25-jarig bestaan van de jJCatwijksche Ziekenverpleging" b,e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 18 Maart 1932 Vijfde Blad No. 22085 RECEPTIE, HULDIGING EN HERDENKING. UIT DE RIJNSTREEK. X I om 4 uur werd gistermiddag in het Ge bote-Ziekenhuis aan het Duinoord te Sstmjk aan Zee een receptie gehouden l«r het bestuur van de vereeniging .Kat- Cjtsche Ziekenverpleging" ter gelegenheid la het 25-jarig bestaan. Voor het gebouw Inpperde aan de mast de Nederlandsche |ug. In de ontvangzaal hadden de leden jo het bestuur met hun dames tusschen i aangebrachte palmen plaats genomen, bloemstukken waren gestuurd, o.a. den oud-burgemeester en mevrouw bokking, van het bestuur van de afd. hhïijk van het Groene Kruis en van het finite van Bijstand. I Behalve de heer mr. Ouwehand. die we ina ziekte verhinderd was, aanwezig te In. was het geheele bestuur tegenwoor- p, nl. de voorzitter, ds. R. P. A. Rutgers; bsecretaris ds. H. Meijering. de penning- pester de heer D. van Riessen en de oud- oningmeester de heer C. Ouwehand Sr., (etrendeels vergezeld van hun echtgenoo- B. Van de receptie werd druk gebruik ge lukt; van de velen, die hun felicitaties tarnen aanbieden noemen we den loco- hr?emeester, den heer J. Dubbeldam; fithouder C. A. Veltkamp; den gemeente- [cretaris. den heer D. C. O. Boekhoven; in gemeente-ontvanger, den heer G. B. (lerther; ds. W. M. A. Kalkman: ds. P. ds. H. Ph. Ingwersen; notaris H. ferdbeek; de doctoren J. Hueting; J. C. A. pveringa en D. Ouwehand; en de ver- fcnwoordigers van het Verpleegfonds te (jtwijk aan den Rijn. Overgekomen waren het Diaconessenhuis te Haarlem de ügere directrices van het ziekenhuis te btwijk aan Zee. de zusters Dina en Cor- Jella. Tijdens de receptie werd het vol- Imde telegram ontvan: Ret Haarlemsche Diaconessenhuis Imscht u bij dezen Gods rijken zegen met J-jarig bestaan uwer vereeniging. 1. Cor. 58. Bestuur, directie en zusters". I Des avonds om 8 uur had d^ hei'den- Vssamenkomst in de zaai voor Protes- iste Belangen te Katwijk aan Zee plaats, p het podium prijkten palmen en bloem takken. I De voorzitter, ds. Rutgers, liet zingen Ps. f3:1. las den 138sten PSalm en ging |:ir in gebed. Hij bracht bij voorbaat ank voor de welwillende medewerking van t zangver. „Excelsior", die op de welbe- jcde uitmuntende wijze eenige liederen cg. en den heer A. den Hollander, die a paar tenor-soli zong. voorzitter sprak vervolgens zijn feest- uit. De feestrede. |ipr. noemde het een groot voorrecht ten in naam van de jubileerende ver- biging welkom te heeten. Hij dankte in li bijzonder den oud-burgemeester en kvr Schokking voor hun tegenwoordig- Ed en dankte hen ook voor de bloemen- Mde; hij verwelkomde de doktoren Lod- tr en Eikelenboom en in 't bijzonder dr. beting, de zusters Anna en Rika en de Éoegere zusters Cornelia en Dina. de aan- Fezige gemeenteraadsleden en afgevaar- feden van corporaties en vereenigingen. te zei dat de bijeenkomst was belegd om gedenken, wat de Heer in de Katwijk- F'ne Ziekenverpleging voor de gemeente keft willen zijn. In den Bijbel staat: ..vier ik vierdagen", We zijn aldus spr. hier om Manken te belijden en te bidden, dat de p.'eeniging 25 jaar heeft mogen bestaan. i Rutgers gaf dan een uitvoerige uiteen- flng van het doel der vereeniging en its op de gelijkenis