OhKovacs Lajos U *Nóg iemand heeft genolen van de besfe sigaret voor ieders F, gezondheid! CHIEF WHIPI AGENDA. ill VIRGINIA. HEDEN: Concordia: Uitvoering „Wilskracht en Genie". 8 uur nam. Jeruël, Groenesteeg: Samenkomst te 8 uur nam. Schouwburg: Litteris Sacrum „Hij, zij en de hottentot". 8 uur nam. Vrije Evang. Gem., Middelstegracht: Samenkomst 8'/; uur nam. Zomerzorg: „Selskip Trysl&n". 8 uur nam. Zondag. Concordia: Tooneelver. „Shylock", 8 uur namiddag. Jeruël, Groenesteeg: Samenkomsten te 10 uur v.m. en 6'/r uur nam. Nederl. Leger des Hells, Lammermarkt: Samenkomsten. Stadsevangelisatie, Morschweg: Samen komst 8 uur nam. Vrije Evang. Gem. (Nutszaal): Samen komsten. Maandag. In den vergulden Turk: Protestvergade ring tegen verhoogde vermakelijkheids belasting. 8'/: uur nam. Stadszaal (groote zaal): Openb. verg. O. S. P. Sprekers F. v. d. Goes en K. R. v. Staal. 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei- apotheken, wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 April a s. waargenomen door de apotheek P. du Crolx, Rapenburg 9, telefoon 807. De geneeskundige Zondagsdienst te Lel den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren van Bockel, Jasperse, De Graaff en Rassers. Te Oegstgeest wordt deze dienst waar genomen door dr. Varekamp, Tel. 1916. RECLAME. en RHYMES, met refreinqezanjj van BOB SCHOLTEN. Succesplaat f.2. Uit voorraad leverbaar, 79G4 L. v. GEELEN - Haarl.straat No. 53 TELEr. 593 - Tegenover Gily-lbeater. DE BIOSCOPEN. Luxor-theater. - De film „Ein Walzer aus wien" is geoouwu op net stramien uer jonann ötrauss-muziek. waarsemjnuja zou de nrstonscne waarue aezer rorpretit m voorname punten te oetwisten zijn, maar die neernjKe, meesleepeuae waisen van atraus» Zo a van aue ujuen, zij omvatteii het veneoen en het heucii en zuilen ook in de toeaomst hun groote waaide be houden. e.n net is aan ook in nooiu/.aak cie meioaieuze muziek, die aan „aan wai- zer aus wien" naar beteekems geelt. Men ziet en hoort Jonann Strauss Sr. als com ponist en airigent, men voelt den groeien- den wenseft van zijn impuiineven zoon om de voetstappen van z'n vader te druk ken en men aoorleeft diens zielsconflict als hy kiezen moet tusscnen de vrouw, die hij liefneett, en de kunst, waarin liij zoo snel beroemd is geworden. Er is niet zoo heel veel handeling en actie in deze flim, maar de muziek maakt zeer veel goed, terwijl tallooze tafreeltjes op dikwijls rag fijne, wonderlijk teere wijze zijn uitge beeld. Hans Junkertnann geeft een goede creatie van Strauss Sr., terwijl Gustav Fröhlich de rol van den zoon uitstekend weergeeft. In het voorprogramma een dramatische film „De man, die den moord beging" en o.m. het welverzorgde vijfde Ufa-cabaret met Trude Berliner en Siegfried Arno. Casino-theater. De naam Harry Piel staat er borg voor, dat „scnaauwen der onaerwereld" een film is met gezonde sensatie, die het publiek in spanning aoet meeleven met Harry's staaltjes van moed en aurf. Viug en kwiek als hij is, ontsnapt hij de hem achtervolgende politie steeds. Ter afwisseling biedt de film een goeden kijk op 't Zwitsersche wintersportleven. Van een heel ander genre Is „Huwelijks tragedie". In ..en stil, aanvankelijk geluk kig gezin, dringt na eenigen tijd 't zonnetje van 't huwelijksgeluk niet al te goed meer binnen. Belde echtgenooten kunnen wei nig meer van elkander verdragen en zoo sluit de man vriendschap met een jong, levenslustig meisje. De echtgenoote weet haar echter te