ALPHEN'S PROMOTIESTRIJD. NJORD'S OUDE VIER. Zandvoort in een ruwen kamp met 61 geslagen. Twee spelers van Zandvoort uit het veld gezonden. Foto Bleuzé. S.L.F. I—L.R.C. I 0—2. In een matig gespeelden wedstrijd moest S.L.F. voor de tweede maal in dit seizoen de meerdere in L.R.C. erkennen S.L.F. begon met den wind in den rug en zette dadelijk eenige goede aanvallen op, welke echter geen doelpunten opleverden. L.R.C. liet zich niet onbetuigd en ge leidelijk wogen de partijen meer tegen elkaar op. Vlak voor de rust gelukte het LJt.C. te doelpunten, zoodat met 10 de rust inging. Hoewel S.L.F. na de rust den wind in haar nadeel had, toonde zij zich aanvankelijk volstrekt niet de mindere van L.R.C. Maar toen L.R.C. den voor sprong vergrootte, speelde zij een gewon nen wedstrijd. Zij gaven de SL.F. spelers geen oogenblik vrij spel en traden daarbij nogal stevig op. Scheidsrechter Arnoldus, leidde goed. KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. NOORD DUITSCHLAND NOORD-NEDERLAND. De Alphen-ploeg, die gisteren van Zandvoort won. Links naar rechts: zittende: Krumpelman, van Leeuwen en Hessellng, staande (in clubcostuum)Van Kooyk, Windhorst, Broere, Ram, Dijkman, van der Leek, Binnenkamp en Bezemer. (Van onzen redacteur). Alphen moest gisteren op eigen terrein winnen om weer met Zandvoort gelijk te komen en de uitslag: 61, laat geen twij fel omtrent de krachtsverhouding tus- schen beide ploegen. Maar terwijl er voor de Alphen-supporters natuurlijk de vreugde blijft over dit stellig verdiende resultaat, werd de neutrale toeschouwer in hooge mate gedésillusioneerd door de onaange name stemming in het veld, die dezen ganschen middag den boventoon heeft gevoerd: door het ruwe spel van Alphen, door het zeer unfaire optreden van Zand voort en niet het minst door den minuten- langen veldslag langs de lijnen, waarbij hekken uiteen werden gerukt om de lat ten als wapens te gebruiken Promotie-wedstrijden plegen over het algemeen niet zachtzinnig te zijn (wat dan ook een der sterkste factoren is voor afschaffing er van), maar wat daar gis teren in Alphen geschied is overschreed verre de grenzen van het toelaatbare en was een triest staaltje van antl-propa- ganda voor onze toch in wezen zoo mooie voetbalsport! De schuldvraag hier te stel len elscht tevens haar beantwoording en wij wijzen dan onverblddellijk in de rich ting van Zandvoort, dat zich door de teleurstelling der naderende nederlaag liet overmannen en de directe oorzaak dei- vele strubbelingen is geweest. Kort samen gevat zouden wij dezen wedstrijd willen karakteriseeren met de verklaring dat Zandvoort opzettelijk unfair speelde en dat Alphen daar een misschien begrijpe lijk, maar in geen geval goed te keuren ruw spe' tegenover stelde. Arbiter Van Wijngaarden trad tegen dit alles onvol doende streng op, al deed hij overigens zeer verdienstelijk werk en al zond hij ten slotte twee der Zandvoort-spelers naar de kleedkamer. Er was voor deze belangrijke ontmoeting enorme publieke belangstelling, niet het minst vanuit Zandvoort. Met vele groote vrachtauto's waren de supporters naar het Rijnstadje gekomen en gewapend met vlaggetjes en toeters gaf zij daar met hun honderdtallen als het ware den toon aan. Het Alphen-bestuur had intusschen z'n maatregelen goed genomen en ondanks den geweldigen toeloop heeft vrijwel iedere bezoeker het verloop behoorlijk kunnen volgen, al moest er dan met de ruimte gewoekerd worden. Nadat de L.D.