RECHTZAKEN. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. TÜIMELTJE EN KRUIMELTJE IN HET KABOUTERLAND. BRANDEN. Modemagazijn „De Duif" te Apeldoorn uitgebrand. Zaterdagavond te kwart over zes ont stond brand in het Mode- en Manufactu- renmagazijn ,X)e Duif" gelegen aan de Hoogstraat te Apeldoorn. Door het groote aantal brandbare stoffen woedde de brand met ongemeene heftigheid, aangewakkerd door den Noord-Oostelijken wind. De brandweer was spoedig ter plaatse en richt te aanvankelijk met drie stralen, welke uitgebreid werden tot acht. het water op de vuurzee. De tweede etage, welke meube len en diversen bevatte, stond weldra in lichte laaie. Van hier verplaatste het vuur zich naar de eerste etage, waar de afdee- ling dames- en mode-artikelen is onder gebracht. De spuiten van de buurtschap pen Eendracht en Uffelen kwamen ter assistentie en namen actief aan het blussingswerk deel. Te ongeveer 10 uur was men het vuui zoo goed als meester, waarna de brandweer met vier stralen bleef nablusschen. De bovenste twee etages zijn zoo goed als uit gebrand, terwijl de parterreruimte vol water stond. De N.V. is verzekerd tegen brand- en bedrijfsschade. De vermoede lijke oorzaak van den brand ligt in de kapokafdeeling, maar zekerheid daarom trent heeft men nog niet. De schade kon nog niet worden opgegeven Het gebouw der Rotterdamsche Bank- vereeniging, dat links van het brandende gebouw ligt, bekwam alleen waterschade, terwijl het pand der firma G. van Es tei rechterzijde, brand- en waterschade be kwam. Zaterdagnacht is het groote pakhuis ..Nachtegaal", staande op een weiland bui- ton de bebouwde kom van Wormerveer en toebehoorende aan de gemeente Wormer veer, geheel afgebrand. Om omstreeks half twee zag men van de openbare straat af, dat het pakhuis in brand stond. De brandweer kwam met drie motorspuiten te hulp, maar kon over het smalle voetpad, dat naar het pakhuis leidt, het terrein van den brand niet bereiken, zoodat alleen door het uitleggen van drie honderd meter brandslang water kon worden gegeven. Inmiddels stond het pak huis geheel in lichte-laaie, zoodat aan be houden niet meer te denken viel. Naast het pakhuis stond een schuurtje van den vee houder Sikkes, waarin eenige koeien en varkens waren gehuisvest. Deze werden het land ingedreven, doch vijf varkens kon men niet meer redden, zoodat deze in de vlammen omkwamen. Om vier uur was het pakhuis en het schuurtje totaal afgebrand. Het pakhuis werd eenige jaren geleden door de gemeen te Wormerveer aangekocht in verband met den aanleg van den provincialen weg Amsterdam-Alkmaar. Het werd gebruikt als opslagplaats. De schade, die rukn f. 5000 bedraagt, wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is niet be kend. o ERNSTIGE VECHTPARTIJ TE GRONINGEN. Een vrouw verdronken, In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben twee schippersfamilies, die met hun schepen in het Schuitendiep te Gro ningen liggen, flink gedronken. Het ge volg was, dat 's nachts de "politie eraan te pas moest komen om de ruzies, die op beide schepen waren ontstaan, te beëin digen. Bij de eene familie gelukte dit. bij de andere echter, de familie S.. heeft de ruzie een noodlottig gevolg gehad. De on geveer 50-jarige echtgenoote van S. is namelijk in het water terecht gekomen en verdronken. Haar 69-jarigen man is aan gehouden. Hij wordt ervan verdacht zijn vrouw in het water te hebben geduwd. De zaak is verder in onderzoek. moordaanslag te haarlem. Gisteravond te 7 uur kreeg de bewoon ster van perceel Heerensingel 99 te Haar lem bezoek van haar vroegeren man S. van wien zij gescheiden leefde. De man was in het bezit van een revolver. Er ont stond een twist waarna de man zijn re volver trok en eenige schoten loste op de vrouw en