gemengd nieuws. kunst en letteren. financien. uit de omstreken. LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 3 Mei 1932 Vierde Blad No. 22122 [«^nundsch gemengd. komt HOE KOMT DAT? J. BAALBERGEN 73«te Jaargang J^srÉuTm EEN HOOIBERG, i -.t rodinm in een wagon vuilnis Vemut «ui geronden J jaeen was de Haagsche genees P" yvan Heijningen, directeur van «„richting voor Bestraling, gevestigd eifSoiianderstraat, tot de onaange- 1 dekring gekomen, dat hij een KelheUi radium .ter waarde van f.5000 u-elke naar alle waarschijnlijkheid E'railnisbak was terecht gekomen. On- mik na de aangifte van de vermis titelde men een uitgebreid onderzoek Üoals bekend wordt het Haagsche Ineir trein naar Drente vervoerd, waar Snrdt verwerkt door de Vuilafvoer- "hanpij Men is erin geslaagd na te in welken wagen zich het vuil, af- ■j.',|rr Uit de Hollanderstraat, bevond. Ink. zoeken werd daarbij zeer vergemak- «ikt door toepassing van den electros- x waardoor kon worden aangeduid in Te wagen van den trein het radium J bevindt. Lrop zijn twee assistenten van den Vesheer onverwijld naar de terreinen. J. het vuil gestort wordt, gelegen bij ■nrentsche plaatsje Wijster. vertrok- 1 Den betreffenden wagon heeft men [en apart gedeelte gelost, waarna de <4 heeren den geheelen middag het vuil Tn hoeveelheid van 100 kubieke meter Ebben doorzocht. Nadat men eerst een ion van dr. van Heijningen had ge len zagen zij tegen kwart voor zes 1 moeizaam werk beloond. Zij troffen i inderdaad het vermiste radium aan. fcorgvuldig was verpakt in een viertal ha buisjes, welke in watten waren ge leld. fce'oven zijn de heeren met de zoo pare stof daarop weer naar Den Haag lokken. Inderdaad kan hier van een Ier worden gesproken, dat men erin 1 is het verlorene op deze wijze te UK IN EEN AUTO-ZWEEFMOLEN Enkele licht gewonden. Jdens de Julianafeesten te Haarlem is leen autozweefmolen, welke in het mapark stond, des middags een onge- tbeurd. Terwijl de molen in beweging |is een stuk Ijzer, waaraan een der Hauto's aan de as was verbonden, los- fcn of gebroken, waarop het autotje jstandig naar beneden kwam te han- Iin het autotje zaten de 41-jarige W. li dienst der Ned. Spoorwegen, met (kinderen. Zij vielen er allen uit. De leren bekwamen geen letsel en de heer Ird niet ernstig gewond, fcige van de toeschouwers werden door (osjeraakten ijzeren beugel omgewor- rbe 4-jarige W. P., G. D. en de 5- •e P. S. werden gewondde wonden |ce eerste twee waren niet van ernsti- ard: P. S. kreeg een gespleten tong naar het ziekenhuis vervoerd. 15-jarig meisje P. Z., werd met haar I tok door den beugel geraakt. Haar I werd vernield en haar fiets be id. r den hoofdinspecteur van 't Bouw- foningtoezicht werd de constructie irocht en nadat eenige technische ver ingen waren aangebracht, mocht de paeer dienst doen onder voorwaarde, aam gedraaid zou worden en de na eiken rondgang inspectie EKBRAAK IN HET KASTEEL NIJENRODE. dtelte der gestolen voorwerpen in beslag genomen. r wij vernemen heeft de politie te rdam. die reeds eenigen tijd het 1 van de daders van de inbraak in kasteel Nijenrode volgde, doch welis- tiet tijdig kon ingrijpen, omdat zij i de hoogte werd gebracht van de landelingen tusschen de daders en mradeurs, terstond nadat een ge- s der goederen in het bezit van ver- Jaars was. bij deze laatsten hierop be- feelegd. [ere mededeelingen konden hierover t belang van het onderzoek niet wor- ledaan. BRANDEN. ïemacht is te Eindhoven-Strijp de I? van den heer P. v ,d. H. totaal af- ƒ10. Oorzaak onbekend. Verzekering |de schade. krnacht is te Hoogezand het winkel pan den heer Stokkel te Martens- |en het naastliggend winkelhuis van |eer Meyer gedeeltelijk afgebrand, zekering dekt de schade. De oorzaak lekend. LK £cll00rd of je broer m'n .