-foto graaf de Alphen-ploeg op de gevoelige plaat had „vereeuwigd" stelden de elftal len zich als volgt op: Alphen: v. Leeuwen M. Krumpelman Hessellng Broere Dijkman v. d. Leek Windhorst H. van Kooyk Ram Binnenkamp Bezemer O v. d. Bos Weber Koper Rinkel J. Paap G. Paap Molenaar G. Keur Keesman E. Keur Scheffer Zandvoort. Met den sterken wind in den rug nam Alphen dadelijk het spel in handen en bij wat meer beheersching der zenuwen zou zij waarschijnlijk reeds binnen enkele minu ten een nuttigen voorsprong hebben ver worven. Nu werden de attaques echter te slordig afgewerkt en een voorzet van Be zemer, alsmede een kopbal van Van Kooyk, bleven daardoor zonder resultaat. Fana tiek zaten de Alphenaren op den bal en toen de handige Binnenkamp eens snel naar binnen stormde haalde hij den bal zoo schitterend om, dat keeper Scheffer al z'n capaciteiten noodig had om het ge vaar te keeren. Onafgebroken was de thuisclub in den aanval en er was reeds tien minuten gespeeld voordat haar doel man een ver naar voren getrapten ba! te stoppen kreeg! De bewaker van Alphen's veste bleek evenwel uitermate nerveus en dit leidde een oogenblik latei tot noodlot tige gevolgen, toen hij uitliep op een voor zet van den naar rechts geloopen Koper en het leder tegen linksbinnen Weber aan schoot. Via den Zandvoort-speler caram boleerde de bal onhoudbaar in het doel en de gasten kwamen op die wijze wel bui tengewoon fortuinlijk aan een doelpunt. 01. Alphen klemde echter de tanden op elkaar, hervatte haar reeks van storm- loopen en reeds twee minuten later bracht Binnenkamp met een keurig schot van grooten afstand de partijen op gelijken voet. Het spel was nauwelijks weer begon nen of Alphen kreeg een strafschop we gens hands! Van Koovk schoot tegen den keeper, maar kreeg den terugstuitenden bal opnieuw voor z'n voeten en voltrok toen het vonnis tot onstuimige vreugde der Alphen-supporters. 21. Dit doelpunt bracht meer zelfvertrouwen in het snel der thuisclub en keer on keer liep haar voorhoede door de weifelende Zaudvoort- sche defensie. Toch meende men aan den anderen kant den gelijkmaker te zien toen Van Leeuwen andermaal tegen een speler van Zandvoort aanschoot en het leer opnieuw in het doel scheen te zullen rollenGelukkig voor Alphen wist Hessellng in een snelle spurt nog Juist op tijd de doelliln te bereiken en de goal voor doorboring te behoeden! Intusschen bleef Alphen volkomen de baas en er was reds 31 minuten gespeeld voordat keeper Van Leeuwen het eerste schot (van de voet van Koper) te verwerken kreeg. In de voorhoede der thuisclub gaf Van Kooyk uitstekend leiding aan den aanval, terwijl vooral ook Binnenkamp een voortdurende bedreiging voor de tegenpartij vormde. Het was echter Ram, die een minuut of negen voor de rust den voorsprong tot 31 opvoerde en daarmede meerdere Zand voort-spelers als het ware tot unfaire praktijken aanzette. Het lukte nu eenmaal absoluut niet bij de gasten;; hun spel was hopeloos primitief en miste elk verband zoowel in als tusschen de linies. Dat had teleurstelling gewekt in de Zandvoort- gelederen en toen nu de score zoodanig werd dat de nederlaag gezien ook de krachtsverhouding in het veld wel haast onvermijdelijk was te noemen, ont lastte de bui zich in haken, vasthouden en natrappen, waardoor ook de gemoederen der tegenpartij werden geprikkeld. En zoo ontaardde deze wedstrijd in een trieste smijtpartij, waarbij al spoedig een slacht offer viel in de persoon van den Zand- voort-rechtsback, die het zoo bont maakte dat hij uit het veld werd gezonden. Koper trok zich in de verdediging terug en met Alphen in de meerderheid kwam de rust. Zandvoort begreep, dat zij, met wind mee, na de rust uitsluitend op winst moest spelen en bij de hervatting stond Koper dan