lij" Crème ,TSt«WIÏTtttf 3ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 26 Maart 1932 Vierde Blad No. 22091 Buitenl. Weekoverzicht. Weigert namaak! MAARTSCHE BUIEN. Gesterkt en gekalmeerd RECHTZAKEN. Rust en Onrust. ffe zijn in de stille week voor Paschen sooals gebruikelijk is. staat de groote Eatiek grootendeels stil. De ontwape- Egsconfereritie is verdaagd, na niet ver- h te zijn gekomen dan wat voorberei- lad werk. Meer mocht men niet verwach- dus is er nog geen reden tot pessi- Esnie. Niettemin zal het zeer wenscnelijk |j zoo straks wat harder wordt aange- want de stemming begint slechter te |;,:den. Het wordt dientengevolge noodig, er eens een practisch rerultaat ge jond kan worden, opdat de deiaitistên tot njgen kunnen worden gebracht! Met de plannen inzake een Donau-ver- :nd, door den Franschen premier Tardieu i tafel gebracht, hokt het momenteel, meer en meer blijkt, dat er nog tus- aen geen van alle landen, die bij deze restie betrokken zijn, overeenstemming bereikt. Zoo successievelijk geven alle jnghebbenden hun opinie ten beste en doet wel 't duidelijkst naar voren ko len. dat er nog heel wat water door de fcnau zal moeten stroomen, voor en aleer |;k hier spijkers met koppen zijn te slaan, ezeer de Engelsche financiën ook bezig Pin om zich te herstellen, toch blijft znfcrijk toonaangevend voor zoover het jancieele hulp betreft aan de vroegere [den der dubbele Donau-monarchie en ,ar een dergelijke hulp bitter-noodzake- is, zal vermoedelijk Frankrijk zijn jchen meerendeels wel weten door te •;en. Men kan niet bulten de Fran- ien De Memel-affaire vertoont steeds scher- •re kanten. Lithauen heeft trots een sr scherpe nota van de mogendheden, Ie garant zijn voor de naleving van het emelstatuut, ingesteld een directorium, M geheel op Lithausche leest is ge boeid, Dientengevolge werd in den anddag een motie van wantrouwen met :oote meerderheid aangenomen. Li- jauen heeft dit beantwoord met ontbin- ig van den Landdag en het uitschrijven in nieuwe verkiezingen; de laatste nog el onder Lithausch stemrecht en zoo ge- igeld, dat de Lithauers verreweg in het ördeel zijn. Op zich zelf is dat al weer een nieuwe biranding van het statuut en Duitsch- ,r,d heeft zich gehaast om daartegen -derom een protest te doen hooren. under krachtdadig optreden schijnt Li- anten echter niet van plan, om zijn oging Memel geheel onder zijn invloed te :engen, op te geven, al voorspelt alle tang bij de verkiezingen nog geen meer- •rheid. In het Verre Oosten rust tenminste de ijd; van oorlog mogen we immers niet laten. Japan heeft blijkbaar ingezien. ;t bij Sjanghai toch geen eer viel te be halen en dat het verstandig deed om zich apt. dit wespennest, waarin het zich had .stoken, zoo spoedig mogelijk los te ma in. Zoowel politiek als finantieel be bouwd! 'Hoewel nog geen definitieve Lneenstemming is bereikt in het Oos- haast men zich over het algemeen let! schijnt deze niettemin toch be- -.kbaar. Het is een klein lichtpunt in de nsternis. waaraan evenwel geen al te oote beteekenis mag worden toegekend, int de Mandsjoerijsche kwestie komt .en stap nader tot een oplossing. De daar .'■gestelde nieuwe regeering komt danig ti het nauw tengevolge van opstanden en nulterij en zonder steun van de Japan- bers zou vermoedelijk haar leven reeds (ernstig zijn bedreigd. Het lijkt ons niet zoo pal te veronderstellen, dat Japan zelf wel nziet, dat de Mandsjoerijsche regeering 'op den duur niet is te handhaven, maar lat het zich daarvan bedient om China vat handelbaarder te maken. Hoewel Jiaarvan momenteel nog nlemandal blijkt; ntegendeel houdt China vast aan het landpunt, dat Mandsjoerije een ondeel baar stuk van het Hemelsche rijk uit maakt! Men ziet, veel is er niet veranderd in de groote vraagstukken, die op dit oogen- blik de wereld bezig houden Daarentegen zijn in diverse landen nieuwe moeilijkheden gerezen. In de eer