GEMENGD NIEUWS. BUITENLANDSCH GEMENGD. 20 Zambos Sigaretten 25 cents. BURGERL. STAND v. LEIDEN BOTSING TUSSCHEN BENZINETANK WAGEN EN TRAM. Gistermiddag omstreeks vijf uur heeft tn de Marnlxstraat bij het Marnixpleln te Amsterdam een ernstige botsing plaats gehad tusschen een motorwagen van UJn 14 en een benzinetankwagen van de Shell. De tram kwam uit de richting van de Raampoort, terwijl de tankwagen de Mar- nixstraat zou kruisen. De botsing was zoo hevig dat de benzine-tankwagen omsloeg en het voorbalcon van de tram geheel werd ingedrukt. De trambestuurder vlei door den schok op straat. HIJ klaagde over veel pijn doch kon na in het Tessel- schadeziekenhuis behandeld te zijn, huls- waarts'keeren. De benzine was vanuit de tank op straat gevloeid en het gevaar was niet denkbeel dig, dat er brand door kon ontstaan. De omgeving werd daarom door de politie afgezet. De brandweer heeft zooveel mo gelijk de benzine opgevangen en later in een anderen wagen overgebracht. Wat op straat gevloeid was werd door zand on schadelijk gemaakt. Door het personeel van de Shell is de motortankwagen die veel schade bekomen had later weer over eind gezet. Het tramverkeer heeft veel vertraging ondervonden. Eerst tegen half- negen werd het verkeer in de Marnlx straat weer vrijgegeven. DOOR EEN DRIJFRIEM GEGREPEN. Te Weesperkarspel is in de graanmalerij van O. de ongeveer 30-jarlge ongehuwde arbeider S. door een drijfriem gegrepen en ernstig gewond. Op weg naar de Majella- stichting te Bussum Is de man overleden. BRAND. Te Overschle brak brand uit in de boven woning van v.d. K. in de Dorpstraat. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist het vuur tot de le etage te beperken. Gistermiddag omstreeks twee uur ont stond brand onder de gemeente Bakel in de helde en bosschen van den heer A. van Thiel te Helmond, gelegen ten Noorden van den provincialen weg Helmond-Deume Door den feilen wind aangewakkerd, verspreidde het vuur zich snel over den weg in de heide en boschbezitting van den heer L. F. Spierings te Boxtel. Onder leiding van opzichter Hoedemaker werd een tegenvuur aangelegd en men slaagde er in het vuur tot staan te bren gen. Ongeveer 6 i 1 H.A van den heer Spierings en enkele honderden HJV. van den heer van Thiel werden een prooi der vlammen. De schade is echter gering daar slechts groepjes dennen en meest dorre helde in vlam geraakten. De oorzaak is vermoedelijk onvoorzichtigheid. KIND OVERREDEN EN GEDOOD. Wij hebben gisteren gemeld dat op het Schuttersbergplein te Arnhem een 2'h- jarig knaapje door een tramwagen was overreden en gedood. Thans meldt de „Tel" dat op den Boulevard Heuvelink aldaar een 6-jarig jongetje, genaamd V. Dicker, uit de Dullertstraat onder een motorwa gen van de Geldersche tram is geraakt. Het kind was bijna direct dood. „Buitengewoon interessant, kolonel. D moet toch ook eens m'n vlinder-verzame ling komen zien." (Passing Show) GROOTE INBREKERSBENDE Door de samenwerking van de recherche te Kiel en te Lübeck met de gendarmerie is men er in geslaagd, een groote inbre kersbende. die Th jaar het Noorden van Duitschland onveilig maakt, op het spoor te komen. Tot nog toe konden een 30 4 40 inbra ken, waarbij belangrijke geldbedragen en kostbaarheden den daders ln handen vie len, opgehelderd worden, terwijl een 20-tal inbrekers kon worden gearresteerd. De bende was dag en nacht met motor fietsen, gewone fietsen, automobielen en vrachtauto's in de verschillende plaatsen aan het werk. De voornaamste daders wonen te Ahrenswock, Falkenrade en Saru. Men verwacht nog meer arrestaties. DE ETNA WERKT WEER. De hoofdkrater van de Etna is weer ln werking. De rand van een ultwerpkegel Is ongeveer 3 M. lager geworden. De leider van het Etna-laboratorium ls van mee ning, dat er slechts sprake is van een herhaling de rwerklng van de Etna in den afgeloopen herfst. Hij hoopt dat de gloeiende lava slechts tot bovenaan zal worden gedrukt en dan weer zal dalen. ERNSTIGE TRAMBOTSING TE NAPELS Een botsing tusschen twee tramtreinen te Naoels heeft 6 dooden en 27 gewonden geéischt. Het ongeluk gebeurde voor den tunnel op de Piazza Garibaldi. Onder de dooden bevindt zich de bestuurder van een der trams. 