Directie en Administr. 2500 Redactie1507 SCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 3 Mei 1932 tgn te, w?rd£n. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. UIT DE OMSTREKEN. LAND- EN TUITOUW. BEURSOYERZICHT. RECHTZAKEN. SPORT. SCHEEPSVERBINDINGEN. ONZE TELEFOONNUMMERS: MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. -rmiddag 3 uur: 754. famiddag 3 uur: 755. legra isch weerbericht. n Ned. Meteorol. instituut. De Blldt -ste stand 779.1 te Akureyrie. uste stand 754.9 te Stettin. '-hting tot den avond van 4 Mei: ■-e tot matige veranderlijken wind zwaarbewolkt. Waarschijnlijk en- genbuien. Weinig verandering in -tuur. itenlanusch weerbericht. egedeeld door het Konlnki. Ned. Meteorol. Inst. De Bildt.). sterke stijging van de barometer "sland tot de Britsche eilanden het gevaar mede, dat de Noorde- Inden tot den Golf van Blscaje ngen, maar op het oogenblik be- ie barometer in de Golf te dalen, en date winden worden door de depres- den Oceaan nog naar het Westen 'd. gisteren vermelde depressie op de ee is tot een ultlooper verzwakt e depressie over Duitschland, die ook t maar nog vrij veel regen in land brengt. dord-Scandinavie verscheen een depressie, die er sneeuw brengt, krijk is de wind afgenomen en nder regen, op de Britsche eilanden temperatuur gedaald, maar klaart t op. De verdere vooruitzichten zijn r vooral door de nieuwe depressie rd-Scandinavie. LUCHTTEMPERATUUR. ivoonn.: 9'/'; gr. C. f49 gr. F.) V'smidd.: 10'/» gr. C. f51 gr. F.) nam.: 10'/» gr. C. f51 gr. F.) KATERTIJDEN TE katwijk a. Z. Voor Woensdag. te 2 u. 4 min.; n.m. te 2 u. 19 min. WATERTEMPERATUUR, eminrichting „Hooge Rijndijk". 112 uur: 14"/! gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 'ags 12 uur: 13'/s gr. C. CHT op voor fietsers e.a. 'tg; 7.59 tot 3.55 v.m. OP- EN ONDERGANG. 3 u. 29; onder; 17 u. 21. proces te honoloeloe. "ELOE. 3 Mei (Reuter) Een lid ..die de verdachten in het bekende veroordeelde, heeft om politiebe- tog gevraagd daar hij door iemand ebeld, die dreigde dat hij „mee en" zou worden genomen. De politie dat een patrouille-auto de woning jurylid nauwkeurig zou bewaken. KNAAPJES VERDRONKEN. EN, 3 Mei (Reuter) In Froen -het) zijn gisteren vier knaapjes i bet spelen in de sterk gezwollen "oen gevallen en verdronken. ERSTROOMING IN ENGELAND. EN. 3 Mei. (V.D.t De aanhoudende 1 heeft tengevolge gehad, dat gis- 'n verschillende deelen van Enge- overstroomingen voorkwamen. De n bereikten een ongewoon hoogen en traden op vele plaatsen buiten vers. Op sommige punten stonden en over gToote afstanden onder zoodat het verkeer langs den weg moest worden. Kristol regende het ononderbroken na elkaar. ft?6.was de stad Shippenham er i v j stadje werd door het water buitenwereld afgesneden. !?n bet water geschiedde met •n snelheid dat een aantal personen ",op een hooggelegen brug bevon- j P'S^ing den weg zagen afge- doordat het water rondom de brug E niet groote snelheid steeg. na urenlang wachten konden zij uip van een bootje bevrijd worden a' F Rolegen gedeelten van het r i,„ n^ve'e Personen in bed door hwras?' dat met groote kracht de u.t"hdndrong. In eenige winkels n i,na^er bi^na 2 M- hoog. Paarden JS.de stallen bevrijd worden en ,,l° met behulp van touwen om- dioH t n om niet door het water et ru-?H?.y"'n"Arden steeg het water s pvei. e Alme 200 sne1 dat de he- n S uit hun bed naar hooger naari„eotnTen moesten vluchten. ~mw?u~renbaan te Pershore werd n diei!