J. VOOIJS, Badstr. 7 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 13 Mei 1932 Vierde Blad No. 22130 dl! DE OMSTREKEN. aalsmeer. haarlemmermeer. aagt onze Kousen 10-jarig bestaan Vleeschhouwerij en Spekslagerij Zaterdag 14 Mei EEN ROLLADE VAN 1 K.G. CADEAU. DE ZAAK IS GEOPEND VANAF 8 UUR. Een merkwaardig konijnen drietal te Bodegraven. Jaargang Bijtijds gered. „Rustoord" j Maas. waagde het gisterenmid- oude verpleegde 1 fen fietstochtje langs den IJiterweg te li men. De pret duurde slechts kort. t Ui het afrijden van het eerste en hooge bruggetje geraakte de aln stuur kwijt, met het gevolg, dat •n de wegsloot terecht kwam. Spoedig i behulpzamen bij de hand en het t gelukken, den ouden man nog juist Ms behouden op het droge te brengen. Buitengewone drukte. verband met het Pinksterfeest is het de snijbloemen- en potplantenveiling ,eèk buitengewoon druk met koop- n die van heinde en verre meestal auto naar hier komen om hun in- n te doen. Deze drukte bereikte Don- r wel haar hoogtepunt, toen het in loop van den voormiddag noodig dat de politie regelend optrad, om verkeer in de juiste banen te leiden, veilingsdag met zooveel drukte en er is zeker nog niet eerder voorge- i en ongetwijfeld het bewijs, dat de gstelling en waardeering, ondanks crisistijd, nog steeds blijft toenemen el in binnen- als buitenland voor en plant. Zwemsport. 't badhuis der Ver. „V. I. B. A.", ge- aan den Stommeerweg in den West- is weer geheel opgeknapt en zal door stuur a.s. Dinsdag voor het publiek -schikking worden gesteld. In ver met de tijdsomstandigheden is be- verschillende tarieven voor het en en baden aanmerkelijk lager te n dan vorige jaren. De boonen. rdere kweekers alhier hebben hun -t van stamboonen deze week, zoo- oor vorst als nat en koud weer, zoo ils geheel verloren. Velen zijn al- overgegaan de zieke planten op den door gezonde te vervangen, waar- j geregeld onder glas zorgen in ad te hebben, 't Valt om dezen tijd het jaar meestal niet mee, om de tjes aan den groei te krijgen. Premiekeuringen. de in uitstekende conditie verkee- keuringsbanen op het gemeentelijk errein te Hoofdorp, zullen op Don- 16 Juni a.s. premiekeuringen van In en veulens worden gehouden. Fietsen gaat vlugger! den Ringdijk nabij Lisse in Haar- .rmeer liepen twee mannen met iar te venten. Een hunner zag voor ■ais een rijwiel staan en dacht blijk- „lietsen gaat vlugger dan loopen", hij was in minder dan geen tijd op .arretje verdwenen, nagestaard door ameraad, die van de situatie oogen- 'ik niets scheen te begrijpen. Spoe- ïeek dat een juffrouw, die het rijwiel eerd tegen het gebouw had neerge- e dupe was geworden van het be- van den koopman om zijn weg ver- er fiets te vervolgen. behoeft thans geen minderwaardige kwaliteiten meer te koopen. leveren U al onze Kousen meest volledige garantie! One groote omzet stelt ons in staat U thans aan te bieden ma Laddervrije Zijden Kousen >"e moderne kleuren dC «f P" voor slechts HU Uil paar We keuze in meer dan OERTIG KWALITEITEN van 45 tot f. 2.95 per paar Pair, maten, kleuren en kwali- fn dooreen 5 procent korting "Uw kinderen onze kousen to, U heett nimmer klach- ■'tn .de prijzen zijn zóóveel lager. "Itrut h. Donkersteeg 2-4-6 Coöperatieve Boerenleenbank Haarlemmermeer. De coöperatieve Boerenleenbank „Haar lemmermeer" hield haar