De mooie nieuwe Schooi met den Bijbel te Voorschoten. Èaar jeugdopvoeder katwijk-aan-zee. kunst en letteren. gemeentezaken. feuilleton. Geheimzinnige Inbreker !«te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 26 April 1932 Derde Blad No. 22116 L uten Mei a.s. zal het 40 jaar ge- hijn, dat de heer W. v. d. Akker. eener Chr. School te Katwijk aan [als onderwijzer te Nieuwer Amstel trad. eerst als onderwijzer werkzaam te weest, waaronder 5 jaar aan de ichool, achter Oudwijk, te Utrecht, hij als hoofd, de Chr. Scholen te prand. Zegveld en Oldenbroek, om uari 1908 als opvolger van den heer Ier Waa te Katwijk aan Zee aan- d te worden. Hij was daar achter- Igens hoofd van de Herv. Scholen B e" 'V. T maatschappelijk- en politiek terrein I hij zich hier veel bewogen en daar Puncties waargenomen, ds 1912 in de heer v. d. Akker voor van de Chr. Hist. Kiesvereeniging kiwljk aan Zee. Vanaf 1918 heeft hij ebroken zitting in de Besturen van laten- en Kamerkring der Chr. Hist, (te Leiden; is voorts voorzitter van ■atselljke Commissie Leerplicht, secre- Fvan dc Plaatselijke Commissie voor ptoezicht: lid van Te Commissie van der Chr. Kweekschool te Leiden i van het bestuur van de Chr. Orauje- niging te Katwijk. |ge jaren geleden trok hij zich terug van perk der Chr. Jong. Ver., waar hij (indertijd veel voor interesseerde. den wensch van den jubilaris i herdenking enz. Op Maandag 2 Mei Kit zeer bescheiden karakter dragen. NIEUWE UITGAVEN. botdieren in Artis" is de naam van (Daim samengesteld door dr. A. L. J. .directeur van het Koninklijk Zoö- i Genootschap „Natura Artis Ma- Amsterdam en aangeboden door ma R J. Kahrel in thee te Gronin- Een honderdtal uitstekende foto's 1 hel tot een waar genot in het al- I te bladeren, temeer waar op deze lichaamsbouw en levenswijze door de beschrijving van dr. Sunier t de betrokken dieren beter tot ons |ea In de verzameling albums der jaren neemt dit een eerste I in. i de Erven A. W. Smits, de exploi- >an verschillende hotels op Walche- lonthngen wij een serie briefkaarten Bt eiland, uitgegeven ter gelegenheid liet 40-jarig jubileum van genoemde tschappij Door het organiseeren van lullende kleine uitstapjes tracht de schappij het eiland en de verschil de bezienswaardigheden meer in het TBoelingenverkeer te betrekken. ONTSLAG. De heer P. C. Labrijn vraagt hem ont slag te verleenen als lid van de Gemeente lijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon. B. en W. stellen voor hem dit onder dankzegging voor de bewezen diensten te verleenen. o ZWEMINRICHTING POELMEER. Bij raadsbesluit van 8 Juni 1916 werd aan den garnizoens-eommandant vergun ning verleend voor het maken van een zweminrichting in het Poelmeer, nabij de woning van den pachter van den tol aan het Leidsche Hek. tegen een jaarlijksche recognitie van f. 10, De militaire autoritei ten droegen deze zweminrichting echter in 1925 over aan de vereeniging „Poelmeer", welke vereeniging derhalve voortaan de ex ploitatie voerde. Wegens het drukke bezoek is de vereeni ging voornemens de zweminrichting uit te breiden en te moderniseeren. Zij heeft daartoe verzocht van de gemeente, behalve de thans reeds bij haar in gebruik zijnde gedeelten grond en water, ook andere op pervlakten grond en water, samen olm 4700 M2„ te mogen huren. Hoewel de inrichting niet binnen de grenzen van de gemeente Leiden ligt. ver dient het van particulier initiatief getui