ï2sterd in een groot meer, Pte had van meer dan 2 M. de grAF zeppELLN. 3 Mei. (WOUD. hip „^adloos bericht van het bdhteüd nli??Ppe!in" passeerde het na" tien Las Palm as. POSTAGENTSCHAPPEN. Blijkens nadere mededeeling van het Hoofdbestuur der Posterijen zullen de postagentschappen op Zaterdag na 15 uur voortaan voor alle handelingen gesloten zijn, behoudens den zegelverkoop alleen aan die agentschappen, waarvan de agent niet heeft verzocht het agentschap ook daarvoor te sluiten. In ons Blad van gisteren meldden wij abusievelijk, dat de heer J. N. Bouter, die slaagde voor het diploma bouwkundig opzichter B. N. A„ was opgeleid door den Cursus voor Uitgebreid Technisch Onder wijs alhier; dit was onjuist. De heer Bouter werd opgeleid door den heer J. G. B. Niessen, gemeente-opzichter te 's-Gra- venhage. Na gedurende 28 jaar in pand Jan- vossenstecg 53 zijn antiquairswinkel te hebben gedreven heeft de heer W. F. Brugmans zijn zaak met ingang van he den verplaatst naar Nieuwsteeg 15. De groote diepte van het pand maakte het mogelijk een grootcre hoeveelheid anti quiteiten in den winkel zelf ten toon te stellen en daardoor het goed voorziene pakhuis eenigszins te ontlasten. In het vrij oude huis komen de kasten, schrijf- bureaux, tinnen voorwerpen enz. op hun best uit; terwijl het van twee kanten bin- nenstroomend licht geen hinder geeft, doch integendeel juist het fijne der an tiquiteiten naar voren doet komen. NATIONAAL CRISIS-COMITÉ. In de week van 25 April tot en met 1 Mei ontving het Nationaal Crisis-Comité een bedrag van f. 8941.32 aan giften, waardoor het totaal steeg tot f. 838.747.17, Hiervan werd door de dagbladen f. 1182.04 overge maakt. In geld werd uitgekeerd f. 6017, in de afgeioopen week en in totaal f. 270.263.36. aan B-steun (extra hulp aan werkloozen) f. 40.701.98 in de afgeioopen week en in totaal f. 308.515.07. Beide uitkeeringen be droegen in totaal f. 578.778.43. Voorts heeft het Nationaal Crisis-Comité uitgedeeld 166 dekens. In totaal zijn er uit gedeeld 5671 dekens en 2100 ton eierkolen. ACHTJARIG MEISJE VERMIST. Sinds gisteravond 7 uur wordt te De Lier vermist de 8-jarige Annie Boers. Tot hedenmorgen had men zonder resultaat de geheele omgeving afgezocht, zoodat de vrees bestaat dat het kind ontvoerd is. Naar de politie mc'-'peU-. moet het kind het laatst op een eenzamen landweg zijn gezien. Men heeft in verschillende vaarten en slooten gedregd, doch tot^dusv'er heeft men het kind- niet gevonden. INBRAAK TE 'S-GRAVENHAGE. Geldkistje met f. 6000 gestolen. In den afgeioopen nacht is te 's-Gra- venhage ingebroken bij de firma Van San ten, Plaats 25. te 's-Gravenhage. De brand kast, die in de keuken stond, is openge broken. Er is een geldkistje gestolen, in houdende een bedrag van ongeveer zesdui zend gulden. De dader is onbekend. DE OPCENTEN OP DE INDISCHE INVOERRECHTEN. Wetsontwerp door Tweede Kamer aangenomen. Het wetsontwerp tot verhooging van de tijdelijke opcenten op de invoerrechten in Nederl. Indië is heden door de Tweede Kamer aangenomen met 50 tegen 26 stemmen. Tegen stemden de Sociaal-democraten, de Vrijheidsbond en de Communisten. Ook H. K. H. Prinses Juliana zal zich morgen naar Het Loo begeven. ZWAMMERDAM. Loop der Bevolking. Gevestigd: uit Herringhaüsen, Duitsch land, Maria Falkenstein. Overtocht 46 uit Alphen a.d. Rijn, Johannes van Wijn gaarden. fabrieksarbeider, Dorpst. 