OFFICIEELE OPENING VAN HET DERDE JAARBEURSGEBOUW. agenda. f, THERMOGÈNE LEIDSCHE SCHOUWBURG. 8URGERL STAND v. LEIDEN VISSCHERIJBERICHTEN. HEDEN: Jeruël: Bijbellezing te 8 uur nam. Marekerk: Afscheid zendeling Evgen- daal. 8 uur nam. Schouwburg: Studententooneel Schnitz- leravond. 81/4 uur nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 591Sa menkomst te 8 uur nam. Woensdag. In den vergulden Turk: Verg. v. obliga tiehouders N.V. Kon. Ned. Fabriek v. Wol len Dekens v.h. J. C. Zaalberg en Zn. 11 uur voorm. Stadszaal (groote zaal): Concert „De Stem des Volks". 8 uur nam. Noordwijk aan Zee: (Ned. Herv. Kerk): Spr. ds. Stolk van R'dam, 7V2 uur nam. De avond-,- naoht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Maart a.s. waargenomen door aotheek M. Boekwijt, Vischmarkt S, telefoon 552. RECLAME. DE TIP DER TIPS. UW MERK IS GIBBS! VOOR ALLE TOILETARTIKELEN. 5726 KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR RIJNLAND. Adressen inzake den cconomischcn toestand. In de morgenmiddag te houden verga dering der K. v. K. voor Rijnland komt een voorstel ter tafel tot verzending van onderstaand adres aan den gemeente raad: De zeer slechte gang van het economisch leven dwingt de particuliere bedrijven meer en meer tot ernstige zeer diep in grijpende bezuinigingen. Vele dezer maat regelen zouden zeker achterwege blijven, indien de bittere noodzaak niet drong om tegen veel lagere prijzen de producten aan te bieden dan tot voor kort is geschied. Door ieder terzake kundige wordt thans erkend dat ons volk heeft geleefd en zijn zaken heeft ingericht op een welvaarts peil dat niet langer te handhaven is. Ook de overheidsbedrijven hebben daaraan mede gedaan en zijn zelfs in menig op zicht het particuliere bedrijf voorgegaan. Thans echter moeten tal van particu liere bedrijven zich aan de veranderde omstandigheden aanpassen om zich op een lager niveau te kunnen handhaven. Groote dwang tot soortgelijke reorgani satie bestaat voor de meeste overheids bedrijven niet. De overheidsdiensten kun nen hier zelfs geheel worden uitgescha keld. Wat de overheidsbedrijven betreft, staat dit in verband met het feitelijk monopolie dat deze bezitten. Binnen bepaalde gren zen hebben de verbruikers te betalen over eenkomstig de tarieven voor hen vastge steld. Slechts op enkele punten en onder bepaalde omstandigheden kan een derge lijk feitelijk monopolie worden aangetast. Zoo zullen b.v. de grootverbruikers van gas en electriciteit zich gemakkelijker clan de weinigverbruikers, andere licht-, warmte- of krachtbronnen kunnen aan schaffen, waardoor deze grootverbruikers bepaalde prijsverlagingen kunnen verkrij gen. Hierbij komt nog, dat de voortschrij ding der techniek het tegenwoordig veel eerder dan voorheen mogelijk maakt, om zich zelf van de benoodigde installaties te voorzien. Intusschen is de Kamer zeer erkentelijk voor de soepele wijze waarop door uw Be stuur t.a.v. verschillende tarieven met deze veranderde omstandigheden wordt rekening gehouden. Zij meent echter te mogen oprnerken. dat het in hoofdzaak de groot-industrie is, die overigens volkomen terecht, tariefverlaging heeft ontvangen. Naar de meening der Kamer hebben evenwel ook de winkel- en klein-nijver- heidsbedrijven, vooral in dezen tijd. recht op zoo laag mogelijke tarieven, waarmede de Kamer overigens niet bedoelt dat aan de gebruikers beneden kostprijs zou moe ten worden geleverd. De Kamer meent ten deze de aandacht te mogen vestigen op de waarschuwing van den wethouder van Financiën, den heer Goslinga, welke in de vergadering van den Gemeenteraad van 23 Januari 1931 opmerkte, dat aan 44 pet. der gas- en 40 pet. der electriciteitsgebruikers, bene den kostprijs werd geleverd, welke verlies- liosten te danken