weerbericht. duitschland. zuid-afrika. rata italië. het conflict in het verre oosten. TELEGRAMMEN. rusland. LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. MARKTBERICHTEN. RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT. Advertentiën. Barometerstand. - ■ermiddag 3 uur: 751 s] Hedenmiddag 3 uur- ïELïGKAHduH WEERBERICHT. \h. Kon. Ned. MeteoroL Instituut, De Bildt «noeste stand 767.1 te La Coruna. li. i*Sst<5 stand 733.3 te Nordöyan. termfclitlng tot den avond van 12 April. Valee tijdelijk, krachtige Westelijke nt NAordelij ken wind. Zwaar bewolkt met AOBke opklaringen. Regen- ol hagel buien! Aanvankelijk kouder. 'enlandsch weerbericht. 'egedeeld door het Konlnkl. Ned. Meteorol. Inst. De Bildt.) lepressie verplaatst zich naai de ie kust en vanaf IJsland heeft zich drukking over het Westen uitge- waarbij de temperatuur op IJsland -aden onder nul daalde. Nu begint imeter op IJsland weer te dalen, aanvankelijk zeer buiig weer met "a'en hagel en later tijdelijk eenige ing te wachten is. Het buiige weer ;ich over het geheele waarnemings- :4 jied uitgebreid en op allerlei plaatsen dd'l Bvare regen, te Kopenhagen 21. Le rre 18. Groningen 16 m.M. In Oost- lujjBgcliiand werd het veel zachter. Op de difltsche eilanden daarentegen is de tem- ^■ur sterk gedaald, in onze omgeving d ^«temperatuur verder dalen. De wind- telëht nam af, maar bereikte plaatselijk d§ Britsche eilanden nog stormkracht het Noorden. LUCHTTEMPERATUUR. uur voorm.: 3 gr. (37 gr. P.). 12 eur smiddag.: 4 gr. (39 gr. P.i. 3 uur nam.: 5 gr. C. (41 gr. F.). [oogwatertijden te katwijk a. z. Voor Dinsdag. V*m. te 6.-0 uur: nam. te 6.32 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a. idag: 7.21 n.m. tot 4.40 v.m. NS- OP- EN ONDERGANG. 1 !I Ipril: onder 0.27 uur; op 6.54 uur. Si De Pruisische regeering. De fegeeringspartijen in Pruisen hebben 'enffljorstel ingediend volgens hetwelk in van het reglement van orde van Pruisischen Landdag, in de tweede Ide tweede zin geschrapt moet wor- 20 zegt in zijn tegenwoordige redac- e. dal de Landdag met gesloten briefjes en nfinister-president kiest. In de tweede wordt dan gezegd dat gekozen is. me dan de helft behaalt van de uit- [hte geldige stemmen Wordt een ke meerderheid niet bereikt dan :en herstemming plaats tusschen de andidaten met het hoogste aantal [en. laatste zin zou door het voorstel der igspartijen geschrapt worden, voorgestelde redactie van nar. 20 ■U gevolge dat bl.i de herstemming 'luister-president ook zonder vol- Unddagsmeerderheid gekozen zou wrd?ii Voor de schrapping is een di« meerderheid voldoende, daar 'iet gaat om een wijziging van de ™et maar van het reglement van Zuid-West-Afrika. Door besprekingen tusschen den premier Hertzog en een officigele deputatie van af gevaardigden van de regeering van Zuid- West-Afrika, is men tot belangrijke over eenkomsten gekomen. De Duitsche taal zal erkend worden als offlcieele taal in Zuid-West-Afrika en vol ledig gelijkgesteld zijn met Engelsch en Afrikaanseh. Alle Europeanen in de Unie en in Zuid-West-Afrika zullen gelijke rech ten krijgen en er zal een wet komen, waar door alle Europeanen die op 31 December 1931 gedomicilieerd waren in Zuid-West- Afrika automatisch genaturaliseerd wor den. Het parlement van Zuid-West-Afrika krijgt meer bevoegdheden en als het par lement later nog meer bevoegdheden wenscht, zal de regeeringe van de