van den barmharti- Bn Samaritaan; hoe vele vereenigingen symbool van het Kruis in haar naam Kren. Vervolgens belichtte de voorzitter et verschil tusschen philanthropie en oristelijke barmhartigheid en wees op ft verschijnen van een tijdschrift: .Pre- "kant en Dokter", getiteld. Zieken hebben e hulp noodig van den lichameli,iken arts van den zielenarts. De zusters vormen ftrbij den lusschenschakel. Spr. be- |hreef daarna het liefdewerk, dat zij ver- fchten Dan herdacht spr. de leden en mstigers en het gemeentebestuur voor onmisbare jaarlijksche subsidie. Niet Wten werd het Comité van Bijstand, bt zooveel voor de vereeniging doet door Bédel der busjes. Spreker vergat even- fut de wijkzusters, die in die 25 jaar fbben gearbeid, en van wie zuster Anna k langst heeft mogen dienen, en her klit dan de bestuurders, die ontslapen fjn. (Een tweetal bestuursleden vierde tevens W jubileum, nJ. de secretaris ds. MeUe- R en de oud-penningmeester C. Onwe- fué Sr.. die van de oprichting af be- fuirsleden zijn. Ds. Meijering heeft al dien fé met een vaardige pen de notulen op- fteekend en de Jaarverslagen samenge- jj'é. die dan ook steeds met groote aan- 'kht werden aangehoord. Spr. bracht den pilaris dank voor alles wat hij voor de preeniging geweest is. Spreker bracht nu pa woord van hulde aan den oud-pen- k?meester den heer C. Ouwehand. Deze ^'t geen gemakkelijke post gehad voor noodlijdende vereeniging. Ook hem era dank gebracht voor het vele. dat hij ée vereeniging heeft gedaan en nog Men heeft dit niet geheel onge- - voorbij willen laten gaan. Namens |?e vereeniging bood spr. hun ieder een "rae gedachtenis aan. Het embleem van 'sn secretaris is de pen; de zijne aal versleten zijn, daarom bood hij hem nieuwe vulpen aan. waarin deze ge- "Mtenis gegrafeerd is. i.fun den oud-penningmeester bood spr. Jf souvenir een dagboek aan, waarin een I°™t4jzer ligt met een herinnering aan 1 iubileum. Het boek is getiteld: .Op naar Sion". Spr. hoopte dat hij het S; iaren dag aan dag moge eebrui- jro. Spr. eindigde zijn feestrede met den 4- V /->»-, rvff«ar_ dige koor liet zich hier voor het eerst in het openbaar hooren. Mej. Meijering oogstte er veel succes, vooral met het „Schommelliedje". Hierop gaf de secretaris, ds. Meijering een uitvoerig historisch overzicht van de afgeloopen 25 Jaar. Hij herdacht mej. A. G. Roest van Limburg; van haar ging het initiatief uit om tot wijkverpleging te ko men. Zij stelde zich in verbinding met dr. H. E. de Ruiter Zijlker. Spr. ging na, hoe het vervolgens tot de oprichting van de vereeniging kwam. Hoe in Maart 1907 in hotel „de Zwaan" in beginsel daartoe be sloten werd, door het voorloopig bestuur, bestaande uit de heeren J. E. Meerburg, D. Ouwehand, R. Ouwehand, ds. Plug, ds. Meijering en C, Ouwehand. Den 24sten April kwam men bijeen in de gemeente zaal, waar onder leiding van ds. Plug de reglementen en statuten werden vastge steld en goedgekeurd. Spr. ging in een uitgebreid overzicht na de lotgevallen van de vereeniging onder de achtereenvolgende voorzitters ds. Plug, ds. van Wijngaarden, ds. Bolkenstein en ds. Rutgers; de namen der achtereenvolgende zusters werden genoemd, die door een overeenkomst met het Diaconessenhuis te Haarlem aan de vereeniging werden afgestaan. Spr. memo reerde de uitbreiding