zijn aan het te gering verbruik per aangeslotene. Een dergelijken verkapten steun acht de Kamer niet gewenscht. Zou de Gemeente, om de een of andere reden meenen, dat aan bepaalde gas en/oi electriciteitsgebruikers een toeslag op het tarief zou moeten worden gegeven, dan zou dit h.i. uit de gemeentekas moeten worden betaald. Ieder zou alsdan weten waartoe de winst uit deze bedrijven ge trokken, wordt gebruikt en hoeveel van deze winst daartoe wordt aangewend. Voorkomen zou daardoor worden, dat het gemeentebestuur douceurtjes geeft, daar waar zulks allerminst noodig is. Thans is de toestand zelfs zoo, dat de kleinste gezinnen den grootsten toeslag krijgen, terwijl de grootste gezinnen of zeer weinig toeslag ontvangen of zelfs moeten bydragen om de tekorten, behaald op de kleingebruikers, te betalen. Nog meent de Kamer er op te mogen wijzen, dat het, vooral nu het bedrijfs leven zoozeer wordt -geteisterd en naar met zekerheid kan worden voorspeld, daarvoor nog zeer zware tyden voor de deur staan, dringend noodig is om, in af wachting van een juister samengesteld tarief, allereerst aan de gebruikers die het meest tot de winstvorming bydragen, ta riefverlaging toe te staan. Niet alleen betreft zulks de tarieven van gas en electriciteit maar ook de ta rieven van haven-, lig- en bruggelden, de tarieven voor het Slachthuis en alle andere lasten, welke inzonderheid het bedrijfsleven drukken. Deze alle dienen om dezelfde redenen te worden verlaagd. Concludeerende betuigt de Kamer aan Uw bestuur hare erkenteiykheid voor de soepele wyze waarop de tarieven voor de allergrootste verbruikers zyn verlaagd, maar veroorlooft zich tevens met grooten nadruk te verzoeken aan de andere ver bruikers, die tot de winstvorming bydra gen. tariefverlaging toe te staan en op deze wyze de tarieven voor leveringen en andere diensten in overeenstemming te brengen met het verlaagde niveau, waarop het bedryfsleven thans zyn bestaan moet zien te handhaven. Een dergeiyk schryven is gericht tot alle tot het district behoorende gemeente besturen, terwyi ook by den Minister van Waterstaat wordt aangedrongen op verla ging der tarieven, bij spoorwegen, post, telegrafie en telefonie, en der leges. V V Door de Ned. Belgische Kamer van Koophandel te Brussel is ook aan de Leid- sche Kamer de vraag gesteld of een Tol linie tusschen deze beide landen gewenscht geacht moet worden of dat slechts moet worden voortgebouwd op de Conventie van Oslo. Het Bureau stelt voor, daarop o.a. te antwoorden, dat zij een Tolunie in den gewonen omslachtigen vorm tusschen Nederland en België niet voor verwezen lijking vatbaar acht. Uw tweede hoofdvraag of moet worden voortgebouwd op de Conventie van Oslo, kan in zooverre met Ja worden beant woord, dat, in afwachting van een veel nauwere samenwerking, langs dien weg niet onbelangrijke voordeelen kunnen worden verkregen. De Kamer moet als hare voorloopige meening aangeven, dat de voordeelen voor België aanmerkeiyk grooter zyn dan die voor Nederland. In het algemeen geeft de Kamer daar om de voorkeur aan Tolunles in zoo een voudig mogelyken vorm door Nederiand gesloten met enkele landen tegelyk. Zou Nederland b.v. met Engeland, Duitschland en België tegehjk een Tolunie sluiten, dan zou ons land weliswaar de export uit die landen vrij ln ons land moeten inlaten, maar als de binnenlandsche markt voor een bepaald artikel door den invoer uit een of twee dier landen zou worden be dreigd, dan zouden de overblijvende lan den o! het eane overblyvende land toch een belangryk afzetgebied kunnen worden of biyven Van het grootste belang hierbij is echter dat voor tal van andere arti kelen een zeer ruim afzetgebied zou wor den verkregen. Voorts zou Nederland, juist omdat het met drie