LE3DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 19 Mei UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. DE LINDBERGH-TRAGEDIE. CURTIS GEARRESTEERD. De gouverneur van New-Jersey, Moore, heeft medegedeeld, dat de politie bevel heeft gegeven Curtis In hechtenis te ne men. Toen de reeder van dezen maatregel kennis nam. verzocht hij in de gelegenheid te mogen worden gesteld, zelfmoord te plegen. Naar hij voorgaf uit wanhoop voor de smaad welke hij zijn eigen familie en die van Lindbergh had aangedaan. Bij geruchte verluidt inzake de motieven voor het uitvaardigen van een arrestatie bevel. dat Curtis geen bevredigende mede- deelingen kan verstrekken over de wijze, waarop hij den nacht dat de ontvoering heeft plaats gehad heeft doorgebracht. Er wordt rekening gehouden met de mo gelijkheid dat Condon de 50.000 dollar op het kerkhof te Bronx heeft uitbetaald aan een tusschenpersoon van Curtis. De politie is er van overtuigd, dat Curtis tot nu toe slechts een gedeeltelijke bekentenis heeft afgelegd. Naar voorts bekend wordt, zou Curtis ook in een alcohol-smokkel-affaire betrok ken zijn. Curtis heeft nader aan de politie ver klaard, dat een dagblad hem voor het ex clusieve verhaal van zijn onderhandelingen een schitterend aanbod had gedaan. Even eens had een filmmaatschappij hem hooge bedragen geboden. In zijn bekentenis verklaarde Curtis nog, dat hij gedurende de laatste zeven of acht maanden zichzelf niet is geweest, tenge volge van de financleele moeilijkheden, waarin hij verkeerde. De scheepswerf voor het bouwen van jachten, waarvan Curtis het hoofd was, is een jaar geleden failliet gegaan. Overigens zijn over deze geheele aange legenheid zoo weinig feiten bekend, dat alle berichten slechts met voorzichtigheid moeten worden beschouwd, aangezien de meeste berichten op fantasie der reporters berusten. De arrestatie is volbracht en Curtis is overgebracht naar de gevangenis van Fle- mington in New-Jersey, aangezien hij niet in staat is een cautie te storten van 10.000 dollar. Hij wordt er van beschuldigd de politieautoriteiten gehinderd te hebben en misleid bij het achtervolgen van misdadi gers. De hoogste straf hiervoor is 3 jaar gevangenisstraf en 1000 dollar boete. De losgeld-aangelegenheid wordt steeds verwarder. Naar de politie mededeelt, is thans gebleken, dat deken dr. Peacock er indertijd bij Lindbergh op heeft aange drongen een losgeld van 25000 dollar, dat door de ontvoerders geëlscht was. ter be schikking te stellen. Peacock schijnt over tuigd te zijn geweest, dat Curtis inderdaad contact had gekregen met de ontvoerders. Aangezien Peacock echter geen positieve bewilzen had, wees Lindbergh zijn voorstel van de hand. Merkwaardigerwijze heeft Peacock geen gevolg gegeven aan den op roep der politie om van New-Jersey naar New-York te komen, teneinde getuigenver klaringen af te leggen. De reeder Curtis heeft zijn bekentenis uitgebreid en verklaart, dat deken Peacock, die steeds wat nieuws over het geval Lind bergh heeft willen publlceeren. hem steeds verder ln het bedrog heeft verstrikt. Zon der Peacock zou hit het bedrog reeds lang hebben opgegeven. De Mexicaansche president van politie heeft een belooning van 1000 pesos uitge loofd voor den politle-agent. die den ver- moedelijken ontvoerder van het kind van Lindbergh, Harry Fleischer, arresteert. Fleischer is het laatste vorige week Don derdagavond gezien. Hij gaf zich uit voor mijningenieur en beweerde een vriend te zijn van den vorigen chef der crimineele politie. Talamante. De politie is zwaar be wapend. daar Fleischer bekend staat als scherpschutter. Het bericht van zijn arrestatie was dus valsch. Een nader telegram