ASPIRIN LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 11 Mei UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. Dit buiaje behoort in Uw zak Steunt met Uw gatj het Leidsch Crisis-C LAND- EN TUINBOUfl I DE 1-MEI-BETAMNGEN IN DE BOLLENSTREEK. Over het algemeen is er goed voldaan. Men schrijft ons uit Hiliegom: Naar aanleiding van de noodkreet over het bloembollenbedrljf, die door den lieer Warmerdam, directeur eener Lisser Vel- lingsvereeniging en wethouder van Lisse, geslaakt werd. hebben wij den heer J. B. Maskers, voorzitter van de Coöp. Veiling vereniging Hiliegom naar zijn meening gevraagd. Deze wees er allereerst op, dat de 1 Mei-betalingen beoordeeld moeten worden naar den algemeenen toestand. Die is overal slecht, dus ook in het bloem- bollenbedrijf. De exporteurs van bloem bollen hebben door elkaar een koersver lies van 30 procent geleden. Allen hebben vorderingen op het buitenland welke langzaam binnen komen. Er zijn ook firma's die bezittingen (kanitaal) in het buitenland hebben, welke niet los te ma ken of slechts met sroote verliezen te rea- liseeren zijn. Zij hebben nu niet voldoende contanten, terwijl op hun land geen geld in den vorm van hypotheek is te krijgen. Deze omstandigheden in aanmerking genomen, meende deze zegsman, dat er oo 1 Mei goed betaald is, meer zelfs dan enkele bedrijven opgebracht hadden Dit laatste is hiermee te verklaren, dat direc teuren van noamlooze vennootschappen uit eigen middelen de kaspositie van hun N.V.'s hebben versterkt om op 1 Mei te kunnen betalen. Deze meening stemt VTijwel overeen met een mededeellng van den directeur van het hijkantoor der Twentsche Bank, die verklaard heeft, dat 75 procent der Hille- gomsche firma's ten volle hebben betaald. De andere 25 procent zou wel terecht ko men. De heer Meskers zelde tevens, dat het later wel in orde zou komen. Wel is het een feit, dat Rijnsburg, het Westland en de Venen (Roelofarendsveen enz.) waar de bollentrekkers gevestigd zijn, niet kunnen voldoen aan hun ver plichtingen. Dit slaat natuurlijk terug op het bloembollenbedrljf in het algemeen, doch niet in die mate, dat een noodkreet geslaakt behoeft te worden. De aanleiding daarvoor kan z. i. gezocht worden in de toen nog te nemen besluiten door de j directies van de bloembollenveilingen. De Coöp. Veilingvereeniging „Hiliegom" betaalt 85 pet. uit met de toezegging van meer, zoodra de reserves het toelaten. Naar wij vernamen, zijn de uitbetalingen der veilingen te Bovenkarsoel 80 pet., Be verwijk 70 pet., Haarlem 80 pet., de Ho- baho 80 pet met kans op meer en 90 pet. tegen geheele kwijting. H.B.G. te Lisse vermoedelijk 80 pet. Deze laatste had nog niet beslist. De bollentrekkers staan feitelijk bulten de kweekerij en den handel in bloembol len zooals men die hier uitoefent. In Lisse en Noordwijkerhout zijn voor schotten aan kleine kweekers gegeven door de banken met garantie van de ge meenten Dezer dagen heeft de gemeente Anna Paulowna besloten tot rentelooze voorschotten aan noodlijdende kweekers. Te Hiliegom zijn zulke maatregelen niet genomen. Wel is er steun verleend; de menschen kregen wat geld tn handen, konden op hun land Mijven doen wat er te verrichten was en zijn niet bij de werk verschaffing ingedeeld. Daarmee waren de zwakken werkelijk geholpen, terwijl zij, die voorschotten kregen, al of niet voor de rente, in elk geval voor de terugbetaling moeten zorgen. AALSMEER. De speeltuin spoedig gereed! De hier onlangs opgerichte Speeltuin- vereenlging