landen tegeiyk een Tolunie zou sluiten, met zyn invoer van tuinbouw- en veeteeltartikelen onmogeiyk de markten in die drie landen al te ongunstig kun nen beïnvloeden, daar de voortbrenging hier te lande daartoe te gering zou zijn. SCHOOL BOOMMARKT. Ouderavond. Gisteravond werd een ouderavond ge houden in het schoolgebouw aan de Boom- markt, welke goed bezocht was, De oudercommissie was geheel tegen woordig. Het hoofd der school, Mej. de Leeuw was wegens ziekte afwezig. Mej. Pitloo opende de vergadering met een welkomstwoord tot allen en gaf het woord aan den voorzlter, die den secre taris verzocht de notuien van de vorige vergadering voor te lezen Deze werden onveranderd goedgekeurd. Hierna kreeg de spreekster van dezen avond. Mej. Bolleman v. d. Veen, directrice van de Vakschool aan het Rapenburg het woord. Deze gaf een inleiding over het vak-onderwys voor meisjes, dat in tweeën is te splitsen, n.l. de opleiding tot een vak, zoodat het meisje later in eigen onderhoud kan voorzien en de opleiding dienende tot het bijbrengen van eenige kennis van dat gene. wat voor de aanstaande huisvrouw en moeder het meeste noodig is. Vooral bij het laatste gedeelte stond spreekster eenigen tyd stil, daar dit nog lang niet genoeg en voldoende bekend is. Allerlei vraagpunten hieromtrent zyn op j het J.1, gehouden Congres voor Vakoplei- dingsvraagstukken breedvoerig en met j succes besproken. Vervolgens besprak de inleidster de op leiding tot een vak. Zij vertelde van de be trekkingen die de leerlingen van deze af deeling later kunnen bekleeden. Ook dit gedeelte zette spreekster op duidelyke wyze uiteen. Enkele ouders vroegen nog inlichtingen die op uitgebreide wijze werden verstrekt. De voorzitter bedankte Mej. Bolleman v. 1 d. Veen voor haar interessante en duide- 1 lijke rede. In de pauze was er gelegenheid met de onderwijzeressen te spreken, waarvan een j druk gebruik werd gemaakt. Hierna volgde verkiezing van vier be stuursleden. die allen herkiesbaar waren. Ze werden bij acclamatie herkozen. De voorzitter besprak nogmaals het schoolfondsje en wekte ieder op hiervan lid te worden, waarna hy de vergadering met een woord van dank sloot. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het: doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heer W. Marlnkelle (Den Haag); doctoraal examen rechtsge leerdheid (vrye studierichting) de heer H. J, R. R. Melvillvan Carnbee (Wassenaar); candtdaatsexamen Indisch recht de heeren Siddharto Poespowardojo (Oegstgeesti en Amir Hamzah (Leiden!. V. V V. Met ingang van heden is het Infor matiebureau der Ver. tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer aan het Sta tionsplein wederom geopend. Men verzoekt ons de aandacht te willen vestigen op de uitvoering van de Ohr. Zangvereen. „Zang Zij Uwe Leus" op Dondedag a.s. des avonds te 8 uur ir. de Stadsgehoorzaal ten bate van het Leidsch Crisis Comité, Het reisbureau (Pullman) Den Haag zal éëndagsretourblljetten over groote af standen uitgeven. Zoo kost een ééndagsretourbiljet Den HaagLeidenAmsterdam CS. 2e klasse nu f. 3.— (anders f. 4.9013e klasse f. 2 (anders f. 3.50). De heenreis heeft plaats iederen Maan dag met trein 1038 vertrek Den Haag 9.04 uur, vertrek Leiden 9,16 uur. De terugreis kan met eiken willekeurigen trein plaats hebben De architect, de heer G. Hoogevest te I Amersfoort heeft namens het bestuur der j Anna-Klniek alhier aan J. Warnaar op- i gedragen: het bouwen van een werkplaats met by komende werken op een t errein der Anna-Kliniek voor de som van f. 8555. Vermoedelijk doordat hy door een toeval getroffen is, is gisteravond de 22-jarige J H. in een sloot aan den Zoe- terwoudsche Singel nabij den Hooge Rijn dijk te water geraakt en verdronken. Een burger zag