Donderdag 19 Mei 1932 ATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. RECHTZAKEN. VISSCHERIJBERICHTEN, BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. JILNLANUSCH WEERBEKICHX. legedeeld door het Konlnkl. Ned. UeteoroL Inst., De Bildt.). cSdepressle op den Oceaan bleef vrij- Jsi plaatse liggen, terwijl ook de hooge liaii n het Zuid-Oosten van het gebied zeer weinig afnam. In het Noord- echter, is de barometer onder in- ran een uit Finland komende de- sterk gedaald zoodat een strook KG ge druk bezig is zich te vormen, die id-Westen met het Zuid-Oosten 'D.Bn de ultlooper van de Westelijke ca# aes, die zich ver Zuidwaarts uit- hee in Zuid-Frankrijk den druk nog >t dalen, is een aanhouden van den i gemiddeld Zuidelijken lucht- »oor onze streken waarschijnlijk, algezien van de kans op onweer, seer te verwachten. Behalve te dat 20 m.M. meldt en in een paar met 6 m.M. viel vrijwel nergens ran beteekenis. jrai IATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Vrijdag. te 2 u. 12 m.; nam. te 2 u. 35 m. ithi ermlddag 3 uur: 766. Itaniddag 3 uur: 765. ItlEGKAFISCH WEERBERICHT. on. Ned. MeteoroL Instituut. De Bildt «ste Stand 769.5 te Munchen. gste Stand 754.4 te Valencia en $d- iachting tot den avond van 20 Mei: jge tot matige Zuid-Westelijke tot lostelijke wind. Half tot zwaar be- Waarschijnlijk droog weer. Behou- ins op onweer. Iets warmer. LUCHTTEMPERATUUR. roorm 18 gr. C. <65 gr. F.), 'smidd.: 23 gr. C. (74 gr. F.), nam.: 20'/! gr. C. (69 gr. F.). WATERTEMPERATUUR. ll»ininrichting „Hooge Rijndijk" ia, Mags 12 uur: 19'/= gr. C. m. Zweminrichting „De Zijl". Sp Mags 12 uur: 19 gr. C. CHT OP VOOR FIETSERS e.a. 8.24 n.m. tot 3.29 v.m. JJNS- OP- EN ONDERGANG. i op 3 uur; onder 19 u. 40. ad nis itd !en ts I n b :en. lat ISO it bijt ets. ovi! ACADEMISCHE EXAMENS. igd voor het Candidaats examen Recht de heeren: C. M. F. Meyer Tjoen Ho (beiden Den Haag), lisch Doctoraal examen Indologie 'K E. von Pose (Voorburg.) BINNENLAND. DE POSTVLÜCHTEN. morgen te 7.35 uur is de P.H.-A.I.J. nogel", naar Indië vertrokken. Het heeft één passagier aan boord 'avia en vervoert voorts 191.160 Kg. 12.225 Kg. lading. bestuurder is de heer Scholte, bestuurder Hulsebos, mecanicien marconist is de heer Pestman. •Vaz Dias me'ldt: Bij de K. L. M. Is Ingekomen, dat de „Ekster" te n't Calcutta is vertrokken en te' tt hi Rangoon is aangekomen. o KG BIJ WERKVERSCHAFFING. ilslulting van arbeid en steun. taterdag hebben de werkloozen uit ™nten Hengelo, Made en Drumme- •Senlngen en Culemborg den ar- lede LJe werkverschafflng plotseling van Binnenlandsche Zaken wSy aan de gemeentebesturen S™"di dat de onwillige arbeiders «J order van plaatsing bij de werk- worden uitgesloten. De mi- Jwit verder aan de gemeentebestu- bat de uitgesloten arbeiders li, m°sen worden gesteund, ook een corporatie, welke aan het ir a tekenplichtig is. Alleen ucf i„, p dringend noodig is, mag werf ,'m. worden verleend. Me geldt voor de stakers uit Nlj- -Di 31011 rSt Aah be? e ar nde L it h Inch ile lulpb als laai ■IRIPARTIJ TE GRONINGEN. ^'deeft te Groningen een vecht- fcil gehad waarbij twee mannen TS? zlin gewond. i,Ldc 3.2"jarige schipper H. G. T„ ifjtedingen met een mes heeft ■Si" gearresteerd. De oorzaak is bit minnenijd. CR,S,S IN DEN LANDBOUW. L*®Jkl Nederlandsche Landbouw- L feden een telegram aan den K.J& Landbouw gezonden met het It s! 7nd met den treurigen toe- andbouwbedrüf in afwach- 'ttsontwerp tot steun van de I:;''.'