Mevr BRAGG AAR-DE DOES verdedigt eveneens de 7 uur-sluiting al zijn er be zwaren Die zijn echter ook overwonnen bij de 8-uur-sluiting en bij de 7-uur-siuiting za! het nJ. niet anders zijn. Men denke ook aan ouders met kinderen zoowel onder personeel als onder winkeliers zelf. Spr. verwijst naar het reeds vrijwillig sluiten van enkele groote zaken om 6 uur 's avonds in den zomer. De heer SIMONIS wijst er op. hoe het voor den winkelier een slechte tijd is. Iedere aanslag op zijn boterham is gevaar- lijk.Vroegere sluiting beteekent minder werkgelegenheid! Mogelijk zou zelfs op personeel zijn te bezuinigen door het voor- stel-v. Eek voor middelmatige bedrijven! Daarom raadt hij den heer v. Eek aan, zijn voorstel vooreerst terug te nemen. De heer WILBRINK zal niet met het voorstel-v. Eek meegaan, daar hij daarin ziet een alleen rekening houden met de belangen van het personeel. De heer Si- monis wees ai op een gevaar daarbij voor dat personeel zelf. Vroegere sluiting zou z.i. de stad Leiden voor bezoekers uit de omgeving onprettig maken, die zich in dat geval in andere richting zullen wenden. Het betreft z.i. kwesties, die de belanghebben den zelf ln de eerste plaats moeten' rege len. De personeels-organisetles bepleiten weliswaar de wenschelijkheld, doch nu in voeren zou deze z.i. achteraf doen klagen. Het voorstel-v. Eek betreffende de kap pers, zou voor velen de ondergang betee- kenen. (Met den heer Knuttel ontstaat een heftige woordenwisseling als de heer W. zegt. dat de heer K alles lam wil slaan door alles te reglementeeren). De heer COSTER sluit zich aan bij vo rige sprekers evenals de heer BERGERS, die het voorstel-v. Eek niet gelukkig noemt doch nog ongelukkiger de verdediging van mevr. Braggaar. Ook de heer BEEKENKAMP zal niet met het voorstel-v. Eek meegaan, al is hij het niet geheel eens met alle daartegen aange voerde argumenten. De heer KNUTTEL meent, dat als perso neel zou kunnen worden ontslagen door de 7-uur-sluiting, de winkeliers deze zeer zou den toejuichen, want de enkele klant tus- schen 7 en 8 uur maakt de kosten van een bediende niet goed. Vrees in dit opzicht Is z 1. niet gewettigd. Blinde vrees noemt spr. ook dat er minder verkocht zou worden. Zie de groote zaken, die sluiten, terwijl de andere zelfs open blijven! Koopers van bul ten komen er niet meer na 7 uur. De heer GROENEVELD meent, dat de koopkracht van het publiek den omzet van den middenstand beheer6Cht, niet het uur van sluiten. De VOORZITTER meent, dat to veel uit het oog is verloren waarom het gaat. n.l. wettelijke eenheid te brengen. Zoo bedoel de het de-Minister. Het voorstel-v. Eek is geheel gebaseerd op de wenschen van het personeel, die als uitzondering mogelijk zijn geworden door de Jongste rijkswet. Een middagslulting is echter alleen mogelijk bij den wil der betrokkenen zelf. Vroegere slui ting 's avonds is mogelijk bij bijzondere omstandigheden. Zijn die hier in Leiden aanwezig? Spr. heeft ze niet vernomen. Wat de kappers betreft, de heer v. Eek heeft niet kunnen aantoonen. dat de groote meerderheid het wenscht. Maar deze aan gelegenheid zal spoedig wel nader onder oogen zijn te zien. De heer v. ECK wijzigt zijn voorstel al dus, dat geschrapt wordt in sub 2a voer des morgens 9 uur en ln sub 2b voor 8 uur 's morgens. Na repliek van de heeren v. Eek en Wil brink en mevr. Braggaar. wordt sub 1 van het voorstel-v. Eek verworpen met 1814 stemmen. Voor de S.D.A.P. en de heeren v. Tol, Knuttel en Vos. Sub 2 wordt verworpen met dezelfde stemverhouding. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.st, aangenomen. NOG EENS DE WERKLOOSHEID. 14o. Praeadvles op het voorstel van den heer Van Stralen, om de bepaling ln het steunreglement dat losse transportarbei ders slechts gedurende 42 dagen per iaar steun kunnen ontvangen, tijdelijk bulten werking te stellen. '55) De heer v. STRALEN wust er op. hoe reeds meerdere malen over de losse tran sportarbeiders is gesproken, die in een slechten reuk staan en veel slechter er aan toe zijn, don de andere werkloozen. B. en W zeggen, dat aparte regeling noodig is, geiet op het aparte werken der menschen, doch spr. vindt dit onbillijk evenals de ver slechtering door B en W. nog aangebracht door een aparte bepaling betreffende alleen in aanmerking komen na werkloosheid van meer dan 3 dagen terwijl bovendien voor hen een loonnorm van f.25 is vastgesteld. Er is een bepaalde antipathie tegen deze categorie menschen. Spr. geeft toe dat er bij deze categorie dingen zijn gebeurd die niet door den beugel konden (net is voor hen makkelijker verdiend geld te verzwij gen of te verlagen) doch dit mag toch "«en reden zün om deze categorie in slech ter conditie te brengen door bijzondere re gelingen die naar hij meent, ook nergens anders bestaan De rijksregeling kent deze uitzondering ook niet maar hoewel Lelden de rijksregeling aanvaardde, handhaafde zij toch de slechtere gemeente-bepalingen. De groote werkloosheid in deze groep wettigt volkomen het opheffen der zwaar dere bepalingen. Als concessie is reeds ge daan de 42 dagen te brengen oo 84 doch dit is een lapmiddel gebleken spr. geeft daaromtrent cijfers. Het eenige afdoende is het wegnemen der uitzondering vandaar zijn voorstel dat hü een tijdelijk karakter gaf om het aannemelijker te maken. Hierna schorsing tot 's avonds. AVONDZITTING. De heer v. STRALEN vervolgt en verde digt thans zijn voorstel nogmaals by de regeering aan te dringen op terugkomen op de verslechteringen ln de rijkssteun regeling aangebracht. Spr. verwijst naar de in December aangenomen motie van de leiders der rechtsche fractie in den zelfden geest. B. en W. hebben inderdaad hij de regeering daarop aandrang geoefend doch zooals verwacht, is deze poging mis lukt Do minister weigerde in 6 regels 3 van de 4 gevraagde verbeteringen. Het antwoord van den minister noemt spr. daarom niet veel zaaks. Doch z. i. mag men niet berusten, vooral niet nu de practyg do noodzakelijkheid van de gevraagde ver beteringen heeft bewezen. Snr. geeft cijfers daaromtrent. Later zijn zelfs opnieuw ver slechteringen aangebracht, b.v 's het ma ximum van de uitkeerlng van 70 pCt. van het loon teruggebracht oo 65 pCt. met in begrip van den huurtoeslag! De botte afwijzing' door den minister mag z. i. de raad niet dragen speciaal niet, waar het terecht gevraagde elders wel jvordt toegelaten. Ook B. en W. hebben daarop trouwens al gewezen. Vandaar spr.'s voorstel. Tenslotte nog iets over de cokesverstrek king aan de uitgetrokken werkloozen. Deze verstrekking eindigt te spoedig, zoodat koude geleden wordt, zooals ook nu. Spr. hoopt op voortzetting tot eind April. De heer WILMER is door het betoog van den heer v. Stralen inzake de losse trans portarbeiders getroffen. Is juist, dat alleen hier voor hen een uitzondering wordt ge maakt? Maar kan deze categorie wel be handeld worden als de anderen, waar er kend werd, dat veel fraude juist hier voor komt? Spr. behoudt zich zijn oordeel