TWEEDEN PAASCHDAG „Lugdunum'Paasch-Tournooi !ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 26 Maart 1932 Vijfde Blad No. 22091 Zondag a.s., achter „Pomona" lsten Paaschdag VOETBAL. KON. NED. VOETBALBOND, programma voor morgen en Maandag. Kampioenschap van Nederland: Feye- ord—Veendam, EnschedéP. S. V. Afdeellng X, promotie 2de klasse: Edo— V. V. promotie 3de klasse: Zandvoort-Alphen, jeidsrechter N. Jannes, grensrechter E. Crabbendam en P. Th. Koning, jde klasse D: HollandAmsvorde. promotie 4de klasse: D. S V—Rodi N. C—E. A. C. Afdeeling II, promotie 2de klasse: Gouda H. C. 2de klasse A: beslissingswedstrijd Steeds :ogerO. D. S. 3de klasse A: HillinenU. V. S„ terrein S. C. (Chr. Krösschell). ide klasse A: Zwart Blauw—Archipel. Prom. res. 3de klasse: B. E. C II— V. V. III. Res. 3de klasse E: Alphen II—Kampong D. O. S. II—Hercules III. Afdeellng IV, promotie 2de klasse: Ju- na—Middelburg. Afdeeling V. promotie 2de klasse: Sneek F. V. C. Van Overal. Nóg houdt de glorieuze overwinning der erlandsche ploeg te Antwerpen de ge- oederen in beroering of reeds vraagt het euwe programma van den K. N. V. B T onze aandacht. Vier clubs strijden er orgen of Maandag voor het tournooi om en hoogsten nationalen titel en het wil fs voorkomen, dat er in een dezer ont eringen niet veel twijfel zal zijn om- t den uitslag. Feyenoord Immers eelt thuis tegen Veendam, dat zelfs op 7cn grond niet geheel opgewassen bleek zijn tegen Enschede en dus absoluut nsloos moet worden geacht aan de erzijde van de Maas. Feyenoord mist roenendijk, die gewond is en in de voor- ede door Van Heel wordt vervangen, en Noordelijke verdediging is van prima halte, zoodat de score niet zoo heel hoog 1 worden, maar dat zal den Rotterdam- ers toch niet beletten om op beide pun- in beslag te leggen. Enschede speelt een thuiswedstrijd „en de Zuidelijke kampioen P. S. V., die g niet op de planken van 't kampioens- neel is verschenen en haar krachten s nog zal moeten bewijzen. Vergelijken met verleden jaar dan heeft P. S. V. de competitie vrij sterk teleurgesteld en t dien hoofde zou men kunnen conclu- 'eeren, dat zij van dezelfde sterkte is als r.schede; niet minder, maar ook niet eer. En aangezien Sportclub daarbij liet Ti-ein-voordeel heeft, zijn wii geneigd aar voor morgen de beste kansen te even! In afdeeling I trekt H. V. V. voor de omotle- en degradatie-competitie 2de asse naar Edo, dat in den jongsten Wed- ijd tegen Haarlem zoo geducht is tegen vallen. Een nederlaag tegen de Haag- ehe ploeg zou morgen de kansen van mkla c.s. vrijwel definitief om hals bren gen, maar anderzijds geven wij ook H.V.V. niet veel kans meer, indien zij mocht ver liezen. Voor een van beide moet dus de practische beslissing al heel vroeg vallen en daarom is deze wedstrijd dan ook extra-belangrijk. Wie het kind van de rekening worden zal kan men slechts gis- ien, maar gezien haar vroegere prestaties ereezen wij yoor Edo het ergste. De promotie 3de klasse brengt Alphen in net veld tegen Zandvoort, dat het terrein voordeel heeft en derhalve een buitenge woon lastige tegenpartij zal zijn. Het Is waarschijnlijk, dat dit voor de Alphenaren e zwaarste ontmoeting zal worden en aar bovendien de eerste klap al zoo half n half promotie beteekent. vertrouwen ij, dat de Rijnstreek-bewoners zich mor en met verdubbelde energie in 't vuur zul- en werpen. Er moet gewonnen worden, en lat kan, want Alphen beschikt over een V!