BERICHT. kite Jaargan? DINSDAG 3 MEI 1932 No. 22122 nimmer bestaat uit VIER Blade* EERSTE BLAD. Leidsch Crisis-Comité. jlCiEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: per regel ^oor advertentlën alt Lelden en plaatsen "ieentscüappeD van ons Blad Sevestlgd zijn. Voor alle Cêre advertentlëD 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën ■klultend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. leen maximum aantal woorden van 30. Lsso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van Even io Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeïndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:, Voor Lelden per 3 maanden 1.2.35, per weekf.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f.2.35 4- portokosten. nderdag a.s. „Hemelvaartsdag", fchijnt ons Blad niet en zijn onze aux den geheelen dag gesloten. DE DIRECTIE. Giro No. 188690. lor ons werd ontvangen: soneel G. W. f. 3.20. [luiting scheepvaartverkeer rijn nabij de singelbrug. meester en Wethouders van Leiden Een ter algemeene kennis, dat, in ind met het leggen van gas- en wa iters, de Nieuwe Rijn nabij de llbrug op Woensdag 11 Mei a.s. van |jn. 6 uur tot des n.m. 6 uur, voor het jpvaartverkeer zal zijn afgesloten. I A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. I VAN STRIJEN, Secretaris. Ven, 3 Mei 1932. 9015 ene Ongevallenverzekering voor onze abonné's. bij brengen wij onder de aandacht ille abonné's, dat zij zich wederom I ongevallen kunnen verzekeren en lot 30 April 1933. 'Tendering, die wij bij de N.V. Ver- ïgsbank der Oude Haagsche van 's-Gravenhage hebben afgesloten, Int het bedrag der uitkeeringen t oa. als volgt: Ingeval van overlijden binnen een maand na den dag, waarop het ongeluk voorkwam. - bij verlies van beide oogen, belde handen, beide voeten, of één hand en één voet, of één hand en één oog, of één oog en één voet tezamen, binnen 360 dagen na het ongeluk. Voorts wanneer het ongeluk onge neeslijke verstandsverbijstering tengevolge heeft, die de uit oefening van het beroep of het bedrijf onmogelijk maakt, bij verlies van één hand, één voet of één oog, binnen 360 dagen na het ongeluk. bij verlies van één duim of beide duimen of van één wijs vinger of beide wijsvingers. M.— bij breuk van een been of arm. 15.— bij verlies van eiken anderen vinger, binnen 360 dagen na het ongeluk. volslagen onbruikbaarheid van één hlerverme'ide lichaamsdeelen wordt verlies gelijk gesteld, zoo ook staat ipnchte van het oog, blindheid met s gelijk. verlies of volslagen onbruikbaarheid Beer dan één vinger van dezelfde .san het gezamenlijk bedrag der uit- hgen voor alle verminkte (of volslagen lurbaar geworden) vingers niet meer gen dan voor het verlies (of vol- onbruikbaarheid) der hand is vast- schadevergoeding voor overlijden erminklng of verstandsverbijstering *ordt n'et uitgekeerd. L hekomen verwondingen, hierboven genoemd, geven geen recht op uit- b ieder, die zich wil laten inschrijven v ,rzeljermg betaalt 10 cts. admi- !ï?,i vvaarna hem of haar een njvingsformulier overhandigd wordt, «zoowel voor dein) ingeschrevene wr ons, als bewijs geldt, dat die p' hvzekerd ls en wel op de voor- jn ais op het inschrijvingsformulier men zich persoonlijk aan nnhü 9PSeven, terwijl onze abonné's av?nt.V"1F zich tot onze respectieve- 2 kunnen wenden, ch a™, s kunnen schriftelijk hun aan ons kenbaar maken. ('ver' rePdS gemende het afgeloopen ttnC Crd war,'n en dus in het bezit grilii^ll1I■S^C'1^^T'ngs'0^mu"e^, kunnen D,ï|»«ttulitr ÜSdUUr van dit inschrijvings- BÜmistrat v'" betalinE van 10 cts. S^fenenspn t'e. osten' aan ons bureau laten April 19.33. lé's (i'i niet. daar onze •igde inw!L'- bczit z'in van niet .'atnurliik vutgsformulieren, even- phlieren