algemeene ver gadering in hotel de Groot te Hoofddorp. Uit het door den directeur uitgebracht jaarverslag bleek, dat de groote omzet weder een bewijs was, dat de Bank zoo niet de grootste, dan toch een van de grootste Boerenleenbanken in Nederland zich in bloeienden en welvarenden toe stand mag verheugen. Tot lid van den Raad van Toezicht werd herbenoemd de heer D. van Wieringen en tot bestuurslid de heer Ant. Pruissen, ter wijl als zoodanig in de plaats van wijlen den heer J. Ran werd gekozen de heer Adr. Bus. Het aantal leden bedraagt 423, en het aantal uitgegeven spaarbankboekjes 1250 Volgens de rekening over 1931 <30e boekjaari werd ontvangen: van de spaar bank f. 783,996.34; van terugbetaalde hy potheken en voorschotten f. 57.262.75; we gens ontvangsten in loopende rekening van de medeleden, centrale Bank, ver kochte waarden, afschrijvingen en op de reserve gebrachte winst f 4,030.936,33; ont vangen rente van voorschotten en hypo theken f. 21.269,21; in loopende rekening f. 33657.81; van coupons f. 8007.50;; van de Centrale Bank f. 1641.71; diverse ontvang sten f. 1178.64. Uitgegeven werd' aan spaargelden f. 858,063,26; aan hypotheken en voor schotten f.36720; uitgaven in loopende rekening aan de medeleden, aan de cen trale Bank. gekochte waarden, reserve- koersverschillen f. 3.966.051,95; uitgegeven rente aan de spaarbank f. 42002.10; in loopende rekening f. 4227.63; inhoudkas op 31 Dec. f. 79,258,23. De rekening wijst een totaal cijfer aan van f. 5,006,648,58. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Janneke, d. van P. Kreeft en T. J. A. Dissel Frederik Willem, z. van W. A. Dreschler en E. Slui mer Jannie Baptista, d. van W. Trou wen en L. M. Boelé Jacobus Christiaan, z.. van W. Kuilboer en A. M. Bergman Karei, z. en Cor, z„ tweeling van J. van der Lelij en A. D. M. Mansvelt Petrus Johannes, z. van P. Uiterwaal en K. C. Hekman Arie, z. van J. F. Weggelaar en C. G. Huisman Cornelia, d. van J. Pecht en J. J. Markwat Margaretha, d. van C. Markus en A. M. K. Koolhaas Kor- nelia Louwerina, d. van B. Griekspoor en J. C. Griekspoor Pieter, z. van J. Kor- suize en M. J. Duivenvoorden Antonius Johannes Gerardus, z. van Th. M. Vree burg en M. A. Blankendaal Geertje, d. van C. Rinzema en J. T. van der Bos Lamberta. d. van G. van den Heuvel en A. B. Schuurman Gerrit, z. van J. Meijer en J. E. A. van Gameren Margaretha Helena, d. van N. Pasman en T. Wijn Dirk, z. van D. Keessen en T. Jooren. Ondertrouwd: G. J. van der Steege. 23 j. en A. M. van Dijk. 25 j. J. Warmerdam, 23 j. en S. M. Vermeeren. 29 j. H. Th. G. Dorrestijn, 25 j. en K. M. G. van Steijn, 24 j. K. van Keulen. 22 j. en P. D. Baardse 18 j. P. van Dijk, 26 j. en J. de Jongh, 25 j. L. L. Freijser, 22 j. en H. Muijres. 24 j. J. S. Breedijk. 24 j. en J. van Zun- dert, 20 j. Gehuwd: J. Flobbe. 31 j. en A. G. van Haaften, 22 j. N. G. van Leeuwen. 27 j. en T. Dol, 25 j. H. Gijzenberg. 24 j. en A Kroon, 24 j. J. B. Kruiswijk. 29 j. en M. Kamper. 29 j. C Jekel. 33 j. en S. E. van 't Hof, 28 j. Overleden: Paulina Alida, 15 mnd., d. van J. G. Nieuweveen en D. C. Maarsse- veen Barteld Koopmans, 68 j. geh. met D. Vlieger Johannes Verbeek. 56 j. geh. met E. Wiegel Jantje Lamberta, 15 mnd., d. van J. F. v d Stelt en J. Zoete- bier. Loop der bevolking. Gevestigd: Geertruida E. Nicolaij met gezin van Amsterdam, Madelievenstr. 