LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 10 Mei 1 BURGERL. STAND V. LEIDEN ViSSCHERUBF.BiCHTEN. SCHEEPSVERBINDINGEN. BUITENLAND. GEDROOMD GELUK. Bij de wedrennen te Boedapest heeft gisteren een vrouw 13.628 pengö (f. 2700> gewonnen, het 2726-voudlge van haren Inzet op twee outsiders, waarvan zij de nummers gedroomd schijnt te hebben. De vrouw was heelemaal in de war en moést door politie met een auto naar huis ge bracht worden. MOORDAANSLAG BERAAMD OP LILIAN HARVEY? Bij het verhoor door de Berlijnsche po litie van den moordenaar Ernst Waldow is komen vast te staan ,dat hij met behulp van een jongen man een roofoverval be raamde op een Berlijnsche filmactrice. Naar de pohtie thans mededeelt, be treft het een uitgewerkt plan, (waarbij een teekening van het huis) om de fllmac- trice Lilian Harvey te vermoorden en ver volgens te berooven. De overval zou men op denzelfden avond plegen, als waarop het echtpaar Baar werd vermoord. FAMILIEDRAMA IN BELGIË. In den nacht van Zondag op Maandag heeft te Zellick een 32-jarige vrouw eerst haar 37-jarigen man ernstige verwondin gen toegebracht en daarna haar drie kinderen, een Jongetje van zeven en twee meisjes van 3 jaar en een van een maand met een scheermes afgemaakt. Uit het onderzoek ls gebleken dat de vrouw in een vlaag van zinsverbijstering heeft ge handeld, De toestand van den man is zorgwekkend. DOOK DEN BLIKSEM GETROFFEN. Het groote vliegtuig Horatius van de luchtlijn Londen—Parijs, dat gistermiddag te 12.30 Croydon verlaten had, ls 13 mi nuten na 't opstijgen door den bliksem getroffen, waardoor het vrij ernstig be schadigd is. Niettemin wist de piloot zijn toestel met bekwamen spoed op den grond te zetten, zoodat hijzelf en de passagiers ongedeerd bleven. De reizigers zijn met een ander toestel naar Parijs doorgegaan. Na de huiselijke ruzie: „Wacht even ik ga mee naar je moeder." GEBOREN. Aantje d. v. A. W. Dubbeldam en F. A. Verbeek Johannes z. v. M. Ouwersloot en E. Broekhuis Cornelis Johannes z. v. J. Boon en C. H. Opdam Sophia Johanna v. C. de Wilde en P. M. G. Sjardin Thomas z. v. C. Cuperus en G. Kreijger Coenrades Petrus Aloysius z. v. A. H. Visser en E. G. Ie Noble Jaeoba d. v. H. Schouten en W. S. F. van Weeren. GEHUWD: W. B. A. Perqum jm. en S. P. G. Brons jd. L. Verschragen jm. en P. H. Wijsman jd. J. Th. Wurzer jm. M. M Verhoeven jd OVERLEDEN. A. te Water d. 18 j. S. Fuld d. 10 j A. van Steenbergen m. 65j. N. Taverne zn. 21 mnd. G. J. Langelaan zn. 7 jaar. 1JMU1DF.N, 10 Mei. VISCHPR1JZEN. Tarbot per K.G. f. 1.15—0.85, Griet per kist van 50 K.G. f. 52—16.50, Tongen per K.G f 1.30-0.75, Middelschol per kist van 50 K.G. f 32-17, Zetschol f. 3014. Kleine Schol f. 22—4.50, Schar f. 7—3 80 Tongschar f. 21.50-20, Vlecten per stuk f. 2.50-1.85 Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f 9.50-3. Middel Schelvisch f. 23—20 Klelnmlddel Schelvisch f. 19—14, Kleine Schelvisch f. 15—8.50. Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.32—19, Gullen per Inst van 50 K.G. 1,14—9. Lengen per stuk 1.1—0.65 Heilbot per K.G. f,0.95—0.75, Wijting per kist van 50 K.G. f. 11.50—9.50, Koolvisch per stuk f. 0.33—012, Makreel per kist van 50 K.G f. 12-8.50. Aangekomen 6 Stoomtrawlers: 1JM. 175 met f.2572, [JM, 158 met f.1302 1JM. 14 met f.2164. IJM. 147 met f.2434 IJM. 197 met f.3029, IJM. 32 met f.2046. 2 kotters: E. .390 met f. 870. G. 1754 met f.33. 