15 Ambtenaren van de tram zijn gewond; 4 levensgevaarlijk. Een onmiddellijk ingesteld onderzoek wees uit, dat de tram van de Piazza Garibaldi ver trokken was zonder af te wachten, dat het signaal op veilig stond. ALLE VISSCHERS VAN DE IJSSCHOTS GERED. De IJsbreker Jaekarkoe heeft de laatsten der Flnsche vlsschers, die een week gele den op een Ijsschots waren afgedreven, gered. Eén visscher had bevroren voeten. TREIN GEPLUNDERD. Bij Tienstin (China) hebben de bewa kingsmanschappen van een zich ln volle vaart bevindenden expresstreln de reizi gers overvallen en den geheelen trein vol komen leeggeplunderd. De soldaten, die den trein zouden be schermen tegen roofovervallen, hadden kort na het vertrek uit Tienstin hun offi cier doodgeschoten. Op passagiers, die zich verzetten, werd door de soldaten gescho ten. Een reiziger werd gedood en twee anderen gewond. Na de «plundering Heten de soldaten den trein stoppen en zochten een goed heenkomen. DYNAMIETONTPLOFFING IN SPANJE. Naar Havas uit Seo de Urgel (Lerida, Spanje) bericht, zijn door een dynamlet- explosle bij het aanleggen van een tun nel 6 arbeiders gedood en 6 anderen zwaar gewond. PARIJSCHE BANKIER GEARRESTEERD. De Parijsche bankier Barrault is gear resteerd wegens frauduleuze handelingen. Hij had op het einde van het vorige jaar van den Zweedschen bankier Hogmann. die met Ivar Kreuger bevriend was, 30 mlHloen francs Kreuger-obligaties in depót ontvangen. Veertien dagen later werd bekend, dat deze obligaties op de New-Yorksche beurs verhandeld waren, om een baisse-aanval tegen de Kreuger- aandeelen mogelijk te maken. De bankier heeft een bekentenis af gelegd. RECLAME. GEEN CADEAUX ETC. 100% WAARDE VOOR UWGELD 1144 Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Dat er in de onmiddellijke omgeving van onze stad een goed stuk vee gehouden wordt, ls deze week op de vele Paaschvee- tentoonstellingen in de verschillende plaat sen gehouden, goed gebieken. Deelden we in ons vorige overzicht al mede van de vele lauweren dié de heer A. Rijnsburger met zijn prachtig slachtvee behaalde. De erven Zwetsloot deed er niet voor onder. Ook van deze boerderij werd bet beste te zien gegeven en vele 1ste en 2de prijzen werden er mede behaald. Prachtbeesten waren gisteren alhier aan de markt te bewonderen en zulks trok een groote belangstelling. Voorwaar een goede reclame voor de Leldsche veemarkt. Vele slagers hadden hun inkoopen voor de Paaschweek reeds op de tentoonstellingen gedaan en zoodoende was het niet te ver wonderen dat de handel in mindere kwali teit slachtvee erg lui was. Bovendien was er veel aangevoerd en dit drukte op de prijzen. Vele boeren gingen dan ook met weinig geld voor het vee naar huis. De berichten uit het Noorden des lands van de markten van gisteren, luidden weer zeer ongunstig. Voor alle soorten, zoowel het gebruiksvee als het slachtvee, waren de prijzen weer lager. Ook alhier te Lei den was de markt op de afdeeling melk en weidevee traag. Veel Groningsche koelen stonden aan de balie en al had de koopman ze daar voor zachte prijzen in handen gekregen, er viel nog niets aan te verdienen. De melk- en zuivelprijzen worden met de week slechter en alzoo krijgt de boer steeds minder geld in handen. Wanneer het einde van dezen toestand, die nu al zoolang duurt? De commissienoteering