ZOETERWOUDE. UIT DE OMSTREKEN. KUNST EN LETTEREN. VÏSSCHERIJBERICHTEN. SCHEEPSVERBINDINGEN. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. r.K. Kiesvereenigring. Onder voorzitterschap van den heer W. Toeni vergaderde de R.K. Kiesveree- nieing in cafe Verhoef. Fen nieuw reglement voor de kieskring stelde men, na voorlezing, met algemeene stemmen vast. B i de rondvraag ontspon zich nog een discussie over de vraag of het uitbrengen van voorkeurstemmen al- dan niet regle- mVoorts stelde men met algemeene stem men vast een ontwerp adres, te richten aan den Bisschop, een en ander in ver band met aldaar over de kiesvereeniging ingekomen klachten. Kort aangebonden. Zekere C. E, alhier bleek bij controle niet in het bezit van een rijwielbelasting- werk, waarop de controleerende commies zijn rijwiel in beslag wilde nemen. E. ver zette zich echter hiertegen, waarop ten slotte een handgemeen ontstond. Vermoe delijk zal een en ander nog wel gevolgen hebben. Een zoontje van den heer d. K. werd nabij Aardam aangereden door den mo torrijder v. W. van Alphen a. d. Rijn. Het kind moest zich onder geneeskundige be handeling stellen. aandacht aangehoord. De heer Eggink en ds. Pras stelden nog eenlge vragen, die door spr. beantwoord werden. De voorzit ter dankte namens de vergadering den M. J. Th. Adams, religieuse, van Gent (B) naar Langeveld 29 H. J. Leenders reli gieuse, van Gent (B) naar Langeveld 29 P. J. Beemsterboer, kok van Utrecht Adm WADDINXVEEN. Gevonden: een meubeldeken Inlich tingen te verkrijgen ten raadhuize. Het diploma der slagersvakschool te Utrecht is toegekend aan K. van Tilburg alhier. WOUBRUGGE. „De kleine Lofstem" Gedachtig aan het spreekwoord „Heeft men de jeugd, dan heeft men de toekomst' r,am het bestuur van de zangvereeniging De Lofstem" het initiatief om te komen tot de oprichting van een kinderkoor. Deze pogingen zijn met succes bekroond een 30-tal meisjes en knapen gaf zich als lid op. Als directeur zal optreden de heer Couprie uit Leiden, tevens directeur van „de Lofstem". De jonge vereeniging zal worden genoemd „De kleine Lofstem". KATWITK AAN ZEE. Jaarvergadering van de Zendingsvereen. De Jaarvergadering van de „Vereeni ging tot bevordering van de zendingszaak te Katwijk aan Zee" werd in de kleine zaal van het gebouw van Prot. Belangen gehouden. De voorzitter ds. P. Pras opende met Ps. 1001 en 4, voorlezen van 1 Petrus 4 en gebed. Hij heette allen hartelijk welkom op de 18de jaarvergadering en was in 't bijzonder hartelijk dankbaar de contri buanten, het onderwijzend personeel, die met de schoolbusjes geld inzamelde en lectuur verspreidde en allen, die de ver eeniging een warm hart toedragen. Hij verwelkomde den eerevoorzitter ds. Rut gers en den heer Eggink, oud-zendeling van Angkola, die daar de laatste 30 jaar met zijn vrouw gearbeid heeft en ten slotte heette hij eveneens hartelijk welkom aan Raden Oerip Simeon, die hedenavond het zendingswerk uit het oogpunt van een Javaan zal bezien. Naar aanleiding van de woorden: ,.En het einde aller dingen is nabij" uit het voorgelezen hoofdstuk hield spr. een rede. waarin een zendingsge dachte lag. De secretaris, de heer Jer. Varkevisser, las daarna het jaarverslag, waaruit het volgende is ontleend: Het vereenigingsjaar 1931 stemt in vele opzichten tot dankbaarheid. Het ledental bleef ongeveer hetzelfde. Een trouw mede lid verloren