uit New-York meldt nog. dat Frank Parzych. die gisteren zeide, een van de ontvoerders van den kleinen Lindy te zijn en verschillende mededeelin- gen. over den dood van het kind deed, aan de politie bekend heeft, dat al zijn verkla ringen van A tot Z gelogen zijn. DYNAMIET OP EEN SPOORWEG. Dinsdag hebben herders in de nabijheid van een spoorbrug bij Warschau een vrij groote dynamietpatroon gevonden, die, toen zij hem wegdroegen, ontplofte. Vier jonge mannen van 18 tot 22 jaar werden op slag gedood. Een vijfde herder werd zwaar ge wond. In het ziekenhuis moesten hem beide armen worden afgezet, De politie is van meening. dat het dynamiet bestemd was om een aanslag op den spoorweg te plegen. o MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT. Op het vliegveld te Brasschaet bij Ant werpen is een militair vliegtuig, dat in glijvlucht was gedaald en dat niet tijdig genoeg weer kon worden opgericht, op een steenen vloer terecht gekomen. De ben zinetank sloeg lek en de licht ontvlam bare vloeistof vatte onmiddellijk vuur. In een oogwenk stond het vliegtuig in een vuurgloed, waarin men twee inzittenden, die in het vliegtuig waren vastgebonden, de meest wanhopige pogingen zag doen zie hte bevrijden. Hun pogingen waren echter tevergeefsch. Zij werden door de ylammen verteerd voor de oogen hunner collega's en talrijke soldaten, dlo tenge volge van de geweldige hitte niet nader bij konden komen en ook geen hulp kon den verleenen. ZWEEDSCH PARACHUTIST NEERGESTORT. Bij de feestelijkheden te Oslo op Dins dag in verband met den grondwetsdag is de Zweedsche parachutist Waldau even buiten de stad omlaag gestort, doordat de parachute weigerde, waardoor hij op slag dood was. o BERICHT VAN OMGEKOMEN POOL-EXPEDITIE? Op het Zuidelijk gedeelto van Nova Zembla is door den Samojeed Pyrerko een briefje gevonden, geschreven op een stukje perkament, dat klaarblijkelijk afkomstig is van de expeditie Baldwln-Ziegler van 1902. Het perkament is naar het Arctisch Pa- nunionistisch Instituut te Leningrad ge zonden ter bestudeering. AALSMEER. Het feest der V. V. „Aalsmeer". Gisterenmiddag heeft de Voetbalver- eeniging „Aalsmeer" een gecostumeerden optocht door het dorp gehouden, ter ge legenheid van haar koperen jubileum. De aardige stoet trok veel belangstel ling. „Fanfarecorps Uiterweg" zorgde voor muzikale afwisseling. Daarna werd op het sportterrein een gecostumeerde voetbal match gehouden. Tot besluit van dezen welgeslaagden jubileumdag is een feest avond in hotel ,,De rn Kolommen" gege ven, waaraan o.m. de Aalsmeersche Accor- deon-vereeniging haar medewerking ver leende. De zaal was voor deze gelegenheid prachtig versierd, terwijl het bestuur der jubileerende vereeniging menig hartelijke felicitatie, al of niet vergezeld van bloemattenties, in ontvangst had 'te ne- mem BENTHUIZEN. Het onderzoek der verlofgangers zal voor deze gemeente plaats hebben te Waddinxveen in de openbare school aan den brug op 17 Juni a.s. des nam. 2 uur (zomertijd.) HAARLEMMERMEER. Diefstallen. Ten nadeele van den landbouwer R. van den IJweg alhier, werd 's nachts een gans van het erf ontvreemd. De landbouwers V. en H. aan den Slo- terweg misten 's morgens een partij aard appelen van het land. Aangifte werd gedaan bij de politie, die er in slaagde den vermoedelljken dader van den aardappeldiefstal aan te houden. Gegund. Aan den heer W. v. d. Kort te Rijk al hier is gegund 't bouwen van twee woon huizen voor de heeren M. C. v. d. Bosch en A. A. Verbeme, voor de som van f. 6285 en aan de firma gebrs. A. en P. den Ouden alhier, het bouwen van een landbouwers- schuur voor den heer v. Arendonk. voor de som van f. 2380. Autorit voor ouden