Prima Laddervrije Zijden Kousen UIT DE OMSTREKEN. een TWEEDE paai voor HUIVEN PROS 2 PAAR KOOPEN VU PAAR BETALEN TÜIMELTJE EN KRUIMELTJE IN HET KABOUTERLAND, HAARLEMMERMEER. Te Hoofddorp werd weder een hee- renrijwiel ontvreemd en wel ten nadeele van den heer D., die de flets onbeheerd tegen een gebouw had neergezet. Tot klerk ter Griffie van het Kanton gerecht te Hoofddorp werd aangesteid de heer C. W. Visser uit Bloemendaal. De heer Visser werd tevens benoemd tot waarnemend griffier en als zoodanig be- eedigd. Door den zwaren regenval der laatste dagen zijn de landerijen in den Haarlem mermeerpolder op sommige plaatsen in ware modderpoelen herschapen. Door den grooten watertoevoer zal het noodig zijn de watermachines van den polder weder in werking te stellen. HILLEGOM. Aanvul lings-agenda. De agenda voor den gemeenteraad is vermeerderd met 4 punten. De toegevoegde zaken zijn: a. Adres van de bouwvakei beidersbonden om de met ingang van 17 Maart 1.1. vast gestelde loonsverlaging bil de werkver schaffing niet van toepassing te doen zijn voor de bouwvakarbeiders. In verband inet een vroeger reeds afgewezen soortgelijk verzoek, stellen B. en W. voor afwijzend to beschikken. b. Verzoek van den gewezen veldwachter N. Verhaar om wederom in liet genot te worden gesteld van de hem destijds ver leende toelage ten bedrage van f.500. Met meerderheid van stemmen stellen B. en W. voor, ook hierop afwijzend te be schikken. c. Adres van het Bestuur van den R.K. Volksbond met verzoek er bij de Regee- ring op aan te dringen, dat de bouwvak arbeiders in den vervolge als crisis-werk- loozen zuil n worden aangemerkt. Over dit adres zijn B. en W. bevreemd, daar op 1 Maart een zelfde verzoek van den H.B.B. is afgewezen. Het college stelt ook nu afwijzing voor. d. Voorstel tot het verleenen van een crediet ten bedrage van f.3000 voor de meerdere kosten verbonden aan het plaat sen der masten van het electrische tramnet op onderlinge afstanden van 40 meter. Het eerste plan was een afstand van 60 M. Elcctrificatie tram. Hoewel de plannen tot verbetering der straatverlichting langs den Rijksweg voor- loopig zijn uitgesteld, kon de beslissing in zake deze aangelegenheid niet worden aangehouden, aangezien het in do bedoeling ligt van de N.Z.H. om binnen kort met het plaatsen der masten een aanvang te nemen. Op grond hiervan wordt voor gesteld aan voornoemde maatschappij op dracht to geven tot het plaatsen der masten. Waar liet door deze gemeente loopende traject waarlangs de masten van de tram- RECLAME. U behoeft thans geen MINDERWAARDIGE KWALITEITEN meer te koopen. Al onze KOUSEN zijn ZONDER WEEFFOUTEN en met VOLLEDIGE GARANTIE Zegt U dit niets? in alle moderno kleuren, kosten bij ONS thans slechts nn per paar Ct Door onze groote C0MBINATIE- INKQ0PEN zijn verschillende onzer Prima Kwaliteiten wederom IN PRIJS VERLAAGD Als speciale Reclame MORGEN, ZATERDAG en MAANDAG den GEHEELEN DAG. bij aankoop van een paar Koueen d. w, z. HAARL.STR. h. Donkersteeg 2-4-6 MF* Voor Uwe Kinderen een alleraardigste VERRASSING! leiding aan beide zijden van den weg zullen worden geplaatst, ongeveer 3 K.M. lang is, zal f. 3000 noodig zijn. De jaar- lijksche kosten van onderhoud bedragen f 1.60 per lantaarn of in totaal f. 246. KATWIJK AAN ZEE. De rattenvanger zuivert de vuilnisbelt. In opdracht van het Gemeentebestuur wordt door den bekenden rattendooder N. v. d. Oever de vuilnisbelt alhier van de talrijke ratten gezuiverd. Hij gebruikt hier voor een speciaal door hein uitgevonden serum. Onder toezicht van het gemeente- personeel heeft de behandeling plaats. Holen en gaten waar ratten in huizen, worden hem aangewezen. Na behandeling met liet seruin worden de beesten er dood uitgehaald. Op