LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 19 Mei 1932 Derde Blad No. 22134 BINNENLAND. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. DE RAMP DER „GEORGES PHILIPPAR" KERK- EN SCH00LNIEUWS. Schoonheidsontwaken. BURGERL. STAND v. LEIDEN FEUILLETON. Geheimzinnige Inbreker U Jaargang I AAN de scheepvaart. Speciale financieringsmaatschappij. «liend de Tweede Kamer is een nntwerp tot wijziging en verhooging set tiende hoofdstuk en wijziging van "rende hoofdstuk B der Rijksbegroo- voor 1932; wijziging der wet van 4 raari 1932 tot aanwijzing van de mid- i tot dekking van de uitgaaf, begre- je Bijksbegrooting voor 1932 in- nationale scheepvaartbelangen. toelichting zegt, dat de noodtoestand In een groot deel van den Nederland en zeescheepvaart is ingetreden, er ,.|eid heeft, dat de regeering zich ge- izaakt heeft gezien, maatregelen te men teneinde te voorkomen, dat een onze belangrijkste takken van bedrijf den ondergang wordt prijsgegeven, maatregelen vinden hun belicha- in een speciaal op te richten finan- smaatschappij voor de scheepvaart zrvan de meerderheid der aandeelen banden der regeering zal blijven en He in het bijzonder zal werken met irschotten uit 's Rijks kas. regeering gaat verder na de oorza- dte hebben geleid tot uitbreiding van wereldvloot. Thans is de situatie zoo, 54»/i der wereldvloot zich bevindt in ,den van reederijen, gevestigd in lan- met een gedeprecieerde valuta, derland, dat ruimschoots zijn aan had in de uitbreiding van de wereld- it kwam daardoor in een uiterst pré- situatie te verkeeren. Voor menige 'pvaartmaatschappij is de toestand ioeg onhoudbaar geworden en voor 'groot deel der Nederlandsche reede- j werd dermate ongeschikt, dat uit- [ding van het bedrijf vrijwel onmogc- lÏÏs der regeering overtuigend geble- i, zoowel uit een algemeen verzoek der ferlandsche reederijen om staatssteun, "uit verzoeken om hulp van de zijde i mdividueele maatschappijen, looropgesteld moge worden, dat inen in scheepvaartbedrijf met moeilijkheden ampen heeft, welke vermoedelijk niet voorbijgaanden aard zullen zijn. De ;rlandsche koopvaardijvloot heeft een il deel van haar concurrentiekracht in- et, omdat zij zich, wat haar kosten lit, ten gevolge van de depreciatie van "valuta in het buitenland op een *e niveau bevindt. regeering meent, dat de saneering, de tegenwoordige situatie eischt, geen inblik vertraagd zal mogen worden het verleenen van subsidies, ral in het algemeen geen steun ver worden, dan nadat de betrokken itschappij een aannemelijk reorgani- dan heeft ingediend, waarvan de ■ring verzekerd is en dat een vol le bezuiniging waarborgt .Voorts zal geval tot geval moeten worden nage- i, of samensmelting of een andere van nauwe samenwerking tusschen nlpbehoevende maatschappijen moge- is en betere resultaten voor de toe- waarborgt en ten slotte zal geen mogen plaats vinden in een vorm, lasten van het budget te veel ver- of door ongedekte voorschotten het irediet in gevaar brengt. De te ver- credieten zullen dus alleen tegen jk onderpand en tegen een billijke (vergoeding mogen worden verstrekt, let is wenschelijk, dat overgegaan ft tot de oprichting van eene onder etleve scheepvaartkundige leiding m ede maatschappij, die haar werkkapi- grootendeels zou moeten ontleenen een Rijksvoorschot en die om die re- onder Regeeringstoezicht moet staan. maatschappelijk kapitaal zal op MO.OOO bepaald worden, waarvan de rderheid ad f. 2.600.000, in handen den Staat zal zijn. ihalve de Staat kunnen scheepvaart- Schappijen aandeelhouder zijn: de 9 Schappijen. welke een voorschot krij- rallen verplicht zijn aandeelen te ne- df De vennootschap wordt bestuurd tT een directie, bestaande uit ten hoog- A twee directeuren. Kon. Hollandsch Lloyd. achteruitgang in het scheepvaartbe is uiteraard ook niet zonder invloed fen op den gang van zaken