van dagen. Het comité voor het organiseeren van een autotocht voor ouden van dagen, wonende tc Nieuwvennep en omgeving, heeft als datum voor dezen autorit, die aanvankelijk gisteren zou plaats hebben nader vastgesteld op Woensdag 25 Mei. 25-jarig jubileum. Op 1 Juli a.s. zal het 25 jaren geleden zijn, dat de heer O. van der Weij, hoofd van de Chrstelijke school te Vijfhuizen al hier als zoodanig in functie trad. Het zal den geachten jubilaris, die bij schoolbestuur, ouders en leerlingen hoog staat aangeschreven en de belangen van het onderwijs aan zijne school steeds op voorbeeldige en uitnemende wijze heeft voorgestaan en behartigd, bij de herden king van dit jubileum voorzeker niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Op genoemden datum zal tevens worden herdacht het feit dat de schooi van den heer v. d. Wei) ingebrulk werd genomen. HILLEGOM. Voordracht benoeming gemeente secretaris. De voordracht aan den gemeenteraad ter benoeming van een nieuwen gemeente secretaris luidt als volgt: 1. Mr. J. H. Peek, adjunct commies ter secretarie te Utrecht. 2. W. Geleedst, gemeente-secretaris te Vreeswijk. De tweede postbestelling. BIJ de posterijen moet bezuinigd worden en daarom Is er een onderzoek ingesteld naar de beteekenis van de tweede bestel ling, in den middag. Er is een telling ge houden .Deze telling nu is zeer tegenge vallen. Er zijn buitenwijken en wegen, waar 's middags weinig valt te bestellen. Ernstige pogingen worden evenwel aange wend om de tweede bestelling zoo veel mogelijk te handhaven. Er wordt overwo gen van welke beteekenis de buitenwijken voor de post zijn en wat de tweede be stelling voor het publiek aldaar beteekent. De wijze waarop dan bezuinigd zal worden is nog niet vastgesteld. Het postkantoor moet vergroot worden. Voor de automatiseering van de telefoon moet het Postkantoor alhier verbouwd worden. Een huis achter het kantoor is al maanden geleden daarvoor gekocht en ontruimd, maar van den verbouw hoort men nog niets. Vermoedelijk schuilt de oorzaak hierin, dat de directeurswoning en het postkantoor tijdelijk ontruimd moe ten worden. In Lisse vond de postdienst een tijdelijk onderdak in een leegstaand bankkantoor; hier is zoo'n onderdak nog niet gevonden ofschoon er wel een gelegenheid aan te wijzen zou zijn. Waneer deze ontruiming plaats heeft, waar het tijdelijke postkantoor gevestigd, en wanneer de verbouw aanbesteed zal worden, is nog niet vastgesteld. De raadsvergadering waarin de ge meente-secretaris, mr. J. B. Sens afscheid zal nemen, is één dag vervroegd. Zij wordt dus niet op 27 maar op 26 Mei a.s. gehouden. KATWITK AAN DEN RITN. Begunstigd door prachtig weer en onder groote belangstelling gaf de Har monie Katwijk, onder leiding van de heer S. Theelen te Leiden, gisteravond haar eerste zomerconcert in de muziektent aan de Commandeurslaan. EXPLOSIE VAN STEENKOOLSTOF. In de electriciteitscentrale aan den Wet- tiner Platz te Dresden is op de zolderver dieping een steenkooistofbrand uitgebro ken. die een ontploffing veroorzaakte. Tij dens de blusschlngswerkzaamheden kreeg een arbeider ernstige brandwonden aan het geheele lichaam zoodat hij In hopeloozen toestand naar het ziekenhuis werd ver voerd. Door den brand is aan het gebouw veel schade toegebracht. KATWITK AAN ZEE. Een auto-parkeerterrein bij de Watering. Door de "emeente zal aan de Noordzijde van de Buitensluizen nabij het z.g.n. Stille Strand in de duinen aldaar een auto-par keerterrein worden aangelegd; vermoedelijk zal hierbij ook een benzinepomp geplaatst worden. Aan den reeds lang gekoesterden wenscli van vele stilie-strandbezoekers zal hiermee dan voldaan worden. Aanrijding. Op