9 n. IJweg 52 Jacob Scheiberlich met ge zin, Amsterdam. Spaarndammerstraat 118 n. Nieuwemcerdijk 81 Johannes H Even met gezin v Amsterdam. Elisabeth Wolff straat 25 n. Burgemeester Amers- foortlaan 57 Klaas de Rover met gezin, v. Hillegom, Kortenbachstraat 20 n. Venne- perweg 472 Johannes Stam wed. L. Elzinga met gezin v. Amsterdam. Hercu lesstraat 48 li. Sloterweg 92 Jan Spier dijk met gezin v. Amsterdam, van Bos- sestraat 57 n. Sloterweg 61 Cornells B. J. Wassenaar met gezin v. Amsterdam, Celebesstraat 114 huis n Esschenlaan 40 Libbe Wiersma met gezin v. Rijnzater- woude, Molenpad 151 n Vijfhuizerweg 419 Cornells van den Boogaard met gezin v. Amsterdam, Zunderdorp B 25 huis n. Nieuwemeerdijk 242 Neeltje Koppenol wed. A. v. Valkenburg met gezin v. Amster dam, Buikslotermeerdijk 111 n. Aalsmeer- derweg 472 Jacob J. de Carpentier met gezin v. Haarlem, Molukkenstraat 39 n. Bennebroekerdijk 67 Alma L. Bogaart, 's-Gravenhage, Pahudstraat 81 n. Olmen laan 76 Catharina A. van der Pouw Kraan v. Mijdrecht. Wijk F 57 n. Sloter weg 897 Jan E. van der Roest v. Amster dam. 2de Helmersstr. 5 n. Esschenlaan 85 Cornells Somers. v. Amsterdam, Veer- straat 74 hs n. Kruislaan 34 Hendrik Versluis, v. Eindhoven. St. Martjnusstr. 8 n. Beetslaan 31 Marius W. Weiman, v. Rotterdam, Clemensstraat 36 A. n. Ples- manlaan 3 Maria C. van Aalst wed. P. van Zonen v. HaarlemmerUede ca. Amster- damschestraatweg 52 n. Marialaan 51 Lambertus D. van Amerongen v. Arnhem. Paulstraat 103 n. Akerdijk 240 Adam H van Amerongen v. Arhem, Paulstraat 103 n. Akerdijk 240 Wilhelmus P. Cornelisse v. Mijdrecht, A. 455 n. Aalsmeerderdijk 307 Paula Gehmaijer, v. Amsterdam, Ruijs- daelstraat 24 n. Sloterweg 52 Petronella Immink, v. Heemstede. .Achterweg 20 n. Vijfhuizerdijk 6 Elli Matschulat, v. Duitschland n. Stationsweg 28 Gerta A. M. Strack, v. Duitschland n. Aalsmeer- derweg 461 Marinus Vermeule v. onbe kend n. Sloterweg 714 Elisabeth Wiersma v. Aalsmeer, Ophelialaan 59 n. Aalsmeer- derweg 537 Nicolaas E. A. Wortel van 's-Gravenhage. Fahrenheitstraat 27 n. Ol menlaan 76. Vertrokken: Wilhelmus van Os met gezin v. Sloterweg 287 n. Ned. Indië Johanna P. Luke v. Wilhelminalaan 36 Hoofddorp n. Amsterdam, Govert Flinck- straat 192, II Jacoba de Milde, v. Vijf huizerdijk 152 n. Rotterdam, Ruwaard- dwarsstraat 6. B Cornells Slop, v. Lindenlaan 16 n. Koog aan de Zaan, Breestraat 35 Jan H. Drenth, v. Aals meerderdijk 461 n. Aalsmeer, Rozenstraat 13 Marianne M. Hekman, v. Sloterweg 9645 Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van onze zaak, ontvangt iedere 25ste kooper, die dien dag voor minstens f 0 50 besteedt, Ook de uitbrengklanten kunnen hiervan profiteeren, hun wordt dezelfde kans geboden. De le klant op Zaterdag ontvangt een verrassing. 373 n Amsterdam, Sassenhcimstraat 2, III Gerritje de Vries, v. Cruquiusdijk 54 li. Wilnis, No. 261 Carl J Gundlach. v. Vijfhuizerweg 502 n. Amsterdam, Damrak 55 Herman Bernhard, v. Nieuwemeer dijk 151 n. Amsterdam, Hoofdweg 77. II Ignatius L. Bergsma met gezin v. Spaarn- wouderweg 849 n. Ginneken iN. Br.) Cornelia C. Warmerdam echtge. Th. Dijt v. Leimuiderdijk 298 n. Uithoorn, de Kwakel Ringdijk 8 Jantje H. van der Heijden wed. K. Grotewal v. Lijnderdijk 51 naar Amsterdam, Nieuwe Heerengracht 143 Hendrik Bishofi, v. Akerdijk n. Oudorp, Burgemeester Bosstr. 