hJLdle Se«n inschrijvings tak kunnen h geen enkele aan- 1 'hgeval gelden, wanneer hun mocht overkomen. DE DIRECTIE. DE VON SIEBOLD-HERDENKING SPECIALE TENTOONSTELLINGEN. Ter gelegenheid van de a.s. Von Siebold- herdenking zijn in het Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie, het Rijksethnogra- phisch Museum, en het Rijksherbarium speciale exposities ingericht welke gewijd zijn aan de nagedachtenis van dezen groo- ten Duitschen geleerde, die ook voor onze universiteit van zoo ontzaglijk groote be- teekenis is geweest en die door de import van Japansche bloemen en planten den grondslag heeft gelegd voor vele Holland- sche tuinbouwbedrijven. Maar wat niet iedereen weet is, dat Von Siebold naast botanisch ook veel zoölogisch materiaal heeft verzameld. In het Museum van Na». Historie. Gedurende zijn verblijf in Japan tus- schen de jaren 1823 en 1830 heeft Ph. P. von Siebold aldaar een uitgebreid mate riaal op zoologisch gebied bijeengebracht, dat voor verreweg het grootste deel thans nog bewaard wordt in 's Rijks museum van Natuurlijke Historie te Leiden. De uitge breidheid van de verzamelingen door hem bijeengebracht is eenigszins te beoordeelen als wij vermelden, dat hij alleen van Ver- tibraten aan het Museum toezond 35 soor ten van zoogdieren. 827 huiden van vogels in bijna 200 soorten, 166 Reptilia en Am phibia en 540 visschen Ook het materiaal van Evertebraten is rijk, oa. dat van Crus tacea en Mollusca. terwijl bijna alle an dere diergroepen door een grooter of klei ner aantal soorten vertegenwoordigd zijn. De groote verdienste van Von Siebold voor de kennis van de fauna van Japan is gelegen in den arbeid, dien hij als ver zamelaar verricht heeft. Voor de bewerking en beschrijving van zijn verzamelingen heeft hij de hulp van Zoölogen ingeroe pen. slechts een enkele vorm is door hem zelf benoemd in zijn In 1824 verschenen geschrift: „De historiae naturalis in Ja pan statu". De bewerking van een gedeelte van zijn verzamelingen is neergelegd in het door hem, met medewerking van C J. Temminck, H. Schiegel en W. de Haan uit gegeven. tegenwoordig zeer kostbare werk „Fauna Japonica" Leiden 1833—1850, 5 deelen fol. waarin Temminck de zoogdie ren, Temminck en Schiegel de vogels, Schiegel de reptiliën amphibiën en visschen en De Haan de crustaceën bewerkten. Dit grootsch uitgegeven werk zal steeds de voornaamste basis voor de kennis van de Japansche vertibraten en crustaceën blij ven: talrijke voor de wetenschap nieuwe soorten worden er in beschreven en afge beeld. van zoogdieren 19. van vogels 40, van reptiliën 7, van amphibiën 7, van vis schen ruim 100 en van crustaceën onge veer 65. De uitgave van dit belangrijke werk is na 1850. wegens de zeer hooge kosten aan het drukken van tekst en pla ten verbonden, gestaakt. Het overige ma teriaal van Von Siebold is in de collecties van het museum opgenomen en de publi caties van de bewerking er van is achter wege gebleven, uitgezonderd van enkele kleine groepen of enkele soorten, die in later tijd gepubliceerd zijn. Zoo kon van Martens in 1864 van de door Von Siebold verzamelde zoetwatermolkosten 11 soorten beschrijven, die nog nieuw voor de weten schap waren; door De Haan, Herklots, Marshall. Horst e.a„ zijn ook nieuwe soor ten van Vermes. Penna Tulacea. Kryozoa uit de verzameling van Von Siebold be schreven. De tentoonstelling, die in 's Rijks museum van Natuurlijke Historie bij ge legenheid van de Von Siebold-herdenking is ingericht, geeft een zoo volledig moge lijk beeld van het door hem bijeenge brachte Zoölogisch materiaal Opvallend is het hoe prachtig de voorwerpen en dieren, waarvan vele meer dan een eeuw oud zijn, zijn bewaard gebleven. Als de voornaamste en zeldzaamste be