Prima Laddervrije Zijden Kousen een TWEEDE paar voor HIILVEN PRIIS A UIT DE RIJNSTREEK. NOG EEN GEVAE LINDBERGH. 13-jarig scholier ontvoerd. Naar de Berlijnsche bladen melden, heb ben de crimineele autoriteiten van Hildes- heim zoowel als de marechaussee van Har sum en omliggende districten In Hannover sedert eenige dagen een opzienbarende zaak in onderzoek, welke in haar verloop herinnert aan de ontvoering van den baby van Lindbergh. Sedert 19 Maart wordt n.l. een 13-jarige scholier uit Harsum vermist. Eenige dagen geleden hebben een of meer personen in een dreigbrief een losprijs van duizend rijksmark geëischt, indien de ouders van den jongen hun kind levend levend wilden terugzien. Den afperser moet het bekend zijn geweest, dal de vader van het kind administrateur bij de posterijen te Harsum is en als zoodanig steeds baar geld bij, de hand heeft. De vader stelde zich terstond in verbin ding met de marechaussee. Een beambte, die ongeveer de gestalte had van den vader van den knaap, legde op de in den brief genoemde plaats een enveloppe, welke ech ter geen gangbaar geld bevatte, doch oude noodmarken uit den tijd van de inflatie. Toen men ongeveer een uur op de loer had gelegen, dook plotseling uit een grep pel langs den weg een man op. die door een der in hinderlaag liggende marechaus sees werd aangeroepen. De onbekende ren de echter zoo snel mogelijk naar de enve loppe en maakte zich in de duisternis uit de voeten. Daar men, nadat op den vluchteling was geschoten, verscheidene kreten heeft ge hoord, neemt men aan. dat de afperser ge troffen is. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Bij het aardappels poten is te Kempen iDuitschl.) een landarbeider door den bliksem getroffen en gedood. Zijn vader werd verlamd. DE BRAND TE AGRAM Het aantal slachtoffers van de ontplof fing in het filmverhuurkantoor te Agram is tot negen gestegen. Onder de puinhoo- pen zijn nog vier verkoolde lijken gevon den. terwijl 3 gewonden bezweken zijn. BRUIDSKOOP. In het Hongaarsche district Komarom bestaat van oudsher de dorpszede, dat de kameraden van den bruidegom na het bruiloftsmaal de bruid slechts tegen een losgeld aan den echtgenoot uitleveren. In den laatsten tijd was dit gebruik, dat tot voor kort nog slechts symbolische betee- kenis had, in een regelrecht misbruik ontaard. Er werd steeds meer losgeld ge- cischt. dat vervolgens voor een overdreven voortzetting van het bruiloftsmaal ge bruikt werd. Tenslotte zagen de autoritei ten zich zelfs genoopt den „verkoop" van de bruid formeel te verbieden. Toen nu onlangs ln het dorp Udvarhety bij een dergelijk geval een heele vechtpartij tus sehen de bruiloftsgasten ontstond, die door de gendarmerie beslecht moest worden, was de maat vol. De vechtersbazen zijn voor de rechtbank gebracht, die hen, ondanks hun beroep op het gewoonte recht. boeten heeft opgelegd. Als dat niet helpt, zullen de volgende straffen veel zwaarder zijn. RECLAME. U behoeft thans geen MINDERWAARDIGE KWALITEITEN meer te koopen. Al onze KOUSEN zijn ZONDER WEEFFOUTEN en met VOLLEDIGE GARANTIE Zegt U dit niets? in alle moderne kleuren, koelen bij ONS Ibane slechts nn per paarIIÜ ct Door onze groots COMBINATIE- INKOOPEN zijn verschillende onzer Prima Kwaliteiten wederom IN PRIJS VERLAAGD Als speciale Reclame MORGEN, ZATERDAG en MAANDAG den GEHEELEN DAG. bl] aankoop van een paar Kousen HAARL.STR. h Donkersteeg 2-4-6 gflp Voor Uwe kinderen een alleraardigste VERRASSING! ALPHEN. UIT DE RAADSSTUKKEN. 