11 Iman Kievit, v. Bennebroekerweg 307 n. Amsterdam, Sloterpolder 330 Leonardus J. H. Mes- ker met gezin v. Lindenlaan 46 naar Haarlemmerllede c.a. Haarlemmerstraat weg 31 Jacobus de Boer v. Kruisweg 1090 n. Haarlem, Leidsche Zijstraat 4 Antje Nieuwenhuijse, v. Kerkstraat 33 n. 's-Gravenhage, Scheveningen, Stevlnstr. 204 Anne M. Hoogkamer, v. Vijfhuizer dijk 184 n. Hillegom Elsbroekerlaan p.a. N. Verbrugge Karei Koopmans. v. Dennenlaan 21 n. Enkhuizen, Westerstraat 13 Everardus B Arxhoek met gezin v. Bennebroekerdijk 53 n. Bennebroek. Schoollaan 51 Johannes H. de Wilde met gezin v. IJweg 36 n. Bloemendaal, Overveen, Rolandlaan 56 Arie A. Jagt, v. Akerdijk 53 n. Hilver'sum, Hooge Laar- derweg 14 Antoon Konijnenberg, van Stationsweg 47 n. Bussem, Visserstraat 38 Cornelis van de Ruit. v. Hillegommerdijk 328 n. Zwijndrecht. Mauritsstraat. GEMEENTERAAD. Ingrijpende voorstellen in verband met de geldelijke zorgen der gemeente Salarisverlaging Belastingverhoo- ging en verlaging Steunuitkeering. De Raad dezer gemeente kwam gister middag in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester Mr. A. Slob. Tegenwoordig alle leden. Tot hoofd van de O. L. School No. 11 te Lisserbroek werd benoemd de heer R. Kelderhuis te Zuid-Eierland gemeente Texel en tot onderwijzeres aan de O. L. School No. 10 te Schiphol, mej. L. J. Kraamwinkel te Amsterdam. Goedgekeurd werd een voorstel tot. het aanvragen van rijks voorschot krachtens de landarbei- derswet, ten behoeve van S. Romeijn te Nieuw-Vennep. Besproken werd het rapport van de commissie van onderzoek in zake de uit voering van verschillende grondwerken bij wijze van werkverschaffing in het voorjaar van 1931 te Nieuw-Vennep, waar omtrent de heer' Griekspoor in de op 1 Mei 1931 gehouden raadsvergadering had opgemerkt dat bijna de helft van den uitgegraven grond is blijven zitten en het bassin zoo ongelijk van diepte is uitgegraven dat bij het zwemmen door kinderen ongelukken zullen gebeuren. Volgens den heer Griekspoor was ook de uitbetaling van de aannemers niet in overeenstemming met hetgeen werkelijk is gepresteerd. Op grond van verschillende overwegin gen was de commissie met uitzonde ring van den heer Troost tot de con clusie gekomen, dat de aangenomen grondwerken zoowel met betrekking tot de ophooging van het plantsoen als len opzichte van het dempen van een ge deelte van de wegsloot behoorlijk zijn verricht en de demping tot voldoende breedte en hoogte is opgeleverd, terwijl het aan de aannemers voor bijwerk uit betaalde bedrag in goede verhouding is tot het door hen gepresteerde werk en 't bedrag waarvoor het werk was aange nomen. Een voorstel om aan A. Colijn te Nieuw- Vennep. verlof te verleenen tot het ver- koopen van bier, werd aangehouden. Vastgesteld werd een regeling voor het ingebruik geven van lokalen in scholen en andere gebouwen. In verband met nieuwe wettelijke voor schriften werden opnieuw vastgesteld de bebouwingsvoorschriften voor perceelen, gelegen in het dorp Schiphol, langs den Sloterweg, de Burgemeester Amersioordt- laan en de Hermina Maria Dijklaan. Vast gesteld werden verordeningen op de hef fing en invordering van vergunnings rechten en verlofsrechten. Naar aanleiding van het voorstel tot korting op de salarissen en loonen