I l Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. KUNST EN LETTEREN. DE EERSTE MOOIE DAGEN MASSA-ARRESTATIES TE CHEMNITZ. Gisteren heeft de politie te Chemnitz onverwacht een inval gedaan in het lokaal van de gemeentelijke voedselvoorziening In het lokaal verzamelden zich namelijk in den laatsten tijd elementen die de werke- loozen die hun ultkeeringen hadden ge haald op de Karl MarxDlatz. trachtten over te halen om mee te doen aan hazard spel. De politie arresteerde een honderdtal personen, die met groote auto's naar het politiepresidium werden overgebracht. GROOTE VERDUISTERINGEN DOOR PARIJSCHE BANKIERS. De Parijsche bankier Max Amerongen, die gearresteerd is. heeft verduisteringen gepleegd, welke oorspronkelijk op 800000 frcs. geschat werden, maar die nu veel grooter blijken te zijn. Bovengenoemd be drag wordt klaarblijkelijk alleen door de niet betaalde belastingen gevormd, terwijl het heele passief 12 millioen frcs. zou be dragen. Amerongen heeft in de laatste jaren herhaaldelijk in koloniale fondsen gespeculeerd. Verder is de bankier Robert gisteren voor den rechter van Instructie geleid. Deze moet bekend hebben, ongeveer 300.000 frcs. bij hem gedeponeerde bedragen voor par ticuliere doeleinden gebruikt te hebben. Zijn passiva zouden ongeveer 20 millioen frcs. bedragen. ALPHEN. UITVOERING VAN DE GYMNAST.-VER. „IIOU VAST". FREDERIK VAN EEDEN. Frederik van Eeden heeft zijn 72en ver jaardag bereikt. Zijn toestand is langzaam achteruit gaande. o DE VALSCHE VAN GOGHS. Voor de Rechtbank te Berlijn is gisteren begonnen het proces tegen den kunsthan delaar Otto Wacker, beschuldigd van de vervalsching van 30 van Goghs. Wacker beweerde, dat zijn vader de 30 van Goghs, waarover het proces loopt, wel had gere staureerd, maar nooit tegenover hem eeni- gen twijfel nopens hun echtheid had uit gesproken. Op een vraag van den voorzitter gaf verdachte toe, dat hij voor ongeveer tien jaar ook beschuldigd is van de verval sching van een Franz von Stuck, wat hij echter ook ontkende. Ook hier betrof het de restauratie van een naar zijn weten echt stuk. Hij wenschte niets te zeggen over de wijze, waarop de schilderijen in zijn bezit gekomen waren. Een stuk of 14 schilder stukken, die in slechten toestand verkeer den, zou verd.'s broer in Dusseldorf gere staureerd hebben. Toen in den herfst van 1926 beweerd werd, dat de schilderijen valsch waren, was Wacker, zoo verklaarde hij, naar Bern gereisd, om den vroegeren eigenaar op te zoeken. Deze was echter naar Egypte ver trokken en toen verd. in Ziirlch probeerde, geld te krijgen, om den vroegeren eigenaar te kunnen nareizen, had men hem gear resteerd. o NIEUWE UITGAVEN. Verschenen ls de zesde druk van de Gids voor Bergen en Bergen aan Zee. De nieuwe omslag van de gids is ontworpen door Rie Kooijman, terwijl ze geïllustreerd is met teekemngen van de kunstenaars J. G. Veldheer en J. M. Graadt van Roggen. De gids is voorzien van de nieuwste gegevens, bevat beschrijvingen van een aantal mooie uitstapjes, een drietal kaarten en is aangevuld met een bijdrage van Prof. van Baren uit Wageningen over het strand en de duinen te Bergen. Tevens kwam uit een geïllustreerde gids j met aardige kiekjes van Bergen en Bergen aan Zee. benevens de gratis penslongids, die een anderen vorm heeft verkregen en thans een gezellig boekje mag worden ge noemd. De bloei van Bergen als Neder- landsch vacantieoord komt ook in deze gids tot uiting als men weet dat de pen- sionlijst in 1910 slechts 58 adressen van Hotels, Pensions en Gemeubileerde Huizen