Bevestiging en Intrede Ds. Y. Alkema te Aalsmeer. FAILLISSEMENTEN. RECHTZAKEN. LAND- EN TUINBOUW. RADIOPROGRAMMA. WIELRENNEN. VAN KEMPEN—PIJNENBURG WINNEN TE PARIJS. KONDE ACHTERSTAND VLAK VOOR HET EINDE INGELOOPEN. Eenige honderden Nederlanders zijn Zaterdagmorgen per extra-trein naar Parijs vertrokken om daar getuige te zijn van het slot van den Zesdaagsche op de Winterbaan. Gelijk bekend had het Hol- landsche koppel Van KempenPijnenburg tot op dat moment de leiding. In den trein hoorden de supporters echter al dat de kansen gekeerd waren en dat „Piet en Pijn" tot op twee ronden waren afgezakt. Zóó was het Zaterdagavond, zóó was het ook gistermiddag nog en velen durfden toen weinig hoop meer te hebben op een Hollandsche overwinning. Een oogenblik wijzigde zich de situatie. Tegen zeven uur stonden Van Kempen en Pijnenburg weer even aan den kop, maar het enthousiasme der ongeveer twintigduizend toeschouwers kende geen grenzen toen de Franschen Pelissier-Leducq er tusschen uit trokken en de leiding wisten over te nemen. Op nieuw stonden de Hollanders 2 ronden achter. En met het verstrijken van den tijd werd de kans onzer landgenooten schijnbaar al hopeloozer. De Belgen Char- ller en Deneef, die tweede waren op één ronde achter PelisierLeducq, vochten tot het uiterste om gelijk te komen, Wambst en Brocardo (die geleidelijk wa ren ingeloopen) sloten zich daarbij aan en op een gegeven moment (een half uur voor het einde!) namen deze twee koppels) te zamen met Van KempenPijnenburg) een ronde terug. Drie koppels lagen er dus nu aan het hoofd, terwijl de Hollanders vierde waren op één ronde. Hun puntental was verreweg het grootste, en dusNog bleef er hoop in het Hollandsche kamp, maar reeds kon men de minuten tellen. Een wanhopige poging van Van Kempen en Pijnenburg mislukteDe laatste kans? Tóén plotseling, bij één dier aller laatste sprints, liep Van Kempen weg, Pijnenburg nam overen terwijl de anderen te vermoeid waren om te volgen namen onze landgenooten hun achter stand terug en sleepten aldus vlak voor het einde onder enorme geestdrift der Hollandsche supporters de overwinning ln de wacht. Intusschen is ook bij dezen Zesdaagsche (en Hóllander heeft daar gisteravond in zijn ooggetuige-verslag voor de Avro-micro foon van verteld) weer gebleken dat deze wedstrijden met werkelijke sport bitter weinig uitstaande hebben. Allerlei combi nes worden gevormd, onbekende afspraken oefenen hun zichtbaren invloed uit en bovendien is het tellen der ronden dik wijls zoo waanzinnig dat er tenslotte geen touw meer aan vast te knoopen is. Zonder iets te doen kunnen de renners één of meerdere ronden inloopen of verliezen en van een behoorlijk overzicht kan dan ook geen sprake zijn. Toen Van Kempen en Pijnenburg gisteren hun laatste ronde achterstand hadden ingeloopen was men toch nog niet zeker van den uitslag. De jury zou de welgeslaagde poging evengoed hebben kunnen negeerenTot voldoe ning der Holanders is het anders geloopen en de einduitslag luidt dus als volgt: 1. PijnenburgVan Kempen 666 punten; 2. CharlierDeneef 454 pnt.; 3. Wambst Broccardo 300 pnt. Op een ronde: 4. PelissierLeducq 427 pnt. Op twee ronden: 5. BullaBoucheron 526 pnt.; 6. ThierbachSegel 345 pnt. Op vier ronden: 7. MervielFoucaux 150 