12 uit Waddinxveen, Cornells van Dijk en gezin, veehouder. Utrechtsche straatweg 98 Waddinxveen, Fijgje Hogendoom Wed. van Dijk en gezin, .Utrechtsche straatweg 93 uit Schipluiden. Maria van Marrewijk, Overtocht 46 uit Wasse naar. Johanna Vogels, Overtocht 46 uit 's-Gravenhage, Helena Reina Ochsen- dorf, Overtocht 46 uit Alphen a.d. Rijn, Dirk Kranenburg en gezin, rietdekker, Brugstr 33 uit Laren (N.H.) Cornelis Sluijter en gezin, schilder, Plein 50 uit Bodegraven, Jan Grootendorst en gezin, arbeider, Goudsche straatweg 154 uit Alphen a.d. Rijn, Neeltje Vis, Wed. K. v. d Bos, Utrechtsche straatweg 37 uit Nieuwkoop, Klazina de Graaf, dienstbode. Plein 131. Vertrokken: naar Kamerik. C 41, Pieter Oosterom, machinist. Overtocht 37 naar Haarlem, Koudenhom, schip „Hendrika" Willem Steven Rooda, schippersknecht. Schoolstraat 69 naar Maasdam, B. 76, Johanna van Drommelen, dienstbode, Spoelwijk 83 naar Ferwerderadeel, Fer- werd, Utsen Vriesema, veehoudersknecht, Utrechtsche straatweg 15 naar 's-Gra- veland, no. 292, Hendrik Seeger, veehou dersknecht, Spoelwijk 89 naar Bode graven, Emmakade 73, Franciscus van Velsen en gezin, landarbeider, Utrechtsche straatweg 78 naar Bodegraven Emma kade 105. Gillam Jozephus Verheul en gezin, boterbezorger, Oud Bodegraafsche weg 102 naar Rotterdam, van Citter- str. 51a, Hendrik van der Haar, Tempel 24 naar Rietveld, No. 77, Pieter van Koo- ten en gezin, arbeider, Molenkade 26 naar Loosdrecht, Oud Loosdrecht, Kor- nelia Visser, dienstbode, Utrechtsche straatweg 85 naar Alphen a.d. Rijn, Verlengde Aarkade 41, Johannes Werk meester, schildersknecht. Dorpstr. 11 naar Eindhoven, Boschdijk 323, Rijks krankzinnigengesticht, Gerlof Kooistra Oude weg 16a naar Alphen a.d. Rijn, Gouwsluische weg85, Johannes Dirk Hoo- gervorst en gezin, Buitendorpstr. 152 naar Ter Aar, Korteraar, Ariejaantje Oosterom, Overtocht 37 naar Voorhout, Jacoba van Beyerenweg 57. Catharina Jacoba Maria van Rijzen. Overtocht 46 naar Leiden. Leeuwerikstr. 37. Karola Wirtz, Overtocht 46 naar Bodegraven, Prinsenstr. 40. Dirk den Oudsten en gezin, molenaarsknecht. Oud-Bodegraafsche weg 84 naar Bodegraven, Noordstr. 53. Peter Stapper en gezin, pakhuisknecht. Overtocht 43. Kerkelijke eenheid Tempelpolder. Door de Ned. Herv. inwoners van den Tempelpolder alhier, welke kerkelijk ge heel en al met het nabij gelegen Reeu- wijk medeleven, is al meermalen den wensch geuit om kerkelijk bij laatstge noemde gemeente te beliooren. In den laatsten tijd is dit verlangen sterker en sterker geworden en zijn ten gevolge daarvan door de Kerkbesturen van Zwammerdam en Reeuwijk in gecom bineerde vergadering reeds besprekingen gehouden om in dezen tot een gewenseht resultaat te komen. Vraag. Evenals verleden jaar rotten ook nu weer enkele stengels van mijn pioenrozen af. De planten staan een hand breed boven den grond. G. M. te L. Antw. Vooral de nieuwe soorten van pioenen hebben hier nog al last van. voornl. wanneer ze zijn verplant Daar dit verschijnsel zich ook een vorig jaar voor deed, moet er een andere oorzaak zijn. Wend u eens tot den