0983 Uitbreiding van Crisisbedrijven cn instelling Arbeidsbeurs. Door den Alphenschen Besturenbond is aan den raad een adres ingediend waarbij werd verzocht om: a. bij den Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw er op aan te dringen om onder de bedrijven, ten aanzien waarvan Z.E. verklaard heeft dat daarin crisiswerkloosheid voorkomt, ook op te nemen het bouwbedrijf; en b. krach tens het bepaalde van art. 10 lid 3 der Arbeidsbemiddelingswet 1930 een arbeids beurs op te richten. Naar aanleiding van dit adres deelen B. en W. aan den raad mede, dat zij meenen de inwilliging van deze verzoeken te moeten ontraden. Voor dat sub a vermeld is geen reden, omdat deze zaak voldoende de aandacht van Z.E. heeft en ook de cijfers van de plaatse lijke werkloosheid in het bouwbedrijf van tijd tot tijd, n.l. bij de aanvraag van het subsidie voor de steunregeling en de werk verschaffing worden ter kennis gebracht. Omdat de dienst van de arbeidsbemidde ling in deze gemeente, waar het persoon lijk contact tussehen hoofden en leiders van bedrijven en werkzoekenden in den regel tot plaatsing leidt, van geringe eco nomische beteekenis is en slechts spora disch door werkgevers van de arbeidsbe middeling gebruik gemaakt wordt, achten wij de oprichting van een arbeidsbeurs in deze gemeente overbodig en de kosten, welke zij boven een z.g. agentschap zou den meebrengen onnoodig. B. en W. heb ben daarom op grond van art. 10, lid 7, van boven aangehaalde wet, reeds den 27 Febr, J.l. het verzoek gedaan aan de Kroon, om van de verplichting, neerge legd in lid 3 van dat artikel ontheven te worden. Wordt dit verzoek van de hand gewezen, dan moet een arbeidsbeurs wor den opgericht. B. en W. stellen deshalve den raad voor op het adres afwijzend te beschikken. Aankoop grond voor wegverbreeding. Nu op de begrooting dezer gemeente voor het dienstjaar 1932 een post is uitge trokken voor verbetering van den grint weg genaamd „de Gnephoek" gelegen tus sehen de rivier den Rijn en den polder Gnephoek en onder die verbetering ook is te verstaan de verbetering van de gevaar lijke bocht in vorenbedoelden grintweg nabij de brug over het water dat de grens scheiding vormt tussehen de gemeente Koudekerk en Alphen a. d. Rijn, zijn door den directeur van gemeentewerken be reids plannen voor die verbetering ont worpen. De verbetering zal gezocht moe ten worden in een belangrijke verruiming van de bocht naar de polderzijde en door belangrijk flauwer maken van de ooste lijke helling van de z.g. Lagewaardsche- brug. In verband met het vorenstaande stellen B. en W. den raad voor tot aan koop van eenige daarvoor benoodlgde eigendommen o.a. van den heer J. Olt- voort aldaar 70 M2. weg, 150 M2 berm en water en 150 M2. grond voor den prijs van f. 400, terwijl met twee andere eigenaren de onderhandelingen nog loopende zijn. Ingebruikneming grond en water van de Spoorwegen. In verband met den wegaanleg benoor den de Spoorvaart en den bouw van een breedere nieuwe Havenbrug, is het voor de gemeente van belang dat zij de be schikking krijgt over gedeelten van de Spoorvaart eigendom van de Ned. Spoor wegen. beoosten en bewesten de nieuwe Havenbrug. teneinde de noodige rem- mingswerken in de Spoorvaart te kunnen plaatsen en de noodige gas- en waterlei dingbuizen en electrische kabels daarin te kunnen aanleggen. Daarnaast dient de gemeente te kunnen beschikken over een oppervlakte grond ter weerszijden van de Spoorvaart. teneinde behoorlijke toegan gen tot de nieuwe brug te verkrijgen. De Ned Spoorwegen deelden B. en W. mede, dat bezwaar bestaat tegen het overdragen van bedoelden grond en water in vollen vrijen eigendom aan de gemeente, gelijk door hen was verzocht. Wel kan de direc tie der "Spoorwegen er zich mede vereeni gen dat de grond en het water, welke ver vat zijn in een alsdan te verleenen ver gunning. door de gemeente in gebruik worden genomen en daarin en daarop die werken worden uitgevoerd, welke noodig zijn Voor de vergunning is als jaarlijk- sche recognitie een bedrag van f. 1 ver schuldigd en bovendien p. jaar nog een bedrag van f.10. De directeur van ge meentewerken adviseert om de gunning onder de gestelde voorwaarden te aan vaarden, waarmede de comm. van openb. werken zich heeft vereenigd. Waar de ver gunning voor de gemeente noodzakelijk is stellen B en W. den raad voor haar on der de gestelde voorwaarden te aanvaar den. