KERK- EN SCHOOLNIEUWS. FINANCIEN. UIT DE OMSTREKEN. Dr. H.NANNING's SUPPOSITORlAl PREDIKBEURTEN. NOORD WIJK-AAN-ZEE. Ned.-Herv. Kerk: Hedennam.halfacht, ds. Stolk van Rotterdam. te;r aar. Geref. Kerk: Donderdagnam. 7 uur, (Bidstond gewas), ds. Warnink. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Heden nam. halfacht, dr. Schokking van Den Haag. NED. HERV. KERK. Drietal te Rotterdam: Ds. W. A. Zeydner Dedemsvaart, ds. H. J. Hak, Alkmaar en ds. A. G. B. ten Kate, Brussel. Beroepen: Te Gaastmeer, H. v. Schot horst, cand. te Den Haag. Aangenomen: Naar Vlaardingen, M. Groenenberg, te Oosterend (Texel). Bedankt: Voor Zuidwolle (Dr.), M, Groenenberg, te Oosterend (Texel). GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Schiedam, P. D. Kuiper, te Sassenheim, en G. Laarman, te Hilversum. GEREF. KERKEN IN H. V. Beroepen: Te Amsterdam-Zuid (vac. S. P. Vermeer)J. J. Buskes Jr. te Oesterend (Texel). CHR. GEREF. KERK. Bedankt: Voor Den Haag-West. K. G. v. Smeden; te Haarlem-Noord. Voor Nieuwpoot, J. W. van Ree, te Barendrecht. EVANG. LUTH KERK. Aangenomen: Naar Nijmegen, H. Joh. Jaanus, te MonnikendamDe Rijn. ALGEMEEN COLLEGE VAN TOEZICHT OP HET BEHEER. Het algemeen college van-toezicht op het beheer der kerkelijke goederen en fondsen van de hervormde gemeenten in Nederland heeft zijne voorjaarsvergadering gehouden in het gebouw der algemeene synode te 's-Gravenhage. De rekening en verantwoording van het huishoudelijk fonds over het dienstjaar 1931, wordt goedgekeurd. In het algemeen college zijn benoemd of herbenoemd de navolgende leden: Door Groningen, de heer J. Offerhaus Wzn. tot secundus-lid. In Utrecht is de heer G. C. D. d'Aumale baron van Hardenbroek herbenoemd tot lid en mr. A. M. A. baron van Boetzelaer tot secundus-lid. Noord-Brabant heeft den heer E. H. baron Prisse tot primus-lid benoemd. Limburg heeft herbenoemd de h.h. mr. Th. van Doorninck tot primus-lid en dr. G. W. J. ten Bals tot secundus-lid. Friesland heeft mr. W. Tj. van der Ley tot primus-lid en J. H. H. Piccardt tot secundus-lid herbenoemd. In Drente is herkozen mr. J. G. Westra van Holthe en in Overijsel de heer A. M. C. van der Eist, terwijl J. P. Royer als secundus-lid Is opgetreden. Het provinciaal college in Noord-Hol land zou wenschen, dat eene wijziging werd gebracht in art. 21. alg. regl., waarbij werd bepaald, dat schuldbrieven in bewaring moeten worden gegeven bij de Nederland- sche Bank. Het bedoelde college herinnert aan eene dergelijke bepaling, voorkomend in het reglement voor de diaconieën. Het algemeen college is van oordeel, dat door gaans het beleggen van kerkegelden in effecten niet wenschelijk wordt geacht en dat, als zulks geschiedt, de provinciale col leges reeds de gewoonte, de voorwaarde van openbaargeving er aan te verbinden. Aan dr. Lasonder, den archivaris der algemeene synode, wordt weder het jaar- lijksch subsidie toegestaan voor het in orde brengen van de archieven der kerkvoog dijen. Volgens mededeeling van den archi varis hebben in 't afgeloopen jaar 16 ge meenten van dat subsidie geprofiteerd. Eene uitvoerige bespreking wordt gewijd aan de vraag, hoe aansluiting van gemeen ten met vrij beheer bij de organisatie onder het algemeen college van toezicht wordt verkregen. Bepaaldelijk komen hierbij de toestanden te Leersum