DRIE BENDELEDEN VERMOORD. Naar uit New York gemeld wordt, zijn wederom drie personen als slachtoffers van den bende-oorlog gevallen. De bekende bendeleider Thomas Hayes, bevond zich met zijn gepantserde auto op den terugtocht van Chicago naar Madison (Illinois) Hem volgde nog een tweede auto met twee man van zijn lijfwacht. Toen de belde wagens Granite City pas seerden, werden zij door leden van een vijandige bende met machinegeweren on der vuur genomen. Terwijl de lijfwachts terstond doodelljk werden getroffen, slaagde Hayes erin met zijn auto te vluch ten. Hij werd echter na een wilde achtervol ging ingehaald en tn het centrum van de stad Madison neergeschoten. DE AARDBEVING BIJ BAKOE. De aardbeving bij het eiland Swinoi in de Kaspische Zee heeft volgens het rap port van een enquêtecommissie groote schade aangericht. Huizen en vuurtorens werden geheel vernield. Acht mannen, een vrouw en drie kinderen zijn om het leven gekomen. VISCHKOTTER MET 21 MAN EQUIPAGE GEZONKEN? Volgens een bericht uit Thorshavn wordt een vischkotter uit Far Oer met 21 man equipage vermist. Men vreest, dat het schip tijdens den laatsten storm op de Noordzee is vergaan. Alle visschersvaar- tulgen uit Far Oer zijn tot nu toe binnen gekomen, met uitzondering van deze eene. ITALIAANSCH WATERVLIEGTUIG NEERGESTORT. Bij Orbetello is tijdens een oefenvlucht het watervliegtuig van den eersten luite nant Guasconl van het Instituut vooi Zeeoorlog tengevolge van een stuurfout in zee gestort. De eerste luitenant, een ingenieur van de Fiatfabrleken, benevens een soldaat van de vliegertroepen kwa men om. Drie officieren en een soldaat werden gewond. KUNST EN LETTEREN. NIEUWE UITGAVEN. J. B. Wolters' Uitg. Maatschappij N.V. „Het heilig edict van keizer Rang Hi" van een Inleiding voorzien en toegelicht door J. Moerman Jzn. „Het literaire Kunstwerk, door W. Kramer, ieeraar aan de R. H. B. S. te Wa- geningen. „Lezen, denken, doen" voor de lagere klasse van de lagere school door S. Meyers met medewerking van P. A. Diets. „Het Nederlandsch Verbintenissenrecht" door Dr. L. C. Hofmann, eerste deel, de algemeene leer der verbintenissen, tweede nflevering, tweede druk. Zutphen W. J. Thieme en Cie's Uitg. Mij. „Het Wetboek voor den Boerenstand" door mr. P. Langeveld, beschouwd in vogel vlucht en verklaard door voorbeelden uit de rechtspractljk. Bij van Holkema en Warendorf's Uitg. Mij. N.V. te Amsterdam, verscheen een nieuwe serie kinderboekjes, waarin verteld wordt van de wonderlijke avonturen, die veel kindertjes in hun droomen meemaken. De serie bestaat uit 8 deeltjes, waarvan de prijs 1.0.75 per deeltje bedraagt. Mia van Oostveen verzorgde de alleraardigste illus traties. In drie deeltjes vertelt „Rein Valk hof f" van Lieselotjes lotgevallen, toen ze zeepbellen blies, van twee stoute kinder tjes „Stoute Jaap en Rozemarijn" en van een kindje, dat „Bijenkoning" wordt. Me vrouw HuizingaScaf voert in „De vrien den van Tin" de kleine lezers naar de boschkabouters en mevrouw Stijger Kropholler laat haar heldinnetje tusschen de duindoorns spelen met konijnen en elven. Mevrouw de ClercqZubll schreef een heel mooi, fijngevoelig verhaaltje over „Bobbie's Speelgoedbeestjes" en mevrouw Petillon vertelt in „Lily en haar Pop" hoe een klein meisje tot het besef komt wat ze zoo In den loop van den dag, zonder het