LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 3 Mei 1 TUIMELTJE EN KRUIMELTJE IN HET KABOUTERLAND IIIIIIIIIËI fillfilli lllillllllilll! lllllilil1 Frissche adem RADIOPROGRAMMA salarisverlaging. Dat ls onjuist. Het toepas sen der korting ook op de subsidies en tij delijk en los personeel is heelemaal geen bewijs en die beschuldiging kan niet dooi den beugel. Juist uit een oogpunt van bil lijkheid willen B. en W. ook hier de korting toepassen, die zij betreuren te moeten nemen. De jalouzie is zeer groot onder de diverse categorieën ambtenaren, spr. verwijst naar het adres inzake verschil van pensioenkor ting. Om deze jalouzie te voorkomen moes ten B. en W. voor allen gelijkheid voor stellen. Spr. meent den heer Wilmer te bevredi gen door te zeggen, dat de bedoeling van B. en W. is om iedere ongelijkheid bij per soneel, direct of indirect door de gemeente betaald, te voorkomen. Van het G. O. wil spr. wel zeggen, dat hij daardoor zeer is bevredigd door toon en geest, waaraan sommige raadsleden wel eens een voorbeeld mochten nemen. Het G. O. heeft geleid tot zeker resul taat en spr. hoopt, dat aan het G. O. geen schade zal worden toegebracht door de wijze van handelen hier in den raad. Het verslag van den heer Kuipers ls frappant onjuist. Spr. heeft groote bezwa ren tegen zulke voorlichting en vandaar zijn voorstel in het G. O. niets te publi- ceeren. Afbreuk aan het G. O. overleg doet ook het adresseeren van organisaties aan den raad, buiten het G. O. om, en ook de uit spraak, dat een bijeenkomst van raads leden vooraf niet deugt, terwijl deze bij eenkomst juist informeerend is voor de raadsleden, opdat zij geheel op de hoogte worden gebracht. Niemand bindt zich daar en de waarde is vroeger practisch gebleken. Spr komt dan op de poliliesalarissen. Men moet het antwoord van B. en W. op de vragen Eikerbout in 1931 bezien in de sfeer van omstandigheden van toen maar sindsdien is er toch wel iets veranderd. Lang tevoren is al gevreesd voor korting. Is er nu reden voor salarisverhooging? Periodieke verhooging zou z. i. het Kor tingswetje niet toelaten tenzij verdere verlaging elders werd aangebracht. De toezegging van den burgemeester is ver schoven door de omstandigheden bulten onzen wil, zoo ziet spr. het. Hierna schorsing. AVONDZITTING. Wethouder GOSLINGA, kan het betoog van collega Tepe geheel onderschrijven. Reeds in November oordeelde spr. sala ris-korting noodzakelijk, zoo het Kor tingswetje werd aangenomen, spr. citeert een Interview in ons Blad. Dat dit wetje ongewijzigd is aangenomen, is de schuld der S.D.A.P. die het amendement v. Vuu- ren verwerpen hielp. Iets anders is, of ook gemeenten toch niet met salaris verlaging hadden moeten komen, gezien de omstandigheden. Zelfs in plaatsen met hooger loonstandaard is de S. D. A. P. te gen verlaging. Is er dus in het betoog van den heer Kuipers ook niet iets onoprechts? Spr. ziet de oorzaak van het tegenzijn in het standpunt van den heer v. Eek. Niet geheel juist is, dat de gemeente door de subsidie-regeling de gesubsidieer den in haar macht heeft. De subsidie ls toch niet geheel gebaseerd op de uitge keerde loonen. Spr. licht dit nader toe. Op de vraag van den heer Verwey zegt spr.: waar de loonen laag zijn, zal niet worden gekort. B. en W, komen met grooten tegenzin met deze voorstellen. Bittere noodzaak dwong. De toestand ls met den dag slech ter geworden door de werkloosheid die f 20 000 per week kost aan ondersteu ning. Er komt iets van terug van het rijk. doch dat telt niet mee. Inderdaad, er