TUIMELT JE EN KRUIMELTJE IN HET KABOUTERLAND. INGEZONDEN. SPORT. aanleiding bestaat thans opnieuw tot eenige verlaging over te gaan, vooral ook omdat het tarief van het havengeld hier niet ongunstig afsteekt bij dat in andere gemeenten. Bovendien zou naar hare meening het door de gemeente te derven bedrag niet tot f. 2.857.— per jaar beperkt blijven, omdat bij eventueele aanneming van het voorstel der meerderheid een ver laging van het jaartarief van f. 1.50 tot f. 1.15 niet achterwege zou kunnen blijven, hetgeen de gemeente weder f. 1.214.—, in totaal dus rond f. 4.000.per jaar zou kosten. Met de Commissie van Financiën, wier advies B. en W. mede inwonnen, is het College van B. en W. op grond van de door de minderheid van de Commissie voor den Markt- en Havendienst aangevoerde rede nen van oordeel, dat aan het verzoek van adressant geen gevolg behoort te worden gegeven. In een tijd als dezen, waarin de gemeente minder dan ooit vermindering van inkomsten kan dragen, behooren ta riefsverlagingen beperkt te blijven tot die gevallen, waarin het op goede gronden te verwachten is, dat zij de gemeente voor nog grootere financiëele schade zullen be hoeden. Zoodanig geval is hier niet aan wezig. VERBETERING ZIJLSINGEL. Nu de Rijnsburger-, de Mare- en de Heerensingel achtereenvolgens zijn genor maliseerd en van een gesloten wegdek zijn voorzien, is het wenschelijk in aansluiting daaraan ook de verbetering van den Zijl singel ter hand te nemen. Deze verbete ring is om verschillende redenen dringend noodig. In de eerste plaats verkeert de be staande grintverharding van den Zijlsingel in slechten toestand en is deze niet meer tegen het moderne verkeer bestand. Voorts is de breedte van den rijweg (over het al gemeen slechts 5 meter) onvoldoende voor het vrij drukke verkeer over dezen singel, terwijl voor het voetgangersverkeer slechts zeer weinig ruimte beschikbaar is. Afgezien daarvan, houdt de verbetering van den Zijlsingel ten nauwste verband met de aansluiting van wijk XII aan de centrale rloleering. waarvoor 3 Augustus 1931 de noodlge gelden werden beschikbaar gesteld. Immers met de uitvoering van dit werk. hetwelk o.m. omvat het leggen van een stamriool in den Zijlsingel, zal eerst kunnen worden begonnen, na verbreeding van den singelweg en den aanleg van een trottoir, waarheen de electrlciteitskabels en de gas- en waterleidingen zullen moe ten worden verlegd. Vooral uit dezen hoofde zal dus met de verbetering van den Zijlsingel niet langer kunnen worden ge wacht. B. en W. leggen nu een plan over. Volgens dit plan zal de rijweg in het algemeen een breedte van 9 meter verkrij gen. Op enkele plaatsen, voornamelijk in de bochten, kan een iets grootere breedte (10 h 11.50 meter) worden aangehouden. Aan den huizenkant zal een trottoir wor den aangelegd, waarvan de breedte, in ver band met den zeer onregelmatigen vorm van de bebouwing, zal wisselen tusschen 2 en 5 meter; op een enkele plaats kon slechts een trottoir van 1 meter breedte worden geprojecteerd. Tusschen de Singelbrug en de Evertsen- straat is thans een plantsoentje aanwezig. De bedoeling is dit plantsoentje naar den kant der bebouwing te verleggen, waar door de rijweg aan den waterkant komt te liggen en de bocht van dien rijweg wordt verzwakt, terwijl ter plaatse, tusschen het plantsoentje en het trottoir, een neven weg, breed 3.25 meter, is ontworpen. Op den rijweg zal een gesloten bitumi