BïOCiTïN 0VERHEMDI 150 DOZIJN 15! Tweede Blad Vrijdag 29 April PARLEMENTAIR OVERZICHT UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. VISSCHERIJBERICHTEN. CORRESPONDENTIE. Exclusieve Aanbieding J TWEEDE KAMER. CONTINGENTEERING VAN VLEESCH-INVOER. De Kamer is voortgegaan met de behan deling van het wetsontwerp in zake de contingenteering van den vleesch-invoer. Minister Verschuur heeft zijn rede voort gezet. Hij besprak allereerst den aard en den omvang van zijn bevoegdheid met be trekking tot de contingenteerings-beslui- ten, en stelde vervolgens ln het licht dat hij bij de voorbereiding van dit ontwerp zoo nauwkeurig mogelijk te werk is ge gaan. Trouwens: de Minister verzekerde dat bij hem voor het stelsel van contingenteering in het al gemeen niet de minste bewondering be staat. Wanneer men het thans toepast is het eenvoudig, omdat men niet anders kan en omdat we leven in een tijd van toene- menden economlschen oorlog. Met verschillende cijfers toonde de Mi nister aan, dat onze export geregeld ach teruitgaat en dat het verhoudlngscijfer tot den invoer steeds daalt. Toch is het niet juist, dat er maar op los gecontigenteerd wordt. Men moest eens zien, hoevele ver zoeken tot contingenteering van brood, ematlle, baksteen, radio-artikelen, vuur vast materieel enz. zijn afgeslagen. Boven dien zijn verschillende contingenteerlngen veel lager gesteld dan belanghebbenden vroegen. De Regeering is dan ook door drongen van de wenschelijkheid, om bij de contingenteering de grootst mogelijke om zichtigheid in acht te nemen. Door de commissie van advies, die op voortreffe lijke wijze werkt, worden steeds zooveel mogelijk belanghebbenden gehoord. Vervolgens heeft de Minister meer in het bijzonder de contingenteering van den vleesch-invoer verdedigd. Hij noemde cijfers, om dien maatregel te rechtvaardigen en stelde daarbij uitdruk kelijk in het licht, dat het doel niet aller eerst is om de prijzen te doen stijgen, maar om werkgelegenheid te behouden. Bovendien werkt een zoodanige maatregel niet onmiddellijk. Men moet dus de con tingenteering eenlgen tijd laten, om door te werken. Men mag dus nog niet zeggen, dat de beperking van den vleesch-invoer geen effect heeft gehad, doch men dient even af te wachten. Men is op het oogen- blik in ons land op groote schaal aan het afslachten en ook daardoor heeft de be perking zich nog niet in de vleeschprijzen weerspiegeld. Dat in het bijzonder Dene marken onder den maatregel zou lijden, ontkende de Minister. Over de wijze, waar op het buitenland on onze contlngentee- rlngen reageert hebben wij niet te klagen. Bij de replieken heeft de heer IJzerman verklaard, dat voor hem de nadeelen van de regeling overheerschen; daarom, zou hij tegenstemmen. Ook de heer Vos hield zijn bezwaren staande, terwijl de heeren Van den Heuvel en Van Voorst tot Voorst nog maals op een scherper contingenteering aandrongen. In zijn dupliek heeft de Minister nog verklaard, dat hij tegen uitbreiding van de Commissie van Advies bezwaar had. Het is veel gemakkelijker en practlscher, om met kleine commissies te werken. Wèl ver klaarde hij een „openbaar gehoor" van be langhebbenden in overweging te willen nemen. Bij de artikelen is daarna van gedachten gewisseld over de vraag, hoe hoog het percentage der contingenteering zou moe ten zijn en welke jaren als maatstaf die nen te worden genomen. Oe heer Van Voorst tot Voorst had een amendement Ingediend, om het percentage niet op 60 maar op 30°/o te stellen, en voorts wilde hij dan als maatstaf nemen de jaren 1928, 1929 en 1930, in plaats van 1929. 