pnt. Op dertien ronden: 8. Coupry—Pecqueux 856 pnt. Op twintig ronden: 9. Debruycker Decorte 235 pnt. Het koppel Choury—Fabre moest de baan verlaten wegens hinderlijk rijden. De overige renners gaven op. In totaal zijn afgelegd 3450 5 K.M. O DE RIT DEN HAAG—BRUSSEL. Ramp (Leiden) op de achtste plaats. De Den Haag—Brusselrit. georganiseerd door de Residentie Rennersclub Sparta" is een groot succes geworden. Om zeven uur gistermorgen vertrokken 150 renners van de Wagenstraat te 's-Gravenhage. De be langstelling langs den weg was zeer groot, vooral te Breda, waar duizenden menschen zich hadden opgesteld. De rit is zonder een enkel incident verloopen. Het weer was ndet bijster gunstig. Terwijl men hier te lande veel hinder van den regen onder vond, had men in België, waar het droog was, met den hevigen stormwind te kam pen. Politie en marechaussee hadden langs het geheele traject voor een uitstekende afzetting gezorgd. Zooals bekend was door den Minister van Waterstaat voor het eerst sinds 10 jaar vergunning gegeven voor het houden van een wegwedstrijd vanaf den Moerdijk. Als eerste passeerde te half drie P. M. v. d. Horst te Klundert den eindstreep. Zijn tijd was 4 u. 33 m. 45 sec. De winnaar is lid van Sparta (Den Haag). De verdere uitslagen luiden: 2. L. J. Slaats, Waalwijk (Vitesse Til burg). 3. G. v. d. Ruit, Capelle a. d. LJssel .Rotterdam". Rotterdam). 4. F. J. van Gils. Ulvenhout (De Baronie, Breda). 5. J. C Goderie. Zundert (De Nieuwe Baronie, Breda). 6. A. Polak. Willemstad („Sparta" Den Haag). 7. B. Duyker. Amsterdam. 8. D. J. Ramp, Leiden (Swift). 9. C. J. Gaal, Zundert (De Baronie. Breda). 10. C. Wiertz Diisseldorf). 11 C. Wijnberg, Amsterdam (De Champion, Amsterdam12. W. Wil- lems Sittard (Maastr. Kettinggangers, Maastricht). 13. Heeren, Sprundel (De Nieuwe Baronie, Breda). 14 F. Raayma- feers, Rotterdam (.Rotterdam"). 15. F. Schröter. Ratingen (Duitschland). Het club-klassement luidt als volgt: 1 Sparta. Den Haag 15 p., 2. Wielerclub Rotterdam", 41 p. 3. Vitesse, Tilburg 52 p. 4. Le Champion, Amsterdam 88 p. 5. De Germaan 99 punten. ATHLETIEK. LEIDSCHE WANDELSPORT—VEREEN. Gisteren organiseerde de L.W.S.V. we derom een trainingsmarsch over een af stand van 40 K.M. Ondanks het zeer slechte weer startten te ongeveer 9 uur een 12-tal dames en heeren. In Meyendell werd gerust en te ongeveer 4 uur kwamen zij allen welgemoed aan. Deze marsch ging ondanks het slechte weer toch door omdat training voor de 50 K.M.-marsch in Hilversum noodig was. De voorgenomen marsch van Zaterdag jwerd afgelast. GYMNASTIEK. LANDENWEDSTRIJD DUITSCHLAND—NEDERLAND. DUITSCHLAND WINT MET RUIM 80 PUNTEN. In de Stadthalle te Muehlheim a. d. Ruhr vond gisteren de landenturnwed- strijd plaats tusschen Duitschland en Ne derland. De Stadthalle was in geenen deele uitverkocht, hetgeen toegeschreven kan worden aan de wel wat dure prijzen, terwijl voorts de presidentsverkiezingen van invloed zullen zijn geweest op het be zoek. Om halfdrle werd begonnen en om 8 uur gisteravond waren de wedstrijden pas afgeloopen. Oponthoud werd nog ver oorzaakt door het onklaar raken van de ringen, waardoor de oefeningen moesten worden onderbroken. In het algemeen liep de organisatie niet zoo vlot als wel ge- wenscht ware. Als we onzen