bewegen, hem te verlaten, waardoor het huwelijk tenslotte gelukkig gehandhaafd blijft. Het is een goede speel film, waarin Walter Rilla op uitstekende wijze de hoofdrol vervult. De beide films vormen een programma, dat ongetwijfeld goed genoemd mag worden! City-Theater. Het programma van deze week is weer goed verzorgd. Het voor programma brengt al dadelijk een vroo- lljke stemming door de geestige kluchten van Lupino Lane, die nogal eens de lach spieren in beweging brengt. Voor de pauze wordt reeds begonnen met de hoofdfilm „Zeegieren" Een film vol van avonturen en spanning, die de aanwezl- geo soms den adem benemen. Er spelen zich heel wat vechtpartijen in af! Na tal van spannende momenten wordt tenslotte de dader gesnapt. Een film, die zeker bij 'n ieder ln de smaak zal vallen! Trianon-Theater. Met groot verlangen heeft men uitgezien naar „Shanghai Express" van den regisseur Joseph von Sternberg, die Mariene Dietrich hier als middelpunt geplaatst heeft van een spannend gebeuren, dat zich afspeelt in den expressetrein PekingShanghai tij dens wisselvallige revolutionaire troebelen. Het spe! in een trein is geen nieuwe vondst, immers ook in „De Blauwe Express" en andere films hebben wij in coupé's. wan delgangen of eetwagens, angstaanjagende drama's zien gebeuren. Maar dat neemt niet weg, dat von Sternberg ln menig opzicht iets nieuws gebracht heeft en dui delijk ln het licht stelt, dat een Chineesche expr.treln wel eens 'n ongewild oponthoud heeft en zelfs in de straten van Shanghai meer van een „boemeltrein" weg heeft. Intusschen: daar gaat het in deze film niet om. Van meer belang is de liefde van Mariene Dietrich voor Ciive Brook (al thans in dit verhaal), die elkaar na heel wat bewogen gebeurtenissen en nadat zij Jaren van elkander geseheiden waren, tóch voor het verdere leven vinden. Er is een wreede rebellen-generaal, Wernar Oland alias „Chang", men herinnert zich hem als de gevreesde Dr. Fu-Man-Sju" die last heeft van jaloersche neigingen en deze ten slotte met den dood moet bekoopen. Er is Anna May Wong, die aan dit sterven niet vreemd is en er zijn eenige goedgekozen types, die in deze expressetrein nog een andere rol spelen, dan van passagiers alleen. Aardige kijkjes in het rommelige, kermisachtige Chinee sche leven, waar alles scheef schijnt te staan en de kippen en koeien over de rails loopen, waardoor de expresse meer gaat lijken op een tingelend stoom trammetje, verlevendigen de spannende scènes in dit verhaal, dat zeker niet aanmoedigen zal, om een pleizierreisje te gaan maken, als er revolutie heerscht in het land. waar „tijd en leven" geen waarde hebben. Aan von Sternberg is de regie van zulk een romantische geschiedenis prachtig toe vertrouwd: met alle mogelijke moderne hulpmiddelen weet hij een groote sugges- tiviteit te bereiken, zorgt daarbij voor een interessante dialoog en weet met de schoonheid van Mariene Dietrich zoodanig te goochelen, dat niemand zich aan haar bekoring kan onttrekken. Clive Brook is haar waardige partner: de voor niets terugdeinzende wreedheid van de Chinee sche opstandelingen-aanvoerders wordt weer eens duidelijk gedemonstreerd, het geen niet wegneemt, dat men zich in het verademende „happy end" mag verheugen. „Shanghai Express" heeft ovcrai het pu bliek naar de theaters doen stroomen en zal liet ongetwijfeld ook hier doen! Een vroolijk voorprogramma gaat er aan vooraf. o HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Café „Morschweg", Morschweg 