zienswaardigheden wees prof. dr. E. D. van Oort ons een ibis. een reuzenkrab en reu zensalamander. een prachtige collectie schelpen, vele vlinders en kunstig gevormde kiezelskeletten. Bij voldoende belangstelling zal de ten toonstelling ook gedurende de volgende week voor het. publiek geopend blijven. De expositie in het Ethnographisch Museum aan het Rapenburg wordt gevormd door inzendingen van graaf Von Brandenstein Zeppelin, een kleinzoon van Von Siebold: van het Japan Instituut te Berlijn, lat een gedeelte van zijn archief ter beschikking stelde; van de Universiteitsbibliotheek en het Gemeente-archief en van den heer Bij- leveld, aangevuld met voorwerpen uit het Museum zelf. Deze tentoonstelling omvat in de eerste plaats personalia van Von Siebold. waartoe o.m. behooren de hem door koning Willem II verleende adelbrief portretten van zijn ouders en vrouw, een aantal onderschei dingsteekenen en ridderorden, waarvan hij er respectievelijk 100 en 18 bezat: een eigenhandig geschreven dagboek van zijn reis naar het Japansche hof. waar hij uit sluitend botanische aanteekeningen mocht maken, zoodat de samenstelling van dit reisverhaal onder voortdurend levensge vaar plaats vond: voorts een aantal kaar ten. vervaardigd door ziin teekenaars op Decima en opgenomen in zijn groot werk „Nippon. Archiv zur Beschreibune von Japan'» een kaartenatlas van het Japan sche Rijk anno 1851, welke in niet onbe langrijke mate heeft bijgedragen tot de openstelling van Japan voor het Europee- sche handelsverkeer, enz. Tenslotte zijn nog aanwezig verschillen de handschriften over het zenden van theezaad naar 's Lands Plantentuin te Bui tenzorg, waardoor Von Siebold de grond legger mag worden "enoemd van de thee- cultuur in Nederlandsch-Indië. Terloops vestigde de inrichter van deze tentoonstel ling, de heer C. C Kneger nog onze aan dacht op het bezoekersboek van het Eth nographisch Museum ten tiide dat het in de Paardesteeg was gevestigd en bevat tende -de handteekeningen van den Czaar van Rusland, den Prins van Oranje. Adolf van Nassau. Koningin Sophie en andere vorstelijke personen. In het Rijksherbarium heeft de conservator dr. J. Th. Henrard een keuze moeten doen uit de circa 20.000 exemplaren van door Von Siebold geïmpor teerde en in het Herbarium aanwezige bloemen en planten. Hij heeft er hiei een 75-tal van de meest belangwekkende bij eengebracht. waarvan het vooral eigenaar dig is te bedenken dat wij de gedroogde planten voor ons zien liggen, terwijl de levende planten zich In den aangrenzenden Hortus bevinden Dit materiaal is deels afkomstig van een rechtstreeksche zending naar Leiden en deels vanuit Brussel na den opstand van 1830 naar hier overgebracht. Als eenige der voornaamste planten noe men wij hier slechts de rhododendron, de Flora japonica. aucuba, thee, e.a. Voorts vinden we er nog vruchten- en spiritus- materiaal en 'n groot aantal manuscripten. In den Hortus. Tenslotte leidden prof. dr. L. G. M. Baas Becking en de hortulanus, de heer H. Veendorp, ons door den grootendeels ge- reorganiseerden Hortus, waarin de naam bordjes der vermoedelijk origineeie import- planten zijn aangegeven met een Japansch vlaggetje. De Hortus bezit, uit het tijdvak van 1824 tot 1866 circa 70 a 80 origineeie exemplaren. Merkwaardig om te bedenken, dat uit de hier staande moederplanten ge- heeie cultures (Boskoop) zijn voortgeko men. Wij noemen hier de Pyrus japonica, blauwe regen, wilde wingerd, een esch- doorn. een Japansche moerbei, welke nooit botanisch is beschreven en het eenige exemplaar is. dat in cultuur bestaat, een verzameling kuipplanten oa. de vinger- plant. een collectie primitieve pioenen, pri mula's uit de kweekerij van den heer K. J. van Veen. hydrangea's en