blijkt wel in een groote be hoefte te voorzien, gezien den steun, wel ken het bestuur schier uit alle deelen der gemeente, hetzij In den vorm van aanmel ding voor lidmaatschap of donaties, gere geld mag ontvangen. Vooral de bewoners van plan Zuid en het dorp voelen vee) voor deze nieuwe vereenlglng. Gezien dan ook de groote medewerking, is het bestuur voornemens reeds in de volgende maand den speeltuin in gebruik te nemen. Voor de kinderen zal het een zege zijn, voor de ouders een geruststelling als de speeltuin klaar is. „Bloemenlust's Klein Mannenkoor" (directeur de heer S. van Willigen) be haalde op het in De Bilt gehouden Zang concours in de derde afdeeling een len prijs met 307 punten. KATWIJK AAN DEN RITN. Ledenvergadering „De Hanze". Gisteravond hield de R.K. Midden standsver „de Hanze" een ledenvergade ring tn het Parochiehuis onder leiding van den voorzitter de heer W. Caspers die de vergadering met gebed opende, de aan wezigen een welkom toeriep om dan het woord te geven aan den secretaris den heer W. J. van Leeuwen voor het lezen der notulen. Deze werden hierna goedgekeurd. Vervolgens was aan de orde behande ling der agenda voor de a.s. Centrale Raadsvergadering te Den Haag. Het punt dier agenda betreffende het Instellen van straat- en wijkafdeelingen was voor óeze afdeeling van geen belang De afgevaar digde kreeg hiervoor vrij mandaat. Even zoo voor het voorstel Delft betreffende het nemen van beperkende bepalingen tegen z.g. uitverkoopen en opruimingen in za ken die niet opgeheven worden. Aangaan de het punt instellen van plaatselijke hulpbanken kreeg de steun der vergade ring. Tot afgevaardigde werd gekozen de heer ,W. J. v. Leeuwen, plaatsvervanger de heer A, J. Mulder. Het bestuur deelde mede dat het Hoofdbestuur met twee le den zal worden uitgebreid en zij voor stellen een candidatuur van den heer Scholten te Leidschendam te willen steu nen. De vergadering kon zich hiermede vereenigen. Op een desbetreffende vraag door den heer A. Mulder werd geantwoord dat ge tracht zal worden orw 1 Nov. a.s. een Bloempjesdag ten bate van „Santos" te houden. Op verzoek van den heer v. d. Eerg zal op de volgende convocatie ver meld worden „Installatie leden" in de ver wachting dat de pas aangemelde leden dan tegenwoordig zullen zijn. Hierna volgde sluiting der vergadering met gebed. Baldadigheid. Bij den bloembollenkweeker M. zijn per sonen, vermoedelijk behoorend tot de meergevorderde jeugd, dwars door de bol lenvelden geloopen. Zij hebben niet alleen door deze wandeling schade aangericht, doch vernielden uit pure baldadigheid vele planten door ze uit te trekken en weg te werpen. De politie, aan wie aangifte is gedaan, zal trachten de vandalen op te sporen. De burgemeester onzer gemeente mr. Woldringh v. d. Hoop, heeft het voorzitter schap der Katwijksche Burgerwacht aan vaard. KATWIJK AAN ZEE. CHR. MIDDENSTANDSVEREENIGING. BENTHUIZEN. Bij den aanvang van T nieuwe leer jaar op de openbare school werden 20 kinderen geplaatst, terwijl 6 leerlingen de school verlieten. Het aantal leerlingen dezer school bedraagt nu 148. Op de Bijz. Schooi werden 8 leerlingen geplaatst; 13 verlieten de school. Het aan tal leerlingen dier school Is 97. HAARLEMMERMEER. Gevolgen van den drank. Nabij Halfweg in Haarlemmermeer be vond zich een tweetal onder den Invloed van sterken drank verkeerende mannen. Deze in opgewonden toestand aangetrof fen sinjeuren hadden bij v. L. eenige rui ten vernield en maakten het ten