de Havenstraat had een aanrijding plaats, tusschen een vrachtauto met tonnen haring beladen en een van de bekende zandtreintjes. De bestuurder van de auto J. S uit de Hessenstraat reed achteruit, toen liet achterwiel der auto door een der treintjes werd gegrepen. De aangerichte schade wordt door ver zekering gedekt. A V. van den Sluisweg deed bij de politie aangifte van het feit, dat hij op de Voorstraat is mishandeld: daarbij werd zijn kleeding vernield door A. M. uit de Jan Tooropstraat en J. v. B. uit de Ten Brittenstraat. De politie zal proces verbaal opmaken. Door de politie zijn minderjarige jon gens uit Den Haag aangehouden, die waren weggeloopen. Zij zijn door de politie naar de ouderlijke woningen aldaar terug gebracht. o LISSE. GEMEENTERAAD. Gemeenschappelijke brandregeling De Zondagssluiting Een schrijven der Bouwvakarbeiders. De Raad onzer gemeente kwam in open bare zitting bijeen. Voorzitter de Burge meester. Secretaris J. C. de Haan. De voorzitter opende de zitting en las allereerst de gebedsformule. De notulen werden vastgesteld. Hierna werd een aan vang gemaakt met de behandeling der agenda Punt 1 van de agenda n.l. gemeenschap pelijke regeling bij brand, gaf aanleiding tot eenige discussie. Tenslotte werd de voorgestelde regeling door B en W zonder h. st. aangenomen. Volgens deze regeling geldt deze overeen komst voor de gemeenten Hillegom Noord- wijkerhout Noordwijk Voorhout, Sassen heim. Warmond en Lisse. Ingeval van brand heeft de burgemeester en de opper- brandmeester het recht brandweer en personeel uit een der genoemde gemeen ten ter assistentie op rte roepen. De opgeroepen brandweer staat onder de opperleiding van den burgemeester of commandant- der gemeente waar de hulp wordt verleend. Voor deze hulpverleening worden geen kosten vergoed in rekening gebracht. Aanvragen om hulp moeten ge richt worden tot den burgemeester of bij afwezigheid van dezen tot den comman dant' of opperbrandmeester. Gemeente besturen verplichten zich elkander op de hoogte te houden van de betrokken tele- phoonnummers Elk gemeentebestuur verplicht zich zijn brandwecrmateriaal met een onderschei- dingsteeken te merken. Punt 2. Later sluitingsuur voor winkels wordt aangenomen volgens advies van B. en W. .in overeenstemming met een schrijven van Gedeputeerde Staten. Punt 3. Zondagsslultlng geeft zooals te begrijpen is nogal eenige wrijving. B. en W. stellen voor in verband met het drukke toeristenbezoek eenige afwijkingen toe te staan op de bepalingen der winkelslui tingswet en wel in het tijdvak van 21 Mrt. t/m. 31 Mei. De heer C, Schrama vindt het bezwaar lijk, dat de verschillende winkeliers het recht hebben zelf te bepalen, wanneer hun winkel open zal zijn Hij vreest dat er op deze wijze feitelijk den geheelen Zondag verkoop zal zijn. wat niet bevorderlijk is voor de beoogde Zondagsrust. De heer Noorland is het met deze op merking volkomen eens en herinnert er den Raad nog eens aan dat indertijd deze regeling aangenomen is met de stemmen van 5 Prot. raadsleden tegen. Hoewel hij wel begrijpt dat de uitslag nu ook niet anders zal zijn wil hij toch even dit feit releveeren. Nadat de voorzitter gevraagd had of de Raad over deze voorstellen opnieuw zou stemmen, zooals de vorige maal, wordt dit voorstel van B. en W zonder h.st. aange nomen. Punt 4 betreft een verzoek van het R.K. Kerkbestuur om medewerking ingevolge art. 84 der L.O. wet 1920 tot het aanbren gen van een sanitaire Inrichting in de R.K. Meisjesschool en het inrichten van drie voormalige bewaarschoollokalen tot lokalen voor het geven van lager onder wijs. De kostenraming is in totaal f. 7315. Hoewel door een paar leden gevraagd