en te Vlagtwedde ter sprake. Het algemeen college is van oordeel, dat die aansluiting kan worden verkregen, wanneer de betrokken gemeente (de stemgerechtigde leden, volgens, het algemeen reglement der Nederlandsche hervormde kerk) zich in hare volstrekte meerderheid daarvoor heeft verklaard. N.R.Crt. N.V. ALGEMEENE FRIESCHE HYPOTHEEKBANK LEEUWARDEN—AMSTERDAM. In de gisteren gehouden jaarlijksche vergadering van aandeelhouders dezer bank werden de balans en de winst- en verliesrekening over het 32ste boekjaar goedgekeurd, werd het dividend over 1931 vastgesteld op f.24. evenals vorig jaar en werden de heeren A. J. Brandt te Drieber- gen-Rijsenburg en P. A. van Rossum te Rotterdam als commissaris herbenoemd. Aan het verslag over 1931 wordt het volgende ontleend. De in het afgeloopen jaar behaalde re sultaten geven reden tot tevredenheid. De bruto-plaatsing gedurende het Jaar bedroeg f. 4.701.500 (v. j. f. 3.923.300)Uit geloot werd f. 3.950.200 (v.j. f. 921.100) van de uitstaande pandbrieven, terwijl voor f. 389.100 (v. j. f. 233.400) werd Ingekocht. Op 31 December 1931 was voor een totaal bedrag van f. 24.414.100 (v. j. f. 24.051.900) aan pandbrieven in omloop. Aan hypotheken werd in het afgeloo pen jaar uitgezet voor een totaal bedrag van f 9 406.195 'v. j. f 10.8*5.407) verdeeld over 272 (v. j. 268) leeningen, terwijl in totaal werd afgelost f. 8.986 960 (vorig jaar f. 8.0551251). Op 31 December 1931 was belegd over 846 leeningen (v. j. 871) een totaal bedrag van f25.425.419 (vorig jaar f. 25.006.184) Het saldo der winst- en verliesrekening bedraagt f. 276.902 (v. J. f. 285 758) waar van aan de statutaire reserve wordt toege voegd f. 44.007 en aan de extra reserve f. 44.000 De gezamenlijke reserves bedra gen dan f. 1.080.023 Aan aandeelhouders wordt een dividend van f. 24 uitgekeerd en aan houders van oprichtersbewijzen f. 85.75 per oprichters- bewijs. HET VIJGTIGJARIG BESTAAN VAN DE AFDEELINGEN BEVERWIJK,NOORDWIJK EN OEGSTGEEST EN OMSTREKEN. Het hoofdbestuur der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur een blijk van belang stelling wenschenae te geven bij het vijftigjarig bestaan van de drie afdeelingen die in 1882 zijn opgericht, heeft besloten om als een blijvende hulde aan deze af deelingen de wapens der gemeenten, waar zii vijftig jaar geleden gevestigd werden, aan te brengen in het gekleurde glas van de voorhal van het Krelagehuis, op dezelfde wijze als dit geschied is in 1929 bij het vijftig-jarig bestaan van de tien oudste afdeelingen. Het zijn ditmaal de afdeelingen Bever wijk, Noordwijk en Oegstgeest en Omstre ken, die in de gelijknamige gemeenten werden gesticht. De onthulling der wapens, die in gebrand schilderd glas worden aangebracht in het gekleurcl-glas-iii-lood van den voorhal, zal plaatsvinden op Maandag 21 Maart a.s. in een bijeenkomst te 11 uur op de boven- bestuurskamers van het Krelagehuis, in tegenwoordigheid van de besturen der iubileerende afdeelingen en de burgemees ters der gemeenten van vestiging. AALSMEER. Auto vernield. Aan den Aalsmeerderdijk reed de be stuurder van een auto ter zijde van den weg in een hoop zand, met het gevolg, dat de man de macht over zijn stuur ver loor. De auto reed eerst een heining plat, botste vervolgens tegen een steenen paal en toen tegen een boom, voor