de belt is men met de behaalde resultaten zeer ingenomen. Herstelling aan het voetbalveld van Quick Boys. De Katwijksche voetbalclub „Quick Boys" heeft het initiatief genomen om haar ter reinen aan den Nieuwen Duinweg eens grondig op te knappen. Dit werk is aan verscheidene werkloozen opgedragen. Het slechtste gedeelte van het speelveld wordt van nieuwe graszoden voorzien. Verder worden op dit terrein nog 25 karren met modder uit het Ma'legat uitgestrooid, waar na een wals met een gewicht van 250 K.O. het terrein zal vlak maken. Uit liet nieuwe gehuurde terrein Worden twee greppels dichtgemaakt, zoodat „Qu ck Boys" binnenkort over twee prachtige velden kan beschikken. Ouderavond der Knapenvereenighig en Mondorgelclub. De zaal voor Prot. Belangen beleefde weer een dier gezellige bijeenkomsten, zoo als er in de afgeloopen wintercampagne zoovele geweest zijn. De zaai was nagenoeg geheel bezet met genoodigden, meer. n c l ouders, om het knapenwerk op allerlei terrein in oogcnschouw te nemen. Dc voorzitter van de commissie voor liet Knapenwerk, de heer C. v. d. Rhee, ooende met Ps. 68 10 en gebed. Hij heette in het kort, maar krachtig openings woord allen hartelijk welkom, de ouders, de iongens niet te vergeten, de- leiders van het knapenwerk en de bestuurders der verschillende ver enigingen. Vervolgens werd begonnen met het afwerken van liet uit 17 nummers bestaande programma. Het eerste trad op de mondorgelclub „Con cordia", directeur de lieer D. v. Wouw uit Leiden. Zooals altijd luisterde men met groote aandacht, de muziek werd met land- durig app'aus bekroond. Jac Guijt leverde een opstel uit den „goeden ouden tiid" toen er nog geen spoortreinen en stoom- bocten waren, een reisje over de Zuiderzee van Amsterdam naar de Lemmer. Een jongenskoor zong eenige liederen, waarbii Leen Haasnoot uitstekend op een har monium begeleidde. De onderwijzers v. d. Maaden, Visser en Haasnoot maakten nu verdienstelijke krontjong muziek. Een af wisseling was een pantomime „De tinnen soldaatjes", aankleeding en spel was de moeite waard om te zien. Een inuziek- e.nsemblo, bestaande uit de heeren Wouw, Siderius, Visser, v, tl, Maaden en Haasnoot liet ons eenige mooie muzieknummers hao- ren. Met voor de tweede maal optreden van Concordia en een voordracht van Cor Duiver trad de pauze in. In liet tweede gedeelte werd nogmaals muziek en zang ten beste gegeven. Jac Haasnoot en Jan van Duijn gaven voordrachten. De lieer S. Siderius droeg nog voor een stuk van Augusta de Wit, getiteld: „De Vader". Piet Kuyt las nog een opstel voor. Vol aangename afwisseling werd de avond doorgebracht. De heer C. Bezemer sloot met eenige toepasselijke woorden dezen welgeslaagden ouderavond. Onveilig duinterrcin. Het duinterrein ten Zuiden van de schiet banen zal de volgende week op Dinsdag tot en met Vrijdag van des morgens 9 uur tot des namiddags 3 uur onveilig zijn wegens het houden van schietoefeningen met scherpe patronen. Het terrein is weer veilig, wanneer de roode vlaggen zijn ingehaald. NED. CHRISTENVROUWEN-BOND. Afscheid van de voorzitster Mevrouw Schokking. Da leden van do afd. Katwijk van boven- genoemden bond kwamen In Casa Cara bijeen om afscheid te nemen van haar presidente mevr. Schokking. Allereerst, zong het dameskoortje, toen mevr. Scliokking gearriveerd was: „Ach blijf met Uw genade, enz.". Vervolgens oi e ide mevr. Tom-Spaander- nian met gebed en het lezen van Efeze 5 1—12. Aan de hand van het gelezene hield zij een rede, waarin zij te kennen gaf, lioe ongaarne men mevr. Scliokkinsr ziet vertrekken. Zij wilde aller dankbaar heid toonen door het overhandigen van een aquarel, voorstellende een buurtje in Katwijk aan Zee. alsmede een album niet handteekeningen van