(stekend getrainde ploeg met een be- aoorlijk verband, een goede defensie en een zeer schotvaardige voorhoede. Zooveei runstige factoren moeten tot succes kun nen leiden en wij hebben daar ditmaal inderdaad ook flink vertrouwen in' In afdeeling II gaat D. H. C. bij Gouda ;e gast en na haar schitterende zege op F. C. zullen de verwachtingen ten aanzien van de prestaties der Delftenaren wel zeer optimistisch zijn. Men overdrijve echter niet: H. F. C. was een onbeduidende tegenpartij, D. H. C. had verder het voor deel van eigen omgeving en ten derde speelt geen enkele vereeniging tweemaal achtereen in topvorm. Gouda is tot dusver een factor, waarvan we de ware betee- kenis niet kennen, maar die in ieder geval de mogelijkheid in zich draagt van wel degelijk een belangrijke rol te gaan spelen. D. H. C. bij voorbaat al een flinke over winning toe te schrijven ware in deze omstandigheden naar onze overtuiging zoo voorbarig, dat wij er ons niet aan schuldig zullen maken. De capriolen van den voet bal zijn soms ongelooflijk vreemd Steeds Hooger en O. D. S. spelen een be slissingswedstrijd. De verliezer moet de gradatie-wedstrijden „ondergaan" legen Hoek van Holland en Scheveningen. Voor de competitie besluiten Hillinen en U. V. S. het seizoen met een onderlingen wedstrijd op het A. S. C.-terrein op Eer sten Paaschdag. Alphen II speelt thuis voor de res. 3de klasse E tegen Kampong II en het is de vraag of de meeste Alphe naren er niet de voorkeur aan geven met het eerste elftal naar Zandvoort te gaan. In dat geval zou Kampong nog wel eens een kansje kunnen hebben op de zege. Voor de promotie 2de klasse in afdeeling IV komt Juliana uit tegen Middelburg. In het Noorden kan Sneek het kam pioenschap al vrijwel veroveren door thuis te winnen tegen F. V. C. En als de eerste kiasser morgen niet veel beter speelt, dan een week geleden, zal het daar inderdaad wel op uitloopen. Nader worden de volgende wijzigingen gemeld: Ingelascht is De ValkBleijerheid, uitgesteld JulianaMiddelburg. A. S. C.RHENANIA 1905. Samenstelling der elftallen. Voor den op den Tweeden Paaschdag door A.S.C. te spelen wedstrijd tegen „Rhe nania 1905" uit Wiirselen, een West-Duit- sche eerste klasse, kampioen van Rijnland, zijn naar wij vernemen de elftallen als volgt samengesteld: Rhenania (van rechts naar links): Schmitz. doel: Dondorf en Schepers ach ter; Speckgens. Hennes en Pütz, midden; Gorgels, Sobzack. Girkens. Queck en Jans zen, voor. A. S. C.: Westen doel; Van Welzenes en Josson. achter; Parjatmo, N. N, en Han midden; Janssen, Van der Putten, Van Engelen, Van Goor en Van der Leeden voor. Door den K. N V. B. is als scheidsrechter aangewezen mr. E, G. van Bisselick. Uit de Akensche bladen vernemen wü nog, dat Rhenania zich Zondag j.l. door een 52 overwinning tegen de Bonner Fuszballverein heeft geplaatst in den eind strijd om den Riinland-beker. De tweede finalist is „Rheydt" een vroegere tegen standster van A.S.C. die in den halven beker-eindstrijd van Bingst 1905 won. RECLAME. A.S.C. - Rhenania 1965 6455 Terrein: De Kempenaerstraat, Oegstgeest WüRSELEN. West-Duitsche eerste kiasser Kampioen van Rijnland Gewone toegangsprijzen. LEIDSCHE VOETBALBOND. Programma voor morgen. Extra comp.: Alphia 3R. C, L. 2, 2 uur, P. Graafmans. 2de kl. B.: Alphen 4Sportman 1, 2 uur, H. Gordijn. 3de kl. B.: Alphia 5—T. O. N. A. 2, 12 u„ H. J. Derogee: L. F. C. 5Leidsche B. 4, 10 uur, F. v. d. Mey. 4de kl. A: Alphen 6Sportman 2, 12 uur, J. van Es; II. V. S. 6—L. F. C. 8, 11 uur, J. C. Caspers. Juniores A: L. F. C. (a)Alphen (bijter rein). 12 uur, P. de Boer. Juniores B: L. F. C (b)Roodenburg (bijterr.), 10 uur, J. Wassenburg. Beker 3de ronde: U. V S. 3—L. D. IV. S. 1, 2 uur, Th. Plantfeber: L. F. C. 2—D. V.S. 1. 