zij tot staan kwam. Het voertuig werd zwaar bescha digd; het voorste deel was geheel in elkaar gedrukt. De bestuurder en nog iemand, die meereed, kwamen er goed af. De auto be hoorde aan v. d. W_ alhier, die haar naar de garage heeft moeten sleepen. Christ. Hist. Kiesvereeniging. In de gehouden ledenvergadering wer den tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering gekozen de heeren G. H. van Itterzon en A. Baardse Jzn. De heer G. v. Dillewijn hield een causerie over Aalsmeer voor 60 jaar en thans, waarmee hij veel succes heeft geoogst. Een zoon van den heer P. de H. al hier kreeg bij het voetbalspel zoo'n ge- duchten trap tegen een zijner beenen. dat dit lichaamsdeel brak. Per auto werd de jongeling huiswaarts gebracht, waar dr. Oei het been zette. Bij Arbeidsbemiddeling alhier staan nog 220 arbeiders als werkzoekenden in geschreven, waarvan 121, die in het land en tuinbouwbedrijf geen werk kunnen vinden. Wat de bouwvakarbeiders betreft, in de verschillende beroepen zijn er een 60-tal zonder werk. HILLEGOM. Sluiting cursus bouwkundig teekenen. De cursus in bouwkundig teekenen, die door de gemeente gegeven wordt en waar van de heer W. F. v. d. Rotte uit Benne- broek leeraar is, werd gesloten met een bijzondere bijeenkomst. De leerlingen, een 23 tal, waren in het teekenlokaal der openbare lagere school met hun leeraar samengekomen. Vele van de 180 gemaakte teekeningen waren daar opgehangen en op tafels neergelegd. Er waren eenvoudige en zeer uitgewerkte teekeningen van aanstaande metselaars, timmerlieden en loodgieters. Leerlingen die den cursus al voor den vierden winter bezocht hadden, hebben vooral mooi werk geleverd. Burgemeester Pont, die alle uitgestalde werkstukken met belangstelling bezichtig de, maakte eenigen der jongelui een com pliment voor hun mooie teekeningen. De heer v. d. Rotte sprak ten slotte zijn leerlingen toe, waarna hem door de jongelui een geschenk uit dankbaarheid werd aangeboden. DRIE BRUTALE INBRAKEN. „Is er volk?"geen antwoord. In den vorigen nacht is vermoedelijk tusschen half vier en half viif uur in de Hoofdstraat, vlak tegenover liet postkantoor ingebroken, in drie huizen die zoo goed als naast elkaar gelegen zijn. De „eerst-begunstigde" w^s de lieer Muller, daarna kwam de lieer Zonneveld aan de beurt en ten laatste de familie Kroon Men is binnen gekomen door het verbreken van een ruit, ook werd een W.C. gefor ceerd. Er is zeep gebruikt om een ruit te besmeren, uit te snijden en een deur sleutel aan de binnenzijde om te draaien. Veel is er over hoop gehaald. Bij mejufr. Kroon wordt een damesarmbandhorloge vermist, benevens ongeveer f. 12 huishoud geld. Bii den lieer Zonneveld was de buit veel grooter. Uit een portefeuille in een ias. hangende in de gang aan een kapstok, is ongeveeer f. 400 weggenomen, terwijl in de winkellade een honderd gulden is ge vonden. zoodat in totaal ongeveer f. 500 is gestolen. Bii den heer Mulder wordt niets ver mist. De bewoners schijnen onraad gehoord hoord te hebben. Er is geroepen: „Is er volk?" waarop de „heeren" wijselijk geen antwoord gaven. Vermoedelijk waren er meer dan één. De politie, die direct na de kennisgeving een uitgebreid onderzoek instelde, heeft eenige sporen ontdekt. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. Vak-films voor werkloozen. De commissie voor de werkverschaffing, die vakcursussen voor jonge-werklooze bloemistarbeiders georganiseerd heeft, liet gistermiddag in de zaal van de veilingver- eeniging „Hillegom" twee films en een serie lichtbeelden zien. De heer L. Blok uit Lisse had zijn materiaal en zijn tijd belangeloos daarvoor beschikbaar gesteld. De voorzitter der commissie, wethouder Vermeer hield een korte toespraak en zei, dat het doel van den middag was de kennis van het bloembollenbedrijf te vermeerderen. De zaal was goed bezet; aanwezig waren als belangstellenden burgemeester Pont, wethouder Klaver en de leider van den practischen. cursus den heer D. van Eg- mond. Men kreeg te zien een film van de verschillende werkzaamheden te velde en ln de schuren, een serie lantaarnplaatjes waarbij de kleuren der bloemen zeer mooi tot hun recht kwamen en een film in kleuren, welke bedoeld is om onder de buitenlanders reclame voor het product te maken. De toeschouwers gaven herhaalde lijk met applaus te kennen, dat zij het vertoonde waardeerden. De voorzitter be dankte in het bijzonder den heer Blok voor den leerzamen middag. Naar wii ver nemen. hoopt de commissie later nog een Daar films te vertoonen. Het slopen van een oude en het bouwen van een nieuwe bloembollenschuur aan den Stationsweg voor den heer Spilker is ongedragen aan den heer J. van den Bosch alhier. Ds. J. H. Mulder, pred. der Ned. Herv. gemeente alhier, heeft een beroep naar de gemeente Aalsmeer ontvangen. KATWITK AAN ZEE. Stand der werkloosheid. Bii bet correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 720 werkzoekenden zijnde: 8 varensgezellen, 164 schippers, 1 autogeen-lasscher, 28 kui pers, 8 binnenschippers, 3 scheepmakers, 1 expeditieknecht, 10 stokers, 1 machinist, 1 monteur. 1 ijzerwerker, 4 mandenmakers, 85 grondwerkers, 25 opperlieden, 3 stuca- doors, 17 metslaars, 29 timmerlieden, 5 schilders, 175 losse arbeiders, 9 fabrieks arbeiders, 3 bloemisten, 134 landarbeiders, 1 tuinman, 1 kantoorbediende, 2 chauffeurs, 1 straatmaker. Het aantal bii de werkverschaffing ge plaatste arbeiders bedraagt 51. Verder zijn voor delven aangewezen 16 personen. Het aantal hiervoor gedane aanvragen om per soneel is zeer verminderd in verband inet den voor het delven vastgestelden termijn. De vorige week bedroeg het aantal plaat singen voor delven 30. Jongetje overreden. Het 3-jarig zoontje van den lieer V., wonende Duinhof, is in de Duinstraat over reden door den driewieligen motorwagen, bestuurd door den groentenhandelaar S. v. d. M. uit de Zuidstraat. Bii onderzoek door de politie is gebleken dat den bestuurder geen schuld trof, daar het kind plotseling voor zijn wagen den weg overstak; onmiddellijk remmen kon de aanrijding niet voorkomen. Het kind bekwam een hoofdwonde en werd wegge bracht naar dr. J. Eikelenboom, die de wonde hechtte. De toestand van het kind is redelijk. Door de politie is alhier aangehouden P. M. de R., een renter uit Terneuzen, die in het politieblad gesignaleerd stond. Door den hoofdcommissaris van politie te 's Gravennage was opsporing gevraagd voor gepleegde verduistering; ook stond hij nog gesignaleerd voor een vonnis, dat hij nog te goed had. Met opmaking van proces verbaai is hij ter bescnikking gesteld van genoemden hoofdcommissaris. NOORDWITK. Vergadering