20 Een belangrijk oogenblik., voor Uw schoonheidll PALMOLIVE rw: Let op als gij Uw zeep koopt! RADIOPROGRAMMA. VRAGEN^iJBRIEK. SPREEKCEL zal het college bij het verschijnen van den algemeenen maatregel van bestuur de mogelijkheid van het verkrijgen van vrij stelling gaarne nader onder oogen zien niet langer worden gewacht. Moeilijk heden van dezen aard zouden zich niet hebben voorgedaan, indien bedoeld uit voeringsbesluit tijdig had kunnen worden uitgevaardigd. In een nadere vergadering stelde de vertegenwoordiger van het college de Al- gemeene Ambtenaren- en Werklieocn- Commissie, alsmede de afgevaardigden van de Politiebonden, met een en ander in kennis. In het definitief advies van beide eerst genoemde Commissies verklaarden, over eenkomstig het reeds in den aanvang in genomen standpunt 7 organisaties zich thans bereid omtrent den vorm der korting .overleg te plegen, terwijl 3 organisaties in de weigering tot het plegen van zoodanig overleg volhardden. Beide standpunten werden ook aangetroffen bij de Politie bonden. Voorts werd in genoemd advies en in dat van de Politiebonden de voorkeur geg wen aan een wijze van korting, v ~arv een be paald bedrag van de wedden en loonen n.l. f. 700 van de korting wordt vrijge steld en waarbij op het overige gedeelte van de wedden een zoodanig hoogere, doch uniforme korting wordt toegepast, dat het peil der wedden en loonen Inbegrepen het verhaal v. pensioensbijdragen, gemiddeld 3 pCt. lager ls dan eedurende 1931. Aldus ontstaat ui de korting een zekere progres sie, welke tegenover de lagere wedden al leszins billijk werd gevonden. Hoewel LH College, gezien de verhou ding tusschen de wedden van de ambte naren en de loonen van de werklied - oor een dergelijke progressie geen aanleiding aanwezig acht en derhalve de voorkeur geeft aan een generale korting van 3 »'o (zonder aftrek), willen zij. nu de organisa ties, die tot overleg bereid bleken, alge meen den wensch tot toepassing van een aftrek te kennen hebben gegeven, tegen dit denkbeeld geen bezwaar maken. Uitgevoerde berekeningen toonden in- tusschen aan, dat, zoo een bedrag van f. 700 buiten de korting zou blijven, het kortingspercentage op 4.2 "/o zou moeten worden gesteld om toch een gemiddelde verlaging van 3 pCt. van de door of van wege het gemeentebestuur vastgestelde wedden en loonen van het ln vasten dienst der gemeente zijnde nersoneel te bereiken, terwijl bij een aftrek van f.600 het kor tingspercentage 4 "/o zou kunnen zijn. Ver mits een percentage van 4.2 0/o zich niet leent voor practische toepassing, ware de aftrek te bepalen op f 600. Ter toelichting merken B. en W. voorts nog het volgende op: De korting behoort op gelijken voet ooX plaats te hebben over de niet onder de wet vallende wedden, van den Burgemeester, den Secretaris, de Wethouders, den Amb tenaar van den Burgerlijken Stand en den Commissaris van Politie, zoodat B. en W. tevens in overweging geven het College te machtigen een daartoe strekkend verzoek tot Gedeputeerde Staten, resp. de Kroon, te richten. Evenzeer moet de korting zich uitstrekken over de wedden en loonen van het tijdelijk personeel en van het perso neel, werkzaam op arbeidsovereenkomst. Ten aanzien van de z.g. nevenbetrekkin gen, waartoe o.a. behooren de functies van Schoolarts en Commandant en Ondercom mandant der Brandweer, achten B. en W. een aftrek van f. 600 minder op zijn plaats; voor die betrekkingen kan de korting gevoeglijk geschieden over het volle be drag der wedde, evenwel dan niet ten be drage van 4 'lo. doch ten bedrage van 3°/o. Hetzelfde geldt, voor het personeel van het vervolgonderwijs. Als wedde, waarover de korting plaats heeft, wordt aangemerkt de wedde in den z>n der Pensioenwet 1922. zulks