ROOS Herinneringen van een Oud-Commissaris van Politie. Alle Drukwerken fa-UAN BRUSSEL JAN OE NIE ZONEN sassenheim. RECHTZAKEN. FAILLISSEMENTEN. ilillllliilllilllMilIllflllllillllli ZIT-SLAAPKAMER KOKSLEERLING Loop der bevolking. Ir -tiucl A Noort, Zandslootkade 3, J„U Hamstede: J van Eenwen en gezin, 2 van Msse E. v. d. Berg, nïfnnBstraat van Voorhout: J. Kunst en Pel'ge.Mcnneweg 73 van den Helder t upfciuiis Rijksstraatweg 35, van Arn- Hnr Met 31- F- Konlngs, Hoofdstraat 167. ■Vertrokken' A Scll0° 011 ?ezin' van K'ncwef73, naar Texel: Mej. J, v. d. Hoofdstra.it 224, naar Oecstgeest; /jfy^Balk van Hoofdstraat 130, "naar inhei, aan den Rijn: Mej. P. H. v. d. Kbaak van Rustliofflaan 20, naar Lisse: X .j v d Heiden, van Hoofdstraat 345, «Fir Voorburg: J. de Ruiter en echtgen.. van Hoofdstraat 273, naar Wieringen, N. 4 Huiig, van Hoofdstraat 354, naar AÏ,i>a Paulowna. Burgerlijke Stand, z. van Bader-, luie toren Jacobus Johannes Jozef, j E Elkliuizen en C. O. tnlonélte Jacoba, dr. van P. Roelandse J, j M. Hoogervorst. Ondertrouwd- Johannes Kruik en Jannigje ucv Petrus Jacobus Zuidhoek en Jacoba Acnes Maria Noordermeer; Cornells Her- mruius van Kuijeren en Cornelia Bernardina cohuivd J. A. Zomer en C. L Moerkens. VALKENBURG. •keren jubileum van den lieer Haantjes. (jislermorgen had in de Chr. school door nJeren en personeel, waarbii ook enkele tuursleden, een intieme huldiging plaats n hei hoofd der school, den heer H. aantjes. Op 1 April was het n.l. vijf twintig jaar geleden dat de heer Haan- es in functie trad als hoofd van de Chr. -hooi te Ytens in Friesland. Ruim 18 ar is lui aldaar hoofd geweest en heeft er met veel vrucht gearbeid. Met ingang' n 1 Juli 1925 werd liliij benoemd tot ofd te Valkenburg van dc toen geopende nr. School. Personeel en kinderen meenden ■it feit niet geheel onopgemerkt tc moeten laten voorbijgaan, al was de juiste datum ai gepasseerd. Om half elf werden "ie leerlingen in een der lokalen ver meld en hoeft de oudste onderwijzer, t lieer J. v. d. Zwart, den jubilaris toe sproken. Hij schetste den beer Haantjes s een verdienstelijk paedagoog, maar ook 'k menscli en roemde de voortreffelijke iding der school. Hii dankte hem namens Jet personeel voor de aangename ver- ouding, waardoor allen zich gevoelen als den van een huisgezin, waar liefde, cogachting en onderlinge waardcering de roudtoon zijn van den omgang in een Addend opzien tol den Vader van ons 'lier Leiensbron. Hii feliciteerde de familie Haantjes har- elijk met dit jubileum en hoopte van arte, dat God den jubilaris nog vele aren krachten moge schenken voor ziin ooie taak. Ais blijk van waardeering bood ,i den jubilaris namens de kinderen, per- -neel cn oud-personeel een fraaie eiken- oulen boekenkast aan als aandenken aan if feit. De lieer Haantjes dankte allen hartelijk mr deze hulde, die een volkomen ver assing voor hem was. Madat de kinderen getracteerd waren, loot de heer van der Zwart mei dank- ebed. de bijeenkomst. VOORSCHOTEN. TENTOONSTELLING DEK AMBACHTSTEEKENSCHOOL. VOORHOUT. Tooneel-uitvoering „Ons Genoegen". De R.