van de in dienst der gemeente werkzaam zijnde ambtenaren en werklieden, tot verhoo ging van de gemeentebelasting en verla ging van de gemeentelijke steunuitkee ring aan werkloozen. deed de burgemees ter de volgende belangrijke mededee- lingen: Zeer tot ons leedwezen zijn wij genood zaakt U te herhalen dat de toestand van de kasmiddelen in onze gemeentelijke huishouding uiterst moeilijk is geworden. Uit bittere noodzaak moeten wij hier ter tafel brengen zeer ingrijpende voorstel len. De werkloosheid' onder de arbeiders bevolking in onzen grooten polder is in het najaar van 1931 en in den winter van dit jaar zóó onverwacht sterk toe genomen, dat voor ondersteuning van werkloozen en subsidie van het burger lijk armbestuur vóór Nieuwjaar, d.w.z. in den loop van het dienstjaar 1931 f. 46.600.- meer is uitgegeven dan op de begrooting van dat jaar was geraamd. Na Nieuwjaar zijn ook reeds grootere sommen uitge geven dan waarop was gerekend bij de begrooting voor het dienstjaar 1932. Zoo werd na 1 Januari 1932 door het burger lijk armbestuur reeds uitgegeven f. 54.500 voor werkloozensteun en werkverschaf fing na aftrek van de rijksbijdrage f. 59.400.—, Een en ander heeft ons in zóó groote geldelijke zorgen gebracht, dat de ge meentekas momenteel niet in staat Is om alle betalingen op tijd te doen plaats hebben en het zelfs niet mogelijk is om iedere week over de noodige gelden te be schikken. welke noodig zijn tot dekking van de kosten van armenzorg en werk loozensteun, welke nog steeds erg hoog blijven. De linancieele noodzakelijkheid dwingt er toe om hulp te vragen bij 't rijk, maar van regeeringswege is geen geldelijken steun te verwachten, wanneer niet ingrij pende maatregelen worden genomen. Bij dezen stand van zaken is op de be grooting voor het loopende dienstjaar '32 een groot tekort onvermijdelijk en daar om zal er iets moeten gebeuren om het noodzakelijk evenwicht te verkrijgen en wel dóór het beheer met de uiterste zui nigheid te voeren, de uitgaven te ver minderen en de ontvangsten te vermeer deren. Na langdurige besprekingen werd be sloten als volgt: vanaf 1 Mei 1932 tot en met einde 1933 op de salarissen en loonen van ambtenaren en werklieden in dienst der gemeente toe te passen een tijdelijke korting van 21/s% van de eerste f. 1000. en 5% van de rest, over te gaan tot belastingverhooging en daartoe maatregelen te treffen tot ver hooging van de opcenten op de gemeente fondsbelasting van 80 op 100, vanaf 21 Mei 1932 de steunuitkeering voor werkloozen te verlagen voor de ge organiseerde en ongeorganiseerde arbei ders van f. 10.50 op f. 9.en van I. 9. op f. 6.— en voor de georganiseerde en ongeorganiseerde kostgangers van f. 7. op f. 5.50 en f. 4.50 op f. 3. Motorongeluk. Op den Spaarndammerweg onder deze gemeente is gisterenmiddag een motor rijder tengevolge van het springen van een achterband met zijn motorrijwiel ge vallen. De man slingerde over den weg en brak beide beenen. Nadat deze voorloopig gespalkt waren is hij naar zijn woning overgebracht. Het motorrijwiel is door de val zoo goed als geheel vernield. HILLEGOM. Tot secretaris der commissie tot we ring van schoolverzuim is in de vacature van mr. J. B. Sens benoemd de heer H. J. Lijcklama. o KATWITK. Het plaatselijk Crisiscomité. Hel comité maakt bekend dat het in verband