1 logger: KW. 70 met f.456. De navolgende passagiersschepen zijn morgen in radio-telegrafische verbinding met de daarnaast vermelde kuststatlons en via die stations rechtstreeks te berei ken. (Medegedeeld door de N. T. M. „Ra dio-Holland" N.V.). Baloeran, Scheven. Radio Chr. Huy- gens, idem - Costa Rica, idem Crijns- sen, Rugby Radio Flandria, Scheven. Radio - fndrapoera Idem - Kota Pinang, Colombo Radio Maasdam Rugby Radio Oranje Nassau. Rugby Radio P. C. Hooft, Scheven. Radio - Poelau Tello Co lombo Radio - Sibajak Scheven Radio Statendam, idem - Stuyvesant. Ouessant Radio Tarakan, Messina Radio Vo- lendam. Scheven. Radio. DE Al.GEMEENE TOESTAND. De conferentie van Lausanne Militair verdrag der Kleine Entente. De Fransche regeering heeft toegestemd in het voorstel der Britsche regeering de conferentie van Lausanne den 16en Juni a s. te doen aanvangen. Zij heeft zich te gelijkertijd accoord verklaard met het door Engeland voorgestelde algemeen pro gram. In het Roemeensche Ministerie van Bui- tenlandsche Zaken werd een nieuwe mili taire overeenkomst der Kleine Entente door den Roemeenschen minister van Bui- tenlandsche Zaken, den Roemeenschen chef van den staf, den Tsjecro-Slowak- schen en den Zuid-Slavischen gezant on derteekend. Het verdrag is tegelijk ook in Praag en Belgrado onder-teekend. De oude. toestanden Woensdag a.s. zal de begrafenis plaats vinden van den overleden directeur van het Internationaal Arbeidsbureau Tho mas. Wie hem zal opvolgen, is nog onze ker. Men noemt den Engelschman Butler, den plaatsvervangend directeur. DUITSCHLAND. De Rijksdag bijeen. O.ngeldige stemming in Hessen. Gisteren is de Rijksdag bijeengekomen. President Loebe wijdde eenige woorden aan den afschuwelijken moord op Doumer en het overlijden van Albert Thomas, die door de afgevaardigden staande werden aange hoord. Aan de orde was de schulddelgingswet. Minister Dietrich werd door de commu nisten begroet met den uitroep: „de cura tor van den faillieten boedel heeft het woord!" Dietrich zeide dat de wet een tweeledig doei heeft. n.l. om de credieten te behan delen die uit hoofde der noodverordeningen en andere verplichtingen noodzakelijk zijn en vervolgens om de delging der vlottende schuld te regelen. Deze schuld bedroeg op 31 Maart 1930 ruim 1938 millioen minder. Door de Kreuger-leenlng is echter een be drag van 293 millioen vlottende schuld in gefundeerde schuld omgezet. Het Duitsche rijk is dus in twee vorige noodjaren, niet dieper in de schuld ge raakt. Het zal echter niet mogelijk zijn de vlot tende schuld geheel door uitgifte van schatkistbiljetten te dekken, aangezien eerst de tekorten van 1930 en 1931 wegge werkt moeten worden. De gefundeerde schulden bedragen op 31 Maart 1932 10 208 millioen of 300 millioen minder dan op 1 Sept. 1930, In dit bedrag is de Younglcening van 1473 millioen be grepen. Van dit bedrag heeft de regeering niets ontvangen. Twee derden zijn als herstelbetaling naar de Entente gegaan, het andere derde is aan de rllkspost en d- rijksspoorwegen ten goede gekomen. Op grond van verschillende berekenin gen kwam spr. dan tot een totale schuld van l'/j milliard voor buiten<"wone uitga ven Alle andere schulden komen op reke ning van de herstelbetalingen. Ten gevolge var. de credietcrisis heeft het Rijk ver plichtingen op zich moeten nemen van 1115 millioen. Slechts een klein gedeelte van dit bedrag ls rechtstreeks voor het Rtik uitgegeven; 200 tot 250 millioen zijn borgstellingen voor de Danat-bank en an dere instellingen. Drie kwart van het aan- deelen-kapitaal der Dresdener bank staat hier tegenover. Het effectieve verlies voor de Rijksbank uit deze credlet-operaties zal 185 millioen bedragen. Uit het jaarverslag