moet gefinancieerd wor den. In het belang van de arbeiders mag de gemeente niet vastloopen. Het is niet de schuld der S.D.A.P. dat het daartoe niet komtl Onmogelijk is de korting op de regee- ringsuitkeering te riskeeren. Het kost f. 00.000 en dat is niet te dragen. Van alles wat kon, is hier al gedaan. De opcenten op de gemeentefondsbe- iasting zouden nog te verhoogen zijn. dat is het eenige. doch dat ls zeer bedenkelijk. Meer progressie is zelfs uitgesloten, dan komt de korting zeker. Door daling van het indexcijfer zal er geen sprake zijn van daling van het levenspeil. Zelfs in „Het Volk" wordt dat erkend, bij het conflict in de carton- industrie. Spr betreurt, dat de heer Bosman niet verder inging op zijn bezuinigingsplannen want hij ziet inderdaad naar alle zijden om te bezuinigen. Ook de inkomsten der Lichtfabrieken dalen, al dalen ook de kolenprijzen. Uit den raad is geen en kel serieus plan aan de hand gedaan om aan de korting te ontkomen. Een wan hoopspoging is hetgeen de heer v. Eek zei: laat de regeering de 10 milliard aanpak ken die er aan vermogen zijn. Dat is een doode musch. Een andere wanhoops daad zou inflatie zijn, loonsverlaging met een blinddoek. Nogmaals, de voorstellen van B, en W. zijn bittere noodzaak, om het Leidsche schip van staat veilig door de branding heen te brengen. Het offer is noodzake lijk en de meeste ambtenaren hebben dat gelukkig ingezien opdat de gemeente solvadel blijve! Anders zouden zij heele maal niet gelukkig zijn! Deze voorstellen zijn er om erger te voorkomen. „Het socialisme nu", ggat niet, zelfs vol gens S.D.A.P.-voormannen. Vandaar ook de broedertwist. Als het anders kon, B. en W. zouden hiermee niet zijn gekomen. Spr. hoopt, dat niet verder gegaan zal moeten wor den doch zekerheid daaromtrent ziet spr. niet' helaas. Tenslotte ontkent spr. nog maals dat B en W. met welbehagen kor ting voorstellen. De VOORZITTER komt op tegen de uit lating van den heer Kuipers, dat de chefs bij de politie sollicitaties tegenwerken. Spr. kan dat niet aannemen en vraagt verduidelijking. REPLIEKEN. De heer WILMER uit den wensch, dat de replieken zullen loopen over de eenige vraag, die er is: is het finantieel moge lijk de voorstellen van B. en W. te ver werpen? Alleen daarom gaat het. Spr. erkent, dat er gevallen kunnen zijn, dat sub d en e billijk zijn om jalouzie te vermijden, doch dat staat reeds in f, dat reeds vraagt een blanco volmacht. Met de bedoeling kan spr. zich wel vereenigen, uitzondering, doch sub d. en e gaan z. 1, verder. De heer KUIPERS zegt niet verklaard te hebben inzake de sollicitaties bij de po litie dat het nog zoo is, doch spr. geeft een voorbeeld over zich zelf en nog een ander, doch niet bij den huldigen chef. Zijn verslag uit het G. O. was slechts een kort resumé! Geheimhouding was hem niet opgelegd, behoudens één geval o. a. over Vaz Dias. Zijn verslag diende al leen om in groote trekken te doen zien, hoe het in het G. O. gegaan was. Dat zijn relaas onwaar was, is door den wethouder niet aangetoond. Hoe hij het G. O. kon schaden, begrijpt hij niet. Zoo'n voor-ver gadering van raadsleden oordeelt spr. on- noodig. Als ander middel ls toch gewezen naar de algemeene reserve, die er nog is. Of mag daaraan niet geraakt worden? En zei wethouder Splinter niet in het raadhuisvraagstuk, dat de finantiën niet alleen beslissen? De heer VERWEY komt eerst terug op het amendement v. Vuuren in de Tweede Kamer en citeert den heer Guyt, partijge noot van den heer Wilmer. Toont een andere mogelijkheid van