Plantenziektekundi- gen Dienst te Wageningen in deze om inlichtingen. Het zal nl. noodig zijn dat het afgestorven materiaal wordt onder zocht. Vraag. Kunt u ook de naam opgeven van bijgaande wormpjes en wat doen ze vcor kwaad In den moestuin? Deze is kort geleden omgespit welland. Mevr. S. te O. Antw. De bedoelde wormpjes zijn ritnaalden of koperworm, de larven van een kniptor Vooral in pas gescheurd land komen deze veel voor. Niets is in den moes tuin voor hun veilig en wij voorspellen u niet veel succes. Te meer daar deze die ren niet boven den grond komen en zeer moeilijk zijn te bestrijden. U kunt ze trachten te vangen door doorgesneden aardappels in den grond te leggen, bijv. 10 c.M. onder de oppervlakte. Hierin drin gen de wormpjes en door de aardappels eiken dag na te zien kunt u ze vangen. Steek bij elke aardappel een stokje om ze gemakkelijk terug te vinden. Vraag. Onze Camelia heeft dezen winter niet volkomen gebloeid. Laat thans blaadjes vallen. Mevr. S. te O. Antw. Het is u zeker bekend dat de Camelia vooral in den winter, wanneer er knop in zit. niet mag worden verplaatst en evenmin omgedraaid, omdat dit de knoppen doet beschadigen door een ver anderde belichting. Soms vallen laatstge noemde af. Verder moet de atmosfeer vooral niet droog zijn. terwijl de plant regelmatig vochtig dient gehouden. Deze laatste getuigt, volgens uw beschrijving van een goede behandeling. Het afvallen der blaadjes zal vermoedelijk zijn van te warme en droge lucht. Zet de plant vooral ongestookt, niet dlrekt in de zon. Vraag. Mijn Bromelia vertoont een flink groeiende scheut onder aan de plant. Moet deze aanblijven of worden verwij derd? Moet de plant ook verpot? B. M. te L. Antw. Deze zijscheuten maken niet zelden aan de oude plant reeds wortel. Ook worden ze wel gestekt. Daar de Bro- melia's een afzonderlijk grondmengsel vragen zouden we u raden uw plant door een bloemist te laten verpotten. Als het noodig is kan deze ook een weinig aarde geven voor de in te plaatsen scheut. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redaktie onder motto „Tuinbouw". AMSTERDAM, 3 Mei. Vaste markt. Koninklijke zeer vast. Overige afdeelingen hooger. Obligaties prijshoudend. Onder leiding van Koninklijke spreidde de beurs heden een vaste stemming ten toon. De uitkeerlng van een lnterim-diyi- dend door een der dochter-maatschappijen der Koninkl. Shell maakte een goeden indruk, terwijl voorts het bericht, dat in New-York een internationale petroleum- conferentie zal worden gehouden, ondanks de aanvankelijke ontkenning, een factor was die de beurs aangenaam stemde. Bovendien vormden de verdere aankoo- pen door een der banken een stimulans. Koninklijke openden verscheidene pCt. hooger: vervolgens had een verdere verbe tering plaats maar de hoogste koersen ble ven niet geheel gehandhaafd. De Continental Oils golden voor de Amerikanen hooger. Philips trokken iets aan terwijl Unilevers een hooger niveau bereikten. Aku's en Accoustieken waren nagenoeg onveranderd. Suikerwaarden hadden een beperkte markt, doch een gunstige tendenz. H.VA.'s wisten enkele pet. te winnen. Rubbers bewogen zich op den achtergrond op een iets hooger peil. Tabakken waren goed prijshoudend ondanks het hooge ver- lies-saldo der „Arendsburg". Scheepvaar ten waren verder in herstel