gend streven van de vereeniging, om de inrichting aan ruimere en betere eischen te laten voldoen, volgens B. en W. alle medewerking, vooral ook. omdat vele in woners dezer gemeente daarvan zullen pro- fiteeren. Een huurprijs van f.250 per jaar kan in casu dan ook voldoende worden ge acht. terwijl tevens gevolg kan worden ge geven aan het verzoek der vereeniging om, met het oog op de door haar te maken zeer belangrijke kosten, de verhuring voor een eenigszins langen termijn te doen plaats hebben. De verhuringstermijn ware daarom te bepalen op tien jaren. Uiteraard dient verhuring aan de veree niging gepaard te gaan met intrekking van de indertijd aan het Rijk verleende ver gunning, waaromtrent reeds nagenoeg overeenstemming is bereikt. OVERNEMING GROND. B. en W. geven in overweging te beslui ten kosteloos in eigendom en onderhoud bij de gemeente over te nemen: a. van H. P. Jansen, te Leiden, de strook grond en sloot, ter grootte van 1855 M2„ kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie O, No. 1365, gelegen aan den Zoeterwoud- schen weg; b. van J. 't Hart eu D. Aanen, te Leiden, het strookje grond ter grootte van pint. 23 M2„ deel uitmakende van het perceel, ka dastraal bekend gemeente Leiden, sectie P. No. 1721, gelegen nabij den Lagen Morschweg; c. van B H. J. van Linden, te Wasse naar. het strookje grond, ter grootte van plm. 8 M2„ deel uitmakende van het per ceel. kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie M. No.4751. gelegen aan den Zoeter- woudschen Singel. VERBETERING HEERENSINGEL. Bij raadsbesluit van-10 November 1930 werden gelden beschikbaar gesteld voor de verbreeding en verbetering van den Hee rensingel. B. en W. vermeldden toen. dat het niet gelukt was den eigendom te ver krijgen van diverse gedeelten particulieren voortuin, zoodat de rijweg ter plaatse van die voortuinen geen grootere breedte dan 8.30 Meter kon verkrijgen. De met de betrokken eigenaren voortge zette onderhandelingen hebben er inmid dels toe geleid dat allen, met uitzonde ring van den eigenaar van het perceel Heerensingel No. 44. zich alsnog be reid verklaard hebben hun gedeelten voor tuin aan de gemeente te verkoopen tegen den gebruikelijken prijs van f. 10 per M2. Hierdoor kon de rijwegbreedte bij die voortuinen in plaats van op 8.30 M. op 8.70 M. worden gebracht en konden tevens iets breedere trottoirs worden gemaakt, waarmede een bedrag van ongeveer f. 1300 was gemoeid. De aankoopkosten van de gedeelten voor tuin bedroegen met inbegrip van de over drachtskosten. ongeveer f. 1100. Extra-cre- diet behoeft voor een en ander echter niet te worden aangevraagd, vermits het to taal benoodigde bedrag van plm. f. 2400 kon worden bestreden uit de reeds bij raadsbesluit van 10 November 1930 toege stane som van f. 46.500. VERBETERINGEN GEMEENTEHUIS Het is B. en W. gebleken, dat het lokaal op de eerste verdieping van het tijdelijke gemeentehuis, waar de afdeeling Finan ciën der gemeentesecretarie gevestigd is. niet aan redelijke eischen voldoet. Het lo kaal toch is te klein voor het aantal amb tenaren. dat daarin plaats moet vinden, en voor de te bergen stukken, terwijl boven dien de toetreding van licht en lucht ge heel onvoldoende is. Het is dan ook drin gend noodig in dezen ondoelmatigen en uit hygiënisch oogpunt bedenkelijken toestand verbetering te brengen. Ook de daaronder op den beganen grond gelegen locaütelten van de afdeeling