bevatte, welk aantal thans 413 bedraagt, waarvan 118 Hotels en Pensions. In 1910 telde Bergen nóg slechts 2250 inwoners, welk aantal nu ruim 6000 bedraagt. Ook uit deze cijfers blijkt, dat het mooie na- tuurdorp door het vreemdelingenverkeer zich in een toenemende bloei mag ver heugen. Door de firma Ruygrok en Co. te Haar lem is uitgegeven het maandblad voor Reclame en Verkoop „De Etalage-Revue". Het blad bevat een groot aantal afbeeldin gen van uitstekende etalages uit blnnen- en buitenland. De heer H. Waldorp stelde een met een groot aantal afbeeldingen verlucht boekje samen over de Nederlandsche locomotie ven, geheeten „Onze Nederlandsche Loco- motleven in Woord en Beeld". Dank zij de scherpe afbeeldingen en de uitgebreide toelichting krijgt men door dit werkje een beteren kijk op het spoorwegbedrijf, wel een der meest fascineercnde takken van het moderne snel-verkeer. RECLAME. tusschen winter en voorjaar zijn de ge vaarlijkste. Griep, keel- en amandelontste king, alsmede andere ziekten, welke op kou vatten berusten, doen zich meestal voor. Het beste beschermt men zich daartegen, door dagelijks eenige „Panflavin-Pastllles" in den mond te laten smelten, want „Pan- flavin-Pastilles" desinfecteeren mond- en keelholten en laten dus ziektekiemen niet tot ontwikkeling komen. Door hun aange- namen smaak worden „Panflavin-Pastil- les" ook door kinderen gaarne genomen. „Fanflavin-Pastilles" zijn in alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. ,7283 Ten bate van het plaatselijk crisis-comité. Bovengenoemde gymnastiek-vereeniging gaf gisteravond in de Nutszaal een uit voering waarvan de opbrengst ter beschik king zal worden gesteld van het plaatse lijk crisis-comité. Ook ditmaal bestond voor de uitvoering een zeer groote belang stelling. Na de gebruikelijke opmarsch en vaandelgroet heette de voorzitter, de heer P. Zuidam de aanwezigen hartelijk welkom, 't Is al crisis en malaise wat men in onze dagen hoort zegt spr. Voor velen zijn het dan ook moeilijke tijden en velen moeten worden geholpen. De werkzaamheden van het plaatselijk crisis-comité zijn niet on belangrijk. Ook „Hou-Vast" heeft gemeend iets te moeten doen en heeft daarom deze uitvoering georganiseerd, waarvan de op brengst geheel ten bate komt van ge noemd comité. Eenerzijds hoopte spr. dat de opbrengst niet gering zou zijn en velen zou verlichten en anderzijds dat deze twee- uit- uitvoering gedurende dit seizoen, voor „Hou-Vast" een goede propaganda mogen beteekenen. Met den wensch dat de aan wezigen een aangenamen avond zouden hebben, eindigde spr. zijn openingswoord Hierop werd een aanvang gemaakt met de uitvoering van het uit niet minder dan 18 nummers bestaande programma. Allereerst traden voor het voetlicht de adsp. meisjes die heel aardige brugoefe- ningen te zien gaven, hoewel enkelen nog al eens onzeker waren. Beter waren de vrije oefeningen van de heeren A. en B, Behoudens enkele afwijkingen voldeden deze zeer goed. De hierop volgende paard- oefeningen der jongens werden door de Jeugdige knapen zeer aardig uitgevoerd en verwierven ook bij het publiek veel bijval. Zeer zeker schuilen reeds onder deze kna pen voor „Hou-Vast" later goede krachten. Vrije oefeningen van de meisjes waren ook over het geheel goed te noemen. Daaren tegen waren de knot3-oefeningen der da mes B. uitmuntend, waarbij absoluut iets goeds naar voren werd gebracht. Gelet op de gelijkheid waarbij deze oefeningen wer den uitgevoerd bleek de juiste discipline van den energieken directeur. Ook de oefe ningen van en op