met zijn finantieele omstandig heden, de uiterste zuinigheden moet be trachten bij het verstrekken van steun. Gevallen die niet zeer dringend steun be hoeven zullen daarom worden afgevoerd. De uitdeeling van kleedingstukken is ge durende de zomermaanden geheel stop gezet, zoorlat aanvragen om kleeding niet in behandeling genoemen kunnen worden. Ingezetenen die de groote ontberingen die door het aanhouden der crisis heloden worden, willen verzachten, worden met nauruk opgewekt hun gaven aan het crisis comité over te maken. Met dank ontving het comité f. 5.45 van oe Mcisjesvereeniging „Bid en Werk". De Sandtlaanbru; voor zwaar verkeer afgesloten. Eindelijk, na herhaalde \erzoeken van de gemeente, is tenslotte Rijnland er toe over gegaan om de Sandtlaanbrug te Katwijk a. d. Rijn grondig te herstellen. Bij onderzoek bleek de toestand van de brug zóó slecht te zijn, dat die ernstig gevaar voor het verkeer opleverde. Tot en met 18 Mei is het verkeer over de brug voor het zware vrachtauto-verkeer afgesloten. Dit verkeer moet nu geleid worden over den Noordwijkerweg en Rijns burg, hetgeen met het oog op de drukke dagen een groote belemmering is. Het draagvermogen van de brug is bepaald tot wagens met een maximum gewicht van 3000 K.G. Vereeniging van Oud-Leerlingen der Tuinbouwcursus. De aid. .Katwijk en Omstrekep" van de Ver. v. Oud-Leerlingen der Tuinbouwcur- sussen kwam in hotel „de Roskam" in jaarvergadering bijeen. De voorzitter de heer C. v. Zijst opende de vergadering en heette de leden harte lijk welkom. Na eenige mededeelingen, o.a. een verzoek van het hoofd der Tuinbouw cursus. om deel te nemen aan een excur sie naar het Westland. hetgeen den leden in overweging gegeven werd. bracht de secretaris de heer G. Oosterlee het jaar verslag uit, waaruit bleek dat de Vereeni ging alle reden van bestaan heeft. Namens de kascommissie bracht de heer A. Berk- hey verslag uit; hij had de boeken en de bescheiden van den penningmeester goed in orde bevonden. Uit het jaarverslag van den penningmeester, den heer E. d. Vries bleek dat de Vereeniging over een batig saldo beschikte. Uit het applaus der ver gadering bleek, dat de diverse functiona rissen hun plicht naar behooren vervuld hadden. Bij de bestuursverkiezing werden beide aftredenden, de heeren E. de Vries en G v. d. Does met overgroote meerder heid van stemmen herkozen; zij namen hun benoeming aan. Bij de stemming voor twee nieuwe bestuursleden werden bij Hierboven een aardige opname van een drietal jeugdige konijntjes, z.g. Pooltjes, dat op 22 April geboren werd. De moeder stierf op 2 Mei; de diertjes worden nu met melk verder opgefokt door middel van een zuigflesch. - Eigenaar ls de heer P. Hoogendoom te Bodegraven. eerste stemming met meerderheid van stemmen gekozen de heeren A. Berkhey en B. Vooys, die ook hun benoeming aan vaarden. Hierop volgde de pauze. De heer v. d. Valk bracht er de stem ming in met vroolijke muziek. De verloting van een 20-tal plantjes en bloeiende planten was de grootste attrac tie van den avond. Gezien de slechte tijds omstandigheden, werden de loten goed verkocht. Na een onbelangrijke rondvraag, dankte de heer G. v. d. Does, den voorziter voor al hetgeen deze voor de Vereeniging gedaan had en voor de gastvrijheid welke het be stuur bij de bestuursvergaderingen te zijnen