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis. z. van C. v. Schaik en M. de Graaf; Jurrie. z. v. J. v. Leeuwen en J. Bleijenburg; Willem Cornelis z. van W. C Leeuwenhoek en A. v. d. Boom: Jacob, z. van J. Ram en J. M. Koelewijn: Hillebrand z. van J. Dirkzwager en W. Roest; Adriana d. v. L. v. Vliet en Gr. v. d. Bijl: Dirk Adriaan z. van D. de Jager en A. Domburg; Adriaan Dirk z. van D. de Jager en A. Domburg; Theo Arie z. van P. Zuidam en N. Reijneker; Christina Theodora Maria d. van S. v. d. Haas en Q J. M. SchenkeveldDaan z. van T. Scheer en G. v. d. Pol. Overleden: Jan den Hartog, weduwnaar van H v Eijk, 76 jr.; Johanna Christina Lunstroth, 55 j.; W. de Jong echtgenoot van Maria C. v. d. Wolf 79 j.; Willem Ziegelaar, echtgenoot van Maartje Meijers 80 j.; Ermina Maria Theresia van Zeyl,87 j.: Anthonia Adriana Simmerman, 9 j. Gehuwd: Adriaan Hooftman, 24 jr. en Anna Maria Selma Schlimbach, 20 j.; Pie- ter Griffioen 24 jr. en Grada Croes 22 j.; Jan Pieter Houtman, 20 jr. en Adriana P. v. Leeuwen. 17 j. Loop der Bevolking. Ingekomen van Utrecht Johanna A. M. v. Geelen. zonder Steekterweg 67; Leiden, Goosje Boonet, echtgenoote van J. M. Le- poeter. zonder, Hooftstraat 201; Wou- brugge, A. Langhout en gezin, schoenma ker, Hooftstr. 220; Zoeterwoude, C. v. d. Lee, veehouderskn., Steekterweg 94; Wou- brugge, H. Slagter en gezin, veeh knecht, Steekterweg 84; Llsse J. Rijsbergen. brood- bakkerskn., Willemstr, 20; 's Gravenhage, Wilhelmina M. Serne, echtgenoote van L. Sprey, zonder, Vfnkebuurt 14. Vertrokken naar; Boskoop, P. J. Zuidijk, electriclen, Raadhuisstr. 44; Dantumadeel, H. K. W. Frenkel, onderwijzer. Bloemhof- straat 21; Duitschland, Hindewina Jans- sen, dienstbode, Dorpstr. Ill; Zevenhoven Cornelia A. Hasslng, dienstbode, Hooge- dijk 7 Harmeien, W J. Nederhoff, boom- kw.kn., Groeneweg 30; Brielle, J. Versluis en gezin, arbeider, Rozenstr. 35; Utrecht, van Swinderenstr. 81, Johanna Scholtus, kantoorbed., Julianastr. 59; Woubrugge, M. Postma, veeh.kn.. West Kanaalweg 12; Leiden, Morschweg 14, Maria Pijnacker, dienstbode, Hooftstr. 231; Amersfoort, Vermeerstr 82 L. v. d. Horst, zonder, Raadhuisstr. 247; Rietveld, Maria v. Hars kamp, zonder, Kortsteekterweg 41; Nieuwerkerk. P A. Tanis, monteur. Raad huisstraat 38. Zendingslezing van den heer Smits. In het wijkgebouw „Gouwsluis" wérd door het hoofd der chr. school Juliana- straat. de heer P. Smits, een lezing ge houden met lichtbeelden over het onder werp: „Met den zendeling op reis naar Indié" zulks ten bate van „Kapel Gouw- sluis". Jammer, dat voor dit werk nog zoo weinig belangstelling bestond De voor zitter van het comité de heer Nijhof opende met gebed. De heer Smits, die een zeer onderhoudend verteller bleek te zijn, behandelde achtereenvolgens de afreis van den zendeling te Amsterdam, de voorberei ding van zulk een reis en de proviandee ring van het schip. Door den heer Lange- veld werden vervolgens op het doek ge bracht eenige plaatjes van Southampton, Algiers, Genua, Port-Said, Suezkanaal, Ceylon, Sabang en Singapore, waarna de heer Smits vervolgens sprak over de Mo hammedanen, de Hindoes en de beziens waardigheden der steden. Wat langer werd stilgestaan bij