Rite Jaargang DONDERDAG 19 MEI 1932 No. 22134 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. „miner bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. STADSNIEUWS. PARLEMENTAIR OVERZICHT LAND- EN TUINBOUW. Het voornaamste Nieuws van heden. EIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: Kr regel voor advertentlën alt Lelden eD plaatsen ••entschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle 'advertentlën 35 Cts. per regeL Kleine Advertentlën irltand bU vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. maximum aantal woorden van 30. k«o volgens postrecht. Voor eventueele opzending van jo cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT a Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35, per week f. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 4- portokosten. 10 - i drietal voor kerkelijk Ju OGLEERAAR IN de vacature prof. dr. h. m. van nes. *ró js reeds eerder gemeld werd is in de tde vacature prof. dr. H. M. van Nes iftal opgemaakt, t.w. dr. Berkelbach m Sprenkel uit Rotterdam, dr. uit Heemstede en dr. de Vryer uit ida [dam, allen van dezelfde richting, jschen, als waartoe ook dr. Van Nea aanleiding daarvan schrijft dr. H. iing, Ned. Herv. predikant in Den ln de 's Gravenhaagsche Kerkbode iet volgende: Synodevergadering is aan dat drie- léi jonden. Daar is niet meer aan te ten, hoe gaame wij naast de erent- mannen, die er nu op staan, nog 1 van anderen er op eewenscht had laar het is daarom des te meer van enls, wie der drie door de meerder- i Synodeleden zal aangewezen wor- :n benoeming met algemeene stem- TW'irt mij uitgesloten. Vooral om deze dat een der drie bekend staat als iets" nis Iche -C N. ider van evenredige vertegen- ging, dr. K. Korff uit Heemstede, eelt nu wel niet veel met weten- elijke bevoegdheid te maken. Maar .kerkelijk" hoogleeraar komen in- Li d ook nog andere factoren in het 4'. Een groot stuk kerkelijke „politiek" (J h vermoedelijk wel laten gelden, geval is het goed, dat allen die met lelijke verkiezingen in de classicale mngen enz. te maken hebben, toch n dat de beslissingen daar veel haar uitwerking hebben dan som- schijnen te denken. Is ln onze organisatie, ondanks al varen, toch altijd nog zoo, dat de tie aangelegenheden langs dien s kronkelkoker van de „besturen" udeling komen. Het klinkt wel erg ijk „ik wil met die heele zaak niet ken hebbenmaar wij hébben te maken. Hier ligt ook een stuk ce verantwoordelijkheid". EVANGELISATIE-WEEK. Zaterdag a.s. af tot en met Zondag da.v. zullen telkens des avonds te een groote tent op het Schutters- vangelisatiebij eenkomsten worden tn, waarbij o.m. als sprekers zullen de predikanten Punselie en an alsmede dr. Van Es. nadere bijzonderheden verwijzen lr de desbetreffende advertentie in STITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. I I 6M der De Jaarvergadering. tn der zalen van het Volksgebouw jsteravond de jaarvergadering van teling Leiden van het I. v. A.O. ge it. die door verschillende omstandig- nter dan gewoonlijk plaats vond. m opening kon de afdeelingsvoor- getuigen van den gezonden toe- toorganisatie, zoowel landelijk als 's spr. niet bevredigd, want nog leden van vakorganisaties blijven_ Je rijen van het Instituui. hullende aanwezigen zegden hun [toe om in hun vakvereeniging het van het I. v. A.O. bekendheid te jaarverslag van den secretaris, de Hessing, getuigt van een vrij ster- (Jwas van leden en donateurs en voorts bijzonderheden over de po cursussen, Zondagmorgenbijeen- f bioscoop- en schouwburgavonden, l.