LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 17 Mei 1 UIT DE OMSTREKEN. Adbes HOE KOMT DAT? J. BAALBERGEN Katwijk aan Zee GROOTE ENCYCLIEKMEETING TE VOORSCHOTEN. Talrijke gemeenten vertegenwoordigd. Op den tweeden Pinksterdag werd voor do eerste maal in deze gemeente een groote encycliek meeting gehouden ter herdenking aan de uitvaardiging der en cycliek „Rerum Novarum" door wijlen Z.H. Paus Leo XIII. De afdeeling Voorschoten" van den Ned. R.K. Volksbond had de eer de gastvrouwe te moge zijn van de af- deelingen Roelofarendsveen, Oegstgeest. Katwijk, Leiden. Zoeterwoude. Wassenaar, Lisse, Noordwijkerliout Sassenheim Jloog- made, Noordwijk en Voorhout. Om 2 uur had in de R.K. Kerk een plechtig Lof plaats, gecelebreerd door den weleerw. heer Reijnen, Rector te Leiden en geassisteerd door den weleerw. heeren F. H. M. Lohman, kapelaan te Amsterdam en O. Hoek, kapelaan, alhier. Kapelaan G. Hoek sprak de aanwezigen toe, die in het kerkgebouw waren samen gekomen om uiting te geven van de dank baarheid voor de uitvaardiging van deze encycliek. Met recht en reden, aldus spr. kan de uitvaardiging van deze encycliek door de werklieden, thans worden herdacht, verschenen in een tijdperk, waarin door de toenmalige heerschers misbruik werd gemaakt van den toestand, waarin de ar beidersklasse destijds verkeerde. Uit dit sociaal document van do destijds regeerende paus blijkt de groote zorg, die de kerk heeft voor de gewone menschen. Na dezen kerkdienst werd een optocht door de gemeente gehouden met ontplooide vaandels en banieren, opgeluisterd door verschillende muziekkorpsen, naar hel meeting-terrein achter het Raadhuis ge legen. De heer G. Schrijvers, voorzitter der afdeeling, sprak een woord van welkom tot de aanwezigen en deelde mede dat de heer E. Vernède, burgemeester dezer gemeente, bericht van verhindering wegens afwezigheid had gezonden. Nadat allo aan wezigen het lied „Aan U o Koning der eeuwen" hadden gezongen, hield de wel eerw. heer kapelaan F. H. M. Lohman, te Amsterdam, vroeger alhier een rede, met het onderwerp „Wat een arbeider weten moet". Nadat het lied „Roomsche Blijd schap" met begeleiding van de St. Laurens Harmonie, was gezongen trad als tweede spreker op de heer A. Kuiper, hoofd bestuurslid van den R.K. Bond van Land en Tuinbouwarbeiders „St. Deus Dedit" met liet onderwerp „Het organisatie leven". Tot slot werd door allen het strijdlied gezongen, waarna de heer G. Schrijvers de beide sprekers en voorts allen die tot liet welslagen van dezen middag hadden meegewerkt, heeft dankgezegd. VIERDE ZUID-HOLLANDSCHE JONGENSDAG. Den tweeden Pinksterdag is te Noord- wijkerhout de jaarlijksche Jongensdag ge houden. Deze is, wat het prachtige weer en het geheele verloop betreft, bij uitstek ais ge slaagd te beschouwen. Toen des morgens allen in de prachtige duinstreek verzameld waren opende de heer Stroo uit Koudekerk met het uit spreken van een wijdingsrede. Na afloop daarvan zijn achtereenvol gens de verschillende spelen vlot afge werkt. In den middag werd een gemeenschap pelijke broodmaaltijd genuttigd waarna Dr. Kalkman een causerie hield over: „Mijn zee-ervaringen". Met groote belang stelling werd deze rede aangehoord. Onge veer half zes verzamelden zich alle deel nemers en sprak de heer Lamboo uit Katwijk het slotwoord en zijn aan de diverse winnaars de behaalde prijzen uit gereikt. Wat de afdeeling Oegstgeest betreft vermelden wij dat door de leden van „Jong Oegstgeest" en „Excelsor" aan