Hierop letten DE NOOD IN HET BOLLENTREKKERSBEBRIJF UIT DE RIJNSTREEK. VISSCHERIJBERICHTEN. REGEERINGSSTEUN WORDT NOODZAKELIJK GEACHT. Er dreigt voor velen een debacle. In een advies aan de ministers van Justitie, Financiën, Binnen]. Zaken en Landbouw. Arbeid, Handel en Nijverheid, wordt steun in den nood van het bloem- bollenbedrijf gevraagd door de veiling- vereenigingen „Flora", Rijnsburg, „Bloe- menlust", Rijnsburg. Rotterdam en Om streken. Rotterdam. Berkel en Rodenrijs, Coöperatieve Centrale Westlandsche Snij bloemenveiling, Honselaarsdijk, Beverwijk, 's-Gravenzande en Poeldijk, en door de veilingcombinatie Roelofarendsveen. Ter Aar en Omstreken. Bennebroek. 't Noor den en de Kwakel. Wij ontleenen aan dit adres het volgende. In 1931 deed zich. naar aller verwach ting, door lage prijsnoteeringen der bollen een gunstig zaken-perspectief voorspellen. Dit vooruitzicht moedigde belanghebben den aan, de noodzakelijke stappen te doen voor 't behoud hunner ondernemingen. Zij kunnen geen afwachtende houding aan nemen; ze moeten tijdig hun inkoopen doen om op tijd te kunnen planten. Ons bedrijf n.l. dat van Bollentrekkers- bedrijf, is in de latere jaren van beteeke- nis als hoofdbron van bestaan, dan wel als aanvulling van onze andere cultures. Het behoeft geen betoog, dat door het onderscheiden karakter, onze tak van tuin bouw van groote beteekenis is, eveneens voor andere groepen van kleine onderne mers, in allerlei nevenambachten en be drijven van industrie; transportwezen; winkelstand; de venterij; enz. Voortgaande crisis-invloeden bedreigen meer en meer alle debiet. Gegeven de reeds getroffen maatregelen, gaf de verscherping der crisis een algeheele verandering. In het bijzonder de val van het Engelsche pond en, meer nog, de hef fing van zeer hooge invoerrechten, met de daaropvolgende maatregelen van verweer en bescherming der eigen cultures, deden op eenmaal alle verwachting van succes op den ondernomen arbeid vrijwel ver dwijnen. In sterke mate werkt de depressie moed- benemend. Alles is er op gericht om te slagen; men moet voortgaan; men deed groote uitgaven, en ziet nu, dat er geen sprake meer zijn kan van rendement, en groot geldelijk verlies dreigt. Met lust en ijver door ondernemende menschen opgerichte bedrijven, worden met ondergang bedreigd. De uitgaven aan loonen en andere bedrijfskosten vragen liquide middelen, en daarboven het ergste, de rentebetalingen voor hypotheken en credieten, dikwijls gepaard gaande met groote aflossingen, die de menschen in de geschetste omstandigheden thans niet kunnen voldoen. Moet eiken dag in de betaling der gewo ne uitgaven worden voorzien, en gelukt dit, hoe dan ook, ernstiger is het aan de andere vorderingen te voldoen. Bij nlet- betaling van rente, bij overschrijding van betalingstermijnen volgt de interventie van den Rechter, met alle pijnlijke gevolgen daaraan verbonden, o.a. onvermijdelijke executies der ondernemingen, straks fail lissement. Kan er tot leniging van den directen geldelijken en anderen nood van Regee- ringswege iets gedaan worden? Naar onze meening moet die vraag bevestigend be antwoord worden. Allereerst ware noodig een zoodanige aanvulling der burgelijke wetgeving, dat executies van tuinders en bollentrekkers- bedrijven kunnen voorkomen worden In de faillissementswét zou een soepeler