LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 13 Mei 15] TUIMELTJE EN KRUIMELTJE IN HET KABOUTERLAND UIT DE RIJNSTREEK. Mej. v. D, uit de Adrianastraat deed bij de politie aangifte, van het feit, dat haar een halsketting was onfvrecmd. Door de politie zijn de vermoedelijke daders aangehouden; het zijn M. V. uit de Donker Curtiusstraat en J. de J. van den Buiten- sluisweg. Er wordt een onderzoek inge steld. De heer J. Vooys herdenkt heden het feit dat hij 10 jaar geleden zijn vleesch- houwertj in de Badtraat opende. Voordien tijd had hij reeds gedurende l'/s jaar op meer bescheiden wijze een zaak in de Voorstraat gehad. Met het oog op de Vleeschkeuringswet werd de winkel in 1926 verbouwd en naar de cischen des tijds ingericht. In 1929 volgde de inrichting van een nieuwe koelcel, in 1931 o.a. de moderne worstma- kerlj,. De vlecschwaren zijn in deze zaak van prima kwaliteit. Men zie voor verdere bijzonderheden de advertentie in dit nummer. NOORDWITK. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrlanus Theodorus Maria z. V. A. Th. Doove en van M. Chr. Tromp Jannetje, d. v. D. Ooms en A. Waasdorp Christiaan Florls z. v. Ch. van der Weijden en van J. W. van Woesik. Getrouwd: M. van den Berg 24 jaar en P. C. van den-Berg 26 jaar W. J. Vlasveld 24 Jaar en A. J. van Eeden 25 Jaar. Ondertrouwd: W. Welboren 66 jr. en A. van der Ploeg 56 jaar J. Verkade 22 jaar en C. J. van den Berg 27 jaar. Overleden: Jero Volquerus Vink 69 jaar gehuwd met A. de Heus. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. L. Brieko, kellner van Utrecht Bern. Weerd O.Z. 45 bis naar Hoofdstraat 95 J. de Haan. huish. van Leiden W. Rozenstr. 54 naar Hoofdstr. 13 L. Voegelein, db. van den Haag Pauwen laan 3 naar Nd. Boulevard 3 P. Flgge db. van A'dam W. de Withstr. 94 naar Nd. Boulevard 1 A. M. J. Loman, II ver pleegster van Mijdrecht F. 43 naar Lange- veld 29 P. A. Bezemer en fam„ onder wijzer van R'dam Burg. Meineszl 22 a n. Nd. Boulevard 26b L. A. S. Hamelberg, db. van R'dam Burgm. Meineszl 22a naar Nd. Boulevard 26b J. Kroes van Sassen- heim Burchtstr. 15 naar Duinweg 15 U. O. F. Seidenfaden commis. de rang v. A'dam 3e Weteringdwarsstr. 22 hs naar Nd. Boulevard 1 E. Hazenoot verpleeg ster van R'dam Zaagmolenstr. 193b naar J. Kroonsweg 7 H. W. L. Steenstra Tousant, handelsagent v. Arnhem A'dam- scheweg 15 naar Pieternelweg 9 K. de Keijzer, kellner van Maassluis P. Heinstr. 4 naar O. Zeeweg 7 B. B. Kiigelchen, van Leiden Pelikaanstr. 4 naar Nd. Boulevard 6 L. M. Niewiak. van Leiden Fruinstr 6 naar Gooweg 3 db. H. J. Meinen bd van Renkum Stationsweg naar Zd. Boule vard 5. Vertrokken: W. L. Overmeer, motor- schipper en fam. van Bomsteeg 4 naar Sassenheim Zandslootkade 47 J. van Dijk van Offemweg 7 naar Zwolle de Ruyetstr. 1 A. J. Vlasveld geb. van Eeden, van Voorstr. 