der Kapperspatroons. In hotel „Centraal" alhier vergaderden de Noordwijksche Kapperspatroons. De lei ding dezer vergadering berustte in handen van den heer Joh. G. Blok. Deze heette de aanwezigen hartelijk welkom en besprak in zijn openingswoord het doel dezer ver gadering n.l. de definitieve oprichting van een afdeeling Noordwijk van den Ned. Kappersbond. In een vorige vergadering onder leiding van den Voorzitter der Leid- sche Afdeeling werd hiertoe reeds in be ginsel besloten en voorloopig een corres pondentschap ingesteld. Thans zijn alle kapperspatroons als lid toegetreden, zoo dat men nu tot definitieve oprichting kon besluiten. Allereerst werd overgegaan tot het ver kiezen van een bestuur, hetwelk na ge houden stemming het resultaat had dat werden gekozen de heeren Joh. G. Blok, Cor Verwey en "f. Binnendijk, resp. tot voorzitter, secretaris en penningmeester. Alsdan kwam ter sprake de sluiting der kapperszaken op Paaschmaandag. Na korte bespreking werd besloten op dien dag de zaken des middags te 12 uur te sluiten. Aan een uitnoodiging tot bijwoning van het jaarfeest der Leidsche afdeeling zal door een groot aantal leden gevolg wor den gegeven. Na de gebruikelijke rondvraag, sloot de Voorzitter met een hartelijk woord van dank deze oprichtingsvergadering. Arbeidsbemiddeling. Bii het alhier gevestigd correspondent schap voor arbeidsbemidde'ing, zijn als werkzoekenden ingeschreven 363 personen n.l.: 14 metselaars. 18 opperlieden, 24 tim merlieden, 18 schilders, 2 stucadoors 1 straatmaker. 172 landarbeiders, 54 vjsschers, 29 losse arbeiders, 1 dienstbode, 1 smid, 2 loodgieters 2 letterzetters en 31 jongens beneden 18 jaar. Uitvoering ten bate van het Crisis-Comité. De commissie, die met veel succes de feestavonden der Reddingsbrigade organi seerde. heeft het initiatief genomen een uitvoering te geven waarvan e.v.t. het batig saldo ten bate zal komen van het crisis comité alhier. Het ligt in de bedoeling om kort na Paschen, ongeveer begin April een op voering te geven van het blijspel in 6 bedrijven ,,'n Zomerzotheid" door Dom de Gruiter, naar het bekende werk van Cissy van Marxveldt. De regie is in handen van den bekenden heer C. van Zeist, dus in zeer bekwame handen, terwijl de lieer H. Alders, eigenaar van hotel Royal zijn too- neelzaal voor dit doel gratis beschikbaar stelt. Gaarne bevelen wij het sympathieke streven van het comité in de algemeene belangstelling aan. NOORDWITKERHOUT. Obprengst collecte's. De dames Rietvink en Westrik hadden het genoegen aan contributie's voor „De Macht van 't Kleine" In te zamelen f. 32.50 en f. 20.90 voor 't jubileum-fonds en f. 27.65 voor de suppletiekas. Alles komt ten goede aan on- en minvermogende lijders aan vallende ziekte van alle gezindten. Raadsagenda.. De raad dezer gemeente komt op Vrijdag 18 Maart, des n.m. te 2 uur in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot wijziging der begrooting, dienst 1932. 3. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening, regelende de inrichting Cn samenstelling van de commissie van plaat selijk schooltoezicht op liet L. O. 4. Benoeming van 5 leden der com missie van plaatselijk schooltoezicht op het L. O. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening, tot heffing van Opcenten op de gemeentefondsbelasting. 