huize altijd genoot. Hij bood Mevr. van Zijst een vaas met tulpen aan. Hierop sloot de voorzitter onder dank voor de goede opkomst, deze geanimeerde vergadering. KATWITK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Het loopt nog niet naar wensch, in geen onkel opzicht' Wel zijn enkele producten redelijk in prijs, doch hiervan wordt dan ook door maar zeer weinigen geprofiteerd. De vroege aardappelen beloven dit jaar allesbehalve vroeg te zijn. Sommige ge wassen, juist de vroegste, hebben in het begin dezer week nogal van de nachtvorst te lijden gehad. Hierdoor zijn deze ook nog ten achter geraakt. Het slechte weer van den laatsten tijd deed ook aan de bloembollen veel kwaad. In zeer veel per ceelen komt nog het z.g. vuur in hevige mate voor. hierdoor ontstaat een groote kans van te vroeg afsterven met het risico van een slechten oogst. Ook de Dar- wintulpen, die nu gaan bloeien, zijn er niet vrij van. De Katwijksche Burgerwacht zal vol gende week haar oefeningen aan de ba nen in het duin weer hervatten. Tengevolge van het zeer ongunstige weer is Bij de landbouwers J. v. d. P. en bij W. A een koe in de weide gestorven. Voor de betrokkenen een schadepost. De papegaai van den heer M., waarvan wij gisteren meldden, dat zij was wegge vlogen. heeft zich laten verschalken. Den jongeheer S. gelukte het „Lorretje" in handen te krijgen en bij den heer M. terug te bezorgen. De heer D. C. van Leeuwen heeft be dankt als Kerkvoogd en de heer M. Zwa nenburg ais notabel der Ned. Herv. Kerk. KATWITK AAN ZEE. Bijeenkomst der Kappersvcreeniging. De kappersvereeniging alhier vergaderde in Casa Cara onder voorzitterschap van den heer S. Coorn naar aanleiding van de winkelsluitingswet. Er werd besloten een verzoekschrift aan B. en W. te richten, waarbij om goedkeuring werd gevraagd om dit jaar de kapperszaken in plaats van tot 8 uur tiot half half 9: te mogen openhouden. Zij zouden dan ook gaarne de aanwezige klanten tot half 10 des avonds willen afwerken. Ook wenschen zij een bepaling, dat als er zich eventueel een geval van wetsovertreding voordoet, niet slechts de kapper, maar ook de klant geverbaliseerd wordt. Beloonde activiteit! Dat de Katwijkers er niet voor terug deinzen om alles in het werk te stellen ten einde geld te verdienen, blijkt wel uit het volgende. G. en A. v. Ddie vernomen hadden, dat de aannemer van de groote weg- en brugwerken die te Oegstgeest verricht zul len worden te Groningen woont, besloten hem daar te gaan opzoeken om te trach ten door hem als werkkrachten aangesteld te worden Daar zij de dure spoorreis niet konden betalen, trokken zij er op de flets naar toe, terwijl zij zich onderweg primitief moesten behelpen. Hun ondernemingsgeest werd met suc ces bekroond! De aannemer gaf hun de verzekering, hen bij het werk te zullen aanstellen. Blijmoedig aanvaardden zij per fiets den terugweg van Groningen naar hier. Minder gelukkig echter waren enkele Katwijkers, die per fiets naar den Wierin- germeerpolder trokken om daar werk te zoeken, maar gisteren onverrichterzake terugkeerden. Bij uitzondering zal het afhalen van den voor ongeorganiseerde arbei ders a.s. Zaterdag van 11—12 uur des morgens plaats vinden, en niet tusschen 2 en 3 uur, zooals voorgeschreven is. steungeld

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 13