2 uur, L. v. Vliet: L. F. C. 3—L. D. W. S. 2, 12 uur. G. Wijers. Programma voor Maandag. Extra comp.: Leidsche B. 2T.O.N.A. 1, 2 uur, C. J. Metsch. 3de kl. A: Alphen 5R. C. L. 3, 12 uur, T. Gressie. Beker, 3de ronde: U. V. S. 2Leidsche B. 1, 10 uur, P. Kruit. FIDES PACTA. Maandag 2en Paaschdag speelt Fides Pacta I tegen Rijswijk I (2e klasse KM. VB.) Aanvang 2 uur. Fides Pacta II—Rijswijk III van 12—2 u. Fides Pacta Jr.—D.VS. Jr. van 10'/-2 u. Deze wedstrijden worden alle ge.peeld in het UV.S, Sportpark. Het ie elftal van Fides Pacta is als volgt samengesteld: \V. Jansen, doel: J. Nievaart en E. Hens- bere- - achter: C.: Pont. R. Bronsgeest en J J en midden; P. Borgerding P. Stoeke Th. Wurzer, H. v.-d. Steen en C. Rameau voor. RECLAME. 6621 x Programma Eniree 30 cent Jongens 15 cent 11-12 ALugdunum-Delft 121 BThe Rising Hope-Leerdam 1-2 Juniores Wedstrijd 2-3 Ver'iezer A Verliezer B 3-4.30 FinaleWinnaar A Winnaar B doorloopende Dagkaarten 50 cent 25 cent 6621 Bezie de prachtige „Pomona" Beker en de verdere prijzen in de Etalage v. d. Heer DEVILE. N. Rijn 26. Verplichte Rijwielstalling op 't Terrein a 10 ct. S.L.F.-COMB.—R.C.L.-COMB. Gisteren speelde op het terrein aan de Nieuwe Vaart een S.L.F.-combinatle tegen een R.C.L.-dito. Het einde van dit pret tige partijtje voetbal kwam met een 73 overwinning voor de Racingclub (Rust 1—2). o GYMNASTIEK. DE WEDSTRIJD HOLLAND—BELGIË. Onze kansen zijn gunstig. Op den Tweeden Paaschdag wordt in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te 's-Gravenhage de turnwedstrijd gehou- aen tusschen de ploegen van Nederlmd en België en de heer Ant Metz, de leider onzer ploeg was zoo vriendelijk ons in ver band daarmede eenige inlichtingen te ver schaffen. Gelijk reeds vroeger werd gemeld luidt de samenstelling der ploegen als volgt: Holland: P. van Dam. A. Melkman. G. Ens, J. Caranca, J. v. d. Vinden. J. van Genderen, W. Haufe, W. Zwaaf. R. Kerck- hof, en M. Agsteribbe. België: Defer, Reynaart. Gibens, Meeuw- sen, Decombe, Gijsbrechts, Deck, Clays, Van Dael en Wilmot. Leider der Belgen is de heer F. Gibens. Jury-leden voor Holland zijn de heeren Joh. H. A. G. Schmitt en E. de Wilde, voor België: Verbert en Boddaert. De Belgische ploeg, aldus de heer Metz. heeft veel gewonnen door de opname van Defer, die een prachtturner is. Ook Gibens is zeer goed in conditie en vooral aan het paard is zijn werk veel verbeterd. De Bel gische ploeg in haar geheel is trouwens sterker dan zij ooit geweest is. Ruim een jaar achtereen zijn de turners aan gene zijde van den Moerdijk getraind door den Zwitserschen keurturner Wachmann, die op hetzelfde peil staat als de Olympi sche kampioen George Miez. En de resul taten dier training komen vooral tot uiting in het betere paard-turnen en het ander soort werk aan brug en rek, waaraan thans enkel snelheids-oefeningen en geen krachtoefeningen verwerkt worden. Aan de ringen waren de Belgen ons gewoonlijk de baas en dit zal ook nu nog wel zoo zijn. Over het algemeen zijn de Belgen, verge leken met onze ploeg, 'iets zekerder van hun oefeningen, doch het gehalte der ver werkte stof staat bij hen een stuk lager. Bij onze ploeg is vooral het paard- en brugturnen sterk vooruitgegaan, terwijl het rek meer „safe" is geworden. Doordat bij den wedstrijd HollandDuitschland, die ook voor de deur staat, zwaai-oefe- ningen aan de ringen moeten worden uit gevoerd, is het stille werk aan de ringen een beetje in de verdrukking gekomen en hierin zullen