nog voor. Dan de aandrang op de regeering. Nu de regeering heeft geweigerd, is er een onaangename zijdd opnieuw te adressee- ren, n.l. het opwekken van verwachtingen, die zJ. niet bevredigd zullen worden. Maar spr. hoopt, dat des heeren v. Stralen's op timisme gerechtvaardigder is dan zijn pessimisme en daarom wil hij meegaan. Vooral, waar de minister niets argumen teerde, is daarin z. i aanleiding te vinden. De heer WILBRINK meent, dat de uit zonderingsbepalingen voor de losse trans portarbeiders op haar plaats zijn, gezien de ervaring met deze categorie. Het voor stel-v. Stralen in dezen kan spr. daarom niet steunen. De verdubbeling van het ge tal 42 dagen is z.i. momenteel voldoende. Het gaat om 25 personen. Spr. heeft geen bezwaar nog eens weer bij den minister te adresseeren. al zijn zijn verwachtingen miniem. Mogelijk zal de mi nister nu willen argumenteeren, doch af wijzend. Misschien is nog baat te krijgen door contact tg zoeken met andere ge meenten van ongeveer gelijke grootte en gemeenschappelijk op te treden. De heer KNUTTEL noemt de regeling voor de losse transportarbeiders schan delijk. daar alle risico op hen werd afge wenteld. De verdubbeling van het aantal dagen is in de gegeven omstandigheden z.i. ook geen verbetering. Het getal arbeiders doet echter niet terzake. Het voorstel-Van Stralen in dezen dient direct aanvaard. Het tweede voorstel-v. Stralen is een be wijs van onmacht, bedoeld om het gemis aan durf voor directe actie te maskeeren. Alle tijd voor zoo'n adres is vermorsing van tijd. Wethouder ROMIJN komt op tegen de opvatting, dat door den kwaden reuk van de categorie losse transnortarbeiders voor haar uitzonderingen bestaan. Deze komen voort uit den aard der werkzaamheden, zoonis ook bii enkeie andere categorieën De eigen-kasregeling dezer arbeiders toont 't goed recht daarvan aan In andere plaat sen Is de practijk hptzelfde als hier, al be staan daar officieel geen bepalingen als hier. Bovendien wordt vaak afgeweken ten voordeele der betrokkenen. D» verdubbe ling van het aantal daeen heeft het college gaarne overgenomen als verbetering. Voor verdere stappen is z. i. momenteel geen reden. Het gaat inderdaad om 25 men schen. van wie er 21 nog niet de 84 daeen bereikt, hebben. Over bliiven er dus slechts 4. En dan komt, de kwestie, dat niet allen bona fide zijn. Daarom meent het college, dat niet on het voorstel-v. Stralen moet worden Ingegaan. Het standpunt van den heer Knuttel is principieel te zeer afwijkend, om er op ln te gaan. Overigens ontkent spr., dat voor de losse transportarbeiders de werk loosheid zoozeer is vermeerderd. B. en W. hebben niet alleen schriftelijk, ook mondeling hun best gedaan bij de regeering. Het resultaat was echter zeer gering. Teleurstellend vindt men het. dat de minister geen motiveering geeft, doch waar de minister beslist na behandeling door een commissie, is dat te begrijpen. Opnieuw aan te kloppen. sm\ staat daartegenover zeer sceptisch. Het zal z. i. uitloopen op eenzelfde briefje. Vooral waar geregeld gewerkt wordt aan verdere wij zigingen, ten nadeele der betrokkenen. Zelfs de groote gemeenten koesteren geen hoop meer in dezen. Spr. waarschuwt daarom, al wil hij nog wel eens adresseeren, tegen het wekken "an eenige hoon. De bij adres gevraagde wijzigingen zou den bovendien geen groote flnancieele ge volgen hebben voor de betrokkenen, slechts enkelen eenige baat geven. Men bedenke tevens, dat tegenover de verslechteringen ook verbeteringen