? nu reeds maatregelen tot 1 '"feting van de botermarkt te DE MICHELINE EN DE NED. SPOORWEGEN. Onbevredigende proefnemingen. De Micheline is na de proefnemingen op de lijnen der Ned. Spoorwegen weer naar de werkplaatsen van Micheline te Cler- mont-Terrana teruggekeerd. In 't algemeen hebben de proefnemingen de Directie der Ned. Spoorwegen niet vol daan en zal de Micheline nooit bij de Ned. Spoorwegen in gebruik worden genomen. De Micheline is wel licht en sierlijk, maar zij biedt weinig weerstand en haar stabiliteit is te onvoldoende, dan dat zij ooit de sneltreinen zou kunnen vervangen. Het gewicht van het voertuig is oneven redig gering in verhouding tot dat van de belasting. Ook de asdruk is ongelijkmatig. In een gewoon spoorwegrijtuig van 40 ton hebben 10 tot 15 reizigers, die zich ver plaatsen, geen invloed op de stabiliteit, maar hetzelfde geldt niet voor de Miche line, waarbij de belasting per rad de 700 K.G. niet mag overschrijden, hetgeen niet meer Is dan het tiende deel van wat op dit oogenblik een rad van een gewonen spoorwagen kan verdragen. Men heeft dit gevaar van in stabiliteit zoo zeer voorzien, dat men de Micheline denkt uit te rusten met 9—11 assen en een Micheline van 13 meter zou dan met 22 luchtbanden voor zien moeten worden. Na de oorzaken van de instabiliteit der Micheline te hebben onderzocht, heeft men ontdekt dat zij niet alleen geweten moet worden aan het lichte gewicht, noch aan de groote snelheid op lijnen met veel haltes, maar aan de rails, die op de lijnen den Ned. Spoorwegen slechts 6 c.M. breed zijn en een onvoldoen de oppervlakte bezitten voor dit vervoer middel. De luchtband steekt buiten de rails uit en kan daarom door denz^lfden rail van 6 c.M., die wel vóór treinen en motor wagens geschikt is, worden beschadigd. Om dit te voorkomen zouden rails van 10 c.M. gebezigd moeten worden. Die maatregel zou leiden tot wijziging van het nog in uitstekenden staat verkee- rende vaste en rollende spoorwegmaterieel. Op het oogenblik is het invoeren van de Micheline op de Ioc.aalspoorwegen mede niet mogelijk, omdat haar vervoercapaci- telt te gering is. NEDERL. SLACHTOFFERS OP DE GEORGES PHILIPPAR. Gouvernante en twee kinderen omgekomen. Reuter meldt uit Aden: De Nederlandsche geneesheer dr. van Trlcht en zijn vrouw, die de ramp van de Phllippar hebben overleefd en met de André Leben hier aankwamen verhaal den, hoe de hut, waarin zich hun beide kinderen met de gouvernante bevonden, en welke zich naast de hunne bevond, niet was te naderen tengevolge van rook en vlammen. Zij hebben hun kinderen dan ook niet teruggezien. Toen zij zelf gered werden, bevonden zij zich in staat van de grootste uitputting. Aneta-Holland verneemt nader, dat de naam van de bij den brand omgekomen gouvernante vap de familie Van Tricht was mevr. Mentz—Pesgens. De Aneta-Holland-correspondent tele foneerde voorts uit Parijs, dat bij de direc