stond gisteren voor de boter op slechts f. 0.95 per K.G. en nu hebben we nog lang niet de volle productie. We voorzien dus voor het vee nog een verdere daling in de prijzen. Wie het nu maar kan „uitzingen" zal zich redden, doch de boerenstand in het algemeen zit duchtig ln de knel en de regeering weet er geen raad mee. De kal veren brengen bijna geen. geld meer op. Gisteren was het tenminste overal weer heel slecht. Wolvee bleef op de oude prij zen. doch alleen voor de goede kwaliteit. De varkens werden ook weer niet best verkocht. Het ls 11 12 13 cent per pond. naar gelang de kwaliteit en het gewicht en de betere vooruitzichten van een oaar weken terug, toen er wat nieuwe buiten- landsche afzet was zijn weer geheel ver vaagd. Alleen de biggenprijzen zijn iets beter geworden. VAN DER S. GEBOREN: Pieter Herman, z. v. P. van den Berg en M Th. Tkatzik. Jannetje d. v. P. Bol en J. M. Kruit. Petroneila. d. v. N. van Andel en A. J. P. Taurel Wouter, z. v. C Schuilenburg en J. M. Teske Maria Anna Theresla d. v. F. Louwers en Th. Oudshoorn Catharina Joslna Allda d. v P. Groenendijk en J. van As - Cornelia Alberta d v A Kuiter en L de Bruin Theodora Maria Juliana, d. van B van den IJssel en J. F. G. Sluis. Cornelia d. v. P. Cornelisse en C. J. E. Schenkeveld. OVERLEDEN. HAARLEMMERMEER. Aanrijding. Op den Hoofdweg werd een voor een wagen bespannen paard van den heer S., doordat het schrok en schichtig werd, door ee i passeerende auto aangereden. Het dier kwam te va len, geraakte gede.lel [k nn 'er de auto en werd zoodanig verwond, dat het afgemaakt moest worden. De bestuurder kwam met den schrik vrij. Polder-verkiezing. De verkiezing van Hoofdingelanden van den Haarlemmermeerpolder is bepaald op Donderdag 14 April a.s. in het Polderhuis te Hoofddorp. HILLEGOM. Vergadering Bloembollencultuur. De afdeeling Hillegom der Algemeene Ver. v. Bloembollencultuur vergaderde on der voorzitterschap van den heer B. Rijn- veld. waarnemend voorzitter. De opkomst was vrij groot. De overleden leden werden herdacht. Volgens het Jaarverslag van den secre taris ls het aantal leden 479. Er was een opgewekt vereenlglngsleven ln de afdee ling. Gesteund werd het verzoek der af deeling Vogelenzang-Bennebroek om aan de sooorwegen te vragen hier weer buurt verkeer in te voeren. Naar de algemeene vergadering zijn afgevaardigd de heeren K. Velthuys en L. van Til Pzn. Bij de behandeling van den beschrij vingsbrief is gesproken over de beurs te Haarlem en over de wijzigingen van het Handelsreglement. Na zeer breedvoerige besprekingen vereenigde de vergadering zich met de voorstellen. De afgevaardigden der afdeeling kregen opdracht ten sterkste te orotesteeren tegen het plan van het hoofdbestuur om te Haarlem een tweeden beursdag op Don derdag in te voeren terwijl er In Hille gom sinds jaren een Donderdagsche beurs bestaat. Besloten is aan den secretaris een ver goeding van f. 150 ner laar te geven, uit waardeering voor zijn vele werkzaamheden. KATWITK. Crisis-comité Katwijk. Verantwoording van inkomsten 10e lijst: Ingek. resp. toegez.: f.2 50 collecte na gekomen bii mr. dr. J. S.; f.5 N.N. In natura: W. C. 40 pond reuzel; Café de K. 3 zoete kazen (verkocht ten bate M. Chr Kropff, ongeh. vr. 77 j. J de Vos. m., 64 J. J. Nieste, ongeh. m.. 47 J. des kas, opbrengst f.23); N.N. 200 pond spek; Gebr. de J. 75 mud cokes; N.N. Zending kleeren; fa. H. J. P. een partij nieuwe kleeren. Het comité verzoekt allen die iets aan het comité geleverd hebben of iets van het comité te vorderen hebben, hun reke ningen in te zenden voor of 23 Maart 1932 bij den penningmeester notaris H. Eerdbeek te Katwijk aan den Rijn, een en ander ter juiste beoordeeling van den stand der financiën. KATWITK AAN DEN RITN. Jaarvergadering