16 naar Zoeterwoude Schenkelweg C 84. HET FLORAPARK 1932. De Darwintulpen in bloei! De hyacinthen zijn nu uitgebloeid en vele vroege tulpen ook, maar de commis sie van het Florapark zat niet stil: waar dat noodig was, om kleur te houden, zijn de uitgebloeide hyacinthen en vroege tul pen vervangen door violen, cinlraria's, sleutelboemen enz. De dubbele tulpen voor een deel, en de latere soorten allemaal pralen nog in de zonnige luwte van het Florapark, dat met het schemerend groen der bottende boomen zich koestert in de bosschen van het landgoed „Offem". Nu komen de Darwintulpen in bloei, en de ..Breeders" en Cottage tulpen, het is een wiegende kleurenweelde boven het groen van het mollig gazon. Wie van de „bloemvelden" nog niet scheiden kan, zal op Florapark voldoening vinden voor wat hij zoekt: kleurenrijkdom op lange stengel tusschen het jonge groen van struiken en boomen. Er zijn drie glanspunten geweest in den bloei van Florapark, maar de glansperiode, die nu wordt ingeluid door de schitterende „Darwins", „Breeders" en „Cottage Tul pen" zal zeker niet de minste zijn! Met de Pinksterdagen is een bezoek dus nog zeer aan te bevelen! NOORDWITKERHOUT. Bekroond. Op do vaktentoonstelling, gehouden, in Krasnapolsky" te Amsterdam werd de N.V. Centrale Bakkerij, alhier bekroond, met een diploma en gouden medaille (Eere- kruis) voor hare inzending „Witte brood". Plaatselijke Landstorm-Commissie. Alhier heeft zich gevormd een plaatselijke landstorm-commissie met als leider de heer J. Pijnenburg, res-luitenant. De Chr. Muziekverecniging „Harpe Davids" gaf een concert in do Gemeente- tent. OEGSTGEEST. Spocdeischende Raadsvergadering inzake De Lemvog. Hedenmiddag te 5 uur komt de raad dezer gemeente in spocdeischende verga dering bijeen. Het eenige agendapunt luidt: Voorstel van B. en W. tot het voeren van een rechtsgeding tegen de N.V. Leidsche Exploitatie maatschappij van Onroerende Goederen, gevestigd te Leiden, inzake de bijdrage verschuldigd in den aanleg van den Rhijnzichtweg noordzijde. Propaganda-avond CentTaal Jeugd-Comité Evenals verleden jaar was ook nu door het Centraal Jeugd-Comité een propa ganda-avond georganiseerd, doch thans in wel geheel gewijzigde samenstelling. Het, was dan ook goed gezien om voor dit doel twee achtereenvolgende avonden vast te stellen, zoodat belangstellenden verzekerd waren geen vergeefsche reis te maken naar „Irene". Beide avonden was de groote zaal geheel gevuld. De leiding berustte bij ds. T. J. Jansen Schoonhoven, die by den aanvang verzocht een Psalm vers te zingen en dan voorging in gebed. Hij riep daarna de aanwezigen een hartelijk welkom toe, inzonderheid een af- deeling Driehoeksmeisjes uit Leiden en verheugde zich in de geweldige opkomst. Het houden van propaganda-avonden, zelde spr., heeft ten doel de gemeente meer in kennis te brengen met de oplei ding van de jeugd buitenshuis, welk doel is gebaseerd op Christelijk standpunt. Het programma werd ditmaal ten uitvoer gebracht door de jongensvereeniglngen „Excelsior" en „Jong Oegstgeeat" en de meisjesvereeniging „Maria Martha" en de sedert enkele maanden opgerichte Drie hoeks Meisjesvereeniging. De jongensclubs gaven een drietal samenspraken, n.l.: „Het grappige dle- venpaar". „Publieke les" en „Wat er op een jongensvergadering voorvalt". Zij heb ben het er heel aardig afgebracht, deze jeugdige gasten! De meisjesvereeniging gaf het mooie tableau „Onder de Kruisvlag", en de Drie hoeks-Meisjes, die voor het eerst in hun den, hebben wel het grootste aandeel