alle leden, waarin a'.s schutblad een penteekening van de Oude Kerk. Onder applaus van alle aanwezigen werd mevr. Schokking het eere-voorzittor- schap der afdeeling aangeboden, hetgeen door haar werd aanvaard. Hierna ging men in huishoudelijke ver gadering over. Mej. Holtrust werd in het bestuur welkom geheeten. Als afgevaardig den .naar de te houden algem. vergadering te Utrecht op 25 Mei werden gekozen mevr. Tom en Zuster Zambeok: ook zullen naar die vergadering gaan de dames Schokking, Gesing en Wouda, Gedurende de pauze werden ververschlngen rondgediend en had ter afwisselin gemeenschappelijk gezang plaats. Na de pauze oogstte een voordracht van mevr. Bergman-van Tongeren en mevr. Lodder-v. d. Vijver veel bijval. Het dameskoor zong nog een Zegebede, waarna liet dankgebed werd nitgesproksp, alsmede gemeenschappelijk gezang van Ps. 134 1 volgde. Met een liancldruk nam men hierop van mevr. Schokking afscheid. Door de oolitie werd in de vorige nacht geconstateerd, dat aan de boven leiding van liet electrische tramnet in de Tramstraat kortsluiting was ontstaan. Plot seling kwam een groute vuurstraal te voor schijn: het gevolg was, dat de draad door brandde. Men waarschuwde den chef, des nachts te 4 uur was het net weer hersteld. Door de politie werd aangehouden J. do J. wonende Sluisweg, die nog ge signaleerd stond voor het onderdaan van «en week gevangenisstraf. Hii is voor den Officier van Justitie in Den Haag geleid. NOORDWITK. Gevonden voorwerpen: Een rijwiel- tasch met inhoud, een armbandhorloge, een bril, een gehaakt zakje met Inhoud, een kruiwagen, een radiospoel en een pa- rapluie. Inlichtingen van bovenstaande voorwerpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 12— 1 uur nam. ten polltiebureelc te Noord wij k-Blnnen. Bij den gemeentelijken keurings dienst alhier werden gedurende de maand Maart 1932 ter keuring aangegeven 37 runderen, 1 kalf en 136 varkens. Het aan tal huissslachtingen bedroeg 7 varkens. Ingevoerd werd 1164 K.G. rundvleesch, 170 K.G. kalfsvleesch en 790 Kg. varkens- vleesch. Door de heeren R. en W. werd bij de politie aangifte gedaan van het feit dat koelen van den landbouwer P. in hun bollenland hadden geloopen, waar zij uit den aard der zaak de aldaar staande bloembollen ernstig beschadigd hadden. De politie stelt een onderzoek in. NOORDWIÏK-BINNEN. Ongeval tijdens het voetballen. Tijdens het voetbalspel kwam het 8- jarig zoontje van den heer v. E. alhier te vallen terwijl andere jongens op een zij ner beenen trapten. Met hevige pijn werd de kleine per rijwiel naar huis gebracht. Dr. V. verleende de eerste hulp en consta teerde een beenbreuk en ernstige kneu zingen. Op diens advies werd het ventje per ziekenauto naar het Elisabethsge- sticht te Lelden vervoerd. Geslaagde tooneelavond ten bate van hel Crisis-Comité. Door een U-tal dames en heeren werd gisteravond in Hotel Royal" alhier voor een zeer goed bezette zaal een tooneel avond gegeven ten bate van het Crisis- Comité. De voorzittel' ijer regelingscommissie, de heer W. Wassing heette te ruim 8'/s uur de talrijke aanwezigen met een toepasse lijk woord, hartelijk welkom. Spreker gaf een resumé over de tot standkoming van dezen avond. Avonden als deze gaan ge woonlijk gepaard met groote kosten, doch door den heer C. van Zeist, den regisseur en de heeren W. Bemmelman en J. Koe mans die de muziek verzorgden en zich voot dit doel geheel belangloos beschik baar stelden en den heer H. Alders die zijn tooneelzaal voor repetities en tooneel avond gratis aanbood is het dc commissie gelukt dezen avond te kunnen organises ren. De heer C. v. Zeist had spoedig de spelers voor dit doel bijeen. Ook werd ae commissie in de gelegenheid gesteld een tombola te houden