de Koningsgraven der Pha- rao's in Egypte en de Arabische woestijn, waarin de kinderen Israels 40 jaar hebben rondgezworven. Aan het eind van den avond bracht de voorzitter van het co mité, de heer Nijhoff dank aan den heer Smits voor zijn goed geslaagde lezing waarbij bleek dat ook de geprojecteerde lantaarnplaatjes zeer in den smaak vielen bij de aanwezigen welke hij opwekte de volgende maal deze bijeenkomsten weer te bezoeken en ook anderen hiervoor aan te sporen. Installatie van het nieuwe schoolhoofd de heer IV. T. v. d. Brink. In een daartoe gisterenavond met de ouders en het bestuur vaj\ de school met den bijbel Hooftstraat in de Chr. bewaar school gehouden bijeenkomst had de In stallatie plaats van het nieuw benoemde hoofd de heer W. T. van den Brink van Zwartebroek. De heer J. G. Baart opende deze bijeenkomst met gebed, verzocht de aanwezigen te zingen Ps. 84:3:6 en las een schriftgedeelte uit Ps. 84. De heer Baart hierna teruggaande tot de oprichting van de school en verdere historie herdacht dankbaar al het geen het overleden hoofd wijlen de heer P Westerbrink gedurende ruim 18 jaar voor de school had gedaan en deed vervolgens uitkomen dat 't aantal leerlingen sinds de oprichting belangrijk was toegenomen. Vervolgens wees spreker op het onderwijs dat gegrond moet zijn op de be ginselen van het woord Gods, en bij een school met den bijbel;behoort het huisge zin met den bijbel. Spr. wees hierbij dan uitvoerig op de schoone maar verant woordelijke took van den Chr. onderwijzer. Speciaal richtte spr zich hierna met een hartelijk woord van welkom tot den heer v. d. Brink en diens gezin, hem verzeke rende dat het bestuur en ouders met ver trouwen de leiding iri zijn handen stelt. Spr. wenschte vervolgens het nieuwe hoofd toe dat de samenwerking tussehen bestuur, personeel en ouders aangenaam zal zijn. De heer Baart verzocht op slot de aanwe zigen den heer v. d Brink staande toe te zingen Ps. 134:3. De heer A. de Goot die tijdelijk waarnemend hoofd der school was rsweest hoopte eveneens op een aange name samenwerking met den wensch dat de school het vertrouwen van alle ouders zal hebben. De beer van den Brink hierna het woord verkrijgend wenschte naast verwezenlijking van het doel van het on derwijs eveneens dat een vertrouwelijke sfeer tussehen bestuur, ouders en personeel met de zijnen zal groeien. De heer Baart bracht hierna de heer van den Brink dank voor de bemoedigende woorden, bracht voorts dank aan het per soneel voor de bloemenverrassing en wekt hen op tot arbeidzaam en gehoorzaamheid In de hierop volgende pauze bestond ge legenheid met den heer Brink kennis te maken, waarvan door de ouders een druk gebruik werd gemaakt. Na de pauze bracht de heer Baart nog bijzondere woorden van dank aan den lieer de Groot voor de wijze waarop deze de tijdelijke functie als waarn. hoofd heeft vervuld en bood hem hierbij een enveloppe met inhoud aan, waarop spr. eindigde met dankgebed. Lijst van onbestelbare brieven enz. terug ontvangen in de 2e helft van de maand Maart aan het Postkantoor al hier Brieven binnenland: 1. J. Huider, Haarlem, Frankenstr. 12a; 2. H. A. Koppe, Amsterdam (aangeteekend). Brieven bui tenland: 3. Dr. A. Rivelois, Paris. Brief kaarten binnenland; 4. Dr. C. W. v. Hoog straten, Amsterdam: 5. 