Unie desbetreffende verzoeken in overweging nemen. Een gemengde commissie zal worden be noemd om eenige moeilijkheden te bestu- deeren betreffende de administratie, de be paling van het grondgebied, de in- en uit voerrechten, de spoorwegadministraitie en de tarieven. De regeering van de Unie heeft ook be sloten eenigen financieelen steun te verlee- nen aan Zuid-West-Afrika op niet bekend gemaakte voorwaarden .Stri 'eem ahet ...orde. JWstblijkelijlc is het voorstel een poging om 6c regeering Braun te kunnen hand- rïfn na rï" verkiezingen op 24 dezer I j^Bpppositfc za] zich natuurlijk scherp riVer^tten. Communisten veroordeeld. speciale rechtbank te Rome heeft lieüsf g.?we2en in de zaak tegen 13 werk- neoin uit Milaan, die ervan verdacht wer- Tl°eel 'e hebben uitgemaakt van een conpunjstische organisatie. Vier van hen "^«sproken; de anderen, werden noiuf gevangenisstraffen loo iende van twee tot vijf jaar. NOG WEINIG VERANDERING, Zooals we reeds vermoedden, was het bericht over overeenstemming te Sjanghai te voorbarig. Toch is er kleine vooruitgang. Het agentschap Indo-Pacifique bericht uit Sjanghai, dat in de voltallige zitting der bemiddelingscommissie de Japansche gedelegeerde verklaard heeft, bereid te zijn, punt 1 van een door Engeland voor gesteld compromis te aanvaarden, met de beperking echter, dat het op de volgende i wijze zal uitgelegd worden: I Japan hoopt dat de verbetering van den toestand in China het toestaan zal binnen 1 zes maanden het concessiegebied en de j wegen die naai' de concessie leiden, door zijn troepen te laten ontruimen. Japan eischt, dat op grond dezer verkla- I ring de opening van een ronde-tafelconfe rentie gewaarborgd zal worden. De commissie van onderzoek van den Volkenbond is inmiddels te Peking gearri veerd en ontvangen door maarschalk Tsjang-hsoe-liang, Uit Charbin wordt gemeld, dat generaal Ting Tsjau, de commandant van de troe pen, die strijden tegen de Kirintroepen en I aangeworven werden, om de nieuwe regee- j ring van Mandsjoerije omver te werpen, te Ilan door zijn onder-bevelhebbers is vermoord. Ting Tsjau zou zich de onte vredenheid van zijn aanhangers op den hals hebben gehaald, omdat hij niet anti- Japansch genoeg was. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. GENEVE, 11 April. (VXI.i. De Fransche minister-president Tardieu en de Brit- sche minister van Buitenlandsche Zaken Sir John Simon zijn hedenmorgen te Geneve aangekomen. De leiders der overige 60 delegaties zijn eveneens weer te Geneve teruggekeerd voor de hervatting van de werkzaamheden ter ontwapenings conferentie. Hedenmiddag beginnen de onderhande lingen terstond weer in vollen omvang in de eerste commissie, waarin thans een al- gemeene discussie zal plaats vinden over de grondslagen van alle op art. 1 van de ontwerp-conventie betrekking hebbende 1 voorstellen en vraagstukken. De voorzitter der ontwapenings-conferentie, Arthur Henderson, heeft den wensch te kennen gegeven, dat in de eerste plaats de groote i mogendheden thans hun houding zullen i bepalen tegenover de verschillende detail- j punten der ontwapening en in het bijzon der ten aanzien van de grondslagen der definitieve en volledige ontwapening en van de rechtsgelijkheid van andere staten. Henderson zal voormiddag in een groote j rede in de eerste commissie een uiteen- j zetting geven van het verder te volgen werkprogram. Van