slotte zóó bont, dat de hulp der politie werd in geroepen, die een der mannen arresteerde en naar Hoofddorp overbracht. Belooning voor veeljarigen trouwen dienst. Door het bestuur van de afdeeling Haar lemmermeer van de Holl. Mij. van Land bouw werd in een te Hoofddorp gehouden bijeenkomst aan een tweetal arbeiders met een toepasselijk woord een diploma uitgereikt wegens veeljarigen trouwen dienst en wel aan J. H. Dikkéboom, die onafgebroken 40 Jaren bij de familie Jac. van Splunter aan oen Sloterweg alhier is werkzaam geweest en aan D. Schreurs die 25 jaren onafgebroken in dienst is geweest van de familie Joh. Bulk aan den Sloter weg te Nieuwvennep De Stscrt no. 89 bevat de gewijzigde statuten van de Vereeniging tot Stichting en Instandhouding van de School met den Bijbel te Aalsmeer thans genaamd Ver eeniging tot Stichting en Instandhouding van Scholen met den Bijbel, Inzake de Winkelsluiting - Het advies aan B. en W. In spoedvergadering kwam de afd. Kat wijk der Clir. Middenstandsvereenigingen in Casa Cara bijeen, ter bespreking van het concept van B. en W. over de afwijkingen, die de Winkelsluitingswet kan toestaan en om de meening van de vergadering aan B. en W- ter kennisgeving te brengen. De voorzitter, de heer C. van Tongeren, opende de vergadering met gebed, waarna de heer W. van Beelen de notulen der vorige vergadering las en mededee.ing deed van de ingekomen stukken. Hierna werd voorlezing "gedaan van de uitvoerige ont werpregeling van B. en W. De vergadering ging met hei voorstel van B. en W. mee öin geen middagsluiting verplichtend te stellen, daar dit in deze gemeente niet noodzakelijk werd geacht. Wat o.a. de Zondagssluiting betreft, de meerderheid van liet college van B. en W. stelt voor om de tentjes op het strand open te stellen van 1—6 uur des namiddags. De voorzitter vindt, dat de vergadering hierover niet lang behoeft te discussieeren. Als leden van de Clirpt Mj'ie Middens'.ands- vereeniging moeten \v„ ervoor ijveren om alles gesloten te dóén zijn op Zondag; ook de tentjes op het strand. Aldus zal aan B. en W. geadviseerd worden: slechts één stem in de vergadering verklaarde er zich» Mgen. Zeer breedvoerig werd de afwijking be sproken, die B. en W. voorstellen voor het badseizoen op de eerste 5 werkdagen der week n.l. om de winkels tot 9 uur open te houden, in plaats van tot 8 uur. Dc overgroote meerderheid der leden wilde van geen afwijking der rijkswet weten, ook niet gedurende liet badseizoen. De heer G. van Duyn gaf een uitvoerig overzicht van de vrijwillige winkelsluiting om S uur, toen de rijkswet nog niet in werking was en welke goede resultaten dat gehad heeft. Persoonlijk was hij tegen de afwijking, die voorgesteld werd. Van vele zijden ondervond hij in de bijeen komst bijval. Er waren ook voorstanders van het voor stel van B en W. Daarónder behoorden de heeren L. v. d. Zwan. Jac. Haasnoot, die als groentehandelaren en fruithande laars, uitvoerig pleitten voor een openstel ling der winkels tot 9 uur. Ook de hceren Waterreus en van der Lee verdedigden dat standpunt. Vooral wenschte zij die afwijking voor de maanden Juli en Augustus. De lieer vpn Tongeren zei, dat het voor stel van B. en W. beoogt het geheele badseizoen; dat zou volgens hem zijn van den Hemelvaartsdag reeds af. In stemming gebracht was de geheele vergadering daar unaniem tegen. De heer van der Lee kwam met het voorstel om aan B. en W. te ad- viseeren van de winkelsluitingswet af te wijken gedurende de maanden Juli en Augustus en de winkels dan open te hou den tol 9 uur des avonds. In stemming gebracht werd dit voorstel met 14 tegen 7 stemmen verworpen. In het kort samengevat zal de Chr. Middenstandsvereeniging aan B. en W. auviseeren. 