vele andere planten. Midden in den Hortus op een kruispunt van vele voetpaden staat op een steenen voetstuk het door den beeldhouwer O. Wenckebach vervaardigde borstbeeld van Von Siebold. dat morgen officieel zal wor den onthuld door diens kleinzoon, graaf von Brandenstein Zeppelin en den heer J. Mater, een kleinzoon van den tuinbaas van Von Siebold. Het voetstuk draagt slechts in Latijn- sche en Japansche letters den naam van den veelzijdig ontwikkelden geleerde, waar van de laatste naam eigenhandig door den Japanschen gezant in den steen is gebei teld. Het beeld is in brons gegoten in de kunstgieterij van den heer A. Prowaseck alhier. Hel gedenkboekje. Ter gelegenheid van deze herdenking ls voorts bij de N V Batt.eljee en Terpstra een gedenkboekje tevens officieel programma der tentoonstelling in druk verschenen. Na een opsomming van de verschillende commissies en een lijst der eereprijzen bevat het boekje een beschrijving van een rondwandeling door onze stad, waarbij na tuurlijk een bezoek wordt gebracht aan de hierboven beschreven exposities en aan de eieenlijke herdenkingstentoonstelling. Verder worden er nog tal van biizonder- heden betreffende het leven en werken van Von Siebold in vermeld, terwijl een ver klaring wordt gegeven van de symboliek van den Japanschen tuin. JAARVERG. CHR. HULPBETOON. Ditmaal had de jaarvergadering van Chr Hulpbetoon departement Leiden, plaats in Noordwijkerhout. Een viertal personen uit deze gemeente had gevolg gegeven aan de uitnoodiging tot kennismaken. Na het welkom van den voorzitter, den heer J. L. Bosschieter, kreeg de secretaris gelegenheid het doel der vereeniging uit een te zetten: alle aanwezigen stemden toe. dat deze Vereeniging in Noordwijker hout onder de Protestanten zeer nuttig werk kan verrichten, het jaarverslag deed zien. dat het aantal contribuanten van 80 gestegen is tot 85 In het afgeloopen jaar werd in het departement een som van f. 4000 k 3 pet. rente verstrekt, zoodat ver in Leiden en omgeving uitstaat f. 7100. De thesaurier moest éénmaal een borg aanspreken omdat de debiteur onmachtig (of onwillig!) was om te bétalen. Uit het finantiëel verslag bleek dat de inkomsten bedroegen f 4806 15, de uitga ven f 4799.66 Ds. S. R. Hermanides werd als secreta ris-thesaurier herkozen. NED. CHR. BOND VAN VERZEKERINGS AGENTEN EN ZIEKENFONDSBODEN. Dezer dagen werd in samenwerking met den Leidschen Christ Besturenbond van b.g. Bond opgericht de afd. Leiden en Omstr.; aanvankelijk traden 6 leden toe. Tot Voorzitter werd gekozen de heer Chr. v. Venetlën en tot secretaris de heer Th. H. van Oost Jr. WEERSGESTELDHEID EN GEZOND HEIDSTOESTAND VAN DEN MENSCH. Het Föhn-onderzoek te Innsbrück. Onderhoud met Prof. Dr. Storm van Leeuwen. De invloed van de weersgesteldheid op den gezondheidstoestand van den mensch met welk vraagstuk zich, vooral in den laatsten tijd, velen uit medisch-weten- schappelijke kringen bezighouden, maakt, wat de bijzondere belangstelling te dien aanzien In ons land betreft, vooral een onderwerp van experimenteel onderzoek uit van den Leidschen hoogleeraar, Prof. Dr. W Storm van Leeuwen Waar aan deze zaak in de eerste plaats uit het oogpunt der volksgezondheid groote beteekenis mag worden toegekend, heeft een redacteur van het Persbureau Vaz Dlas. teneinde een en ander te kun nen mededeeien. dat in de aandachtssfeer van het groote publiek verdient te wor den gebracht, te Leiden een onderhoud met Prof Storm van Leeuwen gehad. Kan in het algemeen zoo vroeg de redacteur als vaststaand worden aan genomen, dat er invloeden van de weers gesteldheid zijn op de gezondheid van den mensch? Dit is ongetwijfeld het geval, ant- woorde prof Storm van Leeuwen. Zoo houden het optreden van migraine