6. Voorstel van B. en W. tot onbewoon baarverklaring van de woningen, Heeren- weg 212 en 214. 7. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening tot afwijking van bepa lingen der winkelsluitingswet. 8. Voorstel van B. en W. tot aanvulling en wijziging van de steunregeling voor uitgetrokkenen, dubbel uitgetrokkenen, re glementair nog niet rechthebbenden op de uitkeering uit de werkloozenkas en on georganiseerde arbeiders. 9. Rekening van Baten en Lasten voor den Scboo'artsendienst Hillegom, Lisse, Sassenheim, Noordwijk en Noordwijkerhout, dienstjaar 1931. 10. Vaststelling kohier Rioolgeld 1932. Vaststelling Aanvullingskohier Rioolgeld '31. 11. Vaststelling kohier Baatbelasting 1931. Voor de eerste maal keerde de „Noord- wiikerhoutsche Centrale Bakkerij" aan hare leden het beloofde dividend uit. wat voor velen een buitenkansje was. In den iaaisten tijd verdwijnen bier verschillende kapitale boerderijen. Thans zal ook de bekende woning „Vredebest" gesloopt worden, terwijl de bijbehoorende landerijen geschikt gemaakt worden voor de bollencultuur. Het crisis-comité ontving de som van f. 100, zijnde het entree-geld van den ge houden voetbalwedstrijd van de St. Bavo- club en de N.C.V. OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. Discnssie over nevenbetrekkingen gemeente-ontvanger - Verlaging loonen werkverschaffing. De Raad dezer gemeente kwam gister avond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: burgemeester Van Gerrevink. Afwezig met kennisgeving wethouder Rü- benkamp ên de heer Kortman. De vaststelling der notulen der vorige vergaderingen wordt nogmaals aangehou den. Volgt voorlezing van ingekomen stuk ken, w.o.: a. Proces-verbaal van kasopname van den gemeente-ontvanger over het eerste kwartaal 1932, waarin opgenomen het overdragen van kas en boeken van den tjjd. ontvanger. b. Rapport van de commissie van toe zicht op het L. O. over 1931. c. Mededeeling van A. C. Sommeling, dat hij de benoeming tot gemeente-ontvanger gaarne aanvaardt. d. Dankbetuiging van C. W. F. Rietveld voor de benoeming tot gemeente-opzichter. B. en W. deelen o.a. mede: a. dat de heer A. C. Sommeling 16 Maart a.s. ln functie treedt en dat hij in het voormalige schoolgebouw in de Gevers straat voorloopig zitting zal houden; b. dat zij den heer Sommeling met in gang van 1 April as. hebben benoemd tot correspondent van de arbeidsbemiddeling en secretaris van de commissie van advies inzake de werkloosheidsverzekering, op een salaris van f. 100 per jaar; c. dat zij de loonen ln werkverschaffing met ingang van 7 Maart j.l. hebben ver laagd met 50 cent per dag en alzoo nader heboen vastgesteld, op f21 per week en f. 10.50 per drie dagen tewerkstelling. e. dat de Ged. Staten het bij artikel 198 der Gemeentewet bedoelde ontvangstbe- richt hebben toegezonden ten aanzien van de verordenig, houdende verbod tot het gebruiken of genot hebben van voor den openbaren dienst bestemde gemeentewer ken, bezittingen en inrichtingen. f. dat aan den heer J. C. Donk, commies ter secretarie, met ingang van 1 Maart 1932 een maand ziekteverlof is verleend, en dat door hen tijdelijk is aangesteld als typiste mej, C. Cosijn te Rijpwetering. Naar aanleiding van een in verband met punt b gestelde vraag van den heer Bak ker inzake de