55b. Lei den. Eigenaar J. Klein, Leiden. Wijzigingen: „De Stad Maastricht", Haarlemmer straat 133/35, Leiden, handel in glas, por- celein, aardewerk en luxe artikelen. Wijzi ging handelsnaam in J. van der Stok. Pro curatie verleend aan J. H. J. van der Stok, Leiden. M. Boekwijt, Vischmarkt 8. Leiden, apo theek. Overleden eigenaar M. Boekwijt, Leiden, dd. 12 April 1932. J. Klein, Morschweg 55b, Leiden, café (tapperij). Uittredend gevolmachtigde A. van Berkel, Leiden. Wijziging handels naam Café „Morschweg". BROODFABRIEK „DE ZEEUW." In de gisteravond gehouden jaarlijk- sche vergadering van aandeelhouders der N.V. Broodfabriek „de Zeeuw" werden de balans en verlies- en winstrekening on veranderd vastgesteld en het dividend bepaald op 6 pet. (v. j. 7 pet.). De aftredende commissaris, de heer D. G. de Rooij werd herkozen. DE BIJZONDER VRIJWILLIGE LANDSTORM. Een enthousiaste propaganda-avond. In de groote zaal van „Zomerzorg" heeft de plaatselijke commissie van den Bijzon deren Vrljwilllgen Landstorm gisteravond een propaganda-avond georganiseerd, waarbij als sprekers optraden kapelaan H. J. Bangert en de heer P. C. Labrijn. Nadat allen het tweede couplet van het Wilhel mus staande gezongen hadden en de voor zitter van de plaatselijke commissie, ds. Thomas, in zijn openingswoord had mede gedeeld, dat bericht van verhindering was ontvangen van den eere-voorzitter, burge meester van de Sande Bakhuyzen, her dacht de vergadering staande door eenige oogenbllkken stilte de nagedachtenis van wijlen dr. J. Th. de Visser. Het hart van dezen grooten man heeft immer vurig geklopt vooi Nederland en Oranje, maar in het bijzonder voor den Landstorm, van welk instituut hij eere-voorzitter van de afdeeling Zuid-Holland-West ts geweest. Op voorstel van den voorzitter besloot de vergadering tot het zenden van een telegram van hulde aan H. M. de Ko ningin. De afgevaardigden van zuster verenigingen, jeugdorganisaties en andere aanwezigen werden vervolgens hartelijk welkom geheeten; terwijl dank werd ge- schap .Muslca" de vertooners der films schap „Musica", de vertooneers der films en de organisatoren van den propaganda- avond. Vervolgens werd vertoond een Orion-film van de Vierdaagsche afstands- marschen te Nijmegen. De leden van de gewestelijke commissie later aangeko men werden hierna door den voorzitter hartelijk welkom geheeten temidden van de vergadering, waarbij ds. Thomas den nieuwbenoemden voorzitter van de ge westelijke commissie gelukwenschte. De heer Labrijn hield vervolgens als le spreker een cau serie over het devies van den Landstorm „Als het moet". Allereerst besprak spr. de volgens vele bestaande tegenstelling in de doelstelling van den Landstorm, en haalde ln dit verband de geschiedenis aan teneinde te toonen hoe de mobilisatie van ons leger steeds de bedoeling heeft gehad de onzijdigheid van ons land te bestendi gen en het oorlogsgeweld bulten onze grenzen te bannen. Zoo goed als de leger- mobillseertng vredelievend is, zoo goed Is dit het geval tot het oproepen van den Landstorm: met dit verschil, dat het laat ste instituut slechts ten doel heeft de le vens en eigendommen van de vredelie vende burgers te beschermen tegen wilde horden revolutionnalren. Als het moet staat dit Instituut als een rots ln de bran ding. In het kort besprak spreker vervol gens het wetsvoorstel van den heer Al- barda en de hierachter schuilende bedoe lingen De wetenschap dat de mobile landstorm overal en te