de Belgen dan ook wel uitloopen. Niettemin is er geen reden tot pessimisme. Ook de Nederlandsche ploeg is beter dan ooit en turners als Van Dam. Melkman, Ens, Van der Vinden en Caranca staan zonder twijfel op een goed interna tionaal peil. Haufe, de kleine Limburger, is .een goede aanwinst, maar hij moet nog toonen wat hij in een internationalen wed strijd vermag. En zoo is het ook met Kerckhof, die echter minder sterk is dan Haufe. Al-met-al blijkt inmiddels wel zoo besloot de enthousiaste leider der Neder landsche ploeg dat men op Tweeden Paaschdag in Den Haag een vinnige kamp mag verwachten, interessanter dan deze landenwedstrijd ooit is geweest. En hierbij geef ik onze ploeg de beste kansen De heer Metz is dus optimist en men mocht nauwelijks anders van een leider verwachten. Maar wij gelooven, dat hier niet alleen de wensch de vader der ge dachte is. In het turnlokaal aan de Pie terskerkgracht is vele Zondagen met stugge volharding, met enorme geestdrift,, met volledige overgave en toewijding ge werkt en persoonlijk hebben wij daarbij een verrassenden vooruitgang kunnen constateeren. Waarlijk: er is alle- reden om te bouwen op een succesvollen uitslag! WIELRENNEN. SWIFT. Morgen voormiddag zal er een 90 K.M. wedstrijd gehouden worden, waarbij de heer W. Mooten zal controleeren. Bij op komst van minstens tien renners zullen er twee herinneringsmedailles worden uitge loofd. De Juniores kunnen een 25 K.M. wed strijd rijden. Samenkomst der deelnemers 8.30 uur aan het clublokaal, vertrek 9 uur naar den start. Tweeden Paaschdag zal bij voldoende deelneming eieren-wedstrijd gehouden worden. Hiervoor moet morgen worden in geschreven, zoowel door de leden als niet- leden. De deelnemers aan dezen wedstrijd moe ten te 9 uur in het clublokaal N. Beesten markt 13 aanwezig zijn. WIELERBAAN RIJSWIJK. Voor de wedstrijden op de Rijswijksche Wielerbaan op Maandag Tweeden Paasch dag hebben de Nederlandsche Spoorwegen een speciaal tarief vastgesteld voor dege nen, die van Amsterdam en Rotterdam en andere plaatsen deze wedstrijden wille bezoeken. Vócfr'de diverse prijzen zie men de aanplakbiljetten der Spoorwegen waar op tevens vermeld de adressen, waar deze goedkoope biljetten te krijgen zijn in de diverse plaatsen, zooals Amsterdam. Rot terdam, Leiden, Haarlem, enz. De wedstrijden om den Grooten Paasch- prijs staan dus wel in het middelpunt der belangstelling. Een belangwekkende strijd is dan ook wel te verwachten, daar de Duitscher Möller en de Franschman Gras- sin op het oogenblik tot de beste stayers van de wereld gerekend moeten worden. Hiertegenover komen Snoek en Schlebaum als twee der beste Nederlandsche stayers. Terwijl de vijfde man Jan Lorie, die ach ter den beroemden Leon van der Stuyft zal rijden, degene is waarop Holland's hoop gevestigd is. Lorie toonde vorig jaar reeds uit het goede hout gesneden te zijn. Hij heeft den geheelen winter serieus ge traind, zoodat men van hem veel ver wachten kan. Wij zijn benieuwd of hij zich waardig zal toonen voortaan onder de grootste stayers genoemd te worden en zien met vertrouwen zijn verrichtingen tegemoet. De bezetting voor de overige wedstrijden voor amateurs en onafhankelijken over 1 K.M. en 10 KM. is van prima gehalte. O.a. starten van de Leur. B. Leene, P. Leene, van der Heuvel, Krens, Alkema. Junghans, van Rossum, Hoevens, van der Linden enz. o LI. Het probleem in mijn vorig artikel ge steld. was zeer eenvoudig en ik vermoed óat de meeste mijner lezers die het gepro beerd hebben, de juiste oplossing hebben sevonden welke hieronder volgt. 