terwijl Alg. Exploraties goed gedisponeerd waren. Amerik. fondsen waren prijshoudend, het geen eveneens voor Nederlandsche Staats- en gemeente-obligaties gold. wisselkoersen Engeland 9.03: Duitschland 58.62'/»; Frankrijk 9.72 3/4: België 34.57'/»; Zwit serland 49.97'/»; Oostenrijk 35.25; Dene marken 49.35; Zweden 45.25Noorwegen 45.75; New-York 2.46'/:. Prolongatie 1 11/4 pCt. RIJWIELDIEFSTAL TE ALPHEN EN WASSENAAR. De schilder R. L. uit Leiden, die terecht gestaan heeft wegens rijwieldiefstal ge pleegd te Alphen en te Wassenaar, werd door de Haagsche Rechtbank veroor deeld tot 6 maanden gevangenisstraf, voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. DE VERDUISTERINGEN BIJ DE FIRMA HELDRING EN PIERSON. De Haagsche rechtbank heeft hedenmor gen vonnis gewezen in de zaak tegen den gewezen kassier, der Haagsche firma Hel dring en Pierson, L. J. J. L.. thans gede tineerd ter zake van verduistering van een bedrag van zestig duizend gulden, geduren de een tiental jaren in dienstbetrekking gepleegd. Door het O. M. was op 19 April j.I. tegen L. twee jaar en zes maanden ge vangenisstraf geëischt. De Rechtbank veroordeelde hem tot een gevangenisstraf van 2 jaar en 6 maanden met aftrek van 3 maanden preventieve hechtenis wegens verduistering in dienst betrekking, meermalen gepleegd. HAAGSCHE RECHTBANK. De autobuskwestie te Leiden. De Haagsche Rechtbank heeft heden uitspraak gedaan In de zaak van den auto bus-ondernemer C. F. M.. te Boskoop, die door den kantonrechter te Leiden is ver oordeeld tot f. 1.— boete subs. 1 dag hech tenis wegens het op den openbaren weg met eenig vervoermiddel een standplaats innemen. De Rechtbank heelt in haar vonnis o.m. overwogen, dat M. zich bij monde van zijn gemachtigde, den heer Kraak Sthee- man. er op beroepen had, dat B. en W. van Leiden hem vergunning hadden ver leend, tot het innemen van een stand plaats, doch dat deze vergunning als niet bestaande moet worden aangemerkt, waar artikel 32 van de voorwaarden dier ver gunning bepaalt, dat daarvan geen ge bruik mag worden gemaakt, voordat de voor het innemen van een standplaats verschuldigde rechten aan de Nederland sche Spoorwegen betaald zijn, doch dat bewezen is. dat betaling daarvan niet heeft plaats gevonden. Het betaog van den gemachtigde dat aan verdachte door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland vergunning was ver leend tot het onderhouden van een auto busdienst tusschen Boskoop en Leiden, en hij dien dienst niet onderhouden kon •zonder met een vervoermiddel een stand plaats in te nemen, achtte de Rechtbank niet afdoende daar M. zeer goed zulk een dienst kon onderhouden, door alvorens van Leiden af te rijden een tijdlang op particulier terrein, b.v. een garage stil te houden, ten einde aldaar passagiers in te nemen. Het verweer van verdachte, dat de ver gunning van B. en W. van Leiden rechts geldigheid zou missen meende de recht bank te moeten passeeren, aangezien ware dit juist, hij eveneens de vêrgun- ning van B. en W, zou missen, welke art. 22 der Verordening op de straatpolitie der gemeente Leiden voor het wettig innemen van een standplaats op den open baren weg als vereischte stelt. De Rechtbank vernietigde het vonnis a quo en veroordeelde M. ter zake van de overtreding van het in de gemeente Leiden zonder