1. geen middagsluiting ver plichtend: 2. voor het badseizoen geen af wijking van de rijkswet; 3. geheele Zon- dagsslujting, ook van de tentjes op het strand. Na de rondvraag werd de vergadering door den heer G. van Duyn met dankzeg ging beéindigd. NOORDWITK. Dinsdag 24 Mei a.s. des namiddags tusschen 4Vi en zal er gelegenheid be staan tot kostïlooze vaccinatie en revac- cinatie in een der lokalen der openbare school aan de van Panhuijsstraat alhier. Aangifte moet geschieden ter gemeente secretarie voor 20 Mei a.s. NOORDWITK-BINNEN. Een in de Kerkstraat staande straat lantaarn is door een vrachtauto bestuurd door den heer K. ailiier omver gereden- NOORDWIÏK AAN ZEE. Verkeersongeval. Op den hoek Oranjeweg—Noord-Boule- varo had een botsing plaats tusschen twee vierwielige motorrijtuigen. De bestuurder van motorrijtuig H. 11166, de heer O. te Rotterdam reed bij het keeren achteruit tegen motorrijtuig, H. 30750, bestuurd door den heer B. te 's Gravenhage, aan, waar door dit motorrijtuig werd beschadigd. De schuld van deze aanrijding is te wijten aan den bestuurder van eerstgenoemd motorrijtuig, die bij het keeren niet voldoende heeft uitgekeken. Door een tijdelijk alhier vertoevende villa-bewoner, werd bij de politic aangifte gedaan van vermissing van een roode ijzeren bank en een tuintafel, welke waren geplaatst op een terras voor een villa aan den Rembrandtweg. De politie stelt een onderzoek naar de(n) dader(s) in. OEGSTGEEST. Loop der bevolking. Gevestigd: W. Hijrna, z. b„ Geversstr. 28, van Leiden 8 N. Vianen, d.b., Prins Hen driklaan 1, van Leiden L. Nehelman, huishoudster, De Kempenaerstr. 59, van Alphen a. d. Rijn J. W. Vodegel, schilder, Javastraat 6, van Leiden J. P. Gordijn, rijwielhersteller, Javastr. 14, van Leiden C. Linzel en gezin, aannemer, Weth. Dui venvoordestraat 13, van Onstwedde N. Verhoeven en gezin, portier, Javastraat 10, van Lelden Wed. A. A. Doornveld Kunst, Regentesselaan 21, van Leiden A. J. P. Bakkers, bouwk. teekenaar. Rijn- geestersweg 116, van Leiden Wed. B. de Keijzer—De Vink, Javastraat 2, van Leiden. M. C. C. M. Jongmans, huishoudster, Geversstraat 40, van Zlé- rikzee M. Dijkhuizen en gez., steen bakker, Javastraat 2, van Leiden E. C. Segaar, rijksambt., v. Wijtenb.weg 41, van Leiden C. C. M. Coolsma. kinderjuffr., Warmonderweg 66, van Rotterdam A. C. Saraber. kantoorbediende. De Kempenaer- straat 37, v. Rotterdam G. J. H Elfrink, adj. accountant, Warmonderweg 56, van Leiden K. Kramer en gezin, Terweeweg 61, van Leiden P. H. Kuenen, geoloog, Emmalaan 23, V. Leiden D. C. Geijskes. Fred. Hendriklaan 17, van Leiden N. A. Sloos, procuratiehouder, Rüng.straatw. 120, van Lelden C. L. M. Markx, monteur, Haarl.trekvaart 17, van Warmond, Vertrokken: P. A. G. J. van der Steen, naar Monster, Molenstraat 187 C. E. de Kuiter, U.