-K. tooneelver ..Ons Genoegen Ihler voerde gisteravond liet tooneelstuk In de Branding" op. met het doel de even- ueele baten geheel af te dragen aan het iaatselijk comité ter verzorging van de ■erkloozen. Ondanks het zeer slechte weer was de ooie tooneelzaal van het nieuwe Patro- aatsgebouw voor driekwart gevuld. Aanwezig waren o.a. de burgemeester, e wethouder en de secretaris onzer ge ënte. de pastoor en het hoofd der Chr. Jhcol De leider van de tooneelvereenl- ,nS. de heer F. M. Angevaere, heette in li vlotte en geestige inleiding alle aan- sh;en hartelijk welkom: in het bijzonder '8 autoriteiten. Hij zette uiteen, welke «ten aan een tooneeluitvoering als deze tjwmden zijn. P8 Bitvoering slaagde uitstekend! De neelspelers. alle leden van den R.-K. olksbond. hadden geen geringe taak op uti schouders genomen. Zij hebben deze outer-flink aangepakt en tot een goed inde gebracht. waarvoor zij allen hulde verdienen. De bur gmeester, de heer Bulten, dankte ce Vereniging voor het genomen initia- iiel om haar deel bij te dragen in den strijd w|en de gevolgen clc-r werkloosheid. ten collecte, in de pauze gehouden ten oate van het Werkloozen-comité. bncht 21.70 op. JJej. M. en de heer Th. van der Hulst aortten de pauze's met vroolijke muziek! Bezichtiging der werkstukken. Citrciking diploma's. Alweer is eet, wintercursus Bouwkundig en Handteekenen van de Ambachtsteekon- school. te dezer plaatse beëindigd Gisteravond waren bestuur, leeraren, leerlingen en vele belangstellenden bijeen in de lokalen van de voormalige openbare school in de Schoolstraat om de teekenin- gen en werkstukken, door de leerlingen in dezen winter vervaardigd, te bezichtigen Op tafels gespreid en verdeeld over vak ken aan de muren was weer op duidelijke wijze te zien. dat in onze kleine gemeente, voor jongens een pracht gelegenheid be staat om. dank zij den steun van verschil lende ingezetenen het rijk. de gemeente en bekwame leeraren, goed onderricht in tee kenen te krijgen en hoe een grondslag ge vormd kan -worden, waarop men in latere jaren kan voorbouwen in navolging van reeds vele ouderen die dank zij het teeken- onderwijs. ook aan deze teekensehool, een flinke positie in de maatschappij hebben verkregen. Omstreeks 8 uur was ook burgemeester E. Vernède te midden der belangstellenden en werd onder leiding van den heer Scheer, leeraar bouwk. teekenen een rondgang ge maakt langs de teekeningen. Het werk werd verklaard vanaf de een voudige lijnteekening tot aan het plan van woonhuis, met complete detailteekeningeir. Hierna nam de heer De Water. leeraar handteekenen. de rondgang over en deze gaf eveneens een uiteenzetting van de ver schillende leerjaren. In deze afdeeling was een bijzondere ruimte gevuld met mooie stillevens, studies en modelleerwerk. Nadat ook het schriftelijk werk van de leerlingen was bezichtigd en de heer G. C. Verrips. leeraar, hierover inlichtingen had verstrekt, sprak de heer Scheer de leerlin gen toe. Het speet spr. dat hii moest meedeelen dat dit jaar alleen prijzen zouden worden uitgereikt aan leerlingen die thuis een werkstuk hadden gemaakt-, In het bijzonder vestigde de neer Scheer er de aandacht op dat juist in de slechtste tijden, zij de beste kansen van slagen heb ben die hun beste krachten inspannen iets te prestoeren. Spr. hoopte ten slotte dat de jongens de school trouw zouden blijven en in de a.s «-intercursus zouden terug komen en hun best doen zooals in de af- geloopen cursus. Ten slotte heeft burgemeester E. Ver nède de leeraren Scheer, De Water en Ver rips dank gebracht voor hun wijze van on derwijs aan de leerlingen. Het deed spr. leed dat dezen winter min der leerlingen op de school waren geweest maar met nadruk zetde hij tot de leerlin gen dat zij den moed niet moesten laten zakken, want