staan, die het nadeel grootendeels opheffen. Op de cokesverstrekking is spr. niet ge prepareerd. Spr. zal dat onderzoeken. De heer v. STRALEN, repliceerend, zegt, dat het aantal losse transportarbeiders voel grooter dan 25 is, doch de meesten zijn niet georganiseerd. Het aantal georgani- seerden is ook grooter. verdeeld over vier bonden. Dat er slechts 4 het aantal dagen overschreden, is volgens spr. ook onjuist hij berekent 11. Maar het aantal doet niet terzake. Spr. handhaaft verder volledig zijn standpunt. Veel zich voorstellen van een nieuw adres aan de regeering, doet ook spr. niet, doch de botte afwijzing geeft zi. toch vol doende aanleiding om er op terug te komen. Het is in leder geval ook beter dan niets te doen. De arbeiders van den strijd afhouden beteekent het geenszins. Laat de heer Knuttel dan maar komen met een voorstel, dat wel nractisch nut afwerpt! Spr. hoopt tenslotte, dat B. en W. inzake de cokes een mooi gebaar zullen maken, dat geen kosten van beteekenis zal mee brengen. De heer WILMER geeft in overweging om de kwestie der losse transportarbeiders nog eens ln de commissie voor sociale za ken geheel te bezien, en voorloopig het standpunt van B en W. te aanvaarden. Nog beter dan het voorstel-v. Stralen note eens te adresseeren lijkt hem de Idee- Wilbrink zich met andere gemeenten in verbinding te stellen, maar handhaaft de heer v. Stralen zijn voorstel, dan zal hij er voor stemmen. De heer KNUTTEL zegt, dat de heer Van Stralen onverbeterlijk is. Voorstellen in Raad. Kamer etc. geven weinig, het gaat om directe actie. De heer WILBRINK heeft aangedrongen op contact met andere gemeenten, niet zoozeer in deze kwestie doch in het alge meen voor het vervolg, waar de wethouder sprak van te verwachten nieuwe maat regelen Kan de wethouder in deze rich ting geen toezegging doen? Dat zou z.i. den heer v. Stralen ook voldoening schenken. De kwestie der losse transportarbeiders wil spr. nog wel eens in de commissie on der de oogen zien. De heex GROENEVELD oordeelt de recht spraak van den wethouder al zeer vreemd. Het Is zooveel als: beschuldigde, laat eerst een<; zien dat ie onschuldig bent. Wethouder ROMIJN voelt wel voor de idee-Wilbrink en zal deze ernstig onder de oogen zien. O"'' de kwestte der losse transportarbeiders v;i! hij in de commissie nog wel eens bezien De heer v. STRALEN voelt ook voor ■contact tusschen de middel-gTOote ge meenten, waarin wel Iets goeds ligt. Maar zijn voorstel wordt daardoor niet over bodig. Verder doet hij een voorstel de cokes voorziening tot eind April te doen door- duren en dit spoedeischend te behandelen. De WETHOUDER meent, dat het college deze kwestie toch eerst moet kunnen be zien. Klachten bereikten hem niet. Waarom b.v. hem geen telefoontje gegeven als het zoo noodig was? De VOORZITTER zal het laatste voor- stel-v. Stralen behandelen bij de rond vraag. De heer MANDERS spreekt zich uit vóór de voorstellen-v. Stralen. Het voorstel-v. Stralen inzake de losse transportarbeiders wordt verworpen met 1715 stemmen. Vóór de S. D. A. P. en de heeren Knuttel, v. Tol, Vos en Manders. Het voorstel-v. Stralen inzake opnieuw adresseeren aan den minister wordt aan genomen met 248 stemmen. Tegen de heeren Meynen, v. d. Reyden, Bosman, Knuttel en de wethouders. VERLAGING HAVENGELDEN. 