rege ling voor het verleenen van surséance zeer .gewenscht zijn. De betaling der gekochte bollen, die op spoedig vervallende termijnen moet plaats hebben geeft zeer velen angst en zorg. Weliswaar treffen enkele crediteuren soe pele regelingen, maar voorbijgezien mag niet worcen, dat de leveranciers hun gold zelf ook zeer noodig hebben, vandaar dat eventueele geldelijken steun aan ons, direct en indirect den kleinen bollenkweekers ten goede komt. Een en ander ware te regelen via de bestaande corporaties, de Booren- leen- en andere banken. Komt er geen regeling en hierop mogen wij nog eens met grooten ernst wijzen dan dreigt er voor zeer velen een groote débacle. Komt er een regeling, bi.iv. per 100 uitgezette bollen, dan kan iets wor den goedgemaakt en pen groep nijveren tegen finalen ondergang worden behoed. De tijd dringt en het is geen zaak van gewone Armenzorg, maar van nationaal- economisch belang: het instandhouden onzer bedrijven. Wij wendden ons reeds tot het Nationaal Crisis-Comité, bedenkende, dat de Regee ring dat Comité steun heeft toegezegd, maar het antwoord luidde eenvoudig; Plaatselijk Comité of Gemeentebestuur, wij helpen niet. Trekke de Regeering uit dit antwoord de conclusie, en die is o.i. dat hier een leemte in de voorzorgregeling be staat. Het Nationaal Crisis-Comité trekt zich geen collectieven, maar individueelen nood aan. Uitgezet zijn naar raming 300 millioen bollen, tot een waarde van c.a. 4.5 millioen gulden inkoop. Deze zijn meerendeels op crediet gekocht. De achterstallige betaling brengt verdere depressie in andere krin gen teweeg. De belangen van eenige duizenden nijvere ondernemers en hun personeel staan op het spel. Streek- en locale belangen van de eerste orde zijn hier in het geding. De, in het bedrijf geïnvesteerde, belang rijke kapitalen, moeten voor verlies wor den beschermd. De Regeering moge spoedig in den nood voorzien. Uit den aard der geheel nieuwe materie van Regeeringsbemoeiing, is het voor ons buitengewoon moeilijk reeds nu precies aan te geven, op welke wijze de Regeering steun kan bieden. In de door ons genoemde cijfers zit een basis voor de hulp, bijv. per 100 uitgezette bollen. Een toeslagregeling van X gulden per 100 bollen laten wij een minimum- be drag stellen van een halven gulden geeft eenigszins de mogelijkheid eener be grooting. Echter kan wellicht in nader mondeling overleg, na wisseling van wederzijdsch technisch en financieel inzicht, meer om- VOETBAL. BELGIË—NEDERLAND. Van Male vervangt Van der Meulen. Naar het „Hbld." verneemt is het thans zeker dat Van der Meulen Zondag niet zal meespelen tegen België. Hij wordt vervangen door Va* Male (Feyenoord). De voetbles.o van Anderiesen is niet zoo ernstig gebleken als die zich aanvan kelijk liet aanr en. De Ajacieo kan dus Zondag a.s. wel van de partij zijn. Kools zal niet meegaan als reserve daar voor Zondag de wedstrijd Bleyerheide N.A.C. is ingelascht. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wat er gespeeld is. Voor de Zaterdagmiddag competitie wist Quick Boys 1 door een 7—0 zege tegen Ter- leede 1 beslag te leggen op het kampioen schap. Proficiat Boys, ook om de wijze waarop dat kampioenschap werd verkre gen. Met dertien wedstrijden en evenveel overwinningen den titel te verwerven is wel een schitterende prestatie. In een ge lijk opgaanden strijd wist Rijnsburgsche Boys 1 thuis Fides Pacta met 54 te klop pen. In de tweede klasse won Rijnsburgsche Boys 2 met niet minder dan 80 van D.V. E. 1. Ons Clubje zag zich te Lisse met 4—2 geslagen door L.R.C. 2. 