na regen komt zonneschijn. Hij hoopte ook dat zij de volgende jaren met dezelfde lust de lessen zouden volgen en de toekomst niet zoo duister zou zijn. Aan den leerling Gijsbertus Lamboo werd een getuigschrift uitgereikt omdat hi.i met goed gevolg de lessen heeft gevolgd en aan de leerlingen W. van Mulligen. J. Hakker en L. Wassenaar, die een trap of een gedeelte kozijn op verkleinde schaal hadden gemaakt, een prijs, bestaande uit een boekwerk, overhandigd door burge meester E. Vernède en met deze onder scheiding gelukgcwenscht. Ook hedenavond zi.in de teekeningen nog te bezichtigen Successen der Burgerwacht. Weer heeft de Voorschotenschc Schiet- vereeniging zeer fraaie successen te boeken gehad. Zoo behaalden haar vijftallen op de Haarlemsche competitie, waaraan 53 vijftallen deelnomen, twee prijzen. Het eerste vijftal wist beslag te leggen op der. eersten prijs in de 1ste afdeeling. Het tweede vijftal won den 3den prijs in de derde afdeeling. De heer G. J. Yperlaan kreeg tevens een extra-prijs als hoogste korpsschutter. ZEVENHOVEN. Alhier gaf de Jongens-congregatie in het R. K. Bondsgebouw een uitvoering Het programma werd schitterend uitge voerd De pastoor opende het samenzijn. Alle stukken werden met applaus beantwoord en menig stuk wekte dc lachlust op - Door den Raad dezer gemeente is* een toeslag van de helft der contributie tot een maximum van 30 cents per per soon en per week geschonken voor steun aan de werkloozen. Hiermede is een bedrag van f G.30 oer week gemoeid. ZOETERWOUDE. Arbeidsbemiddeling. Gedurende de maand Maart j.l. werden bij liet coirespondentschap der arbeids- bemidaeling 219 aanvragen van werkzoe kenden ingeschreven. Door den eorre5.[Kii- dent kon nan 114 aanvragen worden vol daan: en hadden 112 plaatsingen bi| de werkverschaffing en 2 bij particulieren Dlaats. Op het einde der maand stonden nog 63 personen als werkzoekend inge schreven. Het plaatselijk Crisis-comité. Door het plaatselijk crisis-comité i s wederom aan een twintigtal personen uit- keering verstrekt Aangezien de middelen van hef comité zeer st?rk verminderen en nog dagelijks nieuwe aanvragen om steun binnenkomen zijn nieuwe giften zeer wel-, kom. Ook aan kleeren. beddegoed, schoeisel enz. is gebrek. Wellicht dat in dezen schoonmaaktijd nog een en ander op ^.tc ruimen valt. hetgeen in sommige huis-, gezinnen nog goed gebruikt kan worden. Men geve dan kennis aan den secretaris van het comité, waarvan liet adres is Raadhuis, Dorp of aan den penningmeester, den heer J de Graaf. Hoogc Rijndijk F. 184. A.s. Zaterdag is op het dorp alhier in een lokaal der openbare lagere school wederom gelegenheid tot kostelooze in enting en her-inenting tegen de pokken. Belanghebbenden dienen zich om 9 uur v.m. aan te melden. Ter gemeente-secretarie zijn inlichtin gen te bekomen omtrent een gevonden zwart gelakt heerenrijwiel. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De overweg aan den Rijnsburgerweg. Gistermiddag stond voor den lean ton rechter een 19-javige dame terecht, die op 15 Maart j.l. aan den Rijnsburgerweg den overweg nog wilde passeeren, terwijl de spoorwegboomen in dalende richting wa ren. Zij wist niet dat dit een strafbaar feit was, daar het dikwijls voorkomt, dat als de spoorwegboomen dalende zijn, de voet gangers hard loopen. om den overweg nog te passeeren. De kantonrechter wees haar er op. dat wanneer de spoorwegboomen dalende zijn al het verkeer