van de Rijksbank blijkt voorts dat de regeering nog voor 684 millioen borg is. Hiervan zijn ruim 212 mil lioen afgegaan tot September 1931. Dus blijft voor het Rijk nog een bedrag van 472 millioen over waarbij echter nog 777 millioen van de Duitsche bank komen, zoo dat het Rijk op 1 October 1931 borg was voor 1249 millioen gefundeerde schulden. Hierna gaf spr. een voorloopig overzicht van d= vooruitzichten der h»<rrooting 1932- 1933. Het vorig taar waren de uitgaven voor werkloozen 3.3 milliard plus 900 millioen voor crisis-ondersteuning en 230 millioen vont schotten aan de gemeenten. Het is on mogelijk voor den komenden winter be trouwbare schattingen van de uitgaven voor de werkloozen te maken. Niet alleen zullen deze uitgaven afhangen van den toestand op de arbeidsmarkt, maar ook van voortzetting of totstandkoming van den val der prijzen. De Nazis hebben diverse moties van wantrouwen ingediend. Verder zal de fractie voorstellen doen tot ontbinding van den Rijksdag en tot onmiddellijke op heffing van het S.A.-verbod, verder voor stellen de noodverordening van 3 Mei over de zoogenaamde demilitarisatie der vereenigingen op te heffen. Bovendien stelt de fractie, evenals de communisten, een amnestie voor voor strafbare daden, gepleegd uit politieke overwegingen. Van de Rijksspoorwegen wordt de wijzi ging der bepalingen over verlaging dei- spoorwegtarieven verlangd in dien zin, dat verlofsreizigers slechts dan tariefsver laging verkrijgen, wanneer het verlof bin nen de Duitsche grenzen doorgebracht wordt. De Duitsch-nalionale Rijksdagfractie heeft voorgesteld internationale stappen te ondernemen, om: 1. Danzig te beschermen tegen de be dreiging door Polen; 2. het gebied van Memel op grond van het zelfbestemmingsrecht der volkeren, weder bij Duitschland te voegen; 3. krachtig de herziening der Oostelijke grenzen in te leiden. Een verder voorstel van de Duitsch- nationalen eischt, dat men zal afzien van de beperking van den wettelijken arbeids tijd tot 40 uur en van het verbod van alle overuren boven de 48. Het gerechtshof voor den Staat Hessen heeft het protest der Economische Partij, inzake de verkiezingen voor den Hessl- schen Landdag op 15 November 1931 uit voerig behandeld en deze verkiezingen on geldig verklaard. Het besluit dat de Landdag van Hessen moet worden ontbonden is onherroepelijk en wordt direct van kracht. De verkiezingen voor den nieuwen Landdag zullen 3 Juni gehouden worden. FRANKRIJK. Lebrun zal Doumer's opvolger zijn. Typeerend is, dat thans, nu de verkiezin gen achter den rug zijn, de vraag, wat voor figuur de dader van den moordaanslag op president Doumer. Gorgoelof, is geweest, plotseling is verstomd De vermoorde is opgebaard in het Elysée en gisteren hebben reeds duizenden voor den doode gedefileerd. Vier hoogere offi cieren hebben bij de baar de eerewacht betrokken. Het stoffelijk overschot van Doumer zal niet in het Pantheon worden bijgezet, doch vandaar naar het familie graf worden vervoerd. Gok de Belgische koning zal de begra fenis bijwonen met den Belgischen pre mier Renkin. Den moordenaar was ambtshalve de ad vocaat Geraud als verdediger toegewezen. Deze heeft de opdracht geweigerd met verwijzing naar de vriendschappelijke be trekkingen tusschen zijn familie en die van Doumer. Hedenmiddag zal Doumer's opvolger worden gekozen. Het zal zonder twijfel de Senaatsvoorzitter Lebrun zijn, daar Pain- levé zich heeft teruggetrokken. Painlcvé heeft, nadat hij overleg ge pleegd had met het bestuur der Radicale Senaatsgroep en met eenige zijner