1930 en 1931 (gemiddeld). Nogmaals betoogde hij, dat er alleszins aanleiding was een scherpere contingenteering toe te passen. Ook de heer Lovink wilde het jaar 1931 uitschakelen voor de berekening, aangezien toen de invoer abnormaal hoog is ge weest. Deze beide amendementen werden door den heer Heemskerk bestreden, maar de heer Weltkamp vond ze een verbetering van het ontwerp. De heer Kortenhorst wees er op. dat Denemarken (voor een andere contingen teering) ook het jaar 1930 als maatstaf neemt; welnu, ook wij kunnen dit doen. En hoe dacht de Minister over de amen dementen? Ongunstig. Hij wees er op. dat men de Regeering vertrouwen dient te schenken dat het ver standig is eenige speling te laten en de contingenteering nu niet aanstonds te scherp te stellen. Men zou bepaalde be langen kunnen schaden. Hij adviseerde dan ook de Kamer, de amendementen niet te aanvaarden. De heeren Van Voorst en Lovink kozen toen de verstandigste partij en trokken hun voorstellen in. daarna werd het wetsontwerp met 50 tegen 12 stemmen aangenomen. Tegen stemden de sociaal-democraten (behalve mej. De Jong en de heer Van der Heide) en de communist De Visser. De Kamer heeft dus de contingentee ring van vleesch-invoer. zooals die sinds eenige maanden werkt, goedgekeurd. HAGENAAR. RECLAME. 3862 Vroeg ood? Gauw uitgeput? Moe en zwak Voedt Uw zenu wen! Gebruikt 't volmaakte zenuw- voedscl volgens voorschrift van Prof. Habermann vervaard igdi Verkrijgbaar bQ Apothekers en Drogisten ln tablctrorm d f 130 en f 2-50. 6i peedervónn d f230- Uitvoerig denkwerk en monster grmtls. Mermelos' Ecndnchts- weg 32sjORotterdsm ALPHEN. 15-jarig bestaan Ned. Chr. Graf. Bond. Gisterenavond werd ter gelegenheid van het 15-jarlg bestaan van bovengenoemden bond afd. Alphen in 't gebouw „Concor dia" een feestavond georganiseerd. Na het zingen van Ps. 84 6 en het lezen van een schriftgedeelte sprak de voorzitter, na ge bed een kort openingswoord, waarbij hij de leden en den hoofdbestuurder den heer van Ingen Schenau alsmede de afgevaar digden van den Chr. besturenbond alhier en anderen hartelijk welkom heette. De secretaris de heer A. Marbus gaf hierna een zeer uitvoerig historisch verslag over den loop der zaken v. d. afdeellng, terwijl de heer D. Arlman hierna het financieel jaarverslag uitbracht. De hoofdbestuurder de heer van Ingen Schenau huldigde hier na de 5 leden van de 16 overgebleven op richters der afd. op warme wijze (applaus) Er valt aldus spr. in onze bedrijven een zekere lijn te bespeuren, aan den eenen kant verflauwing en aan den anderen kant opleving. In den breede bepaalde spr. zich" dan tot le Welke beteekenls de or ganisatie in onze bedrijven in het ver leden had, ten 2e. Welke positie thans en ten 3e. de beteekenls en taak in de toe komst met zoo'n donkeren tijd voor oogen. Mede gelet op de steeds toenemende ratio nalisatie en mechanisatie. Hij raadde de leden aan werkzaam te blijven. Ook tot de adspirant-leden sprak hij een verma nend woord door te wijzen op hun taak in de toekomst, om zich te bekwamen in de grafische bedrijven zoowel in theorie als practijk. Tenslotte bracht spr. de geluk- wenschen van het hoofdbestuur aan de afdeeling over. Overigens werd de avond opgeluisterd en afgewisseld door muziek van de mandolineclub „Excelsior" onder leiding van den heer B. Polak eenige voor drachten en filmvertooning wat de gezel ligheid nog belangrijk deed toenemen. Aan het eind der zeer geanimeerde bijeen komst bracht de voorzitter de heer L. Kos ter allen dank die medegewerkt hadden tot het welslagen van dezen avond en werd het geheel besloten met het zingen van de bekende avondzang. Rest ons nog te vermelden dat namens den Chr. Bestu renbond alhier bij monde van den voor zitter den heer Oome de gebruikelijke ge- lukwenschen aan het bestuur der afd. werden overgebracht. BODEGRAVEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling in deze gemeente staan als werkloos ingeschreven: 1. Stoker, 23 losse werklieden, 13 timmerlieden, 1 bankwer ker, 6 landarbeiders, 4 fabrieksarbeiders, 4 chauffeurs, 5 schippers, 1 smid, 7 grond werkers, 5. pakhuisknechts, 5 opperlieden, 2 houtbewerkers, 1 betonwerker. 