-trverslag, alsook dat van den pen- Jtfster, den heer H. C. Hoek, werd spplaus der vergadering goedge- hjredonde bestuursleden, de heeren is Hoek en Y. Kuipers wer- I™1 Juncties herbenoemd. oer controle-commissie werden utcvr. Stam en de heeren L. Kn? Schneider. T;°t net ontwikkelingswerk van fi/bbPon winter werd geconsta- L te belangstelling hiervoor toe- JJWerking met de verschillende Ut. moderne beweging zal ™den. te komen tot de oprich- jj en kaderschool. waarvoor zich F zal i 6 beelnemers opgaven. nm samenwerking met de hier- k-td^nlsaUos een Zomerfeest wor- rSJlsMrd, in den zelfden geest fa4?, eenige jaren gehouden werd. fed™? ®°gingen in het werk wor- Kv t® te komen tot de oprichting ■p"r«Sub' z°owel voof beginners kb VTden- Ooit een mandoline- fainnf bijeenkomsten van het In- ™Wtt» en- 's in wording. t S "eibte nog op, om voor ex- ^'•"Pfogramma der Natuur- |t ,J; raadplegen. teijiJijelijke rondvraag werd de woningbouwvereen. „ons belang". De Jaarvergadering. Gisteravond hield bovengenoemde Ver- eeniging in „Prediker" haar jaarvergade ring. De voorzitter, de heer J. Gerritsen, opende deze met een toepasselijk woord en deed enkele grepen uit de voornaamste ge beurtenissen, die zich in het afgeloopen vereenigingsjaar hadden voorgedaan. Hij memoreerde o.a. het totstandkomen van het 5de bouwplan aan de Marnixstraat en omgeving. Hierop volgde enkele mededee- lingen en het verslag der kascommissie, welke kas en bescheiden in goeden staat had bevonden. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden na enkele kleine op merkingen goedgekeurd. Daarna kwam het verkiezen van een secretaris aan de orde wegens bedanken van den tegenwoordige, den heer J. J. B. Faure. Het bestuur spijt het dat de secre taris heengaat en de voorzitter dankte hem in sympathieke woorden voor zijn accuraat werk. Uit de vergadering zelf werden nog pogingen aangewend hem te behouden, echter zonder resultaat. De secretaris dankte op zijn beurt het bestuur en de leden voor hun medewerking, waardoor hem de vervulling van zijn taak zeer was vergemakkelijkt en die steeds met animo had kunnen vervullen. Als secretaris werd daarop gekozen de heer P. J. Schouten, Alexanderstraat 30. Deze nam met een kort toespraakje deze benoeming aan. zich evenals zijn voorganger in de welwillend heid van bestuur en leden aanbevelend. De voorzitter en penningmeester, resp. de heeren J. Gerritsen en H. Oudshoorn, werden op voorstel uit de vergadering bij acclamatie herkozen. De periodiek aftredende, doch herkies bare bestuursleden de heeren Joh. v. d. Bos. J. Hansen en H. v. d. Wijngaard, wer den herkozen, terwijl ais nieuw bestuurder werd gekozen de heer C. Paauw. In de kascommissie werd gekozen de heer H. Fakkel, terwijl eenige nieuwe leden werden aangenomen en één lid geroyeerd. Na een drukke rondvraag kon de voor zitter de matig bezochte vergadering op de gebruikelijke wijze sluiten. SMALLE BRUGGEN. De Bond van Bedrijfsautohouders in Ne derland heeft zich tot den Dienst van Ge meentewerken gewend met de vraag of reeds plannen in voorbereiding ziin tot ver vanging van de houten brug in Den Haag- weg over de Snoorhaven door een bree- dere Bovendien heeft de Bond de mede werking van het Gemeentebestuur inge roepen tot de verplaatsing van de tram halte op de Utrechtschebrug, daar de trambaan de geheele breedte van het rtj- vlak in beslag neemt. NAT. CHR. GEHEELONTHOUDERSVER. Tot besluit van de „Blauwe Week" hield de afd. Leiden der „Nat. Chr Geh. Onth. Ver." gisteravond in gebouw „Staalwijk" een lichtbeeldenavond onder leiding van den heer Van Veen uit Utrecht. Ds. Kuilman, voorz. der afd. sprak een kort openingswoord over ..toename van het biergebruik", terwijl mej. Van Nes een rede hield over Droeve Ervaringen." De bijeenkomst, die slechts matig bezet was. bracht 6 nieuwe leden en 1 begunsti ger als resultaat. Ook de middagvoorstelling voor kinderen kan als geslaagd beschouwd worden. POSTAGENTSCHAP HAAGWEG. De directeur van het Postkantoor ves tigt de aandacht van de bewoners van den Haagweg en omgeving op het Postagent schap annex telegraaf en telefoonstation aan den Morschweg gelegen vlak tegen over de nieuwe brug waar nagenoeg alle postzaken worden behandeld als zegelver- koop. aanneming en uitbetaling van post wissels. aanneming van girostortingen, uit betaling van postchèques. aanneming van binnenlandsche en voor enkele landen be stemde buitenlandsche postpakketten, aan neming van belastingbetalingen, spaar bankinlagen en terugbetalingen. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving. W. te Kolste, Julianastraat 29, Alphen a. d. Rijn. Handel in rijwielen, enz., meu belen en aanv. artikelen. Eigenaar: W. te Kolste, Alphen a. d. Rijn. Wijzigingen: Pianohandel van 1793. fa. Peltenburg, Breestraat 109, Leiden. Piano's, vleugels, orgels, radio, muziek. Bijvoeging uitge oefend bedrijf: Afd. fijnmeubelen en ka merbiljarts. „Wienerhaus", Breestraat 32, Leiden. Handel in parfumerieën. Vestiging filiaal: Haarlemmerstraat 64, Leiden, dd. 13 Mei 1932. Coöperatieve Boerenleenbank, Wilhel- minastraat 27 Noordwijk. Uittredend voor zitter Raad van Toezicht: P. de Groot. Noordwijk. dd. Nov. 1931. Nieuw Lid Raad van Toezicht: J. Th. J. de Groot, Noord wijk. TWEEDE KAMER. BEEDIGING-PEEREBOOM. Bij den aanvang der vergadering werd het nieuwe lid, de heer B. G. Peereboom (opvolger van ds. Lingbeek), beëedigd. Hij zal het jongste lid der Kamer zijn: 32 jaar is hij oud. INTERPELLATIE-WIJNKOOP. De voorzitter deed vervolgens het voor stel, de aangevraagde interpellatie-Wijn koop inzake de voedselvoorziening in Indië niet toe te staan aangezien dit onderwerp spoedig besproken kan worden bij de be handeling van eenige Indische ontwerpen. Hiertegen maakte de heer Wijnkoop be zwaar. omdat deze belangrijke zaak rustig en afzonderlijk besproken moet kunnen worden, maar de heer Cramer meende dat daartoe bij bedoelde wetsontwerpen gele genheid zal kunnen bestaan, een meening, die de heer De Visser echter bestreed, om dat het onderwerp buitengewoon urgent is. De Kamer nam echter het voorstel des voorzitters met 70 tegen 2 stemmen aan. CONTINGENTEERINGS- ONTWERPEN. De Kamer is daarna voortgegaan met de behandeling van de wetsontwerpen tot con- tingenteering van schoeisel, tricot-goede ren, wollen en half-wollen stoffen en bo- venkleeding. En: het werd daarbij een voortzetting van het saaie en ellenlange debat, dat wij de vorige week in een kort overzicht hebben weergegeven en waarvan het vrijwel on doenlijk is de vele bijzonderheden te ver melden. Mej. De Jong heeft evenals anderen reeds deden geklaagd over het niet vol doende hooren van belanghebbenden en deskundigen en daarna in het bijzonder den toestand in de confectiebedrijven be sproken Zij was van oordeel, dat er een bovenmatige invoer van heeren-confectie plaats had en dat ook de contingenteering van dames-confectie noodzakelilk was. Ging men hiertoe niet over. dan zoo meende ze zou de werkloosheid in de confectie-bedrijven nog grooter worden en menige fabriek moeten worden stopgezet. Ten aanzien van het schoeisel echter maakte zi.i eenig voorbehoud. Een besliste stem ten aanzien van contingenteering was die van den heer Kortenhorst. Hij was van oordeel dat de Minister veel te weinig contingenteert veel te lang er mee wacht en van de haar toegekende bevoegdheden een te zwak gebruik maakt. Waarom vroeg hij moeten wij het buitenland zoo zeer naar de oogen zien? Ernstig keur de hij af. dat het toegelaten wordt om per postpakket kleederen in te voeren tot een waarde van ten hoogste f 40 en hij stelde een motie voor waarin de Regeering wordt uitgenoodigd daartoe maatregelen te ne men, Reeds is zeide hij ons land