-verpl. naar Den Haag, Seg- broeklaan 1 W. Cieremans, naar Prin- senhage. Dreef 93 D. L. v. Weije, chauf feur. naar Monster. Varenstraat 11 M. H. C. v der Spek naar Dordrecht. Oranie- laan 30 M. E. Scheepmaker, d.b.. naar Noordwijkerhout. Dorosstraat 43 Tj. Douwstra. d.b.. naar Dragten. Stationsweg 123 J. van Meurs, commies dir. bel., naar Hansweert, Rijksweg C. 12 F. J. A Mur ray, kw. zendeling, naar Paramaribo - Wed. M. van Varik, v Werkhoven, naar Den Haag, Klimopstraat 55 Burgerlijke Stand. Geboren: Frank, Z. van J. A. Goudsmit- Frank. Overleden: Antonius Johannes van 's Hooft 71 j.. geh. met C. Najêr. RIJNSBURG. De Bloemenhandel. Aanvoer en prijzen regelen zich de laatste dagen geheel naar het weer. Het is thans zoó gesteld, dat na één of twee zonnige dagen de aanvoer direct zeer groot is, met als gevolg verlaging der prijzen, terwijl koud weer. zooals het den laatsten tijd veelal is, de aanvoer en de prijzen even zoo sterk beïnvloeden, doch in andere richting als in het eerstgenoemde geval. De vroege tulpen raken op, doch daar voor komen volop Darwintulpen in de plaats en ook de aanvoer van snijbloemen is niet onbelangrijk meer. Betaald werd: tulpen per dozijn: Couleur de Cardinal 11 18 ct.; King of the Yellow 914 ct.; Rose luisante 10—14 ct.' Witte Zwaan 9-13 ct.: Bartigon 8-14 ct.; Madame Krelage 812 ct.: Baron de la Tonnaye 9—14 ct.; Pride of Haarlem 710 ct.; Clara Butt 7-11 ct.; William Pitt 813 ct.: Prof. Rauwen- hoff 913 ct.; Farncombe Sanders 711 ct.: William Copland 711 ct. Narcissen 630 ct per 100; Anemonen f. 0.70—1.20; Lathyrus 3565 ct.: Margrie ten 2540 ct. SASSENHEIM. Uit huis gezet er weer in! Gisteren werd een bewoner van een per ceel aan de Van Heemstrastraat wegens huurschuld aan de Woningbouwvereni ging uit het huls gezet. Het huisraad werd onder groote belangstelling van het pu bliek op den stoep voor het huis geplaatst. Toen tegen den avond de politie en de deurwaarder waren vertrokken, heeft de man kans gezien weder in het huis te komen en den inboedel weer binnen te brengen. Ook het gezin nam weer intrek in die woning, ln afwachting van de dingen die nu komen! Aan de Teijlingerlaan werd de familie B. in den nacht wakker door het lawaai, dat in het kippenhok gemaakt werd. Bij onderzoek bleek, dat een hond. (vroeger eigendom van een buurman! in het hok had weten te komen. Een tweetal kippen was reeds verscheurd. Doordat men den hond wist te verjagen, werd erger voor komen. Gisteravond reed een personen-auto op een voor de spoorboomen wachtenden wielrijder in. De man werd tegen den grond geworpen, doch bekwam geen ern stig letsel. Zijn rijwiel werd zwaar bescha digd. Daar wielrijder en automobilist bei den naar Den Haag moesten, werd de fiets ingeladen en zoo de weg vervolgd. De 1 schade werd vergoed. VOORSCHOTEN. Bloemendiefstal. Van den tuin van den heer v. d. L. is een partijtje bloemen gestolen. Het betrof nieuwe soorten en het afsnijden is zeer slordig geschied. Er is proces-verbaal op gemaakt. De vermoedelijke dader is be kend. Wel een verschil! De veiling van bloembollen ten bate van het Orgelfonds van de Ned. Herv. Kerk heeft dit jaar f. 438.50 opgebracht. Ver leden jaar was de opbrengst f. 1878.75. Onze plaatsgenoot H. Smit slaagde voor het examen 3den stuurman groote vaart. WARMOND. Loop der bevolking. Gevestigd: H. A. v. d. Sleet, komende van 's-Gravenhage - P. H. Wéstgeest, komende van Veghel J. N. v. d. Geest, komende van Alphen H. J. van Weert, komende van Rijswijk D. J. Gelder, komende van Olst A. v. d. Willik, komende van Am sterdam W. Greeve, komende van 's-Gravenhage W. Niesing, komende van Amsterdam E. H. Claasen, komende van 's-Gravenhage E. Kruger, komende van 's-Gravenhage D. van Heest, komende van Amsterdam. Vertrokken: J. Potasse naar Heerde E. J Schoneveld naar Loosduinen J. Beu- gelsdijk naar Leiden A. G. Jongejan naar Amsterdam C. L. M. Marks naar Oegstgeest M. Cassan naar Oegstgeest F. Eppings naar Rijswijk M. Teeu- wisse naar 's-Gravenhage A. M. van Schie naar Hazerswoude M. H. Handel naar 's-Gravenhage G. de Nier naar Lisse M. J. W. van Egmond naar Soest. Door B. en W. is aan het Dorus Rij kersfonds en aan de Vereeniging tot be vordering der belangen der T B.C.