waarvoor tusschen de verschillende tafereelen door, door eenige jongedames loten werden verkocht. Na den aanwezigen een gezelligen avond te hebben toegewenscht werd opgevoerd ,,'n zomerzotheid", blijspel ln 8 tafereelen naar den bekenden roman van Cissy van Marxvelt. wy mogen zeggen dat dit blijspel er bil hel publiek groot succes had. Er ls on- daarlïjk gelachen om1'de komische too- neeltjes die telkens voorkwamen. Wat was Gerrit Jan. als Jonkheer Padt van Heycn- daal een uitstekend type. Gezien de zeer korte voorbereiding en het niet gemak kelijk blijspel was deze uitvoering een prestatie te noemen, allen vervulden hun rollen onberispelijk Ook de grime was uitstekend verzorgd door den heer Ant. G van Leeuwen Jr. te Lelden. De heer C. van Zeist heeft eer van zijn werd ge had! Een extra woord van dank voor hem was zeer zeker op zijn plaats en ten zeer ste verdiend Aan het eind van den avond dankte de voorzitter allen die hadden medegewerkt om dezen avond te doen slagen. Hierna had de tombola plaats ter wijl een gezellig bal dezen tooneelavond besloot. Het was zeer laat toen de aan wezigen voldaan huiswaarts keerden. Naar wij vernamen zal de opbrengst der tombola pl.m. f. 60.— bedragen en wor- cien de baten van den tooneelavond ge taxeerd op ruim f. 100.Een prachtig resultaat! NOORD WIJKERHOUT. Winkeliers vergai! (ring. Alhier iiaii in café „Centraal" een voor- loopige samenkomst plaats van winkeliers en neringdoenden uit deze gemeente. Het doel is, een einde te maken uan het koopen op crediet, dat hier zulke enorme metingen heeft aangenomen. Bij contante betaling kunnen de winkeliers vonrdeeligcr verkoopen. Bcslqten werd voorloopig geen grooter crediet te verleenen dan vijf gulden, terwijl heelemaal niet geleverd zal worden aan degenen, die bii andere winkeliers een schuld hebben. Spoedig zal een groote vergadering belegd worden, waarop af doende definitieve maatregelen genomen zullen worden. RECLAME. OEGSTGEEST. Een „markt" ten bate van het Plaatselijk Crisis-Comité. Men is voornemens hier twee maal per- week een markt te houden ten bate van het plaatselijk Crisisfonds. Op deze markt zullen verkocht worden kleinere voorwer pen als: ornamenten, bloemvazen, snuis terijen, handwerken, boeken, platen, post zegels. puzzles, kortom van allerlei van dien aard, wat men zal willen afstaan aan de marktcommissle. Een ieder heeft zulke artikelen, die ge mist kunnen worden, ja, die men zelfs wel graag wil weg doen, en die toch voor anderen wel weer van waarde kunnen zijn! Nu met de schoonmaak de kasten leegkomen is 't een mooie gelegenheid er zich van te ontdoen. Wie wat te missen Ijeeft, wordt vrien delijk verzocht, daarvan te doen blijken door toezending van een naamkaartje aan den heer Goossen, Emmalaan 61, of den heer van de Velde Koninginnelaan 9 al hier. Als het plan doorgaat, hetgeen zal afhangen van eventueel voldoende be langstelling, zullen dc voorwerpen eerst daags worden afgehaald. Auto in de sloot. Gisterenmiddag reed de heer L. K., woende te Den Haag. met een auto achter het Groene Kerkje in de tramrails en trachtte met vol gas er uit te ritden, het geen tot gevolg had. dat de auto aan de overzijde van den weg met volle vaart in de sloot terecht kwam en in de bagger wegzakte. De heer K. alsmede een pas sagier kwamen er met een lichte verwon ding af. Dc auto is met een kraanwagen uit de sloot gehaald en naar een garage vervoerd. B. en W hebben den oudsten wethouder dezer gemeenten, den heer H. W. Rüben- kamp wegens vertrek, naar het buitenland i Italië i met ingang van 11 April a.s. een verlof toegestaan van één maand. Vanwege den rijkswaterstaat is gis teren te den Haag aanbesteed het maken van een brug over het Oegstgeesterka- naal