3 A bracht nog een kampioen. Terleede 3 klopte Pegasus met de oneven goal 32, terwijl L.R.C. 3 het derde van S.L.F. met 50 in het zand liet bijten. In 3 B werd Quick Boys 4 er met 53 onder gehouden door SUF. 2. Ons Clubje won voor de juniores-afdee- ling met 10 van Pegasus. a In de Zondag-competitie is het L.D.W. S. 1 gelukt, zij het dan na moeilijken strijd, haai- laatsten wedstrijd tegen U.V. S. 3 in een 3—2 overwinning om te zetten en daarmee tevens definitief het kam pioenschap van de L.V.B. te behalen. Veel klippen heeft L.D.W.S. te omzeilen gehad, meermalen is het schip aan den grond geloopen, doch met behulp ook van anderen kwam het telkens weer vlot om nu met 15 gespeeld, 9 gewonnen, 5 gelijk en 2 verloren wedstrijden de haven van het kampioenschap binnen te varen. Onze gelukwenschen L.D.W5. en (want dat zal wel het doel zijn), veel succes in den K N.V.B.! A.S.C. 3 heeft er alles op gezet om in haar laatsten wedstrijd de eer te redden. Ondanks hard werken is het haar tegen L.F.C. 2 niet mogen gelukken één winstpuntje te veroveren. L.F.C. 2 won met 31. In de tweede klasse A werd T.O.N.A. 1 dat sedert vele weken, als de kampioen der afdeeling werd beschouwd doch inmid dels door Lugdunum 3 werd ingehaald, tenslotte gisteren 'door de groen-witten met 11—2 geklopt. Hiermede legde Lugdu num 3 tevens beslag op het kampioen schap der afdeeling. U.V.S. 4 klopte Alphia 3 thuis met 61. Dit is een wedstrijd voor de extra-compe titie in 2 A. In 2 B had U.V.S. 5 het, zooals wij >n ons overzicht schreven, tegen D.V.S. 3 niet „maar voor het slikken". Na een spannen- den strijd kon U.V.S. 5 slechts in de laat ste minuten het tweede, tevens winnende doelpunt maken, waarmee het vijfde der blauw-witten op het kampioenschap van haar afdeeling beslag legde. In 3 A. 3 B en 4 A ging geen enkele wedstrijd door. De 4e klasse B bracht een 161 over winning voor L.F.C. 7 tegen Sportman 3. De withemden hebben momenteel 25 pun ten, welk aantal ook Lugdunum 6 nog ha len kan en zelfs, indien L.F.C. 7 in haar laatsten wedstrijd zou falen, (wat wij niet vermoeden) nog met één punt kan over schrijden. Wint L.F.C. 7 dus haar laatsten wedstrijd dan is zij kampioen van haar afdeeling. D.KX,. 2 liet haar laatste kans verloren gaan door met 32 tegen Alphia te verliezen. Lugdunum 6 kwam met een 5—1 zege van D.S.O. 3 thuis. De A juniores-wedstrijden brachten overwinningen voor Alphen, RCL en Lugdunum (a). Alphen wist met 8—3 van haar sterke concurrente A.S.C. te winnen. Alphen is hiermede echter nog geen kam pioen, daar in deze afdeeling officiéél anderhalve competitie wordt gespeeld. R.C.L. won met 2—1 van L.F.C. <a), Lug dunum (a) bleef met 6—0 de baas over U.V.S. (b). Voor de B juniores werd U.V.S. (a) door een 60 zege op Roodenburg kampioen van haar afdeeling. D.V.S. sloeg LF.C. (b) met 5—1 terwijl Sportman met 4—2 tegen Lugdunum (b) de sterkste bleek. Alle nieuwe kampioenen onze geluk wenschen. De 2e beker ronde bracht een 31 over winning voor L.D.W.S. 2 tegen Lugdu num 2. - In een vorig overzicht schreven wij naar aanleiding van D.V.S. IllU.V.S. V, dat het doelgemiddelde aan U.V.S. de beste kansen 2af. Ter verduidelijking zij hier nog even op gemerkt dat wij hiermede bedoelden dat de doelcijfers 44—17 van U.V.S., vergele ken met de 27—25 van D.V.S., er op wezen dat zoowel de verdediging als de voorhoe de van de blauw-witten sterker is dan die van de D.V.S.