in aan sluiting aan de overeenkomstige definitie die, naar B. en W. ls gebleken, de binnen kort verschijnende algemeene maatregel van bestuur ter uitvoering van de Kor- tingswet, aan de door die wet gebruikte woorden „wedden en loonen" zal geven. Aangezien art. 31 der Pensioenwet onder wedde verstaat de onder welke benaming ook aan een betrekking wast verbonden in komsten, waaronder ook het genot van vrij wonen en dergelijke emolumenten, moeten bij de berekening van de korting mede in aanmerking worden genomen kin dertoeslag, vrije kost en inwoning, ln het algemeen dus alles wat den pensioens grondslag beïnvloedt. Door voorts ln het besluit uitdrukkelijk vast te leggen, dat de korting tijdelijk ls, worden de bestaande pensioensgrondslagen intact gelaten. De verlaging van uitgaven, tengevolge van een korting als hiervoor is omschre ven, met inbegrip van die, welke voor het personeel bij het middelbaar- en hoogey onderwijs en bij de Kweekschool voor on derwijzers en onderwijzeressen ingevolge raadsbesluit van 21 Maart. 1932 nlaats heeft, alsmede met inbegrio van de ten bate van de gemeente komende korting, die krachtens het Koninklilk besluit van 29 December 1931 reeds wordt, uitgeoefend ten aanzien van het boventallig nersoneel bij het openbaar en bijzonder onderwijs, kan voor een vol jaar worden gesteld op rono f.96 250 en voor het jaar 1932 op rona f. 66.825. Tenslotte dient het College volledigheids halte te worden gemachtigd, om de korting ook te doen plaats hebben of de invoering ervan je bevorderen voor betrekkingen bil instellingen, in wier financiën geheel of gedeeltelijk uit de gemeentekas wordt voor zien, daaronder dus beerenen gesubsi dieerde lichamen. Het College moet der halve te worden gemachtigd om de korting bijdragen uit de gemeentekas daartoe In evenredigheid te verminderen, In verbena waarmede hpt. gewenscht Ls. voor zooveel noodig te bepalen, dat subsidies en bij dragen slechts als maxima worden be schouwd. BEZUINIGING OP HET ONDERWIJS. Op de begrooting voor 1932 werd een bedrag van f. 48.314 uitgetrokken wegens salarieerlng van boventallige onderwijzers bij het onenhaar gewoon lager onderwijs en een bedrag van f. 66.000 voor vergoeding w„„ens salarieerlng van boventallig onder wijzend personeel bil het bijzonder gewoon lager onderwijs, derhalve ln totaal het bedrag van f. 114.314. Gelet oo den financieelen toestand van onze gemeente behoeft het volgens B. en W. geen nader betoog, dat maatregelen dienen te worden genomen, om, door ver mindering van het aantal boventallige leerkrachten, te komen tot verlaeing van de even bedoelde uitgaven. Daartoe bestaat nog te meer aanleiding, wanneer men be denkt dat door de F=gpprine bil bet aan hangige ontwprn tot. wUzieire van de La ger Onderwijswet 1920 wordt vnoreestela om ner 45 leerlingen het salaris van één leerkracht voor rekening van bet Rijk te brengen. Het gevolg hiervan toch zou zijn, dat het bedrag van f. 114.314 zou stijgen tot f. 160.000, een toeneming van uit gaven derhalve van i f45.000 per jaar. Aangezien nu de eenlge mogelijkheid tot inkrimping van het aantal boventallige leerkrachten ligt in opvoering van het aantal leerlingen per klasse en dat doel practisch slechts kan worden bereikt door opheffing van scholen en verdeeling van de leerlingen van de op te heffen scholen over de overblijvende scholen, hebben B. en W. nagegaan of opheffing van scholen mogelijk is. Dat die mogelijkheid inder daad aanwezig is, volgt reeds min of meer uit het feit, dat het gemiddeld aantal leer lingen per klasse thans 31 bedraagt, terwijl het maximum-aantal leerlingen per klasse door B. en W. is bepaald op 42. Nader on derzoek bracht de overtuiging, dat ge mist kunnen worden de meisjesschool