hedenmorgen zyn lijk aan de oppervlakte drijven en waarschuwde de politie De E. H. D. heeft geruimen tijd gepoogd door kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wekken, doch tever geefs. Gistermiddag is de 25-jarige radio monteur S W. C. van E„ werkzaam bij het Gem Radiodistributiebedrijf van een hoogte van 6 Meter van het dak van een perceel aan de Hoogewoerd gevallen en op een binnenplaats terecht gekomen. Hij bloedde hevig uit een gapende hoofd wonde en werd bewusteloos naar het Sint Elizabeth-ziekenhuis overgebracht. Hy bleek bovendien een hersenschudding te hebben bekomen en een knie te hebben gebroken zyn toestand is hoogst ernstig. By de politie Is een rywiel te bevra- gen, dat onbeheerd op het Rapenburg is gevonden Morgenochtend tusschen 8 uur en halfnegen biedt Heek's Lunchroom concern aan circa tachtig kinderen in het gebouw Jeruël aan de Middelstegracht een gratis ontbyt aan. DE KONINKLIJKE FAMILIE TE UTRECHT. De financieele positie van het jaarbeurs-instituut is gezond, LEIDSCH STUDENTEN-TOONEEL. Voor Industrieel en handeldrijvend Ne derland was het heden een belangrijke dag. Een lichtpunt temidden van malaise en depressie vormde de opening van het I derde jaarbeursgebouw door HM. de Ko ningin en de opening van de 26ste jaar- 1 beurs. Te 10.54 uur arriveerde de trein, waar- I ln zich het Koninklijk rijtuig bevond, 1 vanuit Den Haag aan het Centraal Sta tion te Utrecht. H.M, de Koningin, verge zeld van Z.K.H. Prins Hendrik en H.K.H. i Prinses Juliana benevens het gevolg be- i gaven zich onmiddeliyk naar de gereed staande auto's, waarna naar het admini stratiegebouw der Kon. Nederlandsche Jaarbeurs werd gereden. De Konlnkiyke familie werd daar ont vangen door den heer F. H Fentener van Vlissingen. voorzitter van den Raad van Beheer der Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs. 1 In de kamer van den Raad van Beheer werden hierop de leden van den Raad van Beheer en van den Raad van Bestuur aan de vorsteiyke bezoekers voorgesteld, even als de bouwmeester van het derde jaar beursgebouw. Ir. J. de Bie Leuveling I Tjeenk en de uitvoerende ingerleur va»i den bottw. ir. W. Terpstra. De vorstelijke familie bezichtigde een grafiek van de ontwikkeling der deelne ming aan de Nederlandsche Jaarbeurs en eenige foto's, die betrekking hebben op den bouw van het derde jaarbeursgebouw. Vervolgens begaf het gezelschsn zich naar de ontvangz-aal in het taarbeurs- restaurant. waar in de eenvoudig. dor,h smaakvol met planten versierde zaal een aantal genoodigden aanwezig waren, ojïi. rar. dr. F. A. C. Graaf van Lynden van SanSenburg vice-voorzltter van den Raad van State. dr. II. Th. 'sJacob, commissaris van d? Koningin in de provincie Utrecht, ar. J. P. Fockema Andreae, burgemeester d:r gemeente Utrecht. F. K J. Heringa, R-geerlngscommissaris by de Nederland sche Jaarbeurs, lr. M. H Damme. direct.- generaal der P.T.T., prof. dr. H. W Met- horst, direct.-gsneraal by het Centraal Bureau voor de Statistiek. Voorts waren aanwezig de gezanten van Frankrijk. Bel gië. Zuid-Afrika, Amerika. Oostenrijk, Joego-Slavië. Tsjecho-Slowakije en Egypte De gezanten van Engeland en Duitsch land waren vertegenwoordigd. Ook de le den van het algemeen bestuur van de jaarbeurs, de leden van de Commissie van advies, de Rector-Magnificus van de Utrechtsche Universiteit, verschillende I leden van Gedeputeerde Staten van Utrecht, de wethouders van Utrecht, be- nevens militaire en burgerautoriteiten I waren tegenwoordig. het eerste gebouw en de middengang van 1 het tweede gebouw naar de scheiding tus schen het tweede en derde gebouw, alwaar een bloemenguirlande is aangebracht Met den hamer waarmede H.M. in 1918 de Tweede Nederlandsche Jaarbeurs heeft I geopend, verbrak