haar zoon. De vrouw werd ge raakt aan het voorhoofd en aan een der armen, terwijl de zoon licht gewond werd. De vrouw is naar het St. Elisabethsgast- huis overgebracht, haar toestand is bevre digend te noemen. Inmiddels hadden bu ren de politie gewaarschuwd. De dader,is kort daarna op straat door de politie aan gehouden en in bewaring gesteld. De man heeft een volledige bekentenis afgelegd. blinde man door de tram gegrepen en gedood. Zaterdagmiddag te ongeveer 3 uur is op den weg AmsterdamHaarlem, bij de Vin- kebrug, een 62-jarige man door de tram gegrepen en overreden. Het was de te Haarlemmerliede wonende blinde C. Kroon die daar met zijn zevenjarig zoontje liep. Hij wilde de tramrails oversteken, toen de jongen hem waarschuwde, dat er een tram aankwam. De man keerde terug en werd toen juist door de tram gegrepen. Zwaar gewond is hij naar een ziekenhuis te Haar lem vervoerd, waar hij kort daarna over leed. o Heer (tot chauffeur, die zich aan komt bieden): „Hoe lang ben je in je vorige betrekking geweest?" Sollicitant: „Nou meneer, als dat eh - kleine eh - ongelukje niet was gebeurd, dan zou ik er het volgend jaar met Kerst mis I jaar geweest zijn." (Passing Show) BUITENLANDSCH GEMENGD, diplomatiek conflict om n hond. De regeering van Venuuela heeft het Foreign Office verzocht den Brit- schen gezant in Venezuela. O'Reilly, te willen terugroepen. Hij wordt er van beschuldigd, Venezuela een „land van wilden" te hebben genoemd toen zijn hond, die zonder muilkorf op straat liep, op grond van een verordening tot bescher ming tegen hondsdolheid vergiftigd werd. O'Reilly deponeerde het cadaver van den hond voor de deur van het Ministerie voor Openbare Gezondheid, met zijn visite kaartje met de woorden er op „Dat is uw werk". o BLOEDIGE FAMILIE-VEETE. In het nabij Maagdenburg gelegen plaats je Poemmelte heeft een hevige vecht partij plaats gehad, waarbij 2 slachtoffers te betreuren zijn. Tusschen de families Francke en Pabst en Scheidewind bestond reeds lang een veete. die door politieke tegenstellingen nog verscherpt werd. Francke behoort n.l. tot de communisten, terwijl Pabst en Schr.eidewind aanhangers van den rijks- banier waren. Zaterdagavond ontstond een woorden- wiseling. waarbij Francke en zijn 3 zoons geweren uit hun woning haalden en op hun tegenstanders vuurden. Pabst werd reeds door het eerste schot gedood, terwijl Schneidewind zoo ernstig getroffen werd dat hij kort daarop even eens stierf. De Francke's sloegen met de geweerkol ven nog op de lijken en mishandelden ook de vrouw van Schneidewind. De Francke's zijn later door gendarmes gearresteerd en naar de gevangenis over gebracht, Zij beweren uit noodweer te hebben ge handeld, wat echter niet geloofd wordt. vreeselijke dood van een operazangeres. Een bekende operazangeres, mejuffrouw Abozio, is te Parijs op yreeselijke wijze om het leven gekomen. Zij meende te hooren dat er aan haar woning gebeld werd, opende de deur en boog zich. daar zij niemand zag. over den liftkoker om te zien of de lift naar boven kwam. Op dat oogenblik kwam de lift ech ter juist naar beneden en scheidde de on gelukkige kunstenares het hoofd van den romp. o de uitvinder van de osramlamp overleden. In den ouderdom van 67 jaar is over leden dr. ir. Herman Remance van de technische hoogeschool te Berlijn. Dr. Remance was de uitvinder van de wereld beroemde metaaldraadlamp, de Osram lamp. die de kooldraadlamp geheel ver drongen heeft. huis ingestort. In de nabijheid vai Nice is het dak van een pas voltooid huis ingestort, juist op het oogenblik dat vijf arbeiders bezig wa ren de laatste dakbedekkingen aan te brengen. Alle vijf arbeiders stortten door de balkenlaag naar beneden en zijn in levensgevaarlijken toestand naar het zie kenhuis