op zich genomen, Zy hebben' zich eerst in hun ware gedaante laten zien in driehoeks- vorm, waarbij het driehoekslied werd ge zongen en de artikelen van de driehoeks- wet werden gedeclameerd. Werkelijk, indien de vrouweiyke jeugd zich naar de regelen dezer wet zal ontwik kelen, dan kan zeer zeker op een rots vasten grond de toekomst worden opge bouwd Met bewondering hebben wij de door deze meisjes uitgevoerde volksdansen aanschouwd. De hoofdschotel van hun werk bestond uit de opvoering in drie bedrijven van het zangspel „Lentebloe men", tekst van mevr. HilleGaerthé, mu ziek van Cathr. van Rennes. Zonder uitzondering hebben allen zich in dit werk geheel gegeven. Zoowel uit voering als aankleeding met de onmisbare kleuren-belichting was uitstekend ver zorgd. Een geweldig applaus viel den ver tolkers ten deel. Zeer verdiend heeft ds. Jansen Schoonhoven aan het einde hulde gebracht aan allen, die tot het welslagen hebben medegewerkt, inzonderheid aan mevr. Waldkötter uit Leiden, die zich we kenlang met de instudeering van dit werk heeft belast. Uit het overweldigend applaus bleek dan ook dat het gebodene zeer in den smaak viel. Ds. Jansen Schoonhoven wekte ten slotte ernstig op tot aansluiting van de jeugd en financieele en moreele medewer king van de ouderen en ouders. Beide avonden werden met dankgebed besloten. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Gevestigd: W. L. Overmeer en gezin, Zandslootkade 47 van Noordwijk, Vertrokken: J. Kroes, van Burchtstraat 15 naar Noordwijk Mej. M, H. Juffer mans, van Hoofdstraat 82 naar Haarlem Mej. J. Holtjer, van Hoofdstraat 85 naar Voorschoten. Geboren: Johanna Christina, d. van A. J. Meeuwissen en Dientje Flipphi Maria Hendrika. d. van P. Th. Zwetsloot en J M. Verkley. Overleden: Elisabeth Overtoom 75 weduwe van J. G. Bruynen. Ncd. Chr, Vrouwenbond. De afd. Sassenheim van dezen Bond hield in het gebouw dei- Ned. Herv. Ge meente haar jaarvergadering. De ver schillende jaarverslagen getuigden van den groei en bloei der afdeeling. Na de pauze volgde de vertooning der film van de Lichtfabrieken te Leiden Pastoor Thus 50 jaar Priester. 15 Aug. a.s. zal het 50 jaar geleden zyn dat Pastoor J. Thus tot Priester werd go- weid. Er heeft zich een huldiglngs-comité gevormd uit alle plaatseiUke R.K. Ver- eenigingen om een waardige herdenking van dit jubileum voor te bereiden. De heer W. Koppers alhier herdenkt 1 Juni a.s. zyn zilveren jubileum als brie venbesteller. Gevonden voorwerpen: Een dames- portemonnaie met inhoud, een broche, een wit metalen rozenkrans. De heer E Dykstra alhier is beëedigd als scheepsmeter. VEURLEIDSCHENDAM. Nieuwe telefoon-aansluitingen. 127: C. Hazebroek, manége en rijschool, Veensche straatweg 173 Veur. 128: W. van Wyk, boterhandel, assuran tiën. Kostverlorenweg 4, Stompwyk. VOORHOUT. Een plaatseiyke Landstorm-Commissie. Op verzoek van de Gewesteiyke Land stormcommissie „Zuid-Holland West" heeft zich alhier een plaatseiyke land- stormcoittmissle gevormd, ten einde lei ding te geven aan de propaganda voor, en de consolidatie van den B. V. L. Deze plaatseiyke commissie bestaat uit de heeren G. Bulten, burgemeester, voorzit ter; A. P. H. de