neus wegdek op gewalste puinfundeering worden aangebracht. De hierboven ge noemde nevenweg, alsmede de oprit naar de Schrijversbrug ter lengte van ongeveer 70 meter verkrijgen een bestrating van le soort vlamovenstraatklinkers. Voorts zal tusschen de Singelbrug en de Evertsen- straat een rloleering moeten worden ge legd, wijd 40/60 c.M., met een nooduitlaat in de singelgracht, op welke rioleering de aan de voorzijde der aangrenzende bebou- wing uitkomende loozingen zullen worden aangesloten. Ten slotte is gerekend op het aanbren- gen van een in de stukken nader om- i schreven boordvoorziening langs de sin- gelgracht, waarin 5 walstoepen zullen wor- I den gemaakt. Met deze beschoeiing zal aan de oeverlijn een meer regelmatig ver loop worden gegeven. Voor de uitvoering van dit plan is het j noodig, dat de gemeente beschikt over de voortuinen en stoepen, behoorende bij de aan den singel gelegen huizen. Een gedeel te dier voortuinen is reeds eigendom der gemeente, doch aan de eigenaren der aan grenzende perceelen als voortuin in ge bruik gegeven. Dit gebruik zal derhalve moeten worden beëindigd. Daarenboven behoeft de gemeente den eigendom van de overige, aan particulieren toebehoo- rende voortuinen, openbare stoepen en twee gedeelten openbare straat. Het mee- rendeel der desbetreffende eigenaren is bereid deze aan de gemeente af te staan, de voortuinen tegen den gebruikelijken prijs van f. 10.per M2. of, voorzoover zij slechts gedeeltelijk worden overgedragen, om niet, met de verplichting van de ge meente om de bestaande afscheidingen te verplaatsen naar de nieuwe grens, de stoe pen en gedeelten openbare straat om niet. Enkele eigenaren zijn tot afstand niet be reid gebleken; B. en W. meenen, dat voor- loopig daarin moet worden berust. De kosten van het werk worden in totaal geraamd op f. 88.000.waarin het be drag van den aankoop (f. 2.375,van het reeds gekochte oppervlak nabij de Scnrij- versbrug is begrepen, zoodat nog een be drag van f. 85.625.beschikbaar gesteld zal moeten worden. Het is de bedoeling de kosten van deze wegverbetering te betalen uit het Fonds voor Stadsverbetering en andere Sociale Doeleinden. Intusschen is het, in verband met de reserveering van een deel der gelden in genoemd fonds voor andere doeleinden, nog niet zeker, of het mogelijk zal zijn deze uitgave geheel uit het fonds te financieren. Met het oog daarop ware thans alleen dat gedeelte van de kosten voor de verbetering van den Zijlsingel beschikbaar te stellen, hetwelk onmiddellijk noodig is, om de uitvoering van de aansluiting van wijk XII aan de centrale rioleering mogelijk te maken. Dit gedeelte wordt geraamd op f. 13.500. Te zijner tijd zal dan worden nagegaan, of aanvulling van het fonds ten behoeve van de verdere afwerking van de wegverbete ring mogelijk is. Nog zij opgemerkt, dat het voor uitvoe ring van de wegverbetering noodig zal zijn een nieuwe hoofdgasleiding en nieuwe electrlciteitskabels in het trottoir te leg gen. De daaraan en aan het verwijderen van de bestaande gaslieding verbonden kosten, geraamd op f. 14.700.zullen, zooals gebruikelijk is, komen ten laste van het Bedrijf der Stedelijke Fabrieken van I Gas en Electriciteit. WONINGBOUW. 