opzettelijk onvriendelijk te bedoelen, haar pop aandoet. Dan is er in deze serie van den zeer onlangs overleden kinderschrij ver A. B. van Tienhoven een boekje „Hoe Marletje Klaas-Vaak verraste", dat even als zijn andere werk voor jeugdige kinde ren uitmunt door een juist aanvoelen van de sfeer waarin jonge kinderen leven. Deze aardige serie heetten wij van harte welkom. Van Josephine Siebe, de schrijfster van de aardige „Harlekijntjes-serie", verscheen bij dezelfde Uitgeversmaatschappij „Het Teddy boek", Nederl. bewerking van A. van Kempen Illustraties van E. ten Harmsen van der Beek. Verder kwam hier van de pers, eveneens voor kinderen van 710 jaar een prachtig olifantenboek „Jim" door B. van der GroenZeegers, geillustr. door Sytje Aafjes. „Rieks Beschermelingen" door Claudine Bienfait is voor iets oudere kinderen ge schikt. „De dure beenen van Frank Kro nen" is de titel van 't nieuwe jongensboek van Charles Krlenen. Een Interessant boek voor oudere Jongens is „Naar de koper mijnrivier" door David Tomklns, waarvoor de gegevens ontleend zijn aan het dagboek van den Engelschen ontdekkingsreiziger Samuel Hearne, die tusschen de jaren 1769 en 1772 erin slaagde de Noordelijke IJszee te bereiken, met het doel de kopermijnen te ontdekken, waarvan het bestaan door Indianen vermoed werd. Vooral bij hen, die naar het avontuurlijke neigen, zal dit boek veel belangstelling wekken. De illus traties zijn van den schrijver zelve. Van Willv Pétillon verscheen een nieuw verhaal, dat zoowel door jongens als meis jes met graagte gelezen zal worden. De schrijfster zal bij niet velen meer een on bekende zijn en in „Het huls aan de rivier" geeft zij opnieuw blijk het karakter van het kind op treffende wijze aan te voelen. Zonder valsche sentimentaliteit, zonder pathos, maar oprecht en eerlijk, weet zij te ontroeren. De illustraties hierbij zijn van Ella Rie- mersma. INGFJONPFN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven „ALS HET NU MAAR UIT IS." M. d. R. Zeker zullen er menschen zijn geweest, die gedacht hebben, dat op mijn ingezon den stuk in uw courant van Vrijdag jl. wel een heele stroom Ingezonden stukken zou zijn losgekomen; de officier van Jus titie in den arm genomen; uw blad zou hebben moeten vermelden, dat zekere per sonen met gebroken armen en beenen op den Stationsweg zouden zijn opgeraapt. Van dat alles echter niets; slechts één inzender, de heer de Cler, de rest zwijgt. De heer de Cler herkauwt, wat hij in zijn partijorgaan „De Vooruit" reeds had ge schreven, vertelt hoe braaf hij wel is en geeft in de gauwte de „Lemvog" nog een trap. M. de R. Ik wil aan die braafheidsbetui ging van den heer de Cler nog iets toevoe gen, n.l. dit: dat in de acht jaren gedu rende welke ik raadslid was en be vriend met den heer de Cler hij mij nog nimmer iets gevraagd heeft, waar ik als raadslid niet op zou hebben mogen ant woorden, zelfs geen poging daartoe heeft gedaan. „Als het nu maar uit is" schreef ik hier boven. M. de R. Ten spijt van mijn vriendschap voor den heer de Cler, moet ik zeggen: „Hij gaat te ver in zijn bescherming van „land en huizen" en ook te ver om men schen met een mentaliteit als Directeur en Commissarissen van de „Lemvog" op zijn manier de hand boven 't hoofd te houden. Ik stel hem daarom op den man af de volgende vragen: le. Is het niet waar, dat gij en de heer Kort H.H. Commissarissen hebben ver plicht zich te verbinden f. 10.000 terug te storten in de kas van de .Lemvog"; gelden die zij zich onrechtmatig hadden toege ëigend en waarvan nu nog f. 5000 moeten binnen komen. 