schriftelijke vergunning van B. en W. op den openbare weg met eenig vervoermiddel een standplaats in nemen tot een geldboete van een gulden, subs. 1 dag hechtenis. VOETBAL. WORDT HET STRAFSCHOPGEBIED VERKLEIND. Op 11 Juni as. vindt te Llandudno in Engeland het congres plaats van de In ternational Football Board plaats. Op dit congres zal een voorstel van Wales ter tafel komen, waarin naar voren gebracht wordt om het strafschopgebied te ver kleinen, en wel de oppervlakte van 792 kwadraatyard tot 504 kwadraatyard terug te brengen. De breedte zou n.l. volgens het voorstel gebracht wprden op de breedte van de doellijn. Hiermede wordt het strafschopgebied met een. derde der bestaande oppervlakte verkleind. Van zelfsprekend zou bij aanneming van dit voorstel het toekennen van een penalty (strafschop) veel minder plaats vinden, dan dit tot nu toe het geval is. KORFBAL. NOORD—ZUID. De Noora-Zuid-wedstrijd. die as. Zon dag op het Fluks-terrein alhier werdt ge speeld. zal worden geleid door den heer J. H. Vlake uit Enschedé. HOCKEY. HET OLYMPISCH HOCKEY-TOURNOOI. Geen Euxopeeschc deelneming? Naar gemeld wordt zal hoogstwaar schijnlijk geen enkel Europeesch land deel nemen aan het a.s. Olympisch Hockeytour- nooi te Los Angelos België en Spanje, die hadden ingeschre ven. hebben uit financieele overwegingen hun inschrijving ingetrokken zoodat alleen de Vereenigde Staten Britsch Indië en Japan aan het hockeytournooi deelnemen. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. De volgende passagiersschepen zijn mor gen in radio-telegrafische verbinding met de daarnaast vermelde kust-stations en via die stations rechtstreeks te bereiken. Medegedeeld door de N, T. M. Radio-Hol land. Baloeran, Schevenlngen Radio Chr. Huygens, Idem Dempo, Idem Indra- poera, idem Kota Pinang, Alexandria Radio Leerdam, Rugby Radio Orania Scheven. Radio Oranje Nassau, Oues- sant Radio Poelau Tello, Alexandria Radio P. C. Hooft, Scheven. Radio Stuyvesant, Rugby Radio Tabinta, Me- dan Radio Tarakan. Port Sudan Radio Venezuela. Scheven. Radio Zeêlan- dia, idem Hr. Ms. Van Galen, idem. (op 2 lijnen) LEIDEN, 3 Mei. Vette Varkensmarkt. - Aangevoerd totaal 534 stuks, waarvan 473 zwaar soort en 61 licht soort. Prijzen oer K.G. levend gewicht: zware f. 0.180.19; licht soort f. 0.16—0.17. Handel matig. Zou ters f 0.160.17. Enkel vleeschvarkens 1 cent boven noteering. Veiling coöp. groenten- fruit- en bloe menveiling-ver. „Leiden en Omstreken" van 2 Mei. Bloemkool I f.1321; Bloem kool n f.4—11; roode kool f. 1.80—5.60: Savoye-kool f. 5.009.60: pieterselie f. 1.40 —2.80: prei f. 1.50-3.00: Radijs f. 1.50—3.80; kropsalade f. 1.906.50; selderie f. 1.503; Wortelen f. 1420, per 100 stuks. Kroten, gek. f. 68; witloof f. 1524; postelein f. 33 41: Spinazie f.25: wortelen f.915 p. 100 Kilo. ALPHEN A. D. RIJN. 2 Mei 1932. N.V. Tuinbouwveiling. Spinazie f.78.50: Pos telein f. 2225 per 100 K.G. Andijvie f. 20 21 per 100 bos. Kropsla I f.56; idem II f.3—34; Bloemkool I f.21—25: Rabarber f. 4.50 per 100 stuks. BODEGRAVEN, 3 Mei, Kaasmarkt. Aan gevoerd 225 wagens, 9178 stuks, wegende 82.552 kilo. Prijs: 1ste soort met RIJksm. 1720, 2de soort met R.M. 1416. Handel flauw. ROTTERDAM. 