie „Ontwikkeling en Ontspan ning" reeds meermalen ernstige pogingen in die richting zijn gedaan. Wij herinneren aan de mooie vakcur sussen voor jeugdige werkloozen in samenwerking met het genootschap M.S.G., en aan den cursus in boekhouden. Thans weer wordt de mogelijkheid van een gratis-cursus in Engelsche taal over wogen met subsidie vanwege het Comité vcor aanschaffing van studieboeken. Helaas moet de commissie tot haar groote spijt ervaren, dat er blijkbaar geen behoefte wordt gevoeld aan zelfontwikke ling. De resultaten zijn althans bedroe vend en allerminst van dien aard. dat wordt uitgezien naar de mogelijkheid van meer cursussen. lilliiiiiniiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ONZE TELEFOONNUMMERS REDACTIE ...„-.-.-r.v.-.v. 1507 DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2900 (op 2 lijnen) Zaterdag. Siadszaal: Feestavond Speeliuinr ging „Westerkwartier" 8 uur nu,-" Maandag. Zoeterw. weg 1: Jaarl. alg. vs» J aandeelhouders N.V. Holl. Com 1 werkplaatsen. 3 uur nam. Rembrandtsiraat 27: Alg. Iedem»r ring Leidsche Coöp. Keuken, 81/. mr Stedelijk Museum de Lakenhal l, Bchelstraat 2. Geopend ln November 1 cember. Januari en Februari van nul in Maart. April en Met van 10-4 p~ f Juni, Juli Augustus en September 1 10—5 uur. in October van 10—4 uur h dags vanaf halféén. Entrée Zondanï teloos Maandags f.'0.25, overiee f.0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rape 28. 1 Dec.1 Febr. van 10—3 uur. ij tot 1 April van 104 uur. 1 Aprti-in van 105 uur 1 Oct.1 Dec. van id uur Zondags van 14 uur Entrée 1 dags f. 0.25 overige dageD f.oio. Geologisch Mincralogisch Museum, I Garenmarkt. lederen dag van 9-i; van 1.304 uur. Zondagen gesloten 1 teloos Etbnographiscb Museum. Rapenburtl 69 en Breestraat 18. Op werkdagen r 10—4 uur. Entrée Maandags f. 0.25, om dagen f.0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist, v. d. ffeL park. Werkdagen 8.30—12, 1.30—5. ZaJ dags 8.30—12 Kosteloos. Prentenkabinet, Kloksteeg 25. Op v dagen van 1.304.30. Kosteloos. nerbarium, Nonnensteeg. Dagelijks 1 912.30 en 2—6 uur Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. werkdagen van 1 April30 Sept. 9-5 J 1 October31 Maart 94 uur Op dagen alleen van 1 April—30 Sept. iel uur Kosteloos. Ned. Hist. Natuur wetcnschappL Museum (Stationsweg): Alle werkiJ behalve 's Maandags van 10—4 u.; 'szj dags 14 uur. Academisch Historisch Museum (Al miegebouw): Dinsdags en Vrijdag! J 10—12 en 25 uur. Kosteloos. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd 8 uur h „De Wraak van een Cowboy". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. 2 dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. City-Bioscoop. Haarlemmerstr 8 u r „De Koning van den Congo". Woensdag en Zaterdag n.m 2 urn. Z| dag 2 uur en 4 uur 30 nm. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur a „Dirigible". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. S dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. Trianon-Theater Breestraat. 8 uuro „Madchen in Uniform". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. 2 dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve Gerij kunde: Consultatiebureau voor moe" kinderen. Halftwee tot 3 uur nm. I ting tegen diphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praevcntlere J neeskunde. Consultatiebureau voor holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst J apotheken wordt van Dinsdag 17 tot j met Zondag 22 Mei a.s. waargenomen i apotheek M. Boekwijl, Vischmarkt 8 foon 552. GEBOREN. Hendrik, z. v. H. Kleingeld en L Kd geld Elsje. d. v. M. Chaudron (i| Budding. ONDERTROUWD: J. B de Groot jm. 27 j. en W F StM jd. 25 j. H. G. Warmerdam jm. 26' C. ie Maitre jd. 21 j. GEHUWD: A. den Boogert jm. en J. M. v. Noortij 0 OVERLEDEN. L. Verwoerd. z. 21 j. RECLAME. „De macht van 't klein' wordt wel treffend be wezen, indien U Sneeuw; witgloor gebruikt, leder pak is voorzien va" een bon ter waarde van 1 cent' in Bij inwisseling van w zulke bons bij Uw v*J" keiier ontvangt U een groot pak Edelwejg; zeeppoeder, Iste kwab teit, gratis.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6