wij in mej. A. Verdoes, die in Juni van het afgeloopen jaar is overleden. Trouwe medewerking hadden wij van het onderwijzend personeel, dat steeds op hun post was om de onmisbare gaven in ont vangst te nemen. Predikanten en cate chisanten hielpen mede de giften te ver- grooten. Leden en belangstellenden en zij. die de zendingsbusjes houden gaven blijk van dankbare medewerking. De werkzaam heden van den zwachtelbond verrichten steeds goed werk. Zooals bekend is door jjie). van Leeuwen met mej. Aandewiel destijds liet initiatief genomen een brei- vereeniging op te richten ten bate voor de zending. Er was aanleiding om een en ander te reorganiseeren. In 't afgeloopen laar is onder leiding van mevr. Pras en cenige dames een meisjesnaaivereen. lot stand gekomen, uitsluitend ten bate van de medische zending. Het aantal leden is uitgebreid tot 106 meisjes. Deze vergade- Kn in drie afdeelingen. resp. onder leiding tan de dames Aandewiel. Schaap, Biussee bi Kruyt .iedere week in het lokaal bij de ude Kerk. In het Diaconiegebouw de dames v. Leeuwen, v. d. Plas. v. Dijk, Par- jeviiet en van der Does. In de consistorie- Kamer van de Nieuwe Kerk onder leiding van mevr. Pras en de dames van Duijn en de Best. Het verslag maakt verder gewag van het af 4 dat de heer Eggink 30 jaar lang on eer de Batakkers verricht heeft en brengt jicm daarvoor hartelijken dank. Het ein- uiet met een opwekkend woord om het zendingswerk te steunen. wm* Pras bracht verslag uit over de «szaamheden van de zendings-meisjes- haalvereenigingen. "e Penningmeester, de heer A. Kuyt hierna zijn uitvoerig financieel J®. Te zamen werd er in deze ge rente voor de zending ontvangen het «uangnjke bedrag van f. 3227.58. vow 'ddriitter bedankte den secretaris ninL? bifecbreid verslag en den pen- leden stw voor 2i-Sn acc"raat beheer. Tot 2P. j van de kascommissie werden geko- Riin ren Jac' Schuitmaker en P. van A. Kuyt. die aan de beurt van kramt? waa- werd bij acclamatie her- de fun t Pras hoopte, dat hij nog lang mag. van penningm. waarnemen as w»eer Raden Oerip Simeon, die 4 Mei Jav,J*naar Indië teruggaat hield als inedaaric" Christen, geboren uit Moham- lezim» ouders een zeer interessante Javaan <ver •Het standpunt van den werk" n °Pzichte van het Zendings- ueze rede werd met spannende heer Simeon voor zijn lezing. De heer van Gentstr. 16 naar O. Zeeweg 52. Eggink dankte ook nog voor het werk, dat TT-*"1-'-n-1 hier te Katwijk voor de zending gedaan werd. De eerevoorzitter ds. R. P. A. Rutgers sprak het dankgebed uit, waarna nog staande gezongen werd Ps. 72 11. De heer D. H. L. wonende aan den Valkenburgschen weg te Katwijk a. d. Rijn deed bii de politie aangifte van het feit, dat uil ziin garage is ontvreemd de motor van een Ford-auto. De politie stelt een onderzoek in. De politie heeft met behulp van een minimax een schoorsteenbrand gebluscht ten huize van J. v. d. P. in de Jan Tooropstraat. De voorzitter van het bestuur van den Hornuspolder, T. D. O. deed bii ,de politie aangifte van het feit, dat onbekende per sonen hebben getracht zich toegang te verschaffen tot het machinehuisje op den Kanaaldijk. Die poging is niet geslaagd, maar deuren ei kozijnen zijn ernstig be schadigd. Geslaagd zijn te Den Haag voor het examen van stuurman op stoom- en zeil- zeevisschersvaartuigen Dirk Snijer Dz. en Teunis v. d. Plas Jz., beiden zijn leer