Amerikaansche zijde wordt mede- gedeeld, dat de ambassadeur Gibson in de eerste commissie in een groote rede het standpunt van de Amerikaansche regee ring ten opzichte van het ontwapenings- vraagstuk zal uiteenzetten en nieuwe Amerikaansche voorstellen zal doen, die na aankomst van den Amerikaanschen staatssecretaris Stimson die tegen het einde der week te Geneve wordt verwacht, officieel in behandeling zullen komen. In de zitting van hedenmiddag zullen naar verluidt Tardieu en de Duitsche ver tegenwoordiger Nadolny het standpunt hunner regeeringen uiteenzetten Nadolny had vanmorgen een langdurig onderhoud met den Amerikaanschen am bassadeur Gibson en legde vervolgens een bezoek al bij den secretaris-generaal van den Volkenbond. Sir Eric Drummond Morgenochtend arriveert de Duitsche staats-secretaris Von Bülow te Geneve Stern en Wassiljef terechtgesteld. Sovït rrïï'®!™ van de executieve var. de voor stil heeft het verzoek om gratie hetihnrS3Le\Wasslljef. die 6 April door warin jf^ehtsho! ter dood veroordeeld Lubiarv/ü,orwn' Het vonnis werd in de GPOf t ??en's door beambten van de tei> uitvoer gelegd. SCHERINGER VEROORDEELD. LEIPZIG, 11 April (V.D.) Hedenmorgen heeft het Rijksgerecht uitspraak gedaan tegen den voormaligen Nationaal-Socia- listischen< later tot de Communistische Partij toegetreden luitenant Scheringer. Wegens voorbereiding van hoogverraad en overtreding van paragraaf 4 van de wet tot bescherming der republiek werd hij veroordeeld tot 2 jaar en 6 maanden vestingstraf met aftrek van 6 maanden preventieve hechtenis. ZUID-SLAVIE. nieuwe partij. eeqheSrtK Nikitsj. die uit de brief aan hp. Ptreddn heeft in een sjina meeèwtm? Uln van het aanhanger? dat h" zi'n vler naam van trJÜP. ni«uwe club onder den Vannd Ktt»hsche boerenclub. heeft ge- DE OOSTENRIJKSCHE INVOER. WEENEN. 11 April (Reuter) De Oosten- rijksche bondskanselier heeft raar aanlei ding van de vier mogendheden-confer en tie een rede gehouden waarin hii verklaarde dat een lijst zal worden samengesteld van de artikelen waarvan de invoer zal worden beperkt In de toekomst zal Oostenrijk slechts die artikelen toelaten die het kam gebruiken en betalen. PROCLAMATIE VAN HINDENBURG. BERijIJN, 11 April. (V.D.). Naar aan leiding van zijn herkiezing tot rijks-presi dent heeft Von Hindenburg de volgende proclamatie aan het Duitsche volk uitge vaardigd: „Met dank voor het door het Duitsche volk opnieuw in mij uitgesproken vertrou wen, en met de belofte ook in de toekomst met al mijn kracht het vaderland en het Duitsche volk te dienen, aanvaard ik de op mij gevallen herkiezing tot Rijkspresi dent. Mijn eed getrouw zal ik mijn ambt voortzetten in den geest van onpartijdig heid en gerechtigheid met den besten wil om ons vaderland te leiden naar vrijheid en gelijkberechtigdheid naar buiten tot eenheid en opgang naar binnen. Tot alle Duitsche mannen en vrouwen zoowel tot degenen, die mij hun stem gaven, als tot hen, die mij niet gekozen hebben richt ik de vermaning: Laat thans de twisten rusten en sluit de rijen. Evenals bij mijn ambtsaanvaarding 7 jaar geleden roep ik ook heden het geheele Duitsche volk tot medewerking op De samenwerking van alle krachten is noodig om de verwarring en nooden in onzen tijd meester te worden Slechts wanneer wij tezamen blijven zijn wij sterk genoeg om ons werk te kunnen bepalen. Daarom in eenheid voorwaarts met God," Anders dan oij de eerste verkiezings ronde heeft Hindenburg gisteravond ge wacht tot de uitslag bekend was. Deze heeft hem ten zeerste bevredigd, vooral om het feit, dat hij een absolute meer derheid behaalde. o— REDE VAN DE VALERA. ENNIS. 