totaal indruk moeten weer geven van dezen tweeden landenwedstrijd, dan valt in de eerste plaats op, dat de Duitsche turners in het algemeen hun oefeningen exacter uitvoeren dan de Hol landers. Logisch was, dat de Hollanders met de ringoefeningen de Duitschers verre den baas waren, waarbij Zwaaf met een magnifieke krachtoefening het maximum (n.l. 40) punten behaalde. De Duitschers lieten meer zwaaloefeningen zien, doch het gehalte der onzen was veel beter. Meer dan 100 punten verschil ln 't voordeel der Hollanders aan dit toestel is toch wel merkwaardig. Voorts kunnen wij nog opmerken, dat de Duitschers soepeler turnden, er zat meer verband ln hun oefeningen en hun lichaamswerk was soms magnifiek. In de meeste gevallen werkten onze vertegen woordigers minder rustig; wel werden de oefeningen vaak goed ingezet, doch door te groote snelheid werd het werk soms slordig, al dient gezegd dat ook het turnen der Hollanders op een zeer behoorlijk peil stond. Wat de verschillende toestellen be trof, de paardoefenigen bleken voor som mige turners onoverkomelijke moeilijk heden met zich te brengen. Er waren maar zeer weinig turners, die hun oefeningen aan dit evenwichtstoestel vrijwel zonder fouten verwerkten. Begonnen werd met de vrije oefenin gen, waarna achtereenvolgens ringoefe ningen, paard, brug, tramplin-paard en rek. Sandrock behaalde bij de vrije oefenin gen 38 punten, terwijl aan het paard Deppe het hoogst aantal punten behaalde, n.l. 36. Agsteribbe was de beste werker der Nederlanders aan het paard en behaalde 28 punten. Aan de brug werd al heel wat beter werk te zien gegeven, Nigge was de beste Duit- scher met 38 punten, terwijl Van Dam (Holland) eerste werd aan dit toestel met 36,5 punten. Van Dam toonde zich bij het springen de beste Hollander (36), terwijl Deppe uit Essen niet minder dan 39,5 punt wist te behalen. Aan de ringen waren de Hollanders stuk voor stuk sterker en Zwaaf bracht een ieder in verrukking met een werkelijk fcil- looze zware oefening, waarvoor de jury hem het maximum toekende, n.l. 40 pun ten. Tenslotte het rekwerk, waarin de Duit schers werkelijk prachtig werk hebben laten zien. Zwakke punten waren er ner gens en zoo kon het zijn, dat iedere turner gemiddeld 36 punten behaalde. Sandrock werkte zijn oefening op buitengewone wijze af en hij kreeg er 40 punten voor. Melkman was aan dit toestel de beste Hollander met 36 punten. Duitschland won tenslotte den landen wedstrijd met 1622 punten tegen Neder land 1540,5 punt. De totaalcijfers aan de verschillende toe stellen waren: Vrije oefeningen: Nederland 262 punten, Duitschland 281,5 punten. Ringen: Nederland 348,5 punt; Duitsch land 239 punten. Paard: Nederland 201 punten; Duitsch land 272 punten. Brug: Nederland 316,5 punten; Duitsch land 353,5 punt. Paardspringen: Nederland 329,5 punt; Duitschland 355,5 punt. Rek: Nederland 298 punten; Duitschland 359,5 punt. Naar men weet worden slechts de beste acht turners aan ieder toestel geplaatst voor de puntentelling. De ploegen waren als volgt samengesteld: Kreis Rijnland: Brandfasz. Nigge. Rein- oot, Schmitz, Goos, Deppe Ellert, Reinartz, Fleckhaus en Sandrock. Nederland: Agsteribbe, Zwaaf, v. Kerek- hof. v. d. Vinden. Van Genderen, Caranca, Ens, Haufe, Melkman en Van Dam. In