1 briefkaart zon der adres. Door de politie werd in de Hoorn een zwerver aangehouden die in kennelijken staat van dronkenschap verkeerde en per vrachtauto naar het arrestantenlokaal moest worden overgebracht. Door de bewoners van de Visserstraat werd gezamenlijk aan hun resp. huis eigenaren een verzoekschrift ingediend om verlaging der huurprijzen. Het diploma der slagersvakschool te Utrecht is toegekend aan D. Kwakernaak alhier. BODEGRAVEN. Gcref. Knapenver. „Samuel". In de groote zaal van „Rehoboth" sprak ds. A. G. Barkey Wolf uit 's Gravenhage over „Bunyan's Christenreize". Na een openingswoord van den voorzitter den heer P. G. den Broeder, gaf spr. een uitvoerige toelichting over het leven, werken en de opvoeding van Bunyan en het ontstaan van zijn in 120 talen en 40 dialecten ver taald boek. Begeleid door den heer D. Boot zongen de dames De Groot en Hoogen- doorn ter afwisseling enkele liederen. Een serie lantaarnplaatjes lichtte de causerie nader toe. De jubileerende Kaasmarkt. Onder leiding van mr. La Gro heeft zich een comité gevormd dat ten doel heeft de stichting van een blijvend aandenken ter gelegenheid van het gouden Jubileum dei- kaasmarkt. Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaas Wilhelmus, zn.van B. van Dijk en E. Jansen Jan Hendrik zn, vap J. Helsloot en W. ,G. Cherek Arie, zn. van T. Hensen en P. A. Hensen. Ondertrouwd: J. Blanken 32 jaar en O. va; Dijk, 34 jaar A. Busscher 26 jaar en W. Kruijt 23 jaar J. v. d. Neut, 30 jaar en N. J. ten Brummeler 26 jaar. Getrouwd: J. van Dam 31 jaar en A. C. van Leeuwen, 28 jaar Loop der bevolking. Gevestigd: M, Roosendaal, arbeider van Amsterdam; T. van Vuuren. dienstbode van Goudriaan; Mina Verheul, dienstbode van Woerden; M. K. C. Jaspers, zonder be roep van Gouda; J. M. A. Alkemade. land arbeider van Leimuiden; Hendrika van Genderen, dienstbode van Willeskop; K, C. Korse, zonder beroep van Zaltbommel. Vertrokken: G. J. Kroon, arbeider naar Zwammerdam; H. Meijerink, arbei der naar Woerden; J. A. van Fulpen, dienstbode naar Alphen a. d.' Rijn. Arbeidsbemiddeling. Bij het corr.schap der arbeidsbemidde ling staan als werkloos ingeschreven: 21 losse arbeiders. 6 timmerlieden, 1 bank werker, 6 landarbeiders, 3 fabrieksarbei ders, 4 schippers, 1 smid, 3 metselaars. 4 opperlieden, 6 grondwerkers, 5 pakhuis knechts, 2 schilders. Gevonden voorwerpen: een bruine alpino jongensmuts. een sleutel, een gou den kettinkje, een buigtang, een koop- mansstok, een duif. een bril in etui, een schroefsleutel. BOSKOOP. Polderverkiezing. Op de gehouden stemming voor twee leden van het bestuur van den vereenig- den polder werd herkozen de heer E. Hof man, terwijl in de vacature van wijlen den heer M. G. v. Tol werd gekozen de heer J. A. Hooftman Rede K. R. van Staal. Voor de afd. Boskoop van de S.D.A.P. en den Boskoopschen Bestuurdersbond trad in het veilingsgebouw op de heer K. R. v. Staal, lid van den gemeenteraad van Gouda. Spreker had tot onderwerp geko zen: „De crisis en de nood der arbeiders klasse". Een jazzband uit Gouda gaf aan het geheel een gezellig karakter Er was zeer veel belangstelling. Demonstratie Fred Fry. In hotel Klaassen heeft de bekende En- gelsche taalleeraar Fred Fry een lezing gehouden, toegelicht door lichtbeelden. Ook werden er eenige demonstraties ge geven met gramofoonplaten, waardoor thans een ieder in de gelegenheid is, thuis de Engelsche taal grondig te leeren. Het was voor de talrijke aanwezigen een interessante avond. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Hillegonda, d. van W Th Kraan en van M. P. Schouten. LEIDERDORP. TERAARDEBESTELLING Ds. G. A. DE BRUYNE. Enorme belangstelling. Onder zeer groote belangstelling is gis termiddag het stoffelijk overschot van wijlen dr. G A. de Bruvne ten grave ge bracht. Nadat ds. J. J. Dijk, predikant bij de Geref. Kerk alhier ln het sterfhuis, alwaar met de familie, een groot aantal vrienden en genoodigden bijeen waren, een korten rouwdienst had gehouden .werd de be minde doode naar het kerkgebouw van de Ned. Herv. Gemeente gedragen, welwillend door de kerkvoogdij hiervoor