-ploeg. Natuurlijk speelt het „doelgemiddelde" overigens geen rol meer. WERKLOOZEN-VOETBAL. L. V. V. O. I won gisteren met 53 van een Quick-Boys-combinatie. Rust 13. VAN REENEN EN AJAX. Naar de N.R.Crt. verneemt is he* ge schil tusschen van Reenen en Ajax in zooverre bijgelegd, dat aangenomen mag worden dat v. Keenen alsnog voor Ajax uitkomen zal. lijnd tot een ontwerp regeling gekomen worden. Om de hulpverleening zekeren waarborg en controle te geven, noemden wij reeds de tusschenkomst der goed-geoutilleerde bankzaken, die ons bedrijf in jarenlange relaties kennen. De behandeling der zaken, via de veilin gen, maakt als vanzelf de afwikkeling nog gemakkelijker. WILLEM REID'lt Een bekend oud-voetballer, Willem Reidt, is gisteren te Rotterdam overleden. De N.R.Crt. schrijft over hem o.m. het volgende: De voetbalwereld, de sportwereld verliest in Reidt een voortreffelijke kracht, een uitblinker van voorheen. Wij herinneren hem ons in het doel van Sparta, in het doel van het Nederlandsch elftal, wakend voor de schoten, die daar binnen kwamen. En in latere jaren zien wij hem nuttigen arbeid verrichten als bestuurslid van de roodwitte Rotterdamsche vereeniging. Daarna treedt hij op als medelid van de Zilveren Voetbalcommissie en wat hij in die functie heeft gedaan, gaat allen lof te boven. Reidt was geheel ingewerkt, inge burgerd in de Z. V. C. Hij was met haar het blijvend gedeelte van wat' er nog rest aan amateurisme in den Voetbalbond. Zijn persoonlijkheid was robuust jn eer lijk, zijn blik was open en klaar, zijn woord was gul en hartelijk. Hij hield van Sparta, hij hield van de Z.V.C. En allen heeft hij welgedaan. Met Willem Reidt gaat een mooie herin nering weg aan de glansperiode van de voetbalwereld. Vele ouderen zullen hem in waardeering gedenken. o ROEIEN. DE WEDSTRIJD OXFORD—CAMBRIDGE. De Engelsche Universiteitsroeiwedstrijd Oxford-Cambridge zal Zaterdag verroeid worden over een baan welke ongeveer 400 yards korter is dan de gebruikelijke. De startplaats is bepaald recht tegen over het clubhuis van de Londen Rowing Club, terwijl de finish, zooals gewoonlijk te Mortlake is vastgesteld. ZWEMMEN. EXAMEN ZWEMONDERWIJZERS (ESSEN) De gewone jaarlijksche examens voor het diploma voor Zwemonderwijzers(essen) van den Nederlandschen zwembond wor den ook dit .'aar wederom gehouden in het eind van de maand April en in het begin van de maand Mei. Zij, die aan het examen wenschen deel te nemen dienen zich voor 1 April aan te melden aan het secretariaat van de Com missie voor het Zwemonderwijs van den N. Z. B., Olympiaplein 69, Amsterdam. SCHERMEN. INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN TE DELFT. Van Rosscm (Leiden) tweede op degen. Gisterochtend werd een aanvang ge maakt, met bovengenoemde wedstrijden in het gebouw Phoenix te Delft. Voor den personeelen wedstrijd floret hadden inge schreven: Utrecht. Delft en Leiden. Groningen en Amsterdam kwamen niet uit. De 13 deelnemers werden onderge bracht in 2 poule's resp. van 6 en 7 scher mers. Uit poule I klasseerden zich voor de finale 1. Schoch (Utrecht) 4 gew. p., 11 ontv., 19 geg. treffers. 