stop staat. Het O.M. eischte daarop f. 2 boete of 1 dag. De kantonrechter veroordeelde haar overeenkomstig dien eisch. EEN HALF MILLIOEN VERDUISTERD. Opnieuw fwec jaar geëischt met aftrek van preventief. Voor liet Haagsche Gerechtshof had zich in hooger beroep te verantwoorden de 39- jarige assuradeur J. F. v. B. v. d. B„ ex- mede-firmant van de firma K. en Co. te Rotterdam, die wegens verduistering van bijna 4'/, ton ten nadeele van zijn firma en wegens valschheid in geschrifte, door de Rotterdamsche rechtbank was veroor deeld tot twee jaren gevangenisstraf met aftrek van dc preventieve hechtenis. Het hooger beroep was namens verdachte aan- geteekend door zijn verdediger, mr. J. A. L. M. Loeff, te Rotterdam. Enkele getuigen, door de verdediging opgeroepen, verklaarden, dat verdachte eenlge valsche boekingen met met hei oog merk om ze als echt te gebruiken, zou heb ben verricht, doch omdat hii als vennoot geld had opgenomen, waarvan hij de reden niet voor zijn boekhouder had willen weten. De procureur-generaal, mr. J. A. de Vis ser. constateerde, dat verdachte het hem ten-laste-gelegde. behalve de valschheid in geschrifte, heeft bekend. Als mede-fir mant van de firma K. en Co. genoot ver dachte een salaris van f. 1000 per maand, plus tantièmes, tot een totaal inkomen van f. 30.000, volgens verdachte's eigen verkla ring. Echter reeds in 1923 had hij bij de firma een schuld van f. J00.000. Hij is tpen te onzaliger ure gaan speculeeren in graan enz. en heeft om deze speculaties, die mis lukten. te financieren. 4'/s ton uit de kas genomen, niet door boekingen, doch daad werkelijk, en toen heeft hij zijn boekhouder opgedragen, valsche boekingen te verrich ten. Naar spr.'s meening staan de ver duisteringen vast en is het vonnis juist ge wezen. Verdachte was volledig bevoegd om over het vermogen der firma te beschikken, evenals zijn mede-vennooten. doch alleen ten bate van de vennootschap en niet, zoo als hier is geschied, tc eigen bate. Het mis drijf van voortgezette verduistering en dat van valschheid in geschrifte, meermalen gepleegd, achtte spr. terecht bewezen. Bij de strafmaat van twee jaren met aftrek van de preventieve hechtenis is reeds met de omstandigheden rekening gehouden. Het Inkomen van 30 mille per jaar stelde hem in staat ruim en goed en zelfs met een zekere luxe te leven, zonder zich aan de kas te vergrijpen Dat hij uit Rotter dam weg wilde, was begrijpelijk, maar een verontschuldiging om 4'/. ton uit de kas te nemen was er niet. Spr requireerde bevestiging van liet vonnis der rechtbank. Mr. Loeff meende dat verdachte ten aan zien van de valschheid in geschrifte be hoorde to worden vrijgesproken daar ver dachte niet het oogmerk heeft gehad om de boekingen, die vevyalscht waren, als echt te gebruiken. Arrest 20 April a.s. Uitgesproken- F Gljselaar, bloembollcnhandelaar. Hil- legom, Weerensteinstraat 65. Rechter commissaris. mr. F, Th. Raedt: curator mr. F. J. D. Theyse. Haarlem. Opgeheven, wegens gebrek aan actief. P. Straathof. Hillegom. XXIV. DE INBREKER, DIE UITBRAK. Voor 't loket van een onzer bankinstel lingen verscheen een heer met een chèque ten bedrage van vijftig duizend gulden. Dat is een heel bedrag, zal men zeggen, maar een halve, ton imponeert de lui aan die groote banken, waar dagelijks millloe- nen omgaan, volstrekt niet en er wordt niet meer aandacht aan geschonken dan aan een wissel van duizend gulden. Er wordt gekeken