lingen van de visscherijschoo! alhier. KATWITK AAN DEN RITN. De Tuinbouw. Er is na de vorsl en door den regen heel wat werk aan den winkel gekomen. Allen zijn aan het planten van vroege aardappelen Dit werk viel wel eenige dagen later dan gewoonlijk omdat er door de -vorst toch geen groei was; doch nu wordt het dan ook met spoed voortgezet. Ook voor de uitgezaaide peen kwam de regen goed van pas terwijl de boeren voor hun gras zaten te hunkeren naar een bui regen. Ook de bloembollen worden nu met gerustheid van het winterdek ontdaan. De bloeitijd zal ongetwijfeld later vallen dan gewoonlijk en tengevolge van de steeds kleiner wordende aanvoer zal volgende Woensdag de laatste veiling van winter groenten worden gehouden. Dan is het wachten weer op de jonge peen, en de vroege aardappelen, enz. Met meer dan gewone belangstelling vraagt men zich af wat het volgende seizoen brengen zal. Een hooge verwachting heeft men in het al gemeen niet. 't Kan dus gemakkelijk mee vallen! Jaarvergadering Wit-Gele Kruis. Dc R.K. Vereeniging „Hei Wit-Gele Kruis" hield haar jaarvergadering in liet Parochie huis, onder leiding van den 2en voorzitter, de lieer v. d. Marei. Het jaarverslag, uit gebracht door den secretaris, luidde gun stig. Woorden van dank werden gebracht aan de Zuster voor haar van naastenliefde getuigtnd werk. Het financieel verslag, uitgebracht door den penningmeester, de heer Castenmiller sloot in ontvangst en uitgaaf met een eindcijfer van f. 817.45'/?. Er was een nadeelig saldo van f. 12.05 over 1931. ,Bii monde van den heer W. Caspers advis erde ric ver f cati?-commissi-; tot goedkeuring. Aldus werd besloten cn dank gebracht aan den penningmeester voor zijn goed beheer. Voor 1932 werd tot con trole-commissie benoemd de heeron L. v. Paridon en F. N. A. v. d. Valk, Bij de bestuursverkiezing werd de affredende, de heer P. H. Castenmiller met bijna alg. st. herkozen. Na rondvraag volgde sluiting met gebed. Betere gastoevoer. Door hel aanbrengen van een nieuwe leiding van groote wijdte vanaf de gas fabriek naar liet dorp, is er thans een veel grooteren druk verkregen, zoodat aan de klacht van tientallen huismoeders die op den gewenschtan tijd liet middagmaal niet konden gereed hebben wegens te weinig gastoevoer. is tegemoet gekomen. Een goede verbetering dus! Een goed werk wordt door gemeente werken verricht door in de Vöorstraat- Nooril, daar waar ten Zuiden van den weg nog heuvels en dalen waren, een degelijk trottoir aan te brengen. Naar wii vernemen staat daarna op liet irogramma eenzelfde verbetering in de Joorstraat-Zuid, ongeveer ter hoogte en aan de overzijde van de Nieuwstecg. Ook daar is het een voor de omwonenden onhoudbare toestand. Daar er nog geen gegadigden ziin opgekomen voor de functie van brug wachter, zal de tegenwoordige voor- loopig nog deze werkzaamheden blijven ervullen. Wegens gevaar voor wegzakken langs den onderspoelden walkant aan het Over- rijn, is door O. Werken over eenigen af stand langs den wal een houten afzetting geplaatst. Regelmatig ontstaan er. door het uit slaan van houtblokken door oorbijrijdende auto's, gaten in het bovendek van de brug over het kanaal aan de Sandtlaan. In de plaats van de blokken zullen oortaan baddings ter opvulling van de ontstane gaten worden gelegd. Vertrokken P. Rösmann, kappersbed. van Bronckh.str. 66 naar Leiden Hoogewoerd 111 L. Achterberg, landbouwerskn., van Voorstr. 