Begrafenisvereeniging. De R.K. Begrafenisver. „SL Barbara" hield haar jaarverga lering in het Parochie huis. Pastoor Schiphorst leidde als voor zitter de vergadering. Na opening wolgde lezing der notulen en van het jaarvers'ag. Beiden werier goedgekeurd. Het financieel verslag vau den penningmeester den heer P. J. Alkemade, dat sloot met een voor- deelig saldo van f. 42.77, aanmer..elijk lager dan verleden jaar. De heeren Luyten en Oudshoorn zagen de rekening na en advi seerden tot goedkeuring. De penning meester werd dank gezegd voor zijn iuist beheer. Naar aanleiding van den min der goeden financieren toestand der kas stelde het bestuur voor de contributie met 25 ct. te verhoogen en het rondzeggen voor rekening der leden te laten. Na behandeling van enkele andere voorstel;n die ter tafel werden gebracht, werd ten slotte het be- stuursvoo.stel aangenomen. Hierna volgde bestuursverkiezing, aftredend de heer Alke- made die werd herkozen, en in de vacature wiilen H, Boskamp werd gekozen de heer heer W. Casners. De rondvraag was zeer animeerend. De vragenste'lers werden tot bevrediging beantwoord. De pastoor brac .t dank aan den penningmeester die voor nemens was geweest heen te gaan doch ten slotte zich weer herkiesbaar had ge steld. Spr. hoopte dat hij nog lang voor de vereeniging moge werkzaam zijn. Hierna volgde sluiting met gebed. Ledenvergadering „Verplegingsfonds". Alhier werd in de kleine zaal der Geref. Kerk een ledenveigadering gehouden van „Hel Verplegings.onds" aihier in velband met het voor kort opgerichte operatie fonds. De voorzitter, de heer B. v. d. Jagt, opende de vergadering op de gewone wijze en heette de aanwezigen welkom. De secretaris, de heer A. Wassenaar, las de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden vastgesteld. Vervolgens kwam in behande-ing een voorstel van het bestuur en den Raad van Toezicht om een gift van f. 100 uit de kas van het „Verplegingsfonds" toe te zeggen aan het operat.efonds. Dan zal hel fonds dadelijk in werking gesteld kun nen worden. De voorzitter lichtte bet voor stel nadei toe. Br de bespreking, die hierop volgde werd gevraagd, boe lang de toezegging duurde Enkele leden stelden voor een voorschot te veneenen van f. 100 voor onbepaalden tijd. Het voorstel vau het bestuur, gewij zigd zoodanig, dat de toezegging van een gift van f. 100 indien noodig voor den tijd van 1 jaar zal gelden. DH voorstel werd met groote meerder heid aangenomen, waai door het andere voorstel kwam te verval.en. Besloten werd hei opera.iefonds tn wer king te doen treden op 1 April a.s. Daarna kwam aan de orde de vast stelling van het reglement. Uit liet operatie fonds kan alleen getrokken worden, wan neer voor de persoon in kwestie in het Academisch Ziekenhuis te Leiden sten plaats is, zoodat hij in een ander zieken huis moet worden opgenomen. Over het betreffend* a tikel ontstaan eenige be spreking, waarna het wordt aangenomen. werd dat leden van bet Ver- Slegingsfonds, die na 1 Mei '32 tot het peratiefonds toe treden, moeten na hun toetreding drie maanden wachten, voor zii uit het Operatiefonds kunnen trekken. Elk jaar zal op de jaarvergadering vast gesteld worden, welk maximumbedrag voor een operatie zal worden uitgekeerd en welke contributie, dat jaar geheven zal worden. Na gehouden rondvraag sloot de heer P. Slingerland de vergadering met da..kgeb.d. KATWITK AAN ZEE. Bijeenkomst Chr. Dem. Unie. De Chr. Dem. Unie alhier hield een openbare vergadering. De Gemcentezaal was geheel gevuld met een aandachtig gehoor. Na gebed en Schriftlezing ze.te de heer J Noppe uit Leiden het doel van de vergadering uileen en gaf vervolgens hel woord aan den heer A. P. Jungcurt Jr. uit Den Haag tot het houden van zijn rede over „Wal zijn de Christen-Democraten