1 chauf feur-monteur, 1 tuinder 1 broodbezorger. 2 schilders, 1 metselaar, 1 electricien. Inlichtingen worden gaarne verstrekt. Gevaarlijk spel Een zoontje van C. de H. klom nabij de waternrachbie van den polder Reeuwijk in een langs den spoorweg staanden sein paal en viel naar beneden, op een bordje, dat langs den weg stond, en afbrak De jongen werd deerlijk gewond en moest onmiddellijk onder doktersbehandeling worden gesteld. Tijdig gered. De heer B. uit de Wilhelminastraat kwam door een plotselinge ongesteldheid voor over te schieten in een moddersloot bij zijn woning, zoodat hij geheel kopje onder ging. Knechts uit een naburig pakhuis wisten hem gelukkig te redden. GEMEENTERAAD. Verklaring van den heer Oldemans - De T. B. C.-Vereeniging - De werkloos heidsregeling. Alhier vergaderde de gemeenteraad, waarbij alle leden tegenwoordig waren. Terstond na de notulen kreeg de heer Ol demans, vroeger S. D. A. P.. thans O. S P., gelegenheid tot het afleggen van een ver klaring. Hij zeide uit de S. D. A. P. te zijn getreden en voortaan in den Raad te zit ten namens de O. S. P. Het prijsgeven van de politiek-revolutionaue basis door de 5 -D. is daarvan de oorzaak. Hij is ervan overtuigd, dat zijn stap de goedkeuring heeft van het meerendeel der kiezers, die hem in den raad hebben gebracht. Ver schillende ingekomen stukken, o.a. een schrijven van den burgemeester van Woer den over de nachtvetllgheid en een adres over de verlaging van het max.-aantal verloven, werden voor kennisgeving aan genomen. De afd. S. D. A. P. deelt mede, dat de heer Oldemans niet langer haar vertegenwoordiger is en zegt dat deze zijn zetel ter beschikking had moeten stellen. De heer Oldemans zegt, dat dit onjuist is en als de voorzitter opmerkt, dat 't adres geen onderwerp van bespreking uitmaakt, krijgt hij van den Raad toestemming voort te gaan. De heer Beüen zegt die ar gumentatie wel eens te willen hooren. De heer O. zegt, dat hij ruim 200 stemmen kreeg. Het beste deel van de plaatselijke afdeeling is met hem meegegaan en wat overbleef is een futloos zaakje. Men wist heel goed dat hij links stond en nu wil hij ook wel zeggen dichter bij de commu nisten te staan, dan bij de S. D. A. F» Alle grieven daartegen somt hij op. Inzake en kele verzoeken om vergoeding van reis kosten voor schoolkinderen werd na vrij lange discussie besloten de helft der kosten te vergoeden. De ouders zijn daarmee te vreden, hoewel de heer v. d. Poll meent van niet allen. Een voorstel-v. d. Poll. om bij een inkomen beneden f. 100 alle kosten te vergoeden werd verworpen, nadat is op gemerkt dat het niet onmogelijk zou zijn dat daaronder heel wat andere personen zullen vallen dan men bedoelt. Besloten werd de huren van de huizen der woningbouwstichting te verlagen. Wel iswaar blijken andere woningen niet zoo veel lager in prijs te zijn, maar voor de bewoners is een lagere prijs dringend noodig. De heer Beijen licht een en ander toe. De T.B.C.-Ver. zond een adres in, waarbij een terrein achter de Nieuwe Markt wordt gevraagd voor den bouw van een consultatiegebouw en een tenten kamp. Reeds eerder werd dit gevraagd, maar geweigerd en een ander terrein aan geboden. Dat werd echter afgekeurd door de inspectie, waarom het eerste verzoek weer werd herhaald, temeer daar nu fond sen voor den bouw aanwezig zijn. B. en W. adviseeren weer afwijzend, omdat het be trokken terrein in gebruik is voor speel terrein, daar dat binnen enkele jaren wel licht noodig is voor terrein voor lichame lijke oefening voor de L.S. Verschillende adhaesiebetuigingen van omwonenden, van doktoren en van den districts-arts dr. Brouwer te Leiden zijn binnengekomen. De heer Oldemans be strijdt punt voor punt de argumenten van B. en W., die hij heel zwak vindt. Wet houder v. d. Marei vraagt geheime zitting, omdat hij enkele zijden van het vraagstuk wil belichten, die niet voor publieke be handeling geschikt zijn. De heer Oldemans verzet zich daartegen. Hier is niets ge- heims. De heer Beijen begrijpt er ook niets van, maar als de wethouder het noodig vindt, is hij er niet tegen. De vergadering werd dus geschorst en een besloten zitting van bijna 1'/- uur volgde. Na heropening diende de heer Baan Batelaan een motie in, waarin werd geconstateerd, dat de zaak nog niet rijp is voor afdoening en B. en W. werd opgedragen ten spoedigste te confe- reeren met de T.B.