°"^ngen heeft SS" gezeKd' dat h'ï niet ■ld «er 8ekregen, waarin ie hem leen vroeg. (Buen Humor). tut "orpsbrand. 22DboL^5z F* pol«n zijn in drie do»1*" en 150 igen lienevf v vernield. Twintig ntn brandwonden op. ROOFOVERVALLEN TE BERLIJN. Gistermiddag zijn in drie districten van Berlijn roofovervallen gepleegd op perso nen, die belast waren met het innen van huren. In de Scheffelstrasse 26 ln Lich tenberg drongen 4 jonge mannen een in het sousterraln gevestigd administratiebu reau binnen, bedreigden de aanwezigen met revolvers, roofden bijna 4000 Mark aan huurpenningen en ontkwamen in een auto. waarmede zij ook gekomen waren. In de Boppstrasse 11 in het Zuid-Oosten van Berlijn werd een portiersvrouw door personen die zich uitgaven voor ambtena ren van de crimineele politie met een re volver bedreigt en beroofd van de door haar geïnde huurgelden ter. bedrage van ongeveer 1000 Mark. De derde roofoverval werd in Schoene- borg gepleegd. Daar werd een hulselgena resse. die de huurgelden van haar admi nistratrice in ontvangst had. genomen bij het verlaten van het huls In den gang be roofd. Een jonge man ontrukte haar de handtasch. waarin zich ongeveer 300 Mark zilvergeld bevond. In alle drie de gevallen zijn de roovers ontkomen. DE TYPHOON OP DE PHILIPPIJNEN. Volgens berichten uit Manilla zijn bij het typhoonongeluk op het eiland Soeloe tot nu toe behalve een groot aantal gewonden en vermisten. 15 personen om het leven gekomen. De bewoners der stad Jolo. welke volkomen werd vernield, kampeeren op straat. Vliegtuigen met hulpmiddelen zijn onderweg. o HET PROCES TE HONOLOELOE. De democraat Crisp heeft in het Huis van Afgevaardigden een wetsontwerp inge diend om gratie te verleenen aan Massie en zijn drie medebeklaagden in het pro ces te Honoloeloe. De Senaat heeft een wetsontwerp aange nomen volgens hetwelk een niet tot over eenstemming komen van de gezworenen op Hawai niet moet leiden tot vrijspraak van de beklaagden na een tweede behandeling van de zaak. zooals thans het geval is. Dit wetsontwerp is aangenomen met het oog op de weldra voorkomende tweede behan deling van de zaak tegen de vier inlanders, die beklaagd worden van schennis van de eerbaarheid van mevrouw Massie. GROOTE BOSCHBRAND. Een groote boschbrand heeft bij Terck bij Potsdam ruim 200 morgen bosch bijna geheel vernield. De brandweer uit 15 verschillende plaat sen verscheen om het blusschingswerk ter hand te nemen. Het vuur is waarschijn lijk ontstaan door onvoorzichtigheid van dagjesmenschen. LOUIS DE VRIES BIJ MUSSOLINI. Gisteravond is Louis de Vries in een langdurige audiëntie ontvangen door Mus solini. die hem feliciteerde met het groote succes, dat hij behaald heeft met zbn ver tolking van de figuur van Hendrik IV in het gelijknamige stuk van Pirandello. Mus solini sprak zijn groote bewondering uit voor de prestaties van den Nederlandschen