overgebracht. Van een hunner moesten beide beenen geamputeerd worden. de luciferskoning ivar kreuger overleden. De Zweedsche luciferskoning Ivar Kreu- ger heeft te Parijs zelfmoord gepleegd. Daarover wordt gemeld: Kreuger was Vrijdag uit Amerika, waar hij twee maanden geweest was, te Parijs aangekomen. Zaterdagmorgen om 11 uur zou hij volgens een afspraak, een zakelijke bespreking houden met een zekeren Lito- ran. De Zweedsche financier liet echter op zich wachten, zoodat Litoran ongerust werd en de secretaresse van Kreuger waar schuwde. Toen bleek, dat de deur van de slaapkamer van den lucifers-koning ge sloten was en dat na herhaald kloppen, niemand antwoordde. Men brak de deur open en vond Ivar Kreuger geheel gekleed op zijn bed. Naast hem lag een revolver. De onmiddellijk gewaarschuwde dokter stelde den dood tengevolge van een schot in het h&rt vast Op de tafel naast het bed vond men een aan den heer Litoran gericht schrijven, waarin, naar verluidt. Kreuger verklaarde, dat hij tervergeefs genezing gezocht heeft van een zware ziekte en derhalve besloten had uit dit leven te scheiden. De doctoren, die hij in Amerika geraadpleegd had, had den hem geen hoop op genezing gegeven. Deze brief bevindt zich in handen van de politie. Verder verluidt nog, dat in de slaapka mer van Kreuger 3 brieven zijn gevonden waarvan de een gericht was aan de zuster van den thans overledene. In den laatsten tijd schijnt Kreuger buitengewoon ner veus te zijn geweest en teneergeslagen, zoodat de doctoren hem aangeraden had den zich uit de werkzaamheden terug te trekken. Te Parijs beweert men, in tegenstelling met de bovenstaande lezing, dat finan- cieele motieven den doorslag gegeven heb ben bij dezen zelfmoord. Ivar Kreuger is 52 jaar geworden. Zijn vader consul Ernst Kreuger. was directeur van een lucifersfabriek in Calmar. De voorouders van Kreuger zijn van Duitsche afkomst en waren voor eenige eeuwen uit Wismar naar Zweden geëmigreerd. Na een lang oponthoud in het buitenland keerde Ivar Kreuger in 1908 naar Stockholm terug, waar hij de firma Kreuger en Toll opricht- 1 te. Eenige jaren later ging hij over tot de j luciferindustrie, waarbij het hem gelukte de concurreerende Zweedsche lucifersfa brieken in een trust te vereenigen. Stap voor stap veroverde Kreuger vervolgens de lucifersindustrie van de geheele wereld. In ruim 40 landen stonden 150 fabrieken met ongeveer 50.000 arbeiders, onder controle van den Zweedschen luciferskoning. In j vele landen verwierf Kreuger het staats monopolie door leeningen toe te staan, die te zamen ruim 1 milliard mark bedragen, i Behalve in de lucifersindustrie was Kreu ger met zijn concern ook geïnteresseerd in mijnen, banken, telefoon-ondernemingen en cellulose-industrieën. Voor eenige weken nog kocht het Kreugerconcern de groote goudmijn Boliden in Noord-Zweden. De Kreuger-ondernemingen hadden een der- gelijken reusachtigen omvang gekregen dat het toezicht steeds moeilijker werd. In Zweden is men van meening, dat de on derneming volkomen solide is, maar zich in liquidatiemoeilijkheden bevindt. In het vorig jaar is de beurswaarde van de Kreu- gerpapieren ruim 1 milliard gedaald. Het bericht van den dood van Ivar Kreuger heeft in geheel Stockholm groot opzien gebaard. Kreuger was persoonlijk buitengewoon geacht en geüefd. Aan het societyleven nam hij bijna niet deel. Hij was niet gehuwd. Zijn ouders leven in. Stockholm. 