met buitenlandsche artikelen (o.a. schoenen) overstroomd, zonder dat de Regeering er maatregelen tegen heeft, genomen. En ook de derde spreker, de heer Krijger, kwam de politiek van den Minister steunen. Hij ver geleek het afzien van dergelijke economi sche maatregelen met eenziidige ontwape ning. en betoogde dat de belangen van ons volk een strenge contingenteering eischen. Maar de heeren Snoeck Henkemans en Van der Waerden hebben op matiging bij de invoer-beperking aangedrongen. H. M. de Koningin passeerde heden morgen per auto onze gemeente op door reis van Den Haag naar Het Loo. 'Bij Kon. besluit zijn benoemd tot le den van de commissie aan welke in 1932 het afnemen van het examen, bedoeld ln artikel 12 der Hooger Onderwijswet, wordt opgedragen de heeren A. L. van Beeck. dr. D. E. Bosselaar en dr. C. de Jong, allen alhier. Gisteren slaagde te Utrecht voor het examen ter verkrijging van het groot-di ploma chauffeur de heer Th. J. M. van Steijn. te Zoeterwoude, leerling van den cursus voor auto- en motorherstellers ver bonden aan de Ambachtsschool alhier. Heden werd het diploma voor maat- knippen systeem snelapparaten uitgereikt aan de dames C. Bolk, M. v. Hartevelt, C. Lieshout. M. Stravers en Cr. Tegelaar al hier en M. Stavleu en J. Stavleu te Lei derdorp. alle leerlingen van mevr. N. Kouwde Rooze alhier. Gisteren heeft de 52-jarige W. J. F. M. bij het verrichten van werkzaamheden aan een bouwwerk in de Sumatrastraat een betonnen paal ln het rechteronderbeen ge kregen. waardoor dit lichaamsdeel brak en de man door den Eerste-Hulpdienst naar het Sint Elisabeth-ziekenhuis moest wor den overgebracht. Zaterdag 21 Mei a.s. herdenkt de heer M. Wagenaar. conducteur-bestuurder bij de Haagsche Tramweg-Maatschappij Den Haag-Wassenaar-Leiden, den dag dat hij vóór 25 jaar bij genoemde maatschappij als leerling-conducteur ln dienst trad. Gisteren slaagde te 's-Gravenhage voor het examen ter verkrijging van het voorloonig diploma machinist ter koop vaardij, de heer A. Schouten alhier, leer ling der machinistenavondschool, verbon den aan de AmbachtsschooL REDE VAN DEN MINISTER. Minister Verschuur heeft zijn ontwerpen verdedigd. Opnieuw betoogde h!1 dat de contingenteering reeds een gunstigen in vloed heeft gehad op de werkloosheid, met name in de wollen-stoffen-industrie. De cijfers wijzen dit uit. En dit moet meen de de Minister tegenover de vele bezwa ren niet uit het oog worden verloren. De Regeering is zich bewust dat zij van de haar toegekende bevoegdheden slechts een matig gebruik maakt. Zij treedt voorzich tig op en de voorbereiding van de besluiten is degelijk. De Kamerleden echter hooren voornamelijk klachten zei de Minister, die eenigszins geprikkeld scheen en met die klachten komen ze dan hier. Maar de Regeering doet niet te veel en niet te wei nig. zij ondervindt echter de groote tech nische moeilijkheden die met de contin genteering gepaard gaan De Kamer stelle zich niet voor. dat zij alleen over de juist heid der percentages kan oordeelen. En wat de postpakketten betreft: de Regee ring is bereid tegen misbruiken te waken, maar het geldt hier een betrekkelijke klei nigheid Wollen stoffen te contingenteeren zonder daarin de dames-confectie te be trekken, is niet wel mogelijk. Indien, on danks de contingenteering. de prijzen van bepaalde producten blijven dalen, is dit een gevolg van de binnenlandsche concur rentie. De Minister uit wiens rede wij slechts een enkele greep deden verklaarde over wegend bezwaar te hebben tegen amende menten. die de uitvoering der wet feitelijk bij de Kamer brengen. En: daarom zeide hij. het wapen van de cri- sis-invoerwet niet te kunnen missen en deed hij een beroep op het vertrouwen der Kamer. SCHOEISEL. Over de wetsontwerpen