werd naar het al of niet noodzakelijke van een dergelijke voorziening, wordt het voorstel van B. en W. volgens advies van den In specteur aangenomen. Punt 5. Als lid van den Raad van Com missarissen der N.V. Eiectriciteitsbedrijf Hillegom, Lisse, Sassenheim, wordt her kozen bij acclaiïtatie de heer J. Pljnacker, welke herbenoeming wordt aangenomen. Punt 6. Verzoek van de afd. Lisse van den Ned. R.K. Volksbond, teneinde er bij de Regeering op aan te dringen de bouw vakarbeiders onder de crislswerkloozen te rangschikken. Dit schrijven wordt door den heer C. Schrama nader toegelicht; waarbij dezo er vooral op aandringt, aan dit verzoek te voldoen teneinde de rust onder de werk- looze bouwvakarbeiders te bevorderen. De voorzitter zegt echter, dat deze aan gelegenheid het geheele land betreft en de aandacht der Regeering heeft. Het behoort niet tot de taak van den gemeenteraad, wiens bestuursbeleid tot de eigen gemeente beperkt is, in deze actief te zijn. wel opent de voorzitter een eenigszins gunstig verschiet door te wijzen op een schrijven van den Minister waarin de mo gelijkheid wordt geopend om ook meer de bedrijven onder de steunregeling te doen vallen. Besloten wordt het schrijven der bouw vakarbeiders voor kennisgeving aan te nemen en alsnog den Minister te verzoe ken, ook het bouwbedrijf onder de steun regeling op te nemen. Punt 7. Vaststelling van een verorde ning op de inning van openbare bewaar- schoolgelden. Daar de inning door een ander dan den gem.-ontvanger geschiedt, is de vaststelling van een besluit noodza kelijk. Voorgesteld wordt de door de onder wijzeres te storten waarborgsom te bepa len op f. 10. Dienovereenkomstik besloten. Punt 8 en 9. Volgens de verordening van de nieuwe drankwet is een regeling noo- dig voor vergunnings- en verlofsrecht. Voorgesteld wordt f. 12.50 voor elke f. 50 huurwaarde. Conform besloten. Punt 10. Comptabiliteit. Dit betreft en kele overschrijvingen. Zonder h. st. aan genomen. Onder de Ingekomen stukken was een schrijven van het Eiectriciteitsbedrijf, dat eenige discussie uitlokte. Het betrof het eventueel gebruik maken van de masten der electr. tram, ten behoeve van de straatverlichting. Adviezen zullen worden Ingewonnen en rapporten uitgebracht op de volgende ver gadering. De rondvraag gaf geen aanleiding tot bijzondere opmerkingen. Hierna ging de Raad over in geheime zitting. o NOORDWITK. De laatste bekroningen Florapark Noordwijk. De groote gouden medaille van H.M. de Koningin is toegekend aan den heer J. C. van der Meer voor zijn inzendingen Narcissen. De groote zilveren medaille van H.M. Koningin Moeder werd toegekend aan de N.V. Vercenigde Bloembollenculturen voor haar inzendingen tulpen. De groote zilveren medaille van Z.K.H. de Prins der Nederlanden werd toegekend aan P. van der Meer Czn. voor de in zendingen tulpen en narcissen. De groote zilveren medaille van H.K.H. de Prinses werd toegekend aan de firma Groeneveld en Lindhout voor haar inzen dingen hyacinthen. Dc bij vorige bekroningen toegekende groote gouden medailles zijn thans als volgt verdeeld De gr. gouden medaille van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur aan dc N.V. Vercenigde Bloembollenculturen: idem van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden aan J. C. van der Meer: idem van den burgemeester van Noordwijk aan de. Firma Groeneveld en Lindhout; idem van L. Graaf van Limburg Stirum, Noord wijk ,aan C. Alkemade Azn.: idem van J. J. Grullemans en Zn. te Lisse aan J. C. v. d. Meer; idem van de Leidsche Courant aan P. v. d. Meer Czn., Idem van de Vereeniging de „Narcis" aan de N.V. Vereenigde Bloembollenculturen: idem van de afd. Lisse