2e. Is het niet waar, dat de heer Schül- ler Vrijdag of Zaterdag JJ. aan de Redac tie v. h. „Leidsch Dagblad en „de Vooruit" meldde, dat de Directie of diens gemach tigde van de „Lemvog" met medeweten van een Commissaris het personeel ver plichtte valschheid in geschrifte te ple gen. 3e. Is het niet waar, dat u mij het le zelf hebt verteld. 4e. Is het niet waar dat u slechts vraag 3 zoudt kunnen ontkennen, maar dat niet doen zult, omdat gij in mijn oogen een man van karakter zijt! M. de R. Neem van mij aan dat slechts het algemeen belang mij er toe kon bren gen deze obscure gebeurtenissen te publi- ceeren. Of deze medeedelingen, die alle waar zijn nieuwe complicaties voor de „Lemvog" met zich zullen brengen laat mij koud. Den geneesheer wensch ik veel succes. M d. R. u dankend voor de plaatsing verblijf ik Uw Dw. Dn. M. DUBBELDEMAN. Hierbij zij onzerzijds opgemerkt, dat de heer Schüller ons niet dergelijke mede- deeling deed, doch als Ingezonden een vraag wilde stellen of "en hem daarover bereikt gerucht waarheid bevatte. Aan deze vraag konden wij geen plaats ver- leenen; stel eens dat alle geruchten op die wijze zouden worden aangevat! (Red. L D.) HET ALGEMEEN BELANG EN DE L. E. M. V. O. G. De heer Dubbeldeman heeft eenige vra gen gesteld inzake de L.E.M.V.O.G. en ver zoekt aan hen. die daarop kunnen ant woorden dit te doen. Ik wil trachten voor zoover mogelijk, daaraan te voldoen. Zijn eerste vraag is: „Welke band bestaat er tusschen de L.E.M.V.O.G. en het gemeentebestuur, ik bedoel wethouders en raadsleden indivi dueel." Mijn antwoord daarop is: Dat ik geen obligatie- of aandeelhouder van de L.E.M.V.O.G. ben. Nimmer dienst heb gedaan als strooman voor de L.EM. V.O G. of in welken vorm geldelijk voor deel van de L.E.M.V.O.G. genoten heb. Mogelijk willen de heeren Splinter. Huur man. Bergers Donders cn Simonis, den heer Dubbeldeman op dit punt van ant woord dienen, evenals op de vraag: „Waarom met zooveel hartstocht den verkoop van de gronden van Zuiderzicht verdedigd. Vervolgens de vraag: „Hoe is het mogelijk geweest,, dat de soc- dem. Raadsfrar he die toch niet geacht kan worden met Roomsche belangen on der een deken te liggen inzake den grond achter de Oegstgeesterlaan zich liet lij men. en welk lijmen volgens den heer De Cler de gemeente f. 80.000 kostte." Ten eerste heer Dubbeldeman hebben wij ons niet laten lijmen om Roomsche be langen; hij kan weten dat onze fractie zich onder geen enkele voorwaarde laat lijmen en dat ik mij nergens mede met. of door laat lijmen. Deze vraag ware te stellen aan de A.-R. en de Chr.-Hist. Raadsfracties. Deze ziin het. welke met het verlooche nen van hun heiligste gevoelens en begin selen aan den leiband loopen van de R.-K. Raadsfractie. En waarom? enkel en alleen om de Soc.