de zen dag werd deelgenomen. Naast enkele individueele prijzen wist „Excelsior" beslag te leggen op de fraaie wisselbeker voor voetbal, na overwinnin gen van 70, 20 en 4—0, resp. tegen de vereenigingen uit de Kaag. Katwijk en Hillegom. Begrijpelijk was dit voor hen een groot succes en een prettige thuis komst. De gewonnen beker zal in de etalage van den boekhandel Duyverman te Oegst geest eenige dagen te zien zijn. AALSMEER. De opening van het nieuwe sportterrein. Op tweeden Pinksterdag is het nieuwe sportterrein ln den Stommeerpolder op officiëele wijze in gebruik genomen, waar na vervolgens een voetbalwedstrijd plaats had tusschen het eerste Aalsmeersche elf tal en een sterke Ajax-combinatie. Vóór den aanvang van het spel werd ge sproken door den heer Groen, voorzitter der Aalsmeersche Voetbalvereeniging. die in het bijzonder welkom heette den burge meester, wethouder Berghoef, den ge meente-secretaris Kaptein, meerdere raadsleden, bestuur Amst. Voetbalbond en Ajaxspelers. Nog werd het woord gevoerd door den voorzitter van Ajax en den voorzitter van den Amsterd. Voetbalbond. Den Ajaxspelers werden door het Aalsmeersche elftal bloemen geschonken, waarna elftallen zich naar het midden terrein begaven. De burgemeester sprak hier in hartelijke bewoordingen tot bestu ren en spelers en was voorts zoo welwil lend den aftrap van de bal voor zijn reke ning te nemen. De uitslag in den wedstrijd was 70 voor Ajax. Geconstateerd mag worden, dat Aals meer. dank zij de zorgen, daaraan door de gemeente besteed, thans over een uitste kend sportterrein beschikt. Ook het daar op gebouwde clubhuis van de V.V.A. wordt om zijn uitstekende inrichting geroemd. De Pinksterveiling. Tweeden Pinksterdag werd ter Cen trale Veiling markt van snijbloemen ge houden. De aanvoer van bloemen, vooral van rozen, was zeer groot, terwijl de prij zen over het algemeen laag waren. Voor goede witte seringen werden nog flinke prijzen besteed. Deze Pinksterveiling werd tevens be zocht door vele vreemdelingen. Een dame, wonende Hadleystraat al hier, kreeg gistermiddag, terwijl zij naar het voetbalspel zat te kijken, een voetbal tegen haar hoofd, welke buiten het veld was getrapt en door een jongen werd op gegooid. Zij viel bewusteloos neer; dr. B. verleende geneeskundige hulp. Vervolgens is zij per auto naar haar woning ver voerd. HILLEGOM. Verkiezing Ouderlingen Gercf. Kerk. Tot ouderlingen der Gereformeerde Kerk zijn benoemd de heeren J. Schenk en C. van der Wilden, en tot diakenen de heeren W. Heij en H. J. Korbee, waarmee voorzien is in de vacaturen van de heeren J. van Dijk (Haarl.meer) en H. van der Hoogt als ouderlingen en de heeren C. Visser en H. Bootsma (wegens vertrek), als diakenen. Arbeidsbemiddeling. Bij de gemeentel, arbeidersbeurs ston den 419 werkzoekenden ingeschreven, ge splitst als volgt: 4 fabrieks-arbeiders, 1 snelpersdrukker, 1 betonwerker, 3 grond werkers, 7 metselaars, 1 metselaar-opper man, 16 opperlieden, 1 schilder, 13 tim merlieden, 3 halfwas metselaars, 2 half was timmerlieden, 1 loodgieter-zinkwerker 2 machn. houtbewerkers, 1 stucadoor, 1 behanger-stoffeerder, 2 mandenmakers, 1 vloerlegger. 1 kistenmaker, 1 wasch- knecht, 1 electricien, 1 halfwas-verw. mon teur, 1 verw.monteur, 1 scheepmaker. 1 smid. 1 metaalbewerker, 1 boekbinder, 2 broodbakkers, 20 bloemistarbeiders, 243 landarbeiders, 9 tuinarbeiders, 4 boeren arbeiders, 1 plansoenarbeider, 10 jeugdige landarbeiders, 2 handelsreizigers, 2 ven ters, 2 schippers,, 1 dekknecht, 1 wegwer ker, 2 voerlieden. 