zy de bloemenguirlande Op dit plechtig oogenblik weerklonk door loudsprekers „Het Wilhelmus". Het gezel schap begaf zich vervolgens door den mid- dengang van het derde gebouw naar de i eerste verdieping, de Koloniale afdeeling De vorstelijke familie werd hier ontvangen door den voorzitter van de commissie voo: de Koloniale afdeeling, prof. dr. L. P. de 1 Bussy, directeur van het Handelsmuseum van het Koloniaal Instituut en door de heeren S. C. Knappert en S. Voskuyl, leden der commissie. Op de afdeeling Koloniën onderhield H..M zich met verschillende fabrikanten om zich te doen inlichten omtrent den economischen toestand van ons land en de moeilijkheden waarmede ons bedrijfsleven te worstelen heeft. Terwül H.M. audiëntie verleende bezichtigde Z.K.H Prins Hendrik begeleid door Jhr. Op ten Noort en C. K. F. baron Krayenhoff verschillende stands Ook aan verschillende buitenlandsche stands werd een bezoek gebracht. Nadat H.M. haar onderhoud met de verschillende fabrikanten had beëindigd, maakten de Koningin en Prinses Juliana, begeleid door den heer F, H. Fentener van VUssin- gen, een rondgang door een gedeelte van' i het nieuwe gebouw, het houten paviljoen om het terrein Vredenburg. Te circa een uur arriveerden de vorste- liike personen in de Kamer van den Raad van Beheer, waar zij hun handteekeninc i plaatsten in het „gulden boek der Neder landsche Jaarbeurs". Hare Majesteit en i Prinses Juliana verlieten te omstreeks kwart over één het administratiegebouw, j Per auto werd een rit door de stad ge- maakt, waarna naar het station werd ge reden. I Z.K.H. Prins Hendrik nam deel aan een i lunch, welke de Raad van Beheer te hall twee in Hotel des Pays Bas aanbood. Ver schillende gezanten; de commissaris der j i Koningin in de provincie Utrecht en de burgemeester der gemeente Utrecht, zaten mede aan. UITVOERING VAN VOCALE KUNST GEWIJD AAN DEN LIJDENSTIJD. De Kersttijd en de Lijdenstijd hebben door alle eeuwen heen kunstenaars, schilders, beeldhouwers, dichters en schrij vers tot hun hoogste uitingen bezield. Het op den achtergrond komen van deze tijden heeft ook die kunstwerken aikwijls in het vergeetboek doen geraken. Zoo lydt onze cultuur een dubbel verlies. In onze dagen bestaat de kans, dit gemis weer goed te maken. De Passions-uitvoe ringen, die overal groote en groeiende be langstelling wekken zyn daarvan een symptoom. Maar er is meer. Er zijn andere componisten, andere gedeelten van den Bijbel dan de jaar op jaar in de Passlons- uitvoeringen voorkomende, die ryk en diep zijn. We noemen Palestrina, Jozef Haydn, de muziek uit de Missen die niet alle Roomsch zyn), en uit den By bel bevoor- beeld de Psalmen en de Profeten. Toch komen die zelden tot uitvoering. Het ligt nu evenwel in de bedoeling op Donderdag 17 Maart in de Remonstrant- sehe Kerk een uitvoering te doen plaats vinden van deze minder bekende werken Het zal een afwisseling zyn van koorzang en Bijbellezing in zorgvuldig afgewogen opvolging. De koorwerken worden uitgevoerd door het V. C. J.-koor uit Gouda (leider de heer ir. K. J. L. A. Cuperus), de voorlezing door den Rem. pred. van Gouda ds. H. Cramer, de orgelbespeling door den organist der Rem. Kerk te Rotterdam, den heer Ferd. Timmermans. Voor byzonderheden zie men de adver tentie ln dit Blad. Schnitzler-avond. Dit jaar zou de groote dramaturg Schmtzler 70 jaar zyn geworden en zou den zyn werken algemeen op het reper toire zyn genomen. Het heeft niet zoo mogen zijn vorig jaar heeft de Dood hem weggerukt. Het Leidsch Studenten-Tooneel heeft een daad van piëteit verricht door te zijner nagedachtenis een Schnitzler-avond te geven. De keus was gevallen op twee stuKjes uit den Anatole-cyclus en op een één-acter in costuum. Vol toewydlng heeft men