financiering is gezegd. Die mogelijkheid bestaat al zal hij haar niet noemen. (Geroep: waarom zoo geheimzinnig?) Het aantal opcenten op de gemeente fondsbelasting is hier laag! Doch voor stellen zouden toch niet aanvaard worden. De heer WILBRINK: anders begraaf Je ons onder voorstellen. De heer VERWEY wil in deze gaarne de leiding aan B. en W. laten. De heer WILMER: dan moet je het hee lemaal doen. Spr. keert zich dan tot den heer Bos man. Vraag is niet, wat betaald wordt, doch wat overblijft voor de betalers! Bo vendien worden hun inkomens grooter, daar de renten voor leeningen op langer termijn al hooger worden. Niet onnoodig lijkt spr. het uitweiden daarover waarom zijn fractie ls tegen deze voorstellen, al gaat het soms bulten het directe gemeentebelang. Verder gaan dan de wet verplicht betee- kent toch z. i. dat men de korting voor zijn rekening neemt en waar B. en W. verder gaan, sprak hü in dit opzicht van onoprechtheid. Persoonlijk onaangenaam wil hij daarmede niet zijn. Bezwaar tegen een voorvergadering van raadsleden ziet spr. niet, doch hier had deze geen nut, waar de S D. A. P. vastbe sloten stond. In tegenstelling met den heer Knuttel is de S. D. A. P. voor het G. O. als schakel in den vorm van medezeggenschap. In vele jaren heeft de heer Knuttel geen kans gezien een goede vakorganisatie te stichten, integendeel stootte hij de arbei ders af. Spreekt deze daarom van phra ses, dan is dat practisch op hem zelf van toepassing. Actie en verweer wordt door ons ook gepropageerd, doch staken ging niet. 't Is makkelijk daartoe aan te zetten, als men niemand achter zich heeft. Hier in Leiden was de heer Knuttel gangmaker voor loonsverlaging door bij de begrooting voor te stellen geen hoo- gere salaris uit te keeren dan f. 6000. Zeker, eenige gemeenten loopen vast, doch dat ls niet tegen te houden door voortdurende salarisverlaging Dat komt door de werkloosheid. Het Rijk zal moeten bijspringen. De heer KNUTTEL: en als het Rijk vast loopt? De heer VERWEY: dan komt onze macht, zij het met of zonder revolutie De heer KNUTTEL zegt, dat de groote S. D. A. P. gewacht heeft met de princi- pleele politieke 'uiteenzetting tot de kleine partij van spr.' had gesproken! En die uiteenzetting van den heer v. Eek beteer kende nog niet veel. De S. D. A. P. doet nooit iets tot aanwakkeren van de strijd lust, volstaat met een protest zonder meer. Spr. komt nog eens terug op Twenthe. waarbij de heer v. Stralen zich weer ver schuilde achter de Chr. en de R -K. orga nisaties. Zie ook de havenstaking in Rot terdam: de S. D. A. P. wil den strijd niet, doodt dezen zelfs. Zie ook de royementen. De heer v. ECK: de communisten royee- ren nooit! De heer KNUTTEL verzekert wethouder Tepe, dat hij in principe niet afwijst critiek op het college, constateerend, dat het col lege anders denkt dan in de stukken tot uiting komt. De heer Goslinga was al heel goedkoop in zijn betoog door spr. uit te spelen tegen de S D. A, P. Dat verlaagt het debat, Op den duur zullen de tekorten alleen revolutionair zijn te dekken, doch zoover ls men nog niet. Er zijn trouwens nog dek kingsmaatregelen, waarvan er al genoemd zijn. Zeer spitsvondig noemt spr. den heer Verwey, die niets dan een flauw aardig heidje wist inzake het communistisch standpunt tegenover het G. O. Hij noemt dat een schijn-medezeggenschap tot ver lamming der actie. Het gemeentepersoneel voelde zich tot- dusver veilig en is vóór actie nog niet in gesteld. Dat zal wel anders worden door spr.'s partij. Parlementair is geen succes te