van het werk der zusters in die jaren; de getallen der be zoeken. die gegeven werden, bewijzen dat. Vervolgens herdacht spr. de geschiede nis van de stichting van het Gemeente ziekenhuis en hoe op 3 Juni 1925 dit prachtige gebouw in Duinoord geopend. Hij releveerde het verdienstelijk werk van de zusters Anna Zambeek, Annie Censtanz en Riek Mulder onder de directrices zus ter Versloot, zuster Dina, zuster Cornelia en onder de tegenwoordige mej. Lasterie. Spr. noemde de zangvereen. „Excelsior", die reeds 3 maal een belangrijk bedrag gegeven heeft voor de vereen, bij uitvoe ringen. Nie. van Beelen met zijn koor en die te Katwijk aan den Rijn. Hij herdacht het werk van mej. Nijeboer en mej. Zuy- derduyn, de dames van het Comité van Bijstand. Spr. herdacht ook de Koninklijke belangstelling, de rijke giften van H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses JuUana. Met de beste wenschen voor de vereeni ging eindigde spr. zijn historisch overzicht Ten slotte sprak hij nog een persoonlijk woord tot ds. Rutgers, hij hoopte de vul pen nog lang in dienst voor de K. Z. V. te mogen gebruiken. De Zangvereeniging „Excelsior" liet zich nog eens hooren en ook de heer A. den Hollander, dankbaar werden hun schoone zangen aangehoord. Verschil lende toespraken werden nog gehouden en felicitaties aangeboden. Sprekers waren oud-burgemeester Schokking: dr. Hueting als voorziter van het Groene Kruis en de Tuberculose-vereen.., dr. Eikelenboom sprak namens de gezamenlijke doktoren; de heer C. Bezemer namens de diaconiën van de Geref. Kerken te Katwijk aan Zee en te Katwijk aan den Rijn en de Ned. Herv. Kerk te Katwijk aan Zee, die van de Ned. Herv. Kerk te K. a. d. R. had een schriftelijke felicitatie gezonden. Namens de Verpleging sprak de 2de voorzitter de heer D. C. van Leeuwen. De loco-burgemeester J. Dubbeldam en wethouder C. A. Veltkamp waren wegens ambtsbezigheden verhinderd aanwezig te zijn. Ds. Rutgers sprak het slotwoord. Hij dankte de beide zangvereenigingen voor de verleende medewerking en allen die tot het slagen van dezen gedachtenisavond hadden meegewerkt. Staande werd ten- slote gezongen Gezang 96. waarna ds. Meijering de dankzegging uitsprak. L;;;- dat er nog veel liefde en offcr- ESrai.Sheid zou mogen ziin voor de Kat- 2011 mogen zun - Ife w Zlekenverpleging en dat deze tot I Jw"e van dagen zou groeien en bloeien. Ur.1 volgende punt van het programma K^tet optreden van het Chr. Kinderkoor ■gwttlokjes" van Katwijk aan den Rijn, I Jf: leiding van mej. Meijering. Dit ^ar- ALPHEN. Burgerlijke stand. Geboren: Clemens Jozef, z. van Gijsber- tus J. Vergeer en Antonia M. Mulders Lambertus Sterner, z. van Johannes van Leeuwen en Jacoba WallaardBarbara, d. van Leendert Zuidam en Neeltje Zuidam Petronelia, d. van Michiel van Muis winkel en Ermpje van Zwieten. Overleden: Pieter Domburg, weduwnaar van Marijtje Bloos, 86 jaar. Gehuwd'. Leendert Sprey. oud 36 j. en Wilhelmina Magdalena Serne, oud 27 j. Loop der bevolking. Ingekomen van: Monster, A. J. Hoog- duijn, zonder ber„ West-Kanaalweg 2 Van Kockengen, G. van Luinen, veeh.kn., Steekterweg 80 Van Eethen, A. Oost, veeh.kn., Kortsteekterweg 50 Van Voor burg Jerina K. Castelein, zonder ber„ Raadhuisstr. 