- Dem. Raadsfractie aan blok te bestrijden. Daarbij vergeten zij geheel den gevoerden strijd, opofferingen en het bloed, dat ge vloeid heeft in vroegere Jaren, voor hand having van het beginsel, hetwelk zi) thans voorgeven te belijden. Veel plezier beleven zij daar niet van. Maar ook voor hen komt eenmaal de dag der verantwoording, het oordeel zal hun dan dubbel treffen. Vervolgens zou deze vraag ook aan den heer Coster persoonlijk gesteld kunnen worden. Wist de heer Coster bij de behan deling in den Raad, dat de gemeente vol gens den heer De Cler f. 80.000 te veel be taalde? En onder wie deze f. 80.000 verdeeld zou of ls geworden? Wist de heer Coster of het juist was dat de directeur van de L.E.M.V.O.G. voor zijn ingezonden stuk in het .Leidsch Dagblad" waarin hij o.a. schreef dat de gemeente direct voor denzelfden nrijs deze gronden aan hem zou kunnen overdoen in den een of anderen vorm voordeel genoten moet hebben van den heer Rübenkamp. wethou der der gemeente Oegstgeest, welke de verkooper van dezen grond was? Als dit juist is en de heer Coster wist dit bij de behandeling in den Raad. had hii zich niet moeten bepalen met te ver klaren dat het te duur was en tegen te stemmen, maar alles moeten mededeelen, wat hit daaromtrent wist zonder aanziens des persoons: dit zelfde geldt ook voor het geschetter in het ingezonden stuk van den lieer De Cler. De heer Dubbeldeman wijst ook op de liooge schattingen van den heer Huurman; ook ik ben van meening. dat de heer Huur man voor zich zelf verplicht is. in 't open baar zich daarover te verdedigen, daar hij meerdere malen voor de gemeente grond en huizen geschat heeft. Hij kan dan tevens mededeelen of liet juist of onjuist is. de geruchten welke in de stad rondwaren, dat hij tijdens de on derhandelingen van het gemeentebestuur met de L E.M.V.O.G. over verlenging van den termijn om de panden Nagtegaallaan en Nieuwe Rijn in handen te hebben twee honderd vijftig gulden, zegge f.250 meer voor 't pand Nagtegaallaan aan de LEM. V.OG. geboden heeft, dan aan de ge meentegevraagd was. Nu de ..achterdeur", ja maar er is ook nog een „zeer groote voordeur" heer Dub beldeman. Door deze „zeer groote voor deur" sleept de LE.M.V.O.G. het geld van de gemeente uit. En door de „achterdeur" worden de stroppen van de LE.M.V.O.G. getracht in te loozen. Bewijs dit, hoor ik den lieer Dubbelde man al zeggen. Ziehier heer Dubbeldeman het bewijs. In September 1929 verzocht de LEM. V.O.G. aan het gemeentebestuur grond te koopen voor het stichten van minstens 50 arbeiderswoningen. Zij deelde daarbij mede, dat zij reeds eenigen tijd zoekende was naar een of meer geschikte terreinen, maar herhaal delijk daarbij tot de ontdekking kwam. dat de meest daarvoor in aanmerking komen de terreinen, grenzende aan de bebouwde kom. in eigendom toebehooren aan de ge meente. Dit verzoek werd door het ge meentebestuur vlug en volledig uitgewerkt en behandeld. Want welke arbeiderswo- ningbouwvereeniging krijgt op een derge lijk verzoek, binnen enkele maanden ant woord? Zou zij, zooals de LE.M.V.O.G. ontvan gen heeft, een antwoord krijgen met bij voeging van 3 teekeningen om op 3 plaat sen arbeiderswoningen te kunnen bouwen? Neen niet waar. ik heb slechts maar te wijzen op het maandenlange onderzoek van de opgave der resp. arbeiderswoning- bouwvereenigingen. waarvan 1564 aanvra gen waren ingezonden en er slechts 358 door het gemeentebestuur werden toege wezen. Echter was het de LE.M.V.O.G. niet om bouwrüpen grond te doen. maar om ruwen grond, want op deze aanbieding schreef de LE.M.V.O.G. terug, dat zij een aanvrage deed om terreinen in algemeenen zijn, der halve terreinen die voor