de plaats van de adsp. meisjes werden correct uitgevoerd, waarbij costumeering en verlichting mooi verzorgd waren. De jongens werkten heel aardig aan de brug. De clou voor de pauze was wel voor vele ouders de door de meisjes uit gevoerde boerendansen, uitgevoerd bij een boerenbruiloft. Costumeering en verlich ting voldeden ook hier zeer goed. terwijl de begeleiding op harmonica en viool zich er uitstekend bij aanpaste. Een lang applaus was dan ook alleszins verdiend. Voor de pauze volgde hierop og een num mer laag rek van de adsp. jongens. Na de pauze traden allereerst weer voor het het voetlicht de heeren A. met hun hoog rek-oefeningen die magnifiek werden uit gevoerd; hierbij kreeg het publiek menig staaltje van goede evmnastieksoort te zien. Ook de ovreige oefeningen als brugoefe- nlngen der heeren A en B werden cor rect uitgevoerd. Bijzondere bijval verwier ven als steeds de rhytmische oefeningen zoowel van de dames en adsp. meisjes, met als slot een zeer groote en schitterende fantasie der dames, waarbii tooneelverzor- ging, verlichting en kleeding het effect nog belangriik deden verhoogen. Als steeds heeft „Hou-Vast" het publiek weer goede sport te zien gegeven en ook uit het oog punt van propaganda, kan de uitvoering zeker geslaagd heeten. Het geheel werd met een geanimeerd bal gesloten. Raadsagenda. Maandagavond 7 uur a.s. zal de raad onzer ptmeente weer in openbare vergadering bijeenkomen. Do agenda bevat de navol gende punten. 1. Voorstel van B. en VV. tot verhooging van de tarieven voor gas en elcctriciteit. 2. Adres van den Alphenschen Besturen bond om een arbeidsbeurs in te stellen vn om bij den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw aan te dringen op erkenning van het bouwbedrijf als crisis- bedriif met voorstel van B. en W. 7. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de overeenkomst met het Rijk inzake overdracht van de Postbrug aan het Rijk. 4. Voorstel van B. en W. tot aanvaarding van een vergunning van de Directie der Nederlandsche Spoorwegen tot het in ge bruik nemen van grond en water nabii de Havenbrug voor het uitvoeren van verschillende werken in verband met den bouw eener nieuwe Havenbrug. 5. Voorstel van B. en W. tot onder- handschen aankoop van een perceeltje grond in den Gnephoek van den heer J. Oltvoort alhier, ter verbetering van de gevaarlijke bocht daar ter plaatse. 8. Voorstel van B. en W. tot wijziging der gemccntebegrooting dienst 1931. 7. Benoeming van een lid-voorzitter van de commissie van toezicht op het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling, in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. van Leeuwen. (Ingevolge art. 4 van het reglement treedt als lid-voorzitter op een lid van liet college van B. en W., door den raad aan te wijzen). Aanbevolen wordt wethouder W. J. Syrey S. Benoeming van een lid voor de Com missie van Bijstand voor Openbare werken. 9 Verdeeling van den Raad in af- deelingen. Bijeenkomst „Kcrkherstel". Gisteravond werd alhier in liet kerk gebouw der Ned. Herv. Kerk Julianastraat een bijeenkomst gehouden van liet Ned. Herv. Verbond tot kerkherstel. Als eerste Spreker trad op dr. Oorthuis van Amster dam wegens ontstentenis door ongesteld heid van Prof. dr. Haitjema van Groningen. Na het zingen van Ps. 100 1—2 en na de aanwezigen in gebed te zijn voorgegaan verkreeg dr. Oorthuis terstond gelegenheid tot behandeling van zijn onderwerp. Naar aanleiding van Genesis 4 9: „En de Heere zeidc tot Kain, waar is Abel uw broeder; En hij zeide: Ik weet' het niet, ben