benoeming van den gemeente-ontvanger tot correspondent der arbeidsbemiddeling etc., antwoordt de bur gemeester, dat dit een kwestie van utiliteit is en tevens verband houdt met het salaris dat nu van f. 200 op f. 100 kan worden ge bracht. Er ontspint zich over deze benoe ming een discussie, waarbij het betreurd wordt, dat het advies van de Commissie van advies niet is opgevolgd, terwijl opge merkt wordt, dat deze betrekking alles te zamen f. 300 a f. 400 oplevert. Nog komt de cumulatie van functies ter sprake, waar mee eenige leden zich niet kunnen veree ningen; verwondering wordt uitgesproken over het feit, dat de Raad over deze be noeming geen zeggingschap heeft. De heer Bakker spreekt er zijn leedwezen over uit, dat „oud-Oegstgeesters" weer gepasseerd zijn. Met betrekking tot punt c vraagt de heer Kruizinga of B. en W. wel het recht tot het doen van deze verlaging hadden en welk motief hen tot dit besluit gebracht heeft. Op de eerste vraag antwoordt de voor zitter bevestigend; wat betreft de tweede vraag zegt hij. dat het nu eenmaal een ijzeren noodzakelijkheid is, niet met de loonen voor de werkverschaffing boven de arbeidsmarkt uit te gaan. De heer Uyttenboogaardt brengt B. en W hulde voor het genomen besluit. De voor zitter merkt nog op, dat reeds nu het ge- lieele economische leven aan de werkver schaffing wordt opgehangen; het is abso luut onjuist hoogere loonen te betalen, dan die welke op de arbeidsmarkt gelden. De heer Breda sluit zich bij den heer Krui zinga aan. De iaatste stelt na discussie voor. de loonen te handhaven, welk voor stel verworpen wordt met 82 stemmen. Hierop wordt ovei gegaan tot de beëedi- ging van den nieuwen gemeente-ontvan ger den heer A. C. Sommeling. Deze legt de daartoe vereischte eeden af, waarna de voorzitter den nieuwbenoemde geluk- wenscht. Volgt wijziging van het reglement op het Burgerlijk Armbestuur. Goedgekeurd. B. en W. stellen voor ingevolge de Nij verheids-Onderwijswet aan de R.-K. Voikshuishoudschool „Duinzicht" over 1932 een subsidie te verleenen van f. 515.79 RECLAME. (Zetpillen tegen aambeien) ^,j25sPtu°k°iiv onder zekere bepalingen. Wordt goedgel keurd. Eveneens wordt goedgekeurd het afwij zend praeadvies van B. en W. inzake hei in ons Blad reeds vermelde adres van hel gemeentebestuur van Wehl aan de Kroos tot het instellen van een Departement Landbouw. Komt ten slotte nog in behandeling da aankoop van twee stukken grond, n.l. eeu van v. d. Kwaak en één van de wed. Vad Klaveren a f. 2 per vierk. M„ resp. vo f. 540 en f. 1040, gelegen aan den Rijn., burgerweg tusschen de „drie witte palen! en den Rijnzichtweg, voor wegverbreedina en tot afronding van een bocht. Wordl goedgekeurd. B. en W. worden door den Raad gemachJ tigd tot onteigening over te gaan, lndiei de eigenaars weigerachtig zijn de grondeil tegen de hierboven bepaalde prijzen verkoopen. Hierop wordt de openbare vergadering door den voorzitter gesloten en gaat dj Rand in geheime zitting over. GOUDEN ECHTPAAR GEHULDIGD. Serenade van „Triumph". Gisteravond te 8 uur bracht de R.B Muziekvereeniging „Triumph" het goudei echtpaar Van Ingen SchenauVerstraatei een serenade aan het Witte Huis. Na he| spelen van een 2-tal marschen werde: de muzikanten in de blij? tzaal ontvangei en sprak de voorzitter der vereeniging hei echtDaar