15o. Praeadvles op het verzoek van het Hoofdbestuur van de Schlppersvereeniging „Schuttevaer", om verlaging van het ha vengeld voor stoom- of motorbooten. (69) De heer MANDERS verwijst naar zijn geuite meening in de vergadering van 30 Jan. 1930. In 't kort herhaalt hij, waarom hij is voor afschaffing der haven gelden. Allereerst uit billljkheldsmotief en voorts ln 't belang der kleine schippers. De heer WILBRINK zal voor verlaging stemmen, daar vele categorieën betrokke nen nog erger er voor staan dan de ge meentekas. De heer BERGERS steunt ook het ver zoek van Schuttevaer. De heer KNUTTEL onderschrijft vol komen den heer Wilbrink, gelet op den noodtoestand in het schlppersbedrljf, evenals de heeren VALLENTGOED en BOSMAN. Wethouder GOSLINGA zegt, dat pleiten voor tariefsverlaging iets aantrekkelijks heeft, doch men vergeet daarbij, dat de gemeente-kosten voor de havens etc. de zelfde blijven. Leiden is zelfs heel beschei den. Wat geeft de raad den wethouder van financiën er voor in de plaats? Het geld moet er toch zijn! Moet de belasting dan verhoogd worden? Verlaging beteekent ln dit geval een zuiver verlies voor de gemeente zonder eenig motief behalve het algemeene, dat geldt voor iedere verlaging van lasten. Wil men de inkomsten verlagen, dan ook de uitgaven, doch dat wil men niet! Het voorstel van B. cn \V. wordt verwor pen met 2210 stemmen. Voor de heeren Verwey, Wilbrink, v. Es, v. Rosmalen, Koole, Donders en de wethouders. DE STEDELIJKE WERKINRICHTING. 16o. Voorstel van den heer Knuttel ln zake de opheffing van de Stedelijke Werk inrichting. (88i 7160 De heer KNUTTEL herinnert er aan, dat hij reeds ln zijn vroegere periode als raadslid zich keerde tegen deze instelling met zijn lage loonen en hondsche behan deling. Toen drong hij aan op verbetering, waarvan weinig b gekomen. Ook het eten laat veel te wenschen over. nog onlangs waren de aardappels oneetbaar. Spr. wijst voorts op het dwingen door de dreiging met onthouding van steun. Zoo'n inrich ting is geheel uit den tijd en moet ver dwijnen. De heer BERGERS is tegen opheffing. Hier worden veel menschen opgeborgen, die anders langs den weg zouden blijven. Wel zou spr. verbetering wenschen, want de behandeling laat inderdaad te wen schen over. De heer COSTER verdedigt de instelling. Dat de aardappels niet deugden, is on waar. Hij heeft ze zelf thuis geDrobeerd en ze waren noe heter dan zijn eigen. De heer KNUTTEL: De nood van den middenstand is wel hoog gestegen (Gelach) De heer v. STRALEN onderschrijft vol- ledig den heer Knuttel. Deze Inrichting Is een onding en hij is voor opheffing, waar j verbetering blijkbaar niet mogelijk is. Maar het liefst zag hij het voorstel Knuttel thans gaan naar B. en W voor nrae- advies opdat het nu niet worde afgestemd. Ook mevr. BRAGGAAR—DE DOES on- derschritft den heer Knuttel, gezien de omstandigheden. Het geval van de aard- appelen van den heer Coster is een ander dan de heer Knuttel aanvoerde. De eerste maal was de klacht ongegrond, de tweede 1 maal echter gegrond. De heer DE REEDE oordeelt reorganl- satie heel moeilllk, gelet op het materiaal der menschen. Spr. komt er echter tegen op. dat het eten niet zou deugen, al waren inderdaad eens de aardaDnelen minder goed. Doch komt dat overal niet eens voor? Wethouder ROMIJN is overtuigd, dat verbetering noodig is. doch in welke rich ting? Dat is nog niet erg duidelijk. Het voorstel Knuttel wil hij ook wel in orae- advies nemen, doch snoedige behandeling kan hij niet toezeggen. De heer KNUTTEL is niet tegen prae- advies als het snoedlg kan. De VOORZITTFR kan geen termijn- toezegging doen. Zoo gemakkelijk is het niet. Het geheele