2. Beer <L.) 4 gew p., 14 ontv. en 19 geg. tr. 3. Boon (Delft) 3 gew. p., 13 ontv. en 16 geg. tr. Uit poule II: 1. v. Rossum (L.), 6 gew. p.. 6 ontv. en 24 geg. tr. (waaronder 2 reglementaire overwinningen). 2. Stöpler (U.) 4 gew. p. 14 ontv. en 19 geg. tr. 3. Eschauzier (L.), 4 gew. p., 14 ontv. en 18 geg. tr. 4. Boeke (U.), 4 gew. p., 16 ontv. en 20 geg. tr. Deze 7 schermers vormden de finale, waarin om 5 treffers werd getrokken. Al gemeen verwachtte men dat v. Rossem (Leiden) oud-leerling van den professeur Bouillet, winnaar zou worden. Zijn werk was technisch uitstekend, terwijl hij over een zéér goeden en snellen aanval be schikte. Ook Stöpler uit Utrecht maakte goede kansen voor de le plaats daar beide schermers regelmatig hun partijen won nen. Hun onderlinge strijd zou beslissen, deze werd door v. Rossem met 41 ge wonnen. Laatstgenoemde moest alleen nog van Schoch (Utrecht) winnen om eerste te zijn. Doch de verrassing bleef niet uit, Schoch won. Hierdoor was barrage noodig tusschen Stöpler en v. Rossem, welke partij door Stöpler met 42 werd gewonnen. De uitslag luidt: 1. Stöpler (U.) 5 gew. 10 ontv. en 21 geg. tr. 2. Van Rossem <L.) 5 gew. 12 ontv. en 23 geg. tr. 3. Schoch (U.) 3 gew. 16 ontv. 16 geg. tr. 4. Beer (L.) 3 gew. 17 ontv. 18 geg. tr. 5. Eschauzier (L.) 3 gew. 20 ontv. 17 geg. tr. 6. Boeke (U.) 1 gew., 22 ontv. 11 geg. tr. 7. Boon (D.) 1 gew. 23 ontv. 13 geg. treffers. De leiding was zwakjes, mede doordat vele jonge schermers de dikwijls lastige gevechtsgangen of de 'snelheid niet konden volgen, wat aanleiding gaf tot enkele on juiste beslissingen. Voor den personeelen degenwedstrijd. die te 2 uur nam. aanving hadden 16 deelne mers ingeschreven. Ook thans mankeer den Groningen en Amsterdam. In de voor ronde werd om een treffer getrokken. Hierbij klasseerden zich voor de finale: Uit poule I Schoch (U.), Winter <U.), v. Olden (U), Valeton (D.); uit poule H Beunke (U), Beaufort (U.). v. d. Werf (D.), Boland (U.) De uitslag (na barrage, om de le plaats, tusschen de heeren Winter, v. Olden en Schoch) luidt: 1. Schoch (U.) 5 gew. p. 6 ontv. 12 geg. tr. 2. Winter (U.), 5 gew., p. 5 ontv. 12 geg. tr. 3. v. Olden (U.), 5 gew., 9 ontv.. 11 geg. tr 4. v. d. Werft (D.)4 gew. 10 ontv. 9 geg. tr. 6. Beunke (U.l, 3 gew. 11 ontv. 9 geg. tr. 6 Boland (U.) 2 gew. 11 ontv. 9 geg. tr. 7. De Beaufort (U.), 2 gew. 11 ontv. 6 geg. tr. 8 Valeton (D.) 2 gew. 12 ontv. 9 geg. tr. De heer Landa leidde de finale uitstekend. PAARDENSPORT. CROSS VA BINGERDEN. De K. M. S. V. heeft gisteren den cross van Bingerden gehoude. De uitslag luidt: eereprijs: zilveren medaille van H. K. H. Prinses Juliana met eerste prijs: It. M. J. van der Hoog met Nuit d'Ivresse, tijd 6 min. 57 sec.; 2. It. Cnopius met Lottka (neuslengte)3. res. It. Pander met Cock tail (één lengte)4. res. it Vlielander met Marcius; 5. lt. Hoytema v. Koneynenburg met Parcifal; 6. res It. Jhr. Loudon met Wild Adler; 7. res. It. Jhr. Calkoen met Vendetta (v.p.); 8. res. It. Ruys de Perez met Agen. ALPHEN. Ergerlijk vandalisme. Den vorigen nacht werden in de Hoorn door eenige vernielzuchtige per sonen niet minder dan 5 straat- en 6 stormlantaarns geplaatst langs het in utvoering zijnde werk aan