zjph gezet aan de zware taak Schmtzler te benade ren en vervolgens zijn geest over het voet licht te dragen. Een gemakkeiyke taak is dat niet, waar Schnitzler schijn en wezen zoo dooreenmengt. Vooral in het laatste stuk „In de groene Kakatoe" blykt dat zeer duidelyk. Men weet bykans niet, waar daar de schijn ophoudt en de wer kelijkheid aanvangt. Belde Anatole- stukjes zyn meer een ontleding der rnen- schelljke psyche, door een psychologisch medicus als Schnitzler was, vol fynheid verricht. In „Afscheidssouper" en „De Ochtend van Anatole's huweiyk" wist men de Schnitzler- sfeer mooi te treffen, trots enkele zwakke punten. De sfeer was er echter en dat deed wonderen. Speciale hulde voor de eigen gemaakte decors op initiatief van den heer W. J. Kolff. Dat was kosteiyk. Intiem-modern, prachtig van kleur en toch passend in het milieu van Schnitzler. Neem b.v. dat mat- blauwc van het tweede stukje, waarbij het costuum van Ilona zoo schitterend zich aansloot! Dat was een symfonie van schoonheid. Iets minder geslaagd was „In de groene Kakatoe", hoewel ook daar veel werk was gemaakt van decors en costuums. Toch viel er veel te waardeeren en men voelde, hoezeer het uiterste was gedaan in het pogen Schnltzler's nagedachtenis zoo eer- ïyk mogeiyk te eeren in den geest van den groot-meester. Uit den goed bezetten schouwburg viel .het Studententooneel dan ook een warm applaus ten deel. De schouwburg bood het traditioneele beeld, zy het ietwat aangepast aan den nood der tyden. Aanwezig waren o.a. de president-curator, burgemeester A. v. d. Sande Bakhuyzen. de rector-magnificus, prof. Blanksma, de garnizoenscomman dant, vele hoogleeraren, het collegium van het L. S. C„ besturen van vele zuster verenigingen etc. Onder de tonen van het aloude Io-vivat kwamen deze genoodigden binnen. Na afloop werd door den praeses col- legii met een waardeerende speech een krans aangeboden, waarby de heer B. Hageman als voorzitter van de Kon. Ver. Lttteris Sacrum nog een bloemenmand voegde. Ook de dames-executanten wer den ln de bloemetjes gezet. De praeses van het Studententooneel dankte allen, die aan het succes van den avond hadden meegewerkt. In de eerste plaats den regisseur, Louis van Gasteren, lie met een krans werd beloond. Hedenavond nog een opvoering ten bate van het Crisis-Comité. Moge de Schouw burg geheel gevuld ziin! Nadat de vorstelijke personen hadden plaats genomen hield de heer Fentener van Vllssingen een rede, waarin hy op merkte reeds by de opening van de eer ste uitbreiding van het gebouw gewezen te hebben op een dreigende depressie. Welnu, zeide spr.. het is niet by dreigen gebleven. Wilde de Kon. Ned. Jaarbeurs haar taak naar behooren blyven vervul len, zoo achtte zy het noodzakelyk. dat, juist in deze zoo by uitstek moeilyke ty den, ten volle aan de eischen van het toch reeds zoo beproefde bedryfsleven moest kunnen worden voldaan. Meer clan ooit zal de aandacht moeten i worden besteed aan het steeds moellyker wordende vraagstuk van den afzet der i producten. wy zijn overtuigd, dat ons Jaarbeurs- I instituut daarby zeer belangrijke diensten zal kunnen bewijzen. Het heuglijke feit. dat het nieuwe ge- deelte, dat zoo dadelyk door Uwe Majes teit zal worden geopend, evenals de twee eerste gedeelten reeds aanstonds geheel gevuld is, levert wel het bewijs, dat aan j uitbreiding van ons vaste gebouw drin- gend behoefte bestond. Hoewel de vaste lasten, welke of) de Jaarbeurs drukken, helaas nog steeds te zwaar zyn ten opzichte van de waarde, op het tegenwoordige zoo veel verlaagde j prijsniveau onzer vaste bezittingen, be- wijst het feit, dat zy steeds haar rente verplichting prompt is kunnen nakomen en in totaal tot op heden f. 665.000.