aan de Boommarkt en de school aan de Haver - straat B. De meisjesschool aan de Boommarkt be hoort tot de opleidingsscholen voor U L O. Van deze scholen tellen de scholen aan de Boommarkt en den Maresingel het ge ringst aantal leerlingen Volgens B. en W. komt de school aan de Boommarkt het meest voor opheffing in aanmerking. In de eerste plaats omdat de ieer'lngen dier school uit vrijwel alle deelen van de stad komen en dus betrekkelijk ge makkelijk over de overige opleidingsscho len kunnen worden verdeeld er. ln de tweede plaats, omdat, gezien de sterkte van de lagere klassen dier scholen, moet worden aangenomen, dat de scholen aan den Maresingel grootere levenskracht heb ben dan die aan de Boommarkt. Bij een proefindeellng bleek B. en W„ dat de leerlingen van de Boommarktschool over de overige opleidingsscholen kunnen worden verdeeld, zonder dat vorming van paralleiklassen noodig ls. De school aan de Haverstraat B telt nog slechts 66 leerlingen. De laatste jaren was de aangifte van leerlingen vcor die school zoo tering, dat het niet mogelijk was een nieuwe eerste klasse te vormen, zoodat de school thans een eerste en tweede klas mist. Na opheffing kunnen de 66 kinderen of altnans een groot aantal van die kin deren overgaan naar de overeenkomstige school aan de Dulvenbodestraat B. Aan gezien het Rijkssubsidie wordt berekend naar hel gemiddeld aantal leerlingen over het afgeloopen jaar, zouden die kinderen dus op de berekening van dat subsidie ten behoeve van de Duivenbodestraat-school voorlccpig geen invloed hebben. Uitslui tend om die reden achten B. cn W het gewenscht ook de school aan de Duiven- bodestraat op te heffen en gelijktijdig over te gaan 'tot de stichting van een nieuwe school in het gebouw aan de Dul venbodestraat, die dan zal bevatten de tegenwoordige bevolking van de scholen aan de Haverstraat B en aan de Dul venbodestraat B. Alsdan zal voor de berekening van het Rijkssubsidie voor de nieuwe school aan de Dul venbodestraat (tot welke school B en W. voortaan, in plaats van op 1 September, op 1 Maart nieuwe leerlingen zouden wenscnen toe te laten) maatstaf zijn bet aantal leerlingen op den laatsten dag der maand volgende op die van de opening van de nieuwe school. Het betreft hier dus een fcrmeele opheffing van de school aan de Dulvenbodestraat, welke echter ln fi nancieel opzicht van belang ls. Of de nieu we s hooi aan de Dulvenbodestraat zich in de toekomst zal kunnen handhaven, kan dan worden afeewacht. De Commissie voor het Onderwijs vreest, dat bij de ouders van de leerlingen van de school aan de Haverstraat B tegen overgang van die leerlingen naar de school aan de Dulvenbodestraat. met het oog rp den afstand naar deze school, zóó ernstig bezwaar zal bestaan, dat vrijwel geen enkele leerling naar de school aan Du.venbodestraat zal gaan. B. en W. dee len die vrees niet doch zijn, met het hoofd vai ae school aan de Haverstraat B, van meening dat een groot aantal van die leerlingen wel degelijk naar de school aan de Dulvenbodestraat zal gaan. Overi gens wijzen zij cr nog op, dat de oplos- sing welke de Commissie aan de hand doet, in plaats van tot bezuiniging tot vermeerdering van uitgaven zal lelden, aangezien dan het salaris van tenminste één leerkracht méér voor rekening van ae gemeente zou kernen. Bovendien wordt bij nie oplossing het gemiddeld aantal leerlingen per onderwijzer niet opgevoerd, zoodat ook wat betreft de vergoeding we gens r-alarieerlng van boventallige leer- kraenten bij het bijzonder onderwijs, geen bezuiniging wordt verkregen. Met de bovenbedoelde maatregelen kan, naar gevoelen van B. en W. niet worden volstaan. Daartoe zijn sommige scholen voor eindonderwijs te zwak bezet. Zoo tellen de scholen op