bij den Hollandschen Lloyd. Deze zal ook it de reorganisatie, waartoe hij ver- itis, zal zijn tot stand gekomen niet Ier verdere hulp kunnen voortbestaan. Et overleg dat de directie van den Kon. aadschen Lloyd met de Regeering ter 1 beeft gepleegd, heeft geleid tot een fanisatievoorstel. Dit voorstel omvat anne; Boei oge. Is hil ibrul ree, all sgf o.a. de voorwaarden waaronder de Regee ring bereid is aan een regeling voor de schulden aan den Staat uit hoofde van de verstrekte kasvoorschotten mede te werken. Wat den Staat betreft, kan hier reeds worden medegedeeld, dat in prin cipe geen afstand kan worden gedaan van de vordering op den Kon. Hollandschen Lloyd. In verband met de verschillende omstandigheden, welke niet konden wor den voorzien, heeft de Staat echter ge meend een offer te moeten brengen in dien zin, dat voor zijn vordering genoegen genomen kan worden met een regeling, waarbij verkregen worden f. 1.237.500 aan inkomstobligatiën en f. 3.562.500 aan uit winst af te lossen renteloozc amortisatie- bewijzen. De Regeering is vanmeening, dat het haar door den Kon. Holl. Lloyd gedane voorstel aanvaardbaar is. Het ligt uiteraard in de bedoeling, dat de bestaande overeenkomst met den Kon. Holl. Lloyd wordt opgezegd, zoodat het kasvoorschot voor het tweede halfjaar komt te vervallen. Eventueele nadere voorwaarden voor nieuwe credieten aan den Kon. Holland schen Lloyd zullen te zijner tijd door de op te richten financierings-maatschappij gesteld moeten worden. In de gegeven omstandigheden heeft de Regeering geen bedenkingen tegen het feit. dat de reorganisatie van den Kon. Holl. Lloyd. naar alle waarschijnlijkheid op 31 Mei a.s. nog niet zal zijn voltrokken. het visscherijbedrijf te ijmuiden. Het lid der Tweede Kamer de heer W. Drop heeft aan den voorzitter van de door den minister van binnenlandsche zaken en landbouw benoemde commissie, aan welke opgedragen is, maatregelen te beramen om verbetering te brengen in het visscherijbedrijf te IJmuiden van welke commissi de heer Drop deel uitmaakt een brief gezonden, waarin hij schrijft, dat thans 4/5 deel der stoomtreilervloot is opgelegd en de werkloosheid daardoor on rustbarend is gestegen, zoodat naar zijn opvatting verdere stagnatie in het werk der commissie een verantwoordelijkheid meebrengt, welke moeilijk langer te dra gen is. Hij verzoekt dan ook met den grootst mogelijken spoed de afdoening van het werk der commissie te bevorde ren of een speciale bijeenkomst van de commissie te beleggen, teneinde na te gaan, of incidenteel een bijzonder advies over de oogenblikkelijke moeilijkheden te IJmuiden aan de regeering zou kunnen worden uitgebracht. zuiderzeewerken. Een wetsontwerp is ingediend tot wij ziging van de wet van 14 Juni 1918 tot afsluiting en droogmaking van de Zuider zee. Het strekt tot verlenging van den termijn, genoemd in het 2e lid van art. 2 der wet van 14 Juni 1918. Het uitvoeren van werken voor de landsverdediging). De regeering zegt ter toelichting: Nu het zich laat aanzjen, dat bij de voortzetting vgn cle inpojderingswerken aan den N.O. polder de voorrang zal wor den verleend, zal het nog geruimen tijd duren, voordat met de Zuidelijke polders zal worden aangevangen, in verband waarmede het niet dienstig is, de plannen daarvoor reeds op korten termijn vast te stellen. Verder is bij de militaire autoritei ten het vraagstuk van het stellen en on derhouden van de inundatiên ten be hoeve van de Vesting Holland, in studie en met de uitkomsten van deze studie zal weder bij het opmaken van de plannen voor de Zuidelijke inpolderingen rekening moeten worden gehouden. Ook de plannen voor den N.O. polder, hoewel deze in een veel verder gevorderd stadium verkeeren, zijn nog niet vast gesteld. Het laat zich intusschen aanzien, dat bij het maken van dezen polder geen voorzieningen ten behoeve