tooneelkunstenaar. LEIDSCH STUDENTEN TOONEEL. Het Lcidsch Studenten Tooneel heeft het plan opgevat, om in enkele steden van ons land een uitvoering te geven ten bate van de plaatselijke Crisiscomité's. Het stelt zich voor. op die avonden een opvoering te ge ven van een blijspel van P. G. Woodhouse, ..Good morning. Bill". In eigen vertaling, onder den titel ..Dr. Smith", zal dit stuk in Deventer vertoond worden op 6 Mei a.s.: in Zeist op 7 Mei en op Donderdag 12 Mei in den Leidschen Schouwburg. Het is de bedoeling, dat in het najaar een tournée van ongeveer een week met dit stuk zal worden gehouden. De regie is ditmaal in eigen handen; een der eereleden van het L.S.T. heeft zich daarvoor welwillend be schikbaar gesteld. BURGER ZANGSCHOOL. Op Donderdag 12 Mei a.s. zal de Burger Zangschool onder leiding van haar direc teur den heer P. de Rook wederom een uitvoering geven. Thans staat op het pro gramma: „Lentebloemen" van Catharina van Rennes, een zangspel in drie bedrij ven. geschreven ter opluistering van het blijde Meifeest. Dit zangspel wordt in cos- tuum opgevoerd Voorts zullen er nog lie deren worden gezongen van H. van Tus senbroek, J. P. J. Wierts, N. van der Lin den, G A. Heinze, P. de Rook, C. van Ren nes, E. Hullebroeck. Aan den vleugel Han Zirkzee, NOORDHOLL. LANDBOUWCREDIET N.V. GEVESTIGD TE ALKMAAR. In de gisteren gehouden jaarlijksche al- gemeene vergadering van aandeelhouders werden de balans en winst- en verlies rekening per 31 December 1931 goedge keurd. Het dividend over 1931 werd zoowel voor de gewone als voor de preferente aandee- len bepaald op 6 pet. In mindering hierop hebben de prefe rente aandeelhouders in November 1931 reeds 3 pet. ontvangen. De heer J. F. Moens, die als commissaris aan de beurt van aftreding was, werd als zoodanig herkozen. Denkt morgen om de Woensdag collecte van het Crisis-Comité! BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Martinus Jacob Moerland, 27 jaar en Aagje Blljleven, 26 jaar. HAARLEMMERMEER. Rijwieldiefstallen. Het aantal rijwieldiefstallen is ln den laatsten tijd weder toegenomen. Te Hoofddorp werden er gisteren twee ontvreemd, w.o. een heerenrijwiel ten nadeele van den heer B. dat hij nog wel in een stal had neergezet, doch ook daar niet veilig bleek te staan. De politie stelt een onderzoek ln. Ergerlijke baldadigheid. Eenige langs den kant van den nieuwen Kruisweg geplante jonge boomen werden op ergerlijke wijze verleid. Door de politie is een onderzoek naar de schuldige inge steld en te hopen is het zeker dat zij er spoedig in slagen zal de belhamers in handen te krijgen, want dergelijke bal dadigheid is meer dan ergerlijk. Pas is nu door den zorg van den Provincialen Waterstaat alles keurig in orde gemaakt of de lieve jeugd" vangt haar sloopers- werk aan. Wat voor vermaak daar in kan 6chuilen. is elk weldenkend mensch een raadsel. Juliana-avond. Dat het drievoudig snoer ..God, Neder land en Oranje" te Nieuwvennep nog niet is verbroken, is ruimschoots gebleken bij de door de Burgerafdeeling „Pro Rege" in de Gereformeerde Kerk aldaar geor ganiseerde, druk bezochte bijeenkomst, waar dr. Gerbrandy en ds. Smilde een rede hielden en een zangkoor eenige num mers ten beste gaf. De heer W. Straks, aan wien eervol ontslag werd verleend als hoofd van de openbare lagere school No. 2 te Rijk alhier heeft van het personeel en de leerlingen van deze school op hartelijke wijze af scheid genomen en is gister te Eist, alwaar hij in gelijke betrekking werd benoemd, in functie getreden. HILLEGOM. Arbeidsbemiddeling. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs alhier zijn 450 werkzoekenden ingeschreven, ge splitst als volgt: 5 fabrieksarbeiders, 1 snelpersdrukker. 1 betonwerker 4 grond werkers, 4 metselaars. 1 metselaar-opper man, 16 opperlieden, 1 schilder 11 timmer lieden, 3 halfwas metselaars, 1 halfwas- timmerman, 1 loodgieter-zinkwerker, 3 mach. houtbewerkers, 1 stucadoor, 3 man denmakers, 1 vloerlegpcr. 1 kistenmaker 1 waschknecht, 1 naaister-kapster, 1 olectri- r.ien, 1 halfwas-verwarmingsmonteur. 1 ver warmingsmonteur, 1 scheepmaker, 1 smid 1 boekbinder, 2 broodhakkers, 1 slager 17 bloemistarbeiders. 267 landarbeiders, 10 tuinarbeiders, 4 boerenarbeiders, 2 plant- soenarbeiders, 1? jeugdige landarbeiders 1 jeugdige tuinarbeider. 2 handelsreizigers 1 win'e bediende, 1 vischventer 2 schi' p rs .2 voerlieden, 1 wegwerker, 3 chauffeurs monteurs. 1 vrachtrijder 1 varensgezel 1 boekhouder, 13 mannelijke en 3 vrouwe lijke kantoorbedienden, i handlanger, 1 controleur, 35 losse arbeiders. Hiervan zijn 8 werkzoekenden „werkend" de overige „werkloos". Aanvragen werkgevers 2, waaraan vol daan. Uit de Raadsstukken. Er valt deze keer uit de stukken voor den raad niet veel mee te deelen, omdat eenige voorstellen en prae-adviezen reeds bekend zijn. Bij de verordening op dë O.L School schrijven B. en W„ dat het hen «ewenscht voorkomt dat de onderwij zers hij toerbeurt gedurende een kwartier voor den aanvang van de schoot, toezicht op de kinderen houden. De kinderen moeten zich gedurende dien tijd niet anders bij de school ophouden dan op het schoolplein. Dit toezicht zou ook gelden voor de leer lingen der U.L. school. Op grond van nader verkregen inlichtingen stellen B. en W. voor aan den gewezen havenmeester C. W. van Maris van jaar tot jaar, telkens behoudens goedkeuring van üed. Staten op de desbetreffende begrootingspost een toe slag op zijn pensioen te verleenen van f. 200 per jaar. Voorgesteld wordt den Zwemmeester en den kassier-portier der Zweminrichting te rangschikken onder de ambtenaren- Het aangeboden nieuwe politie-ambtena- ren-reglemenl is een stuk van zegge en schrijven één honderd en elf artikelen. Zoo staat er ergens, dat de diensttijd in totaal niet meer dan 56 uren per week bedraagt. Overwerk kan betaald worden, in enkele gevallen. En die gevallen is het 25, 50 of 100 procent. Wie de leiding heeft of zelf standig overwerk verricht, kan vergoeding worden toegekend door B. en W. De 1 Mei-dag. Het Mei-feest van den H.B.B. en de S.D.A.P. alhier is gevierd mét een tocht naar de zeeduinen én een ochtendfeest der kinderen bij bijzonder mooi weer. 's Avonds was er feest in de zaal van den heer Sistermans; op het programma stond: zang van de „Stem des Volks" muziek van het trio P. Post, twee tooneelstukjes en de Mei-rede van den heer L. Ebeling, tweede secretaris van de Nederlandsche Vereeni- ging van fabrieksarbeiders, te Amsterdam. Motorrijder verwond. Alhier ontstond een botsing tus-. schen een auto en motorrijwiel in de Weeresteinstraat. De motorrijder kreeg een wond aan een der beenen. welke in de melksalon van den heer v. d. Vin door leden van E.H.B.O. is verbonden. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. De ver wonde is met een particuliere auto naar Amsterdam gebracht. De politie heeft den geheelen dag het verkeer geregeld. E.H.B.O. had de vaste posten wfeer bezet. De pas opgerichte Chr. Fröbel- en Be- waarschoolvereeniging heeft het plan een bazar te houden. De opbrengst zal voor de school bestemd worden. Het bestuur van de afdeeling der Chr. Middenstandsvereeniging is uitgebreid door de benoeming van de lieer A. Phi- lippo en H. Schoonderbeek. De lieer S. Deeieman is candidaat gesteld voor het hoofdbestuur. Een belangrijke vergadering met een actueel onderwerp wordt voor bereid. Hel Emnia-bloempje voor tie t.b.c-bestrij ding hier ter plaatse zal Woensdag 4 Mei verkocht worden. De collecte staat onder leiding van mevr. Payens-Kamphuis, Zuster Terhorst en Zuster Leonardine. Zes jonge dames staan onder leiding ter zijde, terwijl vele meisjes behalve het bloempje ook lootjes zullen verkoopen. Door Hillegom- sche middenstanders zijn vele prijzen ge schonken, die verloot worden. Het bestuur der vereeniging vertrouwt dat de collecte veel zal opbrengen want de uitgaven voor uitzending van patiënten en voor de dag- lighal zijn groot. De bijdragen hiervoor oekken lang niet de kosten. KATWITK. Loop der bevolking. Vertrokken: F. van Limbergen, naar den Haag, Vaillantlaan 564; D. Vlieland^ naar IJmuiden. Coenraadsfraat 9: J. Durieux naar Rijnsburg, Langevaart 54,: N. Diik- drent, naar Wassenaar, Rust en Vreugdlaan 10; M. Schaap, naar Leiden, Visser Roemer- straat 12; J. Schokking en gezin, naar den Haag, Waalsdorperweg 84; J. Schok king, naar Hellevoetsluis. KATWITK AAN DEN RIJN. Lezing van dr. Oosterbaan. Gisterenavond vond weder een ontwik kelingsavond plaats, georganiseerd door Katholiek Katwijk. Thans was het dr. Oosterbaan te Den Haag die als Zoöloog-Botanicus en medi cus van een exjreditie naar Nieuw Guinea in Oost-Indië een causerie gaf over een expeditie in de binnenlanden van dit groote eiland in de Indische Archipel. Pastoor Schiphorst opende de bijeen komst met gebed, en sprak een welkomst woord tot dr. Oosterbaan, Hierna verkreeg deze het woord die in een boeiende en leerrijke lezing verhaalde, van zijn tocht als lid eener expeditie door de regeering uitgezonden. Toegelicht op het witte doek liet hij de moeilijkheden zien die niet alleen 'n expeditie als waar van hij deel uitmaakte ondervond doch ook hoe de missionarissen in de uitgestrekte en onherbergzame streken voor bijna on overkomelijke moeilijkheden stonden en deze toch wisten te overwinnen. Pastoor Schiphorst dankte ten slotte voor het gebodene door dr. Oosterbaan die hem beschouwde als een voorlooper van Pater Friggc die mede reeds de toezegging had gedaan voor Katholiek Katwijk een causerie te willen geven over het missie werk in diezelfde streken. De lezing is met volle aandacht gevolgd: een daverend applaus heeft bewezen dat de aanwezigen zeer voldaan waren. "ohVS Adres EN TREKT DE AANDACHT. Omdat wij kwaliteit HOMMER OEN stellen, en tevens zorgen voor LAGE PR IJZER DL'S GOED en GOEDKOOP Tapijten, Meubelen, Gordijnen, Bedden enz. LISSE. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Warmenhoven en gezien, van 's Hertogenbosch, Schoolstraat 8: Mej, E, Tissing, van Amsterdam Veldhorststr. 