ste plaats zit Engeland wederom voor het Iersche vraagstuk ,dat in 1921 zoo geluk kig scheen te zijn opgelost. Dit als gevolg van het feit, dat bij de jongste verkiezin gen voor de Dail Eireann de Valera, de man van het Iersche extremisme, de re geering van Cosgrave ten val heeft ge bracht. Weliswaar verkreeg de Valera niet al leen de volstrekte meerderheid, doch met. behulp van de arbeidersafgevaardigden heeft hij toch de regeering overgenomen. Men meende een oogenblik. dat in den loop der jaren de voorvechter van een geheel onafhankelijk Ierland wat zou zijn gekalmeerd, doch nu hij het roer in han den heeft, blijkt het tegenovergestelde. Terstond heeft hij aan de orde gesteld de kwestie van den eed van trouw aan den Engelschen koning, dien hij eenvoudig terzijde wil stellen, het verdrag van 1921 ten spijt en daarnevens wil hij de afbe taling der z g landschuld stopzetten. De Engelsche regeering heeft zich reeds be slist uitgesproken, geen van beide te zullen dulden, maar de Valera schijnt voet bij stuk te willen houden. Plotseling is der halve de oude Iersche kwestie volledig herleefd en het is niet te overzien, waar toe een en ander nog zal kunnen leiden. Rooskleurig ziet het er allerminst uit! Van alle zijden groeit in het Engelsche rijk het streven naar voikómen zelfstandigheid en de Engelsche macht is te zeer afgenomen, om met kracht zich daartegen te kunnen verzetten. Het voelt dat reeds langen tijd zelf, weshalve het trachtte tot een ac- coord te komen met de diverse betrok ken landen, doch veel succes bracht tot- dusver dit pogen niet. In Duitschland wordt, de verkiezings strijd met groote felheid voortgezet. Het gaat niet meer om het presidentschap, Hindenburg geldt thans algemeen voor herkozen, maar wel om Pruisen. Daar concentreeren zich alle krachten en niet zonder zorg verbreidt men den uitslag, daar met beslistheid te zeggen, dat Hitier over zijn hoogtepunt heen is, te gewaagd moet heeten. En in Frankrijk wankelt het kabinet Tardieu. Dat bewijzen de stemmingen over z.g. bijkomstigheden, die tenslotte toch dieperen ondergrond hebben. Men staat voor Kamer-verkiezingen en wanneer dan de zittende regeering nederlagen onder vindt, dan is een nederlaag van de zit tende partij zacht gesproken in 't zicht! RECLAME. Vraagt de echte Poeder en Tabletten! Echt £ijn ze alleen wannee» op de verpakking de naam van den fabrikant in nevenstaande handteekening voorkomt t j 6545 Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. Een bekend verschijnsel zijn in ons klimaat de z.g. Maartsche buien. Of deze nu of iets later in de lente nog veel zullen voorkomen, weet ik niet, maar er gaat geen enkele overgang van den winter op de lente voorbij of zij treden in meerdere of mindere mate op. Men zou hen welhaast ook Aprilsche buien kunnen noemen, want ook in die maand komen zij voor en de spreekwoorden „April doet wat hij wil" en „Aprilletje zoet geeft nog wel eens een witten hoed" zouden zeker niet ontslaan zijn, wanneer die maand niet vrij geregeld die typische buien meebracht. Wij zullen straks zien waarom. Het verschijnsel is welbekend. Uit het Westen of Noordwesten komen geweldige wolkgevaarten op, die regen, sneeuw en (of) hagel uitstorten, van krachtige wind- stooten vergezeld gaan en een lage tem peratuur achterlaten. De opkomende bul ziet er bijzonder typisch uit. De groote wolk is van onderen donker grijs, er han gen als het ware gerafelde draperieen uit. Aan den bovenkant gaan de bloemkool- vormige toppen over in witte, sluiervormige en eveneens uitgerafelde wolken. De ge- heele wolkenmaisa komt snel nader. Het weer. dat kort tevoren wel koel maar zon nig was en verbetering beloofde, wordt in eens heel slecht, alsof er plotseling een omslag is gekomen. Deze indruk duurt slechts zoolang de bui overtrekt en is dan ook bedriegelijk. Zoodra de bui voorbij is, klaart het weer op en wordt zonnig