Algemeene Zaken behoe ven uitbreiding; zoowel voor de ambtena ren. als voor de berging van het archief en voor het publiek, hetwelk dagelijks in grooten getale zich bij deze afdeeling moet vervoegen, is de ruimte te beperkt. Met het oog hierop hebben B. en W. een plan voor vergrooting van de bedoelde lo- ealiteiten doen opmaken. De noodige ruim te is verkregen door het ontwerpen van een aanbouw op de open plaats. Op den beganen grond wordt door het tevens weg breken van een bestaanden gangwand een ruime bergplaats verkregen, terwijl het lokaal, waar de afdeeling Algemeene Zaken is gehuisvest, eveneens belangrijk wordt vergroot. Dit is ook het geval met de ruim te van de afdeeling Financiën, waar voorts door het maken van een plafondraam met licht- en ventilatiekoker voor een behoor lijke licht- en luchttoetreding wordt ge zorgd. De kosten van deze verbouwing, tegen de uitvoering waarvan de eigenaar van het perceel geen bezwaar heeft, worden ge raamd op plm. f. 6000. Dit bedrag kan wor den geput uit het Stadhuisfonds o KORTING OP DE SALARISSEN, LOONEN EN SUBSIDIES. Art. 1. eerste lid. der wet van 18 Maart 1932 bepaalt, dat in elk der jaren 1932/33, 1933/34 en 1934/35 de uitkeering, ingevol ge artikel 3. onder b, van de wet van 15 Juli 1929 uit het gemeentefonds aan iedere gemeente te doen. wordt verminderd met 3°/>. van het bedrag der door of vanwege het gemeentebestuur vastgestelde wedden en loonen over 1931 van het in vasten dienst der gemeente zijnde personeel. Deze vermindering van de rijksuitkeering zou voor onze gemeente f 80.000 bedragen. Echter blijft ingevolge het tweede lid van art. 1 de bedoelde vermindering van de rijksuitkeering achterwege, indien of voorzoover een gemeente er niet in slaagt de begrootmg sluitend te maken zonder het heffen van meer dan 40 opcenten op de gemeentefondsbelasting, hoewel: a. het peil harer wedden en loonen, in begrepen het verhaal der pensioensbijdra gen. op 1 Mei van elk der jaren 1932, 1933 n 1934. gemiddeld 3 of meer percent lager is dan gedurende het jaar 1931; b. de heffing van opcenten op de ge meentefondsbelasting niet geschiedt naar een progressieve regeling en c. de overige heffingen op 1 Mei van elk der jaren 1932, 1933 en 1934 tot rede lijke bedragen zijn opgevoerd. Uit het inmiddels ingediend voorstel in zake verhooging van belastingen zal wel duidelijk zijn geworden, dat de finan- cieele toestand der gemeente niet gedoogt jaarlijks een som van f. 80.000 prijs te geven. Reeds tijdens de behandeling van het wetsontwerp liet het zich aanzien, dat. zelfs al bleef de korting op de rijks uitkeering met toepassing van het tweede lid van art. 1 achterwege en al kwam derhalve in de plaats van een derving van inkomsten, een verlaging van uitgaven wegens korting op de wedden en loonen te staan, de inkomsten dan nog niet toe reikend zouden zijn om de uitgaven te dekken. Moesten derhalve eenerzijds middelen tot versterking van inkomsten worden aangewezen, hetgeen leidde tot de indie ning van aangehaald voorstel, anderzijds was het noodig de gevolgen van het wets ontwerp en de in verband daarmede te nemen maatregelen onder oogen te zien. Zoodra dan ook de totstandkoming van het wetsontwerp verzekerd scheen, heb ben B. en W bti het Georeaniseerd Over leg een verlaging van de wedden en loo nen aanhangig gemaakt. In deze moest spoed worden betracht, omdat de korting op de rijksuitkeering