en van rheumatische aandoeningen daar direct verband mede en misschien ook de asth- matische verschijnselen. Toch schuilt er een gevaar in om, wanneer men gelijk tijdig bij groepen van menschen bepaalde verschijnselen constateert, daarin een vast verband met de weersgesteldheid aan te nemen Aan de geheele materie zitten verschillende problemen vast. die men allerminst voorbij mag zien. Waarom hebt u juist Innsbrück als centrum voor uw onderzoek gekozen? Omdat onze streken daarvoor niet geschikt zijn. Hoe minder sterk de weers invloed is, hoe moeilijker het valt, iets te ontdekken. Toen ik de zaak met mijn medewerkers dr. Booy en dr. van Niekerk besorak, hebben we ingezien dat het nood zakelijk was. naar een gebied te gaan. waar de dingen, waar het hier om gaat, zeer evident zijn en dat zijn In het alge meen de Föhngebieden. Zooals u weet is de Föhn een altijd warme en droge val wind: hij waait, in het voorjaar, in be paalde gedeelten van Zwitserland en van Tirol en in tal van streken op de geheele wereld. Dat wij speciaal naar Innsbrück zijn gegaan, houdt verband met het feit dat daar de Föhn zeer karakteristiek en meteorologisch goed bestudeerd is. Boven dien kwam het ons zeer te stade, dat wij door de Universiteit te Innsbrück krach tig in onzen arbeid gesteund werden. Onze instrumenten hadden we zelf meegeno men. Bent u reeds geruimen tijd met uw onderzoekingen bezig? Bij elkaar loopt het onderzoek tot nu toe over ongeveer drie jaren. De opspo ring van de oorzaak der ziekteverschijn selen, die zich bij het optreden van de Föhn bij den mensch voordoen, stuit op tal van moeilijkheden. In het algemeen kan men de deskundigen, die zich met het vraagstuk van den invloed der weers gesteldheid op den mensch bezighouden, in twee groepen onderscheiden. De eene zoekt een primaire oorzaak, zij zoekt naar kosmische verschijnselen. Zij gelooft, om een voorbeeld te noemen, dat er verband is tusschen de positie van zonnevlekken en migraine. De andere groep, waartoe mijn assisten ten en ik behooren, zoekt naar een di recte oorzaak. Ais er in de atmosfeer iets gebeurt dat op den mensch inwerkt zoo redeneeren wij is dit misschien van physischen of chemischen aard, van een hoedanigheid dus, die met instru menten onderzocht moet kunnen worden. Die laatste groep nu heeft drie mogelijk heden onder de oogen gezien. De eerste is. dat stoornissen in de lucht-electriciteit invloed uitoefenen op de gezondheid van mensch en dier. Welnu aldus prof. Storm v. Leeuwen ik en mijn medewerkers hebben aan getoond dat de luchtelectriciteit als oor zaak niet in aanmerking komt. Dan is er theorie nummer 2. volgens welke er gassen of giftige substanties, uit de natuur ontstaan, in de atmosfeer voorkomen en op den mensch inwerken. Zoo heeft men gedacht aan ozon en aan verschillende stikstofoxyden (ammoniak). Wij hebben echter aangetoond dat het de bekende gassen niet zijn, hoewel wij niet met zekerheid kunnen zeggen dat er geen onbekend gas is, dat wel invloed uitoefent. De derde theorie zoekt de oplossing van het vraagstuk in kleine luchtdrukschom melingen. Wat dit betreft aldus onze zegsman hebben vrij aangetoond dat inderdaad in het laboratoriumexperiment kleine luchtdrukschommelingen, veel kleiner dan de gewone kwikbarometer aangeeft, on aangename sensaties bij den mensch kunnen teweegbrengen. En inderdaad komen ook, zooals bekend was en wij ook hebben gevonden, gedu rende de Föhn zulke luchtdrukschomme lingen voor, die we ook kunnen regisfree- ren. Er is echter geen volkomen overeen stemming. Ik bedoel hiermede, dat soms die luchtdrukschommelingen er zijn zon der dat de mensch aan Föhnverschijnse len lijdt en soms de Föhnverschijnselen er zijn zonder de luchtdrukschommelingen. Een