en men gelooft zich vergist te hebben. Het zal toch opklaren! Maar ook deze indruk is valsch. Men kan wel zeggen, dat men zich bij elke bui tweemaal vergist in zijn verwach tingen. In werkelijkheid verandert de algemeens weerstoestand tijdens de Maartsche buien slechts langzaam en weinig. De buien hebben echter een grooten omvang, heb ben een breedte van verscheidene kilo meters, een hoogte van vier- of vijfduizend meter en als zij boven ons zijn, nemen zij zulk een groot stuk van den hemel in, dat wij niets kunnen zien van de wolkenlooze ruimte rondom de buien, "die toch heel groot is. De geheele hemel schijnt ineens bedekt te zijn met zware wolken, maar in werkelijkheid is dat niet zoo. De buien vormen als het ware verspreid drijvende eilanden in den lucht-oceaan, waartus- schen heel wat open ruimte is. Deze buien drijven mee met den algemeenen lucht stroom, die meestal een Westelijke tot Noordwestelijke richting heeft en in wer kelijkheid uit hoog Noordelijke luchtstre ken komt. Deze laatste omstandigheid is echter niet de eenige reden, waarom het weer tijdens de Maartsche buien zoo koud is, hoewel natuurlijk de lage temperatuur van dezen luchtstroom daartoe het meeste bijdraagt. Bij de Maartsche buien treedt een an dere omstandigheid op, die van grooten invloed is op het verloop der temperatuur. Wanneer wij in het bezit zijn van een zelf- registreerenden thermometer zullen wij zien, dat op dagen, waarop Maartsche buien optreden, de geregistreerde tempe- ratuui'lijn er uit ziet als een zaaglijn. Dit beteekent, dat de temperatuur afwisselend daalt en stijgt. Telkens wanneer een bul overtrekt, daalt zij snel enkele graden en stijgt zij gaandeweg npdat de bui voorbij ts getrokken. Dit wijst erop, dat koude en warmere Iuchtmassa's met elkaar afw's- scien. De oorzaak hiervan is, dat de lucht uit de onderste lagen van den damtikring in vergelijking met die uit de hoogere lucht lagen zooveel warmer is, dat haar soorte lijk gewicht geringer is dan van die uit de hoogere lagen. Er heeft dientengevolge een uitwisseling plaats tusschen beide lucht soorten. Warmere lucht stijgt op en wordt vervangen door koude lucht uit -roote hoogte. Elke temperatuurdaling is dus een teeken, dat zulke koude lucht uit de hoogte naar beneden is gekomen. De warme lucht stijgt in de bul naar boven. Daarbij wordt een deel van haar waterdamp tot neerslag verlicht, die dan tengevolge van de toch al lage tempera tuur in de hoogte en de verdere alkoeling der lucht door uitzetting bij de opstijging bevriest en dan als sneeuw of hagel op den grond komt. Dikwijls kan men in het grijze wolkengordijn der opkomende bui de witte, kromme strepen van den vallenden hagei of sneeuw duidelijk onderscheiden. De bloemkoolvorming der hoogere wolkentop- pen wijzen op de sterk opstijgende bewe ging der lucht. Ik ben zelf bij ballontochten wel eens in zoo'n bui opgenomen en heb daarbij de verschillende verschijnselen meer van nabij kunnen aanschouwen: een grootsch. onvergetelijk, maar ook dikwijls vrees-aanjagend schouwspel. De ballon wordt daarbij honderden meters opge trokken. De eigenlijke diepere oorzaak der Maart sche buien is de inval van een zeer koude luchtstroom uit het hooge Noorden, die zich tot zeer groote hoogte in den damp kring uitstrekt. Deze inval van koude lucht heeft plaats aan de Westzijde van een voorbijgetrokken depressie, waarin nog resten van den warmen equatorialen lucht stroom in de onderste luchtlagen voor- kemen. Daardoor wordt het verschil in temperatuur tusschen de hoogere en on derste luchtlagen grooter dan normaal en wordt het natuurlijke stabiele evenwicht tusschen deze luchtlagen, dat anders heerscht, verbroken, met het hierboven be schreven gevolg. De opstijging van lucht in de bui en de uitwisseling tegen iuchtmassa's uit de hoo gere lagen brengt mede, dat de koude lucht buiten de bui neerdaalt. Vandaar dat