over het jaar 1932/33 door toepassing van het tweede lid van art. 1 slechts kon worden ontgaan, indien de wedde-vermindering op 1 Mei 1932 inging. Blijkens de rapporten van de algemeene Ambtenaren- en Algemeene Werklieden commissie en het rapport betreffende het met de Politiebonden ter zake gepleegde overleg, waren de vertegenwoordigers van Foto Bleuzé. Aan de Noordzijde van de Wijngaarden laan te Voorschoten, op 'n terrein, vroeger bestemd voor stapelplaats van houtwerk, afbraak enz., is nu gebouwd de fraaie nieuwe „School met den Bijbel", waarvan wij hierboven een foto plaatsen naar het ontwerp van den architect J. W. Reyne- veld te Leiden. Zij is tot stand gekomen in hoekvorm: de hoofdingang en twee leslokalen liggen aan de Wijngaardenlaan en twee les lokalen aan de zijstraat, terwijl in de hoekpartij de kamer voor het hoofd en de kamer voor de leermiddelen zijn onder gebracht. De gevels van het gebouw zijn gemet seld van gele steen op donker trasraam met bloembakken en afgedekt met witte banden. Het dak is gedekt met paars- verglaasde Romaansche pannen uit de fabriek van de fa. Gebr. Oppelaar te Koudekerk en is afgesloten door een breede houten daklijst. Een breede voortuin is van de straat afgesloten door een gesmeed ijzeren hek werk op steenen voet, de inganghekken zijn gemarkeerd door breede steenen kolommen. De hoofdingang geeft over de overdekte stoep toegang tot de betegelde vestibule, aan het einde hiervan heeft men een overzicht op de betegelde gangen, waarin de W.C.'s en kleednissen zijn ingedeeld. In de gang is voorts een tochtportaal en een uitgang naar de speelplaats. De lokalen, in frissche kleuren geverfd en gekeimd, hebben breede tochtvrije stalen ramen, waardoor men een uitzicht heeft op boomengroep of tuinen. De bovenramen zijn jalouzie-kleppend inge richt voor ventilatie. In de lokalen zijn voorts kasten, waar van het bovengedeelte is bezet met lood- glas. kaartenlijst en ligplank, hardstee- nen vensterbanken enz. Tusschen twee lokalen is 'n 6 M. breede harmonica-schuifdeurenwand, welke in geschoven, een ruime lokaliteit geeft voor ouderavonden. In de kamer leermiddelen zijn diverse kasten voor kaarten en an dere leermiddelen. De kamer van 't hoofd is aan eene zijde met openslaande deuren naar de loggia ge bouwd en is voorts betimmerd met hooge houten lambrizeering. welke gedeeltelijk in natuurlijke kleur is gehouden, terwijl onder de. van roode steen gemetselde, schouw een gashaard is geplaatst. De verwarming geschiedt door middel van „Huigens" gasradiatoren. welke zijn ingebouwd en voor de verlichting zijn ge bruikt de „Giso"-lampen. Aan de achterzijde van het gebouw is een ruime betegelde speelplaats, welke vrij van de lokalen ligt en aan de wind- zijde voor een klein gedeelte is overdekt Verder is vanaf de zijstraat een toegang naar de speelplaats. De vlotte uitvoering geschiedde door de aannemer A. A. Brand te Rijp-Wetering. De verwarmings- en sanitaire installa ties werden serieus uitgevoerd door den heer J. A. Mens, de vakkundige- uit voering van het mooie smeedwerk ge schiedde door den heer T. Griffioen, de schilderwerken werden uitgevoerd dooi den heer L. J. Los en de stoffeering door de heeren Planje, Pen en Bins allen te Voorschoten. Ten slotte kan vermeld worden, dat zij, die verder aan deze school hebben ge werkt, mooi vakkundig werk hebben ge leverd. Het geheel kwam in het gestelde ter mijn tot