het Schutters veld tezamen slechts 328 leerlingen. Ook de scholen aan de Paul Krugerstraat en aan de Medusastraat zijn slechts matig be volkt. Toch zouden B. en W de scholen aan de Paul Krugerstraat en die aan de Medusastraat voorloopig willen hand haven. Handhaving van de beide Schuttersveld- scholen schijnt echter niet verantwoord. Met het oog op het totaal-aantal leerlingen van die beide scholen en rekening hou dende met de omstandigheid, dat de A- school behoort tot die scholen, welke met Maart en de B-school tot die, welke met Ser-t^mhe"- nieuwe leerlingen opnemen, is onmiddellijke opheffing van een der scho len, zonder meer, echter niet mogelijk "Vel kunnen de beide scholen in een 2-jarige periode tot één, goed bezette. 6-klassige school worden omgevormd. Dat zou dan kunnen door overgang van leerlingen naar andere scholen, ln die gevallen waarin de afstand van huls naar school daartoe geen beletsel oplevert en verder door telkens de zittenblljvers van de tegenwoordige B - school over te brengen naar de A-school. Voor laatstgenoemde kinderen geeft zulks nog dit voordeel, dat zij door het zitten blijven niet een geheel, doch slechts een halfjaar verliezen. In verband met de bovenbedoelde Rijks subsidie-regeling is de meest gewenschte oplossing deze, dat belde scholen op het Schuttersveld worden oogeheven en tezelf- der tlid worden vervangen door één nieuwe school, die dan zal bestaan uit de tegen woordige klassen van de A-school en uit zooveel klassen van de tegenwoordige B- scbolen als zullen blijken noodig te ziin Een andere maatregel, die niet in de eerste plaats is ingegeven door het finan cieel belang der gemeente, doch dien B. en W. in het belang van het onderwijs zeer gewenscht achten is deze, om, in afwach ting van de totstandkoming van een nieuw gebouw voor een tweede opleidings school voor Gvmnasium en H B Szoo spoedig mogelijk over te gaan tot split sing ln twee scholen van de reeds 11 klas sen tellende onleMlugss'-hool voor Gvm- I nasium en H B S., aan de Aalmarkt. I De tegenwoordige toestand, dat de leer- llngen dier school over drie schoolge bouwen (Aalmarkt, Breestraat en Boom markt) zijn verdeeld, mag h. i. niet lan ger dan strikt noodzakelijk ls, worden be stendigd. Wordt de school aan de Boom markt opgeheven, dan kunnen onmiddel lijk 5 klassen van de school aan de Aal markt als afzonderlijke school in het schoolgebouw aan de Boommarkt wor den ondergebracht. Naar de meening van B. en W. zal daarmede een groote verbe tering worden verkregen. Een bijkomstige, gelukkige omstandigheid is nog, dat als dan het salaris van een leerkracht méér voor rekening van het Rijk zal komen. Het spreekt wel vanzelf, dat de splitsing aldus zal geschieden, dat de school aan de Aalmarkt, ook na de splitsing een goed bezette school zal blijven. Aanvankelijk lag het in het voornemen van B. en W. te bevorderen, dat zoo spoe dig mogelijk zou worden overgegaan tot de stichting van een nieuw schoolgebouw voor de tweede opleidingsschool voor Gymnasium en H. B S„ welk gebouw hJ. moet worden gesticht ln het Zuiden van de stad en wel op een gemeentelijk ter rein, gelegen aan de Zuid-Oostzijde van de géprojecteerde verlenging van de Thorbeckestraat. De zeer ongunstige fl- nancieele omstandigheden van de ge meente maken het echter, tot hun leed wezen, niet mogelijk voorshands aan dat voornemen uitvoering te geven. Toch schijnt het van belang, dat de Raad thans tot stichting van de school besluit, op dat, zoodra de omstandigheden daartoe gunstiger zijn, ten spoedigste met den bouw een aanvang kan worden gemaakt. De meerderheid van de Commissie voor het Onderwijs heeft bezwaar tegen de splitsing van de Aalmarkt-school in rwee afzonderlijke scholen Beter