44 Van Hazerswoude, Grietje K. de Rijk dienstbode, Gnephoek 3 Van Amsterdam, T. Lagerwey, kellner, Steekterweg 146 c Van Lisse. H. Verduijn en gezin, fouragehandel, Hooftstr. 275, Van Rotterdam, Juliana Orij, zonder ber„ West Kanaalweg 20 Van Utrecht, Jacoba Boer, zonder ber., Tolstr. 20 Van Amsterdam, N. de Bruijn gereedschaps constructeur, van Mandesloostr. 53 Van Nieuwerkerk, P. A. Tanis, monteur, Raad huisstr. 38. Vertrokken naar: 's-Gravenhage, P. van den IJssel, boomklJcn. van Dijkstr. 4 Naar Oostdongeradeel S. Weidenaar, veeh. knecht, Zuideinde 18 Naar Beverwijk, Anna H van Huik, zonder ber.. Hoorn 16 Naar Zwijndrecht H. Eefsting veeh.kn. Rietveldschepad 5a Naar Zwijndrecht, F Roszjk, veeh.kn.. Rietveldschepad 5 a Naar Woubrugge H. IJpma, veeh.kn., Kort steekterweg 50 Naar Wateringen C. Rietkerk, tuinderskn.. Steekterweg 272 Naar Leimuiden A, Visser en gezin, fabr.- arbeider. 's Molenaarsbuurt 51 Naar Ermelo, H. Smit en gezin veeh.kn., Rid- derbuurt 25 Naar Hekendorp, A. Boing en gezin, veeh.kn. Hoorn 111, Naar Zwijndrecht, Rathe Roszak, dienstbode, Rietveldschepad 5a Naar Esch Jacoba de Vogel, dienstbode. Kortsteekterweg 46 Naar Ferwerderadeel. J. Visser, veeh.- knechtr Gnephoek 82 Naar Woubrugge, M. Bos en gezin, veeh.kn., Rldderbuurt 65, 45e jaarverg. J.V. „Samuel". Bovengenoemde JongeUngsverg. hield in „Concordia" haar 45e jaarvergadering. Na de opening door den voorzitter, bleek direct uit het door den heer J. v. d. Berg uitgebrachte jaarverslag, dat het leden aantal der vereeniging over het afgeloopen jaar vrijwel stabiel was gebleven en ook het financieele gedeelte in orde bleek. Het programma bevatte voorts verschillende inleidingen o.a. van de heeren J. Koorn en W. Noomen waarop een geanimeerde be spreking volgde. Het geheel werd overi gens op aangename wijze afgewisseld door muziek, terwijl de door middel van een projectielantaarn op het döek gebrachte penteekeningen met daaraan verbonden wedstrijd zoomede de gehouden voor drachten de stemming nog belangrijk deed verhoogen. Namens de Geref. jeugdcen- trale voerde het woord Ds. Bosch en na mens de predikanten ds. Bosch en ds. Mulder, terwijl eerstgenoemde als slot een algemeen opwekkend woord sprak. In de pauze werd tevens een collecte gehouden voor werkloozen onder de Geref. jeugd, waarvan de opbrengst zal worden beschik baar gesteld aan het bestuur der jeugd- centrale. BODEGRAVEN. Burgerlijke stand. Geboren; Cornelia, d. van J. Bekker en A. Tuis Cornelis. z. van M. Stapper en M. Vermeulen. Ondertrouwd: J. van Dam, 31 j. en A. C v. Leeuwen, 28 j. Overleden; C. N. Griffioen. 68 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: L. J. Zijderveld en gezin, zui- veibereider van Gouda M. Puik, zonder ber. van Nieuwerkerk a. d. IJsel Weis senbach en gezin, machinist van Zwam- merdam J. M. Kuipers hulp i. d. huls houding van Hilversum A. M. Tonopeus kweeker, van Beerta H. v. d. Wal, arbei der van Streefkerk M. van Schaik, on derwijzeres, van Leerdkm. Vertrokken: G. J. Lubbers, arbeider naar Daifsen H. Lammers, koopman en gezin n. Amerongen G. Uithol, hulp i. d. huis houding naar Woubrugge J. T. Lange- laar, boerenknecht naar Zwammerdam R. Th. Fortuyn, dienstb. naar Leiden D. Versloot leerling verpleegster naar Leiden. Arbeidsbemiddeling. Bij het Correspondentschap der Arbeids bemiddeling in deze gemeente staan heden als werkloos ingeschreven 15 losse werklie den. 5 timmerlieden, 1 bankwerker. 