9; M. G. v. Rijssel-de Kookcr, van Haarlem mermeer, Poelpolder la; A. Broekhof-van Diemen, van Voorschoten, Wagendw.str. 44. Vertrokken: Th. Burger, naar Hoorn: Mej. M. W. Bijléveld, naar O. Amstel; J. A. Verkerk en gezin, naar Beverwijk. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerritje, d. van B. Schaap en T, v. d. Bent; Johannes Bcrnardus, z. van H. Mecu wissen en J. v. Gerven: Petro- nella Hendrika, d. van E. Luijk en C Kra nenburg; Petrus Theodores, z. van H. Verdel en K. Q. Oudshoorn: Martinus Wil helmus Hendricus, z. van G. M. Paarde- kooper en A. W. Wassenaar: Cornelis Johannes, z. van A. W. v. Noort en J. M. A. Warmerdam; Machiel, z van j] Overdorp en C. J. S. v. Elswijk. Ondertrouwd: B. v. d. Linden en P. Kingma; P. v. d. Lans en A. A. de Bruin Getrouwd: C. P. Turnhout en C. Rands- dorp; J. L. L. v, d. Beek eti C. J. Caspers. Heden staat de polder Lisserbroek in „geel" oostuum. Het is een en al gele velaen zoover het oog ziet. De stand der narcissen is goed. Onder veel belangstelling gaf de Harmonie „Trou moet Blijcken" een con cert in de muziektent fer eere van H.K.H. Juliana's Verjaardag. NOORD WITK. Vergadering der Reddingsbrigade. De NJt.B. vergaderde in Centraal onder leiding van dr. C. H. Hermanides, die met een welkomstwoord opende en daarna me dedeelde, dat de heer H, v. d. Wilk thans 2e secretaris is in de plaats van den heer S Verloop, die als zoodanig heeft bedankt. De notulen werden goedgekeurd. Volgde 'n verslag van den afgevaardigde naar de ver gadering van den Bond. de heer E. de Groot. Dit verslag was zeer uitgebreid, keu rig gesteld en gaf een overzicht van de moeilijke taak die Noorwijk op deze verga dering heeft vervuld door den voorzitter dr. C. H. Hermanides. Ook dr. Hermanides vertelde nog een en ander van de verwik kelingen die op deze rumoerige vergade ring hebben plaats gevonden. De heer De Groot zeide, dat tc Sassenheim weer ge zwommen kan worden op de oude voor waarden. Wegens den minder gunstigen fi- nancieelen toestand der kas stelde het be stuur voor om eenmaal per week met de autobus naar Sassenheim te gaan en een maal per fiets. Besloten werd om tot 8 Augustus de toestand te laten zoo deze nu is. maar een dubbeltje per persoon meer te vragen. Als instructeurs werden benoemd de heeren W. Wassing Sr., H. Lüschen en J. v. d. Bent, Een cursus Zeestroomingen zal door den heer J. v. d. Niet gegeven worden, die aanvangen op Maandag 9 Mei 's avonds 8 uur in „Centraal". Tevens bracht de voorzitter dank aan v. d. Niet voor zijn artikeltjes in de Brigade, over hetzelfde onderwerp. De heer J. v. d. Niet brengt dan als afgevaardigde met Jan v. Kan. verslag uit over een vergadering van kustbrigades waar de heeren niet veel wij zer zijn geworden. Ook aan deze heeren werd dank gebracht. De strandwacht zal haar taak aanvangen op 5 Juni as. De groote tent zal op Zaterdagmiddag en Zon dag alleen althans op de eerste plaats be stemd zyn, voor de strandwacht. De leiders stellen voor een brancard, verbandkist. zuurstofapparaat en een paar dekens in de tent te plaatsen; dit zal gedaan worden. Een strandkast wordt geplaatst in de Zuil. 3 aan het Noorderstrand en een bij het Radio-station „Nora". Een kaart met aan- wijzigingen wordt erin bevestigd. Een red- Üjn