het persoonlijk klassement werd Sandrock eerste met in totaal 212 punten. Zijn cijfers aan de verschillende toestel len waren: Vrije oefeningen 38, ringen 36, paard 34,5, brug 37, paardspringen 36,5 en Rek 40 punten. Tweede in het persoonlijk klassement was Rienartz met 200 punten. Derde (en eerste Nederlander) was de Hagenaar Van Dam met 198.5 punt. waar bij we dc volgende cijfers voor hem kon den noteeren: vrije oefeningen 35,5 punt, ringen 37, paard 23,5 punt, brug 36,5, paardspringen 36 en rek 30. Melkman volgde direct op hem met pre cies twee punten minder, n.l. 196,5. Zijn cijfers waren resp. 32,5, 35, 23, 5,35, 5.34 en 36. Voor Nederland waren de heeren J. H. F. Sommer en A. de Jong juryleden, terwijl de heer J. Hop uit Haarlem als vertegenwoor diger van het K.N.G.V.-bestuur de reis meemaakte. WATERPOLO. DE COMPETITIE-INDEELING. De „Zwemkroniek" vermeldt de compe titie-indeeling voor het nieuwe seizoen. Wij ontleenen hieraan het volgende: Heeren, le klasse A: L.Z.C. I (Leiden), H.P.C. I (Heemstede), S.V.H. I (Hillegers- berg) en Het IJ I (Amsterdam). le klasse B: D.J.K. I, Dolfijn I, Maas I en Zian I. Res. le klasse A: L.Z.C. n (Leiden), G.Z.C. H (Gouda), U.Z.C. H (Utrecht) en Het IJ H (Amsterdam). Res. 2e klasse C: L.Z.C. UI (Leiden), H.Z. en P.C. TI (Haag). S.V.H. II (Hille- gersberg) en Zier III (Haag) 3e klasse C: De Zijl I (Leiden), C.J.M.V. (Haag) en S.Z. en P.C. (Schiedam). Res. 3e klasse D: L.Z.C. IV (Leiden), De Zijl n (Leiden), K.C. en P.C. rn (Koog- Zaandijk) en R.Z.C. n (Rotterdam). De competitië begint op 12 Juni. SCHERMEN. NEDERLAND—BELGIË VOOR PROFS. Op Zaterdag 30 April as., 's avonds 8V* uur, zal in „De Kroon" te Amsterdam, de returnwedstrijd op floret gehouden wor den tusschen drie schermleeraren van de „Academie d'Armes de Belgique" en drie Nederlandsche meesters, leden van de „Vereeniging van in Nederland gevestigde schermleeraren Zaterdagmiddag is in het Schermlokaal van „Te Werve" te 's-Gravenhage een se rieuze oefenbijeenkomst gehouden onder leiding van de heeren Aerts en Sjerp, tot samenstelling van de Nederlandsche équipe Ten slotte werden als volgt gekozen de heeren K. N. J. van Hulssen (Utrecht). C. v. d. Nieuwe Giessen (Den Haag), J. C. Paape (Den Haag) en D. Gijsberti Hoden- pijl (Leiden). De Belgische équipe is als volgt samen gesteld: Thonet. schermleeraar bij het 3e reg. genie te Luik. C. Persyn, professeur d'escrime aan het Institute Militaire d'Edu- cation Physique, te Brussel en de Roocker, professeur d'escrime bij de schermvereeni- ging „La Flamberge" te Brussel. Reserve: maitre d'escrime Foubert van het 2e linie- regiment te Gent. BILJARTEN. LISSER BILJART-KRING. Onder groote belangstelling werden de wedstrijden voortgezet. Dat de animo voor het biljartspel steeds grooter wordt mag wel worden afgeleid uit het feit dat de groote zaal van het R.K. Volksbonds gebouw te Hillegom tot in de uiterste hoe ken geheel gevuld was. De uitslagen voor de 1ste klasse luiden: pnt. brt. h.s. gem. A. Elfering (L.U.T.O.) 143 31 21 4.29 G. C. Degger (Exc.) 200 32 34 6.25 C. Th. Duivenvoorden (L.U.T.O.) 200 31 27 9.52 P. Duivenvoorden Jr. (Exc.) 148 20 34 7.40 De laatste partij tusschen J. Veenman en J. v. d. Mey eindigde met een groot succes voor eerstgenoemde. Het verloop was als volgt: J. Veenman (O.N.A.) 1, 3, 7, 6, 6, 40, 7, 53, 12, 10. 