1. Noord speelt Ha 10 waarop Z. Klaver Aas ecarteert en O. en W. moeten be kennen. 2. N. speelt Klaver 2 waarop O. bekent, Z. met troef Aas introeft en W. een schop pen afwerpt. 3. Z. speelt Ruiten 5 na waarop W. en O. bekennen en N. de slag neemt met de 9. 4. N. speelt Klaver 3 na die O. met de i neemt. Z. en W. ecarteeren een Schoppen Deze slag wordt dus verloren! 5. O. kan slechts Klaveren naspelen die ooor N. met den Heer wordt genomen. On- lertusschen is W. echter in de dwangpo sitie gekomen. Ecarteert hij Schoppen dan maakt Z. Schoppen Heer en 5. Werpt hij zijn laatste harten af dan maakt N eerst Harten 2 en daarna Z. Schoppen Heer In elk geval worden dus de beide laatste sla gen door N.-Z. gemaakt. HET UITKOMEN. In mijn huidig artikel wil Ik nog eens nader ingaan op de toepassing van de regel van 11 en het uitkomen van de vierde kaart van boven om nog eens met eenige voorbeelden aan te toonen hoe de partner van den uitkomer dikwijls uit de uitge speelde kaart waardevolle conclusies kan trekken omtrent de kaartverdeeling. Be kijken wij eens het volgende geval: Noord Sch 9-8-5- Ha Vr-B-7-2- Ru Vr-7-5-4-3- K1 4 West Sch 10-7-6-3- Ha H-10-S- Ru Heer-8- K1 Aas-9-7-5- Oost Sch Vr-B-4-2- Ha 6-3- Ru B-10-6-2- K1 Heer-3-2- Sch Aas-Heer- Ha Aas-8-5-4- Ru Aas-9- K1 Vrouw-B-10-8-6 Zuid Zuid moet een Sans Atout contract spe len (de grootte hiervan doet niet ter zake) en W. komt met Klaver 5 uit. O. die de 4 in den Blinde ziet en zelf de 3 en de 2 heeft, kan direct hieruit de conclusie trek ken dat W. slechts op een 4-kaart heeft geopend en Z. dus in het bezit van 5 Kla veren moet zijn. Zonder deze informatie zou hij Klaveren naspelen. Nu weet hij echter dat hij daarmede juist voor den speler een kleur zou vrijspelen. Hij moet dus Schoppen naspelen en daarmede be reikt hij het resultaat dat Zuid hoogstens 2 S. A. kan maken terwijl indien hij Kla veren naspeelt. 3 S. A. zeker zijn. Een nauwkeurige beschouwing van dit spel zal dit aan ieder mijner lezers duidelijk maken. Noord Sch 10-4-3-2- Ha Heer-Vr-3 Ru Aas-7-6 Kl Boer-8-2- West Sch Heer-Vr-9-8- Ha 10-4-2- Ru Boer-9-8- K1 Aas-4-3- Oost Sch Boer-7-5- Ha Boer-8-6-5- Ru 10-4-3- K1 Heer-9-6- Sch Aas-6- Ha Aas-9-7- Ru Heer-Vrouw-5-2- K1 Vrouw-10-7-5- Zuid West komt tegen een 3 Sans Atout con tract van Z. met Schoppen 8 uit. Hij heeft dus 3 hoogere kaarten en O. weet dus dat hü een van de volgende kaarten niet heeft. hetzij de Aas, Heer. Vrouw oi 9. De ontbre kende kaart kan niet de 9 zijn aangezien W. in het bezit van Aas-Heer-Vrouw- zeker de Heer zou hebben gespeeld. Z. moet dus 1 van deze 3 laatste kaarten hebben die hij zal moeten gebruiken om de 8 van den uitkomer te nemen. Indien de 2 in den Blinde wordt gespeeld, mag O. de Boer niet inleggen aangezien dit tot resultaat zou hebben dat de 10 werd vrijgespeeld. Hij legt dus eveneen- een kleine en wanneer de 8 met de Aas wordt genomen weet W. dat O, de Boer heeft. Zoodra O. nu aan slag komt met Klaver Heer. kan hij Schop pen Boer en een kleine naspelen waar door O. W. 3 Schoppen en 2 Klaverslagen maken hetgeen het contact doet verliezen. Het inleggen van Schoppen Boer, hetgeen vermoedelijk gedaan zou zijn door 'n spe ler die geen goed gebruik maakt van de regel van II, zou 't contract steeds hebben doen winnen. Noord Sch Heer Ha Vrouw-8-3-2- z Ru 7-5-2- KX Vrouw-B-6-3-2- West Oost Sch Aas-10-8-7-6-3-2 Sch Boer-9- Ha Boer-5- Ha 10-9-7-6-4 Ru 9-4- Ru Aas-6-3- KI 9-5- Kl Heer-10-7 Sch Vrouw-5-4- Ha Aas-Heer- Ru Heer-Vr-B-10-8- K1 Aas-8-4- Zuid Tegen een Sans