verkoop door de gemeente in aanmerking kunnen komen. Hier kan men uit vaststellen dat zij deze gronden niet noodig had om arbei derswoningen te bouwen, maar om dezen ruwen grond weer met winst te kunnen verkoopen. Maar ook dat schandaal was nog niet voldoende, en nu' komt de „achterdeur" Dubbeldeman. Loopende bovenstaande on derhandelingen bood de L.E.M.V.O.G de gemeente te koop een perceel grond groot 8.93 35 H.A.. gelegen nabij den Lage Morsch weg voor den prijs van f 1.85 per M2 aan. Toén ging het al kraken bij de L.E.M. V O.G Aan dit land was blijkbaar voor de L.E.M.V.O.G. niets te verdienen en trachtte zij het aan de gemeente af te stooten cn deze voor de strop van de L.E.M.V.O.G. op te laten draaien. Maar tegelijkertijd tijd trachtte zij door de ..zeer groote voordeur" de winst van de meest gunstigste gelegen gronden der ge meente uit te dragen; zoo ls het ook met Zuiderzicht gegaan. Zeer terecht heeft de heer Dubbeldeman dan ook ziin eerste vraag gesteld, n.l.: „Welke band bestaat er tusschen de L.E.M.V.O.G en het ge meentebestuur?" De ingezetenen hebben recht, dat deze vraag „klaar en duidelijk door hen die dit kunnen, beantwoord wordt." Den geneesheeren van de L.E.M.V.O.G., waarvan blijkbaar volgens de onderteeke- nlng de heer De Cler zich als de leider aan het publiek tracht voor te stellen, zou men in overweging kunnen geven ook de ziekteverschijnselen van de naaste familie leden spoedig te onderzoeken, daar de mo gelijkheid niet is uitgesloten, dat zich vóór 23 April zeer ernstige complicaties voor kunnen doen. De ziekte moet zóó ernstig zijn, dat de geneesheeren met zelfopoffering, al het mogelijke gedaan moeten hebben om zich van het geneesmiddel te voorzien om de crisis te boven te komen, maar moeten daar niet in geslaagd zijn.. Alleen operatief ingrijpen moet het eenlgste middel zijn. De vraag zou dan te stellen zijn: maar wie moet dit dan doen1 J. H. SCHÜLLER. SPORT. de lakenhal. Geachte Redactie. Sta mij toe, u de volgende vragen te doen toekomen: Is het u bekend, in welk raadsbesluit der Gemeente Leiden het verbod werd vastge steld, dat er geen fietsen mogen worden neergezet in een fietsenrek in de Hall van het Stedelijk Museum „De Lakenhal"? Als dit werkelijk een gemeentelijk ver bod is, welke weg moet er dan -worden in geslagen teneinde dit verbod op te heffen. Immers men komt en gaat per fiets, en de tijden van weleer zijn voorbij, dat men te voet kon gaan, en veel tijd verwande len, of verloopen kon. Evenmin als men zijn schoenen buiten eenigerlei gebouw plaatst, zoodat ze door anderen kunnen worden meegenomen, laat men zijn fiets buiten staan, en voorkomt meteen alle politietoezicht. Nu moet men de fiets op het trapbordes achterlaten, waardoor dit soms dermate wordt in beslag genomen (vooral in regen tijd, wanneer men niet uit wandelen gaat) dat een rustig In- en uitgaan van de La kenhal eenvoudig onmogelijk is. Het moderne leven heeft zijn moderne eischen, ook al betreft het hier een Museum van verzamelde voorwerpen uit de „geweestheid". Misschien wil een der raadsleden dit stukje beantwoorden. Mijn dank zal groot zijn. Hoogachtend, BEZOEKER. VOETBAL. NA HOLLANDBELGIE. MEENINGEN VAN ANDEREN. Adam speelt niet mee tegen Ierland. Wij lezen in de N. R. Crt. Na zoo n merkwaardigen wedstrijd, die zoo het maximum aan spanning en emotie