157 naar Hummelo Grindweg 3 J. G. van den Berg. timmerman van Mar- cellusstraat 8 naar Amersfoort Allegonda- straat 55. RITNSBURG. De Tuinbouw. Hel koude weer van den laatsten tijd is oorzaak, dat er voor enkele producten nog eenige vraag is. Zoo gaan b.v. spruiten, in aanmerking genomen de andere kool soorten nog voor redelijke prijzen, van f.9 tot f.13 per 100 K.G. Ook breekpeen kan gemakkelijk afzet vinden, en 1ste kwa liteit gaat vlug weg voor f. 0.70 tot f1.25 per kist van 20 K.G. Uien zijn in prijs iets gedaald. Dc aanvoer wordt steeds minder. Betaald wordt van f. 12 tot f. 13.60 per 100 K.G. in de goede kwaliteit. Voor roode of gele kool is geen animo en de prijs is laag. Roode gaat van f.3 60 tot f. 5.40 per 100 en gele kool kan niet meer opbrengen dan f. 2 tot f. 2.80 per 100 stuks, in de beste kwaliteit. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. NOORD WITK. Burgerlijke stand. Geboren: Cornells z. v. J. Hazenoot en Duijndam Margaretha Elisabeth Maria d. V. M. G. van Schie en C. M. Hoogervorst Cornells Everardus z. v. E. M. van Wlnsen en J. SteenvooFden Wil helmus Jozephus Marie z. v. J. Zwarts en P. Vink Leonardus Gregorius z. v. P. van der Put en J. H. Smeele Arendje Geisje d. v C. J. van der Ham en J. van Beelen. Getrouwd: J. van Rooijen 24 j. en M. Ammeraal 27 jr. J. A. Verhoeven 25 jr. en C. A. de Haas 25 jr. Overleden: Anna Elisabeth la Croix 80 jr. wed van Th. A. J. Luberti Martha Wiersma 67 jr. geh. met L. Smeltink. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. A. Kooimans en fam. schipper van Veur Damstraat 11 naar Weteringskade 38 M. L. Kneepkens, kell- nerin van Leiden Mare 106, naar Oude Zeeweg 34 Maria Hildebrand db. van Duisburg (Dlnd.) naar Stationsplein 12 Een meevaller Belasting-verhooging Een nieuwe belasting Geen ver- boogde pensioenaftrek. De Raad kwam gistermiddag in open bare vergadering bijeen; afwezig was de heer Wamaar. De notulen werden goedgekeurd en bij dc- ingekomen stukken deelde de voorzit ter mede, dat van den Rijksontvanger be richt was ingekomen, dat aan gewetens- geld f. 2650 76 voor gemeentebelasting was betaald. Inzake de kwestie over het voetbalter- rein deelde wethouder Wamaar mede, dat er geen kans is dat de twee clubs tot een vergelijk komen. De eene vereeniging heeft aan de andere een soort oorlogs verklaring gezonden. Hij wil de commissie voor Openbare Werken de zaak eens laten behandelen, ftiisschien komt die tot een oplossing. De heer Speelman wil nog een derde terrein in orde maken, dan is de oplossing er. Besloten wordt deze zaak onder de oogen te zien. Van den heer Bette werd een strook grond aan de Wasteekerlaan, breed 7 M. en lang 18 M. overgenomen, onder voor waarde dat hij het gebruiken mag als voortuintje, zoolang de gemeente niet tot verbreeding overgaat. Aan den zwemmeester W. F. van Zelm werd een vaste aanstelling verleend. Men maakte eenig bezwaar tegen het salaris, dat op f. 1760 was bepaald, zulks in ver band met de herziening der salarissen. Kwam aan de orde het punt verhooging opcenten Gemeentefondsbelasting. Weth. Wamaar lichtte een en ander toe. Belastingverhooging is noodig tot dekking van het tekort oj) de begrooting 1932, dat ontstaat door werkverschaffing en steunregeling. Het is gewenscht. dat er een batig saldo is. hetwelk ten goede kan komen aan den dienst 