stand onder de dagelijksche lei ding van den opzichter, de heer W. F. Buitendijk te Leiden. De fa. Gebr. Bouw, te Voorschoten, heeft de laatste dagen besteedt voor 't aanbren gen van de beplanting, voor een groot gedeelte door enkele ingezetenen beschik baar gesteld, en het gereed maken van de schooltuintjes. Er was nog een gedeelte grond vrij voor eventueele uitbreiding en zoolang deze grond niet noodig is, zullen de leerlingen van de hoogste klasse, onder leiding, kunnen zaaien en zooals gehoopt wordt, oogsten. de organisaties allen van gevoelen, dat de wedden, zoowel van ambtenaren als werk lieden, van dien aard zijn, dat een korting niet gemotiveerd is en dat er dus voor het gemeentebestuur alle aanleiding bestond te trachten toepassing te verkrijgen van het derde lid van art. 1. In dat lid is nl. bepaald, dat de korting op de rijks uitkeering evenzeer achterwege blijft, in dien door de Kroon is verklaard, dat hel gemiddeld peil der wedden en loonen, in begrepen het verhaal der pensioensbijdra gen, niet voor verlaging in aanmerking komt. Terwijl nu de vertegenwoordigers van eenige organisaties zich op het stand punt stelden, dat ook bij weigering van bedoelde verklaring niet tot salarisver- mindering behoorde te worden overge gaan, verklaarden de vertegenwoordigers van andere organisaties, dat zij in dat ge val tot nader overleg omtrent de toepas sing van een korting op de wedden bereid waren. Zelfs al neemt men in aanmerking, dat een herziening van de salarissen te dezer stede üi overweging was, is het naar de meening van B. en W. zeer twijfelachtig, of de Kroon ten aanzien van de te dezer stede geldende salarissen zal verklaren, dat deze onder de huidige economische omstandigheden niet voor verlaging in aanmerking kunnen komen. Bovendien is, naar bij informatie omtrent de vermoede lijke wijze van uitvoering der wet bleek, aan het vragen van een zoodanige ver klaring een groot financieel risico ver bonden. Dit risico bestaat hierin, dat bij wei gering der verklaring, het dan te laat is om nog op 1 Mei 1932 de verelshcte 3% loonsverlaging te kunnen laten ingaan, waardoor de gemeente gedurende ten minste een jaar niet slechts een inkomst van f. 80.000 verliest, doch daarenboven gedurende korter of langer tijd zich de baten van een bezuiniging op de wedden ziet ontgaan. Juist met het oog op de in deze bestaande onzekerheid mag de ge meente dat risico niet loopen en kan met het invoeren van een salariskorting al (11 het Engelsch door A. TREUB. sProng op, greep zijn pistool en 5U--BW naar het raam. [as op, Clinton! waarschuwde Spen- "P scherpen toon. naar de 'tel loopen met zijn ohtwoordde Clinton, maar „moerde hij zijn haast eenigs- l»M;„ merP een onderzoekenden en la- M-n om lret raamkozijn, „,„,0. eindelijk verdween met een '>™ILI101ïlfeerende wraak, die Spen- •^erddeed kijken. am langzaam binnen en Ja Clinton. 6»J Him!»aar7;i1Ü ?e Sroote gek? vroeg hij ■Satii, d? bezoeker was verdwenen fenr» e haI1 Bieiahar"enf houding tijdens het leen linht me'°dramatische tooneel die iüirienetn verveeld toeschouwer bij een 1st b! a °medie voorstelling was snnfcLj haronet een paar secon- ichen? en beS°n vroolijk te MPj da' heerschap niet herkend? toPbromdeekwSaPaedncer diep fronseud /BEp'hHar°m 2011 |k hem herkennen? ^Rncer v°lhomen vreemd! B -lammer - droevig het hoofd. SKhapwï dfhii kalm. Zie je. dat ^f T4eestDeCker en a,s 16 vIu" Wijt