-patiën ten vergunning verleend tot het houden van een collecte in deze gemeente. WASSENAAR. Tuinbouwvereeniging „Wassenaar en Omstreken. In het Wapen van Wassenaar hield bovengemelde tuinbouwvereeniging haar maandeMjksche ledenvergadering. Door den 2en voorzitter, den heer A. J. van Duivenvoorden, werd de vergadering met een kort woord geopend waarna door den secretaris, den heer J. v. d. Berg de uitvoerige notulen werden voorgelezen en onaer app'.aus vastgesteld. Aan de orde was dan de verkiezing van een commissie van Toezicht op dè cursussen. De inmiddels aangekomen voor zitter. de heer A. G. van Tol, deelde mede dat hij zichzelf niet meer herkiesbaar stelde en ook de heer P. Midavaine wenschte niet meer in aanmerking daarvoor te komen. Na deze mededeelingen werd tot stem ming overgegaan en gekozen werden de heeren M. Spuké (aftredend), P. Zegwaard en H. A. N. Jansse. Door den voorz. werden vervolgens tot jury leden benoemd om 't ingezondene te keu ren zoowel voor het pimtenstelsel als de uitgeschreven prijsvragen de heeren H. A. N. Jansse, C. Filius en G. v. d. Berg. Na de pauze bracht bovengenoemde jury bii monde van den heer Jansse verslag uit: Voor prijsvraag I, luidende vier soorten of variëteiten b'0 2iende hees'.ertakken, van ieder ten hoogste 5 takken werd toegekend aan J. Th. Groenewegen en D. de Rooij ieder een lsten prijs, N. v. d. Heuvel 2e en J. Anderson 3e prijs. Voor prijsvraag II, luidende de mooiste groep bloeiende planten van den kouden grond werd aan den inzender de heer P. H. Kelderman een 2en prijs toegekend. Voor het puntenstelsel werden voorts toegekend voor 2 Rhemania Angulata 10 punten; 1 Adianthum Cineatum 9 p.; 2 Nidulanum Meijendorfer 10 p.; 1. Phylo- cactus Ackermann 10 p.; 1. Lanserera Laurenti 10 p.; 1 Anthurjum Scherzerianum 10 p.; 1 Isolepis Gracilis 8 p.: 1 vaasje Roem van Darmstadt 8 p.: 1 Cystode!ra Fulgida 10 p., inzender J. Sietinga; 2 Hoe- manthus Multiflora 8 p., inz. G. A. Henkes; 1 mandje doperwten 9 p., inz. J. Anderson; 2. Calseolaria's Grandiflora 9 p.; 2 Calsularia's Rugora 9 p.: 1 Archi medes 9 p.; 1 vaas Lathyrus precox gem. 10 p.; 2 bloemkool Haagsche vroege 10 p.. inz. D. de Gans; 1 Lycaste Aromatica 10 p.. inz. P. Zegwaard. Hierna werd door den heer J. v. d. Berg eer beknopt verslag u.tgebracht om trent de gehouden excursie naar Rotterdam ter bezichtiging van „Primavera". Deze excursie was zeer geslaagd, er viel veel leerzaams waar te nemen en veel schoons te bewonderen. Hierop kwam ter tafel de bespreking van eventueel te houden cursussen. Na breedvoerige bespreking werd beslo ten een cursus te houden in aanleg en onderhoud van tuinen en in principe finantieel te steunen een cursus in per spectief teekenen. In de volgende vergade ring zal hierop nog nader worden terug gekomen. Hierop werd den beiden aftredenden Commissarissen van Toezicht hartelijk dank gebracht voor het vele, dat zij in die ïunctie gedurende tal van jaren hebben verricht, waarna door den voorzitter deze vergadering werd gesloten. evenals alle andere onmisbare dingen vulpenhouder potlood portefeuille, enz. v/elke een man niet kan missen. eenig op de wereld l«4opo»nJ* band .nB.y.rkrulf, Pilji75ctO 9471 HEDEN; Nutsgebouw Jeruel-oonferetiüe j Jaarvergadering Voiksgebouw: vriendengroep. Oegstgeest (Irene): Prop.