2 chauffeurs-monteurs. 1 hulp-postbesteller. 1 boekhouder, 14 mannelijke en 3 vrouwelijke kantoorbe dienden; 1 handlanger, 1 controleur en 28 losse arbeiders. Hiervan zijn 8 werkzoekenden „wer kend" en 411 werkloos. Vorige week 421 werkloos. Aanvragen werkgevers 2, voldaan 1. „Jahn" naar Zandvoort. De oudste afdeelingen der Chr. Gym nastiek Vereeniging „Jahn" hebben op den tweeden Pinksterdag een wandeltocht gemaakt naar Zandvoort. 's Morgens ver trokken de deelnemers via Vogelenzang; 's avonds ging de terugreis over den Rijks straatweg, vergezeld van 6 trommelslagers der Hill. Harmonie Kapel. In alle be zochte gemeenten marcheerde men op den trommelslag, uitgezonderd in onze ge meente, waar het verboden was. De veiling van groen te velde staande bloembollen ten bate van de Ned. Herv. Kerk heeft ruim f. 1600 opgebracht. Dat is beduidend minder dan verleden jaar; de commissie is echter, gelet op de omstan digheden. voldaan. KATWITK. Burgerlijke Stand. Geboren: Gijsbert z. v. G. van Duijnen A. van Duijvenbode. Agada d. v. S. v. Beelen en A. Haasnoot Elizabeth Anna Maria d. v. N. J. Winters en G. J. Borst Cornells z. v. A. van Duijvenbode en L. van Duijvenvoorde Adriaan d. v. D. van Duijvenvoorde en A. van der Plas Alida Catharlna d. v. C. Barnhoorn en C. van Beelen Egbert d. v. N. van Dijk en T. Vooijs Cornelis d .v. W. M. Haas noot en N. Houwaard. Overleden: Pieter Voorzaat, oud 91 jaren weduwn. van S. J. van Berkel Egbert Vooijs, oud 39 jaren, geh. met H. v. Schie. Getrouwd: Floris van Duijn en A. van Duijn. Ondertrouwd: Arie van Wijk en P. van den Oever H. Guijt en M. C. Guijt. Loop der bevolking. M. Durieux, naar Leiden, Oegstgeestcr- laan 33 J. Verhulst eh gezin, naar den Haag, Jn. Hendrikstr. 52 C. van Beelen naar Wassenaar. Wassen, slag 12 A. W. Swets, naar Langerak A. H. v. Diggele, naar Rotterdam. Achterdonk 35 M. E. Muilwijk, naar Rotterdam, Weteringstr. 15 J. de Vries, naar Voorburg, Oostenbur- gerdw.laan 6 A. Spaanderman, naar Noordwijk, v. Speijckstr. 13 W. Tulen, naar Woubrugge, „Hoogmade" J. M. Verhart, naar idem, idem. Gevestigd: B. Kap en gezin, Voorstr. 16 a, van Avereest C. Simon. Molen- tuinweg, van Wassenaar St. van Os, Voorstr. 28 a, van Avereest J. Heeg en gezin. Zeeweg 45 van Amsterdam C. Versluis, Kerkstr. 32. van Lexmond J. v. d. Kwaak, Voorstr. 17 a, van Hillegom P. A. Knaap en echtg.te. Meerb.straat 38, van Leiden P. v. d. Plas. Noordstr. 14. van Bussum. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt op Don derdag a.s. des n.m. te 7.35 uur in open bare vergadering bijeen. Punten van behandeling. 1. Mededeeling van ingekomen stukken. 2. Voorstel tot verkoop van grond. 3. Vaststelling verordening regelende het vorgunnings- en verlofsrecht op grond van de nieuwe Drankwet. 4. Voorstel op een verzoek tot het scheu ren van weiland. 5. Voorstel tot tijdelijk korting op de salarissen van burgemeester, secretaris, ont vanger, wethouders en ambtenaren v. d. Burgerlijken Stand. 6. Voorstel tot wijziging instructie van den keuringsveearts hoofd van den vleesch- keuringsdienst „Kring Katwijk". 7. Voorstel tot wijziging gemeenschappe lijke regeling voor het geneeskundig school toezicht „Kring Katwijk". 8. Behandeling belasting-reclame. 9. Voorstel tot wijziging verordening op den gasprijs. 10.Voorstellen tot wijziging der ge- meente-begrooting, dienst 1931 en 1932. 11. Vaststelling verordening tot afwijking der bepalingen der winkelsluitingswet. 