onmiddellijk na de bui de temperatuur zoo sterk daalt. Wanneer men dan buiten dezen stroom van koude, neerdalende lucht komt, herstelt de temperatuur zich weer. Blijft de depressie zich van ons verwij deren. dat zal men zien. dat bij stijgenden barometer de buien zwakker en zeldzamer worden en dat het weer gaandeweg verbe tert. Dit kan wel eenige dagen duren, te meer daar de eigenlijke hoofdoorzaak, de toestrooming van koude, polaire lucht eerst geheel moet ophouden voordat de lucht- uitwisseling kan ophouden. Barometer- stijging is dan gewoonlijk een voorteeken van spoedige weersverbetering. Men zou tenslotte kunnen vragen, waar om deze buien bij voorkeur in de periode MaartApril en zelden of nooit b.v. in SeptemberNovember optreden. De nor zaak hiervan is, dat in hoogere luchtlagen de laagste gemiddelde temperatuur pas in MaartApril bereikt wordt. Het is, m. a. w. in de hoogere luchtlagen pas midwinter in deze periode, en tegelijk is in de onderste luchtlagen de temperatuur dan gemiddeld genomen, alweer aan het stijgen. Het ver schil in temperatuur tusschen de onderste en de hoogere luchtlagen is dan ook in dezen tijd van het jaar het grootst en daarom zijn dan de Maartsche buien het veelvuldigst en krachtigst. De midzomer daarentegen treedt in de hoogere lucht lagen pas omstreeks September in en dan is de temperatuur in de onderste lucht lagen alweer, gemiddeld genomen, aan het dalen, en is het verschil in temperatuur tusschen beneden en boven het kleinst. De buien kunnen daarom in den herfst niet optreden. (Nadruk verboden!. C. N. RECLAME. S3 werkt zacht en weldadig als een Mei-regen. Uw huid ontwaakt tot nieuwe schoonheid onder haar aanraking. In Prijzen van 20—30—45 en 75 cent. 6604 RECLAME. worden Uw vermoeide en overprikkelde zenuwen door. het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten 6605 OVERTREDING DER TARWEWET. Voor het kantongerecht te Haarlemmer meer stond terecht een 63-jarige molenaar te Vijfhuizen wegens overtreding van de Tarwe-wet. Hij zou nl. een hoeveelheid tarwebloem in voorraad hebben gehad, welke niet was vermengd met 22V: pCt. inheemsche gemalen tarwe. Als getuige werd gehoord een controleur van de Tar- wewet te Den Haag. die de overtreding had geconstateerd door vergelijking van de hoeveelheden inheemsche en uitheemsche tarwe, welke ingeschreven waren op het register van den molenaar. De ambtenaar van het O. M. zeide, dat het voor den controleur ondoenlijk was feiten te constateeren. Zij moeten afgaan op de registers en daaruit hun conclusies trekken. Daar voorts het Departement van Justi tie had verzuimd, den ambtenaar' van het O. M. in kennis te stellen met de wijzi ging van de Tarwewet in September j.l.. waarbij het percentage inheemsche tarwe van twintig op twee-en-twintig en een half procent was gebracht, was een fou tieve dagvaarding uitgebracht. De ambte naar van het O. M. vroeg derhalve nietig verklaring van deze dagvaarding, waarbij de kantonrechter zich aansloot. DE ROOFOVERVAL TE SCHIPLUIDEN. Tegen den hoofdverdachte 12 jaar geëischt. Bij de voortgezette behandeling voor de Haagsche rechtbank van de zaak tegen de verdachten van den roofoverval te Schip luiden bekende de hoofdverdachte D. thans voor het eerst het hem ten laste gelegde. De officier zeide, dat D. beschouwd moet worden als de man, die de zaak op touw zette. Hij heeft ook de leiding genomen en bovendien zijn kameraden trachtten te bedriegen door een belangrijk deel van het gestolen geld achter te houden. Daar deze verdachte reeds eerder twee maal wegens diefstal is gestraft, vroeg spr. thans voor dit feit twaalf jaar gevange nisstraf. Vervolgens stond terecht mej. M. M. B„ die op den uitkijk heeft gestaan. Verd. ontkende iets van den overval af geweten te hebben. Zij meende dat de mannen daar een boodschap moesten doen en was blijven wachten. Wel erkende zij honderd gulden te hebben