10 April iReuter) In een rede gehouden voor een gehoor van zes duizend personen ontkende De Valera dat het besluit tot afschaffing van den eed van trouw een poging zou zijn een twist met Engeland te beginnen. Wij zouden zeer gaarne, zoo verklaarde hij,werkelijk vriendschappelijke betrekkingen met net Engelsche volk onderhouden, doch dan slechts op den voet van volkomen gelijk heid. Ierland is geen Britsche kolonie, het is een der oudste naties der wereld, en ons recht van souvereine onafhankelijk heid is ouder dan de Engelsche natie zelf. Slechts een openhartige en definitieve erkenning var. dat recht van onafhanke lijkheid is de eenige basis waarop een werkelijk blijvende overeenkomst tusschen de beide landen kan worden verzekerd. Nu hebben de Britsche staatslieden de gele genheid om de ongezonde zucht tot over- heersching van het Iersche volk af te schaffen. Wat betreft de landrenten, zoo zeide De Valera, dat geen Pond Sterling het land zou verlaten, voor Engeland zonder eeni gen twijfel had aangetoond er recht op te hebben, waarvan hij nog niet zoo erg overtuigd was. CREDIET IN AMERIKA? NEW YORK, 9 April. (Reuter). De New- York Evening Post" heeft hedenavond een opzienbarend bericht. Volgens dit blad toch zou in Wallstreet de waarschijnlijkheid besproken worden, dat de regeering in Washington ertoe over zou gaan „koopkracht te plaatsen in han den. die er onmiddellijk, gebruik van maken". Aan de reconstruction Finance Corpo ration, aldus het blad, is het niet gelukt de industrie weer aan den gang te bren gen. al heeft men hierdoor ook het gevaar van een paniek bezworen, die had kun nen ontstaan als de staking van de beta lingen van de blanken had aangehouden. Het mislukken van de politiek van ge makkelijk geld van de Federal Reserve Board wordt gedeeltelijk geweten aan de banken zelf, omdat deze de gelegenheid te baat hebben genomen geld bij de Federal Reserve Banks terug te betalen, doch ge weigerd hebben ruimer crediet aan den handel te verleenen, uit angst haar liqui diteit te schaden. De meest voor de hand liggende infla tie-methoden is de bonus-certificaten aan de oud-strijders af te lossen, wat een be drag van 2.000.000 000 dollar zou eischen. De berichten uit New York wijzen er echter op, dat het niet onmogelijk geweest zou zijn, dat het Congres de bonus-wet aangenomen zou hebben met 2/3 meerder heid en aldus het veto van den president krachteloos zou hebben gemaakt, als niet intusschen de Fransche aanval op den dol lar was gekomen o HET CONFLICT IN HET VERRE OOSTEN. SJANGHAI. 10 April. (Reuter). Vol gens het officieele nieuwsbureau te Nanking zou aan Wellington Koo, den Chineeschen vertegenwoordiger in de Vol kenbondscommissie van onderzoek in de Mandsjoerijsche kwestie den toegang tot Mondsjoerije geweigerd zijn, op grond van het feit, dat tusschen Mandsjoekwo en China geen diplomatieke betrekkingen bestaan. Uit Genève wordt in verband hiermede bericht, dat een protest-telegram naar Tokio is gezonden, waarin de Japansche regeering aansprakelijk wordt gesteld. PEKING, 10 April. (Reuter). Lytton, de voorzitter van de Volkenbondscommis sie in Mandsjoerije. verklaarde