bepaald gebied van luchtdruk- schommelingen is echter nog niet onder zocht en om dat onderzoek te verrichten BINNENLAND. De Leidsche Raad aanvaardt de korting op salarissen, loonen en subsidies. (3de Blad). Motie van den Centr. Bond van Spoor-, tram-, A/T.O. en Van Gend en Loosperso- neel tegen de voorgestelde loonsverlaging. (Binnenland, 2de Blad). Vermist radium ,ter waarde van f. 5000, in een wagen met vuilnis teruggevonden. (Gemengd, 3de Blad). Een gedeelte der in het kasteel Nijenrode gestolen voorwerpen door de politie te Am sterdam in beslag genomen (Gemengd, 3de Blad). De Lemvog-kwestie in den Oegstgeester gemeenteraad (Uit de Omstreken, 4de BI.), BUITENLAND. Ontkenning inzake een Poolschen staats greep in Danzig (Buitenland, 1ste Blad). Onzekere toestanden in Duitschland. (Buitenland, 1ste Blad). De Fransche Kamerverkiezingen (Bui tenland en Tel., 1ste Blad). Mc Donald wordt opnieuw geopereerd. (Tel., 1ste Blad). Wapenstilstand te Sjanghai bereikt. (Buitenland en Tel., 1ste Blad). Ernstige gevangenisopstand in Siam. 9 dooden, vele gewonden. (Tel. Ie Blad). waren Dr. Booy en ik de laatste maal, eind Maart, begin April, in Innsbrück. We hebben toen echter ons onderzoek niet kunnen afsluiten omdat onze toestellen nog verbeterd moesten worden. U weet nu aldus besloot de hoog leeraar het onderhoud dat de tot he den toe bereikte resultaten van negatie ven aard zijn geweest. Wellicht dat ik in de toekomst meer positief in mijn mede- deelingen zal kunnen zijn! ERNSTIGE VAL. Gistermorgen omstreeks halftwaalf is de 51-jarige A. F., die werkzaamheden had verricht aan het dak van de Gemeente school aan de Oude Vest 35, in bewuste- loozen toestand aangetroffen op de vlie ring van genoemd gebouw, liggende te midden van een groote bloedplas. Het bleek, dat hij ongeveer een uur tevoren van een 3'/i meter hooge stelling was gevallen. Stucadoors, die een verdie ping lager werkzaam waren, hadden wel een plof gehoord, doch daarop geen acht geslagen. Het slachtoffer werd naar het Diacones- senhuis overgebracht, waar bleek, dat hij een schedelbasisfractuur had bekomen. Zijn toestand is hoogst ernstig. PRENTENKABINET. Gedurende de maanden Mei en Juni wordt in het Prentenkabinet der Rijksuni versiteit. Kloksteeg 23 en 25 een tentoon stelling van prenten en reproducties gehou den. tezamen omvattende de cultuur der !8de eeuw (derde af deeling) en georgani seerd naar aanleiding van een college van prof. Huizinga. De catalogus omvat circa negentig nummers. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het Candidaats- examen Rechtsgeleerdheid de heer A. J. Treurniet (Den Haag); candidaatsexa- men Indisch Recht de heer L. J. Creyghton (Oegstgeest). Bevorderd is tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld: „De differentiatie van het derde stadium van de larven der Ancylostomidae van mensch, hond en kat" de heer M. Eisma (geb. te Zwolle). De Wethouders van Onderwijs, van Financiën en Bedrijven en van Sociale Zaken, zijn verhinderd morgen spreekuur te houden. Bij beschikking van de., Minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen is dr. E. W. Schallenberg te Voorschoten, tot wederopzeggens toegelaten als privaat docent in de faculteit der letteren en wijs begeerte aan de Rijksuniversiteit alhier, om onderwijs te geven in de muziekge schiedenis. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is prof. dr. C. de Boer alhier benoemd tot lid in de examencommissie voor de Fransche) taal, akte M. O. Met ingang van 3 Mei is onze stad genoot de heer A. van den Kraan benoemd als onderwijzer aan de Chr. School voor Lager Onderwijs (hoofd de heer H. Lep ping) te Voorschoten.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1