tot contingen teering van schoeisel en van tricot-goede ren werd niet meer gesproken, nadat de heer dr. Vos eenige amendementen, door hem op eerstbedoeld ontwerp ingediend, weer had ingetrokken: de Minister had ze krachtig bestreden WOLLEN GOEDEREN. Hetzelfde deed de heer Oud met een amendement op het wetsontwerp inzake wollen goederen hetwelk bedoelde het in- voer-percentage te verhoogen. De Minister moest van het amendement niets hebben en de heer Oud trok het in. maar niet. na een protest geuit te hebben tegen 's Minis ters houding inzake de amendementen, hetgeen ook dr. Vos reeds gedaan had. BOVENKLEEDING. Bij het wetsontwerp inzake de boven- kleeding nam de Minister een nog krach tiger houding aan. want een amendement van mej. Katz, om de dames-confectie van de contingenteering uit te sluiten, ver klaarde hij zelfs onaannemelijk. Wel ont wikkelde zich over dit amendement een debat, maar tenslotte trok mej. Katz het toch maar ln, zoodat ook dit voorstel ver dween. Daarentegen werd gehandhaafd een amendement van den heer Van Hellenberg Hubar. om de contingenteering van dames- confectie te bepalen op 62,/2°/o van de waarde. STEMMING HEDEN. Zoo bleef dus de Minister gedurende heel dit debat staan op ongewijzigde handha ving van de ontwerpen en stelde hij ten aanzien van eenige amendementen niet onduidelijk de portefeuille-kwestie, met het gevolg dat ze werden ingetrokken. Maar heden zal over alle wetsontwerpen moeten worden gestemd. En de Minister zal het wel winnen. De Kamer maakt den indruk in deze contingenteerings-debatten verward te zitten. HAGENAAR. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. De voortgezette vergadering. In de na de pauze voortgezette alge meene vergadering van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw kwam aan de orde het kort verslag van de veeteelt- en zuivelcommlssie. Het was de heer Kuiper, lid van het H.B., die verslag uitbracht over steun aan het veehouders- en zuivelbe drijf. Spr. bracht de groote tegenkanting daartegen ter sprake van een groot deel van het Nederiandsche volk en van de pers. Spr. deed uitkomen dat, als de melkprijs en zuivelprijs gesteund zullen worden, de belooning voor de boeren nog zóó blijft, dat geen verdere verlaging van het levens peil mogelijk is. Spr. zeide verder dat, als het aanhangige wetsontwerp den langen parlementairen weg moet volgen, nog een groot deel van den zomer de prijzen onge steund zullen blijven. Daarom is het noodig dat onmiddellijk zij het in voorloopigen vorm, wordt ingegrepen. Bij de gedachtenwisseling werd er uit de vergadering op gewezen, dat driekwart van de Nederiandsche bevolking leeft ten koste van de boeren. Indien de toestand zich niet spoedig wijzigt, zal men gezamenlijk ten gronde gaan. De spreker stelde voor, dat de geheele Nederiandsche landbouwende bevolking als één man naar Den Haag zal optrekken; aan de organisaties is de taak, daarvoor een plan te ontwerpen. Van een volksvertegenwoordiging kan allerminst meer worden gesproken, het meerendoel der leden van de Kamers weet toch van den toestand ln het boerenbedrijf niets af. Een andere spreker wees op de groote BINNENLAND,. Wetsontwerp ingediend tot steun aan de scheepvaart. (Binnenland, 3e Blad). De gevolgen van de aardbeving op Celebes. (Uit Ned. Oost-Indië, 3e Blad). Ons parlementair overzicht. (Ie Blad), Ook het lijk van den verloofde betrokken bij het drama te Eindhoven, gevonden. (Gemengd, 2e Blad). Te Roosendaal pleegde een 17-jarige zoon een moordaanslag op zijn blinden vader. (Gemengd, 2e Blad). De crisis in den landbouw. (Land- en Tuinbouw, le Blad). Toch nog Nederiandsche slachtoffers op de George Philippar. (Laatste Berichten, le Blad). Onbevredigende proefnemingen met de