Bekker, secretaris (Hoofd straat 110): W. van Elk; pastoor H. F. Heiiveldt; J. L, van der Hulst: ds, J. J. H. Klomp, Hervormd predikant: W. van der Laan; kapelaan J. Ryk en J. A, Verdegaal. Naast de plaatselyke commissie zal nog een aparte propagandacommissic gevormd worden. Aanrijding. By den hoek 's-Gravendamscheweg en Loosterweg moest hedenmorgen de vrachtrijder Dekker met zyn auto te ver uitwyken. voor een passeerende auto, zoodat hij met zyn wagen tegen een te legraafpaal aanreed en deze versplin terde. De auto werd zwaar beschadigd. De inzittende bleef zonder letsel. Het uit zicht op dit drukke verkeerspunt wordt ernstig belemmerd, door een zich juist op dezen hoek bevindend transformator- huisje. De verkoop van bloembollen ten bate van de R.K. armen en kerk bracht f. 1600.— op. 105. Doe de deur open, beval de kabouterbaas en ze gingen de cel binnen. Hoe verwonderd waren ze Tui- meltje nergens te zien. De kabouterbaas, die toch een heel goede kabouter was, had het niets begrepen op de verdwyning van Tuimeltje. Hoe meer je hem straft, des te meer haalt ie uit, huilde de oude man. zyn baard hing slap van de groote tranen en met zware hoofdpijn ging ie weer weg. 106. Let op of Tuimeltje weer ln de cel terugkomt had de kabouterbaas gezegd en de schildwacht ging op een bak zitten wachten. Niet lang zat hy daar of Tui meltje kwam door het gat gekropen, met zyn heele muts vol pudding, want ze waren eindelijk uit de pudding ge kropen en de muizenmoeder had hen zoo goed mogelijk afgewasschen. Met verwonderd gezicht luisterde dt schildwacht naar het verhaal van Tuimeltje en brach' hem naar den kabouterbaas. WASSENAAR. Burgerlijke stand. Geboren: Wilhelmina Maria, d. van A. P. Bunnik en W. M. van Leeuwen; Wil helmus, z. van W Knynenburg en M. Heemskerk; Erna Johanna, d. van H. W. A. E. Jongkind en M. Terzenbach: Henrlca Johanna Maria, d. van J. Lubbe en M. H. van Dyk; Theodora Cornelia, d. van J. H. Terheyden en J. van Haastregt; Johanna Aart Gerarda. d. van A. van Rhyn en P. J. van Leeuwen; Petronella Catharina Maria, d. van L. J. v. d. Krogt en A. A. Hillebrand; Jacobus Johannes, z. van J. Brouwer en C. A. Coenraad; Mies Antho- nia, d. van J.' J. Zoetemelk en M. P. Par- levliet: Pieter Cornelis, z. van G. A. Bonte koe en J. J. Gitz. Overleden: Martinus Georgius Maria Waterreus, 64 jaar, echtgen. van A. C. M, v. d. Ven. Ondertrouwd: D, M. Theil en H. A. v. d. Sleet; H. Groeneveld en J. E. Bennenk. Gehuwd: E. Oosterveer en J. G Over- gauw. ZEVENHOVEN. Tot tijdeiyk' onderwyzeres aan de R.K. School alhier is benoemd mej. J. v. d. Bosch te Nieuwkoop. ALPHEN. Burgerlijke Stand- Geboren: Huibet,t(lJz. van Johannes van der Velden en Maria Johanna Vergeer Teuntje Cornelia, d. van Nicolaas J. van Vliet en Teuntje Vink Jacoba Maria, d. van Jacobus den Haan en Elisabeth C. Brand Theodorus Johannes Maria, z. van Hubertus Sloothaak en Helena C. van Veen Cornelis Simon, z. van Simon S, Eüs en Petronella M. Starreveld Lambertus Cornelis, z. van Lambevtus H. de Groot en Jannetje de Vries. Overleden: Cornells öeertruida de Heij, oud 2 jaar Maartjé van Scherpenzeel, oud 19 mnd. Gerda Gesman, oud 6 jaar Jannetje