zal worden vernieuwd. Op 23 Juni zal een demonstratie gegeven worden en op 20 Augustus een demonstratie in samenwer king met de Noord-Zuid-Holl. Reddings- Mij. Vermoedelijk zal er op 8 Aug. een pro- paganda-avond gegeven worden in Casino. Hierna wordt het alarmsysteem besproken; overal zullen de kaarten bij de telefoon worden nagezien en zoo noodig vernieuwd. Als commissie voor het organiseeren van de propaganda-avond werden de heeren van de revuecommissie aangewezen met een kleine wijziging. Verder werd een nieuwe tongklem gedemonstreerd van Remsen uit Den Haag. die goede diensten zullen kunnen doen. Er zijn er 4 aange kocht. Medegedeeld werd dat Dinsdag avond 3 Mei. Morseseinen gewisseld zullen worden met de Zantvoortsche Brigade. Bij de rondvraag werd nog nader vastgesteld dat de reddingsvlet, niet anders zal mogen worden gebruikt dan met toestemming van J. v. d. Niet, die dan een verantwoordelijk persoon aanwijst. Slechts bij flinke afstan den mag men gebruik maken van het zeil tje. doch anders moet men roeien. Vijf boekjes zullen worden aangeschaft waarin de examencischen staan aangegeven. De verbandkisten zullen worden nagezien en zoo noodig worden aangevuld. De bordjes aangevende waar de verbandkisten zich be vinden. werden magnifiek en gratis ge schilderd door C. Duindam en Jaap v. Rooijen. Gevraagd werd om b.v. op ge vaarlijke plaatsen aan het strand waar schuwingsborden te plaatsen, 't Bleek dat daaraan nogal veel bezwaren verbonden zijn. Overwogen zal worden in het bestuur of er in de Noord een seinteeken kan wor den geplaatst b.v. een vlag of bal die in geval van nood kan worden opgehaald. Hierna volgde sluiting. Onze plaatsgenoot, de heer J. G. A. Veerman, luitenant ter zee le klasse, is be last met het bevel over Hr. Ms. „Vulcanus" Gevonden voorwerpenEen jongens pet, een grijze das met bruine strepen, een balans van een weegschaal, een rijwielbe- lastingmerk. een huissleutel, een zwart hondje, een R.-K. kindergebedenboekje, een gebroken rozenkrans en een rijwielbclas- tingmerk. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden uitsluitend verstrekt des Woensdag en des Zaterdags van 12 tot 1 uur namiddags ten Politiebureele te Noord- wijk-Binnen. NOORDWITK-BINNEN. Het concert van „Excelsior". Eegunstigd door schitterend voorjaars weer gaf het fanfarecorps „Excel sior" een concert ter gelegeheid van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana op het Lindenplein alhier. Een talrijke menigte heeft genoten van de mooie, zui vere muziek, die „Excelsior" onder leiding van haar bekwamen directeur, den heer C. de Haan uit Leiden ten gehoore bracht. Dank zij het uitstekende toezicht der politie heerschte er tijdens de uitvoering een keurige orde, die door geen enkelen wanklank werd verstoord. De Gecrtruida-Bewaarschool-Bazaar. Alhier had in „Sortonus" de ver koop bij opbod plaats van de res tanten van de Geertruida-Bewaarschool- Bazar. De belangstelling voor dezen ver koop was niet groot, ook de animo onder de aanwezigen was gering. Tot een bedrag van f. 75 werd verkocht. Het restant der goederen ter waarde van ongeveer f. 250 zal in het najaar worden verloot. De bazaar heeft wel aan de verwachtin gen voldaan en het comité had een groot succes te boeken.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 13