Micheline bij de Ned. Spoorwegen. (Laat ste Berichten, le Blad.) BUITENLAND. Duitschc nederlaag ter Ontwapenings conferentie. (Buitenl., le Blad). Liberia onder toezicht van den Volken bond. (Buitenl., le Blad). De regeeringscrises in Japan, België en Oostenrijk. (Buitenl., le Blad). De corruptie in de Lindbergh-tragedie (Buitenl. Gemengd, 2e Blad). tegenstelling tusschen stad en land. In Amsterdam wordt geageerd tegen een loonsverlaging van vijf procent voor de ambtenaren, maar men denkt er niet aan dat de boeren het zout ln hun pap niet verdienen (applaus). De spreker wekte op, dat uit de kringen van den landbouw zelf menschen naar de Kamer zullen worden afgevaardigd, van hen zal men er dan op aan kunnen dat zij deskundig zijn en hart voor de zaak hebben. Noodig Is dat de boe ren zelf hun belangen ter hand nemen, (daverend applaus). Nadat de heer Kuiper en de voorzitter dr. Lovink de verschillende sprekers be antwoord hadden laatstgenoemde wees er op, dat men moet afwachten wat dezer dagen zal geschieden en dat men dan zal zien, wat op het onderhavige gebied ge daan kan worden kreeg de vergadering opnieuw gelegenheid zich uit te spreken. Een der aanwezigen zeide dat regeerings- maatregelen geen dag langer kunnen uit blijven. Tienduizenden veehouders gaan ten gronde. Steeds heeft de boerenstand achter de regeering gestaan; toen de mo bilisatie werd afgekondigd, hebben de boe ren op het eerste bevel hun paarden ter beschikking gesteld. Doch komt er thans niet spoedig een regeerings-ingrijpen ln den noodtoestand, dan zal het er toe komen, dat de boeren tegen de regeering optrekken (beweging). De voorzitter wees er in zijn antwoord nogmaals op, dat de Memorie van Ant woord nog deze week moet komen. Men zal dan dadelijk kunnen zien, wat er gebeuren kan. (Geroep: „Er gebeurt niets"). Dr. Lovink: „Ik heb reden om aan te nemen, dat men wél wat doen zal." In aansluiting op een verzoek van een lid van het H.B. zeide verder ook de voor zitter te meenen, dat het goed zal zijn indien de vergadering een dringend tele gram aan den minister zendt, waarin met klem op den ernstigen toestand wordt ge wezen en op oogenblikkelijke hulp wordt aangedrongen. De vergadering ontving dit voorstel met applaus. Dr. Lovink zeide voorts toe, dat hij mor gen met den minister en met den minister president zal spreken over hetgeen hij in deze vergadering ervaren heeft (applaus). Hetlid van het H.B., de heer Stapel, sprak vervolgens namens de Credietcom- missie en zegde toe, dat het rapport dier commissie spoedig zal verschijnen, waarna de heer De Boer, eveneens lid van het H.B., rapport uitbracht namens de Pacht- commissie, in welk rapport de instelling van centrale pachtbureaux wordt verde digd. Na nog eenige besprekingen o.a. over de schapenhouderij werd de vergadering gesloten. DE CRISIS IN DEN LANDBOUW. En de grondbelasting. Het Tweede Kamerlid van Voorst tot Voorst heeft den minister van financiën de volgende vragen gesteld: Is het den minister bekend, dat, tenge volge van de crisis in den landbouw, de opbrengst of 't genot der landelijke eigen dommen niet slechts met 20 pCt., maar in vele gevallen met 100 pCt. is verloren ge gaan? Is de minister niet van oordeel, dat de billijkheid medebrengt, dat ontheffing of vermindering van de grondbelasting, die art. 53 der wet op de grondbelasting toe staat bij onvoorziene rampen, ook dient te worden toegekend bij een crisisramp, als wii thans beleven? Kan de minister mededeelen of de door Zijn Excellentie in de vergadering der 2de Kamer van 3 December 1931 (Handelingen, blz. 998) toegezegde overweging van wets wijziging in bovenbedoelden zin reeds tot een gevestigde meening heeft geleid?

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1