zijn sericht ,p.e'er ongeloovig, ter- (J - Ik b werd. flat je niet altijd wat zelde, zei Spencer geprikkeld. Het is zeer onbe leefd. Sir Peter's dreigende uitbarsting werd in den dop gesmoord door een licht ge schuifel buiten het raam, gevolgd door een booze protesteerende stem en het donde rend geweld van Clinton's aanmaning, om iets vooruit te krijgen en het volgende oogenblik kwam Eric de kamer binnen schieten als het gevolg van de zachte voortstuwing van den detective en Clinton volgde kalmer met zijn pistool gericht, een grimmigen glimlach op zijn gelaat en een toga en masker van mooie zwarte stof in zijn linkerhand! Eric was bepaald verfomfaaid. Zijn jas en vest hingen open en verscheidene knoo- pen ontbraken er aan, zijn keurige das hing over zijn linker oor. zijn haar viel over zijn oogen, een kant van zijn gezicht toonde de teekenen van een harde aanra king met het grindpad, een dun straaltje bloed kwam onder den hechtpleister te voorschijn en zijn linker oog trok dicht tegen zijn zin. Sir Peter's mond ging open en zijn lorgnet viel van zijn neus, zóó verbaasd was hij, toen kwamen zijn tanden in een leelijken grijnslach te voorschijn en zijn oogen richtten zich begeerig op de ge scheurde enveloppe, waar een dun groen lint van afhing, die Eric met een bevende hand vast hield. Wij hebben geen bewijzen meer noo dig, Aimsbury, zei Clinton grimmig, ter wijl hij met zijn hand wat bloed weg- wischte van een snede in zijn voorhoofd. We hebben je nu gepakt met de dingen in je hand! Spencer bewaarde zijn gelijkmatige kalmte en zijn gelaatstrekken toonden niet de minste verbazing, maar Nina hief voorzichtig haar oogen boven de kussens op en gilde van verbazing. Wees niet gek. Clinton! snauwde Eric kwaad. Ik liep de oprijlaan op, toen de kerel om den hoek van het huis rende en mij aanviel, voordat ik wist wat er ge beurd was. Ik greep naar hem Ja! En je trok zijn masker af, niet waar? spotte Clinton, het bewuste voor werp ophoudend. Nu, hoe zag hij er uit? Kom aan! Hoe zag hij er uit? Ik heb zijn masker niet afgerukt! Hij gooide het ding als een zak over mijn hoofd en ik kon geen steek zien! Hij wierp mij ineens omver en toen ik opstond gooi de hij me weer neer! O ja. ik begrijp het! Ciinton wees met zijn pistool naar de enveloppe En hij gaf je die met zijn groeten, vermoed ik? Eric keek naar de enveloppe, die hij in de hand had. alsof hij zich nu pas van dat feit bewust was en hij aarzelde voordat hij antwoordde. Misschien kuste hij je wel tot af scheid? vroeg Clinton. Ikik moet die gegrepen hebben toen hij me aanviel, antwoordde Eric op onvasten toon Goede hemel! voegde hij er opgewonden aan toe. De obligaties! Dan zijn ze dus veilig? Dat zijn ze nu! antwoordde de detec tive toen hij ze wegrukte en vlug achter uit ging. Hij vergat niet dat dit de man was die Meadowbank vermoord had en hij wilde zich niet onnoodig wagen. Dat alles kan je voor de rechtbank vertellen, Aims bury. Hij legde het masker en de enve loppe op tafel, nam het pistool in zijn lin kerhand en voelde in zijn achterzak naar de handboeien. Eric kreeg weer oog voor het dwaze van den toestand en glimlachte met de niet gekwetste deelen van zijn gelaat. Je zult weer een enthousiaste ont vangst van den chef krijgen, als we bin nen vier en twintig uur voor de tweede maal komen. Clinton, beloofde hij vroo- ïijk. Ik heb miss Brace en een jovialen taxi-chauffeur om mijn alibi