dat. indien aan Wellington Koo niet veroorloofd zou worden Mandsjoekwo te betreden, de ge heele commissie zou weigeren dezen staat te bezoeken TOKIO, 11 April. (Reuter) Daar de toe stand te Sjanghai verbeterd is, heeft de Minister van Marine besloten de detache menten marine-soldaten terug te roepen. Het eerste detachement zai vandaag Sjanghai verlaten o LINDBERGH's BABY. NEW YORK, 11 April (Reuter) In zake de affaire Lindbergh wordt bekend, dat de ontvoerders, alvorens het kind uit te leveren, zouden eischen. den in bankbil jetten betaalden losprijs te veranderen in een vorm. weike voor de politie geen en kel spoor overlaat. Inmiddels heeft de „Daily News" te New- York en de nevenbladen in Chicago en Detroit een belooning van 60.000 dollars aangeboden voor iedere inlichting, die ertoe kan leiden, dat het kind vóór of op 10 Mei zal worden teruggegeven. REM BROEDERSCHAP. Tweetal: Te 's-Gravenhage (vacat. Ds. G. J. Sirks): Dr. J. C. A. Fetter (Rotter dam) en Dr. P. D. Tjalsma (Leiden). DROEVIG ONGELUK TE ERIKA. Twee kinderen te water geraakt en verdronken. Te Erika (Drenthe) heeft Zaterdagmid dag een droevig ongeluk plaats gehad, waarbij twee meisjes om het leven zijn ge komen. namelijk de 10-jarige Willempje Vos. op twee na het jongste van acht kin deren uit het arbeidersgezin Vos. en de achtjarige Aaltje Schepers de jongste van zes kinderen, eveneens uit een arbeiders gezin. Zij speelden samen buiten en wer den overvallen door hevige windvlagen, ge paard gaande met zwaren regenval. Om zich daartegen te beschermen sloegen de meisjes het manteltje van één barer over het hoofd Waarschijnlijk doordat 't klee- dingstuk den kinderen voor de oogen is ge waaid, zijn zij in het kanaal geloope^ Beide lijken zijn opgehaald. INWIJDING NIEUWE R.-K. KERK TE WASSENAAR. Gistermorgen heeft te Wassenaar de plechtige inwijding plaats gevonden van de nieuwe R.-K. kerk ..De Goede Herder" door mgr. Aengenent, die daarbij geassisteerd werd door den deken van Den Haag. de heer Van Dam. pastoor Boogmans uit Haarlem, pastoor Van Leipzig uit De Beemster. Voorts door pastoor Chr. N. J. Meysingh en professor Z. de Korte uit Warmond. In de kerk waren de burgemees ter van Wassenaar de beide wethouders en verschillende leden van den gemeenteraad, alsmede diverse vertegenwoordigers van Katholieke vereenigingen aanwezig. Na de Heilige Mis volgde een korte toe spraak van Monseigneur Aengenent. In de gymnastiekzaal van de Piusschool was hierop gelegenheid Monseigneur Aenge nent te complimenteeren. Hiervan maak ten B. en W. der gemeente Wassenaar, vele raadsleden, de reeds genoemde gees telijken en vele andere belangstellenden gebruik. De inwijding dezer fraaie R.K. Kerk werd door vele geloovigen bijge woond. LEIDEN. 9 April. Eierenveiling. Aanvoer 20712 stuks. Kipeieren f. 2.153, eendeieren f. 2.05—2 60 per 100 stuks. Handel matig. BOSKOOP, Coöp. Vereeniging „De Bos- koopsche Veiling", 9 April. Rozen per bos: Butterfly 37—58 ct., Golden Ophelia 46— 53 ct., Rosalandia 57—65 ct., Columbia 32 ct., Florex 60 ct., Mac Keiler 50 ct., Else Poulsen 140—180 ct., Wilhelm Kordes 32 51 ct., Polyantharozen 80—140 ct., Phoebe 47—54 ct., Briarcliff 46—58 ct.. Gemengde rozen 20—30 ct. Diversen per bos: Cerasus Hisakura 70—100 ct.. Tulpen 12—19 ct., Oorbera 53—66 ct„ Clematis Nelly Moser, 60 ct., id. Miss Beekman 40 ct., Ane monen 15—24 ct., Lathyrus 12—13 ct., Cerasus Rosea 40 ct.. Hortensia's per stuk 20 ct. Eierenveiling, 9 April. Kipeieren 26 ct. per 10 stuks. LISSE. 