-Ver. en dr. Putto, ter wijl de Raad uitspreekt, dat zij de T.B.- Ver. gaarne aan een terrein zal helpen. De heer Oldemans zeide. dat allerlei bewe ringen zijn naar voren gebracht, die niet bewezen zijn. Zoo ook. dat dr. Putto mon deling zou hebben gezegd, dat ook het ge vraagde terrein niet geschikt is, enz. De Ver. heeft echter de schriftelijke goedkeu ring. De voorzitter wil deze zaak afhan delen. Weth. v. d. Marei zegt, dat het aan gevraagde terrein te groot is. De heer Jon- geneel vindt de eenzijdige, doodende af wijzing vreemd. De argumenten acht hij ook zwak. Een sportterrein is achter het Slachthuis ook te maken. Om voort te gaan zal hij voor de motie stemmen. Zoo ook de heer v. d. Poll om de tegenstrijdige beweringen uit de geheime zitting. Echter betrachte men dan spoed. Ook de heer Oldemans ging daar ten slotte mee accoord, maar wees nog eens op het z. 1. verkeerde in de houding van den burgemeester, die zelf echter de beschul diging afwees en zegt gaarne de T.B.-Ver. te willen steunen. Het voorstel-Batelaan werd z. h. s. aangenomen. Na de langdurige discussies over dit punt volgde een evenlange over het voor stel van B. en W. om de werkloosheids regeling nog voort te zetten tot 28 Mei. maar dan de laatste betaling te doen plaats hebben. De heer Oldemans is daar tegen en stelt voor het verzoek der ver schillende vakorganisaties, die onbe perkte voortzetting met verhooging van de steunbedragen tot het peil van voor April vragen, in te willigen. De heer v. d. Poll wil iets dergelijks, maar stelt voor de bestaande regeling nog 3 maanden voort te zetten Hij vindt dat beter dan armenzorg. De bedragen zullen er toch evengoed moe ten komen. De heer Baan Batelaan stelde voor inplaats van 28 Mei te lezen 4 Jun; en dan voor dien datum opnieuw te zien of voortzetting noodig is. Hij is bereid daar voor dan desnoods een speciale vergade ring aan te vragen. De heer Ke'fkens stel de voor de steunbedragen te verhoogen. Discussie ontstond tusschen de heeren Batelaan en Oldemans over de kerkelijke armenzorg. De heer Batelaan zegt, dat per jaar door de Diaconiën wel een f.25 000 aan steun wordt gegeven. Dat moest de O. S. P. nu ook eens doen. Spr. is niet bang voor de revolutiedreigmg van den heer Oldemans. Deze meent echter dat de an dere heeren „zich daarvoor knijpen". Ze zijn er doodsbang voor. Hij zette nog eens uiteen, dat hij de macht zal grijpen als hij kan en pochte er op in 1929 het raadhuis te zijn binnengedrongen aan het hoofd der werkloozen; hij zeide dat zijn dreige menten nu ook hebben geholpen. De heer Huitkar roept uit: ,.Wat. een verwaand heid". Het voorstel-Oldemans werd na langdurige besprekingen met veel herhalin gen niet gesteund. Dat van den heer v. d. Poll verworpen met 103. Dat van den heer Kelfkens evenzoo. Het amendement- Batelaan werd aangenomen met het voor stel van B. en W. z. h. s. Een crediet van f. 275 werd toegestaan voor het aanschaf fen van een duplicator. Een crediet van f. 5000 werd toegestaan voor het bouwen van een transformatorenstation op het terrein der O. L. school. Hierna volgde sluiting KOUDEKERK. Schietwedstrijd B. V. L. en Burgerwacht. De afdeelingen van den B. V.L. en de Burgerwacht hielden in de O. L. School in tegenwoordigheid van den Burgemeester dezer gemeente 'n gecombineerden schiet wedstrijd als laatste voor dit