en wat willen zij?" Spr. begon met óp te merken, dat er den laatsten tijd een fe.le actie gevoerd wordt tegen de Chr. Dem. Unie, waardoor allerlei onjuiste mce.iicg n over haar in omloop zijn geltomen. Spr. vesstigde er daarom den nadruk op, dat de beginselverklaring van de CDU. posi- tief-Christelijk is en s'aat op de gronds'.ag -van Gods Woord. Vervolgens zette spr. uiteen, wat de C.D.U wil op hei terrein van sociale, koloniale en internationale politiek. Spr. schetste de allerwege be staande ontevredenheid met de sociale poiltiek van de groote Chr. partijen, diy wellicht onbewust gebaseerd is op de liberale burgerlijke moraal van de 19e eeuw. Spr. stelde daar tegenover wat het Evangelie ons leert. De overheid is ge roepen om de sociaal zwakkeren te be schermen. Dr. Kuyper durfde de conse quenties daarvan nog wel te trekken, maar de latere Anti-Revo ut onnairen zijn hem daarin niet gevolgd. De C.D.U. is terug gekeerd tot het ooispronkelijke standpunt van Kuyper. Vervolgens vrceg spr. wat de houden van den Christen tegenover den oorlog moest zijn. Ook hierin neemt de C.D.U. een standpunt in, dat sterk af wijkt van de groote Chr. partijen. Volgens spr. zijn Evangelie en oorlog onvereenig- baar. Samenvattend zei spr. dat de C.D.U. ernst wilde maken in het po.iüeke leven met den elsch van het Evangelie om onze naasten lief te hebben en met de eisch om gerechtigheid uit te o-fenen. Daarvoor is noodig een gel.ede omvorming van het maatschappelijke stelsel. Het gaat er me ar om, of het Woord Gods of het kapitalisme de wereld regeeren zal. Zijn de Ciir. Dem. dan revolutiónnair? vroeg spr. Da Costa heeft eens gezegd, dat het Christendom de meest wezenlijke van alle revoluties geweest is. Wij mogen het Evangelie niet krachteloos maken! Nadat ge egen eid was gegeven om met spr. van gedaenten te wisselen, sloot de heer Jungcurt de ver gadering met dankzegging. A. P. van de Dwarsstraat deed bil de politie aangifte van het feit, dat aan zijn motorschip, liggende In het Prins Hendrik kanaal. door baldadigheid een schade van f. 25 ls aangericht. De vermoedelijke daders zijn P, H. en D. v. d. P. NOORD WITKERHpUT. Onze plaatsgenoot de heer P. A. M. Sengers die zoo Juist te Lelden tot arts bevorderd werd. ls benoemd tot geneesheer aan het „St. Bavogesticht" alhier. RITNSBURG. Verg. Alg. Ver. voor Bloembollencnltnur. De afd. Rijnsburg van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur vergaderde bij den heer H. Coster alhier. De vergadering werd door den voorzit ter, den heer S. Schoneveld, geopend met een woord van welkom tot de opgekomen leden, en met het uitspreken van den wensch, dat de te houden besprekingen zouden mogen bijdragen tot de belangen van het vak. Op verzoek van den voorzitter las hierna de secretaris, de heer J. H. den Haan, eerst de presentielijst en vervolgens de notulen van de laatste vergadering voor, welke laatste, onder dankzegging en ongewijzigd, worden goedgekeurd Volgde ballotage van nieuwe leden. Noch het bestuur, noch een der leden had iemand voor te dragen, waabna de pen ningmeester, de heer D. van Egmond, ge legenheid kreeg, tot het uitbrengen van het jaarverslag. Uit de door hem gedane rekening en verantwoording blijkt, dat het batig saldo van 1930 ad f. 99,38 in 1931 was gestegen tot f. 103,08. De heeren J. den Haan en J. Heemskerk werden aangezocht; boeken en bescheiden van den penning meester na te gaan, waarna de heer J. den Haan rapporteerde, dat door hen alles in orde was bevonden. Als tolk der vergaderden dankte de voor zitter den penningmeester voor zijn nauw gezet beheer en voegde hieraan toe den wensch, dat het hem gegeven mocht zijn, nog vele jaren zijn functie te vervullen. Volgde bestuursverkiezing wegens aftre den van den heer