tie der Messageries Maritimes nog geen bericht was binnengekomen omtrent het lot van den heer L. C. Ledeboer. De jong ste lijsten van geredden bevatten intus- schen den naam van den heer Wagner, met kind. Volgens de berichten van de Messageries zou de heer Wagner agent zijn van de Javasche Bank te Madioen. Aneta-Holland vernam van het agent schap der Javasche Bank te Amsterdam, dat daar niets bekend was omtrent een reis van den heer Wagner naar Europa, zoodat alsnog twijfel omtrent de identiteit van dezen passagier gerechtvaardigd is. Overigens zijn alle landgenooten gered. Naar Aneta-Holland thans nader van de Messageries Maritimes verneemt, behoort ook de heer L. V. Ledeboer tot de ge redden. Aneta-Holland heeft zich gewend tot de directie van de Stoomvaart-Maatschappij „Nederland" om te vragen wat de Neder landsche stoomvaartmaatschappij „Neder land" om te vragen wat de Nederlandsche stoomvaartmaatschappijen zouden kunnen doen om de op Aden gestrande Nederland sche schipbreukelingen van de „Geovges PhIUpoar" van dienst te kunnen zijn. In antwoord hierop verneemt Aneta dat dj Mij „Nederland" zich in overleg met de Rotterdamsche Lloyd tot den minister van Buiienlandsche Zaken heeft gewend met de bereidverklaring om het m.s. „Marnix van St. Aldegonde" dat zich op de thuisreis bevindt en op 23 dezer te Aden kan zijn, daar te doen aanloopen teneinde de schip breukelingen op te nemen en naar Holland terug te brengen. In verband met deze bereidverklaring heeft de minister v. Buitenlandsche Zaken zich telegrafisch gewend tot den Neder- landschen Consul te Aden met de vraag of deze diensten gewenscht worden. LIJK OPGEHAALD. Hedenmorgen te omstreeks zeven uur is in het Zwartewater ter hoogte van den houthandel der firma Van Eindhoven na bij Zwolle het lijk van een vrouw gevon den. De identiteit kon nog niet worden vastgesteld. De Zwolsche politie heeft de zaak in onderzoek. Hedenmorgen werd uit de Maas te As- selt het lijk opgehaald van den 30-jarigen J. Massy ,die verleden week Vrijdag bij 't verrichten van werkzaamheden bij de Roermondsche badinrichting, in de Maas was geraakt en verdronken. Het lijk is naar Roermond overgebracht. - BRAND. Hedenmorgen omstreeks half elf ont stond brand in de boerderij van den land bouwer H. Mooren, gelegen op het Gebroek te Maasniel (Limburg). Het vuur sloeg weldra over de schuur en stallen. De drie gebouwen brandden tot den grond toe af. De inboedel ging in de vlammen verloren. Enkele landbouwwerktuigen werden door het vuur vernield, alsmede eenlge rij wielen. De oorzaak van den brand ls on bekend. Verzekering dekt de schade. EEN ADRES VAN DE DAGERAAD. Inzake bezuiniging. De Vrijdenkers Vereeniging „de Dage raad" heeft een adres aan den voorzitter der Bezumigings Commissie (Welter) ge zonden, waarin o.a. wordt gezegd: Op de begrooting van verschillende de partementen worden belangrijke bedragen uitgetrokken ten behoeve van godsdien stige doeleinden, waarop naar onze mee ning groote besparing mogelijk is. Voor uitkeermg aan Kerkgenootschap pen staat voor 1932 uitgetrokken het to tale bedrag van f. 2.457.083. Deze uitkeeringen geschieden ten be hoeve van de geestelijken der boven