Atout contract van Z. komt W. met Schoppen 7 uit die in den Blinde met de Heer wordt genomen. O. krijgt nu een kans zich te onderschelden. Toepassing van de regel van 11 toont hem dat Z. slechts 1 hoogere kaart over heeft, vermoedelijk de Vrouw of de Aas. Is dit de Aas^ dan heeft zijn spel geen invloed. Xs "hët* ecKtër "dé Vfoüwdan bestaat de de gelegenheid voor een mooie zet nl. het afwerpen van de Schoppen Boer. Doet hij dit niet en komt hij met Ruiten Aas aan slag, dan zal op het naspelen van Schoppen Boer de Vr. niet worden in gelegd en de kleur geblokkeerd zijn. Doet hij dit echter wei. dan kan hii Schoppen 9 door Z. heenspelen, en W. de resteerende 6 Schoppenslagen maken. Uit deze voorbeelden kan men zien hoe een goed speler, die behoorlijk over zijn kaarten nadenkt, door gebruik te maken van den regel van 11, van tijd tot tijd een succes kan boeken dat lijkt op door de kaarten heen kijken -Een treffend voor beeld is het volgende: Noord Sch Heer-6-4- Ha Heer-Vrouw-5-3- Ru Aas-Vrouw-8- K1 7-6-3- West Oost Sch Vr-10-9-8-3- Sch Aas-B-5-2- Ha KM-2- Ha Boer-7- Ru 4-2- Ru 10-7-6- K1 B-9-5- Kl 10-8-4-2- Sch 7 Ha Aas-9-8-6- Ru Heer-B-9-5-3- K1 Aas-H-Vr- Zuld Z. heeft 3 Sans Atout geboden waaroD W. met Sch 8 uitkomt en N. de 4 inlegt. Zeer vele spelers zullen, gezien de Heer in den Blinde, niet de Aas nemen doch trach ten den partner opnieuw aan slag te bren gen opdat hij weer door die Heer heen kan spelen. Die kans is echter gering gezien het feit dat de speler met 5 Ruiten. 4 Ha en 3 Kl. klein Slem maakt!! Had O. de regel van 11 toegepast, dan was hem dui delijk geweest dat Z. geen kaart kon heb ben hooger dan de 8. zoodat hij gerust de 2 kon bijspelen. Op deze wijze maken W. en O. de eerste 5 Schoppenslagen en het contract is down alvorens de speler aan slag komt. Dat echter ook de speler van de regel van 11 kan profiteered zal ik in mijn vol gend artikel met eenige voorbeelden be handelen. Als slot van heden wil ik voor de Paasch dageu nog een moeilijk probleem opgeven hetwelk geheel is gebaseerd op de voorschriften van uitkomen zooals ik die in mijn laatste artikelen heb gegeven en waarbij ook de regel van 11 toeoasslng vindt. Het is een spel uit de praktiik dat inderdaad goed werd gespeeld en waarbij de juiste conclusie werd getrokken Het zal mij benieuwen of velen mijner lezers in staat zullen ziin de iHiste spelmethode .aan te geven en zou ik dit gaarne verne men. Wel wil ik waarschuwen dat het niet eenvoudig is. De situatie was als volgt: Zuid moet 3 S.A spelen en W. komt uit met Schoppen 3. de Blinde gaat open en de kaarten van N. en O. blijken te zijn Noord Sch 7-4-2- Ha Boer-8-4- Ru Boer-10-6-3- K1 Aas-9-3- Oost Sch 10-9-5- Ha 9-7- Ru Aas-9-2- K1 Heer-10-8-5-2- De eerste slag wordt door Z. met de Vrouw genomen waarop deze Ruiten 4 naspeelt. W. legt de 8, Noord de 10 er- O. neemt de slag met de Aas. De vraag is nu. welke kaart moet O. naspelen en onder welke redeneering in aanmerking nemende de kaarten die ziin bijgespeeld en die Jiij nog ziet. Beproeft hierop eens uwe krachten. Naar aanleiding van deze hierboven ge stelde opgave, zou ik gaarne hieraan voor de goede oplossers een prijs verbinden n.l. een exemplaar van het kortelings in Ame rika verschenen boek over het bieden: „The official system of Contract Bridge door Bridge Headouarters" hetwelk ik hiervoor beschikbaar stel. De bedoeling ls uitsluitend den prijs toe te kennen indien het geval goed beoordeeld en goed beredeneerd is. A. J. VERSTEEG.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 17