allen tijde als een rots zal verschijnen in de revolutionaire woelingen houdt - aldus sdv de het tegenwoordige staatsbestel vijandige kam pen thans nog rustig. Op de mannen van de afdeeling Zuid-Holland-West zal in tij- j den van onlusten de vereerende taak I rusten de troon van H. M. de Koningin te schragen en zoo noodig ten koste van eigen bloed te verdedigen. Een krachtig applaus besloot de enthou siaste rede van den heer Labrijn. die door een lichte ongesteldheid niet de volle be schikking over zijn stem had en tijdens de pauze zelfs de vergadering moest ver laten. Daarna was het woord aan Kapelaan Bangert, die herinnerde aan den steenen leeuw aangebracht op de poort van Leiden's meest historische bouwwerk, de Burcht. Door dit gebouw is Leiden geketend aan den leeuw het symbool van de onover winnelijkheid en de leeuw aan Leiden. Vernielt men Lelden, dan vernielt men den leeuw. De leus „Pugno pro patria" (Ik strijd voor het vaderland) moet dan ook zijn de leus van alle Leldenaars en in het bijzonder van de Leidsche B.VL.'ers. Ver volgens haalde spr. aan de bespreking hiervan, neergelegd in de beschrijving van Lelden samengesteld door Frans van Mie ris in het jaar 1770. De groote daden van onze voorvaderen hebben helaas meer en meer plaats gemaakt voor groote woorden van het tegenwoordige geslacht. De wil om door harding en ontbering van vele genoegens de beschikking te krijgen over een gehard lichaam ontbreekt. Slechts modepoppen met teere handjes en slappe willen bemerkt men tegenwoordig. Een saluut bracht spr. dan ook aan de B.V.L.'ers en hun dames. De offervaardig heid, waarmede zij eigen goederen en le ven veil geven voor de bescherming van anderen kan niet voldoende worden ge roemd. Met een uiteenzetting van de be- teekenis van de kleuren van den vader- landschen vlag besloot kapelaan Bangert zijn kernachtige en meermalen door ap plaus onderbroken rede. De secretaris van de gewestelijke com missie, luitenant Karres. gaf vervolgens een uiteenzetting van het doel, werkwijze en indeeling van den B.V.L. en wekte op toe te treden als lid. Het tweede gedeelte van den avond werd ingezet met eenige welgeslaagde schermdemonstraties op floret, degen en sabel gegeven door den heer Gijsberti Ho- denpijl en eenige leerlingen, waarna de heer Royaards als voorzitter van de ge westelijke commissie Zuid-Holland-West in het kort de verdiensten schetste van wij len dr. Th. J de Visser, het doel van den Bijzonder Vrijwilligen Landstorm meer in details besprak en nog even herinnerde aan het Paaschcongres van de S.D.A.P. Tot den scheidenden leider van de plaatselijke afdeeling, den heer Lamers, richtte ds. Thomas zich met eenige waar- deerende woorden zijn verdiensten als lei der en B. V. L.-er naar voren brengend. Namens de plaatselijke en gewestelijke commissies overhandigde en gewestelijke gouden horloge met ketting, een geschenk, waaruit duidelijk blijkt de band welke be staat tusschen de verschillende schakels van den B. V. L. Namens den B. V. L., af deeling Leiden, werd den heer Lamers een palm met tafeltje aangeboden. Mede uit naam van zijn vrouw die bloemen had ontvangen sprak de heer Lamers ver volgens woorden van dank voor de aange boden geschenken cn de vriendelijke woor den tot hem gericht. Zijn wettelijk voor geschreven afscheid als leider beteekent niet een afscheid van den Landstormbe weging in zijn geheel, daar hij als secre taris van de olaatseliik0 commissie nauw hiermede verbonden blijft. De nieuw be noemde leider, de heer E. Raams, werd door den voorzitter als zoodanig welkom geheeten en sprak vervolgens eenige kern achtige woorden tot verzamelde B.VL.