genoemde godsdienstige genootschappen, welke o. i. geenerlei aanspraak kunnen maken op staatssubsidies. Het zou ook zeer belangrijk zijn om een belasting te heffen op goederen in de doode hand. Het is moeilijk te schatten welke waarde deze hebben; wij kunnen alleen constateeren, dat de waarde dezer onroerende goederen sinds 1874 is toege nomen met een bedrag van f. 37.636.062, zoodat wij het geheele bedrag van de goe deren in de doode hand gerust op f.500 millioen zouden mogen stellen. En belas tingheffing op deze goederen zou minstens aan grond- en vermogens- en inkomsten belastingen f.4 millioen inbrengen. Op de begrooting voor onderwijs bedra gen de subsidies voor het Bijzonder Onder wijs tezamen f. 65.672.619. Dit onderwijs ls voor 90°/n Christelijk onderwijs en het staat vast, dat minstens 20 daarvan, voor het onderwijs in den godsdienst besteed wordt, wat neerkomt op ongeveer f. 10 millioen per jaar, die betaald worden door den staat louter voor godsdienstige propaganda. Men weet verder, dat van de uitgaven voor het Lager Onderwijs ongeveer f. 10 millioen subsidies ten goede komen aan kloosters en religieuze instellingen, die dus dit bedrag zuiver als extra-toelage kunnen beschouwen. Op de begrooting van Onderwijs worden voorts nog subsidies uitgetrokken voor de opleiding van godsdienstleeraren tot een gezamenlijk bedrag van f. 167.146. Verder nog subsidies voor Bizondere Universit.. Handelsscholen enz. f. 213.047 en dan nog subsidies voor restauratie en bouw van historische gedenkteekenen, waaronder in de praktijk bijna uitsluitend kerken en torens verstaan worden, tot een bedrag van f. 696.000. Behalve deze gelden is op de begrooting van Justitie nog uitgetrokken: Voor godsdienstleeraren in gevangenis sen'f. 36.514; voor godsdienst in tuchtscho len f28.208; gestichten f. 1.535, samen f. 66.257; en verder op de begrooting van Binnenlandsche Zaken, voor godsdienstige verzorging van krankzinnigen f. 3.550. Op de begrooting van Defensie vinden wij voor vlootpredikanten. legerpredlkan- ten enz. f. 151.982. Hieruit volgt dus, dat de geheele bespa ring zou kunnen bedragen f. 23.756.065, te vermeerderen met de derving van de in komsten van de goederen uit de doode hand, te schatten op f.4 millioen per jaar, terwijl jaarlijks aan successierechten ge derfd wordt zeker pl.rn f. 750.000. In totaal zou men dus kunnen besparen circa 28'/: millioen. allicht 30 millioen. Al de bovenstaande zeer groote bedra gen dienen uitsluitend tot. bevordering en instandhouding van godsdienstige belan gen, terwijl deze toch als een persoonlijke aangelegenheid, waarmee de staat niets te mak^n moest hebben, beschouwd behoo- ren te worden. BENZINE-ONTPLOFFING. Hedennacht te ongeveer tien minuten voor één heeft een benzine-ontploffing plaats gehad op het. turfschip „Hoop op Beter", metende 55 ton en liggende aan de Diezerkade te Zwolle. Op het schip bevonden zteb op het moment van de ontploffing twee perso nen, nl. de 59-jarige A Muis, eigenaar van het schip en de 56-jarige K. Sempel. Het ongeval geschiedde doordat beide personen bezig waren met het verwijde ren van wandluizen met behulp van een benzinespuit. terwijl in de kajuit