te bewijzen, zoo bet noodig is nog niet te spreken van mijD ouders en verschillende brom- mige bedienden van d.e Aimsbury's. Clinton werd donkerrood. Je zult hard werk hebben om te bewij zen dat je nu niet hier bent! zei hij brom mig, toen hij de handboeien deed om de polsen, die de ander hem bereidwillig toestak. Misschien zal je hem ditmaal kunnen houden, Clinton, zei sir Peter met een spotlach, terwijl hij de jas van den butler met stralende kalmte uittrok. Hy keerde zich plotseling tot Spencer, en het oude strijdlustige vuur was weer in zijn oogen. Zijn onderkaak stak uit. zijn hoofd was weer vooruit gestoken en zijn tanden ston den in een onheilspellenden snauw. Hij wierp de jas in Spencer's gezicht, stak zijn handen diep in zijn broekzakken en stond met zijn schouders opgetrokken en zijn voeten ver van elkander geheel Bully Brace! Nu jij, schurk, snauwde hij. Ga uit mijn huis voordat ik er je uit laat gooien! Spencer bukte en raapte de jas op en hield die in zijn linkerhand, toen hij kalm vroeg; Spreek je tegen mij, Brace? Ga weg! schreeuwde de baronet woe dend. een stap nader komend. Je kunt sir Peter Brace geen geld afpersen! Ga weg! Clinton hield de handboeien stevig vast. toen hij zich omkeerde om naar deze merkwaardige vertooning te zien. Het scheen wel dat hij dien ochtend nog met een andere zaak te doen zou krijgen. Geld afpersen is een leelijk woord, Brace, zei Spencer kalm. En er staat een leelijke straf op! ant woordde de ander En wat is je voorstel anders dan afzetterij? Ik deed je een voorstel dat je aange nomen hebt. herinnerde Spencer hem Spreek als het je belieft niet op dien toon tot me! Ik neem geen voorstellen aan van iemand van jouw soort, spotte sir Peter. Ik wil je hulp op geen enkele voorwaarde aannemen! Ik zal al mijn verplichtingen nakomen zelfs al word ik genoodzaakt ai wat ik bezit te gelde te maken! Zeer heldhaftig, sir Peter, antwoord de Spencer vol bewondering. Maar de obli gaties? De baronet glimlachte listig. De obliga ties waren terecht en zijn oorspronkelijke plannen konden dadelijk ten uitvoer ge bracht worden. Daar zijn ze. mijnheer! antwoordde hij zegevierend, naar het pak op tafel wijzend. Daar zijn ze' Waar? Daar! Spencer keek even naar het pak cn glimlachte toen twijfelachtig. Hoe weet je dat? vroeg hij vriende lijk. Het zou goed zijn ze te onderzoeken. Sir Peter's glimlach veranderde in een achterdochtig fronsen Wat bedoel je? snauwde hij. Maar voordat Spencei kon antwoorden werden deuren heftig geopend, voeten naderden snel en Harker vloog de kamer binnen, groote opwinding verspreidend. Ciinton liet zijn pistool zakken, toen hij den bezoeker herkende en nam werktuige lijk het pak van de tafel op. terwijl hij wachtte op de oorzaak van deze luidruch tige komst en de anderen zich plotseling verschrikt naar den procureur wendden Wat is er met Uw telefoon gebeurd, sir Peter? vroeg Harker buiten adem. Wie heeft ons afgesneden? Toen zag hij de bijzondere groepeering der anderen, hij hield op en keek. Hallo, wat is er aan de hand1 vroeg hij nieuwsgierig. Wat is aan de hand met jou? vroeg sir Peter nijdig. Dat is er aan de hand met mij! ant woordde Harker boos, terwijl bij een kaart neerwierp voor de oogen van den baronet. Het was een Klaveren vier! Weer een! hijgde sir Peter, met ver schrikten blik naar de kaart. Wat betee- kent het? (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 9