bereiken. De voorstelling van spr als gangmaker voor loonsverlaging is beneden alles en volkomen gespeend van klasse-strljd-be- langen Om de arbeiders iets te kunnen geven, moet men het toch elders wegne men. Vandaar zijn voorstel, dat hij des noods wel tot f. 5000 en zelfs f4000 zou willen uitbreiden. De toestand der gemeente is niet gun stig, doch daarvan mag de arbeider niet de dupe worden. Deze heeft het kapitalis tisch stelsel geen stap tegemoet te komen, laat het zichzelf maar afbreken. De heer SCHÜLLER begrijpt niet, waar om wethouder Tepe hem niet wil ant woorden, terwijl de andere wethouders dat wel doen. ofschoon zij weten, dat spr. in hen geen vertrouwen heeft. Toch ant- antwoordt de wethouder gedeeltelijk; dat oordeelt spr. tweeslachtig. Spr. behoudt zich het recht voor hier terug te komen op hetgeen in het G. O. is geschied. Als inlichtingen voor de raadsleden zoo nuttig zijn, zijn ze dit ook voor het G. O.; daarom keurt hij die apartjes af. Vroeger deed par tijgenoot Baart dit al. Spr, blijft er bii, dat het overleg slechts is geweest, herhaalt zijn bezwaren inzake niet opschieten van de commissie ad hoe en werkliedenregle ment. Op de Lichtfabrieken zijn de loonstaten al gedrukt volgens nieuwe regeling. Ook een bewijs dat B. en W. rekenden op aan nemen met bloedend hart. Verder herhaalt spr., dat het personeel beknibbeld en achteruitgesteld wordt om dan tegenover den heer Knuttel het G. O. te verdedigen. Bij een staking kunnen wij behoorlijk financieren, zie Twenthe. in tegenstelling tot de andere organisaties. (Geroep: ge logen!) Wij behoeven niet langs de deuren te bedelen of bij de winkeliers vragen om rijst en erwten. De heer ELKERBOUT is ten aanzien der politie-salarissen niet bevredigd en blijft aandringen op verbetering. Verder komt spr. op tegen de beschuldi ging van verraad fh Twenthe, aan de hand 89. Spoedig was de ondeugd verlost en ging het heele stel naar het paleis terug. Daar kreeg Tuimeltje bericht, dat hij direct in de vergaderzaal moest komen bij den kabouterbaas. „Heb je gedaan wat ik je opgedragen heb" vroeg de kabouterbaas met een norsch gezicht. Het zag er niet goed voor Tuimeltje uit. dat merkte hij wel aan de andere Raadsheeren, die bij den kabouterbaas ston den. Maar Tuimeltje vertelde lachend zijn avonturen. Hij moest nog meer lachen, toen ie door de gordijnen stiekum een paar andere kaboutertjes ontdekte, die ge zichten tegen hem trokken, maar de kabouterbaas was niet over hem te spreken. 90. Ga naar de keuken om te eten, beval de kabouter baas. Intusschen zal ik overwegen, wat er gebeuren moet en nadat hij zich tot de strenge kabouters had gewend ging hij met hen naar een andere zaal. Tuimeltje ging vlug naar de keuken en vroeg den kabouterkok om waï eten. Deze gaf het hem natuurlijk en Tuimeltje hield hem lustig aan de praat met zijn grappen. van het gebeurde. Dat er geen geld was, is een fabeltje. De heer KNUTTEL: des te erger nog! De heer WILBRINK vindt het eigenaar dig dat de voorstanders van 't G. O. mee- nen hier in den raad een kwestie nog eens zoo buiten alle perken te moeten behande len na behandeling in dit G. O. De heer Kuipers maakte van zijn rapport zuivere politieke-munterij, hoewel hij in de com missie geen bezwaar had tegen niet-publi- ceeren! Dat B. en W„ nu gedwongen tot verlaging, algemeene gelijkheid wil len, juicht spreker toe. Waarom een paar pCt. uit te schakelen, al dwingt de wet niet? De heer BOSMAN zet nog eens precies uiteen, wat hij bedoelde met z'n belasting opmerkingen om tot