ik mijn broeders hoeder" bracht spr. de geschiedenis van Kain en Abel in ver gelijking met den toestand in de Ned. Herv. Kerk. Ook de volgende sprekers dr J. Rieinens van Leiden en ds. A. Luteyn van Vlaardingen gaven eveneens een uit voerige uiteenzetting omtrent den huidigên toestand in de Ned. Herv. Kerk. Waarbii ook beide sprekers uitvoerig wezert op streven van het verbond van harte in stemt. Ds. Luteyn eindigde hferna deze biieenkomst waarvoor de belangstelling, gelet op de weersgesteldheid goed was te noemen, met dankgebed. Brand in „Grypcstein". Gisteravond omstreeks halftien is plot seling brand uitgebroken in de stookplaats van de kalkzandsteenfabriek „Grype- stein" van de fa. J. aan de Emmalaan. De brand, die zich aanvankelijk zeer ernstig liet aanzien werd door de brandweer, die spoedig met een 2-tal motorspuiten was uitgerukt bedwongen. Omtrent de oor zaak van den brand tast men nog in het duister. Auto tegen boom gereden. Nabij de Bontc-Paal reed gisterenavond een auto van een Haagsche verhuuronder- neming tegen een boom. Een der inzit tende Dultsche heeren werd door een der ruiten geslingerd en bekwam zeer ernstige hoofdwonden. N adoor dr. v. VI. van Kou dekerk voortoopig te zijn verbonden werd hij per ziekenauto van de garage Vreeswijk overgebracht naar het ziekenhuis „Bro- novo" te 's-Gravenhage. Gecompliceerd Verkeersongeval- In den Hoorn nabij de Handelsraad had gisterenavond een gecompliceerd verkeers ongeval plaats, dat zich ernstig liet aan zien en waarbij niet minder dan 3 autobe stuurders waren betrokken. De autobe stuurder J. v. d. L. uit Oegstgeest kwam aldaar met zijn auto eerst in botsing met een autobus va nde „M.O.D.A." en daarna met een aldaar stilstaande auto van den verhuurder J. R. Alle drie auto's wer den belangrijk beschadigd. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. De oorzaak van het ongeval moet waarschijnlijk wor den toegeschreven aan het feit. dat eerst bedoelde bestuurder met te groote snel heid heeft gereden, doch hieromtrent duurt het politie-onderzoek nog voort. KATWITK AAN ZEE. Vergadering van den Bijz. Vrijw. Land storm. Plechtig afscheid van den Eere-voorzitter mr. dr. J. Schokking. ALKEMADE. Loop der bevolking. Gevestigd: M. Wortman van Leiderdorp W. M. Vosters van Oirschot N. Don- gelmans van Woubrugge H. M. van den Berg van Heeze J. H. Droog van Lei- mulden G. Kreling van Sliedrecht E. G. Polak van Waalwijk J. Olmes van Haarlem. Vertrokken: J. Th. van Goozen en gezin naar Hazerswoude J. H. Wagendorp en gezing naar Leiderdorp H. G. H. Hage- laar naar Zaandam G. de Geus en gezin naar Zuilen N F. Slootweg naar Was senaar J. E. A. Bakker naar Leiden K. Sekyt naar Leiden W. J. van Wijk naai' Waalwijk A. van der Stel en gezin naar Lisse A. M. Roeloffs naar Haar lemmermeer. het verval der kerk. ons aller.- scMbld en groote verantwoordelijkheid dïe 'hierom trent op allen rust. Dr. Luteyn sprak tot slot een algemeen opwekkend woord om tot lid van bet verbond tot kerkherstel toe te treden mits men met het doel en BODEGRAVEN. Propasanda-vergadering Chr. Boeren- en Tuindersbond. In „Rehoboth" trad voor een comité tot stichting van een plaatselijke afdeeling van den Chr. Boeren- en Tuindersbond, op het Tweede Kamerlid, de heer Chr. v. d. Heuvel. Deze ving zijn boelende rede aan i met een beschouwing over den huldigen i algemeenen toestand. Hij wees op de groote werkloosheid en op de invoer- I belemmeringen, tariefverhoogingen enz j Deze verschijnselen teekenen den ernst i van het oogenblik. Over den