- ers. hen opwekkend als het moet toch vooral pal te staan. Met groote aandacht volgden allen de Indische Legerflim. welke een goed beeld gaf van de terrein en andere ir.oeilijklie- den. waarmede men aidaar te kampen heeft. Te ongeveer kwart voor twaalf sloot ds. Thomas met een enkel woord de goed bezochte en welgeslaagde bijeenkomst. RECLAME. VEREF.N. TOT CHR. WIJKVERPLEGING „PHEEE." Jaarverslag over 1931. Aan het jaarverslag van bovengenoemde Vereeniging is het volgende ontleend: De Vereeniging heeft ook in het jaar 1931 haar werkzaamheden op de gewone wijze voortgezet. De Wijkzuster, Zuster A. M. Jasperse, verleende aan 105 personen, behoorende tot 101 gezinnen, in hun wo ning 3337 keer hulp. In het wijkgebouw zelf geschiedde dit 3975 maal en wel aan 368 personen. Aan armen en zieken in de wijk bracht de Zuster 68 bezoeken. Aan versterkende middelen ten behoeve van zieken en zwakken werd, op medisch ad vies, voor een bedrag van f. 415.12'/- aan melk en eieren besteed; 2835 liter melk en 1531 eieren. De kosten hiervoor werden gedeeltelijk bestreden uit hetgeen door eenige belangstellende personen onder leiding van ons bestuurslid, mevr. P. Bar nard—Muyzer, voor dit doel werd bijeen gebracht. Voorts werden 119 porties warm eten verstrekt en 184 soepkaartjes uitge reikt. Uit haar eigen fondsje besteedde de wijkzuster voor 'n bedrag van f.21.871- aan door haar uitgereikte versnaperingen. 73 uitgeleende verpleegartlkelen werden terugontvangen. S3 werden er uitgeleend. Bestralingen met hoogtezon hadden 744 keer plaats, deze bestralingen betroffen 33 personen. Het Kerstfeest werd ook dit jaar weer met onze oudjes, onze zwakken, onze her stellenden en onze behoeftigen gevierd in het lokaal onzer Vereeniging. Evenals in 1930 had dit ook nu plaats onder de lei ding van ds. D. Kuilman alhier. Bij deze gelegenheid werden aan 73 gezinnen pakjes uitgereikt, waarvan de inhoud, naar gelang van de bij onderzoek geble ken behoeften, bestond uit kledingstuk ken bedroeg dit Jaar 330. De kosten voor dit alles bedroegen f. 203.25' Grooten- deels was deze som bijeengebracht op een inteekenlijst. die door onze Wijkzuster aan onderscheiden belangstellenden werd aangeboden. Hetgeen tekort kwam (f. 24.25";) werd uit de kas als anderszins aangevuld. Enkele firma's schonken ons stoffen in natura, ter verwerking ln klee- dingstukken. Gezusters Terdu zorgden ook ln 1931 trouw voor onze localiteiten. Het Bestuur bleef in 1931 ongewijzigd. Het is samen gesteld als volgt: J. B. Meynen, voorzitter, Jonkvr. A. J. W. Barnaart, secretaresse, mevr. S. A. C. van Nes v. d. Pol, penninerm i-teresse. mevr. J. A. M. de PlanqueArps. mevr. P. BarnardMuyzer, MeJ. A. M. Boonacker. r* A O- »n<> 'i iii -cam DIENSTREGELING LEIDEN—UTRECHT. De voornaamste veranderingen, welke de op 22 Mei a.s ln werking tredende dienstregeling der Ned. Spoorwegen op bovengenoemd baanvak brengen zal, zijn: Van de 4 lokaaltreinen LeidenBode graven en terug, blijven alleen de treinen die te 21.12 van Leiden en te 22.56 van Bo degraven vertrekken, loopen. De aansluiting van den eersten trein van Haarlem op tr. 3381 (nu tr. 571) gaat verloren, doordien deze inplaats van te 7.00 te 6.45 van Leiden moet vertrekken, teneinde, in tegenstelling met overige zo mertijd dienstregelingen, de