college is overtuigd, dat ingriinende verbetering noodig is. Het voorstel Knuttel gaat om prae advles naar B. en W. AANKOOP HUIZEN AANGEHOUDEN. Voorstel: a. tot aankoop van het perceel Nieuwe Rijn 73; b. tot aankoop van het huis en erf Nachtegaallaan 10; o. tot beschikbaarstelling van de voor die aankoopen benoodlgde gelden. (89) Op den heer KNUTTEL heeft dit voor stel een zeer onsympathieken Indruk ge maakt. Het zijn veel te hooge prijzen en eenvoudig een luxe in dezen tijd! Blijk baar wil men de L.E.M.V.O.G. wat hel- I pen. De heer SCHiiLLER is ook ontstemd 1 dat B en W. hiermede zoo onverwacht komen. Het voorstel is ook niet in dc commissies gebracht. Zijn de prijzen ge taxeerd voor de bank of voor de L. E. M. V. O. G.? Volgens spr. zijn de prijzen te hoog. En wordt de prijs betaald bij aan koop, terwijl de L. E. M. V. O. G. nog schuld heeft aan de gemeente? Spr. ziet dit voorstel liever uitgesteld. De heer GROENEVELD ziet opzet in 't telkens spoedeischend aan de orde stel len van aankoopen en vraagt aanhouden van dit voorstel. De heer MANDERS oordeelt de prijzen goedkoop en oordeelt uitstel in het na deel der gemeente. In vele gevallen Is aankoop altijd spoedeischend. I Dc heer WILBRINK oordeelt de prijzen ook aan den hoogen kant cn vraagt tijd voor beoordeeling, al erkent hij, dat vaak spoedeischend zulke voorstellen aan de orde moeten komen. Wethouder SPLINTER wordt huiverig te komen met aankoop-voorstellen, voor al als het de L.E.M.V.O.G. betreft. Aan koop van het huis in de Nachtegaallaan is zeer gewenscht voor den toegang tot de kweekerij en de prijs is niet te hoog. Van helpen der L.EM.V.O.G. is geen sprake. Of deze Mij. zich kan redden, is haar zaak. De taxatie is geschied door een onpartijdige. Ook de aankoop aan de Nieuwe Rijn is alleszins gewenscht. Bij aankoop zal het geld worden betaald. In het belang der gemeente kwam spr. met dit spoed eischend voorstel. Wil men het niet, wel nu. dan stemme men het voorstel af. De VOORZITTER vraagt wat B. en W. anders moesten doen, waar tot 12 April tijd werd gegeven dan te komen met een spoedeischend voorstel? De raad is toch geheel vrij om te beslissen wat hij wil. B. en W. mochten het aanbod niet achterwege laten. De heer WILMER betwijfelt of B. en W. wel stevigen aandrang oefenen tot ver lenging van den termijn. Hij hoopt dat dit voortaan wel gebeuren zal. Maakt de raad bezwaar, dan kan geregeld wel de termijn verlengd worden! In dit geval kan hij echter met het voorstel van B. en W. meegaan. De heer GROENEVELD blijft bezwaar maken tegen directe behandeling. De heer KNUTTEL zegt, dat nu de Mij. ln moeilijkheden zit, rij plotseling met een aanbod komt. Tegen behoorlijken prijs? Neen. Is deze uitgave zoo drin gend noodig? Spr. gelooft het niet. Vreemd vond hij het, dat de wethouder van financiën hier geld voor heeft. De heer SCHiiLLER wijst er op, hoe een kleintje destijds gedwongen werd zijn schuld te betalen. Waarom nu een groote gespaard? Weer is de taxatie verricht door een belanghebbende. Het moet z.i. maar eens uit zijn om de bouwspeculan- ten in de kaart te spelen tot het hoog houden der prijzen. Waarom geen amb tenaar laten taxeeren? De WETHOUDER: een gemeente-amb tenaar taxeerde veel hooger! De heer MANDERS vindt het natuurlijk dat een aanbod komt als het noodig is. De raad wordt het mes niet op de keel gezet. Zoo'n korte termijn is heel gewoon. De S.D.A.P. vraagt toch ook een groot speculant voor haar te taxeeren! De heer GROENEVELD: hebben wij ambtenaren ter beschikking? De heer v. ES vraagt zich af of deze uitgave gewettigd is in deze tijden. De heer SCHiiLLER stelt aanhouding voor tot de volgende zitting. De heer WILBRINK zegt, dat de heer Schüller het door zijn aantijging van B. en W. zeer moeilijk maakt met hem mee te gaan. Toch kan hij nog niet direct met B. en W. meegaan, vooral niet wat het huis aan den Nieuwe Rijn betreft, dat zeer slecht is. Gelet op de wijze van optreden van den heer Schüller zal de heer WILMER niet voor diens voorstel stemmen. Persoonlijk is trouwens uitstel voor hem onnoodig. Het voorstel Schüller wordt met 1812 stemmen aangenomen. Voor de SU.A.P. en de heeren Vos, van Tol. v. d. Reyden. Wilbrink, v. Es, Knuttel en De Reede. HET AANBOD DER L.EJM.V.O.G. De VOORZITTER deelt mede het intrek ken van het aanbod der L.E.M.V.O G. be treffende aankoop der gronden in den Rodenburger- en Cronesteinpolder. De heer SCHÜLLER doet volgens art. 20 regl. van orde, een voorstel, volgende zit ting spoedeischend te behandelen 'n voor stel een poging te doen den grond te koopen voor 85 ct. per M2. Dit komt vol gende ritting aan de orde. SPOEDEISCHEND VOORSTEL v. STRALEN De heer v. STRALEN wil spoedeischend behandelen een voorstel tot cokesvcrstrek- kinc aan de werkloozen tot eind April. Wethouder ROMIJN oordeelt dit onnoo dig. Hel college zal de kwestie direct on derzoeken en is het noodig dan zal het gebeuren. Met deze toezegging kan de WILMER genoegen nemen. Het gaatt ook niet aan B. en W. te overrompt Een paar dagen tevoren was het voos] toch in te dienen geweest. De heer v. STRALEN wil ook genot, nemen, zoo de wethouder toezegging i morgen te onderzoeken. Wethouder GOSLINGA weet uit ervai dat de voorziening hier zeer goed is] beter dan elders. Zoo een-twee-drie Isa te beslissen. Het voorstel v. Stralen wordt verworp met 1613 stemmen. Voor de SJD.A.P. en de heeren Vos] v. Tol. De VOORZITTER zegt niettemin onds zoek toe. zooals de wethouder beloofd>.|J RONDVRAAG. Uitgesteld tot volgende zitting wordt a interpellatie Kooien over de badhuis' tie in Tuinstadwijk. De heer KOOLEN merkt op, dat dc b| ten voor aansluiting op buitenl. rad stations opgeheven zijn. Is nu spoel meerdere aansluitingen te verwachten 1 het Gemeentelijk Distributie-net? Wethouder GOSLINGA kan hierop ccgjl niet antwoorden doch de zaak hee#jj/j| aandacht. De heer GROENEVELD vraagt matei stand van den bouw der Openb. Bki» school in de Kooi. Wethouder TEPE antwoordt, dat 0 Staten hebben gevraagd of er kapitaaluy beschikbaar is. Het antwoord van B. etl|j wordt eerdaags verzonden. De beslist van Ged. Staten moet worden afgewil Hierna bijkans 12 uur sluiting. r Bedankt: Voor het beroep (toeznas! Hulsduinen Julianadorp ds. W. A. Plu? 6 Eierland (de Cocksdorp). Aangenomen: Naar Alkmaar J. H Warners te Geervliet. Naar Zutphen (tea-1 R. Ri,phaagen te Coevorden. Bedankt: Voor Bellingwolde, J. C. FiscM te Jukwerd. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Nijmegen, ds. D. Brems# te Hoek van Holland en ds. M. van Wllk Bolnes. Beroepen: Te Krommenie H. van Anci cand. te De Bildt (U.) Bedankt: Voor Rotterdam, DelfslW® P. N. Kruyswijk te Hilversum. CHR GEREF KERK. Tweetal: Te Apeldoorn M Holtrop B Franeker en J. Jongsleen te Groninger Bedankt: Voor Vlaardingen, J. 8 Croes te Gouda. Draagt ons Colbert Costuum „FLORENCE" zeer elegant voor jongelui Ons ntouwa magazijn In D«n Haeg RECLAME. 75SJ

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10