D. van Egmond. De af tredende werd bij acclamatie herbenoemd. Vervolgens kwam in behandeling de be schrijvingsbrief voor de a.s. 168ste Alg. Vergadering. Het hoofdbestuur stelt voor een wijzi ging van art. 23 van het Handelsregle ment, ten opzichte van verkoop van bloembollen, onder beding, dat slechts uit eigen partij geleverd behoeft te worden. Blijkt, dat de verkochte hoeveelheid niet verkocht kan worden, dan moet de ver- kooper daarvan den kooper kennis geven. De wenschelijkheld was gebleken lüer- voor een termijn te stellen, waarom thans voorgesteld werd te bepalen, dat binnen 8 dagen na rooiing kennis gegeven moet worden, dat niet de geheele partij geleverd kan worden en binnen 16 dagen na rooiing een opgaaf van het Juiste percentage, dat de verkooper leveren zal. Om alle misverstand weg te nemen, dat de verkooper door deze kennisgeving niet van leveringsplicht is ontslagen, wordt aan art. 23 een nieuw lid toegevoegd, dat den verkooper den bewijslast van deze kennisgeving oplegt. De voorzitter zet uiteen, dat de voorge stelde wijziging een gevolg ls van vroeger gehouden besprekingen en genomen be sluiten, zoodat daar weinig aan toe te voegen is. De vergadering kan zich nlcrna met de voorgestelde wijziging vereenigen. Ook een voorstel van het Hoofdbestuur gedaan op advies van de commissie inzake compensatie van vorderingen ln verband met cessie, tot het wijzigen van het Han delsregister, werd door den voorzitter toe gelicht en daarna door de vergade goedgekeurd. Ten slotte kwam aan de orde een v stel van het Hoofdbestuur om de bepaiin gen van het Handelsreglement behoud? afwijkend beding, van toepassing te doe zijn op alle tusschen leden der vereenlgv en d arbij g lljkgeste'den tot stand Rek" men en ln het reglement aangeduide ve eenkomsten, met bedreiging van straf bil afwilking of buitenwerking-stellen. Ook hiermede kon de vergadering m- vereenlgen. Als afgevaardigde naar de Algemeen Vergadering werd bij acclamatie gekoze de heer D. Brussee en als diens plaatsver vanger de heer A. D. den Haan. Bij de rondvraag wees de heer J Heemskerk op een artikel ln het Weekbla voor Bloembollencultuur over export «an bloemen naar Amerika (dit artikel ls gis- teren door ons overgenomen). De voorzitter zegt aan de zijde te staan van hen, die den export van bolbloemen van beteekenis acht voor het vak, en ook voor de kweekers van belang. De hollen trekkers kunnen echter van de Algemeens Vereeniging weinig steun verwachten, want al is de trekkerij ook verband hou dend met de kweekersbelangen, voor haar is toch hoofdzaak de export. Met dank voor de opkomst werd de ver- gadering hierna door den voorzitter ge sloten en werd overgegaan tot de vcrio- ting van een groot aantal fraaie prijzen. De Bloemenhandel. Er schijnt ln de bloemen-afnemende landen, Engeland, Duitschland en Oosten rijk, een tekort te zijn aan dit artikel. De graagte, waarmee den laatsten tijd ge- kocht werd, wijst hierop. En de crisistijd schijnt geen hinderpaal te zijn voor ver- koop van een luxe-artikel als bloemen. De vraag neemt geregeld nog toe en zorgde voor een tamelijk vaste markt met rede lijke praljzen. En met de Paaschdagen ln het vooruitzicht wordt voor de volgende dagen een vlugge afname met bevredi gende prijzen verwacht. Betaald werd pef dozijn voor 1ste soort: Couronne d'or 18— 28 et.; Cramoisle Brillant 11—14 ct.; Mr, v. d. Hoef 2228 ct., Murillo 1622 ct; Prosperity 1317 ct.; Rijzende Zon 23—30 ct.; Rose Gris de Lin 9—14 ct.; Witte Valk 25—30 ct.; Rose lulsante 17—21 ct.; Azales 20—28 ct.; Gele Prins 2330 ct.; Rubra 15- 19 ct.; Mac. Kinley 1217 ct.; Herman Schlegel 1217 ct.; Prins van Oostenrilk 1520 ct.; Tit'aan 2226 ct.: Couleur de Cardinal 3036 ct.; Ibis 1823 ct.Eleo- nora 1822 ct.; Vuurbaak 