van de lands verdediging getroffen zullen behoeven te worden. de stand der werkloosheid op 30 april j.l. In 901 gemeenten 243.187 geheel en 13.308 gedeeltelijk werkloozen. Het Departement van Binnenlandsche Zaken heeft aan alle gemeenten verzocht in de eerste week van Mei op te geven, hoeveel geheel en gedeeltelijke werkloozen op 30 April jl. als werkzoekenden bij de plaatselijke organen der arbeidsbemidde ling (inclusief het aantal te werkgestelde bij de werkverschaffingen) waren inge schreven. Bij het samenstellen van dit overzicht zijn gegevens, ontvangen van 901 gemeen ten. In die gemeenten stonden op 30 April ingeschreven 243.187 geheel werkloozen en 13.308 gedeeltelijke werkloozen. Van 176 gemeenten met rond 723.323 in woners waren nog geen gegevens binnen gekomen. het conflict in het stucadoors- bedrijf. Nog geen resultaat bereikt. Gistermiddag heeft de Rijksbemiddelaar prof. mr. P. J. M. Aalberse in het Tweede Kamergebouw vergaderd met de partijen, betrokken bij het conflict in het stuca- doorsbedrijf. Een resultaat is hierbij voor alsnog niet bereikt. Men meldt nog aan het „Vad.": De staking breidt zich geleidelijk uit en omvat thans Amsterdam, Zaandam, Haar lem, Kennemerland, Rotterdam, Schiedam, Utrecht. Groningen, Almelo en enkele klei nere plaatsen. Dat bij deze staking geen halve maat regelen genomen worden, blijkt uit het feit, dat de patroonsbonden hun afdeelin- gen Den Haag en Dordrecht, die buiten hun bond om een contract met de gezel len hadden aangegaan om voor een jaar onder het oude contract te blijven wer ken, hebben geschorst, terwijl de R.-K. Bouwvakarbeidsbond, die het landelijk collectief contract heeft aanvaard, reeds een groot aantal zijner leden, die weige ren onder nieuwe voorwaarden te werken, heeft geroyeerd, waardoor dezen van steun zijn uitgesloten. nationale vereeniging pro rege. Algemeene vergadering. De Nationale vereeniging Pro Rege heeft te Utrecht een algemeene vergadering ge houden. Ds. I. J. Hagen te Delft, voorzitter der Vereeniging heeft de vergadering geopend met een rede naar aanleiding van de woorden van Jesaja 53. Aan de Koningin werd een telegram van hulde gezonden. De heeren C. Oranje te Deventer, F. Jansen te Den Haag en N. Schuman te Buitenveldert werden als leden van het hoofdbestuur herkozen; als nieuwe leden van het hoofdbestuur werden gekozen 1ste luitenant Veluwenkamp te Breda en de heer Blanes te Tzummarum. Ds. J. Gispen te Groningen heeft een en ander verteld van zijn ervaringen van een bezoek aan Curacao. UIT NED. OOST-INDIE. DE POSTVLUCHTEN. De „Ekster" (heenreis) vertrok gisteren te 5.20 uur uit Jodhpur en arriveerde na een tusschenlanding in Allahabad te 16.10 in Calcutta. Bij de K. L. M. is bericht ingekomen, dat de Havik om 4.54 te Dj ask is ver trokken en om 9.10 te Bushir is aange komen. Vandaar vertrok het toestel weer om 9.55 en landde om 12.29 te Basrah. de gevolgen van de aardbeving op celebes. Aan een telegram van den resident van Menado aan de Ned. Indische regeering ontleent Aneta het volgende: Het aantal dooden bedraagt thans zes: zwaar gewond zijn in totaal zes en niet twintig personen. Van deze zwaargewon den zijn er drie opgenomen in het hospi taal te Menado. De toestand van de slacht offers is vrij gunstig. Volgens raming van den resident zijn in de Minahassa ruim 600 woningen geheel en 400 gedeeltelijk verwoest. De schade aan huizen en huisraad bedraagt in to taal ongeveer f. 200.000, bij welke raming de scholen, de kerkgebouwen en de open bare werken niet zijn inbegrepen. De tele fonische verbuiding is nergens verbroken. Gisternacht omstreeks twee uur heeft men te Menado wederom twee aardschok ken gevoeld, die echter licht waren en slechts enkele seconden duurden. het verbrande schip. Volgens de laatste berichten ontbreken nog 69 der opvarenden van de „Georges