van Dam, weduwe van Arie van den Bosch, oud 75 jaar Klaas Blom weduwnaar van Gerritje Laros. oud 71 j. Gehuwd; Willem Loos. oud 31 jaar en Elizabeth de Groot, oud 24 jaar Alber- tus van Dyk. oud 31 jaar en Johanna Maria Kempen, oud 25 jaar Leendert Rietkerk, oud 22 jaar en Catharina van Veen, oud 20 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: van Kollummerland c.a. K. A. Smeding, veeh.kn., Rietveldschepad 5a Van Woubrugge, J. J. Anker en gezin, veehouder, Nieuwesloot 3 Van Krimpen a. d. Lek, S de Jong en gezin, veehouder, Kortsteekterweg 63 Van Koudekerk, Johanna A. Peil, dienstbode, Hoorn 79 Van Nieuwer Amstel, J. Koller, los arbei der, Oudsh. weg 72 Van 's Gravenhage, Cornelia M. Lodder, echtgen. van M. R. J. v. d. Boogert, zonder, Oudsh. weg 76 Van Utrecht, J. A. Lageman, opv.k, amb tenaar, Raadhuisstr. 44 Van Utrecht, Jeanne C. P. Delboij. zonder. Pr. Hendrik straat 69 Van Nieuwveen, J. C. Lether en gezin, telegrafist. Ned. Spoorw.. Sta tionsweg 6 Van Maarssen, Jeannette H. Vergeer, zonder, Gouwsluischeweg 23 Van Zevenhoven, Clazina M, Vonk, dienst bode, Zuideinde 36 Van Dordrecht, Theodora Zurveld, religieuze, Pr. Hendrik straat 69 Van Leiderdorp, Catharina v. d. Vlist, dienstbode. JuUanast. 92 Van Vinkeveen c.a„ M. Sluijter en gezin, schip per, aan boord. Vertrokken: Naar Alkemade. M. J. Kleyn, veeh.kn., Oostkanaalweg 2 Naar Kamerik, Jansje de Graaf, zonder. Noord- einde 90 Naar Utrecht, Nooteboomlaan 116, J. Meerveld. chauffeur, Steekterweg 66 Naar 's-Gravenhage, Berentsstraat 2, Grietje de Jong, zonder, Hooftstraat 230 Naar Hazerswoude, D. C. Vergunst en ge zin, veeh.kn., Kortsteekterweg 63 Naar Leiden, Pr. Steijnstraat 14 a, Christina Th. Dreef, zonder, Rozenstr. 35 Naar Hllle- gersberg, Helena Zimmermann, dienstb., Kromme ziendeweg 3 Naar Renswoude, J. G. Sterk, broodb.kn., Ridderbuurt 53 Naar Ned. O, Indië, .Gerarde P. Versteeg, religieuze, Pr. Hendrikstr. 69 Naar Lei den, Apolonia Rombouts. dienstbode, Hof- zichtstraat 34 Naar Haarlem, Malie baan 111, Adriana G. Schumacher, zonder, Raadhuisstr. 44 Naar Schiebroek, Eliza beth de Groot, zonder, Emmalaan 65 Naar Leiden, Iefien de Braven, dienstbode, Hoorn 17. Tragisch ongeval. By het uitgaan van de school bad het pl.m. 7-jarig zoontje van den heer D. de F, aan den Oudsh.weg alhier het onge val onder een sleeperswagen te geraken. Een wiel ging het ventje over het been, waardoor hy dit lichaamsdeel brak. Na door een geneesheer te zyn behandeld werd de jongen naar zyn woning ver voerd. Afdeeling „Groen Front" opgericht. Na een alhier in Centraal gehouden vergadering werd besloten tot het stich ten van een plaatselijke afd. van de boerenorganisatie „Groen Front". Pl.m. 20 leden traden direct tot dc afd. toe. Het bestuur werd samengesteld uit de heeren G. den Hertog. J. T. Joha en J. Zijtveld. Ter gelegenheid van. hun 50-jarig huwelijksfeest werd gisteravond door de muziekvereen. „Leo XIII" aan het echt paar A. W. G. van Leeuwen en A. van LeeuwenBoer, een serenade gebracht. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Aleida, d. van Th. Meijer en M. J. Twaalfhoven: Helena, d. van S. v. Randeraaden en G. Verboom. Overleden: C. A. Batelaan, 55 jaar. te Utrecht; C. A. v. d. Zwaan, 5 jaar, d. van J. P. v. d. Zwaan en E. v. Hanswijk, te Leiden. Ondertrouwd: J. Borg, 26 jaar en D. Zwijnenburg, 27 jaar; J. Boef, 22 jaar en A. Groenonschij, 23 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: P. J. Bongenaar, fruithande laar, van Kamerik; P. T. M. van Velsen. dienstbode, van Sassenheim: H. Tolboom, landbouwer, van Stoutenburg: J. B. C. Heemskerk, zonder beroep, van Koudekerk. Vertrokken: M. v. Katwijk, naar Leer dam: A. Ruting, zonder beroep naar Alphen a. d. Rijn; W. E. Jacobi, dienstbode, naar Leiden; B. van Velsen, tuinder, naar Alphen a. d. Rijn; A, G. v. Velsen, dienst bode naar Alphen a. d. Rijn. Gevonden voorwerpen: een jongens- portem. met eenig geld; een boigc hand- schoon. Bij liet correspondentschap der Ar beidsbemiddeling in deze gemeente staan nog 85 personen als werkloos ingeschreven. De lieer A. Hensen Jr. slaagde to Amsterdam voor het examen Bouwkundig opzichter, afgenomen door den bond van Ned. Architecten. Do trottoirs in de Prins Hendrikstraat, tiic nu al gcdeeltijk gereed zijn, zullen aanzienlijk breeder worden. Ook rondom het Julianaplantsoen komt nu een tegel- trottoir. Opmerkelijk is het, dat één der eigenaars van de oude voetstraten ge weigerd heeft zijn eigendom af te staan aan de gemeente. Op dio plaats komt nu in liet mooie breerle trottoir een hiaat. BOSKOOP. Ongeval op een heiwerk. Gistermorgen had tijdens het heien op een terrein aan den Koninginneweg alhier, een arbeider, wonende te Gouda, het on geluk om een heipaal tegen zijn hoofd te Krijgen. De slag kwam zoo hevig aan, dat de man bewusteloos neer viel. Na bij een der omwonende te zijn binnen gedragen, alwaar spoedig doktershulp aan wezig was, werd de man die inmiddels weder bij kennis was gekomen voor- loopig behandeld, waarna de patiënt per ziekenauto naar zijn woonplaats werd ver voerd. De opbrengst van de alhier gehouden „Blauwe bloempjes" verkoop, ten bate van de hier ter plaatse gevestigde geheelont houders afdeelingen heeft f. 60.47 opge bracht. KOUDEKERK. Aangehouden. Door de gemeente- en rijkspolitie alhier is aangehouden zekere W. R. wonende te Alphen a. d. Rijn, die zich bij verschillonde winkeliers in deze gemeente schuldig heeft gemaakt aan oplichting. Het jaarlijksch onderzoek der verlof gangers 19201923 zal voor deze gemeente plaats hebben op Vrijdag 27 Mei a.s. des voormiddags te 11.30 uur te Alphen a. d. Rijn in het gymnastieklokaal der O.L. School, Schoolstraat. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren.' Johannes Leonardus. z. v. Pe trus Kok en Apolonia Woudenburg. Neeltje Antje. d. v. Jacobus v. 't Kruis en Hillegonda v. d. Berg. Overleden: Anna Marie Heineman 58 j. Johann Thomas Gerard Dörschoud 34 j„ echtgenoot van Alida Verkerk. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. Plomp, 37 jaart. C. van den Bosch 26 jaar A. Lelt 32 jaar en E. Pleterse 25 jaar. TER-AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Cornelis, z. vanA. en C. Fransen; Geertje Josina, d. v; Vis en L. J. v. d. "Willik; Leem Cornelis, z. van J. P. v. d. Laan M. v. d. Laan; Marrigje Adriana Jtij d. van J. ,W F. do Bruijn en 0. St ;Gerrit Jan, z. van A. G. Vis en 1 H. Bosveld. Overleden: A. B. Volgering, wedr. van E. van Heeteren. GetrouwdC. Borst, 25 iaar met A Mank, 23 jaar. Loop der bevolking. GevestigdJ. C. Wesselman, van made; H. Schouten, van Nieuwkoop. Vertrokken: C. M. Hoogevoen, n. Ai a. d. Rijn; W. C. Roest, naar Nieuw WADDINXVEEN. Vergadering polder Bloemendtl In de vergadering van den polder mendaal werd in de vacature Nate dijkgraaf gekozen de heer J. G I alhier en in de vacature Breedijk toll raad de heer J. C. Moons alhier. D» B. Roos ie Gouda werd tot heen herkozen. Een voorstel uit de vergadering i salaris van het bestuur met 50 verlagen, werd met groote meeri verworpen. De polderlasten werdon belangrijk laagd en gebracht van f. 12 op f.9 p« De burgemeester maakt aan ii trieelen bekend dat verschillende I ten inkomen dat, terwijl hier nog t, werkloozen staan ingeschreven, tod sommige fabrieken nog vrij geregeli der vergunning, wordt overgewerkt de politie is opdracht gegeven in di vallen proces-verbaal op te mate zake overtreding van de arbeidswet zij dus gewaarschuwd! WOUBRUGGE. 5POEDEISCHENDE RAADSVERGADERING. De Steunregeling. De Raad der gemeente kwam in 5 eischende, openbare vergadering ter vaststelling eener steunregeling, den burgemeester, den heer B>: Hosang als voorzitter, waren alle aanwezig. Nadat de vergadering t bruikelijke wyze was geopend, kwan eerst het principe eener stcunregeiir sprake, daarna de artikelsgewijze I» deling. De heer Tondu vreesde, da'J steunregeling eerder de gedachten f doezelen zal, dat het geld plaatselijk] worden opgebracht door hen die zelfj zware zorgen gebukt gaan. De I tegen toepassing der Armenwet k ker niet onderschryven. Armoede hl mer een schande geweest, zeker nil dezen tijd. Nadat de voorzitter breedtl had uiteengezet waarom B. en "J ldleei zoowel als financieel oogpuij steunregeling verkozen boven aratA ling, lichtte de heer Boot toe hoe overweging een steunregeling de - bleek te zijn. By de artikelsgewttM handeling werden eenige mlicïT Ingewonnen door de heeren Van f en Tondu. De steunverleening voor i ganiseerde kostwinners werd daarul paald op f. 8.met een kindertoesWI f. 0.75 per kind onder de 14 jaar «I ten hoogste 7 kinderen, Breedvoenil van gedachten gewisseld over de sj steunmg aan ongeorganiseerden tel leenen. Eenerzyds bepleitte de heerT waar het dikwijls niet alleen de van de werknemers was, dat zij nü| organiseerden, het verschil tusscheM aan georganiseerden en ongeorgtbj den. zoo klein mogelijk te maken. Ja zyds bepleitte de voorzitter dit ki niet kleiner te maken dan het ge®3 bedrag der bondscontributie bedraaPJ voorstel van de heeren Tondu en BW verschil op f. 0.50 te bepalen, weru worpen met 43 stemmen. Voor s de heeren van Ruiten, Tondu Z.h.st. werd daarop besloten het nj op f. 1.te bepalen, zoodot, ongeil seerden f .7.steun zullen ontvetd-l de rondvraag informeerde de hee-, Ruiten op welke wiize de niet «r®ï en toch noodlijdenden steun vangen, voornamelyk de kleine tsjj opdat deze groepen niet geheel t® i zullen gaan, waarna de veiga«rJi| den voorzitter werd gesloten.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14