9 April 1932. Coöperatieve Vei- lingsvereeniging voor Bloembollenkwee kers H.B.G. (O.A.). De vraag naar gezonde Gladiolen neemt wederom toe, zoodat de prijzen eenigszins opliepen, zoowel van leverbaar als plant goed. Principalen welke nog gezonde Gla diolen voorradig hebben kunnen wij nu dan ook adviseeren deze thans ter velling te zenden. Onderstaande prijzen werden besteed War 14-op 0.65, 12-14 0.45, 10-12 0.35, 8-10 0.25; Harmony 12-14 0.45, 0.30, 0.15, 6-8 0.10; Belinde 14-op 0.90. 10-12 0.40. 8-10 0.18, 6-8 0.10; Ph. Triumph 8-10 0.70. 6-8 0.55. 4-6 0.40; Golden West 12-14 C.45, 8-10 0.16. Faust 12-14 0.40; Souvenir 6-8 0.12; Nancy Hanks 10-12 0.25; Orange Queen 6-8 0.11; Emp. of India 12-14 0.45, 0.25; Invincible 12-14 0.40; Venus 12-14 0.40, 0.30: Jos. Hulot 6-8 0.10; Red Emperor 6-8 0.11; Panama 8-10 0.24. 6-8 0.13; Peace 12-14 0.35; LTmmaculee 12-14 0.45, 0.25; L'Innocence 8-110 0.15; Liebesfeuer 12-14 0.35; White Giant 12-14 0.55, 0.35; Mach. Foch. 12-14 0.45.0.35; Sar. Bernard 12-14 0.40. 0.30! Halley 12-14 0.40. 0.25; Orange Queen 12-14 0.55; Odin 10-12 0.25; Scar- letta 12-14 0.40; America 12-14 0.50, 0.30; Quo Vadis 12-14 0.40; Electra 12-14 0.50; Orange Beautry 12-14 0.45; Willy Wig- mann 12-14 0.55, 0.30; Pink Perfection 10-12 0.25; Rubini 10-12 0.30: White City 10-12 0.25. 0 10: Capt. Fryatt 12-14 0.45, 0.30, 0.15; Yvonne 14-op 0.50, 0.40; Pend leton 12-14 0.45. Mount Cenis 10-12 0.30, 0.15; Pelikaan 10-12 0.30. 0.15; Alpen Snow 10-12 0.30, 0.17; Pr. Juliana 8-10 0.17; Wil brink 12-14 0 45; Mevr. van Konijnenburg 6-10 0.40; 4-6 0.35 tot 4 0.20; Wales 6-8 0.16: Nimrod 12-14 0.40, 0.20, 0.13, 0.11; Mr. Mark 12-14 0.70, 0.40. 0.24; Krelage's Fa voriet 12-14 0.40. 0.30; Perle Brilliant 14-op 1.25 Bijgoed: Montbr. Frans Hals 0.15; id. Nic Maas 0.20; id. Potsie 0.13; id. Croc. Miaflora 0.15. 0.20; id. Golden West 0.12: Phlox Rood 1.25; id. wit 1.25; id. gemengd HO; Ridderspoor Blauw 0.60. Conv. Bloei- kiemen 0.60: Lupinen Blauw 070: Anem. de Cean 0.10, 0.40. ROTTERDAM. 11 April Aangevoerd 439 koeien, 1366 varkens, 123 schapen of lammeren. Prijzen per KG. Koeien 16 —20. 27—29, 33—35; Ossen 16—20, 25—27, 31—33: Vette Kalveren 2532'A. 37'/i— 42'/», 47'/»BI'/*; Schapen 17—23; Scha pen 1016 per stuk: Varkens 10'/*, 11'/*, 12: Zouters 11 cent. Overzicht De aanvoer van runderen was minder dan vorige week Maandag. Dc handel was sleepend en de prijzen liepen over het geheel weer iets terug. Een beste j koe ging tot 2'/: cent boven noteering. Os sen aanvoer gering, tweede en derde soort bleven ongeveer gelijk in prijs, terwijl de eerste soort iets hooger was. Stieren aan voer gering, vandaar geen noteering. De aanvoer van vette kalveren was wederom ruim, met zeer tragen handel, terwijl de prijzen van alle soorten lager waren. Een prima kalf ging evenwel tot 5 ct. boven noteering. Schapen en lammeren weinig aangevoerd, zoodat er bijna geen handel was, de prijzen bleven echter stationnalr. De aanvoer van varkens was niet zoo groot hoewel deze toch nog tamelijk genoemd kon worden. In tegenstelling met verleden week Maandag ging de handel vlotter en hierdoor was de stemming ook weer opge wekter. terwijl de prijzen een halve cent hooger gingen Zouters bijna niet aange voerd, weinig