ook weer in de voorhoede, Alphen deed het nu aanvankelijk heel wat kalmer aan en speciaal in de voorhoede ontbrak de noodige dash, die de goed op gezette attaques tot succes moest voeren. Daardoor wist de uit tien man bestaande Zandvoort-ploeg zich geruimen tijd be hoorlijk staande te houden en veel krachts verschil was er daardoor in het veld aan vankelijk niet. Hesseling was in de Alphen-verdedigihg echter te goed op dreef om de slecht spelende Zandvoort- voorhoede veel kansen te bieden, en bo vendien kwam ook van Leeuwen langza merhand tot rust, waardoor Alphen niet als voor de rust behoefde te vreezen voor een bedreiging in den rug. En op den duur konden de gasten den strijd dan ook niet volhouden. Met veel beter positie spel. door een goed sluiten der linies en handig opgezette aanvallen hernam de thuisclub meer en meer het offensief en toen Binnenkamp in de 27ste minuut een doelworsteling veroorzaakte was het Wind- horst, die den voorsprong tot 41 op voerde en daarmede het pleit besliste! Zandvoort protesteerde evenals bij alle vorige doelpunten! heftig tegen deze goal, maar hun opgewonden samendrom men rondom den scheidsrechter had geen resultaat. Een Zandvoortspeler was in middels gekwetst en werd door een reserve vervangen, die onmiddellijk zoo unfair op trad, zóó ongenadig op zijn tegenstanders inbeukte, dat hij zeven minuten later al weer buiten de lijnen was gezonden! Het blijspel was een volslagen drama gewor den, waarin vrijwel alle spelers hun boekje te buiten zijn gegaan. Bovendien werd buiten het speelveld een ware veldslag ge leverd. Over de lijnen gedrongen Zand- voort-supporters kregen twist met Alphe naren, er werd gevochten, en hekken wer den vernield om zich van wapens te voor zien De wedstrijd ging inmiddels door. Met negen spelers was Zandvoort volkomen machteloos en het waren Bezemer en Van Kooyk, die den stand tenslotte op 61 brachten. Met twee invallers spelend voor M. van Kooyk en J. Krumpelman heeft Alphen gisteren verdiend gewonnen, maar het ab normale verloop heeft de hooge score natuurlijk eenigermate in de hand ge werkt. In de voorhoede hebben voorname lijk Van Kooyk en Binnenkamp een uit stekenden wedstrijd gespeeld, terwijl ach ter Hesseling den toon aangaf. De halflinie was verdedigend dikwijls heel goed, doch mldhalf Dijkman en linkshalf v. d. Leek verwaarloosden veel te veel hun taak als steun van de voorhoede. Broere gaf in dit opzicht een uitstekend voorbeeld! Zand voort was in den beginne volledig, maar heeft enorm teleurgesteld. De ploeg miste alle verband en deed weinig anders dan den bal huizenhoog te trappen, doordat de spelers alle controle over het leder sche nen kwijt te zijn. Zelfs de anders zoo ge vaarlijke Koper heeft niets gepresteerd. We gelooven gaarne dat Zandvoort veel beter kan, maar gisteren was het in ieder geval een mislukking, gelijk trouwens deze gansche wedstrijd een mislukking ge noemd mag worden! Zandvoort heeft thans nog thuis te spe len tegen Watergraafsmeer, terwijl Alphen bij genoemde vereeniging te gast 'moet. Winnen Zandvoort en Alphen beide, dan volgt een beslissingswedstrijd op neutraal terrein Van den K. N. V. B. mag men eischen dat hij in dat geval een onzer beste scheidsrechters met de leiding be last. Iedere beslissing in anderen zin ware onverantwoordelijkI Het Noordelijke elftal vastgesteld. Te Leeuwarden verloor een Noordelijke ploeg gisteren met 53 van een Westelijke combinatie. Na afloop werd het Noordelijke elftal samengesteld, dat Zondag 8 Mei te Brunswijk (hoogstwaarschijnlijk) zal uit komen tegen Noord-Duitschland. Doel: Roossies (Veendami; Achter: Sissingh (Be Quick) en Pienter (Be Quick); midden: Woltjes Jr. (Veendam), Woltjes Sr. (Veendam) en Knol (Velocitas); voor: Meulema (Velocitas), Bonsema (Velocitas), Van Staveren (Achilles), Snij ders (Hoogezand) en Scheepstra (Fries land). DE ENGELSCHE CUP-FIN AL. Newcastle United wint met 2-1 van Arsenal (Van een V.D.