bezuinigen aan te sporen. Feitelijk is spr. ook tegen de pro gressie door aftrek van f.700, doch een voorstel zal hij niet doen. De heer v. ECK stelt zich financieel ook op den bodem der werkelijkheid, doch S. D. A P. en burgerlijke partijen zien die wer kelijkheid anders. Vele gemeenten zijn on bestuurbaar en dat te probeeren te lappen is wanhoopsstemming. Het levenspeil der groote massa moet beschermd worden, want de 'eene loonsverlaging sleept de an dere achter zich aan. Moet steeds het heillooze streven der regeering maar gevolgd worden? In omstandigheden wil ook spr. wel de loonen afkappen tot desnoods f. 4000, doch destijds was het voorstel-Knuttel gevaar lijk. daar het een vrijbrief gaf voor verla ging. Spr. w'l wel zeggen te zijn voorstander van „het socialisme nu", al zal dit möeten bij gedeelten. Dé lieer KNUTTEL :'.JiuS géén revolutie! De heer v. ECK rarüeelt het piet ge- wertscht een stemmmgwan burgero.orlog te kweeken. Noodig li eén krachtige organi satie, bereid tot offers. Dóór altijd maar te roepen „revolutie" bereikt- Men practisch niets. In Rusland wórdt groot werk ver richt, doch medewertcen wordt ons zoo Moeilijk gemaakt. Het geloof in het socialisme moet komen, dan komt het socialisme vanzelf. DUPLIEKEN. Wethouder TEPE herhaalt, dat niets is gedaan dan nog eens aan te dragen mee ningen, politiek en economisch, die alge meen bekend zijn te achten en spr. oordeelt dit overbodig. De voorbespreking met de raadsleden heeft niet anders ten doel dan het G. O. te dienen. Juist uit zorg voor de toekomst is thans verhooging der gemeentefondsbelasting niet dienstig. Dat blijft over als de tijden nog ernstiger worderi. Het verslag van den heer Kuiper is niet van a tot z onjuist, doch bevat toch tal van onjuistheden, spr. releveert er thans een, om dit te bewijzen. Zoo is dit overleg er finaal naast, doch het hoort hier ook niet thuis. Waar gagt het naar toe, als ieder commissie-lid zelf notulen gaat ma ken. die niet worden goedgekeurd? en deze ruchtbaar maakt? Dan wordt het een chaos. Spr. heeft willen protesteeren tegen het a priori in twijfel trekken van iedere goede trouw van het college bii iedere handeling of voorstel. Sub d. en e oordeelt spr. wel noodig, daar sub f. anders alleen zou slaan op sub a, b. en c. Dit uit een oogpunt van billijkheid, die B. en W. willen betrachten. Zonder overdrijving. Wethouder GOSLINGA meent, dat de al gemeene reserve zal moeten dienen voor opvangen van het tekort over 1932.. Men moet daarmede zuinig zijn. met het oog op de toekomst. Hoe ongaarne B. en W. komen met deze verlaging, nog minder heil zien B en W. in belastingverhooging. De daling van het indexcijfer vangt bovendien z.i. de korting op. B. en W. gelooven niet in het heil van het socialisme, Integendeel. Dat is de diepe kloof, die het van de S.D.AP. scheidt. Het socialisme ls afbraak, zie naar Engeland. Spr. heeft nog altijd geloof in de opleving van het z.g. kapitalisme. Onze verplichtingen moeten wij nako men over de gansche basis en om daar aan te voldoen is een sluitend budget nood zakelijk. In elk stelsel. Uit noodzaak daar om dit voorstel. STEMMING. Sub a. van B. en W. wordt aangenomen met 2212 stemmen. Tegen de SX> AP en de heer Knuttel. Sub b. wordt aangenomen met dezelfde stemverhouding, evenals sub c. Over sub d. en e staken de stemmen 17—17 Tegen de S.D.AP. en de heeren Knuttel. Donders Wilmer Manders Vos en v. Tol. Aangehouden tot de volgende zitting. De volgende agendapunten worden aan gehouden. Sub f. wordt zJi.st. aangenomen. Het