12. Vaststelling verordening tot wijziging van die op de zeebaden en het strand. 13. Voorstel tot bestemming van het 2e Duinpad tot voetpad. ,14. Rondvraag. KATWITK AAN ZEE. Het „Katwijksch Mannenkoor" direc teur de heer J. Bakker uit Den Haag, heeft op het zangconcours te Weesp in de 2de afdeeling met 297 punten den 2den prijs verworven. De eerste prijs, waarvoor 300 punten verkregen moesten worden, werd niet toe gekend. A. B. uit de Noordstraat deed bli de politie aangifte van het feit, dat hij met zijn gierwagen op den Kanaaldijk is aan gereden door een vrachtauto met 3 wagens zand, waardoor de zijne ernstig werd be schadigd. Bij onderzoek der politie is gebleken, dat de bestuurder van de zand- auto, M. v. d. H. uit Pernis, de schuldige is. Deze had niet voldoende naar links uitgeweken en te snel gereden had. Op het bureau van politie is te be vragen een heerenrijwiel, dat onbeheerd op het strand ter hoogte van de Baljuw straat was aangetroffen. B. en W. hebben aan het badbedrijf .Noordzee en Zonnebad" vergunning ver leend tot het aanleggen van een voetpad van planken ran den Boulevard naar het kantoor van deze inrichting op het strand, zoodat zij, die van deze inrichting gebruik maken niet meer zooals vroeger door het mulle zand behoeven te gaan. De klachten daarover van de zijde van het publiek worden daardoor ondervangen. 'KOMT f^AAR VORSf^ EN TREKT DE AANDACHT. Omdat wjj kwaliteit NUMMER ÉÉN stellen, en tevens zorgen voor LAGE PRIJZEN DUS GOED en GOEDKOOP Tapijten, Meubelen, Gordijnen, Bedden enz. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina Petronella, d. van J. Cammenga en van A. Kuijper Hen- ricus Gerardus, z. van J. H. v. Beek en van A. J. Schelvis Martha, d. van G, de Jonge en van P. E. Teeuw Johanna Maria, d. van F. J. v. d. Dam en van M. A. v. d. Hulst Pieter, z. van H. Mijnders en van E. Nagtegaal Margaretha Apolonia, d. van J. de Vos en van M. Turk Her- manus, z. van E. Scholte en van A. Roo- denburg. Wijnand Gerrit, z. van W. J. Schippers en van A. v. cl. Reijden. Getrouwd: P. v. d. Lans en A. A. de Bruin B. v. d. Linden en P. Kingma. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. v. d. Meij, van Sassenheim Wagenstraat 9 K. Baartse, van Hille gom. Heereweg 217 Mej. T. Bomhoff, van Hoensbroex, Kanaalstr. 52 Th. Wil- lemsen, van Naarden, Julianastr. 106 R. I Niesing en gezin, van Heemstede, in een woonwagen. Vertrokken: J. Hillenius en gezin, naar Hillegom A. W. v. Veldhuizen naar Noordwijkcrhout P. C. Vermeer, naar Heerde P. v. d. Berg. naar Leiden J. Burgmeijer en gezin, naar Noordwijk Mej. A. A. de Bruin, naar Hillegom Mej. H. J. Mens, naar Sassenheim Mej. A. Dallinga, naar Voorburg Mej. Th. Grimbergen naar Haarlem Mej. F. Overduln. naar Lelden J. Otte. naar Noordwijk J. P. Hogervorst, naar Huis- sen Mej. J. M. Schuts, naar Leiden J. KleinTijssink, naar Oldebroek. Van de 44 jonge mannen, die voor den militairen dienst moesten worden ge keurd, zijn niet minder dan 12 geheel af gekeurd en bovendien nog 3 tijdelijk af gekeurd. Op Donderdag 19 Mei a.s. zal in onze gemeente, met toestemming van B. en W. een speldjesdag worden gehouden ten bate der Vereeniging „Het Hoogeland". Zeker mag wel gerekend worden op een flinke opbrengst. Voor ieder dubbeltje in het busje zullen de dames-collectanten zeer dankbaar zijn! Gevonden voorwerpen: een rijwiel- belastingplaatje. een pak zakken en een kinderportemonnaie. NOORDWITK. Uitbreiding dr. mr. Willem