46, 9 200 in 12 beurten; gem. 16.66. J. v. d. Mey (Schoonoord) 0, 1, 19, 3,1, 2, 4, 3, 0, 0. 1, 7 41 carb. in 12 beurten; gem. 3.41. KRACHTSPORT. JAARVERGADERING NEDERL. KRACHTSPORT-BOND. In hotel Noord-Brabant te Utrecht had de jaarlijksche algemeene vergadering plaats van den Nederlandschen Kraoht- sportbond, onder leiding van kapitein W. J. M. Linden uit Den Haag. Deze deelde in zijn openingswoord mede, dat het hoofd bestuur besloten had geen enkele ahtleet voor te dragen voor uitzending naar Los Angelos. Thans reeds zal een ernstige voor bereiding worden gemaakt voor deelname aan de Olympische Spelen te Berlijn in 1936. De Bond is minder zwaar door de crisis getroffen dan verwacht werd. Hét ledental is toegenomen. Uit het verslag van den penningmeester, den heer K. J. C. Hoedeman bleek, dat de ontvangsten en uitgaven sluiten op een bedrag van f. 3027.79: het voordeelig saldo bedraagt f. 428.65. Door de vereeniging Hercules uit Amsterdam waren enkele voorstellen ingediend om te komen tot ver mindering der lasten van de vereeniging. Deze werden echter verworpen en het bestuur zal contributieverlaging overwe gen, zoodra het inzage heeft van het wer kelijke ledenaantal. De vergadering keurde de begrooting on der inkomsten en uitgaven sluitend op een bedrag ad f2885 goed. Het jaarverslag van den secretaris ge waagt van opleving in den Bond. Het le dental steeg van 615 tot 627. Het werd evenals de verslagen van de verschillende commissies goedgekeurd. Bij de bestuurs verkiezing deelde de heer Van Deutekom mede. dat hij voor de laatste maal als se cretaris beschikbaar was. De heeren W. J. M. Linden (voorzitter), T van Deutekom (secretaris) en N. J. C. Hoedeman (pen ningmeester) werden herkozen. In de redactiecommissie nam de heer H. Cannegieter de plaats van den heer A. J. Vreulink in De overige commissies bleven ongewijzigd. Op voorstel van het hoofdbe stuur werd besloten de grenzen der distric ten voor 1932 onveranderd te laten in ver band met de pogingen tot vorming van een district Limburg en Zeeland. De vergadering besloot voorts nog het hoofdbestuur te machtigen gelden uit de kas beschikbaar te stellen in tegemoetko ming in de kosten van oprichting van lei- derscursussen in de districten. Na rond vraag werd de vergadering gesloten. BRIDGE. WEDSTRIJD TE DEN HAAG. De uitslag van den ln Huize „Voorhout" te Den Haag gehouden wedstrijd om het kampioenschap heerenparen vanwege den Nederlandschen Bridgebond is als volgt: 1. Mr. M. E. Levenbach en P. Auerbach te Amsterdam; 2. A. J. Versteeg te Oegst- geest en Dr. Th. Koot te Haarlem; 3. Ir. E. J. Flesseman en A. Joles te Amsterdam; 4. Dr. J. ten Brink en Kol. M. M. Eyssel te Hilversum; 5. Mr. J. R. C. van Bemmel Suyck en Mr. S. van Houten, Den Haag. Het classificatie-totaal bedraagt resp. 7, 13, 14, 14 en 15 punten. SCHAKEN. INTER NOS II—ALPHEN. In hotel „Neuf" te Boskoop heeft een wedstrijd plaats gehad, tusschen Nos n (Boskoop) en Alphen. De uitslag was 5'/t4'/i in het voordeel van de Boskoopsche schakers. In de week van 49 April zijn in Neder land uitgesproken 91 faillissementen. Ds. Y. Alkema. Gistermorgen is ds. IJ. Alkema, pre dikant der Ned. Herv. Kerk