-verslaggever) In het Wembly-Stadion te Londen waren Zaterdag honderdduizend toeschouwers aanwezig voor het bijwonen van den eind strijd om den Engelschen cup tusschen New Castle United en Arsenal. Onder de toeschouwers bevonden zich ook de koning en de koningin en talrijke leden van het Engelsche Hof. Het Koninklijk echtpaar werd begroet met het door alle aanwezigen gezongen volkslied. Toen de spelers op het veld verschenen, werden zij aldaar door den koning be groet. Parker (Arsenal) won den toss. New castle had spoedig haar vorm gevonden en bleef geruimen tijd in de meerderhek-, hoewel de verdediging van Arsenal zóo sterk was, dat het niet tot een doorbraak kon komen. Geruimen tijd ging het spel op en neer, en de partijen gaven elkaar niets toe. Belde doelen ontkwamen van tijd tot tijd ternauwernood aan doorboring Mac- Inroy verdedigde het doel van New Castle op voortreffelijke wijze en wist herhaalde lijk moeilijke en keiharde schoten te stop pen. In de twaalfde minuut scoorde Arse nal, welke doelpunt echter door New Castie dat den moed niet verloor, beantwoord werd ln de 37ste minuut met een tegen- punt. Er ontstond over dit doelpunt eenige Kwestie, omdat Arsenal van oordeel was, dat de bal reeds uit geweest was voordat hij voor 't doel werd geplaatst. De scheids rechter handhaafde echter z'n beslissing. De rust kwam met 11. Na het hervatten van den stijrd nam New Castle het offensief, welke zij in vrij wel het geheelq tweede gedeelte van den strijd niet meer losliet. En het was te danken aan het voortreffelijke werk vat: den keeper van Arsenal. Moss. dat. niet spoedig meerdere doelpunten door New Caste gemaakt werden. In de 27ste minuut slaagde New-Castle er eindelijk in de lei ding te nemen, waardoor de stand op 21 kwam. De Arsenal-spelers streden in de overblijvende minuten met inspanning van al hun krachten om hun achterstand weg te werken. Zelfs wisten zij eenigszins in de meerderheid te komen, maar zij slaagden er niet in de buitengewoon sterke verdedi gingslinie van New Castle te passeeren, met het gevolg dat het einde kwam met een 21-overwinning voor New-Castle. —o DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen der le klasse zijn: Aston Villa—Sheffield Un5—0 Bolton Wand.Manchester City 11 ChelseaWest Bromwich Albion 02 Grimsby Town—Derby Coutnty 21 Leicester CityBlackburn Rovers 13 LiverpoolPortsmouth 10 MiddlesbroughEverton10 Sheffield Wadn.Sunderland 32 West Ham Un.Birmingham 24 En in de tweede klasse: BradfordMillwall 12: BurnleyNotts County 11; Charlton Athl.—Bury 30; ChesterfieldBarnsley 22; Manchester U.Bradford C. 10: Notts ForestSwan sea T. 61; Preston N. E.Plymouth Arg. 52; SouthamptonBristol C. I1; Stoke C.Oldham A. 11; Tottenham H.Leeds U. 31; Wolverhampton—Port Vale 20. Uitslagen van gisteren. Kampioenschap van Nederland: W.K.