5 land arbeiders, 3 fabrieksarbeiders, 4 schippers, 1 smid, 3 metselaars, 5 opperlieden, 2 grondwerkers, 2 pakhuisknechts, 1 schil der. Inlichtingen worden gaarne verstrekt. Raadsagenda. Openbare vergadering van den Raad op Woensdag 23 Mrt. a.s. 's namiddags 2 uur. 1. Opening. 2. Vaststelling der notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Antwoord van B. en W. op verzoek van den heer Oldemans tot instelling eener commissie van Toezicht op de arbeidsbemiddeling en van J. v. Kam pen en E, de Jong, betreffende een extra uitkeering aan werkloozen. 5. Voorstel tot goedkeuring van de rekening der gezond heidscommissie over het jaar 1931. 6. Voor stel inzake adres afd. Bodegraven Holl. Mij. van landbouw om wijziging Slacht huistarieven en verlaging marktgeld. 7. Voorstel tot aanvulling der verordening tot heffing van rechten voor het gebruik van het Openbaar Slachthuis. 8. Voorstel tot wijziging van Raadsbesluiten inzake ver huur van gemeente-eigendommen. 9. Vast stelling verordening op heffing en invor dering van schoolgeld aan de Ambachts- teekenschool. 10. Voorschotten vergoeding bijzondere scholen voor 1932. 11. Vaststel ling pensioen grondslag van L. van den Bos als deurwaarder der plaatselijke be lastingen. 12. Voorstel tot wijziging der Begrooting voor 1931. 13. Schrijven van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland in zake de aangebrachte wijzigingen in het reglement van orde voor de Raadsverga deringen. Gevonden voorwerpen; 1 motorbin nenband en 1 kinderportemonnaie. BOSKOOP. Gecombineerde vergadering van den Prot. en R.K. Landarbeidersbond. In de Nuts bew.-school aan de Kerk straat heeft een gecombineerde vergader ng plaats gehad van de beide hier ter plaatse fevestigde afd. van den Prot. en R.K. .nndarbsidersbond. Als sprekers traden op de heeren Panne- koek en Salmon, resp. van den Prot- en R.K. Bond. Door beide sprekers werd op zeer dui delijke wijze uiteengezet het groote nut en het belang, dat de arbeiders hebben in het georganiseerd zijn, vooral in tijden zooals men nu doorleeft. De sprekers wekten dan ook de aan wezigen op, lid der afdeelingen te worden. Door beide bonden wordt geen klassenstrijd gepredikt, alleen wordt naar een georgani seerd overleg met de patroons gestreefd. Naar beide sprekers werd met groote aandacht geluisterd. De voorzitter van de Prot afd., de heer J. Bijland dankte ver volgens de sprekers en de aanwezigen voor hun opkomst Jaarvergadering C'oöp. Boerenleenbank. In hotel „Klaassen" heeft de algemeene jaarvergadering plaats gehad van de Coöp. Boerenleenbank hier ter plaatse. Bii de opening der vergadering, herdacht de voorzitter van het bestuur den over- leden kassier den heer W. P. van den Toorn, terwijl dit ook werd gedaan door den voorzitter van den Raad van Toezicht Daarna bracht de kassier verslag uit van dit negentienden boekjaar. In loopende rekening werd ontvangen f. 475.451.13, tegen uitgaven van f. 491.602.32. Voorschotten werden verleend tot een bedrag van f. 83.193.45. Terug ontvangen werd voor een bedrag van f. 64.033.78. Uit staande voor c often en c e i te bedraegen per 31 December 1.1. f. 188 039.98. Aan spaargelden werd ontvangen f. 529.937.50 en terugbetaald f. 198 