14 April 1930 werd om praeadvies in handen van B. en W. gesteld verzoek van i de Federatie van te Leiden en Omstreken gevestigde woningbouwvereenigingen, om medewerking te verleenen, dat de terrei nen, welke onmiddellijk grenzen aan de bestaande woningcomplexen van de ver- eeniging Eensgezindheid, de Tuinstadwijk en de Eendracht als bouwterreinen worden bestemd voor genoemde vereenigingen, en verder om deze vereenigingen door ver strekking van voorschotten in de gelegen heid te stellen bedoelde terreinen te be bouwen. Bij het adres is een Memorie van Toe lichting gevoegd, waarin de noodzakelijk heid van meerderen woningbouw wordt gemotiveerd met een beroep op de om standigheid, dat bij de woningbouwver eenigingen 833 leden voor een woning staan ingeschreven. Reeds dadelijk stond voor ons College vast, dat het aantal Ingeschrevenen voor een woning geen deugdelijk argUment kon zijn voor verderen woningbouw, omdat b.v. alleen die leden, die bij een ander gezin inwonen, en geen eigen woning kunnen verkrijgen, of wier huwelijk op de toewij zing van een woning wacht, in aanmer king mochten komen. Het door de Fede ratie genoemde cijfer toonde dus op zich zelf de behoefte aan nieuw-bouw geenszins aan. En van deze behoefte hangt, de be antwoording af van het verzoek der Fede ratie tot het bestemmen van gronden voor verderen woningbouw door de vereenigin gen. In overeenstemming met het advies van de Commissie van Fabricage besloten B. cn W. daarom, door den Directeur van het Bouw- en Woningtoezicht een onderzoek naar de woningbehoefte te laten instellen aan de hand van de gegevens, waarop de Federatie zich in haar adres beroept, uit gebreid met de overeenkomstige gegevens van de niet bij haar aangesloten instel lingen, t.w. de vereeniging de Goede Wo ning, de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen en de Gemeentelijke Woningstichting. Naai- aanleiding van den uitslag van dat onderzoek kon dan worden overwogen, in hoeverre verdere bouw noodig is. Zou dit laatste inderdaad het geval blijken te zijn, dan lag het voor de hand zooveel mogelijk de door de Federatie bedoelde, aan de bestaande complexen grenzende terreinen, daarvoor te gebruiken, met inachtneming uiteraard van het vast te stellen uitbrei dingsplan. Den 24en Juni 1930 verzochten B. en W. derhalve aan de Federatie en aan de drie andere corporaties een alphabe- tische lijst toe te zenden van de personen, die voor een woning stonden ingeschreven, met vermelding van hunne woonplaats. Van verschillende der bij de Federatie aangesloten vereenigingen werden de ge vraagde opgaven eerst na zeer geruimen tijd, en niet dan herhaald verzoek, ont vangen. Het meeste materiaal kwam pas in de maanden Februari en Maart 1931, waardoor een aanmerkelijke vertraging in de behandeling van deze, ook voor de Federatie ongetwijfeld gewichtige zaak, ontstond. Het onderzoeken van de opgaven en het vervolgens systematisch verwerken en i rangschikken van de verkregen gegevens j is een zeer omvangrijk, tijdroovend werk j geweest, vooral ook vanwege de vele fou tieve opgaven. De resultaten van het onderzoek beves tigden intusschen volkomen het door B. en W. van den aanvang af ingenomen stand punt. dat het aantal ngeschrevenen zonder meer geen maatstaf kan zijn voor de be paling van de woningbehoefte. Immers van de 1564 ingeschrevenen, die werden nage gaan, en van wie verreweg de meesten hoofden van gezinnen waren, kon slechts ten aanzien van 548 worden vastgesteld, dat zij behoefte hadden aan woningen, waarin door nieuwbouw diende te worden voorzien; aangezien echter ten tijde van het onderzoek bij verschillende vereeni gingen 