Chr. Boeren- en Tuindersbond zei spr. dat vooral thans iedere boer moet zorgen zich te organiseeren in de organi satie die hem geestelijk het naast staat. Dat is voor de Prot. Chr. boeren de Chr. Boeren- en Tuindersbond. De drie natio nale landbouworganisaties zijn thans de tolk der boeren bij de regeering en zullen alles doen wat te bereiken is om landbouw en veeteelt te steunen. Spr. wees ten sterk ste alle organisatorische demonstratie en actie, die niets zullen bereiken af. Chris telijke organisatie is vooral voor den landbouw zeer noodig, ook al om een dam op te werpen tegen het communisme. Een zestal aanwezigen stelde vragen, inzonder heid over de huidige boerenactie. In zijn antwoord kwam spr. daarop uitvoerig terug. Ieder moest in eigen partij Invloed trachten te verwerven. Een aparte boeren- organisatie brengt den boeren alleen na deel. In de vacature, ontstaan door het be danken van den heer C. v. d. Veer, zijn door het bestuur der Chr. Schoolvereen voorgesteld de heeren H. O. Doornbos en A de Wit. o BOSKOOP. Loop der bevolking. Gevestigd: H. van Veen, Ridderbuurt 30 J. de Groote, Zijde 246 en C. Vermeulen. Ridderbuurt 53. Vertrokken: G. de Bruin, naar Haarlem W. G. de Jonge naar Voorst W. Groe- neveld ,naar Reeuwijk C. v. Koulil naar Breda D. Verburg naar Alphen J. H. v. d. Bent naar Voorschoten en P. v. Soest naar Waddinxveen. Ziekenfonds „Alphen en Omstreken". Wij vernemen, dat door de algemeene bestuursvergadering van het Ziekenfonds „Alphen en Omstreken" dank zij den groei van het aantal verzekerden en de gezonde fin. situatie besloten is uitbreiding te geven aan de gratis ultkeeringen. Bij verlossin gen wanneer deze door den huisarts ver richt zijn is 'n uitkeering van f. 2.50, en be halve brillen en breukbanden, zullen in den vervolge ook wanneer op medisch voorschrift buikbanden uitgereikt zijn. daarvoor de kosten worden vergoed tot eea max. van f.5. Bouw nieuwe Remonstrantsche Kerk. Naar wU vernemen, zal de bouw van een nieuwe Rem. Kerk plaats hebben op een terrein aan de Burg. Colijnstraat. Zooals bekend, valt de oude kerk binnen het plan der Gouweverbreeding, zoodat dit gebouw in de naaste toekomst ook onder sloopershanden zal vallen. Voor Zondag 10 April zal de Zondags dienst worden waargenomen door dr. A. S. Kater. Op Woensdag 13 April des n.m. te 2uur, zal er ln het gymnastieklokaal der openbare school gelegenheid zijn tot kostelooze Inenting. Gisteravond had de afd. Katwijk van den B. V. L. een buitengewone bijeen komst in de gemeentezaal belegd, waarbij de leden met hun dames aanwezig waren. De zaal zag er gezellig uit met de ge dekte tafels, waarop bloemen prijkten. Aanwezig waren o.a. de eere-voorzitter mr dr. J. Schokking, lid van den Raad van State; de loco-burgemeester J. Duo- beldam; res. kapitein J. Kruis als verte genwoordiger van den commandant van het Landstormkorps Zuid-Holland, West; lste luitenant D. J. Karres, secretaris van de gew. L. S. Cie., Z.H. West, als vertegen woordiger van het Dagelijksch Bestuur van deze Commissie; lste luitenant R. Bordewijk. lid van de gew. L.S. Cie., Z.