ontvangen en daarna zou zij pas eenig vermoeden van diefstal hebben gekregen. Tegen haar werd twee jaar gevangenis straf geëischt. Tenslotte kwam voor de 28-jarige land arbeider A. J. v. U. uit Vlaardtngen, wee- gens uitlokking tot misdrijf, subs, 't geven van inlichtingen. Het is niet komen vast te staan dat verdachte geldelijk voordeel heeft genoten. Eisch: twee jaar. Vonnis op 7 April. HET HARDWERKENDE HOLLYWOOD Tot slot van onze vorige artikelen over pit onderwerp het volgende: De werklieden zijn lang voor de spelers :p de „set" aanwezig. Zij richten de de- ors op, plaatsen de stellingen voor de tamera's en lampen, en moeten 's avonds verblijven om alles voor den volgenden ig te prepareeren. De meesten zijn ge- rganiseerd en krijgen betaald voor hun [verwerk, en zij hebben het waarlijk wel erdiend. De artisten echter krijgen geen ent extra, ook al werken zij tot diep in :en nacht. 1 Van niemand wordt echter meer ge- ;cht dan van den man aan de camera. Ills na tallooze fouten en repetities ein- felijk volgens het oordeel van den regis- jeur een bruikbare opname gemaakt is, phoort de cameraman deze feilloos ge fotografeerd te hebben. Het mag niet roorkomen dat later een scène door iechte fotografie of geluid weggelegd toet worden. Vergissingen worden van ion fotograaf en den soundman niet ge tolereerd. Terwijl de andere medewerken- ien nu en dan een oogenblik kunnen uit lazen, wordt van den cameraman ge- flscht dat hij op zijn post blijft. Zoolang opgenomen of gerepeteerd wordt, doet Ihij zijn werk, waarbij uiterste accuratesse |'n oplettendheid geboden zijn, en dat aitendien nog door meerdere of mindere hrtisticiteit de film kan maken of bre- |ten. Bezoekers aan Hollywood, die in de Ironing van deze of gene ster geïnviteerd norden, geven meestal hun ontstemming kennen dat hij of zij over niets anders lian over zichzelf weet te praten. Dit is tonder twijfel waar, doch het is natuur- üjk en zelfs onvermijdelijk. Een zaken man, een bankemployee. een fabrikant, Ue om vijf uur zijn bureau sluit, er eerst (Jen volgenden morgen weer aan behoeft l'e denken, en rijn avond rustig aan lief- jóebberiiën kan besteden, kan zicli niet I ;ergeli.iken met iemand uit Hollywoodsche flimkringen. Hier wordt onder hoogen inik scheppenden arbeid verricht, en ■eder medewerker weet dat het werk van den volgenden dag afhangt van zijn ge dachten, zijn fantasie en vindingrijkheid, van zijn kunst of kunde. Het is niet meer dan logisch dat zijn gedachten zich in vrije oogenblikken niet zullen losmaken van wat voor hem zóóveel beteekent. e Mannen als Ben Schulberg en Jesse L. Lasky, Paramount's productieleiders, zijn onvermoeibare werkers. Zij zijn dit van nature als zij het niet waren zouden zij trouwens al gauw hopeloos ten achter raken. Waar zij zelve aan lange uren werk gewend zijn moeten zij assistenten en ondergeschikten hebben die evenmin voortdurend op de klok kijken. Zij, die succes hebben in Hollywood zijn zij die altijd meer werk doen dan voor een merksch mogelijk lijkt. Men mag nog zoo artistiek aangelegd zijn als men niet over een onuitputtelijke dosis energie be schikt, brengt men het er niet ver. De magazines mogen hun verhalen over jachten en strandpaleizen. over ga rages vol auto's en tuinen vol zwembas sins brengen. Zij bestaan maar slechts voor zeer. zeer weinigen. En zelfs de wei nigen die over een dergelijke buiten sporige weelde beschikken, hebben in de meeste gevallen nog maar bitter weinig gelegenheid om er plezier van te beleven. „DOUAUMONT", DE HEL VOOR VERDUN Douaumonteen naam, welke herinneringen oproept aan duizenden die in den oorlog vielen. Deze merkwaardige film, die deze week als" première hier te zien valt, is niet als „lm Westen nichts Neues" of „Westfront 1918.". Daar was nog romantiek rond geweven, maar dit verhaal schildert de oorlogshei, zooals zij was. Schildert de oorlog als een