Philippar". In Londen is bijna de helft onderge bracht van de verzekering voor het Fran- sche passagiersschip. De totale verzeke ringssom bedraagt ongeveer 113 millioen francs. Lloyd's heeft ongeveer 60 van het Engelsche aandeel overgenomen. Tal van verhalen van geredden komen thans los. De cabine der draadlooze instal latie en de hut van den kapitein werden het eerst door het vuur vernield. De kapi tein verliet het laatst zijn schip. Toen men hem vroeg of zich nog iemand aan boord bevond, antwoordde hij ontkennend Het weer was goed tijdens de ramp en de zee kalm. PREDIKBEURTEN. bodegraven. Geref. Gem.: Vrijdagnam. 7 uur. ds. M. Heikoop van Utrecht. katwijk aan zee. Geref. Gem. (Remisestraat): Vrijdag namiddag halfacht. ds. van Oort van Zeist. ned herv. kerk. Beroepen: Te Niezijl, H. J. Westrik te Rolde. Bedankt: Voor Ooltgensplaat, A. Prins te Neerlangbroek; voor 's-Grevelduin- Capelle. W. Wesseldijk te Den Ham. geref. kerken. Beroepen: Te Schiedam, J. Attema te Wolvega. Bedankt: Voor Nijmegen, D Bremmer te Hoek van Holland; voor Stadskanaal, G. F. Hajer te Oud-Schoonebeek. begrafenis prof. dr. g. c. nijhoff. Te 's-Gravenhage is gisteren ter aarde besteld het stoffelijk overschot van prof. dr. G. c. Nijhoff, oud-hoogleeraar aan de medische faculteit te Groningen. Op de begraafplaats waren o.m. aan wezig vele autoriteiten uit de medische wereld. Aan de groeve voerde het eerst het woord prof. Roos, die woorden van diep- gevoelden dank sprak. Prof. Scheltema schetste vervolgens de medische qualiteiten van prof. Nijhoff. die een man was van literair-historische ken nis en met een verbluffende feitenkennis. Dr. Mauritz bracht hulde aan de nage dachtenis van prof. Nijhoff namens de Nederlandsche Maatschappij tot bevorde ring der Geneeskunst en dr. Van Gangelen namens de afdeeling Den Haag dier Maat schappij Hierna zeide een zoon dank voor de eer. RECLAME. Zooals de milde stralen der voorjaarszon een bloesem van schoonheid aan boom en struik tooveren, wekt het dagelijksch ge bruik van „Zij"-Crême een nieuwe lente in Uw huid. In prijzen van 203045 en 75 cent. 9960 geboren. Jan Willem, z. van W. C. Lamain en A. G. Tromp Marijke, d. van E. G. van Heusden en M. H. Blanken Marinus, z. van F. J. C. B. Bekooij en M. van Mastrigt Nicolaas Maria, d. van N. de Water en J. Verhaar; Jannetje Hendrica, d. van G. Kromhout en A. de Mooi). gehuwd: W. van Zalingen, i.m. en M. A. Mooij j.d. C. W. Snoeker, j.m. en E. M. Oudshoorn, j.d. P. J. van der Ham, i.m. en M. van Jongeren, j.d. D. S. Lefeber j.m. en L. Hogewoning, j.d; J. Lens. j.m. en M. C. C. Segaar, j.d. H. Zaal berg, j.m. en Th. S. M. van Beek, j.d. A. C. Zirkzee, j.m. en M. Mieloo, j.d. overleden. F. J. A. van Vliet z. 16 mnd. W. van Dijk—Wolters vr. 59 j. J. Pander m. 81 j. H. Jonker m. 86 j. J. P. Letchert wedn. 83 j. C. H. M. Machen ongeh. vr. 73 j. L. A Ouwerkerk z. 5 j. M. Nijghvan der Plas vr. 46 j. A. Duk m. 63 j. M. Crama wedn. 84 j. E. van DuurenFranken vr. 74 j. J. Vijlbrief wedn. 90 j. E. van Zurkvan der Mijle vr. 61 j. C. van der Plas, m„ 68 jaar Th. G. de Jong, zn., 2 mnd. RECLAME. doodt de bacteriën VAN VERKOUDHEID. Een nieuwe wetenschappelijke ontdekking. Bij de eerste teekenen van verkoudheid sprenkelt U een paar druppels Karsote (een nieuwe, wetenschappelijke ontdek king) op een zakdoek en ademt de aan gename dampen hiervan in. Onmiddellijk worden de neusholten en ademhalings wegen tot in de meest afgelegen deelen der longen doordrongen met een atmos feer, waarin verkoudheids-bacteriën en andere dergelijke microben onmogelijk kunnen blijven bestaan. Laboratorium proeven hebben bewezen, dat de damp van Karsote de bacteriën van gewone ver koudheid, hoest en catarrh in minder dan 10 minuten doodt. Karsote is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten k f. 0.90 per flacon (zakformaat) en f. 1.50 per flacon (2 x de kleine maat). 