alhier, in zijn ambt bevestigd door den consulent, ds. Th. H. Tonsbeek van Uithoorn. Door bevestiger was tot tekstwoord ge kozen: Ezechiël 33: 79, naar aanleiding waarvan Z.Eerw. zijn gehoor bepaalde: le bij de taak, welke den wachter is opge legd; 2e. het werk, dat van de Gemeente geeischt wordt en 3e. de hulp des Heeren. Bij aanvang werd gezongen: Ps. 65: 1 en 2, tusschen de predikatie: Gez. 36: 1 en 5 en na de bevestiging van den nieuwen predikant in den Dienst des Woords: Gez. 96. Nadat ds. Tonsbeek nog een persoon lijk woord tot den nieuwen predikant en de Gemeente had gesproken, werd ge zongen Gez. 77: 4. In den middagdienst hield ds. IJ. Alke ma zijn intreepredikatie, waarbij tot tekst woorden waren gekozen: het boek van den profeet Haggai, le hoofdstuk en als aan sluitende tekst: Matth. 6 «33. Donker wa ren de tijden voor het volk van Israel in de dagen van Haggai. In vers 6 toch kun nen wij lezen: „Gij zaait veel en brengt weinig in; gij eet. maar niet tot verzadi ging; gij drinkt, maar niet tot dronken wordens toe; gij kleedt U, maar niet tot uwe verwarming; en die loon ontvangt, die ontvangt dat loon in eenen doorboor den buidel". Na den terugkeer uit Babyion kwamen voor de Israëlieten de tegensla gen, welke een geestelijken achteruitgang tengevolge hadden; ieder zorgde voor het tijdelijke, zonder te letten op de eeuwige dingen. Doch. daar in al die ellende ver schijnt Haggai en zegt tot zijn volk: „Waarom bouwt gij des Heeren Huis niet" Evenals in het oude Israël, ook nu: eerst moeten de aardsche dingen in orde zijn, vooraleer men tijd wil vinden voor den opbouw van eigen zielsgeluk. Zegt Jezus niet: „Zoekt eerst het Koninkrijk Gods en alle dingen zullen u toegeworpen worden". Haggai's vermaan tot zijn volk: eerst het Goddelijk en dan pas eigen huis te bouwen, was den Israëlieten een spoor slag; alle ellende was een gevolg van hun ontrouw aan God en vanaf den bouw des tempels gaat alles weer groeien en bloeien. Dit is de dag, zoo zeide de predikant, waarop God ook ons predikt'. Ik wil bij Ulieden blijven, u dragen en schragen. Doch vóór alles zegt ons de Heere: „Zoekt eerst het Koninkrijk Gods". En laten wij het maar bekennen: nog tè veel zijn wij aan de aardsche dingen gebonden, en om dat wij het Koninkrijk Gods niet zoeken, wordt ons alles onthouden. Wij meenen reeds gelukkig te zijn met een stukje grond, een fortuintje e.d., doch het ware geluk, het heil voor de ziel is alléén te vinden bij Jezus Christus. Zalig zijn zij, die hongeren en dorsten naar gerechtigheid. Na het beeindigen van zijn predikatie richtte de predikant zich eerst tot zijn schoonvader. Dankbaar was Z. Eerw. dat deze den feestdag hier mocht meeleven. Dan dankte ds. Alkema den bevestiger, ds Tonsbeek, de broeders van den kerke- raad, kerkvoogden, notabelen, burgemees ter, leden van het Dag. Bestuur der ge meente, organist, orgeltrapper, koster en zijn vrouw, ring- en andere predikanten voor hun tegenwoordigheid. Ds. R .C. de Lange, Doopsgezind Predikant, hoofden der Chr. Scholen, diacones, directrice van „Rustoord" en ten slotte de Gemeente zelve, waarbij Z. Erw. hoopte, dat zij te zamen mochten zijn zoekers naar het Koninkrijk Gods. Ds. Alkema noemde het een voorrecht, om door God als wach ter der Gemeente