acht zij het die zoo gunstig functlonneerende school onder één hoofd intact te laten. H. i. is het dan echter noodzakelijk, dat het hoofd der school ambulant wordt, opdat hij zich ten volle aan de school in haar geheel kan wijden. Met de onderbrenging van een aantal klassen van de school aan de Aal markt in het schoolgebouw aan de Boom markt gaat zij accoord. De hoofden van de openbare lagere scholen kunnen zich, blijkens hun advies, in deze met de meening van de meerder heid van de Commissie voor het Onder wijs vereenigen. Blijkbaar achten zij het niet noodzakelijk het hoofd der school ambulant te maken; in het advies wordt daarvan althans niet gerept. De minderheid van de Commissie geeft de voorkeur aan de door B. en W. voor gestelde splitsing van de Aalmarkt-school in twee zelfstandige scholen. Met alle waardeering voor het werk van het te genwoordige hoofd der school, meent zij, dat de door de meerderheid aangegeven oplossing al te zeer gekoppeld wordt aan den persoon van het hoofd. Legt het hoofd, om welke reden ook, zijn functie neer, dan zou de nieuwe toestand zijn ge bouwd op een omstandigheid, die dan niet meer aanwezig ls. Terecht merkt de Com missie verder nog op, dat dan nog één hoofd der school méér op wachtgeld zou moeten worden gesteld en dat het ambu- lantisme van het hoofd der Aalmarkt- school aangenomen dat de Minister van Onderwijs daartoe toestemming zou ver- leenen van ongunstlgen Invloed zou zijn op den klassedeeler en daardoor weer op de uitkeering van de vergoeding we gens salarieering van boventallige leer krachten aan de bijzondere scholen. B. en W. voegen hieraan nog toe, dat boven dien het salaris van één leerkracht méér voor rekening van de gemeente zou komen. Kan het gebouw aan de Boommarkt aldus zij het dan ook tijdelijk weder voor onderwijsdoeleinden worden benut, ook aan het in de toekomst te ontruimen gedeelte van het gebouw op het Schut tersveld kan een andere bestemming wor den gegeven. Het komt B. en W. namelijk voor, dat daarin de Gemeentelijke Kweek school voor onderwijzers en onderwijzeres- sen kan worden gevestigd. Het tegenwoor- I dige gebouw van de Kweekschool is te klein en is ook in andere opzichten niet meer geschikt voor huisvesting van de 1 Kweekschool. Dat de overgang van de Kweekschool eerst over een paar jaren kan plaatsvinden, achten B. en W. geen onoverkomelijk bezwaar. Ook al zou wor den besloten tot de stichting van een nieuw Kweekschoolgebouw, zou die voor ziening niet veel minder tijd vorderen. In een tot de Plaatselijke Schoolcom missie gericht schrijven deelen B. en W. nog het volgende mede: „In den tijd, die moet verloopen tot de opheifing van een der Schuttersveldscho- len haar beslag zal hebben verkregen, zouden wij nog willén overwegen de om zetting van de overblijvende Scnuttersveld- school ln een opleidingsschool voor U.L.O., tevens leerschool verbonden aan de Ge meentelijke Kweekschool óf overbrenging van de tegenwoordige Leerschool naar 't gebouw op het Schutteisveld en overgang van de Schuttersveld-school naar het te genwoordige gebouw van de Leerschool. Mocht zulks mogelijk blijken, dan zou in de nabijheid van den Rijnsburgerweg de beschikking worden verkregen over een opleidingsschool voor U.L.O. en zouden de Kweekschool en de Leerschool in het zelfde gebouw worden gehuisvest, eene oplossing, die uit onderwijs oogpunt vele voordeelen biedt." Aangezien het nimmer in de bedoeling heeft gelegen, reeds thans omtrent een van de in deze mededeelingen vervatte zaken een voorstel te doen, veroorloven B. en W. zich de daaromtrent in de ad viezen opgenomen wenken voor het oogen- blik stilzwijgend voorbij te gaan. Ten slotte komen B. en W. tot de vraag: wanneer zullen de verschillende