of de rekening het bedrag toelaat, of de handteekemng in orde is en, als de kassier fiat krijgt, betaalt hij de vijftig mille uit, zonder bizonder notitie van den aanbieder te nemen, vooral als deze een doodgewone mijnheer is Was het een aardige jongedame, ja misschien rustte het kassieriijk oog even langer op de cliënte, vooropgesteld, dat de kassier niet zoo'n verdorde administrateur is. dat hij ongevoelig is voor vrouwelijk schoon, wat ook voorkomt. Dit geval kan hier buiten beschouwing blijven, aangezien de aanbieder, als ge zegd, een doodgewone mijnheer was, die rustig zijn beurt, afwachtte en die kalm zijn vijftig biljetten van duizend gulden opstreek, toen de machtiging tot betalen werd gegeven. Maar den volgenden dag of een paar dagen later, dat weet ik niet zoo precies meer. bleek, dat het allesbehalve in orde was met die cheque, want die had niet be taald mogen worden en zoodoende zat de bank er in voor een halve ton en ik werd ter hulp geroepen om die zoo mogelijk weer op te visschen. Ik wil me niet in technische bijzonder heden verdiepen, maar alleen vermelden, dat het mij na bespreking met de directie duidelijk was. dat de slag nooit had kun nen gelukken, indien niet een bankbe diende in het spel was betrokken, maar het was niet vast te stellen, wie dat. kon zijn, want de personen, die het betaalstuk hadden behandeld, waren correct geweest. Toch leed het geen twijfel of er zat iemand van het personeel tusschen en zoo om en nabij kon ook wel nagegaan wor den, aan welke afdeeling dat heerschap moest zitten. Ik ondervroeg ieder, die ook maar eenigszins in aanmerking kon ko men, doch allen waren even onbevangen, wat niet wegnam, dat ik er toch wel een paar bizonder goed bekeek Van den persoon, die het gold had ont vangen, kwam ik al heel weinig te weten: niemand had speciaal op hem gelet en het was zeer de vraag, of hij eventueel her kend kon worden, terwijl van het betaal stuk, anders dikwijls van groot belang, in dit speciale geval, ik alleen wat aan de liandteekening had en die was natuur lijk valsch. Hoe moesten we daar licht in krijgen? Het eenige punt van houvast was eigen lijk, dat er zeer waarschijnlijk een bank bediende tusschen zat. maar dat zeer waarschijnlijk beteekent, dat het houvast niet al te stevig was. want. tenslptte be stond nog de mogelijkheid, dat er geen bediende in betrokken was, maar als je die mogelijkheid aannam, werd het zoo'n fan tastische boei. dat ik daar maar niet ver der op inging: in detectieveverhalen mag je allerwonderlijkste dingen beleven, in de praktijk blijf je maar liever bij liet eenvoudige. Mijn punt van uitgang alzoo bepaald hebbende, redeneerde ik dat de handlan ger van den bediende in allen gevalle een brutale schobbejak was en voorts, dat de betrokken bediende zijn medewerking niet toegezegd zou hebben, als hii er ook niet beter van werd. zoodat hij ongetwijfeld in contact met den ander zou blijven cn wellicht, van 't geld goeden sier tc maken. En waar wordt anders goede sier gemaakt dan in de buurt van het Rembrandtplein met de tallooze café's. die de verleidelijke namen dragen- ..Chez Louise" en derge lijke. Ik nam de houdster van een dier inrich tingen. die ik vertrouwen kon. in den arm figuurlijk gesproken natuurlijk en zij beloofde mij haar oogen en ooren goed den kost te geven. En dat deed zij met succes, want tij wist mij na eenige dagen reeds te vertellen dat eenige jon gens van de