2 Mei. Birmeniandsche Granen. Gerst Chevalier f. 6.507: Haver f.6—6.75: Erwten, kleine groene f.913.50 Schokkers f916; Bruine boonen f.67, blanke kwaliteit tot f. 8.50: duivenboonen f. 89, blanke kwaliteit hooger; Blauw maanzaad f.2629. Inclusief; Karwijzaad f.20—21.50 inclusief. Alles per 100 kilo netto. ROTTERDAM, 3 Mei. Veemarkt. Aange voerd 230 paarden. 1716 magere runderen, 321 vette kalveren, 81 varkens, 2 over- loopers, 810 vette runderen, 1330 nuchtere kalveren, 127 schapen of lammeren, 80 biggen, 10 bokken of geiten. Prijzen per V- Kilo: koeien 16—20. 2629, 3435 ct.; os sen 16—20, 25—27, 31—33; stieren 15—17'/» 2022'M 25; vette kalveren 2530, 37>/« 42'/», 5055. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien f.140—240; stieren f.50 295; werkpaarden f.150275; slachtpaar- den f. 100150; hitten f. 60120; veulens f. 6595; fok nucht. kalv. f. 815; slacht nucht. kalv. f.24; kalfkoeien f. 135—230; pinken f.45—100: vaarzen f 100150: big gen per week f. 0.300.50. Overzicht: Op de vette markt was de aan voer van koeien en ossen ruim. De handel was tamelijk en de prijzen bleven vrijwel gelijk. Een prima spoelingkoe ging tot 2 cent boven noteering. Stieren met grooten aanvoer en flauwen handel. De prijzen bleven vrijwel gelijk. De aanvoer van vette kalveren was weer ruim. De handel en prij zen vrijwel gelijk. Een prima kalf ging tot twee en een halve cent boven noteering. Op de magere markt was dé aanvoer van melk- en kalfkoeien weer groot. De handel was sleepend. en er kwam weinig verandering in de prijzen. Jong vee met tamelijk grooten aanvoer, met iets meer vraag, zoodat de handel vlotter ging wat in de prijzen niet tot uiting kwam. Nuch tere fok- en slachtkalveren met minder aanvoer. Slechte handel en de prijzen on geveer als vorige week. De aanvoer van werk- en slachtpaarden. hitten en veulens was goed. luien handel en de oude prijzen waren moeilijk te handhaven. Biggen ta melijk ter markt, weinig vraag tot onver koopbaar met lage prijzen. Schapen en lammeren weinig aangevoerd.'handel en prijzen vrijwel gelijk. ZOETERWOUDE, 2 Mei. Eierenveiling. Aangevoerd 7380 eieren. Prijzen per 100 stuks, kipeieren f. 2.60—3.20. Eendeieren f. 2.2.30 Boter per pond 5055 ct.; Kaas per pond 1830 ct. Pluimvee: kippen f. 0.351.00; hanen 865 ct.; duiven 14 ct. Konijnen f. 0.10 1.20. alles per stuk. BOSCOOP, Coöp. Vereeniging. ,De Boskoopsche veiling" 2 Mei. Rozen per bos: Briarcliff 36 ct.; Mac Keiler, 60 65 ct: Butterfly, 4052 ct.; Columbia 45 50 ct.; Golden-Ophelia 2029 ct.; Rosa- landia 3044 ct; Elde-Poulsen 18 ct; Pauls-scarlit 4859 ct.: Marcel Royer 16 ct.; Hadley 39—59 ct: Wilh. Kordes 61— 70 ct.; Phoebe 40 ct.; August Noack 1523 ct.; Babyrozen 45—52 ct.: Edith-Helen 5878 ct.;- Kilham 4760 ct.; Jules- Bouhé 64 ct.; gemengde rozen 2533 ct.; Diversen per bos: Clematis, Prins Hendrik 200—340 ct., idem mr. Patijn 90—130 ct.: idem Durandi 40 ct.; idem President 120 ct.; idem Miss Batemann 40 ct.; idem ge mengde 20 ct.; Iris 27 ct.: Sneeuwballen 17 ct.; Lathyrus, 1417 ct.; Tulpen 1620 ct.; Gerbera 3045 ct.; Rhododendron- bloemen 66 ct.; Cerasus Rosea 6090 ct.; idem Hisakura 3450 ct.: Anemonen 18 20 ct.; Azalia-bloemen 5080 ct. ROELOFARENDSVEEN, Groentevei ling 3 Mei. Aardbeien 1131 ct. per doosje: Sla f. 0.80—6.10 per 100 krop; Andijvie 7—16 ct. per kist; Peulen 3.10 3.70 per 10 pond. 8-1 1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3