en de familieleden hartelijk tcu De' gouden bruidegom dankte zeer fcf wogen voor de attentie. Van de vele omei wachte blijken van belangstelling troj deze hem wel het meest. Ten slotte werden ververschlngen aai geboden. Na het spelen van een spontad „Lang zullen zij leven" trok de muziel weder huiswaarts. Het echtpaar heeft den geheelen da( vele gelukwenschen mogen ontvangen. Tijdens de 's middags gehouden recepti was het een voortdurend komen en gaai van belangstellenden. Talrijke bloemstak| ken waren binnengekomen. SASSENHEIM. Door een auto aangereden. Gistermiddag werd de 63-jarige K., tol wijl hij zich naar zijn werk begaf, nab( de Wasbeekerlaan aangereden door eea auto. Hij werd over den weg geslingenf en ernstig aan het hoofd verwond. Dil Hueber en de Zusters van Bernardus. d!f spoedig ter plaatse waren, verbonden hem Hij werd ter verpleging opgenomen in tel St. Bernardus-gesticht. Zijn toestand wil redelijk. STOMPWITK. Burgerlijke stand. Bevallen: Th. W. Hydra geb. Hotste'idl D. J. A. E. Bennis geb. van Rijuf D. A. J. van Bemmelen geb. Overmte Z. M. J. Warmerdam geb. Waayf Z. en D. Ondertrouwd: J. Ruitenburg en A. van Schdik. Overleden: J. C. W. Velthnysen, vr. jaar; J. A. van Rijn, m. 24 jaar; J. vai Selm, vr. 39 jaar. o VALKENBURG. Chr. Hist. Kiesvereeniging. De Chr. Hist. Kiesvereeniging hield haai jaarvergadering. De voorzitter, de heer B. Imthorn, heette de leden hartelijk weH kom en las Jac. 4 117. Naar aanleidini" hiervan merkte hij op, dat God altijd ge bruik wil maken van het kleine, om hes groote te bereiken. Gezongen werd dan Ps. 84 3. De secretaris, de heer A. Zandbergen' las de notulen voor, welke onveranderd werden vastgesteld. De penningmeester, de heer BI o en: er 1 daal. deed rekening en verantwoord®] van het geldelijk beheer. De ontvangsten] bedroegen f. 41.83 en de uitgaven f. 24.951 saldo f. 16.88. Deze rekening werd onver-I anderd vastgesteld. De secretaris las nu het jaarverslag voor, dat zonder op- of aanmerkingen werd vastgesteld. De voorzitter dankte de| functionarissen voor hun werkzaamheden; De aftredende bestuursleden, de heeren B. Imthorn en M. de Vries werden her- kozen. Bij monde van den heer Jac. Bol Cr. brachten de afgevaardigden naar den Kamerkring Leiden verslag uit van dras bijeenkomst. Door het bestuur werden mededeelingen gedaan over de ,,Oroen van Prinsterenactie" in de maand Apnn Van de rondvraag werd geen gen™? gemaakt. De voorzitter sloot onder dank zegging de vergadering met gebed. Burgerlijke Stand. Geboren: Matje, D. van W. de Kruifea G. van Dijk. Een collecte voor de zending opi dj® Zendingsvond gehouden bracht f. 15.87 op- VEUR. Burgerlijke stand. Bevallen: E. J. Boere, geb. van der Meer, D. E. J. van Vliet geb. van de Krogt, Z. - C. A. Tetteroo geb. Hoo - mans, D. E. C. J. Raaphorst, gen. Nieuwkerk. Z. J. P. Weerdenburg Krot. Z. Ondertrouwd; J. B. Jansen en T. Bron#- VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Margreta, d. va" uvaab VIV.UV1C1I. JUIldillld IVldlUICio» J. van den Berg en M. G. Remmers™ Geertrui Wilhelmina, d. van J- Nieu n huizen en W. Bauer; Johannes Adria j z. van M. N. J. van Winden en Remmerswaal; Jan, z. van J. Wes'hoe*,a|1 M. A. van den Akker; Arie Dirk, J. W. Anker en ,J Peet. gjj

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6