214 woningen in aanbouw waren, kwamen slechts 334 woningen tekort. Als woningbehoefte in den bedoelden zin werd o.a. aangemerkt: te kleine woning (hoewel deze woningen niet geheel voor den woningvoorraad verloren kunnen wor den geacht); dubbele bewoning van hui zen, die daartoe te klein zijn; inwoning van gehuwden bij familie of van personen, wier huwelijk op het verkrijgen van een woning wacht. De overige ingeschrevenen konden niet tot de woningbehoevenden ge rekend worden, omdat zij b.v. een goede woning hadden; inmiddels naar elders wa ren vertrokken; reeds in een woning van hun bouwvereeniging of van een andere vereeniging woonden; lid van twee of meer vereenigingen waren enz. In weer andere gevallen bleek, dat men een betere woning wenschte, zonder dat de huidige woning ais onvoldoende kon worden aangemerkt of dat men alleen maar rustiger wenschte te wonen. Met de Commissie van Fabricage is het College van oordeel, dat de enquête, door dat zij zich over een zoo groot aantal ge vallen heeft uitgestrekt, zeer zeker geacht mag worden het grootste gedeelte van de bestaande behoefte aan arbeiderswoningen te betreffen. De uitslag levert dan ook een voldoend zekere maatstaf op, om daarnaar de mate van nieuw-bouw te bepalen. Al kan het getal van 334 woningen der halve veilig als grondslag worden geno men. aan dat cijfer behoeft echter niet star te worden vastgehouden; eenige af wijking, ook naar boven, behoeft geen be zwaar te ontmoeten en zal trouwens niet zijn te vermijden, omdat het preciese aan tal te bouwen woningen niet kan worden bepaald los van grootte en vorm der bouwterreinen. Een voorloopige verdeeling van de woningen over de onderscheidene terreinen bracht 't aantal te stichten wo ningen dan ook reeds op 358. De aanwij zing van de bouwterreinen oefent ook in anderen zin zijn invloed uit. Als bouwter rein moet uiteraard in de eerste plaats in aanmerking komen bouwrijpe grond, voor zoover die voor bouw van arbeiderswonin gen geschikt is, doch deze omstandigheid heeft b.v. tengevolge, dat aan de Tuinstad- wijk en de Goede Woning, hoewel bij die vereenigingen geen woningbehoefte in den boven aangegeven zin werd geconstateerd, niettemin resp. 60 woningen op een terrein bewesten den Lammenschansweg en 25 woningen op een terrein benoorden den Maresingel kunnen worden toegewezen. B. en W. denken zich aldus de verdeeling: Stichting (Gemeente-) 58 eengezinswo ningen; De Goede Woning 25 eengezinswoningen; 9. Wat hadden de kaboutertjes plezier over de dingen, die Tuimeltje in het kikkerland beleefd had. Ze luister den met de grootste aandacht en toen Tuimeltje ont roerd werd toen ie zoo vaak zijn vriend Kikker Karei noemde, begon ie ineens heel hard te huilen. Zijn zak doek was heelemaal nat geworden. De andere kabou tertjes moesten er verschrikkelijk om lachen en einde lijk gingen ze met hun allen naar den kabouterbaas, die hun sprak over de stormen die er in de volgende nachten op komst waren. 