waarin zij bezig waren, een petroleumlamp brandde. De ontploffing die volgde was hevig. De geheele kajuit van het schip werd nagenoeg weggeslagen. Beide per sonen, vooral Muis bekwamen zeer ern stige brandwonden over het geheele lichaam. Beiden zijn naar het Sophia- ziekenhuis te Zwolle overgebracht. WIJZIGING IN DE NUMMERS VAN DE LOTEN DER STAATSLOTERIJ. Naar wij vernemen zal in de nummers 'van de loten der Staatsloterij een belang rijke wijziging worden gebracht, teneinde een gebruik maken van de uitkomsten van de trekkingen der Staatsloterij door par ticuliere loterij-ondernemingen zooveel mogelijk tegen te gaan. De nummers der 10500 doorgefourneerde loten zullen liggen tusschen No. 1 en 12000 en de nummers der klassikale loten tus schen No. 12001 en 24000. MONTEUR IN VLAMMEN. Hedenochtend ls een begin van brand ontstaan in de werkplaats van de Fiat garage aan de Kazernestraat te Den Haag Een monteur. Van H„ wonende in de Gouverneurlaan, was bezig aan een auto eenige reparatie te verrichten, toen de wagen plotseling in brand vloog. Het per soneel der garage schoot dadelijk toe om de vlammen te dooven; ook de monteur was hierbij behulpzaam. Eensklaps vatten diens kleeren echter vlam. In zijn angst holde de man de garage uit en de straat op, waardoor de vlammen nog in hevig heid toenamen. Door de omstanders werd hij toen op den grond getrokken en men slaagde er na eenige moeite in de vlammen te dooven. De man was ernstig gewond over het geheele lichaam en werd In zorgwekken- den toestand door den Geneeskundigen Dienst naar het Ziekenhuis aan den Zuid- wal vervoerd. Hij is ongeveer 50 jaar oud. De brand richtte ln den garage verder geen schade aan en kon door het perso neel gebluscht worden. Hedenmorgen is H. M. de Koningin naar het Loo vertrokken en later in den ochtend eveneens H. K. H. Prinses Juliana. PREDIKANT VOOR HET GERECHTSHOF Anonieme brieven geschreven? Voor het Gerechtshof te Amsterdam heeft heden in hooger beroep terechtge staan de predikant ds. E. R. uit Winters wijk, die op 9 Februari door de rechtbank te Utrecht wegens het schrijven van ano nieme brieven en briefkaarten met belee- digenden inhoud o m. aan jhr. W. A. Ortt, directeur van de stichting „Zandbergen" te* Amersfoort, is veroordeeld tot gevange nisstraf van één maand, conform den eiseh van het O. M. Verdachte bleef voor de rechtbank ont kennen, op eenige wijze betrokken te zijn bij het schrijven van de anonieme brieven welke reeds gedurende eenige jaren aan verschillende personen direct of indirect bij genoemd gesticht betrokken, zijn ge richt. Voor de rechtbank warén de vier schriftkundigen eenstemmig van oordeel, dat verd. de schrijver van de brieven was, gezien de overeenstemming in het schrift Na zijn veroordeeling heeft de predi kant niet stil gezeten om ln hooger be roep zijn onschuld te kunnen bewijzen. Daarom heeft hij zich, ln overleg met den burgemeester van Winterswijk, ongeveer een maand geleden gedurende elf dagen laten „intemeeren" bij een tuinier te Mep- pel. Verd. stond onder strenge bewaking en toch werden anonieme brieven en briefkaarten te Amersfoort en elders ont vangen. Voor het. Hof, dat gepresideerd werd door