1934. Dat jaar zal zeer zeker een moeilijk jaar zijn. De inkomsten dalen en de uitgaven stijgen. Het is zeer zeker moeilijk in een terug- gaanden tijd belastingverhooging voor te stellen, doch het is noodzakelijk. Een verhooging van 50 tot 80 opcenten brengt f. 1500 op. De heer van Zonneveld merkt op. dat wij geen overhaaste stappen moeten doen. De opcenten zijn pas van 25 tot 50 ver hoogd en als wij straks ook straatbelas- tiug krijgen, gaat het wel wat hard van stapel. Van de begrooting 1931 staat nog een batig saldo van f. 10.000 voor den dienst 1933. Bij de behandeling der be grooting heeft de raad deze post geschrapt zoodat zij nog intact is. Ook hij is over tuigd. dat de toestand slecht is. maar ge looft niet dat de belasting-opbrengst zoo veel minder zal worden, al is er minder inkomen Grondbelasting cn Personeele belasting zullen zeker niet minder op brengen De verhooging wil hij uitstellen tot ht volgend jaar, indien het dan noo dig is. Uit de gemeente-bedrijven zou ook wel iets te halen zijn, hoewel hij hiervan geen voorstander is, doch als het moet. moet het. Hij is geen optimist doch ook niet zoo'n pessimist, dat hij geen ver betering verwacht. De voorzitter zegt, dat de drie agenda punten verband met elkaar houden. Het voornemen van B. en W. was. de straat belasting eerst liet volgend jaar in wer king te doen treden. Wij hebben 15 K.M. straat en de opbrengst wordt geraamd op f. 5000.-. De verhooging der opcenten be schouwt hij als een voorzichtige maat regel. Is het niet noodig, zooveel te beter, doch wij hebben het dan alvast. De heer Speelman zegt: Wij hebben geen keuze. Wij staan voor de vraag: moet de gemeente insolvent worden. Dat mag niet, wij moeten solvent blijven, want wij moeten leenen. In vergelijking met Hille- gom en Lisse staan wij er niet zoo gun stig voor, al is het nog niet zoo slecht. Het gas en water moeten wij niet verhoo- gen, er zijn er nu al die het niet kunnen betalen. Verhooging der opcenten is z.i. noodzakelijk. Wethouder Warnaar: in 1932 teren wij van het saldo van vorige diensten reeds f. 11.000 in. Valt het saldo 19931 mee, dan kan de straatbelastng opgeschort worden. Zijn standpunt inzake gas- en waterprij- zen is, deze zoo laag mogelijk te houden, temeer daar de inwoners minder inkomen hebben. Wij gaan een moeilijken tijd tegemoet en voorzichtigheid is geboden. De heer v. Zonneveld zegt. dat hem geen plaats bekend is. waar het gas zóó goedkoop is en het is niet zoo erg om voor één jaar de tarieven te verhoogen. Over de belasting wordt wel gezegd, laten we het nu nemen, dan hebben we het alvast, maar als wij het hebben wordt het gebruikt ook. Velen zitten nu reeds te zuchten. De voorzitter acht het wenschelijk dat dit besluit unaniem genome nwordt eh vraagt of er niet een compromis te vin den is. Wethouder Wamaar zou dan willen voorstellen verhooging tot 70 opcenten. De heer Speelman acht het niet voor zichtig van den voorzitter der financieele commissie om dit voorstel te doen Hij vraagt of men met meer gebaat zou zijn, als wij het volgend jaar de opcenten kunnen verlagen. Over deze zaak werd zeer breedvoerig gediscussieerd en ten slotte de verhooging aangenomen. Tegen de heeren Bisschop en v. Zonneveld. Volgde punt heffing eener straatbelas ting. B. en W. komt het billijk voor als grondslag de lengte der perceelen gren zende aan den weg te nemen. Over