hier te zijn aangesteld en bad Hem hen beiden te sterken, tot verheerlijking Zijns Naams. Dan spraken nog een kort woord tot den nieuwen predikant: Ds. Tonsbeek, die de Gemeente feliciteerde met haar herder en leeraar; de heer J. v. Dillewijn, namens den kerkeraad: de heer N. Moleman, na mens kerkvoogdij en Ds. R. C. de Lange, namens de Doopsgezinde Gemeente. Op verzoek van den heer v. Dillewijn werd Ds. Alkema toegezongen Ps. 134 3. Nadat de predikant der Gemeente de zegen had gegeven, verliet de talrijke schare het kerkgebouw. Zoowel in den morgen- als middagdienst was in de kerk geen plaats onbezet. DE AANRIJDING TE ALPHEN. De landbouwer M. P. M. uit Hazerswoude heeft op 27 September j .1. als autobestuur der op de Aarkade te Alphen, bij het ne men van een bocht den 20-jarigen be drijfsleider de J„ aldaar, die met een mo torrijwiel rechts van den weg reed, zooda nig aangereden, dat deze ernstige verwon dingen aan het rechterbeen heeft beko men. waarvan hij tot heden nog niet her steld is. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft M. ter zake veroordeeld tot f. 150 boete subs. 50 dagen hechtenis. In hooger beroep voor het Gerechtshof werden op verzoek van den verdediger drie getuigen a décharge gehoord, waarvan er een door den president en het O. M. ern stig werd berispt, omdat hij onbetrouw baar in zijn verklaringen bleek, terwijl hij van het voorval niets had gezien. De advocaat-generaal vroeg bevestiging van het vonnis. Arrest 20 April a-s. MENGGEBOD VOOR MARGARUfg, Tot steun aan de veehouderij in Nederland. Zooals is gemeld is het aangekondis wetsontwerp in zake den steun aan- veehouderij naar den Raad van State advies gegaan. Naar wij met zekerheid vernemen he' de regeering uit de verschillende vooii stelde systemen dat van een menggefj voor margarine gekozen. De verondersfe .ling, dat daarbij een mengpercentage 50°/o gekozen zal wórden schijnt niet; gewaagd, zoodat dan een melange h{ margarine half natuurboter in den hanj! zal komen. f< RECLAME. Mijne Heeren! Om U werkelijk met genoegen te scheren, moet CT scheerzeep of scheercrême en een scheermes van GIBBS gebruiken. 7536 VOOR DINSDAG 12 APRIL. Hilversum, 298 M. AVRO-uitzenfe 11.00—11.30 en 6.30—7.00: RVU 8!t Gramofoonpl. 10.00: Morgenwijding. 10.15: Gramofoonpl. 10.30: Concert; van Gils—Schultz (piano), L. Fernani (zang), Egb. Veen (begel.) 11.00: M; F. Meyboom: „Hygiëne van woning, kleeding" 11.30: Vervolg concert 12.00: Gramofoonpl. 12.30: Orgelo cert Pierre Palla. Met medewerking B. Lensky (viool) 1.30: Gramofot 1.452.15: E. Kellenaers: Nederl, Vlaamsche gedichten 2.30: Cello-r tal J. Wagemaker. Egb. Veen (piano 3.00: Knipcursus 4.00: Dr. J. Salon sen: De tentoonstelling „Moeder en Kr 4.20: Gramofoonpl. 4.30: Radio-tL derkoorzang onder leiding van J. Hamt 5.00: Kovacs Lajos en zijn orkest. IA medewerking van „The Hawaiian Thr 6.30: Prof. Dr. De Hartog: Muziek wereldbeschouwing 7.00: Mod Fransche Kamermuziek onder leiding C. Höweler. Sonate voor viool en cello Moszkowsky en Th. Canivez), Ravel 7.30: Engelsche les 8.00: Omroepo onder leiding van A. v. Raalte. O.a. „Barbier van Sevilla", Rossini en moreske, Dvorak 8.30: „Dolores vine Schuldig of onschuldig.", rad drama door K. M. Ellis 9.15: Omr orkest onder leiding van A. v. Raai Egb. Veen (piano). O.a. Pianoconcert i moll, Mozart en Symphonie C-dur, Dr tersdorff 10.00: Vaz Dias 10.15: Val volg Omroeporkest. O.a Serenade, Mo* kowski 1100: Dansmuziek uit Gaité", Amsterdam. Huizen, 1875 M. Uitsl. KRO-Ui': zending 8.009.15 en 10.00: Gram' foonplaten 11.3012.00: Godsd. Hal' uurtje 12.15—1.45: Concert KRO-7, 2.00: Vrouwenuurtje 3.00: Modeo sus 4.00: Gramofoonpl. 