77 menschen in sneeuwstorm omgekomen. Volgens een bericht uit Tiflis zijn in de omgeving van Araschenda (Kaukasus) 77 personen, o.w. 2 onderwijzers en 25 leer lingen, tijdens een sneeuwstorm om het leven gekomen. o- lindbergh'S baby. Gisteravond werd medegedeeld, dat Lind bergh's baby was gevonden bij vier man nen, die gearresteerd waren. Nader is dit echter niet bevestigd. Ook te Hamburg dacht men een oogen blik. de ba'oy te hebben bij aankomst van een schip, doch ook hier was men mis DOODELIJKE .AANRIJDING TE SASSENHEIM. De portier W. G. te Den Haag. is bij vonnis van de Haagsche Rechtbank ver oordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf wegens het veroorzaken van dood door schuld, van welk vonnis hij in hooger be roep terecht stond. In den avond van 7 Juli 1931 des avonds te kwart voor negen bestuurde G. een auto waarmee hij uit de richting Leiden, door Sassenheim reed. Bij de klapbrug, kwam uit de richting Haarlem een auto bus, welke rechts van den weg reed. Evenals bij de behandeling voor de Rechtbank, verklaard'en een aantal getui gen, dat G. met groote snelheid kwam aanrijden en dat de auto slingerende be wegingen maakte en daardoor in aanra king is gekomen met een autobus. Het ge volg is geweest dat zijn auto eerst tegen het huis van van V.. opbotste en vervol gens tegen den muur van het hoekhuis aan de Burchtstraat. Het bleek, dat een jong meisje onder de auto lag, terwijl een negenjarig zoontje van den heer D. uit Sassenheim tusschen de auto en de muur bekneld zat. Kort daar op is het knaapje overleden. Tegenover al deze verklaringen hield verdachte vol, dat hij niet te snel gereden heeft, waartegenover de agent van politie H. M. Geerts uit Sassenheim verklaarde, geconstateerd te hebben dat verdachte's auto in de derde versnelling reed. Voorts beriep verdachte er zich op, dat de weg ter plaatse zoo smal was, waarop de president jhr. mr. Von Weiier en raads heer mr. Cost Budde;hem voorhielden, dat hij in dat geval hadttoehooren te stoppen. De vader van het gewonde meisje ver klaarde, dat het kind langdurig ondgr ge neeskundige behandeling is geweest.' Het verweer van G. dat hij voor een tweetal wielrijders, dje de autobus wilden passeeren. moest uitwijken, werd door ge tuigen bestreden. Dezen verklaarden, dat de wielrijders achter de autobus zijn ge bleven. De chauffeur van de autobus zeide, rechts van den weg te hebben gereden. Wel was hij even te voren een wielrijdster gepasseerd, doch toen de auto van ver dachte aankwam bevond hij zich wederom rechts van den rijweg Bij het passeeren van de wielrijdster heeft get. geen auto gezien. De advocaat-generaal, Mr. Brouts, requi sitoir nemend, betoogde dat de bewering van G., dat deze niet snel zou hebben ge reden. door alle getuigen is tegengespro ken. Spr. wees op het onvoorzichtige van met groote snelheden rijden, omdat men dan bij vermindering van vaart den in druk krijgt, dat men daarna langzaam rijdt hetgeen niet het geval is. Volgens spr. staat vast dat verdachte niet vol doende is uitgeweken, hetgeen de oor zaak van de botsing is geweest. De ge volgen daarvan zijn zeer ernstig geweest en naar spr.'s meening is G. daarvan ver antwoordelijk. De Rechtbank heeft hem een gevoe lige straf opgelegd, doch spr. kan geen aanleiding vinden eenige wijziging voor te stellen. Mr. J. P. A. van den Oever, betwistte dat G. ter plaatse sneller reed dan ge oorloofd was. Pleiter betoogde dat de schuld van G. niet is komen vast te staan, weshalve hij concludeert tot vrijspraak, subs, een mildere straf. Arrest 23 Maart a.s. KATWIJK. Naar wij vernemen is aan alle schil dersgezellen in deze gemeente met ingang van heden een loonsverlaging van onge veer 10 pet. aangekondigd. SASSENHEIM. 