v. d. Bergh- stichting. Ged. Staten van Zuid-Holland stellen voor aan de Vereeniging tot Opvoeding en Verpleging van Idioten en Achterlijke kinderen, gevestigd te Utrecht, een bedrag van ten hoogste f 200.000 te leenen ten behoeve van de uitbreiding van de dr. mr. Willem van den Bergh-stichting alhier met een tweetal paviljoens, een keuken gebouw en bijkomende werken. In verband met de pas plaats gehad hebbende wethoudersverkiezing is door het College van B. en W. aangewezen tot loco burgemeester de heer E. K. de Witt. Naar wij vernemen hebben zich voor de funcfie van nachttelefonist in onze ge meente aangemeld 33 sollicitanten. juf*- OEGSTGEEST, Auto-ongeval. 1 Gisteravond te omstreeks half elf reed de heer H. A. W. wonende te Amsterdam met een auto over den Rijksstraatweg nabij het gesticht „Duinzicht" toen hij werd verblind door lichten van meerdere auto's, komende van tegengestelde rich ting. De auto kwam ln de onbestraate trambam terecht en bleef bij het uitrijden achter de rails vastzitten, waardoor zij omsloeg. De bestuurder, evenals een vijftal inzit tenden, allen behoorende tot de familie W„ bekwamen verschillende snij- en schaafwonden. Zij zijn allen naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden vervoerd om heel kundig te worden behandeld. De zwaar beschadigde auto is door den garagehou der Kranenburg naar diens garage ge bracht. R1TNSBURG. Teraardcbestellling van den heer K. Zandbergen. Op de Geref. begraafplaats alhier, is Zaterdag onder groote belangstelling ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer K. Zandbergen, die te dezer plaatse op 79 jarigen leeftijd is overleden. De overledene vertegenwoordigde ge durende eenige jaren de A.R. kiesvereeni- ging in den gemeenteraad en bekleedde mede eenige kerkelijke functies. SASSENHEIM. Crescendo No. 1 in de hoogste afdeeling. Met groote voldoening ontving men in deze gemeente bericht van het buitenge wone succes dat het plaatselijk Christelijk Fanfarecorps gisteren op het concours te Driebergen wist te behalen, en waarmede deze vereenigingen zich een plaats wisten te veroveren tusschen de beste corpsen van ons land. Dit corps is in de laatste ja ren onder de energieke en bezielende lei ding van den heer Smolders steeds in hoogere afdeelingen uitgekomen op con coursen, waardoor het steeds moeilijker werd zich te handhaven. Dit gold wel bij zonder nu Crescendo geroepen werd om in de supérieure afdeeling mee te kampen en wat men nauwelijks heeft durven hopen: ook daarin werd de eerste prijs behaald met 140'/: punt met een maximum van 151) punten. Gespeeld werd de Ouverture van Titus van Mozart en de Ouverture Egmont van L. van Beethoven. Voor directeur, leden en de talrijke sup porters van Crescendo is het een groote voldoening nu het onvermoeid studeeren van de laatste maanden op zulk een wijze werd bekroond. 's Avonds werd deelgenomen aan den eere-wedstrijd. Ge speeld werd „Le Bar bier de Seville" van Rossini. Hierin be haalde Crescendo de tweede eereprijs met 54 punten benevens de tweede directeurs- prijs. Hieronder laten wij ter vergelijking nog volgen de prijzen van de 6 voorafgaande jaren op de verschillende concoursen be haald: 1926: Nieuwkoop, 4e afdeeling, le pnjs 307 p. max. 420. 1927: Gouda, 3e afdeeling, le prijs 327 p. max. 420. 1928: Maassluis, 2e afdeeling, le pr. 335 p. max. 420. 1929: Naarden, le afdeeling, le pr. 165 p. max. 180. 1930: Baarn. afd. uitm., le pr. 145 p. max. 150. 