aansluiting op tr. 155 naar Oidenzaal. te Woerden te be houden; tr. 155 komt dan te 7.51 te Utrecht aan vanwaar dan tr. 243 op werkdagen van 6 Juni tot en met 27 Augustus te 7.57 vertrekt om te 8.57 te Arnhem aan te ko men. Ter toelichting diene dat Duitschland geen zomertijd kent. tengevolge waarvan de loop van tr. D 111 op Hollandsch gebied met een uur wordt verlaat en deze trein bovendien tusschen Amersfoort en Hen gelo niet stopt: in verband daarmede moet de loop van tr. 155 zooveel worden ver vroegd dat hij vóór tr. D 111 te Hengelo aankomt, waar de reizigers dan, voor zoo ver noodig op den D trein kunnen over gaan. Nieuw ingelegd wordt tr. 3383 die alleen op werkdagen loopt en van Leiden te 7.33 vertrekt zoodat de met tr. 3 van Haar lem komende reizigers daarop aansluiting krijgen; tr 3383 komt te Utrecht te 9.04 aan en geeft dan aansluiting op tr. 245 vertrek naar Arnhem 9.22 en op tr. 1719 vertrek naar den Bosch 9.32. Trein 3319 (nu tr. 3385) vertr. van Lei den 9 uur, krijgt dan bij aankomst te Woerden aansluiting op tr. 159 naar Oi denzaal. Tr. 3385 (nieuw) vertrekt te 10.12 van Leiden, aankomst Utrecht 11.10. Tr. 3321 (nieuw) vertrekt te 12.14 van Leiden en geeft te Woerden aansluiting op den te 13 04 van daar naar Arnhem vertrekkende tr .251 en wordt vervolgens te Utrecht aansluiting op tr. 307 vertrek naar den Bosch 13.29, verkregen. Tr. 3389 zal 6 minuten later dus te 13.40 van Lelden vertrekken, waardoor de van de richting Roosendaal met tr. 1084 te Lei den aankomende reizigers dan op dien trein aansluiting krijgen. Tr. 3391 vertrekt van Leiden te 15.13, in plaats van te 15.08. Tr. 3395 zal te 20.41 (dus S minuten later dan nu) van Leiden vertrekken, waardoor van de richting Roosendaal met tr. 11.54 te 20.35 te Leiden aankomen de reizigers nog met tr. 3395 verder kunnen reizen. in omgekeerde richting zijn de voor naamste veranderingen de volgende: Op werkdagen vertrekt na aankomst van tr. 538 tr. 3318 (nieuw) te 7.59 van Woer den, aankomst te Leiden 8.47. Na aankomst van tr. 290 van Arnhem te 'Voerden, vertrekt tr. 3320 (niuw) te 11.04 van Woerden, aank. Leiden 11.57; wat mede ten goede komt aan de reizigers, die van Apeldoorn met tr. 154 te 9.33, van Maas tricht met tr. 84 te 9.49 en van Groningen m. tr. 104 te 10.05 te Utrecht aankomen,dus vandaar met tr. 290 naar Woerden kunnen reizen. Na aankomst van tr. 3352 van Utrecht, vertrekt te 13.44 tr. 3322 (nieuw) van Woer den, aankomst te Leiden 14.30. Trein 3390 (wordt tr. 576) vertrekt in plaats van te 15.48 te 16.20 van Utrecht om te 17.16 te Leiden aan te komen; rei zigers die dus dan met tr. 164 van Apel doorn te 15.31, tr. 248 van Arnhem te 15.57, tr. 110 van Groningen te 16.01 en tr. 88 van Maastricht te 16.12 te Utrecht aankomen, behoeven dus dan niet meer tot 17.12 te Utrecht te wachten. Trein 576 wordt dan tr. 3390 en stopt te Zwammerdam. Trein 3326 zal inplaats van te 19.45 te 19.54 van Woerden vertrekken, na aan komst van den te 16.39 van Groningen vertrekkenden trein 120, welke tevens te Amersfoort de met trein 1874 de van de richting Deventer komende reizigers op neemt; wijders vertrekt tr, D 197 te 16.40 van Maastricht, om te 19.21 te Utrecht aan te komen en kunnen dus ook dezen hun reis met tr 120 naar Woerden ver volgen om daar over te gaan op tr. 3326 Werd met de op 15 Mei 1931 in werkinr getreden dienstregeling het aantal trein verbindingen Leiden—Utrecht en term: van 9 op 11 gebracht, met Ingang van 22 Mei