- op haar schulden heeft kunnen aflossen, dat haar financieele positie gezond kan wor den genoemd. Het valt ook niet te ontkennen, dat de economische toekomst van de wereld en ook van ons vaderland tot groote zorg aanleiding geven. Maar wy hebben meer slechte jaren gekend en hopen ook deze crisis-periode te boven te komen. Uit het feit, dat juist in dgze moeilijke tijden Uwe Majesteit zich bereid heeft willen verklaren het nieuwe gedeelte van ons gebouw te openen, zal ons bestuur de nieuwe kracht en het nieuwe vertrouwen putten, die het zoozeer noodig heeft om zyn taak in de komende tyden naar be hooren te kunnen blijven vervullen. H.M. de Koningin antwoordde hierop met een korte rede. Na het uitspreken der rede verliet het gezelschap de zaal van liet jaarbeurs restaurant. Hare Majesteit werd begeleid door den heer F. H. Fentener van Vlis- singen, Z.K.H. Prins Hendrik door Jhr. A. H. op ten Noort, vice-voorzltter van den Raad van beheer, terwyi H.K.H. Prinses Juliana werd begeleid door Ir. M. H. Damme, lid van den Raad van Beheer der N.V. Maatschappy tot Exploitatie van Jaarbeursgebouwen. In de hal van het eerste jaarbeursge - bouw werden de vorstelijke personen op gewacht door prof. dr. H. W. Methorst, die een korte toelichting gaf van de beide grafieken in de hal, de eene stelde de conjunctuur van den Nederlandschen gul den voor, de andere de conjunctuur van het Nederlandsche bedryfsleven. Nadat Hare Majesteit, Prins Hendrik en de Prinses met veel belangstelling van een en ander kennis hadden genomen begaf het gezelschap zich door de standzaal van GEBOREN. Willem, Z. van J. van Kampen en M. M Siera Jacomina, D. van M. Sierat en M. Dribbelaar Dirk, Z. van J. H. Segaar en C. Leugering Jacob, Z. van J. v. Rijn cn K. Tavenjer Adolf. Z. van A. Reve ling en J. Gorree Theresia Hendrika, D van A. J. Beijersbergen en H. Th. Rooij- akkers Theresia Maria Agnes, D, van L v. Veen en C. Kortekaas Aleida Heiltle Hendrika, D. van P. H. Vernes en A. H. W. van Kasteel Willem Hendrik, Z. van 11 van der Kaaii en E. Spaanderman Ca- tharina Elisabeth, D. van B. van Leeuwen I en M. M. van Oosterhoud Johannes Boudewyn. Z. van J. B. de Geus en M. van Iterson. GEHUWD: C Beekenkamp jm. en I. J. P. Visser jd. T, Swart jm. en J. Chr. van Duyn jd. OVERLEDEN: I. Zitman, Z. 7 mnd. J. C. van der Laan, Z. 9 J. L. Th. van der Laken. M. 86 j. A. M. Skowronski, ongeh. Vr. 33 j IJMUIDEN', 15 Maart. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1,30-1.10. Griet perl kist van 50 K.G. f.65—25, Tongen per K.G. f. 2.50—1.40, Groote Schol per kist van 50 i K.G. f. 18-14.50, Middelschol f.21-17, Zet- schol f. 24-20, Kleine Schol f. 23-7.60, Bot f. 6—2, Schar f. 7.50-2.40, Tongschar; f. 27—25, Roggen per 20 stuks f. 18—8, Vleeten per stuk f. 2.30—1.75, Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f.11—4.60, Groote Schelvisch f. 36, Middel Schelvisch f.31—20, Kleinmiddel Schelvisch f.25—16, Kleine Schelvisch f.21— 7.10, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 44-20, Gullen per kist van 50 K.G. f. 13—4, Lengen per stuk f. 1.30 0.48, Heilbot per K.G. f. 1.25—0.9o. Wijting per kist van 50 K.G. f. 6.50—2,10, Koolvisch per stuk f,0.28—0.T4. Aangekomen 9 Stoomtrawlers: IJM. 253 met f. 1S84, 1JM. 417 met 1.19». IJM. 58 met f.2867, IJM. 95 met f.14». IJM. 137 met f.2104, IJM. 77 met f. 3741. IJM. 147 met f. 1741, IJM. 177 met f. 17». IJM. 50 met f. 1090. 2 Deensche kotters: E. 549 met f. 449, E. 142 niet f, »9- 6 loggers: K.W, 55 met f.451, K.W. 23 inet f.55Z, KAV. 70 met f.460, SCH. 250 met f. 502. SCH. 170 met f.49, KAV. 113 met f.»- RECLAME. Een vel dezer watten bestrijdt met succes Rheumatiek Jicht Griep Steken in de Zij en Hoest i 4S cL en 75 et.bij Apotb. 3-1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 2