poli tieke vrienden, de volgende verklaring aan de pers doen toekomen: Vele afgevaardig den, die den wensch koesterden elk even tueel meeningsverschil tusschen den door de aftredende Kamer te kiezen President en de nieuw gekozen Kamer te vermijden, hadden Painleve dringend verzocht zich candidaat te stellen "voor het President schap, om den overgang van de eene Ka mer naar de andere te vergemakkelijken. Deze overweging schijnt echter door tal rijke republikeinen in den Senaat niet ge deeld te worden, voor wie het er in de eerste plaats opaankomt een dubbele can- didatuur te vermijden. Paul Painlevé deelde daarom zijn vrienden mede. dat hij geen candidaat zal zijn. Lebrun is dus als eenig candidaat over gebleven en zal dus vrijwel eenstemmig worden gekozen; behalve eenige enkelin gen zullen alle partijen hem steunen. Gezien de vereenvoudiging van den toe stand kan worden verwacht,, dat de ver kiezing te Versailles vóór 5 uur is beëin digd. De nieuwe staatspresident zal zich dan geheel "volgens het protocol in gezel schap vail den minister-president en ge volgd door een eere-garde te paard per auto naar Parijs begeven, waar zijn eerste bezoek het stoffelijk overschot van zijn voorganger geldt, wijlen president Doumer. Lebrun is 29 Aug 1871 te Mery le Haut in de Maasstreek geboren. Hij werd mijn ingenieur en heeft als zoodanig verschil lende technisch-wetenscharmeliike werken geschreven. Hij was van 1900 tot 1920 Ka merlid en behoorde steeds tot de midden partijen bekend als radicale linkerzijde, van de richting-Tardieu dus. In 1920 tot Senator gekozen, liet hij zich inschrijven in de republikeinsche unie, de groep van Poincaré. Hii was meerdere ma len minister. In 1911 minister van koloniën in het. ministerle-Caillaux en hij behield zijn portefeuille in de niinisteries-Poincaré van 1912 eh -Doumergttë" 19131914. Tijdens den oorlog was hij in het mi- histerie-G'lemenceau. dat in 1917 optrad, minister van de blokkade en bij den wa penstilstand, toen dat ministerie werd op geheven, kreeg hij de portefeuille van het herstel der verwoeste gebieden. Een Jaar geleden volgde hü Doumer op op den presidentszetel van den Senaat. Direct na zt1n verkiezing zal er een ka binetscrisis zijn. Tardieu trekt uit den ver kiezingsuitslag de noodzakelijke conse quenties en gaat heen. Voor Herriot of voor wien anders, zal nog moeten worden afge wacht! RUSLAND. De besprekingen inct Turkije. De Turksche delegatie is onder leiding van Ismet Pasja Zondag via Sebastopol naar Turkije teruggekeerd. Op het station was de geheele Russische regeering, onder leiding van Molotof aanwezig. Litwinof reist met het gezelschap mede tot Sebasto pol. Hij neemt, de gelegenheid te baat om de onderhandelingen inzake de bizonder- heden voor een Turkse h-Russische samen werking te beëindigen. Naar verluidt zijn de economische on derhandelingen tusschen Turkije en Rus land tot nu toe nog niet beëindigd. Er werden slechts zekere schikkingen getrof fen. welke nog door de beide regeeringen moeten worden bekrachtigd. Het gaat voorloopig om het volgende: 1. De Sovjetregeering verstrekt Turkije een leening tot een bedrag van 17 millioen gouden roebels. 2. In deze leening zijn inbegrepen cre dieten voor de levering van Russische machines en textielwaren aan Turkije. 3. Een klein deel wordt aan de Turksche regeering in goud uitbetaald. 4. De overeenkomst heeft een zuiver fi nancieel karakter en brengt geen politieke verplichtingen mee. 5. Van Russische zijde werd de wensch uitgesproken den Russischen uitvoer uit te breiden hetgeen thans ten deele geschiedt door de leveringen van machines, textiel- en andere waren. 