afgestaan. Onder het spelen van een treurmelodie op het orgel werd de lijkkist voor het doop hek opgebaard. Het kerkgebouw was over vol met belangstellenden, terwijl een groote menigte langs den weg waar de lijkstatie voorbij reed geschaard stond Nadat de familie en genoodigden in het schip der kerk had plaats genomen, ver zocht ds. Dijk te zingen Psalm 118 vers 8. Vervolgens hield deze predikant een korte rede, waarin werd gewezen op de broos heid van dit tijdelijke leven, doch tevens op het eeuwige leven, dat te vinden is in het geloof in Jezus Christus als Berg en Zaligmaker. In dit geloof is ook deze over ledene gestorven. Dit geloof heeft zich bij hem geopenbaard, in al den eenvoud, ln zijn gezinsleven, als medicus en in zijn maatschappelijk leven. Niet mijn, maar Gods eer werd door hem steeds op den voorgrond gesteld. Namens verschillende vereenigingen en corporatiën werd achtereenvolgens nog ge sproken door den heer K. Brug, namens het gemeentebestuur, den heer Buurman namens de Geref. Schoolvereeniging, den heer Venema voor de Chr. Kweekschool, en ds. Ferwerda als afgevaardigde van „Sonnevanck". Door den heer G. v. d. Valk Bouman, burgemeester van Linschoten werden eenige gevoelvolle woorden geuit als vriend. Ds. de Bruyne, predikant bij de Geref. Kerk te Vrouwepolder, oudste zoon van den overledene, dankte zeer aange daan, ook namens zijne moeder en broe ders. voor al de liefde en genegenheid aan zijn overleden vader betoond, en voor de troostrijke woorden hun toegesproken. Bij de groeve werd niet gesproken. Nadat de kist was neergelaten, las ds. Dijk de Geloofsbelijdenis. Tot slot werd het 12de vers van den 73sten Psalm gezongen. Diep onder den indruk van deze treurige plechtigheid, verliet de schare zeer aan gedaan den doodenakker. NIEUWVEEN. Ziekenhuisverpleging „Onderling Hulpbetoon". In café Schreuder had een spoedverga dering plaats van de ziekenhuisvereeni- ging „Onderling Hulpbetoon". Bij afwezig heid van den voorzitter den heer P. Spreij werd de vergadering gepresideerd door den.heer C. de Groot. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat deze ver gadering bijeengeroepen was door een 15-tal leden over een geval van een lid, 'dat den reglementairen tijd van 70 dagen per boekjaar in een ziekenhuis verpleegd was en nu weer naar het ziekenhuis moest, waarvoor de penningmeester beta ling weigerde. Van al de onderteekenaars was slechts één aanwezig, wien verzocht het verzoek om een vergadering toe te lichten. De penningmeester J. Zekveld zette de zaak uitvoerig uiteen; het bedoeld lid heeft geen recht op verdere uitkeering De vergadering verlangde niets meer te zeggen over het geval, zoodat de zaak af gehandeld was. Er volgde nog de rondvraag. De heer D Joha vond het vreemd dat hiervoor nu een vergadering moest worden opgeroepen. Waarom eerst niet goed onderzocht of er gegronde redenen waren. Alsdan kwam de le onderteekenaar ter vergadering, wien verzocht werd het verzoek toe te lichten. Deze gaf een korte uiteenzetting en zeide dat de gemeente er zich van afschuift. Er moest raad geschaft worden. De heer Wijfje zegt. dat er nog wel eens een uit zondering gemaakt is. De penningmeester antwoordt dat er toen 42 dagen vergoed werden en toen bleek, dat het lid langer moest blijven, de Diaconie der Ned. Herv. Kerk en het Evangelisatiebestuur betaald heeft. De heer P. Spring-in-veld beoogt om inzamelingen hier ter plaatse te behou den en niet opzenden naar een hoofdbe stuur. Spr. bedoelt bloempjesdagen voor „Herwonnen Levenskracht" en vraagt of de Diaconievereeniging geen steun kan verleenen aan een t.b.c.-patiënt. Dr. Wout deelt mede dat de vereeniging in het ge heel niet kan helpen. Wendt u tot de t.b.c.