veranderingen moeten Ingaan? Zij vesti gen er de aandacht op, dat de hoofden van scholen, als ook de Commissie voor 't Onderwijs, wijzen op het bepaalde bij art. XCII van het ontwerp van wet tot wijzi ging van de Lager-Onderwijswet 1920. Ter informatie deelen B. en W. mede, dat bij het genoemde artikel wordt be paald. dat de Rijksvergoeding in de sala rieering van het onderwijzend personeel tot 1 Januari 1935 nog naar de thans gel dende subsidieschaal zal worden berekend voor de op 30 Juni 1932 bestaande scholen, met dien verstande, dat daarbij buiten aanmerking blijven de onderwijzers, die van 1 Juli 1932 af in dienst treden. Het is derhalve gewenscht, dat tevoren wordt gezorgd, dat van 1 Juli 1932 af zoo weinig mogelijk mutatie komt in het on derwijzend personeel. Bij aanneming van de voorstellen zul len de leerkrachten van de op te heffen scholen Haverstraat B en Boommarkt moeten worden overgeplaatst. Gebeurt dat na 30 Juni, dan heeft het tengevolge ver vroegde invoering van de voor de gemeente nadeelige subsidie-regeling. Het zelfde ge volg heeft de opheffing van belde Schut tersveld-scholen en stichting van een nieuwe Schuttersveld-school en opheffing RECLAME. Is het U wel bekend, Mevrouw, dat Uw schoonheid voornamelijk afhangt van de zuiverheid van Uw zeep? Die zuiverheid ligt niet alleen in de kleur of het uiterlijk, doch hoofdzake. lijk in de samenstelling der zeep. Vóór U zeep koopt, dient U dus voorziet tigheiashalve te weten waaruit deze bestaat. Alle schoonheidsspecialisten bevelen een zeepsoort aan, die uit plantenoliên is bereid; en zij zijn het er over eens dat Palmolive, uitsluitend olijf- en palmoliën bevattend, uiterst zuiver is. Palmolive bevat geen kleurstoffen, is evenmin langs chemischen weg ont kleurd zij behoudt daardoor haar volle zachtheid en delicaten geur. cent per stuk H-iHi VOOR WOENSDAG 27 APRIL. Hilversum. 296 M. Uitsl. VARA.-Uit zending 10.00: VPRO. 5.30: VRO.- RVU. 6.45—7.00 en 7.30—7.45: Gymnas tiekles 8.00: Gramofoonpl. 9.00: Amsterd. Sollstenkwlntet o. 1. v. L. Cohen en Gramofoonpl. 10.00: Morgenwijding 10.15: Voor Arb. in de Continubedrijven: Amsterd. Solistenkwintet o. 1. v. L. Cohen, Elize de Haas (zang). Joh. Jong (plano), Mlnny Erfmann (voordracht) 12.00 I.45: VARA.-Septet o. 1. v. Eyl en Gramo- foonplaten 2.15: P. J. Kers: Onze keu ken 3.00: Pianorecital door Willy de Vis ser 3.15: Toespraak voor de jeugd 3.30: Vervolg piano-recital 3.40: Voor de kinderen. Radio-tooneel - Gramofoonpl. - Vragenuurtje 5.30: VRO. 6.30: RVU.: Schaakcursus door Dr. Max Euwe 7.00: Dr. H. B. Wlardi Beckmann: Het Beginsel program der S.D.A.P. 7.30: „Uit het Land van Hitte, Harem en Zang" m. m. v. VARA.-orkest O. l.v. H. de Groot, A. M. de Jong (vertellingen). VARA.-tooneel o. 1.v. W. v. Cappellen en Gramofoonpl. O.a. Ouv. „Abu Hassan", Weber; Turksche marsch, Mozart en Ballet Egyptien I, Luigini. Radio-tooneel: „Schoonmaak aan het Hof van Omar XIII". Hierna vervolg concert: Ouv. „Entführung aus den Serail", Mozart en Indisch ballet uit „Lakmé", Délibes 9.30: De wederwaardigheden van Wakker en Tropendult 9.45: VARA.-orkest o. 1. v. H. de Groot. O.a. Ein Morgen, Mittag und Abend in Wien, Suppé 10.15: Vaz Dias 10.3012.00: Schrammel-kwintet o. 1. v. W. Drukker, en Gramofoonpl. Huizen, 1875 M. Uitsl. NCRV.-Uitzen- ding 8.00: Schriftlezing 8.15—9.30: Gramofoonpl. 10.00: NCRV.-Dameskoor 10.30: Zlekendienst 11.00: Concert. M. P. Jurjaanz (harmonium) en Mej. A. Geest (sopraan) 12.152.00: Concert. Mevr. G. v. Wigcheren-Kleft (zang) P. Hermann (cello), k. F. Borgers (cello) en Mej. L. Lauenroth (piano en harmonium) 2.30: Chr. Lectuur 3.00: Concert door het Delftsche Trio. (Viool, cello, piano) 4.30: Gramofoonpl. 