054.47. Aan ontvangsten werd in totaal geboekt een bedrag van f. 1.219.632.12 en aan uit gaven f. 1.199.085.90. De balans sloot met een bedrag van f. 527.036.51Het ledental steeg tot 416. Uitgegeven en in omloop zijnde loopende Rek. boekjes, 218, spaarbankboekjes 544 en voorschotboekjes 185. Ondanks de ongunstige tijdsomstandig heden heeft de Bank geen verliezen ge leden. Een wist werd gemaakt van f. 3273.22. De reserve bedroeg f. 17.853.30. Door de vergadering werd vervolgens besloten, op voorstel van het bestuur, de gemaakte winst bij het reservefonds te voegen. Bij de gehouden bestuursverkie zing, werden de aftredenden, de heeren W. Kranenburg, Jac. Spruijt en P. W. Hardijzer herkozen, terwijl eveneens her kozen werd de heer VV. C. van Kleef als lid van den raad van Toezicht. Voorts werd besloten ,om vanaf 1 April a.s. de rentevoet als volgt te regelen. Voor credieten, loopende rekening en voorschotten 5 pet. Voor deposito's en spaarbank 2% pet., terwijl tlevens op 1 April deposito's voor een jaar vasc tegen 3 pet. voor een beperkt bedrag kunnen worden geplaatst. Na de gebruikelijke rondvraag, waarbij aan enkele leden inlichtingen werden ver strekt over aangelegenheden van onder geschikt belang sloot de voorzitter met dankzegging, voor de belangstelling der aanwezige leden de vergadering. Op de laatst gehouden bestuursver gadering van de onlangs opgerichte afd. van den Ned. Prot Landarbeidersbond zijn de bestuursfuncties als volgt verdeeld: Jac. Biiland, voorzitter, M. Jongejan. 2e voorzitter, N. Kuijf, le secretaris, Jac. Radder, 2e secretaris en Anth. Vermen!, penningmeester. HAZERSWOUDE. Raadsagenda. Dinsdag a.s. komt de raad dezer ge meente te 10 uur voonniddags in openbare vergadering bijeen ter bespreking van onderstaande punten: 1. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid W. Lommerse. 3. Wijziging der Algemeene Politlc-ver- ordenlng. 4. Verordening tot afwijking van de Winkelsluitingswet. 5. Voorstel tot verlenging kasgeldleening bij de Boerenleenbank. 6. Voorstel tot verkoop inschrijvingen Grootboek Ned. Werk. Schuld tot een be drag van f. 25.000 tot dekking van buiten gewone uitgaven. 7. Vaststelling van de voorschotten aan de bijzondere lagere scholen en U. L. O.- school voor 1932. 8. Verzoek van Gez. van Abshoven om een bijdrage in de verplégingskosten van hun zuster. 9. Verzoek van S. de Bruin om een bij drage in de demping van een gedeelte sloot aan de Torenstraat. 10. Voorstel inzake het besluit van den Raad om 8'It pCt. pensioensbijdrage op alle gemeente-ambtenaren te verhalen. 11. Ondershandsche verhuring Kromme Jaagpad en bermen Gemeeneweg. 12. Ondershandsche verhuring strookje tuingrond langs den Gemeeneweg. 13. Vaststelling kohier hondenbelasting 1932. 14. Ontslag-aanvrage B. van Elswijk als klokluider bij begrafenissen en opzichter op de algemeene begraafplaats. 15. Benoeming opzichter op de alge meene begraafplaats. 16. Voorstel tot wijziging in de regeling der Werkverschaffing. 17. Wijziging der begrooting dienst J931. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Catharina, D. van G. J. Corts en P. C. van Beek Maria Johanna, D. van S, J. Pennings en C. van Leeuwen. Overleden: Trijntje Anna Morsink 7 m. Loop der bevolking. Gevestigd: Van Ridderkerk, Nicolaas van Veen Van Alphen a. d. Rijn, Gijsbert de Regt Van Bodegraven Annigje A. Zwa nenburg Van Leiden, Pietertje H. van Nieuwenhuizen Van Venhuizen Jan Bergsma Van Noordwijk Johanna van Ommering, Vertrokken: Naar Valkenburg Gerrit J. Schellingerhout Naar Zalt-Bommel Ma- rinus H. Vos Naar Leiden Dirk Dorre- paal Naar Hazerswoude Sara W. Geer lof Naar Haarlem, Margje Oppelaar Naar Tiel Arnoldus Blommers en gezin. Mond- en klauwzeer. In deze gemeente doet zich het eerste geval van mond- en klauwzeer onder het vee voor van den veehouder G. J. R. Ge lukkig schijnt het tot dusver niet van ernstigen aard te zijn. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Huldiging jubilarissen Werkverschaffing De Raad kwam in voltallige vergadering bijeen onder voorzitterschap van den Bur gemeester. Deze opende de vergadering met gebed, waarna de notulen werden gelezen en goedgekeurd. Hierna zelde de voorzitter, dat, alvorens tot de behandeling van de agenda zal wor den overgegaan, htj ten aanzien van een tweetal Jubilarissen een aangename taak heeft te vervullen. Op 2 Maart j.l. toch her dacht Wethouder de Bruyne, dat hij 12'/: jaar geleden, in deze functie werd be noemd. In de korte jaren dat de voorzitter, hem heeft leeren kennen, is hem gebleken, dat Wethouder de Bruyne iemand met een helder inzicht en groote kracht is. De voorzitter sprak dan ook den wensch uit dat het wethouder de Bruyne gegeven moge zijn, nog vele jaren zijn werkzaam heden te verrichten. Ook den heer de Graaf wenschte spr. geluk met zijn jubi leum, en hoopte, dat ook hij zijn gaven en krachten nog vele jaren in het belang der gemeente moge vervullen. Wethouder de Bruyne dankt den voorzitter, ook namens den heer de Graaf, voor de waardeerende woorden en hoopte, dat de aangename samenwerking met den burgemeester en raadsleden mag worden bestendigd. Hierna werd overgegaan tot de behan deling der agenda. De ingekomen stukken werden evenals de mededeellngen van den voorzitter voor kennisgeving aangenomen Bij behandeling van punt 4 van de agenda zei de voorzitter, dat de werkver schaffing het gemeentebestuur noopt, nieuwe objecten te zoeken. Door de r.v'e- werking van de Provincie en het bestuur van de Woningbouwvereenlgtng „Dorpsbe lang" is het mogelijk geworden de sloot tusschen den Hoogmadescheweg en het van Leeuwenpark te dempen. Als voor waarde is gesteld, dat op het gedempte ge deelten voor rekening der gemeente een secondaireweg wordt aangelegd. Het dem pen, rioleeren en afscheiden zal geschieden voor gezamelijke rekening van provincie en gemeente. B. en W. vragen voor deze uit te voeren werken, geheel door de werk verschaffing uit te voeren, de medewer king van den Raad. Het voorstel werd met algemeene stem men aangenomen. Op voorstel van B, en W. werd besloten f. 1350.die niet in den gewonen dienst kunnen worden afgenomen beschikbaar te houden tot aankoop van 3°/o grootboekinschrijvingen in de Nationa le schuld. Besloten werd het bedrag der zekerheidstelling van den administrateur van het grodbedrijf van f. 500— te bren gen op f. 1000. Naar aanleiding van een brief van het Nationaal Crisis-Comité, stellen B. en W. voor om 5 cent per ingezetene, per jaar be schikbaar te stellen aan het plaatselijk Crisis-Comité voor versterking van dek king, Schoeisel en kleeding e.a. ten