-H. West, plaatselijk Leider van s Graven- hage Laakkwartier; J. H. Bontje, lid van de Plaatselijke Landstormcommissie te Voorburg. De voorzitter van de afd., de heer A. den Dikken, heette allen welkom en in t bijzonder bovengenoemde personen. Daar na behandelde hij het onderwerp: „Geen défaitisme, ool: in crisistijd, waar de oude liefde heilige goederen geldt." Spr. begon zijn betoog met een ernstige waarschu wing tegen een gevaar, dat z. i. door de helllooze actie der eenzijdige ontwape- naars gemakkelijk een van dag tot dag steeds meer verderfelijk karakter krijgen kan. Hij gaf een uitgebreid overzicht van wat het défaitisme beooogt en even als van een groot gedeelte onzer Vaderlandsche historie. Spr. herinnerde aan de Novemberdagen van 1918, toen Troelstra naar de macht wilde grijpen en hoe toen Neerland en Oranje een hechten band vormden. Spreker memoreerde de oprichting van den B. V. L. en zijn doel, schetste den geest van vele jongeren in deze dagen en wees er op hoeveel goede dingen God ons nog te genieten geeft in ons land onder het gezegend bewind eener geliefde Vorstin uit het Huis van Oranje. Zijn rede, tintelend van vaderlands liefde werd met groot applaus begroet. De voorzitter verwelkomde nu den heer J L. Feijten utt Utrecht, die eenige decla maties ten beste zou geven en de heeren J. P. Sneb en P. A. Couvée uit Alfen a. d. Rijn, die dezen avond met piano- en vioolspel zouden opluisteren. De heer Feijten droeg nu voor „Oranje" en „Scheeps-praet, ten overlijden van Prins Maurits van Oranje" van Constan- tljn Huygens. Later droeg hij nog een drietal komische stukken voor, waarmee hij groot succes oogstte. De voorzitter richtte nu het woord tot dr. Schokking. Uit aller naam dankte hij hem voor hetgeen hyals burgemeester van Katwijk heeft gedaan, alsook voor den B. V. L. Hij wenschte hem met zijn benoeming tot lid van den Raad v. State geluk en hoopte, dat hij ook ln de toe komst in de bres zal staan voor den B. V. L. Spr. uitte den wensch, dat God hem nog tot een rijken zegen voor land en volk moge zijn. Hierop dankte de heer Schokking voor de vriendelijke, tot hem gesproken woor den. In den besten zin aldus spr. mag het Instituut worden genoemd een propaganda-lnstituut; dit wordt we! eens verkeerd verstaan, maar spr. handhaaft dat woord. Ons eigen volk is er zich nog niet volkomen bewust van, wat het als Nederl. volk tot op dit oogenblik geniet. Met nadruk legde hij uit, wat arbeid is voor de beteekenis van het menschelijke leven. Arbeid is gebruik maken van de krachten, die God in het menschelijke leven gelegd heeft. Het wreekt zich vroeg of laat, als daar tegen in wordt gegaan. Voor de ontwikkeling is er behoefte aan orde, dit is niet een ledig begrip, maar het wordt gedragen door het recht. Er worden ideëen gepropageerd, die de orde niet bevorderen, maar belemmeren, die de chaos willen. Het is van beteekenis voor ons, dat men meer lust in de chaos schijnt te hebben dan in orde. Men meent ais mensch de macht te hebben om uit de chaos te komen. Dat kan alleen God, dat spreekt uit het begin van den Bijbel. De mensch moest die orde waardeeren. Te betreuren is het, dat er onder een ge deelte van ons volk andere gedachten in gang vinden. De voedingsbodem daarvoor is nu gunstiger dan in andere tijden. De leden van den B. V. L. ondervinden ook den Invloed van den druk. Spr. hoopte, dat er een gunstige keer zou mogen komen in het economische leven en dat er orde zij. Die orde zit vast aan de staatsinstel lingen van ons volk. Er zijn er, die wil len dat Oranje de troon verlaat. Spreker heeft de diepe overtuiging, dat wij ont zaglijk veel zullen moeten missen, wan neer het Oranjehuis verloren gaat. Wie thuis is in onze geschiedenis weet dat er met Oranje geen afgoderij wordt bedre ven, er is veel meer bedreiging van af goderij met Lenin. Als er nood is, verkeert onze Koningin meer onder het volk dan anders. De oude geest van Oranje komt naar boven, dat is gebleken in de mobili satiejaren en nu