6. Moskou behoudt voorts het naphta- monopolie in Turkije. De voorwaarden in zake het verder bestaan van het monopo lie worden later opgesteld. 7. De Sovietregeering verplicht zich een zeker kwantum Turksche waren te betrek ken, dat in verhouding tot de vooraf gaande jaren grooter is. 8. De leening moet in 15 jaren worden terugbetaald. JAPAN. Bom in Amerik. consulaat. Een bom is geworpen tegen het consu laat der V. S. te Nagasaki. De bom. die van zeer primitief maaksel was, en naar men gelooft in den ingang van het kantoor geworpen werd uit een voorbijrijdende auto, veroorzaakte een brand, die spoedig gebluscht was. DE VOLKENBONDSRAAD. GENEVE. 10 Mei. (V.D.) De Raad van den Volkenbond behandelde heden een aantal kwesties inzake Danzig van prin- cipieele beteekenis. In de rapporten van den rapporteur den Engelschen onder staats-secretaris van Buitenlandsche Za ken. Eden. bleek, dat de Raad van den Volkenbond de beslissingen, die de Vol kenbondscommissaris te Danzig tot dusver heeft genomen zonder uitzondering beves tigt. Inzake Gdinge wordt vastgesteld, dat Po len de verplichting heeft de haven van Danzig te gebruiken. De hooge commissa ris zal thans beide partijen scherper over deze zaak hooren. Daarna za! zoo spoedig mogelijk een nieuwe commissie van des kundigen bestaande uit juristen en econo men bijeenkomen. De kwestie van de spoor wegen in Danzig werd definitief opgelost. Inzake de directe actie heeft de rappor teur de instelling voorgesteld van een com missie van juristen. Massigly (Frankrijk) en Zalesky (Polen) verzetten zich hierte gen. Tenslotte yrerd aan den rapporteur opgedragen persoonlijk overleg te plegen met vooraanstaande juristen en nog gedu rende deze Raadszitting een definitief voorstel te doen. NEVILLE CHAMBERLAIN OVER ZIJN VALUTA-POLITIEK. LONDEN, 10 Mei. (V.D.). In den loop der financieele discussies in het Lagerhuis deelde de kanselier van de schatkist Neville Chamberlain mede, welke motieven hem hadden geleid tot opheffing van de indertijd door Snowaen voorgestelde her ziening der landbelasting. Voorts deelde hij mede, rekening te zullen houden met de wenschen van de zijde- en kunstzijde industrie en een voorloopig aanvullend tarief te zullen invoeren. Hiertoe zal een speciaal financieel voorstel moeten wor den gedaan, dat door het Lagerhuis zoo spoedig mogelijk moet worden afgehandeld. De adviseerende tariefcommissie was ver zocht, een onderzoek naar den toestand van de zijde-industrie in te stellen en een „wetenschappelijk" douanetarief ervoor uit te werken. Vervolgens besprak Chamberlain de prijzenpolitiek en verklaarde, dat de En- gelsche regeering de aanpassing der groothandelsprijzen zou begroeten, aange zien deze kwestie nauw met de goudprij zen samenhangt. Chamberlain herinnerde o.a. aan de Amerikaansche verhoudingen. Met een voorstel tot het houden van een goudconferentie kon hij niet accoord gaan. Er werden reeds genoeg conferenties ge houden en het doel zou ook zonder con ferentie bereikt kunnen worden, aange zien in Amerika dezelfde stroomingen aan het werk zijn als in Engeland. Men kon niet verwachten, dat Engeland met behulp van zijn valuta de prijzen zoodanig kon vormen als het wilde. De Engelsche re geering wenscht niet, dat het Engelsche Pond boven zijn huidigen stand stijgt. De kanselier van de Schatkist verwachtte, dat men een periode van goedkoop geld tege moet gaat en sprak de hoop .uit dat de algemeene richtlijnen van de door hem gevoerde valutapolitiek, tezamen met goedkooper geld en de nieuwe tariefpoli- tie, voldoende vertrouwen zullen scheppen om öaardocj een wereldopleving van het bedrijfsleven mogelijk te maken. LONDEN 10 Mei. (Reuter). De kanselier zal heden in het Lagerhuis de nieuwe rech ten op zijde voorstellen. lo. Behalve de huidige rechten op zijde zal nog 10% van de waarde worden ge heven voor draad en geweven stof. geheel of gedeeltelijk van kunstzijde of purzüde. 