-véreeniging alhier zegt spr.,' welke een onderafdeeling is van het Groene Kruis. De heer P. v. Ankeren vraagt naar de mogelijkheid om een wijkverpleegster alhier te krijgen. Dr. Wout zegt dat er enkele jaren geleden 2 pogingen zijn ge daan, maar de menschen hadden er niets voor over. Ten opzichte van het geval van het lid dat uitgetrokken is, vraagt de heer Wijfje nog, of er geen vrijwillige bijdrage gevraagd kan worden van de leden. De heer D. Roodenburg zegt dat zulks eerst langs anderen weg gepoogd moet worden, zooals de penningmeester uiteengezet heeft, daar toen kerkbesturen geholpen hebben. Daar geen der aanwezigen meer het woord verlangt, sluit de voorzitter on der dank voor de opkomst de vergadering. In de Ned. Hen-. Kerk is een collecte gehouden voor noodlijdende kerken en personen. De opbrengst was f. 10.55. OUDE-WETERING. Muziekuitvoering. Voor een aanvankelijk matig doch later op den avond flink bezette zaal gaf de muziekvereeniging „Eruditlo" in hotel Van den Bosch alhier onder leiding van den heer C. de Haan uit Leiden haar vijfde uitvoering, waarbij tevens medewerkte werd verleend door den bekenden humorist Bartoes. Na een openingswoord van den voorzitter, den heer W. A. van Harteveld werd met het muzikale gedeelte van het programma aangevangen. De eerste marsch „Bon Souvenir" van O. Filsfils getuigde al onmiddellijk van flinke studie en werd uit stekend vertolkt. Het volgende nummer de ouverture „l'Amarante" van J. R. van der Glas gaf ons nog betere gelegenheid om over de prestaties van „Eruditio" te oor- deelen en evenals uit bijna alle van de volgende nummers bleek hier overduide lijk, dat het korps den goeden weg. welke het gelijk we reeds bij de vorige uitvoering konden waarnemen had ingeslagen, nog verder bewandeld heeft. Dat de leden het zoover hebben weten te brengen, is onge twijfeld naast eigen studie voor een zeer voornaam deel te danken aan de uitste kende leiding van den directeur. Gaat men in de toekomst zoo voort, dan zijn we er van overtuigd, dat de heer De Haan met dit corps nog verschillende successen zal weten te behalen. Na de pauze trad op de heer Bartoes uit Amsterdam, die met zijn beschaafde en leuke liedjes en zijn talrijke moppen al terstond een aangenaam contact met de zaal tot star.d bracht. Op vlotte en aange name wijze gaf hij het eene nummer na het andere ten beste, zoodat de avond als het ware omvloog en het reeds haiftwaalf was, toen de voorzitter met een dankwoord aan het adres van den heer De Haan en den humorist, met zijn uitstekenden ac- compagnateur den avond sloot, nadat hij nog had aangekondigd dat het in het voornemen van het bestuur ligt. in Sep tember a.s. een bazaar te organiseeren. waartoe hij de welwillende medewerking van de dames inriep. Na nog een half uurtje van gezellig sa menzijn gingen de aanwezigen te midder nacht in opgewekte stemming huiswaarts. TER-AAR. Melkfederatie. Wij vernemen dat thans vrijwel alle veehouders uit deze gemeente zich hebben aangesloten bij de kortgeleden opgerichte melkfederatie. De melk zal vermoedelijk te Leiden worden geveild. Poging tot inbraak. Alhier is des nachts getracht in te bre ken in een nabij Papenveer liggend woon- schuitj'g, bewoond door een oude vrouw, waarvan verteld wordt dat zij ,er goed bij zit". De oude vrouw echter begon, toen men poogde om in het schuitje te drin gen uit alle macht op een misthoorn te blazen, waardoor nabijwonenden werden gewekt. De daders er waren vermoedelijk 2 personen namen hierop de vlucht. De politie stelt een onderzoek in en heeft inmiddels maatregelen getroffen om herhaling te voorkomen. 2-2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6