2025 ct.; La Reine 1622 ct.; Electra 2730 ct.; Peach Blossom 2130 ct.; Flamingo 2530 ct.; Theeroos 1623 ct,; Le Notre 2024 ct,; William Pitt 19—24 ct.; Bartlgon 22-28 ct.; Elisabeth 3039 ct.; Island 23—28 et.; William Copland 2025 ct. Narcissen per 100: Poeticus Omatus 5060 ct.; Al ar 3545 ct.; Lucifer 4045 ct.; Sion 45—60 ct.; Laurens Koster 4555 ct.; Sir Watkin 4055 ct.; Emperor 6075 ct.; Victoria 65—75 ct. VOORHOUT. Vergadering bloembollencultuur. De afdeeling Voorhout van de Algemeene Vereeniglng voor Bloembollencultuur ver gaderde ln het café „Boerhaave" alhier. De voorzitter, de heer P. A. van Reiscn, opende deze vergadering met een kort welkomstwoord. Hij hoopte nog op een klein gelukje ln deze slechte tijden. n.L door de openstelling van de Vereenigde Staten van Noord-Amerlka voor de nar cissen. V Hierop las de secretaris, de heer C. J. Zonneveld, de notulen der vorige vergade ring, welke onveranderd werden gearres teerd. Vervolgens las hij een keurig en uit-1 voerig jaarverslag voor, waarin hij liet uit komen, dat op 31 December 1931 't leden tal der afdeeling was 87 en 7 lld-leerllngen. Dit verslag werd eveneens zonder op- of aanmerkingen door de vergadering aan genomen onder dank aan den secretaris. Ingekomen was een schrijven van het werkcomité voor de werkloozen. met het verzoek om een bijdrage te geven. De voorzitter stelde voor dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen, omdat de leden persoonlijk reeds hun bijdrage heb ben gegeven. Na ampele discussie werd op voorstel van den heer Van der Laan besloten om f 10 voor dit doel aan het comité af te dragen. Tot afgevaardigden naar de 168ste alge meene vergadering, welke op 21 Maart as. gehouden wordt, werden gekozen de hee ren L. van der Hulst en P. van den Ncu- land. Tot hun plaatsvervangers werden gekozen de heeren G. M. Prins en L. H. Prins. Overgegaan werd tot de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de hierboven genoemde algemeene vergadering. Breedvoerig werd besproken art. 27 van het gewijzigde handelsreglement voor den Bond van Bloembollenhandelaren, Hande lende over compensatie. Besloten werd hierover vragen te stellen in de algemeene vergadering. Voor de rondvraag voor de alg. vergade ring had niemand iets. Daarentegen had de heer Spierenburg wel iets voor de rond vraag van de afdeellngsvergaderlng. nJ. oj het niet mogelijk was, dat de film van Bol tot Bloem in de afdeeling vertoond wordt en dan tevens het bezoek open te stellen voor het publiek. De voorzitter zal dit overwegen. De heer P. van den Nouland laakte de handelwijze van de afgevaardigden van de vorige vergadering ln verband met ie mo tie, welke door de afdeeling Voorhout is vastgesteld. Hierover werd eenlgen tijd gediscussieerd. Ten slotte kwam de heer Van Zonneveld nog met een voorstel tot verlaging van de contributie, welk voorstel werd aangeno men en dat t. z. t. aan het hoofdbestuur zal worden toegezonden. Hierna sluit.ns der vergadering en de gebruikelijke ver loting. WASSENAAR. Ruzie met docdclijken afloop. Naar wij vernemen is de 17-jarige M. v. d. H„ die dezer dagen in een gevecht De- trokken is geweest met twee zijner 'a™11'" leden en zijn buurman B., hedennacht het St. Elisabethzlekenhuls te Leiden aa de gevolgen van zijn verwondingen, ni toegebracht door B„ overleden. Naar n vermoedt heeft B. uit zelfverdediging 8 handeld. Hij was bezig een kippenhos timmeren, toen de leden der fanulj® H., die onderling eveneens ruzie haooi op zijn erf kwamen en heeft teen mei B beitel gestoken en den jeugdigen v. getroffen, wiens toestand zich aanvan lijk niet ernstig liet aanzien Ook •v>- heerschte tusschen de beide familie3 H. en B. reeds oneenigheid. H

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6