verschrik kelijke waanzin. Geen romantiek, geen kleuren, slechts kanonnen, granaten ver minkten, duivelsche haat. Het is een aan eenschakeling van authetieke opnamen, ten deele zelfs tijdens den wereldoorlog genomen. De Duitsche kapitein Haupt en de eerste luitenant Ralthe, die den on dergang van Douaumont zelf meemaak ten, spelen er de hoofdrollen in. Mei 1916: een gruwelijke strijd, hier op ontzettende wijze weergegevenEen machtig epos, bedoelt als waarschuwing voor allen, die mogelijk in een oorlog nog iets heldhaftig's kunnen zien! Douaumont een hel van vuur, van gewonden, dooden, op beestachtige wijze afgeslacht. En men herinnert zich het woord uit Westfront 1918: „Als we helden waren geweest, dan zouden wij thuis gebleven zijn MARLENE DIETRICH VERTELT Mariene Dietrich, die op het oogenblik met Clive Brook triomphen viert in „Shanghai Express" en waarvan wij hier een atbeelding plaatsen in haar nieuwste creatie in deze film, vertelt 't volgende van Hollywood: Sinds Ik in deze stad leef en werk is er nauwelijks een dag voorbij gegaan waar op men mij niet gevraagd heeft: „En wat denkt U van Hollywood? Mijn vraag: „Welk Hollywood bedoelt U?" wordt altijd met een verwonderd ge zicht ontvangen De menschen weten niet wat zij met die vraag moeten beginnen. Hel Hollywood waar ik mee te maken heb is het werkende Hollywood. Het an dere Hollywood begrijp ik niet en wil ik ook niet begrijpen. De studios zijn wel in staat om de grootste synicus tot enthousiasme te brengen. Het gemak waarmee hier groote dingen aangepakt en ten uitvoer gebracht worden is steeds opnieuw bewonderens waardig. Alles functionneert zoo prachtig volgens methode en regelmaat. Er heerscht een discipline als bij een leger. Maar trots deze discipline wordt het werk niet tot een routine. Kunst is ten slotte ze:i tegenpool van Meli.ode. Het werkende Hollywood is wgrkelijk voorbeeldig. Maar de sociale structuur van ge. filmstad bedrukt mij. ik heb het iond aan entiseeren, en ik probeer mij zelf te overtuigen dat het mijn eigen fout is als zoovele dingen mij niet kunnen bekoren. Ik kan het niet helpen dat ik de bit tere contrasten in deze stad zoo sterk aanvoel, en dat zij mij pijn doen. Aan de eene zijde van een straat verheft zich een schitterende villa, die ter gelegenheid van een of andere partij stralend geïllumi neerd is. De gasten arriveeren in fonke lende auto's, en bij het uitstappen toonen de dames de schitterendste toiletten en de kostbaarste juweelen. Aan de overzijde van dezeifde straat staat een blok woningen die een uiterst armoedigen indruk maken. Twee bleeke meisjes wonen in een kamer met gebro ken ruiten, haast zonder meubilair. Een mager jongetje, hangt uit een venster om iets van de muziek te hooren die uit het mooie huis overklinkt. Twee deuren ver der buigt een oude man zich over een gaskoker om zich theewater te warmen. MARLENE DIETRICH. Alles is een toonbeeld van troostelooze armoede. Dit is geen opzettelijk gekozen straat beeld, haast overal zijn dergelijke schrij nende contrasten waar te nemen. De be woner van Hollywood is er aan gewend luxe en armoede op zoo wonderlijke wijze dooreen gemengd te zien. en ziet niets bi- zonders in deze scènes. Luxe en ontbee ring overmoed en vertwijfeling ik weet dat ze overal te vinden zijn, in iedere stad, in ieder land. Ik weet dat de ellende In de geheele wereld zeer groot is. Maar nergens dringen zich de geweldige contrasten zoo op als hier. Ik vrees dat iedereen in Hollywood een vreemde blijft. Een tijd lang heeft mij dit vreemd-zijn treurig gestemd, maar sinds ik mijn dochtertje Heidede bij mij heb is alles veel beter geworden. Ten slotte heb ik toch ook mijn werk, waar ik geheel in op ga. En het Holly wood, waar ik tijdens mijn arbeid mee te maken heb, is een uiterst sympathiek Hollywood, waar Ik zeer bevriend mee ben.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 13