— K. Zaandijk 3—3. Competitie: Oost I A: ZK.C.Onder Ons 33. Noord I: NicWW.M.D. 52. Promotie en Degradatie: West II Zuid: R Wit—O S C R. 2—1; Rozenburg 3—Odi 2—1. Oost I A: Noviomagum—Vada 31. Zilveren Korf: Westerkw--D T.V. 34: BI. Wit—D.DV .9—1; Zuiden—Deetos 2—1. Waller Beker: Overijsel—Den Haag 2- -6. Overzicht. Wordt Kwiek heeft het in haar gestelde vertrouwen niet beschaamd: De FTiesche kampioenschapsclub heeft tegen K. Zaan dijk stand gehouden! Zoo blijft de span ning bestaan, al heeft de Zaansche club bij den return-wedstrijd het voordeel van eigen terrein. In Gelderland heeft Noviomagum, na den beslissingswedstrijd, zijn plaats in de le klasse weten te behouden. Verder memoreeren we enkele merk waardige uitslagen voor den Zilveren Korf: Een groote nederlaag van D.D.V., en de eerste nederlaag van Deetos in dit seizoen. WIELRENNEN. SWIFT. Gistermorgen hebben de „Swift"-leden hun bestuur een mooie verrassing be zorgd Ei hadden n.l. vijftien renners aan de oproeping gehoor gegeven om dan den clubvedstrijd deel te nemen. Wat den wedstrijd betreft, deze heeft door een ongeval van A. List een geheel ander resultaat opgeleverd dan er ver wacht kon worden. Hij was n.l. aan het keerpunt komen te vallen met het gevolg dat een auto die volgde over het rijwiel ging waardoor dit werd vernield en groot oponthoud veroorzaakte, waarvan in het bijzonder het volgende team de dupe is geworden, want dit kreeg zoo'n oponthoud dat z'n tijd niet meer in vergelijking kwam bij de andere. In deze rit startte voor het eerst Chr. de Vonk, die niettegenstaande hij een onbekende was in de wielersport, toonde dat de andere „Swift"-leden reke ning met hem moeten gaan houden want hij heeft in deze al heel goed gewerkt. Door het controleeren van den heer W. Mooten zijn wij in de gelegenheid ge weest eenige noteeringen te maken. Het le team bestond uit J. Riethoven, R. Riethoven, A. de Ruiter, W. Kanbier en C. Paats. Deze zagen wij na ongeveer 15 K.M. vanaf den start passeeren, waarbij dit team nog geheel intact was. Het volgende team bestaande uit W. Severijnen. E de Blanken, Th. de Roode, A. List en A. Hoogendijk lag toen geheel uit elkaar want daarvan passeerde eerst de leider W Severijnen en vervolgens zijn teamgenooten behalve E. de Blanken die door een lekke band achter moest blijven. Volgens ons idee heeft de leider in deze te veel gelet op een persoonlijk naar voren komen ln plaats van te zorgen dat hij met minstens nog twee teamleden aan de streep kwam. Het derde team die pas seerde, werd gevormd door J. Verschoor, A. V. Egmond, P. Pluym, Chr. de Vink en G. Parijs. Dezen hebben wij op de heen reis nog even kunnen volgen waarbij wij constateerden dat de leider J. Verschoor hier heel goed op lette. Hij zorgde er steeds voor dat na elke twee- a driehon derd meter de kop werd overgenomen. Alleen het naar voren komen uit de an dere positie zijner teamleden moet hij nog wat beter regelen. Nadat wij nu alles had den zien passeeren werd het hoog tijd naar het keerpunt te gaan waarbij wij het tweede en eerste team passeerden. Lang waren wij er nog niet of wij moesten klaar staan om het eerste team te keeren. Dit was toen nog geheel in contact. Daar op volgde in gedeelten het tweede team waarbij de laatste, A. List, zou keeren, met het bovenstaande gevolg, gelukkig zonder zich zelf echter erg te bezeeren. Het derde team werd de dupe door het groote oponthoud. Zonder verdere con currenten kon het eerste team dus onbe dreigd winnen, waarbij J. Riethoven als eerste van zijn team de eindstreep pas seerde, direct gevolgd door A. de Ruiter en W. Kanbier De tijd van den derden team rijder werd genoteerd en die was voor deze 50 K M. 1 u. 19 m. 9 s. De tijden van het tweede team kwamen niet meer in aan merking want van dit team hadden alleen W. Severijnen en Th. de Roode den wed strijd uitgereden, terwijl het derde team den strijd bij het keerpunt had gestaakt. SCHERMEN. LEIDSCHE SCHERKIBOND. F Alhier had een ontmoeting plaag I schen L. P. S. V. I en A.E. W II 0,J ln een der zalen