den Rijks straatweg vernield. De politie tracht de vandalen op te sporen. o BODEGRAVEN. Ledenvergadering „Vereeniging van Kaashandelaren". De ledenvergadering dezer vereeniging heeft besloten, een groote partij sluitzegels in steendruk te doen vervaardigen, om meer bekendheid te geven aan onze ge meente. als centrum van den handel ln volvette boerenkaas. Enkele firma'6 werden als lid aangeno men, waardoor ruim zestig firma's zijn toegetreden, als lid, allen handelaren in volvette boerenkaas. Besloten werd om. in samenwerking met de afd. van de Holl. Maatschapij van Landbouw, pogingen aan te wenden om het aanvangsuur der wekelijksche kaas markt te Bodegraven, op negen uur gp- steld te krijgen, opdat de kaasboeren, al vorens met hun kaaswagen ter markt te gaan, meer tijd hebben en op de boerderij persoonlijk beter hun vee kunnen verzor gen enz. Vooral de boeren die bijna hun geheele personeel afschaffen, omdat de toestand hun daartoe dwingt, zullen van een aanvangsuur op 9 uur profiteeren. De vereeniging zal zich doen vertegen woordigen door het bestuur op de receptie van het gemeentebestuur, ter herdenking van het vijftigjarig bestaan der kaas markt te dezer plaatse, op 22 Maart a.s. (341/'; uur). Ook zullen de leden dien dag de vlag uithangen, in verband met het ju bileum der kaasmarkt. Op verzoek van de plaatselijke land- bouw-organisaties zal van af 1 Mei 1932 het waaggeld in de pakhuizen worden te ruggebracht op 25 ct. per 100 kilogram. Hoewel dit besluit den leden totaal, vele honderden guldens zal kosten, werd het met algemeene stemmen genomen, om den landbouw tegemoet te komen in de buitengewone benarde tijden, welke deze thans doormaakt. Breedvoerig werd gesproken over de de viezen verordeningen in Duitschland, waarbij velen hier groote belangen heb ben. In samenwerking met de afd Holl. Maatschappij van Landbouw zal bij som mige Kamerleden en andere invloedrijke personen de medewerking ingeroepen worden, om steun van de Regeering, wat betreft de betalingswijze in Duitschland. De vergadering was zeer goed bezocht, en had een vlot verloop. HAZERSWOUDE. Op de Paasch-vee-tentoonstelling in de „Nenyto"-hal te Rotterdam verwierf A. Rotteveel een derden prijs ln de afdee ling de fijnste en zwaarste koe met hard voeder gemest. KOUDEKERK. De N.C.R.V.-Film. Alhier werd in de Geref. Kerk, waarin geen plaatsje onbezet was, de film „De klokken luiden" van de N.C.R.V. vertoond. Een openingswoord werd gesproken door ds. Haspers. De film, waarbij uitstekend passende gramofoon-opnamen werden afgedraaid, oogstte een geweldig succes. Het slotwoord werd gesproken door ds. Odé ZWAMMERDAM. Gemengde Zangvereeniging „Eendracht maakt macht". De Gemengde Zangvereeniging „Een dracht maakt Macht" alhier, gaf in de Nutszaal, welke voor deze gelegenheid goed bezet was, haar jaarlijksche uit voering. Nadat de voorzitter der vereeniging, de heer M. J. D. Beunder, bij den aanvang een woord ter inleiding had gesproken, werd aanstonds een begin gemaakt met de afwerking van het programma, waarvan reeds het eerste nummer „Des Zeemanis lied" een goede inzet was. Trouwens het geheele programma werd, zooals wij dit van deze vereeniging ge woon zijn. op uitnemende wijze uitgevoerd. Het geheel getuigde van ernstige studie onder de zeer bekwame leiding van den directeur, den heer