10. Nauwelijks had de kabouterbaas gezegd, dat ze hun best moesten doen de bloemen te beschermen toen er in de vergadering ineens een vlinder kwam binnen vliegen. Het stormt, het stormt, gilde het beest. Kom vlug helpen, er blijft geen bloemetje heel" en natuurlijk waren de kabouters direct bereid om mee te gaan. Ons Belang 40 eengezinswoningen; Ons Doel 25 eengezinswoningen; Werkmanswoningen 70 eengezinswonin gen en beneden- en bovenwoningen; Eensgezindheid 20 beneden- en boven woningen; De Eendracht 60 eengezinswoningen; De Tuinstadwijk 60 beneden- en boven woningen. Voor den grond aan en ten Westen van den Lammenschansweg, die ingevolge be sluit van 1 December 1930 geheel bouwrijp werd gemaakt, meldden zich indertijd ver schillende particuliere gegadigden aan, doch aan hun aanvragen, die al den grond ter plaatse omvatten, kon, hangende het onderzoek van het adres van de Federatie van Woningbouwvereenigingen, niet wor den voldaan. Gelijk boven bleek, kan aan de vereeniging De Tuinstadwijk een ge deelte ter beschikking worden gesteld, doch de overige aan den Lammenschansweg ge legen grond ter grootte van ruim 6000 M.1, komt voor verkoop aan particulieren in aanmerking, omdat hij niet benoodigd is voor arbeiderswoningbouw door bouwver- eenigingen, noch voor dergelijken bouw be stemd is; volgens het ontwerp-uitbrei- dingsplan moeten daar immers woningen van een grooter type komen, een bebou wing dus met heerenhuizen en midden standswoningen, aansluitende aan de be bouwing, welke reeds aan dien weg aan wezig is. In verband met de vele aanvragen, die voor grond in deze omgeving inkwamen, ware de verkoop, die tevens kan omvatten een perceel aan de Verlengde Bloemisten laan. groot pl.m. 940 M.te doen geschie den bij openbare inschrijving. B. en W. maken van deze gelegenheid tevens gebruik van advies te dienen met betrekking tot een verzoek van P. P. de Koning c.s„ om de medewerking van de gemeente te verleenen tot het verkrijgen van een eigen woning voor arbeiders en kleine middenstanders b.v. door woningen in huurkoop af te staan of hypothecair crediet te verstrekken. B. en W. deelt de meening van de Com missie van Fabricage, dat het niet ge- wenscht is, dat de gemeente zich in deze materie begeeft. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. VOETBAL. VAN DER MEULEN SPEELT NIET. Van Male als plaatsvervanger? Het is thans vrijwel zeker dat Van der Meulen Zondag niet zal meespelen tegen België. Waarschijnlijk zal Van Male (Feyenoord) hem vervangen. CHELSEA IN MEI IN ONS LAND. De bekende Britsche profclub Chelsea komt in Mei een wedstrijd in ons land spelen tegen een Nederlandsch Elftal. De Londenaars spelen eerst een viertal wed strijden in Duitschland, o.m. te Berlijn tegen Preussen op 14 Mei. Plaats en de juiste datum van den wedstrijd in Neder land zijn nog niet bekend. NEDERLANDSCH B-ELFTAL NAAR HET NOORDEN. De Noordelijke sub. T.C. zal binnenkort bijeenkomen om een zestiental spelers te kiezen, die dan op de wijze van het Nederlandsch Elftal zullen worden voor bereid voor den in Mei te spelen wedstrijd N.-DuitschlandN.-Nederland. Reeds heeft de T. C. van den K.N.V.B goedgekeurd, dat met deze oefeningen zal worden aangevangen op Dinsdag 5 April, onder leiding van bondsoefenmeester Giedeming, waarschijnlijk op het terrein van Be-Quick te Groningen. Op 24 April zal de voorloopige Noorde lijke ploeg uitkomen in een nader te bepalen plaats ten het Nederlandsch B-Elftal. Te betreuren valt, dat dien dag echter de Veendamspelers niet beschikbaai zullen zijn; de Noordelijke kampioensploeg komt dan n.l. tegen de Zuidelijke kam pioenen uit. N.R.Crt. LEIDEN—ALKMAAR. Op het terrein aan den Zoeterwoudschen Singel alhier speelde L.P.S.V. gisteren tegen een elftal der Alkmaarsche politie. De gasten wonnen met 4—3. DE CAMPAGNE VOOR HOLL. HARING, j Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik U eenige plaats ruimte naar aanleiding van het ingezon- dene in Uw blad van 10 dezer onder bo vengenoemd opschrift. Het verwondert mij zeer, dat Uw abonné het afkeurt dat de genen, die buiten hun wil zonder werk zijn gekomen, op andere wijze trachten in hun onderhoud te voorzien, liever dan te zijn aangewezen op de publieke kas. Nu inter nationaal de tolmuren steeds hooger op gebouwd worden, wil abonné ook al locale tolmuren gaan opbouwen. Ik neem aan, dat te Katwijk maatregelen genomen zijn tegen verkapte bedelarij en dat daarom een vergunning noodig is. Indien de bona fide venter zou worden geweerd, zou ik dit betreuren en ik hoop, dat Uw abonné dit met mij eens is. Katwijk heeft een zeer groote arbeiders bevolking, waarvan steeds honderden buiten Katwijk werk vonden. Nu worden, deze krachten overal geweerd en daar door is het aantal werkloozen hier buiten gewoon groot. De reeders houden het trawlbedrijf nog gaande, hoewel ook dit verlies oplevert. Zou men dit niet doen, dan zou de werkloosheid nog veel grooter zijn. Het is daarom naar mijn meening toe te juichen, dat enkelen het plan opvatten haring, op andere wijze dan tot nu ge schiedde, het publiek aan te bieden en ik betreur het buitengewoon, dat daartegen stemming gemaakt wordt. Ik neem aan, dat Uw abonné tot den Leidschen winkel stand behoort. Hij behoorde dan ook te weten, dat zeer veel Katwijkers hun in- koopen te Leiden doen. Beide plaatsen hebben elkaar noodig en zijn op elkaar aangewezen. Doch afgezien van dit alles. Ik voor mij geloof, dat wanneer door het mooie initiatief, door deze haringsorteer ders het verbruik van haring zal toene men, ook de Leidsche vischwinkels meer vraag naar haring zullen krijgen. Het ar tikel is nog te onbekend, en werd tot nu toe niet op die wijze aan het publiek aangeboden als in onzen modernen tijd wordt verlangd. Wanneer de Leidsche vischwinkels hun haring dienovereenkom stig gaan aanbieden, zal hun debiet onge twijfeld grooter worden. Mijnheer de Redacteur, ik hoop dat deze regelen Abonné van inzicht zullen doen veranderen en dat hij met mij blij zal zijn dat getracht wordt op eigen kracht aan den kost te komen. In het algemeen hapert hieraan nog veel. Men gaat het, in het algemeen, te gewoon vinden op werkloozenkas of publieken steun te wor den aangewezen. Voor de mij verleende plaatsruimte zeg ik U, Mijnheer de Redacteur, beleefd dank. EEN KATWIJKSCHE ABONNE. Katwijk aan Zee, 12 Maart 1932. WEDSTRIJD TE HILLEGOM. Zaterdag a.s. zal op het terrein van de R.-K. V.-V. Concordia te Hillegom een ontmoeting plaats vinden tusschen een personeel-elftal van de N.V. L. Stassen Jr. en een Concordia-combinatie. De wedstrijd zal te halfdrie een aan vang nemen. o BOSKOOPSCHE BOYS. De uitslagen van Zondag zijn; Bosk. Boys VMoer Capelle II 26; Ona m Bosk. Boys I 41; Goudenrak mBosk. Boys III 4—3. KORFBAL. DE FLUKS-KRANS. Aan de wedstrijden om den Fluks-krans op 28 Maart (2en Paaschdag) a.s., zal worden deelgenomen door D.D.V.. D.T.V., Vitesse en Fluks. D.D.V. is houdster van den wisselprijs. GYMNASTIEK. DE BELGISCHE PLOEG TEGEN NEDERLAND. Veertien Belgische keurturners 6treden voor de tweede zifting in het vooruitzicht van den landen wedstrijd Nederland-Bel- glë. Reynaert kon wegens 'n blessure niet deelnemen. De uitslag was: 1. Defer (Ostende) 50.90 (55 max.), 2. Gibens (Berchem) 49.85; 3. Meeuwissen (Antwerpen) 48.90; 4. De Combe (Antwer pen) 48.20; 5. G. Gijsbrechts (Berchem) 46.90; 6. Deck (Antwerpen) 46.75; 7. Claeys (Deinze), 46.50; 8. Van Daele (Ant werpen) 46.20; 9. Wilmotte (Gent) 44.30; 10. Boddaert (Ostende) en Terreur (St. Nikolaas) 43.85; 12. Antonissen (Berchem) 43.75; 13. J. Gijsbrechts (Berchem) 43. 