van het Politieburpl Deze wedstrijd was zeer belangrijk- het bezetten van de eerste plaats ranglijst der plaatselijke competitie I Immers verloor A. E. W. met 12^ de L. P. S. V. dan werd .Leiden" L pioen, daar .Leiden" en A. E. W. dar.l met 12 punten de competitie hadd*l eindigd. A. E. W. kwam voor deze ontmoets zijn sterkst uit, terwijl jammer L. P. S. V. een van haar sterkste krag den heer Straathof moest missen, dj dienst was verhinderd. De ontmoeting eindigde thans mf, de] mooie overwinning van A E. W. mei' «it gewonnen partijen en 37 tegen 53 oi- gen en gegeven treffers, waarmede! beslag legde op den kampioenstitel plaatselijke competitie en tevens t bezit komt van den uitgeloofden Zfc Wissel'oeker. Persoonlijke resultaten waren voor S. V.: van Hilten 2 gew.. Impe; Rempt en Beens ieder met 1 geS) partij Voor A. E. W.de Boer en van L Jr., ieder met 4 en Swaan met 3 gesj partijen. De Hoofdsecondant, de heer de leidde op de bekende wijze. De eindstand der geheele sabel-eg tltie luidt als volgt: gew. verl. ontv. sq A.KW. n 76 52 338 a Lelden I 70 58 343 3* Het Vierde I 60 68 379 35! L.P.S.V. I 58 70 406 351 Elbewee I 56 72 396 3S ROEIEN. DE LOTING VOOR DE VARSUl| Voor de op 5 Mei (Hemelvaarts het Noordzeekanaal te houden stuit roeiwedstrijden heeft de loting h-ij gende resultaat gehad: 2 uur. Jonge Vier: 1. Njord, 2 L-J Triton 4. Aegir 5 Nereus. 2.20 uur. Overnaadsche Vier: 1.1 Aegir b., 3. Aegir a„ 4. Njord. 5. 2.40 uur Sciff: 1. Nereus. 2. Laga I 3.10 uur. Hoofdnummer Oude Vil Njord. 2. Triton. 3. Nereus. 4. Laga 51 3.40 uur. Jonge Twee: 1. Laga, 2 4 uur. Minerva. 4.30 uur. Jonge Acht: 1. Nereus. 3. Triton. 4. Njord. ZWEMMEN. DE WEDSTRIJDEN DER LEIDSC] ZWEMCLUB. In de wedstrijdplannen van dtlj is verandering gekomen. De school- en onderlinge wed (waarbij tevens een deel der Ié^_ kampioenschappen verzwommen nlBM den) zullen inplaats van op 25 JulI houden worden op 2 Juli; zulks okL. verband met de op 25 Juni te hoitel}*. standsmarsch van de L.P.S.V. De natlonale-wedstrijden van T zullen waarschijnlijk vervallen. plaats daarvan zou dan komen e:l temationale ontmoeting op een atcrfatyti] moedelijk in Juli. Er zijn dlenaanj besprekingen gaande; de bezoeken! zou een eerste klasse vereeniging j zij uit Duitschland, 't zij uit r ATHLETIEK. LEIDSCHE WANDELSPORT De L.WB.V. hield Zaterdag, staande den regen, een marsch o geveer 23 K.M. onder leiding vanfe| W. Broeksema. Gisteren namen 18 leden der tl deel aan den 30 K.M. wandeltucïl R.W.V. Het weer was wel wat ii« doch de mooie natuur-tafereelen wel vergeten, ofschoon al het bloemenvelden nog niet te zien ril bezwaar was wel, dat de tijd traject, 8 uur voor 30 K.M. te veel J Allen volbrachten dezen tocht en i ten de draagmedaille van de R. V ken ontvangst nemen. HL De heer Batenburg, gerant Rest. Zomerzorg deed toezegging extra medaille, voor den 40 Kit der L.W5.V. en wel voor den ja, deelnemer, (moet zijn lid der LW-SjHn Volgend jaar hoopt de L.W.SV. marsch naar de bloembollenvelè* a organiseeren, doch nu wachten «f op 14 Mei, den dag der 40 K.M. kjg van de L.W.S.V. waarvan de vingsdatum sluit op 30 April. Foto Bleu ln plaats van de Oude Viei publiceerden wy onlangs de Overnaadsche Vier van Njord. De vergissing werd reeds door A vro: gerectificeerd, en thans geven wij een foto van Njord's Oude Vier, zooals die op Hemelvaartsdag zal uitkomen. Links W zoo rechts: C. H. W. d'Artillac Brill (stuurm an), A. E. G. Werdmüller von Elgg (si.), J. E. van Panhuys, J. A. James enK'l'i Jj» Houwert (boeg). Inzet: coach H. Rappard.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 12