J. M. Kouwenhoven, uit Bodegraven. Inzonderheid het nummer „Najaarspracht" voor gemengd, en kinder koor, solo-partijtjes en dameskoor, waarin vooral de sopraan, mej. J. L. H. Manders, en de bariton, de heer J. Splinter Jr., zich onderscheidden, verdient vermelding. Het meisjeskoor, een afdeeling van genoemde vereeniging, bracht voor dezen avond ook eenige heel goed gezongen num mers ten gehoore. „Die Ehre Gottes aus der Natur" was een waardig slotnummer van deze goed geslaagde uitvoering. LEIDERDORP. Op de Paasch-veetentoonstelling in de ,,Nenyto"-hal te Rotterdam verwierf A. Rijnsburger Tzn. een eersten en tweeden prijs -voor de fijnste en zwaarste koe met hard voeder gemest niet afgewisseld en een tweeden prijs voor de fijnste en zwaarste met hard voeder gemeste schot, met niet meer dan vier breede tanden en in de afdeeling gemest vee en zwaarste vette schapen .onverschillig van welk ras, geboren in 1930 of vroeger. NIEUWKOOP. Het groentenvervoer naar de veiling te Vinkeveen is door een groep tuinders gegund aan J. Sanders Sr., alhier. RECLAME. Poeders en tabletten zijn alléén echt. als de verpakking voorzien is van den naam Mijnhardt. Let bij het koopen daar spe ciaal op, want dit alleen garandeert U de echtheid. 5806 TER-AAR. De 4000ste Ter-Aarder. Nader is gebleken, dat de 4000ste T Aarder ter wereld is gekomen in een Langeraar liggend woonschip. Hij h Wilhelmus Hendricus Versluis. Het °e bestaat uit man, vrouw en 11 kinderen. Ziekenhuisvereeniging „Aardam". De in café ,,'t Centrum" gehouden jaa vergadering van de Ziekenhuisvereenigii „Aardam" kenmerkte zich door een goe opkomst der leden. In zijn openingswoord deelde de vck zittel' mede, dat het jaar 1931 voor de vi eeniging buitengewoon ongunstig was weest, doch dat, dank zij de gekwee reserve nog steeds aan alle verplichtini kon worden voldaan en zelfs in de v schillende gevallen leden voor 12 wek en langer in een ziekenhuis waren vi pleegd op kosten der vereeniging, hoen reglementair slechts een uitkeering van weken verplichtend is. Nadat de waarnemend-secretaris, heer C. van Spronsen. de notulen van vorige vergadering had voorgelezen, brac de heer H. Hegeman v.erslag uit van 1 gevoerde geldelijk beheer. Er bleken 35 personen voor korteren langeren duur in ziekenhuizen te zijn vi pleegd met een totaal van 792 verplee dagen, terwijl 23 per ziekenauto naar L den waren vervoerd en 15 teruggebracht Met het batig saldo van het vorige y, bedroegen de totale inkomsten f. 4227.561 de uitgaven f. 2755.49'/j. zoodat een ba saldo van f. 1472,06'/: in kas was. De coi missie van controle, bestaande uit de h< ren Bogerd en Heemskerk rapporteerde i de boekhouding in goede orde was bevo den. De aftredende bestuursleden, de hi ren D. van Eijk en C. van Vliet Johz. wi den vervolgens met vrijwel algemee stemmen herkozen, terwijl men als led van de controle-commissie voor 't loopen dienstjaar koos de heeren J. Vlielander Herm. Schreuder. Nadat tenslotte nog enkelen van rondvraag gebruik hadden gemaakt tot vragen van verschillende inlichting! sloot de voorzitter de vergadering o.m n den wensch. dat het loopende jaar mi der kostbaar moge blijken te zijn. De Boskoopsche Reddingsbrigade. In hotel „Neuf" heeft de algem. jaarvf gadering plaats gehad van de Boskoo sche Reddingsbrigade. De voorzitter, de heer H. W. E. Star