14. Kaak (Antwerpen) 38.20. De negen best geplaatsten en Reynaert zullen de Belgische kleuren tegen de Ned. keurturners verdedigen. „Tel." TIJDSCHRIFTEN. Het „Club nieuws" van Alphen is in een nieuw kleedje gestoken en ziet er thans fleurig en goed verzorgd uit. Het blaadje lijkt als het ware in feeststemming ter gelegenheid van het behaalde kampioen schap. BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. De uitslag van den wedstrijd De K 2P. v. Cleef 1 voor de extra-comp L luidt: pnt. brt. hs. B. Tegelaar (380) P.v.Cl. 380 35 45 C. v. d. Niet (91) De Kr. 36 34 13 32 40 3 81 40 32 40 3 75 28 13 L. A. v. Iterson (109) C. J. Kroon (81) L. A. v. Iterson (109) C. v. Rijs (75) G. Tegelaar (89) 89 49 C. de Haas (57) 51 48 5 De Kroon 1 punt. P. v. Cleef 1 pun De uitslag van T.O.G. 1—A.D.O. 1 de extra-comp. is: Bijleveld (322) AD.O. 313 55 23 M. Zwaan (120) T.O.G. 120 55 10 A. Rljsdam (139) 78 38 9 J. Bouman (117) 117 38 10 C. Randeraat (108) 108 38 14 J. Hendriks (98) 80 37 14 N. N. (90) 72 38 9 J. Wansink (53) 53 33 5 T.O.G. 2 punten. A.D.O. 0 punten. o NEDERLAAGWEDSTRIJDEN POORT VAN CLEEF. De uitslag van den wedstrijd Holla 2—P. v. Oleef 2 luidt: pnt. brt. hs.i B. v. Beelen (HolL) 125 27 16 H. de Roo (P. v. Cl.) 44 26 5 J. Remmerswaal L. A. v. Iterson KI. de Mol J. de Roo 125 30 20 40 29 125 45 11 84 44 Van d. Zee 125 63 19 Th. de Roo 116 62 12 Hollandla 500 car. P. v. Cl. 284 ral. De uitslag van T.O.G. 2—P. v. Clei luidt: C. Buis (T.O.G.) 100 44 9 H. Koet (P. v. Cl.) 82 43 9 J. Mulder 55 42 5 G. Tegelaar 100 42 12 G. Mleremet 100 50 6 J. Koster 88 49 16 J. v d. Burg 100 61 14 N. N. 64 60 5 T.O.G. 355 car. P. V. Cleef 334 car O— SCHAKEN. HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDB EN OMSTREKEN. Om den Wisselprijs van he' „Leidsch Dagblad". In dezen wedstrijd zijn nog enkele 1 tijen gespeeld en andere uitgespeeld, uitslag was: le Groep: G. Bosscha wint van A. H- ger en van G. Pels; S. P. Ouwerkerk van E. v. d. Valk en eveneens de afgel» ken partij van G. Pels. Afgebroken partij F. J. de BruynG. Bosscha. De stand in deze groep is nu de volgen G. Bosscha 3 XX uit 5, P. L. J. «f 4 x uit 5. G. Pels 1 uit 5, F. J. de Bn 3 XX uit 6, A. H. Hooger uit 6, j>- Ouwerkerk 3 X uit 6 en E. V. d. Valk uit 5. In de 2e groep is de afgebroken P< M. BloemAdmiraal remise gewo" Hier luidt de stand: Th. Admiraal 2 v. d. Hoeve 1 x. J. G. v. Eybergen Bloem 2, W. H. Bosscha i'h X. A. 1 en W. F. Snieder 4Vs. De partijen verliepen als volgt.' Bloem was twee stukken achtergera maar had eenig overwicht van P'°" zoodat hij nog remise wist te behalen, een moment misschien nog had winnen. G. Bosscha won nog al' gemakkeiiji. Pels en van Hooger. De eers:e verin" koningin voor een looper en de -vee" j een officier cadeau, waarna de win bijzonder moeilijk was. Zoo gemakkelijk ging het niet partij De BruynG. Bosscha, ue j weerde zich flink en kreeg ver®" een winststelllng. Hij zette ec"};Woi goed voort en de partij werd aig in ongeveer gelijke stelling In ac gj groep hebben thans nog G. Bossen, sers. De Bruyn en Ouwerkerk kans le en 2e plaats. ,-^f

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14