wintersei zoen. Aan dezen eindwedstrijd was voor iederen schutter een ingepakte prijs ver bonden, welke na den wedstrijd onder groote hilariteit door de leden werd uitge zocht. Na afloop dankte de Burgemeester allen die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt, inzonderheid de respectievelijke leiders, de heeren W. A. van den Dool en T. Molema en spoorde weder allen aan om in een volgend seizoen weer zoo trouw mogelijk de oefeningen bij te wonen. Geref. Meisjesver. „Eere zij God". De kleine Geref. Mcisjesvereeniging „Eere zij God" hield haar eerste jaarver gadering in de bovenzaal van het café de Bruin. Mevrouw van der Meulen één der leid sters, opende het samenzijn op de gebrui- kelijke wijze, heette in haar openings- woord alle belangstellenden welkom en zette hierna doel en streven der vereeni- glng uiteen. Het programma gaf groote verscheiden heid, als voordrachten, keurige opstellen over Bljbelsche-, Vaderlandsche- en Kerk geschiedenis. Jaarverslagen o.a in den vorm van een samenspraak getuigden van groote studie en ambitie. Afgevaardigden van andere plaatselijke vereenigingen brachten goede wenschen over. Een keurig tableau voorstellende „Geloof. Hoop en Liefde" als slot van den avond werd algemeen bewonderd. Ds. Has- pers prees in zijn slotwoord de uitnemende leiding van mevr. van der Meulen. Hierna zong men gezamenlijk ,Zijn naam moet eeuwig eer ontvangen" waar mede deze avond ten einde was. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit. zn. van L. van Hars kamp en G. Molema. Overleden: Jan Wille, 1 jaar. Getrouwd: D. Reyneveld 23 j. en G. de Jong 22 jaar. o LEIDERDORP. De nieuwe Wethouder. De. gelijk gemeld, in de laatst gehouden Raadvergadering benoemde wethouder, de heer A. van Leeuwen Azn., is te dezer plaatse geboren, den 25en September 1881. en is sedert 1921 lid van den ge meenteraad. Bij zijn particulier bedrijf als veehouder werden door hem verschillende functies waargenomen. Reeds gedurende 17 jaren neemt hij het penningmeesterschap waar van de Anti-Rev. Kiesver.; tevens is hij 2de voorzitter van de Coöp. Maalderij „Rijnstroom" en secretaris van de Boeren leenbank alhier. Ook is de heer van Leeu wen ouderling der Geref. Kerk. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Overleden' D Dudink, oud 81 jaren, weduwnaar van R. Dekker C. Groenen dijk, oud 79 jaren, weduwnaar van M. Winters. o TER-AAR. De gehouden collecte ten bate van het crisiscomité heeft pl.m. f. 150 opge- levert. Op de dezer dagen gehouden verga dering van leden der Melkfederatie werd besloten om ingaande a.s. Maandag over te gaan tot veiling van de melk te Leiden. Als gevonden voorwerpen zijn bij dc politie gedeponeerd: 1 damestasch met inhoud en 1 rijwielbelastingmerk. BOSKOOP. Wanneer binnenkort geen nieuwe fondsen ter versterking van de kas zullen binnenkomen, dan zal eerstdaags de steun aan kleine kweekers, door het crisis comité moeten worden ingetrokken; wij hoorden dat zulks dan reeds tegen Juni a.s. het geval zou zijn. Er wordt thans met man en macht gewerkt door personen geplaatst bij de werkverschaffing aan den in aanleg zijnden weg. loopende van Laag-Boskoop naar den Zijdeweg. Het belooft daar in de toekomst een prachtige wandelweg te worden. Aan beide kanten worden booraen geplant, waarmede men thans druk bezig is. RECLAME. 8732 NEDERL FABRIKAAT V£glAAG0E PRIJZEN WADDINXVEEN. Verminderde werkloosheid. Het aantal ingeschrevenen bij de ar- I beidsbeurs alhier is teruggeloopen van 150 tot 92. De heeren J. G. W. Naber en N. Bree- dijk .hebben bedankt resp. als Dijkgraaf en Heemraad van den polder Bloemendaal Bovendien treedt de heer Roos periodiek af. Er zijn dus drie vacatures, waarin eerstdaags zal worden voorzien. Aan den stoelenfabrikant S. alhier is voor twee weken een overwerk-vergunning verleend door de Arbeids-mspecties. Ver gunning werd verleend tot een 55-urige wrekweek aan een gedeelte van het per soneel. IJMUIDEN, 29 April. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.20—0.95, Griet per kist van 50 K.G. f.50—13.50, Tongen per K.G f 1.20—0.85, Zetschol per kist van 50 K.G. f 14, Kleine Schol f. 17-3.40, Bot f. 4.50. Schar f. 4.60. Tongschar f.24—23 Roggen per 20 stuks f. 13, Vleeten per stuk f. 2, Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 3.90—2.60, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 32.50—13, Gullen per kist van 50 K.G. f. 6.60—5.50, Lengen per stuk f. 1.10 —0.60, Wijting fier kist van 50 K.G. f. 2.40— 0.70, Makreel f.11—10.50 Aangekomen 1 Stoomtrawler: IJM. 29 met t. 836. 2 loggers: K.W 112 met f.396, K.W. 135 met f.413. Luisteraar. Zonder Uw naam te ver melden, kunnen wij Uw klacht niet op nemen. HEDEN: Graanbeurs: Bazaar N. O. Ma.], 7—11 uur nam. Leidsche Schouwburg: Fritz Operette. „Wenn die kleinen t- bliihen". 8 1/4 uur nam. Den Haag (Gebouw K. en W) sioenfondsconcert Residentie-orkest namiddag. Graanbeurs: opvoering van nam. Zaterdag. Groninger Ven „Ome Loeks", j;,' titi 'er. Stadsgehoorzaal: Chr. Oranje-ver», 8 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd 8 u: „Vorstenkind". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 nu dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. Citv-Bioscooo. Haarlemmerstr.. 8; „De Witte Duivel". Woensdag en Zaterdag nt». 2 uui dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. Luxor-Theater. Stationsweg 8 nu „Het Geheim van den derden Nacht' Woensdag en Zaterdag n.m. 2 ui. dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. Trianon-Theater Breestraat. 8 nu „Een Uurtje met jou". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uin, dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve Cr kunde Consultatiebureau voot et, kinderen. Halttwee tot 3 uur njj ting tegen diphterie 45 uur nam Donderdags: Inst. v. Praeventto neeskunde. Consultatiebureau voor holisten. 7—10 uur nam. Dc Lakenhal: Tentoonstelling s werk Jeanne Bieruma Oosting, 10—4 uur; Zondags 12!/-4 uur. MUSEA. Stedelijk Museum dc Lakenhal, I Scheistraat 2. Geopend ln Novemtel cember. Januari en Februari van li in Maart. April en Mei van 10-4 G Juni, Juli Augustus en Septembel 105 uur. In October van 10—4 uml dags vanaf haiféén Entree Zondag! teloos Maandags f. 0.25, overige f f.0.10. Rijksmuseum van Oudheden. Rad 28. 1 Dec.—1 Febr. van 10—3 urn tot 1 April van 104 uur 1 April van 105 uur 1 Oct.—1 Dec tas uur. Zondags van 14 uur Entréell dags f.0.25 overige dagen f.0.10 Geologisch Mineralogiscb Musem Garenmarkt. lederen dag van S-2| van 1.304 uur. Zondagen teloos. Ethnographisct) Museum. Rapi —69 en Breestraat 18. Op werkdai 104 uur Entrée Maandags f.025,| dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist. v. dl park. Werkdagen 8.30—12, 1.30— dags 8.30—12 Kosteloos. Prentenkabinet, Kloksteeg 25 (t| dagen van 1.304.30 Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg DageIS| 9—12.30 en 26 uur Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg werkdagen van 1 April30 Sept 1 October31 Maart 94 uur Cl dagen alleen van 1 April—30 Sept uur. Kosteloos. Ned. Hist. Natuur wetensct? Museum (Stationsweg): Alle behalve s Maandags van 10—4 i: dags 1—4 uur. Academisch Historisch Museum - micgebouw) Dinsdags en Vnjci 10—121/: en 2—5 uur. Kosteloos De avond-, nacht- en Zondagsdos apotheken wordt van Maandag 31 tot en met Zondag 1 Mei a.s. waatsj door de apotheken: G. F Reijst. 9J 35. telef. 136 en A. J. Donk f straat 31. telef. 1313. RECLAME. Heeren-Overhemden met bijpassende boorden Keurig passend model en moderne du beslist superieure kwaliteit gewone prijs 2.45 per nu v. slechts 1.67 en DEZE OVERHEMDEN ZIJN BOITE*" NIET VERKRIJGBAAR ZIET ONZE SPECIALE ETAL^ Haarl.straat h. Donkerst. 2-i

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6