voorstel van B. en W. luidde: a. met ingang van 1 Mei 1932 op de door uwe vergadering vastgestelde wedden en loonen van het in dienst der gemeente zijnde personeel een tijdelijke korting toe te passen ten bedrage van 4°/o over het ge deelte van de wedde of het loon boven een bzdrag van f. 600, een en ander behoudens het hierna bepaalde sub b. en met uitzon dering van het personeel ten aanzien waar van reeds ingevolge raadsbesluit van 21 Maart 1932 korting plaats heeft, en voorts onder bepaling, dat voor de uitvoering van dit besluit onder wedden en loonen wordt verstaan, hetgeen de Pensioenwet 1922 in artt. 31 en 32 onder „wedde" verstaat; b. met ingang van 1 Mei 1932 op de wed den der nevenbetrekkingen opgenomen in Gemeenteblad No. 2 van 1931 en op de wedden van die betrekkingen, welke door ons College eveneens als nevenbetrekkingen worden aangemerkt, een tijdelijke korting van 3°/o toe te passen; c. ons College te machtigen aan de Kroon resp. aan Gedeputeerde Staten te verzoe ken de wedden van den commissaris van politie en de wedden van den burgemees ter, de wethouders, den secretaris, den ont vanger en den ambtenaar van den Burger lijken Stand met ingang van 1 Mei 1932 tijdelijk en op den voet vermeld sub a, te verminderen met 4°/o; d. ons College te machtigen maatregelen te nemen tot invoering in de door ons col lege aan te wijzen gevallen van een over eenkomstige korting als bedoeld sub a en b. voor het personeel in dienst bij instel lingen. in wier financiën geheel of gedeel telijk door de gemeente wordt voorzien; e. mede in verband met het bepaalde sub d. voor zooveel noodig te bepalen, dat subsidies, of bijdragen uit de gemeentekas, als maxima zullen worden beschouwd: f. ons college te machtigen ter uitvoering van uw besluit het-noodige te verrichten, waaronder begrepen de beslissing van ge vallen, waarin de regeling niet moo'nt voor zien. ajuhv&K) •- RONDVRAAG. Mevr. DE CLER vraagt wanneer eindigt het ophalen van huisvuil op open wagens, hetgeen zeer onhygiënisch is? De VOORZITTER zet, dat dit in orde komt bij de reorganisatie der vuilverwij- derlng die in vergevorderden staat is. De heer KNUTTEL zegt, dat men na een half jaar nog niets verder is in de Stad huiskwestie, hoewel destijds zijn idee over een prijsvraag daarop struikelde, dat het een half jaar zou eischen. Voorts bereikten hem nog tal van klach ten over de stedelijke werkinrichting die hij uitvoerig toelicht. Zoowel over het eten als het loon. Hij zal moeten komen met een voorstel den directeur op wachtgeld te stellen, zoo het niet verandert. De heer BERGERS wijst op de mogelijk heid van inrichten van parkeerterrein op de Lammermarkt naast de Molen als werk verschaffing. De VOORZITTER zegt. dat alle terrein daar reeds gebruikt wordt. Hierna om ll'/s uur sluiting. Denkt morgen om de Woensdag collecte van het Crisis-Comité! RECLAME. is alJeen dan mogelijk, wanneer 's mor gens en s avonds de tanden goed gerei nigd worden. De tanden onderhoudt men het beste met OD OL-tandpasta, en den mond natuurlijk met ODOL-mond- water, dat in Uw mondholte een rag fijn antiseptisch laagje vormt, hetwelk Uw mond nog urenlang frisch houdt mondwater en tandpasta gewild in 98 landen! U 8946 VOOR VyOENSDAG 4 MEI 1932 Hilversum, 296 M. VARA.-üiti 10.00 v.m. VPRO. en 6.30: RVU. _|i 7.00 en 7.307.45: Gymnastiekles - n Gramofoonpl. 