opende met een woord van welkom en g vervolgens den secretaris, den heer Kruiswijk, gelegenheid tot het lezen v, de notulen der vorige vergadering, wel cnder dankzegging onveranderd werd goedgekeurd. Uit het verslag van de penningmeest resse, mej. Heijzelendoorn, bleek dat uitkomsten hadden bedragen f. 501.04 de uitgaven f. 428,99. zoodat een saldo in kas is van f 72.07. Uit het jaarverslag van den secret bleek, dat de vereeniging telt 220 leden eenige adspirantledenvoorts dat dei eeniging in 1931 weder veel en ml werk heeft verricht, en dat bij enkele i gevallen èn de leden der brigade èn werktuigen weder goede diensten hebt bewezen. Verder werd in het verslag 1 zonder melding gemaakt van het feit, i het vorig jaar bij een auto-ongeval a den Goudschen-rijweg, door den heerl van Wijk, lid der brigade, twee person uit de in het water liggende auto weri gehaald. Den heer Van Wijk werd om applaus van de vergadering hulde bracht. Ook bij enkele ijsongevallen wi nuttig en afdoend werk verricht. De brigade beschikt thans over 50 r dingshaken, 16 dreggen in kastjes, sleepdreg en 2 zuurstofapparaten. Na beëindiging van dit uitvoerige» slag mocht de heer Kruiswijk den k van het bestuur en het applaus der ral dering in ontvangst nemen. Bij de gehouden bestuursverkiezing den de aftredenden, de heeren Jac. Spn C. J. van Vliet en Jac. van Wijk herlra Als afgevaardigden naar de algemet vergadering te Utrecht werden gekozen heeren H. W. E. Struve, W. Kruiswijk als medisch adviseur dr. A. S. Kater, ten de heer Jac. Spruyt werd gekozen plaatsvervanger. Vervolgens deed de voorzitter eet mededeelingen over het werk van den 1 Bond tot het redden van Drenkelinl waarna nog eenige besprekingen van hl houdelijken aard volgden. Hierna sluiting der vergadering. WADDINXVEEN. In de afdeeling kleinvee (geen dieren) behaalde A. van der Bruggen ae categorie b een eersten prijs voor besten ram, geboren in 1930 of vroei typisch Texelsch, ingeschreven in een kend stamboek. In de afdeeling aan hand voorgebrachte warmbloedige m bouwtuigpaarden won P. D. Stuurman i tweeden prijs in de categorie men paarden (geboren in 1930). IJMUIDEN, 16 Maart VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.25-1.15, Griet J kist van 50 K.G. f. 65-30, Tongen per f. 2.75-1.20, Groote Schol per kist van K.G. f.16. Middelschol f. 23-22, ZeM f. 28-23, Kleine Schol f. 28-7.50, Bot r kisst van 50 K.G. f. 11-4.50, Schar f> Tongschar f.31—24, Roggen per - f13—8.50, Vleeten per stuk f4.5D— Pieterman en Poontjes per kist van w f.9—3.50, Groote Schelvisch t. 36 - h del Schelvisch f. 35-31, Kleimniddel a*" visch f. 28-21.50 Kleine Schelvisch t- 6.60, Kabeljauw per kist van 1" f. 37-17, Gullen per kist van 50 f. 16—4.20, Lengen per stuk f.2.» 1 Heilbot per K.G. f. 1.20-1.10, Wi)fm& r kist van 50 K.G. f. 7-3.60, Koolviscn stuk f. 0.80-0.18. mm{. IJM. 35 van IJsland met 1500 mjH versche visch en 97 pond zoute vis Aangekomen 8 Stoomtrawlers: IJM. 120 met f.3138, IJM. 34 me IJM. 18 met f. 3253, IJM. 197 me' IJM. 49 met f.2400, IJM. 72 me '-J IJM 97 met f. 1628, IJM. 35 met 1 kotter: E. 50 met f.569. 7 loggers: „i f 851 K.W. 68 met f.575, K.W. 105 ,'yl K.W. 67 met f.500, K.W. 62 met -j K.W. 43 met f.589, K.W. 163 nlcI SCH. 69 met f. 174. j_^l 20 sti

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14