handel, prijzen gelijk als vorige week. HAAGSCHE POLITIERECHTER. De los werkman P. J. C. uit Noordwijker» hout heeft te Noordwijk tijdens een sport- feest niet voldaan aan de bevelen van cib politie, toen hij zich op een afgesloten ge deelte van het strand begaf. Verdachte's verdediger mr. v. d. Tas voerde aan, dat H. zich bevond op een strook, onmiddellijk aan zee grenzend, toebehoorenü aan het Rijk, welke niet af gezet kan worden krachtens een overeen komst tusschen het Rijk en de Maat schappij Zeebad, zoodat de politie volgens pleiter geen recht zou hebben deze strook af te zetten. Het O. M. vorderde f25 boete subs. 25 d. hechtenis. Z.E.A. zeide. dat de politie ook op Rijksterrein het verkeer kan regelen en verdachte in ieder geval aan haar beve len had te voldoen. De politierechter zal op 18 dezer uit spraak doen. Men zie voor Nagekomen Berichten eu Gemeenteraad van Leiden pagina 3 van het 2de Blad. AMSTERDAM, 11 April. De eerste koer sen van hedenmorgen begon 2 tot 7 pet. boven de slot-noteeringen van Zaterdag. De uitslag der Duitsche presidentsverkie zing en de vastere tendenz op Amerikaan sche effecten- en productenmarkten maakten een goeden indruk, die zwaarder woog door de moeilijkheden van Scheur leer. In den middag bleek dat aan dit laatst* meer belang werd toegekend dan 's mor gens, met het gevolg, dat de verkoopen moeilijk een tegenpartij konden vinden en de winsten meerendeels weer teniet gingen. De handel was overigens zeer beperkt. Kon. Olies openden een 2- tal pCt. hooger. waarna deze winst weer moest worden af gestaan. Unilevers waren 4 pCt. hooger. doch een groot deel van het avance ging weer verloren. Aku's hadden een analoog verloop. Ac- coustieken en Philips bleven op peil. Cul tuurwaarden werden op kleine schaal ver handeld op nagenoeg dezelfde prijzen. Mijnen waren stil. Alg. Exploraties lagen zeer vast en 6% hooger. Scheepvaarten bleven goed op peil. terwijl Amerik. fond sen zich meerendeels iets hooger stelden. De obligatie-markt was verdeeld. WISSELKOERSEN. Engeland 9.36, Duitschland 58.50, Frankrijk 9.74'/;, België 34.62'/!, Zwitser land 48.07'/!, Oostenrijk 35.25, Denemarken 51.25, Zweden 48.30, Noorwegen 48.50, New-York 2.46 7/8. Prolongatie 1 pCt. 1907 1932 Den 25sten April D.V. hopen onze geliefde Ouders HUIBERT KWAKERNAAK en ELISABETH VAN RIJN den dag te herdenken, waarop zij voor 25 jaar in den echt verbonden werden Hun dankbare kinderen COR DIRK WIM. 9910a Hoogmade, 11 April 1932. Getrouwd: 7557 A. C. M. DERNISON en C. DE GROOT. Leiden, 11 April 1932. De ILfer en Mevrouw J. H. PO?T UITERWEER VAN HOFWEGEN geven met genoegen kennis ran de geboorte van hun Zoon CLEMENS. Langeraar, 8 April 1932. 7522 De Heer en Mevrouw D. MEYER—DOORNBOS geven met blijden dank aan God kennis van de geboorte van hun Zoon 7570 PIETER CORNELIS. Leiden, 11 April 1932. Hoogl. Kerkgracht 20. Geen kaarten. Heden overleed, geheel onverwacht, tot onze diepe droefheid, onze beste Man en Vader PIETER BUITENDIJK, Gep. Arts der N.V. Stoom vaart Mij. „Nederland". Ridder der Oranje Nassau Orde, in den ouderdom van 61 jaar. M. BUITENDIJK- DE GRAAF A. M. BUITENDIJK. Leiden, 11 April 1932. Witte Singel 73a. 7583 Geen bezoek. De teraardebestelling za) plaats hebben a.s. Donder dag 14 April te 12.30, op de begraafplaats „Rhijnhof". Algemeene kennisgeving, 3-1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3