9962 het Engelsch door A. TREUB. ter sputterde en kreeg zijn stem ,|Wat duivel beteekent dit? barstte fleer bleef staan. i'tJr van i°u' Harker, herhaalde L v r °e. pakketten op tafel wijzend. mij' riep Harker uit. terwijl hij ff® "aar de tafel liep en de papie- IC Pr hij bang was dat ze hem iJüten. Van mij? jou, verzekerde Spencer hem i-iff'a'watoh. drommels! PMe Harker slap. riteer glimlachte. Ihs .ïpMstering doet mij leed, Har- «Unt v^hien zou het niet behoorlijk (e> vZlin 'leen te gaan zonder een tit» aring, na de edelmoedige be lt ff' die je mij betoond hebt. Zie je, L •«m alles Hij hield zich in. Maar ff, deel van de geschiedenis doet I raw Nu' a's Albert T. Ryan had t' om te vermoeden dat Henry ij V I- 'n,!^er schijn te spreken, Eric üt Aimsbury eigenlijk geen ge- vergeef me als ik oneerbiedig 'ade - tnrv tmow ","J"lJ fc,«-wr fc,>- ff, was om belast te zijn met het Ik ben geen man om een bewijs te veroordeelen en v«tiwf'dé ik zijn brandkast, toen kJ»-Wi in financleele moeilijkhe- galleen om te zien hoe hij reagee- Eric hield zijn mond dicht en boog zijn hoofd om de enveloppe, die hij in de hand had, te bekijken, meer om zijn gedachten te verbergen dan om den vorm te bestu- deeren. Hij reageerde zooals ik verwacht had, ging Spencer rustig voort. Hij beleende de Weeshuisbezittingen van vijftig duizend, teneinde zich uit de moeilijkheden te red den, waarin hij door zijn spelen geraakt was. Verder beleende hij ze met de B.F.I. voor eigen rekening, zooals ik vermoedde, want ik had reden om te denken, dat de B.F.I. in dien tijd geneigd was twijfelach tige zaken aan te nemen. Dat is genoeg hiervan. Ik mag zeggen dat ik Harten drie als waarschuwing naar Aimsbury zond. Zooals Clinton U zeggen zal, beteekent Harten drie „binnen een week" volgens de beste handleidingen voor het kaart lezen. Daarom was Clinton zoo in de war toen U een Harten drie ontving, sir Peter, zei hij, zich tot den baronet richtend. Harker had driftig willen invallen, maar Spencer hield hem gebiedend tegen. Als het je belieft. Er was nog iets anders, waarin ik meer dan gewoon be lang stelde. Sir Peter's overheerschende houding. Ik besloot te trachten die te doen verdwijnen en daar Aimsbury mijn plan nen zeer vriendelijk onder steunde, bracht ik- sir Peter in een zeer moeilijke positie door zijn Wairarapa-petroleum-aandeelen te stelen. Klaveren vier was een veront schuldiging voor den overlast, die ik jou bezorgd kan hebben, Harker. Dat kan je ook in de handleiding opzoeken. Sir Peter had de keuze tusschen een bankroet of redding ten koste van vernedering. Het overige weet je. En daar mijn doel in deze zaak bereikt is, zie ik geen reden, waarom ik je eigendom niet zou teruggeven. Ik heb het niet noodig. Spencer zweeg, nam een paar hand schoenen uit een zak van zijn overjas en trok ze zorgvuldig aan. De anderen keken i hem zwijgend en wantrouwend aan. 1 Het geval van Fruitmann, den juwe lier van Karangahapa Road, ging Spencer peinzend voort, is merkwaardig, omdat het een zedeles in zich sluit. Hij was vroe ger president- commissaris van het Wee- zenfonds en hij misbruikte het geld. Ik ontving zes maanden geleden terugbeta ling en zond hem een Schoppen zeven als quitantie. Schoppen zeven herstel. Dat kunt ge zien door de handleidingen te raadplegen. Maar ik begrijp niet, klaagde Har ker zwak. Maar ik wel! Sir Peter's scherpe stem deed plotseling de aandacht op hem vestigen en Spencer zag zich weer bedreigd door den mond van den revolver, die zes maanden geleden bijna de oorzaak van zijn dood geweest was! Wij hebben hem, Harker! Wij hebben den oorspronkelijken Ruiten Aas gevangen en den Decker! Spencer keek vreemd in de dreigende oogen van den baronet en glimlachte langzaam. En Lee Wang? vroeg hij zachtjes. Sier Peter's lippen krulden zich. Lee