bracht, loopen uit den aard oer zaak de meeningen nog wel uiteen. We spraken velen, die het een besten wedstrijd von den, doch er waren er ook die over het spel als zoodanig minder tevreden waren en ola. meenden dat er in Antwerpen be ter gespeeld was. Ieder Nederlander was blij met de overwinning, nu die op zoon felle en-energieke tegenpartij, die zoo echt alles op alles zette, oenaalo was. Dat is 't hem Juist wat me 't meeste genoegen doet, zei de leider van de tech nische commissie, de heer K. J. J. Lotsy, oac we ook nu in staat waren te winnen, dat ons team ook onder deze moeilijke omstandigheden zulk een „Stehvermogen" aan den aag legde. Er is ook goed gespeeld, zeer goed soms, tenminste voor de rust, toen onze midoenlinie op haar best was met Anoeriessen als den spil in den waren zin des woords. Niet Hellemans, maar Anderiessen was de (Jomineerende figuur in 't middenveld ditmaal. Nederland was voor de rust sterker en beter en had wel een voorsprong van 3U verdiend. Na rust echter had Beiglè zij het ook lang niet in die mate als Nederland daarvoor 't beste van 't spel. T'oen haperde er in de rechter defensie iets en was 't contact Weber-Paauwe onvoldoende, waar de ge routineerde Bastin iraai partij van trok. Lagendaal was toch voor rust goed, vooral als men in aanmerking neemt dat hij 's oentends nog onwel was. Hij speelde met zooais in Antwerpen doch was zijn plaats volkomen waard. Maar de zege was volkomen verdiend, daar moet ieoer 't over eens zijn. Jammer aldus de heer Lotsy dat zich enkele incidentjes, enkele onnoodige scherpheden ten gevolge van de uiterst nerveuse sfeer voordeden. Dat is zoo vol komen in strijd met de geheele Neder landBelgië atmospheer. Adam was in een woord subliem. Dat wordt een geduchte handicap in de vol gende wedstrijden, want tegen Ierland speelt Adam i wegens studieredenen) ze ker niet mee en tegen de Tsjechen waar schijnlijk ook niet. Overigens vervolgen we direct weer met de gewone training, al komt er voor den wedstrijd tegen de Ieren geen oeienwed- strljd. Maar we zullen er alles op blijven zetten het seizoen ook goed te besluiten. Ir. Denls, 't eerelid van den K.N.V.B. en de schitterende achterspeler in meer dan 6j) wedstrijden, achtte de overwinning zeer zeker verdiend. Na rust was Neder land iets minder, maar voor rust speelde 't Nederlanosche elftal met Adam en An deriessen als uitblinkers zeer goed. Voor al het teamwerk was pulk, getuigend van een uitstekende voorbereiding. Na rust toonden de Belgen nog altijd Roode Dui vels te zijn. Bastin zet iets te gauw voor, is echter nog een klassespeler. Vrij unaniem drukken de Belgische bladen hun voldoening uit over de geringe afmetingen die de nederlaag genomen lieelt. Het spel der Belgische achterspe lers wordt uitbundig gelooid, doordat Lagendaal niets uitrichten kon. Men be kent echter, dat het beste team gewonnen heeft. Het Laatste Nieuws wijst op het systeem loos wegtrappen van de Belgische achter spelers en beweert, dat het Belgische spel erg leed onder het concentreeren van alle i krachten op Lagendaal. Het Handelsblad van Antwerpen ziet de Belgische jongens gesterkt uit den strijd komen. Er werd geen enkel mooi doelpunt gemaakt. De nederlaag ls meer dan eer vol. Ook op het eenzijdige van het Bel gische achterhoedespel wordt gewezen. La Métropole noemt het een onver