weer onder de boeren. De Koningin weet met haar volk mee te leven en mee te lijden. Spr. was er dankbaar voor, dat er in Katwijk een afd. van den B.V.L. is en voor het feit dat hij er eere-voorzitter van is geweest. Hij zal er een goede herinnering aan meenemen. Spr. besloot met dezen wensch, dat God de orde moge bewaren tot ontwikkeling van het volk. De voorzitter bedankte dsn spreker, waarop staande het Wilhelmus werd aan geheven. Kapitein Kruis hield nu, in plaats van den korpscommandant majoor Boots die verhinderd was aanwezig te zijn een rede en deelde het diploma uit aan hen die het brevet van scherpschutter verkregtn hadden, n.l. de heeren R. van Bruggen, L. Dompeling, W. van Dijk. A. W. Ingwersen. G. Ouwehand, G. Parlevliet, J van Tuyl, P. Verhorst en E. Vooijs. De volgende spreker was luitenant Kar res, die het een en ander vertelde van de organisatie van den B V. L., nationale, gewestelijke en plaatselijke commissies zorgen voor de propaganda en herinneren '!f vai Ke Til ecl T. hc< Ifc j een ieder er aan, dat de B. v. L. er is e, zich uitbreidt. Vechtlustig is deze organ;' satie allerminst en mannen als dr. Schot king, den Dikken, de Vries en Vooijs warme vredesvrienden. De aangewezen commandanten van he propaganda-instituut regelen de voorbt reiding voor de mobilisatie. Zij doen tijden van mobilisatie dienst als depot commandanten. En boven hen staat j. commandant van het veldleger en de ge. nerale staf. De B. V. L. zal dus nooit eigen initiatief beginnen, maar wu r,c[ geven aan de wettige overheid, onder le]. ding van de officieele legerleiding. Tenslotte sprak hij mr dr. Schokkir Al toe en bracht hem namens de Gew. Lanj'. Kv stormcommissie Z.H. West een oprecht gelukwensch met zijn benoeming tot uj Bna van den Raad van State, evenals voc v:i hetgeen hij steeds voor het nationaal it A stituut van den B. V. L. heeft willen ziir Moge God u in uwe zoo bij uitstek t*. langrijke functie waartoe u thans geroi j pen zïjt, aldus spr. stellen tot een zege 3 voor ons geheele Nederlandsche volk. I Luitenant Bordewijk deelde hierna cl geestige wijze de prijzen aan de winnaar» uit. De voorzitter dankte tenslotte nog de- instructeur van de afdeeling, den heer t Vooys, dien hij gelukwenschte met 't her stel van een gevaarlijke ziekte. De plajr stelijke leider van de afdeeling, de heer F W. de Vries, maakte zich dezen avondzee verdienstelijk met het vertoonen van et- grappige teekenfilm en een mooie natuur film over Noorwegen. Ook hij had er woord van dank van den voorzitter ij ontvangst te nemen. Na een pakkend slotwoord van denhec den Dikken, werden nog eenige vadr iandsche liederen gezongen, begeleid op 4 piano door mevr. Wouda. Stand der werkloosheid. Bij het correspondentschap der arbeid, bemiddeling zijn thans ingeschreven ;j, werkzoekenden, zijnde: 11 varcnsgezelle-j 157 visscliers. 13 h nnensrhippers, 1 e.yj, ditieknecht, 12 stokers, 1 ijzerwerker, kuipers, 4 mandenmakers. 75 grondwerker 22 opperlieden, 18 metselaars, 26 timme- lieden, 1 autogeenlasscher, 7 schilders, losse arbeiders. 