Wang is een atavisme een ata visme met de roofzuchtige instincten en buitengewone ijdelheid van zijn moeders ras. Hij vindt het aardig voor een dief met een romantische reputatie aangezien te worden Niet bepaald aangezien voor een dief, sir Peter, hij is een dief en een moorde naar! Spencer's koele woorden waren staalhard. Ik steel omdat ik lust heb in het oprichten van weeshuizen en aan mijn liefde voor weldadige werken wil toe geven. Ruiten Aas stal niet van de armen of bijna armen hij gaf aan zulke men- schen. Maar er kwam een andere dief, die dit fijne onderscheid niet begrijpen kon die van iedereen stal en die de brutali teit had Ruiten Aas te gebruiken, zcoals ik gedaan had. Dientengevolge ondervond mijn naam als een philantroop a la Don Quichotte grooten tegenslag en dat be viel mij niet! Spencer zweeg en keek peinzend naai den revolver en de anderen bewaarden een eerbiedig en verbijsterd stilzwijgen, be halve sir Peter, die minachtend snoof. Twee en twintig jaar geleden, sir Pe ter, juist op den dag dat Uw broeder tot gevangenisstraf werd veroordeeld, deed ik een aanslag op Uw brandkast en eigende me ongeveer tweeduizend pond waarde aan verhandelbare obligaties toe. Ik schatte de benadeeling van mijn naam op dat bedrag. En U zeide niets toen U alleen een Ruiten Aas op Uw lessenaar vondt. Waarom? —Ik ben niet van plan daarover te spreken, begon sir Peter scherp. Waarom? hield Spencer aanvallend vol, omdat, ondanks al Uw familietrots, ge Lee Wang naar de gevangenis gezonden hadt voor een vervalsching, die hij niet begaan had, overviel hem, omdat U hem een te slimmen dief achtte om gevangen genomen te worden! Hij hield op en zijn oogen knepen zich onheilspellend samen. En omdat ik Freda zei, dat hij niets dan een onbeduidende dief was Sloeg ik je met mijn zweep! eindigde de baronet driftig. God! Ik had je dood moeten slaan! Enid slaakte een verschrikten kreet en deinsde terug voor de verschrikkelijke woede in haars vaders oogen. maar Spen cer bewoog zich niet, daar hij er een fana tieke jaloesie in zag! Jaloesie! Spencer's hart scheen tot zijn keel te komen bij de gedachte aan de vrouw, die hij zoo zeer had lief gehad en die een legaat van bit terheid had nagelaten juist door haar liefde. Zijn stem werd weemoedig. Je was te haastig. Peter, zei hij rus tig. Ik vergeleek een kleinzieligen dief als Lee Wang met een eerzuchtlgen zooals ik zelf toen jij kwam en me zonder waarschuwing neersloeg. De revolver trilde even en een vage twij fel kwam een oogenblik in sir Peter's oogen. Je bedoeltdat Freda het wist! vroeg hij langzaam. Spencer knikte ernstig. Zij wist het, stemde hij zacht toe. Zie je, ik had haar juist verteld dat ik Ruiten Aas was, ging hij kalm voort. Ik vond, dat zij het weten moest. Dat is de reden dat zij mij bedankte en jou trouwde! Ei- volgde een oogenblik stilte; toen keerde de dreigende blik weer terug op het gelaat van den baronet. Zijn onderkaak kwam vooruit, zijn wenkbrauwen trokken zich samen, zijn hoofd stak over zijn in gevallen borst vooruit. Bully Brace!" Was het zoo! spotte hij venijnig. En ik zou willen weten wat zij zeggen zou als zij weten kon dat ik haar romantische Ruiten Aas gepakt heb? Spencer lichtte zijn hoofd op en glim lachte somber. Zij zou zeggen, antwoordde hij lang zaam en zacht: Dat is heel knap van je, Peter, en wat ga je nu doen? Sir Peter's oogen schitterden alsof hij een slag gekregen had toen schudde hij krachtig het hoofd als om den onheime- lfjken invloed te verdrijven dien deze kalme man altijd op hem scheen te hun nen uitoefenen en zijn snauwen werd ver schrikkelijker dan ooit, Nu is het mijn beurt, Spencer! De lang vertrouwde naam liet zich niet weg duwen. Je hebt me doen kruipen, zooals je gezworen had, dat je doen zoudt (Slot volgt.)

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 9