Mr. Jolles, terwijl het O. M. werd waargenomen door den procureur-gene raal mr. Bauduin, hield verd. met klem zijn onschuld vol. Aanvankelijk had hij zoo verklaart verd. op de vragen van den president niet in hooger beroep willen gaan, omdat hij de cel zijn beste alibi vond. Dan toch, aldus verd., zou bewezen zijn dat ik on schuldig was, daar de anonieme brieven- regen dan tóch door zou gaan. Onder eede, voor den hoogsten rechter heb ik vanaf de preekstoel van mijn onschuld getuigd. Mijn gemeenteleden en vrienden hebben mij overgehaald, in hooger beroep te gaan. Wanneer verd. in opgewonden be woordingen het rechtbank-onderzoek te Utrecht ter sprake brengt en het requisi toir van den Officier van Justitie aller dwaast noemt, valt de procureur-generaal mr. Bauduin verd. in de rede: „U hebt eerbied te toonen voor het O. M., ik zeg ook niet van U, dat U allerdwaast op treedt." Verd. breekt dan zijn verklaring af met de woorden: „Ik ben onschuldig, daar is alles mee gezegd." Hierop wordt aangevangen met het hooren van de getuigen. De deskundige dr. Schrijvers meent, dat verd. de brieven, die ontvangen werden in het tijdperk dat R. gedetineerd was, voor uit heeft geschreven. Verdachte ontkent dezen „rommel" te hebben geschreven. Ook dr. Hesselink is tot dezelfde conclusie ge komen als dr. Schrijvers. Vervolgens wordt langen tijd stilgestaan bij het feit, dat ook tijdens een verblijf in 1931 in Duitschland beleedigende brieven werden ontvangen. HET DOODELIJK ONGELUK OP DEN OOSTSINGEL TE DELFT. In den avond van den Tweeden Paasch- dag, was een clubje jongelui uit Rotter dam, dat per rijwiel een uitstapje had ge maakt op weg naar huis. Uit de richting Den Haag komende, reden de wielrijders twee aan twee rechts van den Oostsingel te Delft, toen plotseling van achter een links langs den weg stilstaande autobus een personen auto .bestuurd door den 20- jarlgen chauffeur A. D. uit Delft, te voor schijn kwam en een wending naar links maakte. De auto greep eenige van de fiet sers die kwamen te vallen o.a. de 17-jarige Paul Vermaat uit Rotterdam die met een bloedende hoofdwonde werd opgenomen en denzelfden avond in het Ziekenhuis aan de bekomen verwondingen is over leden. Wegens het aan zijn schuld den dood van een ander te wijten hebben stond de chauffeur D. heden terecht, als raads man door Mr. Bevers bijgestaan. Het O. M.. waargenomen door jhr. dr. mr Van Asch van Wijck, achtte de gevol gen van deze aanrijding gelukkig niet evenredig aan de wijze, waarop gereden is. Ware dit het geval dan zouden er meer dooden gevallen zijn. Verdachte heeft allerschandelijkst ge reden, zooals spr. aan de hand van getui genverklaringen en aanwijzingen nader toelichtte. Van misrekening is hier geen sprake, alleen van woest en onbekookt rij den, waarvoor geen enkele verzachtende omstandigheid is aan te voeren. Het rijden van D. was gekkenwerk. Waar verdachte's schuld hier is komen vast te staan, mede uit het feit dat hij blijkens vorige veroor deelingen een gevaar voor den weg is, vroeg spr. de maximumstraf van negen maanden gevangenisstraf met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van één jaar. De verdediger, mr. Bevers, concludeerde tot vrijspraak subs, clementie. Vonnis 2 Juni a.s. IJMUIDEN, 19 Mei 1932. Tarbot per K.G. f. 1.20—0.80. Griet per kist van 50 K.G. f. 5513.50. Tongen per K.G. f. 1.100.70. Zetschol joel" kist van 50 K.G. f. 2016. Kleine Schol per kist van 50 K.G. f, 186. Schar per kist van 50 K.G. f.5 502. Tongschar per kist van 50 K.G. f.2720 Roggen per 20 stuks f. 26.50 17.50. Vleeten per stuk f. 2.75. Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 3 80. Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 16. Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 21.50—17. Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 17.5013.50. Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 14.50 8.50. Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 44—23. Gullen per kist. van 50 K.G. f. 17 8. Lengen per stuk f. 2.50—0.65. Heilbot per K.G. f. 0.950.85. Wijting per kist van 50 K.G. f. 87.50. Koolvisch per stuk f. 0.33. Makreel per kist van 50 K.G. f. 4.60—1.30. Aangekomen 9 stoomtrawlers: RO. 15 met f. 1990; IJM. 190 met f.3739; IJM. 86 met f.781; IJM. 41 met f.1265; IJM. 63 met f.1245; IJM. 176 met f.1565; IJM 97 met f.1556: IJM. 161 met f.2168: IJM. 32 met f. 1519. En in 1 logger IJM 113 met f.824; 6 Deensche kotters E. 20 met f. 180; E. 45 met f.542; E 542 met f.310; E. 246 met f.263; E. 401 met f.618; E. 157 met f.285. AMSTERDAM, 19 Mei. Verdeelde markt. Industr. fondsen gedrukt. Kon. Olies vast. Tabakken, Suikers en Rubbers prijshou dend. Scheepvaarten en Mijnen weinig veranderd. Amerik. fondsen flauwer. By kalmen handel had de beurs heden eenigszlns verdeeld verloop. De berichten uit het buitenland boden weinig aanleiding om iets te ondernemen, evenmin als hier te lande. Het regeerings- voorstel tot oprichting van een financie ringsmaatschappij voor het scheepvaart bedrijf werd voor kennisgeving aangeno men. De betreffende aandeelen waren ge heel onveranderd. Voor Kon. Olies bestond eenige vraag voor Fransche rekening, waar door de noteering tot boven 120°/o aantrok. Philips enkele punten lager. -De com mentaren op het jaarverslag, die thans op groote schaal worden geleverd zijn minder gunstig dan de eerste indruk. Unilevers bleven op peil; Aku's golden iets lager. Rubbers waren goed prijshoudend ln verband met een lichte verbetering van den prijs van het product. Suikerwaarden lagen buiten de attentie en wazen zoo goed als onveranderd. Tabakken bleven op peil, evenals Mynen. In navolging van New Vork golden de noteeringen voor Amerik. fondsen wat la ger. De Obligatiemarkt was ook heden wederom zeer stil. WISSELKOERSEN. Engeland 9.07'/s; Duitschland 58.85; Frankrijk 9.72 3/4; België 34.60; Zwitser land 48.25; Oostenrijk 35 25; Denemarken 49.40; Zweden 45.25; Noorwegen 46.25; New-York 2.46,/'!., Prolongatie 1 pCt. ONZE TELEFOONNUMMERS REDACTIE DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2 900 (op 2 lijnen) LEIDEN, 18 Mei. Noteering Coöp. Groen ten-, Fruit- en Bloemenveilingvereen. „Leiden en Omstreken". Andijvie f. 2.40 4.00; Komkommers f. 1023; Bloemkool I f. 5.80—11.90: idem II f. 1.00—5.40; Pie terselie f. 0.40—2.00; Prei f. 1.00—2.90: Radys f. 0.502.80; Kropsalade f. 1.00— 7.10; Selderie f. 0.50—2.00; Wortelen f. 15 —21; Rabarber f. 0.801.40, per 100 stuks; 0.70;Snijboonen f. 8095; Peulen f 5870: Postelein f. 58; Spinazie f. 48; Wor telen f. 10—15, per 100 K.G. BARNEVELD. 