wacht Belgisch succes niettegenstaande 't resultaat, dat vooruitzichten van het blad geheel bevestigt. De Neptune beweert, dat Nederland met meer afgeteekende cijfers diende te win nen. Le Matm heeft in de overwinnaars het zelfde enthousiasme gezien ais te Ant werpen. De Schelde noemt het een moeilijke Ne- derlandsche overwinning. De Gazette van Antwerpen noemt de overwinning voor Nederland verdiend. Doelman van Male heeft slechts weinig te doen gehad. Weber en van Run waren bijzonder trapvast. De mlddelllnie was be ter dan die van België. Van Heel was de beste. Anderiesen was aanzienlijk beter dan Hellemans. De voorhoede speelde te veel op Lagendaal. Hier was Adam de beste man. Wels was minder op dreef dan in Antwerpen en na de rust was hij zelfs zwak. Lagendaal was met in staat om zijn prestatie van AntweQien te herhalen. Mol heeft niets bijzonders laten zien. Van Nellen heeft wel voldoening gegeven. Het blad noemt de Belgische verdediging goed. Dedeken heeft het Lagendaal bijzonder lastig gemaakt. De middenlinie was slecht en in de voorhoede, die overigens weinig presteerde, trad Bastin 't meest op den voorgrond. De scheidsrechter heeft het spel te veel onderbroken. Sportwereld ls van meening, dat Neder land nog met grootere cijfers had kunnen winnen. Adam was de ster van het veld. De verdediging van Nederland heeft een stevige partij te zien gegeven. Lagendaai was niet zoo op dreef als in Antwerpen. Bij België hebben de nieuwelingen niet gegeven, wat van hen verwacht werd. Hel lemans was zwak. De achterhoede vormde nog het beste deel van de ploeg. Drnlère Heure kan zich met het resul taat volkomen vereenigen. Van de inval lers bij België heeft in 't bijzonder De- deken goed voldaan. Lavigne trad over 't algemeen te ruw op. Bij Nederland moet Adam genoemd worden, die de motor was van de voorhoede. Anderiessen was bui tengewoon goed en ook de achterspelers hebben zich onderschelden. Le Soir zegt, dat er over en weer nog al pootig is gespeeld. Het blad roemt bij de Belgen vooral doelman van den Berghe, die door tijdig ultloopen eenige doelpun ten voorkomen heeft. De beide Belgische achterspelers waren beter dan Nouwens en Herremans in Antwerpen. De midden linie is tegengevallen. Simons was nog de beste. Bij Nederland kon Lagendaal niet veel uitrichten, omdat hij speciaal bewaakt werd. 't Beste van de ploeg was de mid denlinie, waartegen de Belgische voor hoede geen kans kreeg. Heel zwak waren Voorhoof en Versyp, die beiden vervan gen dienen te worden. Eerstgenoemde schijnt voor het Belgische elftal te heb- ben afgedaan. L. V. V. O. n—METAALBEYVEBQi UI Direct na den aftrap zit bewerkers-voorhoede al voor het doel maar daar wordt goed verdeti' kenmale zien wij de voorhoede".' weer terug komen, goed geste J hun midhall Enkele goed gerlch? Jn ten worden door den L.V.V.o j, verdienstelijk gestopt. Eenmiai 3*®! wij de metaalarbeiders te zien dot3ru^ maar de midvoor schiet keihard 'jï&£ paal wat zich enkele oogenbllltb?0" herhaalt. Dan komt L.V.V.O, w'gr enkele goede aanvallen, meestal tgp linksbinnen geleid, ontkomt het iSI lijk doel slechts met moeite aan ring. Plotseling weer een snelle sanM links, een voorzet, en onberispte1 de midvoor over den doelman ES 10. Nog enkele aanvallen van ten en dan is het rusten. Direct na de rust zijn de me.