1931: Landsmeer, eere-afd., le pr. lll'/j p. max. 120. De vooruitgang is dus wel opmerkelijk! STOMPWITK. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. A. van Dorp geb. van Meurs, D. Ondertrouwd: H. Vogelaar en J. Hoger vorst; G. IJ. Kooijman en A. M. Bolle- boom. Getrouwd: G. J. J. Vurens en A. J. van Rijn. Overleden: S. J. A. Muusers, vr. 3 w.: N. v. d. Eijk, vr. 39 jaar. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. H. K. Sonius, geb. Gorecke. Z. W. v. d. Hoeven geb. Middendorp, D. M de Vries geb. Vogelaar, Z. A. M. Biggelaar geb. de Wijs, Z. H. C. M. Angenent "eb. Holtkamp, Z. J. C. M. Mol geb. Haagen, Z. Getrouwd: P. Baltus en C. J. M. do Groot. O VEUR—LEIDSCHENDAM. In de Ned. Herv. Kerk werd ge durende April gecollecteerd f. 130.14. VOORSCHOTEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. G. Ammerlaan en echt- genoote, Leidscheweg 70 van Leiden; G. H. Hellstern, Leidscheweg 64 van Pforzheim (Did.); L. A. Hoogweg, Schoolstraat 96 van Amsterdam; A. M. J. Kors, Veursche- weg 3, van Beesel; C. Haneveld en gezin Leidscheweg 197 c., van Leiden; S. Velt- man, Veurscheweg 3; van Rotterdam; M. C. Geerts, Veurscheweg 3 van Baarle-Nas- sau; M. P. F. Walbeek, Veurscheweg 3 van Schiedam; A. M. Verhees, Veursche weg 108, van Harmeien; C. Bouman, Veur scheweg 3, van Rotterdam; A. E. D. M. van Roijen, Veurscheweg 3, van 'sGraven- hage: J. C. van der Mark, Kattenlaan 47 c.. van Leiden. Vertrokken: R. Beekenia, naar Leiden: M. Ranzinger, naar Leiden; Q. H. Doeswijk en gezin, naar Wassenaar; A. P. M. Ber nard, naar Rotterdam; C. Th. Alma, naar Apeldoorn; A. Tettero, naar Leiden; C. M. van der Eerden, naar Amsterdam: A. M. H. Walraven, naar Tiel: W. J. H. Jolles, naar 's GravenhageN. van Leeuwen, naar Pijnacker: C. Zonneveld, naar Leiden. H. den Haan, naar Leiden: M. Veltman, naar Zoetermeer: M. Scheres, naar Twello (Voorst): W. A. J. Koeroo, naar Eefde (Gorssel). Mooie uitvoering van „Tavtn,- Het strijkensemblc Taveno heeh gebouw voor Chr. Belangen zijn eBii voering gegeven. Na een kort openingswoord v-, voorzitter, den heer J. Verkerk aanwezigen, w.o. de beschernrijnjh vereeniging L. H. Baronesse Ss- penninck van der Oye, welkom heette~ met de afwerking van het uitgebnji gramma aangevangen. Weder bewees Taveno. onder zielende leiding van den dirigent, dé Joh. Hazes te Leiden, nog steeds to gen te maken, zoowel wat do injM net .programma als wat de betreft. Van de verschillende orkest® noemen wij speciaal de bekende cour, van Ochs „Es kommt ein Vogel Donausagen van J. Fucik en „Nach F. Mendelssohn Bartholdy van 0. Voor het eerst bij „Taveno" werd' werking verleend door mej. Julie van Hamel, sopraanzangeres te Of:? die eenige liederen met groot succs tolkte en met de le en 2e Page-Aiu Figaro's Hochzeit van W. A. Mozart langdurig applaus oogstte. Mej. van H werd als bewijs van waardeering k aangeboden, waarvoor zij met een toé" dankte. Bovendien verzorgde zij hot vocale deelte van een kwartet „Magnificat" sopraan, viool, orgel en piano .dom' der ledes van Taveno, den heer de Roos gecomponeerd. Verder hoorden wij nog een tweetal soli van den heer A. W. J. Hogenj- die hiermede eveneens zeer veel succs Na een slotwoord van den var' waarin hij nog aller steun inriep de vereenigingskas. ging een ieder zeerste voldaan huiswaarts! Veiling Orgelfonds. De jaarlijksche gehouden veiling fen van het Orgelfonds der Ned. Herv. meente alhier bracht op f. 438.50. f. 1878.75 verleden jaar. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: Aart van Egmond, - en Geertje Dompeling, 27 j. Getrouwd: Cornelis Zonneveld, 22 j. Hendrika den Haan, 25 j. VOORBURG. Burgerlijke stand. Geboren: Maartje Maria, d. vanL ker en J. van Steijn; Johanna Berthi ria, d. van J. Hermans en J. van Sc! Ondertrouwd: A. Augustinus en Dcrickx: L. C. Kortekaas te Hilleg M. A. van den Berg. Loop der bevolking Gevestigd: W. H. Wayers van He B. H. Wind van Veendam; J. J. H. i G. H. Peters van Thorn; J. Moert! Dordrecht; N. Th. van Schie en gezia Noordwijkerhout; A. H. A. Oethol Amersfoort; J. G. Jonkers van 's Gr hgae; P. J. C. en F. H C. van Gastei Waalre; C. P. Verhees, van Blade); Overdijk van Leiden; A. B. Goosseni Haarlem: V. M. van der Putten van hoven; J. de Waal. van Hontenisse; J. Huisman van Amsterdam; H. J. van van Zeist; A. J. M. Geenen, van 's venhage; C. J. M. Dullens, van Rotte' H. M. G. van Rossum, van Amsterdai B. Groot, van Berkhout; C. A. van van Voorschoten; J. Duin, van Me blik; W. J. Jacobs, van Arnhem; J. F Dekker, van Zierikzee: N. E. Mulder Waddinxvecn: M. van Maaren, v. 's venhage: L. J. van Dam, van OM' J. Schoon, van Utrecht; H. de Groot Castricum; A. J. Beukers, van Meges A. van der Tuyn, van Schiedam; J R van Wervershoef; H. C. J. van Veto1 Schipluiden; J. H. M. Wismans, van7 L. van Offeren, van Utrecht; H. J. van Leiden; M. H. Bakkers, van Cd: Vertrokken: J. P. van Berkel, Noordwijkerhout; C. van Rijn, nair brugge; J. M. van Dijk, naar Leiden C. van Ommering, naar Hazerswoua M. G. van der Ploeg, naar Hoogmri: Kortekaas, naar Noordwijkerhout; T van der Prijt en J. W. Bemelman Rijswijk; W. Jongeling, naar Haarl. en Spaarnwoude; C. W. Straathof Haarlem: C. T. Hoogduin, naar Hair L. N. J. Tweehuysen naar Haarlem A. BreiJ en A. J. M. Broekman naar sterdam; P. H. Vos, naar Eindhoïsr. G. van Rooyen naar Montfoort; G, J Rijn naar Haarlemmermeer; P N. naar Obdam; J. F. Windt naar Voor» J. T. Thomassen naar Herpen; A J. der Mark naar Helder; A. H. Hulzin! Lichtenvoorde; B. H. Nooy naar Pi rend; G. J. J. Brouwer naar Sneek. de Vries naar Weesp; H. H. Emme; Groningen; W. C. van Niekert Zwammerdam; J. H A. Zikking naar aerwijk; H. H. van Straaten naar V J. A. van Naarden naar Everdingat T. Mous naar Bakhuizen; A. J. We» naar Wassenaar; C. van Amersf' J. Berg, H. M. van den Berg- J- c c' man; G. J. Boerenkamp, H. F Bi) S. C. Buijs, J. E. Corsten, M. J- van.' mont. L. J. Gelders, J. Goedhart. Th Gruithuisen. J. W. F. van der Hert' J. van Horssen, C. A. Huigen. H Kirchner. F. J. M. Klep, T. P. schot, C. B. van Leeuwen, J. A. van_ hout, B. C. M. Louwmans, A, A. t® Lugt, M. H. Luif, Th. J. B. Melchert L. van der Meijden, H. B. MigcM» J. Moerei. P. B. Nijman, J. P- V31 B. Pieters, J. Th. Pieters. W. A J- '3 H. H. Scheper, J. Th Ewalt, W. A. I® P. A. M. Willekens, Th. H. WismsnJ A. Wouters, J. P. Wouters, A. W W* G. van Weelden, L. S. P. van der allen vertrokken naar Arcen, S®' Bergen (Limburg). VOORHOUT. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente tG: Woensdag 18 Mei a.s. in openbare dering bijeen: M 1. Notulen; 2. Ingekomen stut"„ mededeelingen; 3. Voorstellen fan W. inzake het vergunnings- et S, recht; 4. Ontwerp verordening, re?e®; eischen van benoembaarheid eu ging veldwachter: 5 Schrijven Staten omtrent korting op we® ïï- prae-advies van B. en W.: 6. Va'-; kohier wegenbelasting dienst 193- spreking huren der woningen WJ ningstichting „Herman Bocrh38rt-

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10