een te heffen bedrag wordt niet gesproken- Het gaat er alleen maar om in beginsel een besluit te nemen. Over dit onderwerp werd zeer breed voerig gediscussieerd. De een achtte een heffing naar de belastbare opbrengst bil lijk, de ander is voor heffing per strek kende meter. Zoogoed als alle heeren voerden hier over het woord. De heer Hoogervorst zou voor de belasting een klasse-indeeling willen zien. zoodat de arbeiderswoningen het minst getroffen worden. Bij stemming over het voorstel van B. en W. over heffing per meter, staakten de stemmen 55. Tegen de heeren van Breda, Schrama, Bisschops, Verkley en v. Zonneveld. Wij krijgen dit punt in de vol gende vergadering nog eens te behan delen Verhooging verhaal van pensioenpremie van 5 tot 8'/:Vo. Weth. Warnaar heeft overleg gepleegd met de hoofdbesturen van de Ambtenarenbonden. Hij staat er cp, dat als er weer overleg gepleegd moet v/orden het geheeie college van B. en W., benevens enkele leden van den raad te genwoordig zullen zijn. Hoewel de toon niet onvriendelijk was, zijn we niet tot overeenstemming gekomen. De bonden zouden bereid zijn geen vernietiging van het raadsbesluit tot aftrek van 5"/.. pen sioensbijdrage te vragen (hierover zijn de bonden niet gehoord, wat vereischt wordt) als de gemeente toezegging deed de sala rissen tot 1935 te handhaven. Ten slotte is men gekomen, dat B. en W. het voor stel terug nemen voor dit jaar. De heer v. Zonneveld houdt een betoog, wat hij onder georganiseerd overleg ver staat. De heer v. Breda was eerst voor ver hooging van aftrek, doch gezien de mee valler van dezen middag, kan hij zich met intrekking vereenigen. De heer Speelman begrijpt niet, dat de voorzitter der commissie met dit voorstel komt In het hoofdbedrijf is ongeveer 207» gekort en als we S'/s'/o korten is dit niet onbillijk. We moeten niet zwichten voor dreigementen. De heer Verkley gaat accoord met de intrekking, doch gelooft dat straks wel wat meer dan 3'/;7o gevraagd zal worden. Ook hierover wordt lang gesproken. Het voorstel tot intrekking wordt aangeno men. Tegen de heer Speelman. Wethouder Warnaar zegt, dat van hem geen medewerking is te verwachten over verdere voorstellen in dit jaar. Hij acht zich gebonden aan de afspraak. De rekening 1929 wordt alsnu vastge steld. Hierop kwam aan de orde winkelsluiting. De heer Speelman stelde voor onplaats van 20 Maart tot 1 Juni de winkels Zon dags open te laten van 20 Maart tot 1 September, hetwelk door de heer Schrama ondersteund wordt. Dit wordt verworpen. Voor de heeren Hoogervorst, Schrama, Verkley en Speelman. De voorzitter deelde nu mede dat voor de gemeente-woningen de huren verlaagd zijn als volgt: Amerika 20 ct. per week. Kerklaan 75. 30 en 50 ct. en de Kooij 50 en 25 ct. De heer Damnijs zou bij de huizen aan de Kooij wat meer grond wenschen. Dit zai onderzocht worden. Aan het adres van de Bouwvakarbei dersbond aan den minister om de bouw vakken tot crisisvak te verklaren. De heer Schrama verdedigt dit en met succes, de gevraagde adhaesie zal worden verleend. Hierna volgde sluiting te half zeven. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Petronella, d. van Th. J. Schrama en M. E. van Schie. Ondertrouwd; Jozias Adriaan Zomer en Catharina Louisa Moerkens. Getrouwd- G. H. den Heeten en J. Zand bergen; M. Verhoeven en M. J. van der Zwaan Overleden: Maria van der Woerd, echt- genoote van J J. v. d. Bosch, 63 jaar: Maria Cornelia Caspers, geb. Smit. 53 jaar. Loop der bevolking. Vertrokken: Mw. J. Zandbergen, van Hoofdstraat 36, naar Veur: J. A. Bounia cn gezin, van Kerklaan 48, naar Lisse; J. Meyer, van Molenstraat 10, naar Oegst- geest; Mej. H. F. Tourni%r, van Hoofdstraat 167. naar Woensdrecht; H. Kattenberg en gezin van Leidsche vaart 8, n. Warmond. Gevestigd: Mej. W. T. van de Riet, van Groningen, naar Hoofdstraat UI. Op 31 Maart waren in deze gemeente 211 werkloozen. waarvan 118 gehuwden De kiezerslijst voor het jaar 1932— 1933 bevat 2348 kiezers voor de Tweede Kamer, 2304 voor de Prov. Staten en 2205 voor den gemeenteraad. De auto der N.V. P. en C. alhier die te Ede ontvreemd was is te De Bildt onbeheerd aangetroffen. Da wagen ver keerde in ongeschonden toestand, zelfs was niet alle benzine verbruikt. rig en duidelijk verslag. Bij monde van den heer Huibregtse bracht voorts de Commissie van Toezicht verslag uit. Ette lijke malen zijn alle bescheiden gecontro leerd, gedurende het afgeloopen jaar, en steeds is alles in de beste orde bevonden. Zij constateerde dat de financieele be langen der vereeniging in uitstekende handen blijken te zijn. De meening van de Commissie van Toezicht is dan ook dat de financieele toestand der vereeni ging kerngezond is, dank mede het uit stekend beleid door den voorzitter, die als bestuurslid van de federatie, een ruimen en helderen kijk heeft op deze zaken. Op zijn voorstel werd hierna tot decharge van den secr.-penningmeester overgegaan. Hierop werd overgegaan tot verkiezing van twee bestuursleden wegens periodiek aftreden van de heeren A. v. d. Kooij en H. Gros en een lid voor de Commissie van Toezicht in de vacature L. Groenendijk. Na gehouden stemming bleken alle drie de heeren met bijna algemeene stemmen te zijn herkozen. Zonder h.st. werd voorts besloten, het entreegeld op hetzelfde bedrag te hand haven; het bedrag der uitkeering en dat der contributie eveneens bij het oude te laten. Ook werd z.h.st., nadat door den voor zitter een kleine toelichting hierop was gegeven besloten, om dit jaar een bedrag van f. 500.- bij het reservefonds te voegen, zoodat men binnen afzienbaren tijd aan den eisch van de federatie kan voldoen, om minstens 57n van het totale risico in reserve te hebben. Besloten werd voorts nog dat. wanneer door een lid het maximumaantal ver- pleegdagen van 42 zal zijn bereikt, doch tegei? een goedkooper tarief dan waarop dit lid recht zou hebben, het aantal ver- pleegdagen verlengd zal kunnen worden voor rekening van ziekenzorg, totdat het z.g. maximum dagen maal vergoeding zal zijn bereikt. Tenslotte werd deze vergadering onder dankzegging voor het prettige verloop, gesloten. Burgerlijke stand. Geboren: Jan Sikko Willem, z. van H. P. v. d. Werf en B. S. Oosterhuis; Johan nes Cornells Jurrien. z. van J. J. v. d. Lip en Jkvr. W. A. Roëll; Catharina Jo hanna Wilhelmina, d. van C. Kortekaas en M. P. van Leeuwen. Overleden: Ferdinand Carl Anton Du- well, 20 jr.. ongeh.; Elisabeth Antonia van der Pluym, oud 91 jr.. wed C. Bank. Johannes Jan Arissen, 1 jr.; Catharina van den Barselaar, oud 78 jaar, wed. C. Hillenaar; Andreas Johannes Petrus Stijn- man, 23 jr. ongeh.; Michiel Grootveld, 49 jr., echtgen. van J. den Duik; Johanna Maria Haaksma, 90 jr. ongeh.: Antonius Maria Boskamp, 67 jr. echtgen. van J. F. v. d. Mark; Johanna Maria Constance Assmann, 66 jr. ongeh. Ondertrouwd; W. J. G. Hendriks en W. van Gangelen: S. P. van Kins en J A. Knijnenburg; T. E. R. G. Arnold cn H. Riedel. Gehuwd; M. A. van Veen en J. van Veen. HEEFT U ONZE PRIMA KOEKSOORTEN AL GEPROEFD? Als extra reclame as. Zaterdag bij aan koop van pond van onze diverse koek- soorten de koek v. 25 voor 20 ct. p. 