9.30: Trio Cohen- Morgenwijding 10.15: Voor Arb. ia Continubedrijven: Trio Cohen, VA" tooneel o. 1. v. W. v. Cappellen en Gm foonplaten 11.00: RVU. Me). H. i benga: Knutselen in het gezin - f Vervolg van 10.15 12.00—1.45' VA£ septet o. 1. v. Is. Eyl en Gramofoonpi 2.15: P. J. Kers Jr.: Onze Keuken-; Piano-recital door J. v. Emden en r mofoonplaten 3.30: Voor de kini Kindertooneel en Vragenuurtje - Trio W. Drukker en Gramofoonpl.-| RVU. Schaakcursus door Dr. Max Efra 7.00: Dr. H. B. Wiardi Beekman. Sz satie en Socialisme 7.30: Muzkii dezen tijd. VARA.-orkest o. l.v. E Groot m. m.v. J. Feitkamp (fluit) -| „Wakker en Tropenduit" 8.15: VI! orgel ,te bespelen door Joh. Valse triste, Sibelius 8.45: „Eeëa heid samen", radio-humoreske vn Schiller, bew. M. Belinfante—Dekte (Groot Volkstooneel) 9.15: Onthoaj Radio-Comité. Opening van de BI Week. Carillonspel door J. P. Vincenl 9.30: VARA.-orkest o.l. v. H. de a 10.15: „Nieuwe Overhemden", van L. A. Kalf-Hermans (VARA.-taa 10.30: Concert VARA.-orkest n: Leo Fuld (refreinzang). Populaire i muziek 11,00: Vaz Dias 1.15—121 Gramofoonpl. Huizen, 1875 M. Uitsl. NCRV.-CiJ ding 8.00: Schriftlezing 8.1WI Gramofoonpl. 10.00: NCRV.-Dana 10.30: Ziekendienst 11.00: Cca M. F. Jurjaanz (harmonium), Meal A. van NeerdenOngers (sopraail 12.15: Concert. J. Wennips (soprall Hermann (viool), H. v. d. Horst Jr(l én Mevr. R. A. v. d. Horst—BM (piano) 2.30: Chr. Lectuur 3.0021 cert. H. Franken (viool en altvitól Ostdam (fluit). Mevr. Brandes-!| (piano) 5.00: Kinderuur de landbouwers 6.45: Causerie dnl Stapelkamp 7.00: Causerie d« Dijkstra 7.45: Ned. Chr. Persbui» 8.00: Feestavond ter gelegenheid v. IJ jarig bestaan v. d. Handels- en Ksia bediendenbond „Mercurius". (VamJ Groote Zaal v. d. Rotterd. DiegaaidM 10.00: Ouderuurtje 10.30: Vaz I®] 10.4011.30: Gramofoonpl. Daventry. 1554 M. 9.35: Moiia) ding 9.50: Tijdsein. Berichten -1 Lezing 11.20: Orgelconcert Qsj MacLean 12.05 Gramofoonpl.-'» Jack Martin's Hotel orkest 145:° de scholen 2.50: Sted. Orkest BK mouth o. 1. v. Sir Dan Godfrey. Smith (piano). O.a. 2de pianocont#! Bes en 7de Symphonie in A, BeethotO 4.05: Orgelconcert Reg. New 4 35.3 deruur 5.20Berichten 5.50: Sn mann-kwartetten door het Kj* Strijkkwartet 6.10. 6.30 en 6.50:M gen 7.35: Vanuit de Queens Hall Symphonie-orkest, National Chorus (t listen. Koordir.: S. Robinson. Orkesa A. Boult. O.a. Motet „Jesu meine Fm Bach en 9de Symphonie in D-B0M slotkoor), Beethoven 9.45: Berichte!) lezing 10.05—11.20: Roy Fox en.r Band. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. Vf 11.50: Gramofoonpl. 8.05: Concert v. E. Bigot. O.a. Ouv. Phèdre, Massetó'| Sheherazade. Rimsky-Korsakow. Kalundborg, 1153 M. 11.20-1.2M eert uit Rest. Wivex 2.20—4.20. !J roeporkest o. 1. v. Gröndahl 4.«HJ Gramofoonpl. 7.501.20: Dan® v. d. jeugd door diverse Bands. Langenberg, 473 M. 6.25—720 mofoonplaten 11.2012.10. Cone®] München 12.20—1.50: Contert Wolf 4.20—5.35: Concert uit Fr« o. 1. v. Merten. M. m. v. G. Maeckel 7.50: „Goethe" (Wertherzeit) - 11.20: Populair concert uit MünchM 0 K. List. M. Leander (sopraan) 111 Stuhlfauth (viool). Rome, 441 M 7.25: GramofoffifJ 8.05: Gevarieerde toncert- en tooc*l zending. O.a. uit „Lohengrin". Pianoconcert Op. 54, A-moll. Schuur Brussel, 508 en 338 M. - 508 M Max Alexys' orkest 4,20. ViN' pianosonates 5.00: GramofoowJ 5.50: Het Tearoom-orkest 7.20: Cl o.l.v. Désiré Defauw m.m.v. car»J Neste (viool). O.a. Vioolconcert. &*1 en Onvoltooide Symphonie. Schuf'J 9.3010.20: Chas Remue en zijn jl (Dansmuziek) 338 M.: 11.20: Zi' J 4.20: Gramofoonpl. 5.50: Danspï Chas Remue en zijn Band w,„- M. 9.30—10.20: Concert uit deM<» zaal. Antwerpen-

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10