8 fabrieksarbeiders, I bloemisten, 145 landarbeiders, 2 tuinliedtl 1 kantoorbediende, 1 boerenarbeider, I chauffeurs, 1 machinist, 2 scheepsmakel 1 bakkerskn -cht. 1 kistenmaker, 6 jongel Bii de werkverschaffing werden in tofe 39 personen geplaatst. Au 0. An en in K' Ai be tic Sr ja. er v.n Toen de 11-jarige J. de M. uit il d. Vegtstraat even voor schooltijd morgens de Voorstraat wilde overstetrj kwam hii te vallen en werd aangered:! door een personen-auto. bestuurd door I' J. S. wonende in de Knollendamstraat u Amsterdam. Den bestuurder trof geul schuld. Dr. Cleveringa verbond den ionge l die aan zijn rechterbeen gewond was. L werd toen door den bestuurder naar zi I huis vervoerd. J. O. uit de Kerksteeg werd, toen t.T per rijwiel door de Louwestraat reed, ast gevallen en gebeten door den hond val J. v. D. uit die straat Hij viel en licjl vrü ernstige verwondingen op; het rijm, werd beschadigd. dit lat da ef M. v. D. van den Sluisweg deed l M de politie aangifto van diefstal van ei herdershond van 9 maanden. Het schokkertje K.W. 77 is naast br zuidelijke hoofd van liet Uitwateringskan/ gestrand en wrak geslagen. NOORDWITK AAN ZEE. Vergadering der Winkeliersvereenigin; I Gisteravond vergaderden de winkeliers: hotel „Centraal". Voorzitter de heer S. f C. van Wely. Na een openingswoord werd-: de notulen gelezen en goedgekeurd. E was een stuk binnengekomen van de Cie Middenstandsvereeniging, een schrijn! dat handelde over den verkoop van gas stellen en gas-ornamenten door de ge meente. Het voorstel, in dit schrijven ver vat. had de sympathie der leden, omdat er kans van slagen is. In samenwerk;: met Chr. Middenstand en De Hanze, li dit ter bevoegde plaats worden verdedig» Gewezen werd op het feit, dat groote fabrikanten leveren aan particulieren, tegen de inkoopprijzen en soms nog lage dan aan de winkeliers. Een voorstel werd ingediend om dit door een onderhoud met die fabrikanten te doen ophouden of aan de betrokken winkeliers provisie uit te be- talen. Met alle kracht zal er op worden aangedrongen. Het jaarverslag van den penningmeester gaf aan een banksaldi van f. 16,91 en f. 0,46 kasgeld. De heer Hoek bracht namens de controle-commis sie verslag uit en heeft de boeken keurt: in orde bevonden. Dank werd gebracht aan den afgetreden en nieuwen penning- meester, resp. de heeren W. Baalbergen es K. Toonen. Hierna had bestuursverkiezir.: plaats weegens bedanken van den heer Baalbergen en periodiek aftreden van P. v. Rijswijk. Gekozen werden de heeren J. de Langen en Kranenburg. Dan werd ge sproken over de inrichting van Winkel week 1932. Besloten werd op denzelfder voet door te gaan van verleden jaar en het bestuur vrij te laten in het organiseeren van een attractie. De voorzitter zegt nog dat het bestuur niet meer voor festiviteiten behoeft te zorgen, dat gaat uit van he' reclame-fonds. Enkel het vuurwerk hoopt de winkeliersvereeniging te kunnen gevet De week werd vastgesteld van 2—9 Au? De heeren C. Hoek en C. van Egmond wer den aangewezen als propagandisten voo: het aanwerven van nieuwe leden. Besloten werd om te publiceeren, dat degenen, dl' slecht betalen bij alle winkeliers, op eer zwarte lijst te plaatsen. Dit zal per adver tentie worden bekend gemaakt. Voorge steld werd om te trachten, in overleg met de andere mlddenstandsvereenigingen. het crediet wat ln te korten, opdat een schuld binnen een behoorlijken tijd betaald wordt. Men zal zich met zuster-organisaties hier over in verbinding stellen. Gewaarschuwd werd tegen kooplieden, die heele inventa rissen in een zaak opkoopen en ze later voor halve prijzen in hetzelfde dorp vet' koopen. Ten slotte werd besproken om op de bloemententoonstelling reclame je maken voor de badplaats, zoodat ook de bezoekers van de tentoonstelling naar V- zullen komen. Hierover zal worden gecon fereerd met Vreemdelingenverkeer en Zee bad, om aan den uitgang der tentoonstel' ling schuttingruimte te huren. Hierna volgde sluiting der vergadering. H

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6