4.25: Cue „De moderne Zakenman" 5.00: KI, Kunstensemble onder leiding van Lus houwer 6.00: Onderwijsfonds B' scheepvaart 6.30: Vervolg concert 7.10: Causerie door Dr. F. de Boer 7.1S; Verbondskwartiertje 8.00: KRO-o.fc onder leiding van Gerritsen. O.a. Esjsua- rhapsodie. Chabrier en Slavische te», Dvorak 8.45: Vaz Dias -9.00KRO- orkest. Fant. „Tosca", Puccini —Ui: Goethe-herdenking. Dr. Rud. Mengs'xr! (voordracht en piano), Else Rykens Schubert-liederen (Op Goethe-tekstenl - 10.30: KRO-orkest. O.a. Fant. „Das L: für den Tsaren", Glinka 11.00—11 Charley Gertyn's Band. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgen ding 10.50: Tijdsein, Berichten —11 Lezing 12.20: Orgelconcert K O'Henry 1.20: Leonardo' Kemp's kest 2.252.50: Gramofoonpl. Concert. H. Arnold (cello) en B. Ct (piano) 4.50: Grosvenor House ork onder leiding van J. Meeus 5.35: K deruur 6.20: Berichten 6.50: Hay'" Klaviertrio's door het West Regional 7.10: Fransche causerie 7.40: Ra<b Militair orkest o. 1. v. B. Walton O'Dont Met medewerking van P. Rossboroc? (piano.) O.a. Ouv. „Don Juan", Mozait- 8.50: Lezing 9.20: Berichten 9* Elsie Randolph in „Merry-Go-Round'- 10.25: Cello-recital door Cedric Sha.? 0.a. Habanera, Ravel 10.55123 Dansmuziek. Roy Fox en zijn Band. Parijs „Radio-Parijs",, 1725 M. en 11.50: Gramofoonp.. 8.05: „Rlgd* to", Verdi (Gramofoonpl. van de Scalri Milaan o. 1. v. Sabajno.) Kalundborg, 1153 M. 11.20—11 Concert uit het Palace-Hotel lw 3.50: Omroeporkest o. 1. v. Gröndahl - 3.504.20: Gramofoonpl. 7.20: LicK Fransche Muziek o. 1. v. Reesen. O.a. E „La Mascotte", Audran 8.10: RajJ tooneel 9.30: Ernst Duis zingt liedji bij de luit 10.10—11.50: Dansmuziek Langenberg, 473 M. 6.257.20 8 10.4011.20: Gramofoonpl. 12.20—I* Werag-orkest o. 1. v. Kühn 4.20—61 Gramofoonpl. 7.208.30: Concerto.; v. Wolf. O.a. uit „Die Meistersinger", Wa ner 8.35: Uit München: Hoor# „Gustav Adolf" van J. Schieder. Re? Graf. Rome, 441 M. 7.35: Gramofoonpl; 8.05: Concert. Orkest v. d. PolitiescM onder leiding van A. Marchesini. O.a. rhapsodie, Liszt en uit „Sizilianische V9 per", Verdi. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.l U- 1.05: Gramofoonpl. 4.20: Concert® der leiding van André 5.50: Graj» foonpl. 7.20: Fragm. uit „Faust", nod 8.35: Gramofoonpl. 338 11.351.05: Gramofoonpl. 4.20: C® eert onder leiding van Meulemans 5» Gramofoonpl. 7.20: Goethe-concert 1. v. Meulemans. Met medewerking den heej: v. Schoeland (bariton en deri mator.): O.a. Ouv. „Egmont", Beethof- en uit „Faust", Gounod. Zeesen, 1635 M. 7.20: „Die schons» deutschen Volkslieder", samenstelling Wirth. Met medewerking van koor, kest en solisten onder leiding van- Prade. 8.35: Zie Langenberg 'f Politiek overzicht en berichten w-JÏ! 11.20: „Die Rittor vom Schlager". Self gercomponisten dirigeeren eigen werk-

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10