2o. Kledingstukken, geheel of gedeelte lijk vervaardigd uit pure zijde of kunst zijde zullen eveneens met 10% van de waarde worden belast. 3o. Deze invoerrechten zullen worden te rugbetaald. indien de zijde weer wordt uit gevoerd. of indien goederen, geweven van de geïmporteerde zijde worden uitgevoerd. VEREENIGDE STATEN. Dreiging met opstand. Er bestaat een ernstig gevaar voor een opstand der 8 millioen werkloozen in de Ver. Staten, tenzij de regeering maatre gelen tegen de werkloosheid treft, ver klaarde McGrady, de vertegenwoordiger der Amerikaansche federatie van den ar beid in zijn verhoor door de commissie uit den Senaat, die het wetsvoorstel van Cos- tigan bespreekt, dat de uitgifte voorstaat van een leening van milliard dollar, om voorschotten aan de Staten en gemeenten mogelijk te maken. McGrady zeide, dat de poorten voor de revolutie wijd open zullen gaan, wanneer het rijk van den honger voortduurt of zich uitbreidt. Men heeft de beteekenis van een aantal onlusten in industrieele steden trachten te loochenen, door te ver klaren, dat zij veroorzaakt waren door communisten, doch deze menschen heb ben niets te maken met communisme. Zij willen enkel brood. De secretaris der weldadigheidsinstel lingen in Pennsylvanië verklaarde, dat deze Staat zich tegenover een onbeschrij felijke economische en sociale crisis be vindt. Drie millioen menschen zijn zon der geregelde inkomsten. Een millioen ontvangen of vragen hulp: geen enkele ontvangt voldoenden steun. De directeur der weldadigheidsinrich tingen to Chicago verklaarde, dat Chicago 700.000 werkloozen telt en zeide nog: Op 15 Juli zullen wij zonder hulpmiddelen zijn. o UIT HET VERRE OOSTEN. Japansche versterking naar Mnndsjoerije. De Japansche regeering overweegt, naar uit gevoegde bron verluidt, haar troepen in Mandsjoerije te brengen op een totaal sterkte van 50.000 man. ten einde de „vrij- scharen"-beweging volkomen te onder drukken. Japan rekent er op dat mili taire acties zullen moeten worden onder nomen in Mandsjoerije gedurende het ge heele voorjaar en den zomer. Waarschijn lijk zullen ook eenige beproefde troepen- afdeelingen uit Sjanghai naar Mands joerije worden gedirigeerd. In Japansche militaire kringen is men nog steeds van meening dat de „vrijscharen -beweging onder het geheime opperbevel staat van maarschalk tsjang Kai Sjek. die zich weer in het bezit van Mandsjoerije zou willen stellen. HET ONDERZOEK NAAR DEN MOORDAANSLAG OP ty|J PARIJS, 10 Mei (V. D.i. GIswl een getuige, een Russisch enW.'l wiens oordeel men aanvankelijk,' waarde hechtte, een verklaring i die men van meer belang vindt zij zou kunnen bewijzen, dat (L_ zich inderdaad in Rusland heel;! houden en op goeden voet met de autoriteiten verkeerde. De getui» klaarde, dat hij in de toto's, dlej,-J sche pers van den moordenaar nil zekeren Tsjoelkoff herkend heelt de jaren 1923 en 1924 als medlcujJ zaam was te Malkop in Zuld-R-I Waarschijnlijk zal Gorgoelof dezer met dezen getuige geconfronteerd t COMMUNISTISCHE INTERPEIJ PARIJS. 