be hoeve van de bij de werkverschaffing ge stelde arbeiders, aldus werd besloten. Vervolgens werd een wijziging aange bracht in de begrootingen 19311932 en deed de voorzitter de mededeeling, dat tot 11 Maart jJ. de werkverschaffing heeft gekost f. 687.21 waaronder begrepen is de aankoop van het verwerkte zand. Alvorens tot de rondvraag over te gaan deelde de voorzitter den leden mede, dat hij in het bezit is gekomen van een candelaber op zilveren voet, op 24 Juli 1883 aan de toen- maligen burgemeester, den heer G. van Geer door het gemeentebestuur geschon ken, bij zijn 80sten verjaardag en 25-jarig jubileum als lid van den Gemeenteraad. Besloten werd dit historisch stuk voor het gemeentehuis aan te schaffen. Bij de rondvraag vroeg de heer de Haas, of, indien de werkverschaffing een einde neemt, een steunregeling in het leven zal worden geroepen. De voorzitter antwoordde hierop, dat dit de aandacht van B. en W. steeds heeft. Hierover is met het betrokken Departement beraadslaagd, doch een ant woord kan hierop nog niet worden gege ven. Vervolgens werd aan B. en W. opge dragen een uitbreidingsplan van de ge meente te ontwerpen. Hierop sloot de voorzitter de vergade ring. o NIEUWKOOP. Bezoek Jaarbeurs. Op Dinsdag a.s. zullen B. en W. dezer gemeente, zoomede de leden van den Ge meenteraad en eenige gemeente-ambte naren gezamenlijk een bezoek brengen aan de Jaarbeurs, teneinde den stand der sme denpatroons te gaan bezichtigen. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Wilhelmina, D. van J. Verhage en M. C. Slootweg Joannes Jozef, zoon v. G. Kwakkenfcos en S. Bader Marrigje Arida, D. van G. de Rooij en M. Stigter Jan, Z. van I. Vermelj en C. Lam Elsje, D. van J. Vijfhuizen en J. C. van der Laken. Overleden: J. G. Bocxe, 84 j„ weduwnaar van A. van Egmond. WADDINXVEEN. Geboren: Hillebrand Dirk, z. van P. J. Ravestein en M. Zwanenburg Johanna Petronelia, dochter van H. W, Bunnik en A. C. C. van de Zwaan. Getrouwd: Willem Rietveld en Trijntje Hoogerbrug. Wie wil helpen? Wie kan en wil den burgemeester in zijn kwaliteit van Voorzitter van de Com missie A van het Plaatselijk Crisis-comité helpen aan de navolgende levensmiddelen erwten, boonen en aardappelen. Gaarna geeft hij de verzekering, dat zij goed en nuttig zullen worden besteed. Ook andere gaven zijn zeer welkom! Een mooie gift! Door mej. A. A. E. van Lange werd aan den burgemeester, in diens kwaliteit van voorzitter van het crisis-comité een bedrag ter hand gesteld van f„ 139,—, zijnde de netto-opbrengst van een door haar ge organiseerde verloting van handwerkjes, alle voor dit doel door vele dames belang loos vervaardigd. Bovengenoemd bedrag werd door den voorzitter in dank voor het goede doel aanvaard. Dit warme blijk van medeleven met den nood van vele in gezetenen, wordt zeer gewaardeerd. Gevonden: 2 belastingplaatjes. Inl. ter secretarie. Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bii de Firma A. HILLEN Stationsweg, Firma A. T. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG Sigarenhandel, Heerenstraat 2 Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 A. M. VAN ZWICHT, en bij JOH, HOGERVORST Haarl.str. 128 en des Zaterdags bii A. H. v, d. VOOREN H. Rijndijk 74 Kiosk Prinsessekade.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 17