in den Rijksweg no. 4 (Amsterdam Sassenheim—Haagsche Schouw—Graven- hagel onder deze gemeente. Laagste in schrijver was de fa. Linzel en van Dijken, te Stadskanaal voor f. 59.723. RIINSBURG. Jaarvergadering „Rijnsburgsche Boys." De voetbalvereeniging „Rijnsburgsche Boys" hield haar jaarvergadering in het lokaal „Centraal" van den heer J. J. Verbree alhier Na opening van de ver gadering door den voorzitter, den heer J. Ouwersloot, die allen hartelijk welkt heette, kreeg de heer N. Ouwersloot gc| genheid, als secretaris-penningmee: verslag uit te brengen. Uit het fin tleel overzicht bleek, dat de uitgaven o| het afgeloopen Jaar bedroegen f. 1481T en de ontvangsten f. 1676.01, zoodat b batig saldo bedraagt f. 191.07, hetgej zeker een gunstig resultaat is. In jaarverslag memoreerde spr. verschilled gebeurtenissen, o.a. het overlijden van a bestuurslid C. Hogewoning, die wel dm vergeten zal worden en wiens plaats zetl niet licht door een ander zal kuni! worden ingenomen. De verschillende pre taties der elftallen nagaande, kon m| over 't algemeen wel tevreden zyn. Nadat de voorzitter spr. dank gebracï had voor zijn verslag, bracht de heer Jis v. d. Vijver namens de kascommissie vel slag uit, waarbij hij verklaarde, dat boeken in orde bevonden waren. Nadat o de kascommissie door den voorzitter da: was gebracht, ging men over tot het I zen van een nieuwen voorzitter, in plaats van den heer J. Ouwersloot, i wegens drukke werkzaamheden zijn fur tie meende te moeten neerleggen. 1 slotte werd gekozen de heer C. Heemska Den aftredenden voorzitter werd door fj secretaris namens de vereeniging ha| lijk dank gezegd voor de diensten als i danig l;"wezen. Met algemeene stemd werd hij daarna in de vacature van f heer C. Hogewoning benoemd. De aftredende bestuursleden, de hee.j N. Ouwersloot en J. van Iterson. weri met algemeene stemmen herkozen. Vervolgens werd overgegaan tot het t menstellen van een nieuwe elftallen-co: missie. Aangenomen werd het voorS van den heer C. Heemskerk dienai gaande. Hierna volgden enkele bestuffl mededeellngen en de rondvraag, waara door enkele leden gebruik werd gemaal Niets meer aan de orde zijnde, werd C zeer geanimeerde vergadering door voorzitter gesloten. Dc Tuinbouw. Het gaat op veilinggebied naar einde. Dat is vooral aan de aanvoer te merken. Het voornaamste product J thans de breckpeen, die trouwens goede prijzen opbrengt, van f. 0.95 f. 1 20 per kist van 220 Kg. Ook voor is nog goede vraag met beste prijzen f. 11.80 tot f. 12.30 per 100 K.G.. ctocMj aanvoer van dit product is gering, heel enkele tuinder, ts het die van de Bei uienprijzen profiteert. Roode kool ln eerl kwaliteit komt niet meer voor. wat lste soort is gaat voor f. 3.90 tot 1. 6- per 100 Idem is het met gele kool, van f. 2 10 tot f. 3.20 opbrengt. Boert' kool gaat iets vlugger voor -f. 0.90 1 f. 1.30 per 100. 47. „Dat zal me wat worden" zei Kruimeltje. Voor het eerst zoolang ik leef moeten we die bloemen vastbinden als er storm komt. Ik ben benieuwd hoe dat zal gaan. We moeten eerst touw en een hamer gaan halen, zei Tuimeltje en toen ze dat gedaan hadden, gingen ze vlug naar de open velden, die er het hardst aan toe zouden zijn. Daar stonden paardebloemen onbeschermd, overge leverd aan storm en regen. 48. Op het veld waren al een heele boel andere kabou ters aan het werk. Er werden touwen aan de bloem stengels vastgemaakt en vervolgens aan den grond vast- geslagen. Dan zou de wind ze niet kunnen uitrukken. De paardebloem bedankte de kaboutertjes voor hun huln en hield een gezellig praatje met hen en zoo eineen dc stormmannetüs van de eene bloem naar de andere, tot heel het veld vastgebonden stond. 2-2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6