a.s. zal het tot 14 warden uitgebreid. AANHOUDING. Aangehouden is, als verdacht van| vredebreuk en vernieling J. M. B, i die de woning van den concierge u| gebouw van het Groene Kruis aan i terskerkgracht is binnengedrongrj huisraad heeft vernield. MUZIEKUITVOERING „N. Z. H. Een aardige avond heeft de muri-J der N.Z.H.T.M. haar leden en gisteren in „Concordia" aangeixxtel aanwezigen werden welkom geheeteif den voorzitter den heer A. van Bis den directeur den heer Burgersdiitl mede de chef der exploitatie den Modderman welkom heette, beneve afgevaardigden van zustervereenigiw onze stad. Oegstgeest en RljnsburgJ drukte er zijn leedwezen over uit collega's der H.T.M. dezen avond derd waren aanwezig te zijn doch dat men in November met hen «I meenschappeliiken avond zou kunne f den. Het muziekcorps speelde onjel besliste en acurate leiding van dal Reinier van 't Hoff diverse ponulalnti mers, waarvan de ouverture „Trui Progrès" „Voix Roumnlnes" en t!m men"-fantasie van den bekendej&B uitstekend tot hun recht kwa: corps van de N.Z.H.TM, heeft reputatie en wist deze ook nu wsaófls rijk te handhaven IDe klank is bföj frisch en er wordt mooi zuiver a> Na de pauze verleende het Tooneete. ble W5 zijn medewerking en het r-j aanwezigen buitengewoon met votór ten te boeien. Onder de muziek vit. gepasst" vond nog een geanim«ij| plaats, dat een feestelijk slot bet» van een geslaagden avond! BOND VAN JONGE LIBERALE» Leidsche Liberale Studenten-Vernr^M Rede van mr. A. N. Molenaar Mr. A. N. Molenaar, lid van het bver bestuur van den Vrijheidsbond hee'dei rede gehouden voor de afd. Leidfskig den Bond van Jonge Liberalen. Eec Nadat de Voorzitter, de heer L. «ie zenberg, den spreker had verwelkomt» deze aan met een korte schets van t rtcl rale gedachte te geven. Vervolgens:®» hij stil bij de zich steeds meer uitbre geo staatsbemoeiing. In vroeger tijd, sociale verhoudingen in Nederland wenschen overlieten, stonden de vooraan in den strijd voor maatn» om de arbeiders tegen misstanden ••ff» schermen en de grondslagen sociale verzekering te leggen. Ware de overheidsbemoeiing beped» bleven tot het wegnemen van miss®» en het sterken van de individueele -■ van hen, die uit eigen kracht niej dep» offers kunnen brengen voor de vs» ring tegen ongevallen, invaliditeit, e en ouderdom, dan zouden de libera geen waarschuwend geluid laten t Thans wel. Winkelsluitingswet en tijdenbesluit zijn aardig op weg «KL,, ondernemingen weg te beschermen-;* besprak de amendementen van Eest' Leidsche Winkelslultingsverordeulnir wees er op hoe het publiek reeds mee- va zelf zal gaan helpen, wanneer het s ,j, in de kapperssalons het geval dr! afi worden niet of niet snel ;enoeg Al kan worden. De tijden dat een j0 stander er een bediende bijneem' degene die een middag vrij-af he5'1 voorbij. Spreker kwam voorts te spreken oj; I nieuwe Drankwet met zijn beptr»^ U van wijn- en biergebruik, maatrege» aj volgens den Minister door eet nemend bier- en wijnalcoholisme W' vaardigd zouden zijn. Wat we op het gebied van de over ia bemoeiing met de radio-uitzending' dl leven behoeft zeker niet mrt name j 1 den vermeld. Hier is het: Holland w smalst! J hr;- 5 Spreker toonde aan hoe reed? groepen in de samenleving ervaren rt men niet louter nlezier beleeft vari? breidiog van de Staatsbemoeiing. 0' niet alleen op voor deeenen die zaken of beroep getroffen worden p. -r hen, die in w het geldt ook voor

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 2