-avomi Jeugdcomité, 8 uur nam. Katwijk aan Zee: Gemeen!», Mulder (Voorthuizen) 7'/, uur na Donderdag. Breestraat 19: Ver. tot Bevorte den Bouw van Werkmanswoning, nam. De Burcht: Vergadering lnw», smelterij 81/. uur nam. Concordia: Vergadering R.K.V.P. nam. Nutsgebouw: Jeruel-conferentk 8 uur nam. Marekerk: KerkhersteL Sprti Groot Enzerink, ds. Groenenberjl Lateijn, 81/4 uur nam. 1 Oegstgeest (Irene)Prop.-avoni j Jeugdcomité, 8 uur nam. Rijnsburg (zaal Verbree): vereen. „Wederzijdsch Belang" 3 Stadzaal: Uitvoering der BurpJ school. 8 uur nam. Den Haag (ZB. Koffiehuis, (J markt)Alg. verg. v. aandeelhoaii Levensverz. Mij. „'s-Gravenhagi',| nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd 3 Het Geheimzinnige masker en dT| eener Vrouw. Woensdag en Zaterdag n.m. 2 oa] dag 2 uur en 4 uur 30 nm. City-Bioscooo Haarlemmerstr. ld „Export in Blond". Woensdag en Zaterdag run. 21 dag 2 uur en 4 uur 30 nm. Luxor-Theater. Stationsweg „Inspiration". Woensdag en Zaterdag nm. 2 c dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. Trianon-Theater Breestraat. 81 „Een Uurtje met Jou". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 u dag 2 uur en 4 uur 30 nm. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieu (j kunde- Consultatiebureau rooi i kinderen Halftwee tot 3 uur on| ting tegen diphterle 45 uur i Donderdags; Inst v Praerentt neeskunde Consultatiebureau holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en ZondagsdiL apotheken wordt van Maandag 91 met Zondag 15 Mei a.s. (lsten P T waargenomen door apotheek: C. 81 N. Riin 18, telef. 523. Maandag 16 Mri (2en Pink: waar anoiheek: P. du Croix, Raps| telef. 807. DE „PRIMAVERA". Door de stichting „PrimaveraJ terdam zijn nog de volgende i' toegekend Aalsmeersche Tuindersbond te 4 groote „Primaveia"-eereprijs, »ij door den heer B. C. D. HanegraMf zitter der stichting. Firma D. Baardse Dzn. te Aak® veren medaille der K. van K. en Rotterdam. Firma Ravensberg en Boer te firma G. de Ruiter te HazerJW» Ballego en Zn. te Leiden zilveren 4 vera"-medaiile. Overzicht onzer belanjnp Veemarkten. In verband met de slacliterssfe Denemarken, die volgens nog cieel bevestigde berichten reeds heven kon de Hollandses direct de varkens een paar cent f* duurder verkoopen en vele heoK3 ook van geprofiteerd. Niet aitf? de zouters die voor de EngeWI zijn bestemd veel beter worden maar ook de prijs van de zwart liep een paar cent op. zijn in de laatste 0-. op de markten, doch ook direct boer groote kwantiteiten Iicd* voor de baconb2reiding opgeK°ch een mooie opruiming is voo£or,j grooten voorraad en dit geert me prijzen nu eenigszins zullen WBj den. Te meer daar op 't oogeo een levendige belangstelling f®8" spek, voor het buitenland.. Dit is in ieder gaval een Merkwaardig, valt er de ook op de slachtvee-afdeelingen runderen en kalveren een veel lust te constateeren. Niet allee" damsche markt werd vlugger jrt" wat hoogere prijzen, maar ook aam, Purmerend, Groningen werd duurder en veel vlugger Gebruiksvee en weidevee pk j Groningen wel iets vluggerv en ruim prijshoudend. Op de P markten als Pui nier 2nd en R'51 ren de aanvoeren wel berin? I doch het was op de hande' invloed. Het verloop was WL dend. De schapenhandei was o\ zeer lust doos, terwijl voor de ren op zeer lage prijsbasis a f. 6 per stuk wat meer K°°r getoond. VAN 1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6