5.00: Kinderuur 6.00: Uurtje voor de landbouwers 7.00: Af gestaan 7.45: Ned. Chr. Persbureau 8.00: Gramofoonpl. 8.1510.40: Con cert. Chr. Radio-koor o. 1. v. G. v. d. Burg. M. m. v. Klein Symphonie-Orkest en Di Moorlag (sopraan), A. Reclaire (alt), E. Miedema (tenor). J. Ph. Caro (bas), J. J. v. d. Burg (cembalo). H. Ramselaar (orgel) O.a. Derde Synwhonle C.-dur, C. Ph. Em. Bach en O*ter-Dlalog (4 solostemmen met orgel), H. Schütz 9 009.30: Zuiderzee- praatje door J. M. Krijger 10.40: Vaz Dias 10.5011.30' Gramofoonpl. Daventry. 1554 M. 9.35: Morgenwij ding 9.50—1005' Tijdsein. Berichten II.20: Orgelconcert Q. MacLean 12.05: Gramofoonpl. 12.50: Jack Martin en ziin Hotel Majestlc-orkest 1.45: Voor de scholen 2.50: Sted. Orkest Bournemouth o. 1. v. Sir Dan Godfrey, m. m. v. Zachare- witsch (viool). O.a Vioolconcert in E, Bach en Zesde Svmnhonie in C-molt. Gla- rounow 405: Orgelconcert Reg. New 4.35: Kinderuur 5.20: Berichten 5.50: van de Duivenbodestraat-school en stich ting van een nieuwe Duivenbodestraat- school, indien zulks geschiedt na 30 Juni. Immers dan zijn de oude scholen verdwe nen en geldt voor de nieuwe scholen de ongunstige subsidie-schaal. Uit financieel oogpunt is het derhalve van belang, dat de veranderingen vóór 30 Juni a s. ingaan. Nu merken de hoofden wel op, dat de veranderingen het best bij hel begin van het schooljaar kunnen ingaan, doch zij vermelden daarbij, dat deze opmerking slechts „volledigheidshalve" wordt ge maakt. Hoewel ook B. en W als datum van in gang de voorkeur geven aan 1 September, meenen zij. dat. waar de bezwaren tegen vervroegden ingang niet onoverkomelijk zijn. hel financieel belang van de ge meente meebrengt, de veranderingen te doen ingaan vóór 30 Juni as. Handei's Pianomuziek door E. Berk 6.10 en 6.50: Lezingen 7.35: Queen's Hall: BBC.-Symphonie-orla v. Adrian Boult. M. m. v. Guilhermin gla (cello). O.a. Cello-concert inD i en Haydn-Variatles, Brahms. In dei om 8.35: Berichten 9.45: Bericht causerie 10.0511.20: Roy Fox a| Band uit „Monseigneur". Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 11 11.50: Gramofoonpl. 7.20: opera v. Massenet. (Vanuit het National). Kalundborg, 1153 M. 112)-! Concert uit Rest. „Wivex" 2, Carl. Rydahl's orkest 4.204J0: mofoonpl. 7.20: Operette-muzieli! E. Reesen 8.40: Sonate voor klaiiKt] piano van Fleming Weiss 134-1 Feestuitzending ten bate v. h. Coelü Hulp aan Kinderen. M. m. v. Scife o. 1. v. Tognarelli en solisten. Langenberg, 473 M. 6.25720 12.10: Gramofoonpl. 12.20—1 eert o.l.v. Wolf.4.205.30: Ni concert 8.00: Wagner-cyclus: bedrijf van „Siegfried". Dirigent: kotter. Regie: Anheisser Dansmuziek. Rome. 441 M. 7.20: Gramofl 8.05: Uitzending van een opera. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: - 1.05: Concert Max Alexys' orkest-' Concert uit Hotel Albert I 5 50: foonplaten 7.20: Strijkkwartet, (Radio-kwartet) 8.00: Gramoli 8.20: „Les Soubrettes de Molière", en toelichting: Theo Fleischman - 9.20: Dansmuziek 338 M.: 11" Max Alexy's orkest 4.20: Sonal (viool en piano) 4.50 en 5.50: foonpl. 7.20: Accordeon-concert „La Musique Populaire" o. 1. v. Lork 7.50: Radio-tooneel 8.209-20 uit de Memlinc-zaal te Antwerpen. Zeesen, 1635 M. 6.50: Dansmuziek Oscar Joost en zijn orkest 830: spel uit Sllezië: „Was die erzahlt" 9.50—11.50: Concert o.L» Eibenschütz. RECLAME. Zoude ve»aitHi»atwx v. d. V. te L. De bepalingen n» contract zijn nog van kracht. M. te K. Rente kunt u nietme? deren en de aanklacht zal tnan» gevolg meer hebben. NACHTBRAKERS. Een bewoner van de Han.se!jf klaagt over het rumoer, dat 's nachts ln die straat veroorza'» verzoekt de eigenaars hun dieren jj. te houden. Denkt morgen om de Crisis-C0* collecte van het

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10