40-jarig jubileum „School met den Bijbel". In allen eenvoud en in intiemen kring School met den Bijbel herdacht. Van 3—4 uur was er in „Concordia" gelegenheid het werd heden het 40-jarig bestaan van de bestuur te complimenteeren. Gelijk met dit feit, herdacht de heer L. v. Leeuwen Sr. dat hij al dien tijd lid en bestuurslid is geweest. Thans is de heer v. Leeuwen voorzitter. iVii komen op deze herdenking nader terug. Tol onderwijzer aan de school met den Bijbel is benoemd de heer J. Kroon van Abbenes. Dinsdagmiddag van 3—4 uur zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan tot kos- telooze in- en herinenting van de ingezete nen die zich daartoe aanmelden. VETJR—LEIDSCHENDAM. Tegen het wetsontwerp-Terpstra. In een druk bezochte ouderavond van de Openbare lagere school aan den Veursche- straatweg sprak de heer Gardenier van den Haag over de nadeelen van het wets ontwerp Terpstra, speciaal wees de spr. er op dat dit ontwerp ons lager onderwijs weer brengt op het peil van 1878. Met een opwekking om te strijden voor de open bare school en tegen dit wetsontwerp be sloot spr. zijn met applaus beloonde rede. De bekende motie van het comité van actie werd met alg. stemmen aangenomen. De avond werd opgeluisterd door een viool trio onder leiding van den heer Smeenk. Over de maand Februari werd door de Onderlinge vereeniging voor ziekenhuis- verpleging ingeschreven netto 161 leden zoodat het ledental thans bedraagt 4722. Voor een slecht bezochte bijeenkomst van de Chr. Jongelingsvereeniging sprak de heer Amesz uit Rotterdam over het werk van deze vereeniging. De avond werd verder gevuld met voordrachten en een samenspraak. WASSENAAR. ernstig auto-ongeval. Twee dames door vrachtwagen gedood. Zaterdagavond omstreeks kwart voor acht had op den Rijksstraatweg een ernstig ongeval plaats dat aan twee* dames het leven heeft gekost, De slachtoffers,' de 64 jarige méf- 'J. M. uit Gouda en de 33 jarige Duitsche mej. S.. huishoudster, waren ter hoogte van de van Bommellaan uit de Noordwijksche autobus gestapt en wilden vervolgens den weg oversteken. Op dit oogenblik kwam met een vaart van ongeveer 60 K.M. een vrachtauto aan, waardoor beiden, die een oogenblik weifelden werden gegrepen met het gevolg dat mej. J. M. op slag gedood werd en mej. S. zwaar gekwetst. De laatste werd nadat door dr. Baart de la Faille eerste hulp was verleend, per ziekenauto naar het Academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht waar zij kort na aankomst overleed. Het lijk van de eerste dame en de vrachtauto werden door de politie in beslag genomen. Den chauffeur zou geen schuld treffen. Op den weg is een luisterhoorn gevonden; men neemt aan, dat mej. M. aan hardhoorendheid heeft ge leden, hetgeen mede ten gevolge kan hebben gehad, dat zij dc naderende vrachtauto eerst laat heeft bemerkt. Dr. H. Koppeschaar t Geliik gemeld is in den ouderdom van 65 jaar alhier overleden de heer Herman Koppeschaar, arts. Op verschillende plaat sen in den lande heeft dr. Koppeschaar de practijk uitgeoefend. Tijdens den oorlog in Albanië trad hij op als hoofd van den Ambulancedienst van liet Roode Kruis. Later is 1 l'j als scheepsarts opgetreden, terwijl hii ook enkele malen de geneeskundigen dienst verzorgde op Spitsbergen. Dr. Kop peschaar werd wegens zijn diensten ver eerd met verschillende ridderorden. De crematie heeft plaats Dinsdag a.s. te Velsen. BOSKOOP. Zanguitvoering Gusta Scheepmaker. In hotel „Klaassen" heeft een zan. voering plaats gehad van het dames-" kinder-ensemble onder leiding van Gu; Scheepmaker. Het programma was wederom met zorl samengesteld. Medewerking werd verleend door de da- mes Koppenschaar. v. d. Meulen, Grooteêl dorst en den heer Weyman. Het geheel I weder uitstekend geslaagd en Gust_ Scheepmaker heeft wederom bewezen, vojj komen voor haar taak berekend te zijn Een jaszband gevormd door eenige jon.: gelui van de tuinbouwschool,- bracht vroo^ lijkheid voor den verderen avond. Woningbouw op provinciaal terrein. B. en W. dezer gemeente verzoeken on„ mede te deelen, dat voor den bouw aan provinciale wegen, waaronder ook thans behoort de Zijdeweg, van de Mulo-schooll af tot het Noordeinde, op grond van heti provinciaal wegenreglement, veelal naa de door de gemeente te verleenen bouw-| vergunning, nog vergunningen van het provinciaal bestuur moeten worden ver-] kregen. In voorkomende gevallen kan men zich tot het bekomen van inlichtingen op de gemeente-secretarie vervoegen.! Gevonden voorwerpen. Bij de poli tie. zijn inlichtingen te bekomen, omtrent onderstaande gevonden voorwerpen: Por- temonnaie met into., snoeimes en rol raam- koord. o TER-AAR. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt morgen in openbare zitting bijeen des voorin, te half tien. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling algemeene regelen ter bepaling der gemeentelijke bijdrage in of vergoeding van kosten bedoeld in art, 13 der, Lager Onderwijswet 1920. 3. Besluit aanvaarding schenking van grond voor den aanleg van een weg Pa penveer-Veilingsgebouw. 4. Aanvaarding Rijksvoorwaarden ter verkrijging van subsidie in de kosten van werkverschaffing. 5. Wijziging steunregeling werkloozen. 6. Vaststelling gemeenschappelijke re geling betreffende het beheer de Elecfcrf- citeitsbedrijven der 4 gemeenten. 7. Aanwijzing boekhoudkundige Electri- citeitsbedrijf. 8. Voorstel burgemeester en wethouders te machtigen om de kasopname bij den gemeente-ontvanger aan een deskundige op te dragen 9. Wijziging van het raadsbesluit tot het verleenen van bijdragen in de kosten van aanleg der waterleiding. 10. Voorstel van burgemeester en wet houders tot aansluiting van de Schilk aan het electrisch net. 11. Suppletoir kohier hondenbelasting 1931. 12. Comptabiliteit. WADDINXVEEN. Voor den dienstplicht, lichting 1933, zijn in deze gemeente 78 personen inge schreven. Wegens broederdienst hebben twee en dertig hunner vrijstelling van den dienstplicht aangevraagd. De landbouwer H„ reed met een wa gen bespannen met twee paarden en be laden met zakken tarwe van de Hooge Waddinxveensche brug. De bestuurder, die zijn wagen niet goed meester was. had het ongeluk dat deze kantelde. Door er vlug af te springen, wist hij zich in veilig-1 heid te stellen. De paarden bekwamen geen letsel doch de wagen werd ernstig beschadigd. Mej. B. alhier, had het ongeluk in haar woning van de trap te vallen. Bü deze val bleek haar arm inwendige kneu zingen bekomen te hebben, zoodat zij zich onder dokters behandeling moest stellen. Tot bestuursleden van de W. B. B. zijn gekozen de heeren Adr. Bonefaas en C. J. van der Plaat. Tot leden van de controle commissie zijn gekozen de heeren C. Tol en H. van Oort. Een zoontje van den heer De W. stak den Kerkweg over, zonder voldoende uit te kijken. Plotseling werd hij door een motorrijwiel gegrepen en tegen den grond geslagen. De berijder deed nog al het mo gelijke om het kind te ontwijken, doch kon niet voorkomen dat het voorwiel over zijn rechterarm ging. De arm die gekneusd bleek, werd door 'n geneesheer verbonden. 7. Natuurlijk gingen Tuimeltje en Kruimeltje naar de stormbespreking. Ze waren er juist om acht uur. Een heele hoop kaboutertjes zaten al rondom in het bosch verspreid en toen ze Tuimeltje zagen, riepen ze hem vroolijk toe. De oudste van de kabouters, die de kabou terbaas genoemd werd, gaf den wensch te kennen dat men Tuimeltje bij hem zou brengen en natuurlijk vol deed Tuimeltje direct hieraan. 8. Jonge Tuimeltje, waar ben jij geweest, begon de kabouterbaas. Vertel eens wat je allemaal meegemaakt hebt, en gezeten op een klein stoeltje moest Tuimeltje alles vertellen. De kabouterbaas had de grootste pret en omdat ie het zoo leuk vond moest Tuimeltje zijn heel verhaal ook aan de andere kaboutertjes doen. Deze waren natuurlijk erg benieuwd en schaarden zich rondom hem. 2-3

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6