19 Mei, Eierenmarkt Aangevoerd 2.280.000 eieren. Prijs f. 2.20 3.00 per 100 stuks. Handel vlug. BENTHUIZEN. 18 Mei. Veilingaanvoer 6390 kipeieren f. 1.953.10; 330 eendeieren f. 2.002.45 per 100 stuks. BOSKOOP, 18 Mei. Coöp. Vereen. „De Boskoopsche Veling" Rozen per bos: j Columbia 3861 ct.: Golden Ophelia 24 31 ct.; Rosalandia 2335 ct.; Butterfly 2731 ct.; Polyantharozen 40—60 ct.; I Hadley 4351 Ct.; August Noach 4651 ct.; Else Poulsen 3142 ct.; Phoebe 41 50 ct.; MacKeller 30 ct.; Jules Bouché 33 45 ct.; Claudius Pernet 2030 ct.; Elle Poulsen 2441 ct.; Briarcliff 24 ct.; Flo- rex 7981 ct.; Potin 3157 ct.; Kilham 38 ct.; Ophelia 1015 ct.; Marcel Royer 2330 ct.; Pauls Scarlet 3440 ct.; v. Rossem 25 ct.; Edlth Helen 37 ct.; Presi dent Hoover 5062 ct.; Wilh. Kordes 52 ct.; Gemengde rozen 912 ct.; Diversen joer bos: Clematis Prins Hendrik f. 2.50— 3.00; ld. mr. Patijn 5080 ct.; id. President 80150 ct.; id. Durandi 60 ct.; Iris 1520 ct.; Tulpen 6 ct. Rhododendronbloemen 2530 ct.; Lathyrus 815 ct. Anemonen 1015 ct.; Violieren, dubb. 5364 ct. Eierenveiling 18 Mei. Kipeieren per 10 stuks 2530 ct. GOUDA, 19 Mei. Veemarkt. Aangevoerd totaal: 2942 stuks, waarvan 393 slacht- varkens. Vette van 916 ct. per pond. le vend met 2 pet. korting. Londensche van 7—8 ct. per pond. levend met 2 pet. kor ting. Zouters van 89 ct. per pond. levend met 2 pet. korting; 788 magere varkens. Prijzen van f. 616 per stuk; 1304 biggen f. 1.60—3; 7 runderen f. 150—185; 134 nuchtere kalveren f24305 lammeren f.69; 11 bokken en geiten f.24. Han del stug. Algemeene n#arkt. 323 partyen kaas. Prijzen le kw. met rijksmerk van f. 18 21.50; 2e kw. met rijksmerk f. 1517. Han del matig. 1395 Ponden Boter. Goeboter van 5055 ct. per pond. Weiboter van 45—59 ct. per jxmd Handel vlug. 163400 partijen eieren. Kipeieren van f. 22.75 per 100 stuks. Eendeieren van f. 1.75—2.25. Handel willig. Coop. Zuid-Hollandsche Eierveilirtg te Gouda Aanvoer 182.300 kipeieren. Prijzen 56/58 K.G. f 2.10—2.20 per 100 stuks; 58/60 K.G. f. 2.20—2.30; 60/62 K.G. f. 2.30—2.40; 62/64 K.G. f. 2.40—2.90. Bruine 60/65 K.G. f. 2.20—2.30; kleine eieren f. 22.20 Aanvoer 4500 eendeieren, prijs f. 1.70 f.2 30. ROELOFARENDSVEEN, 19 Mei. Sla f. 0.60—6.50 per 100 krop. Aardbeien f. 0.17 0.20 per doosje. Postelein 89 ct, p. K.G Andyvie 58 ct. per K.G. Snijboonen f. 4.205. Peulen f. 2.403.50 per 10 pond. VOORSCHOTEN, 18 Mei. V.P.V. Kippen eieren f. 2.80—3.30; Eendeneieren f. 2.10— 2.40, per 100 stuks; Ganzeneieren f. 0.09: Kalkoeneieren f 0.08. per stuk; Hanen f. 0.040.15; Duiven f. 0.16: Konijnen f. 0 40—0.60, per stuk, TER AAR, 18 Mei. Centrale Veiling Sla f. 0.90—5.80; Vellen 14—28 ct.; Spi nazie 1818 ct.; Aardbeien 518 ct: Peulen per 10 pd. f. 2.20—3.80; Prei f. 0.80 —1.20; Snyboonen f. 8.5010.00; Stek f. 4.20; Postelein 713 ct. WADDINXVEEN. 18 Mei. Aan de eieren- veiling aangevoerd 6429 eieren. Kipeieren f. 1.902.80; Eendeieren f. 2 50, per 100 st. 3—I

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3