10 Mei. (Reuter), -j,] munistische afgevaardigde Doric J een interpellatie aangekondigd over J gelegenheid van den moord op pjj Doumer tegen de communistisch J ingebrachte beschuldiging. Men tp op, dat de communistische partij t alle aanslagen als politieke strijto heeft verworpen. BLOEDIG FAMILIEDRAMA STENDAL iSaksen), 10 Mei. ivjl In den algeloopen nacht heelt tel Moenringen de 21-jarige vrouw vijl daglooner Kurt Reimann haar ma-l een bijl vermoord en haar schooniJI die bij het gezin op bezoek was, ziujl den schedel gewond. De vrouw vluci* liet zich bij Gross Moehringen dool trein overrijden. Er bestond reeds eenigen tijd t het gezin, aangezien de man zich vrouw wilde laten schelden. De r volvoerde haar daad 's nachts, tcre.il man en haar schoonmoeder sllejel man was op slag dood terwijl cel vrouw naar het Johanniter-ziekeral Stendal werd overgebracht en na a uren overleed. De jonge vrouw, fcl clen D-lrein Hannover-Stendal werjl reden, was eveneens op slag dood.) kinderen, van 1 en van 2 jaar, l achter. UNIVERSITEIT GESLOTE! LIMA (Peru), 10 Mei. (Reuter), regeering heett de universiteit tatl Mare doen sluiten, aangezien zij ij scnouwt als een ware naard van S Russische propaganda. VLIEGERS-VERLOVING. LONDEN, 9 Mei. (Reuter), beicena gemaakt de verloving nfl vlieger Moinson en de vliegste Jonnson, weiKe laatste bekenu is den door haar vluchten Engij Australië. o TWEE PERSONEN IN EEN AtK| VERBRAND. GREVENBROICH (Westfalen), 1)| (V.Dtl. Gisteravond gescmedai scnen Noitnausen en Hemmerc: ernstig auto-ongeiuk. Een uit de r van juencn Komende auto. waa: personen zaten, Kwam bij net mnai eenige wielrijders in botsing K vraentauto en aoordat de benzineiii plotte, raaKte de auto uit Juelicnis Terwijl de chaulteur, zij het <k levensgevaarlijke brandwonden ke: den gered, verbrandden de beidt inzittenden, een dame en een heer, De ertauffeur werd naar het zieken: Neuss overgebracht. DE „GRAF ZEPPELIN" WEER FRIEDRICHSHAFEN, 10 Mei (VT luchtschip „Graf Zeppelin" is hece. lend tegen half negen van zijn viuch Zuid-Amenka teruggekeerd. Het schip heeft de thuisvlucht in een tijd volbracht, daar de vliegtijd tan nambuco naar de Bodensee slechts uur duurde, tegenover een gemiai normalen vliegtijd van ongeveer Si Dit vindt zijn oorzaak in de gunstige richting gedurende de vlucht en nk minst ook in de goede navigatie. Te kwart voor negen vloog het schip boven het vliegveld en daal: 30 M. Het wierp door middel w parachute twee groote postzakken at echter een buitengewoon sterke wind woei, die een snelheid had var per seconde, kon het luchtschip landen, ook niet bij een tweede pop 9.10 uur. Aan boord bevinden zich dertien giers. ik DE ACRON IN GEVAAR! RORT WORTH 10 Mei (Reuter groote militaire luchtschip Acronish een tocht naar de kust van dt Oceaan door een hevigen storm geï Alle bewoners van San Angeio bijeengeroepen, om te trachten het li schip te doen landen, doch de vut hinderde dit. Het luchtschip verdween in de van Christoval; men is zeer ongel® zijn lot. Later is da Acron gezien in Texn luisterende naar het roer. TWEE DOODEN BIJ MOTOR0NG01 MANNHEIM, 10 Mei (WolW Rheinau is esn motorrijwiel te£^l goederentrein opgevlogen, u'a3r bestuurder en de "duorijder van liM tuig werden geslingerd. Beiden slag dood. WERVELSTORM IN BRITSCH*® CALCUTTA. 10 Mei. (Reuter). Hf! trict Mymensingh in Bengalen is 1 1 hevigen wervelstorm geteisterd.. J Een gevangenis wer.l ge e- te'p^J en een aantal bewakers gedoog Tl gevangenen wisten te ontkomen 13 J warring. Men vreest dat v. d« 001 dorpen vele slachtoffers zijn.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 2