v. d. Ver. voor Bloembollen cultuur aan D. Lindhout en Zonen: idem van de Coop. Veilingsver, „Hillegom" te Hillegom aan P. v. d. Meer Czn:, idem van het Koelhuis „IJsvries" te IJmuiden aan J. C. v. d. Meer. Dc Beker van de afd. Sassenheimvan de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, speciaal geschonken voor de beste inzen ding Narcissen is toegewezen aan J. C. van dor Meer: de beker van de Onder linge Bedrijfsvereniging „Land- en Tuin- bouwbelangte Utrecht is toegekend aan J. C, van der Meer. Aan de N.V. Vereenigde Bloembollencul turen zijn toegekend de geschonken bekers door de Coop. Veilingsver. Holl. Bloein- bollengenootschap te Li6sc en die door den lieer A. B Batenburg, directeur van Zomcrzorg te Leiden. Alsnog is de kleine gouden medaiHe ge schonken door de gemeente Lisse toegekend aan de N.V. Vereenigde Bloembollenculturen voor een perk Breeder-tulpen: Tantalus Naar wij vernemen ligt liet in de bedoe ling van de tentoonstellingscommissie om hel Florapark a.s. Vrijdagavond te sluiten. Wie derhalve nog een kijkje op het park Wil neinen moet zich haasten. Hoog bezoek aan het Florapark. Gistermiddag bracht Emir Feisal, de 2e zoon van den Koning van Hedjaz, met ge volg een bezoek aan het Florapark.' De hooge bezoekers arriveerden te kwart voor vijf aan liet Florapark, alwaar zij werden opgewacht door den burgemeester van Noordwijk. De Prins was vergezeld van ziin Minister van Buitenlandschc Zaken, qjjn secretaris, een adjudant en een kamerheer. De lieer van der Meulen, oud-consul van Djeddah fundeerde als tolk. De burgemees ter leidde ue bezoekers het park rond. Na de rondwandeling werd door hen in liet gedenkboek de liandteekeningen gezet. Na bezichtiging van het Florapark brach ten de bezoekers een bezoek aan het Huis ter Duin, alwaar de thee werd gebruikt. SASSENHEIM. Loop der bevolking. Gevestigd: H. Niesing. Hoofdstraat 238. van Amsterdam: J. H. Besseiaar en echt- genootc, Hoofdstraat 176. van Heemstede; Mej. B. H. Romijn, Hoofdstraat 232, v. Hil legom: Mej. W. M, ten Oever, Hoofdstraat 82, van Boxmeer. Vetrokken: Mej. A. Duipman, van Tey- lingerlaan 39, naar Holwerd: J. Vonk, van van Heemstrastraat 25, naar Lisse. Burgerlijke Stand. Geboren; Gretlia, d. van J. Dreef en J. C. Pieters: Leenderl, z. van A. van der Kwaak en M. C. Bette: Cornetis Petrus Nicolaas, z. van C. G. Booy en J. P. Mathot. Ondertrouwd: Nicolaas Leonarlus Wille- brordus Paddenburg en Alida Maria van der Wiel. Overleden: C. de Ruiter. 92 jaar, wed. van A. Aartman. Chr. Landarbeidersbond. Gisteravond hield de afdeeling Sassen heim van den Chr. Landarbeidersbond in het Vereenigingsgebouw een matig be zochte ledenvergadering in verband met den aanleg van een nieuw sportterrein door dc Gemeente. Hierin werd een moge lijkheid gezien tot werkverschaffing, die in verband met het getal wcrkloozen, dat HEDEN: „De Burcht": Ver. „De Vereen»*.] ten van Europa". 8 uur nam. 1 Hooglandsche Kerk: Concert Amore". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Concert „Bochum-Linden". 8 uur nam. Kat\ Zandt Katwijk aan Zee (Casa Cara)- c eindt van Delft, T/i uur M I Zaterdag. Stadszaal: Feestavond Speellui®, ging „Westerkwartier" 8 uur n® BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd 8 nurd „Goldrush". 1 Woensdag en Zaterdag njn. 2 om dag 2 uur en 4 uur 30 nm. City-Bioscoop Haarlemmerstr aJ „De onsterfelijke Vagebond"." Woensdag en Zaterdag njm. 2 uur i dag 2 uur en 4 uur 30 nun. 'q Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur i „Ronny". Woensdag en Zaterdag nu, 2 um 1 dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. Trianon-Theater Breestraat. 8 uui J „Hij en zijne zuster". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur 1 dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve kunde: Consultatiebureau voor rr. kinderen. Halftwee tot 3 uur mi ting tegen diphterie 45 uur nam. 1 Donderdags: Inst. v. PraevenüeTtl neeskunde. Consultatiebureau voor i hollsten. 710 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdien apotheken wordt van Dinsdag 171 met Zondag 22 Mei as. waargenome;! apotheek M. Boekwijt, Vischmarktll foon 552. er is, ook thans nog gewenscht a zakelijk is, ook al is liet gunstiger s ingetreden. Medegedeeld werd, dat he bestaat dit werk voorloopig uit te s. Na uitvoerige discussie werd beslota request aan den Gemeenteraad te waarin gevraagd zal worden liet weitl te laten gaan en niet uit te steDe de wintermaanden. Men zal frachte.;| de indiening van dit request de l. king te verkrjjgen van de R.K. Vaitv ging. Enkele personen werden stelling van liet verzoekschrift belas, wijl verder twee leden werden aanjw die vooraf de belangen bij d« Pretij srbe Raadsfractie zullen verdediffi de rondvraag werd nog gesproketl ae loonregeling van de losse artr waarin thans weinig stabiliteit is. i overleg worden gepleegd met de afd| Lisse, die naar vernomen is een i ontworpen heeft. o -VOORSCHOTEN. Raadsagenda. De raad dezer gemeente is ter ui ring bijeengeroepen op Dinsdag :L 1932, 's avonds 8 uur ter behandelltiP I. Ingekomen stukken. Voorstellff B. en W. inzake: 2. Korting op de: van den burgemeester enz. 3. Over van gronden aan de Kattenlaan koop van grond voor de Electriclti J ziening. 5. Gratificatie aan een -| werkster. 6. Vaststelling verordenlr.;:j gunnings- en verlofsrecht, 7. Vas'.l verordening als bedoeld in nrtt. 15 j 4e lid der Drankwet 1931. 8. VerorJ voor het agentschap der arbeiósbed llng en den dienst der werkloos!™ zekering. 9. Adres van bewoners t Molenlaan. 10. Voorwaarden, wart straten worden overgenomen door f meente. 11. Voorstel van de heeren man en Duynisveld inzake afschailtf centen op de grondbelasting voor de I bouwde eigendommen. 12. Kohier H-J belasting. 13. Verlenging van den rrf zen6tcun. 14. Besluiten Comptabllikj Reclame schoolgeld. Morgenavond te 8 uur. geeft I venuto" onder leiding van den beer JI hoven, lid K. M. K. een concert f Voorstraat. VOORHOUT. GEMEENTERAAD. Langdurige discussie's inzake de lm| Dc waterleidingtarieven. De raad dezer gemeente kwam ia J bare vergadering bijeen. De hee Reisen was afwezig. De voorzitter. - meester G. Bulten, opende de zittir.fl gebruikelijke wijze. De notulen godgekeurd. Punt 1Ingekomen stukken en deelingen. De plaatselijke verordening op «I kelsiuitingswet is door den MmN™ Arbeid goedgekeurd. Een schrijven van de gemeente t lieim, inhoudende regeling van rige hulpverleening in zake brawl verscheidene omllgging gemeentee r zonder discussie goedgekeurd. orj hadden voorlooplge goedkeuring H aan een verzoek van de Patri®»" eenlging om op een perceel weuir de gemeente achter de BoerhaavfSy voetballen. Nu is van deze Ver. zoek ingekomen, dit weiland aan o verhuren voor voetbal op Zonaas1 voor f. 10 per jaar. Hiertoe werd besloten: echter ten de heeren Spierenburg en principieele gronden (Zondagss- zich als tegenstemmers beschouw-j Ingekomen is een verzoek van der Laan, de Roode en werw, een dergelijk verzoek van den 1 mers om den huurprijs van bolleni j de gemeente met 50 pet. te verlw® 1 W. stellen 25 pet. voor. De heer Voet wenscht over deze z.i. J" aangelegenheid schriftelijk P van B. en W.; na eenige dise^rJ zijn voorstel tot uitstel met - j stemmen aanvenomen. „.^1 Punt 3: Voorstellen B. en W-jJ-jI gunnings- en verlofsrecht;

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6