vlakte bizonder goed in hun geld zaten en ze had er op hooren zin spelen. dat door hen een flinke slag was geslagen. Een paar dagen later vertelde zij een bizonderheid. die me buitengewoon inte resseerde. ..Blceke Willem een der door haar bedoelde jongens van de vlakte, scheen nog al bevriend te zijn met een vreempje. een jongen snuiter, dien zij van vroeger niet kende. Ik stelde van dat oogenblifc af een groot belang in dat vreempje en mijn recher cheurs posteerden zich in de woning van de juffrouw, vechtend op het sein dat zij geven zou. als het vreempje weer kwam. En op een goeden avond kwam die en de rechercheurs hadden gelegenheid hem te observeeren. waarbij zij tot de verrassende ontdekking kwamen dat hij een der bank bedienden was, aan wie ik mijn speciale aandacht had geschonken en die ik na tuurlijk door al mijn rechercheurs onge merkt goed had laten bekijken. De zaak is hiermee eigenlijk alweer af; een bankbediende, die dik bevriend is met inbrekers, die weten waar hij bediende is en die van zijn salaris niet dagelijks op het Rembrandtplein kan fuiven, zit er natuurlijk tusschen. als zijn bank wordt, bestolen op de wijze, als hier gebeurd was en ik kon vaststellen, dat. als er fraude was gepleegd, in dit geval die bediende vooral in aanmerking kwam, zoodat ik niet aarzelde den jongen aan te houden, vooral toen mij bleek, dat Bleeke Willem, die voorheen voor geen cent goed was. een autobedrijf met een stuk of wat aftand- sche wagentjes had overgenomen. De jongen viel al gauw door de rnar.d en vertelde mij. dat er behalve den Blceke en hem. nog drie personen in betrokken waren, van wie zekere Piet de bollebof «as, want die had het geld geïnd; de an deren, ja, die wisten er van en deelden daarom mee; ook hadden ze Piet met een auto afgehaald om het geld in veiligheid te brengen. Piel werd dus ook opgehaald, maar Piet was een oude rot, een beroeps inbreker. die bekende niet en bij hem vond je geen cent. Maar hij werd zoo half cn half herkend aan de bank en zoo doende zette ik Piet in de cel. Ik kan niet zeggen, dat ik aangenaam getroffen werd door de mededeeling, die ir.e, toen ik nog thuis was. op een morgen telefonisch werd gedaan: „Piet is uitge broken!" Dat. was wat moois! Ik overtuigde me gauw van den toestand en zag, dat het Piet gelukt was een paar ijzers uit een luchtraampje in zijn cel te breken, waarna hij door de opening was gekropen die een paar meter boven den vloer lag. Maar toen kwam hij in een af gesloten ruimte, die door een gangetje met de agentenwachtkamer in verbinding stond. Die ruimte had een raam. uitziende in de steeg naast het bureau, maar ook daar waren stevige trahes voor. Geen nood; Piet wist er een paar uit te peuteren en kwam zoo in de vrije lucht. Maar dat had hij niet zonder gereed schap kunnen doen en hij was toch ter dege gefouilleerd. Van dit raadsel vond ik ook de oplossing. Ik had in de agenten wachtkamer een kamertje laten maken, waar de arrestanten overdag mochten ver blijven en soms ook 's nachts. Dit kamertje was grootendeels van glas en had een raam van geribd glas in de steeg. Wat was gebeurd? Een handlanger had een klein gaatje in dat glas gemaakt en toen Piet in het kamertje was, hem door dat gaatje een paai- instrumenten toegestoken. Piet zou 's nachts in het kamertje blijven, maar hij vroeg aan den brigadier of hij niet in de cel mocht slapen, want hij had zoo'n last, van het geroezemoes in de