„ kers in de meerderheid en talrijk worden gelost maar de doelverdi niet te verschalken. Eindelijk weten de metaalbewt lijk te maken en met een sci schot zelfs de leiding te nemen, korten duur is daar de linksbii L.V.V.O. in zijn eentje er van sd cn schitterend gelijk maakt. Verder wordt niet meer gedoelj. De wedstrijd werd in goede E, houding gespeeld. Arbiter Schout* zeer goed. WEDSTRIJDEN TE BOSKOOll Te Boskoop speelde Bosk. Boys (I GB.V. 5 met als uitslag 2—7. Vooril de te Boskoop op neutraal terreir capelle 1 tegen Gouda 3, waarvan f slag was 41. o KORFBAL. AMÏCITIA (BOSKOOP). Wegens ziekte van eenige leder Korfbalclub Amicitia (Boskoon) lsi^" strijd tusschen Amicitia en Sper Rotterdam niet doorgegaan. o idsai zoo HOCKEY. NEDERLAND—BELGIË STEDE. Naar wij vernemen zijn d( sche en Nederlandsche hockeypl» studenten, die morgen in het St Amsterdam tegen elkaar uitkoi volgt samengesteld: Nederlandsche Studenten: doel' (Leiden); achter: Van Schaar* (Leiden) en Leegstra (Delft); tl Groenendijk (Leiden), Ter Haarlij en Holte (Wagenlngen); voor:| (Delft); Everts (Utrecht). Kist dl Bok (Lelden) en Pot (Delft). Belgische Studenten: doel: Tj achter: Paouet en Van Damme; tl Moreau. Delvaulx en Geelhand: rjl zaroff, Boterdael. Neirynck, Van en Crick. o ATHLETÏEK. S LE1DSCHE WANDELSPORT-VER!^®!: Men verdocht ons te melden, dei heer Hartkamp de 50 K.M. der H.I „Op Stap" heeft volbracht. Door gissing was dit niet in de coura: meld. BILJARTEN. LISSER BILJART KRUK Daan de J va De uitslagen voor de 2de kla» pnt. bhiM» J. v. Dijk (V.IO.S.) 150 Th. Duivenvoorden (EXC.) 141 HtïEVi J. v. Dijk (V.I.OB.) 150 li Ite V' S. v. Rijn 110 40 11 Th. Duivenvoorden (Exc.) 150 30 1Ü J. Heerings (V.I.O.S.)' 103 3S li Voor de 3de klasse zijn de ressltill J. de Kuiper (Luto) 100 37 Hl A. v. Diemen (V.I.OS.) 79 36 Hl Alf. Duivenvoorden (Exc.) 100 J. de Kuiper (Luto) 68 W. Goedemans (VXO.S.) 100 J. Scholte 90 W. Goedemans (V.I.O.S.) 100 J. Willemse (O.N.A.) 92 33 II 32 I 62 61 »l 40 1! 39 0 DAMMEN. bodevabekerwedstrijbd der damclub leiden. ma een lijs de dag gaar José; Gisteren werd de 4de ronde gespe* den Bodevabeker. De uitslag is ah P. v. d. StelJ. C. de Graaf A. BeltW. Vis P LigtvoetN. Wassenaar M. OptendreesA. G. de Jeu z«n J. Laver.C. Gastelaars G. v. Zwieten Sr.—Teunissen J. H. v. d. Wijngaard-J. Hollem De afgebroken partijen van de 3óEXjnjun hadden de volgende uitslag: A. G. de Jeu—P. V. d. Stel oplu G. v. Zwieten Sr.M. Optendrees I™ J. B. v. d. WijngaardTeunissen S. v. d. ReekJ. H v. d. Wijngaard; C. GastelaarsN. Wassenaar avor VISSCHERUBFRICHTEIg IJMUIDEN, 19 *1' I V1SCHPR1JZEN. Tarbot per K.G. f. 1.85—1 70, Toi#| K.G. f. 2.60-1 60, Middelschot je]' van 50 K.G. f.45, Zetschol f. 34-26 1* Schol f. 31-9, Bot f.12, Schar flHJ Tongschar f.37—34, Roggen per f.18—11, Vleeten per stuk f-P® Pieterman en Poontjes per kist K.G. f. 12.50-3 50. Kleinmiddel Sdf* f.19. Kleine Schelvisch f. 20—10, per kist van 125 K.G. f. 61 25> .jn per kist van 50 K.G. f. 23—13,50, per stuk f. 3.05-1.70, Heilbot p« f. 1.70-1.15, Wijting f. 11 —3.30, Koolviscn per stuk Aangekomen 5 Stoomtrawlers: .a IJM. 5 met f. 5443, IJM. 89 met1* IJM. 16 met f 5500. IJM. 177 mei - I R.O 15 met f. 1582. 4 loggers: ,i K.W 112 met f.486, K.W. 23 1 K.W. 161 met f.918, IJM. 113 roe' 1 per kist vati

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6