'li pond Afgehaald aan den winkel. Beleefd aanbevelend: 9264a CH. M. v. d. MEER, Brood- en Banketbakkerij DE KONINKLIJKE VEREENIGING FAILLIET VERKLAARD. De Derde Kamer der Arrondissements rechtbank te Amsterdam behandelde heden de door de N.V. Hollandsche Schouwburg ingediende aanvrage tot het in staat van faillissement verklaren van de Koninklijke Vereeniging ,,Het Nederlandse!) Tooneel". Voor de N.V. Hollandsche Schouwburg trad op mr. Albert B. Gomperts en voor de Koninklijke Vereeniging mr. H. G. Stibbe. De Rechtbank, uitspraak doende ver klaarde de Koninklijke Vereeniging ..Het Nederlandsch Tooneel" in staat van fail lissement en benoemde tot rechtercommis saris mr. D. K S. van Lier en tot curator mr. A. J. Herzberg. WASSENAAR. Ledenvergadering Ziekenzorg. In het Wapen van Wassenaar hield de vereeniging voor Ziekenhuisverpleglng 'n ledenvergadering. Door den voorzitter, den heer C. Stolk, werd geopend en medegedeeld dat er zich in het afgeloopen jaar geen buitengewone dingen hebben voorgedaan en hoewel het niet bepaald een gunstig jaar is geweest voor de vereeniging, staat zij er toch nog goed voor. Nadat vervolgens de notulen door den secretaris-penningmeester, den heer H. Gros, waren voorgelezen, bracht ook hij het Jaarverslag uit. waaruit we o.m. ont- leenen, dat in 1932. 29 uitzendingen plaatsvonden naar een ziekenhuis, tegen 19 in 1930. met totaal 622 verpleegdagen tegen 430 in 1930 tot een gezamenlijk be drag van f. 2201.-, tegen f. 1263 - in 1930. Het ledental, dat nu reeds 412 telt, steeg tot op 31 December slechts van 366 in 1930 tot 375 in 1931, er kwamen 67 nieuwe leden bij, doch aan het veelvuldig ver trek wordt deze kleine toename geweten. Het batig slot van f. 1270.74 in 1930 is voorts gestegen tot f. 1656.14. terwijl het reservefonds beloopt een bedrag van f. 3473.89. Den heer Gros werd hierop door den voorzitter dank gebracht voor zijn uitvoe- IJMUIDEN, 1 April. VISCHPR1JZEN. Tarbot per K.G. f. 1.701.30; Tongen per K.G. f. 2.702.20; Schar per kist van 50 K.G. f. 7.00; Vleeten per stuk f. 1.00— 0.65; Kabeljauw per stuk f 5.00—2.50: Gullen per kist van 50 K.G. f. U.00—7.00; Lengen per stuk f. 2.330.70; Wijting pel kist van 50 K.G. f. 2.40. Aangekomen de beugers: VL 207 met f. 651; VL 103 met f. 1274; VL 114 met f. 1158. De navolgende passagiersschepen zijn Zaterdag 2 April in radio-telegrafische verbinding met de daarachter vermelde kuststations en via die stations recht streeks te bereiken. (Medegedeeld door de N.T.M. „Radio- Holland" N.V.) Baloeran, Scheveningen Radio; Chr. Huygens, idem; Cottica, Rugby Radio: Crijnssen, idem; Flandna. Schev. Radio; Kota Inten, Alexandria Radio; Maasdam. Rugby Radio; Marnix van St. Aldegonde, Schev. Radio; Orania. idem; P. C. Hooft, idem; Poelau Bras, Sabang Radio; Poelau Laut, Karachi Radio; Van Rensselaer, Le Havre Radio; Rotterdam. Schev. Radio; Sibajak, idem; Slamat, idem; Venezuela, idem; Hr. Ms. Van Galen, idem. 3—2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7