wachtkamer, terwijl hij zich niet heel lek ker gevoelde. De brigadier, die ook niet van de slim- sten was. had het verzoek toegestaan en Piet, die uit zijn verblijf goed gezien had. dat de agenten 's nachts zich niet druk maakten met, het controleeren van de cellen, schoon dit later ten stelligste door de agenten werd ontkend, had zijn plan netje gemaakt; van huis uit was hij'tim merman. dus het losmaken van de stangen was voor hem niet zoo heel bezwaarlijk. Niettemin was 'teen brutaal stukje, dat bewees, dat wij met al onze slimheid er ook wel eens tusschen genomen kunnen worden. Maar Piet is niet op vrije voeten ge bleven; ik kwam later van een zijner vriendinnen te weten, dat hij in Den Haag zat en daar knipten de rechercheurs hem op straat. Gelukkig sprongen ze hem onverhoeds op het lijf. want hij liep met een geladen revolver in den zak; een on gevaarlijk heer was hij dus ook al niet. Piet zei later tegen me. dat hij toch maai- blij was ingerekend te zijn. want overal, waar hij zich bij zijn vrienden had vervoegd, hadden ze chantage op hem gepleegd, op deze manier: ..Jonge. Piet, ik heb gehoord, dat je bent uitgebroken aan de Hal (zoo werd bureau St. Pietershal genoemd): je hadt een mooie Ia-aak gedaan zeg! Je begrijpt dat wij je niet verkienen". Even later: „Piet. kun je me niet helpen aan een paar kna ken; ik ben gedallest." Piet begreep; gaf de knaken: gaf zooveel knaken, dat hij niets over hield. Trouwens van de heele vijftig duizend gulden was een bedroefd beetje meer over. TL. Steunt,'bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw tand En bestrijdt gij de werkloosheid. legen lage prij'zen Huwelijksbrieven 'n de nieuwste modellen, bestekken Dissertaties m'loftsdrukwerk, enz. Haari.straat 222. Leiden. '•raehe Zalm 1.1.25 per pond VerJh01 V'af 15 ct- P- P°nd v'sch - Zoutevisch IJbokS en Ba*PaHng. 'n? - Garnalen - enz J- VAN WIJK ■,antos»nstee? 54 Te| 1G9 9927a Gascomforen vanaf f. 1.65 Rolschuiers vanaf f. 7.50 Gasfornuizen vanaf f. 69.00 Wringers Emmers extra iw f. 0.44 Teilen Waseh kitten Aschem mers ZWARE KWALITEIT ZEER LAGE PRIJZEN 7306 1 «asovens Gas! a fel? Mout waren Prima. Ylum Fluitketel TOL otr Waschmachine met 5 i. garantie vanaf 9.50 Wririgerstandfiard f. 3.00 vanaf 70 cents HET HAAKDE.M1TIS f. 90.00 KORT RAPENBURG 10 TELEFOON 25 OPGF.RICHÏ 1894 HEERENGRACHT 112 TELEFOON 1549 Gevraagd door Heer Of ZIT- EN SLAAPKAMER tegen 15 April of 1 Mei. Brieven Bur van dit Blad onder No. 9889a. ZATERDAG Bij aankoop van 1 flesch Slaolie of 1 flesch Limonade, of 1 pond Cacao Haroem of 2 pond Koffie vanaf 70 cent p. pond, of 1 pond Thee vanaf f. 1.40, een prima stalen Tafelmes, winkelprijs f. 1.25 Cadeau! Wij zullen U de ge legenheid geven, in 3 weken Uw stel v. 12 messen, waarde f. 15.— geheel gratis In Uw bezit te hebben. 7304 5 °ln Cassa en 25 °'p aandeel. Waar Nieuwe Rijn Ir. Hartesteeg. Geversstraat 81, Qegstgeest. Café-Rest. vraagt voor „ZOMERZORG" direct 7316 bekend m. de banketbakkerij. Voor arm en rijk cn jong of oud, gepoetst met „Sl-SO" glanst Uw koper als goud. Probeer ze eens bij: 7292 N. H. HEMMES, Leveudaal 120 Haarlemmerstraat 58 Telefoon 420 Filiaal Hoogewoerd 32 - Telefoon 840 VOOR OE EE AC II: GESNEDEN MAKREEL fi. 0.25 per ons BOKKINGfi. 0.15 per ens PALINGfl. 0 65 per ons Gerookte Holl. en Amerik. Zalm Gerookte Elft. Scliotsche Haring. r?,- Versche Garnalen. 3—2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7