BUITENLAND. BEURSOVERZICHT. TELEGRAMMEN. RECHTZAKEN. CORRESPONDENTIE. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. VISSCHERIJBERICHTEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barome ters tand. Liermiddag 3 uur: 767. f.senmiddag 3 uur: 765. i TELEGRAFISCH weerbericht. I Kon. Ned. Meteorol. Instituut, De Blldt Loogste stand 768 5 te Muenchen. Xagste stand 743.6 te Stockholm. Irrachting tot den avond van 15 Maart: fnUte tot matige, later wellicht toe- jende Westel. tot Noordel. wind. Zwaar tolkt tot betrokken. Wellicht enkele re- I- of hagelbuien. Kouder overdag. i buitenlandsch weerbericht. Jledegedeeld door het Konlnkl. Ned. Meteorol. Inst.. De Bildt.). l'adat gisteren de Westelijke strooming Ions land en Noord-Duitschland door- In? en de temperatuur aanmerkelijk ld stijgen, vertoont zich thans weer een f htige stijging van den luchtdruk in l Noord-Westen en een daling in het fcten en het Zuid-Westen, zoodat de lid tusschen IJsland en Noorwegen naar I Noorden liep en weer daling van tem- faiuur in een groot deel van Europa te Trhtcn is. Scandinavië is de vorst in het Noor- Sweer streng geworden, ook bij Muen- (e is in verband met een sneeuwdek de liperatuur tot 18 graden Celsius onder 1 gedaald, en zelfs in Ierland en Enge rd kwam in den nacht lichte vorst voor. i Spanje en Zuid-Frankrijk is de tem- ptuur nog vrij hoog. ■Heen Scandinavië meldt neerslag van LUCHTTEMPERATUUR. Juur voorm.: 5 gr. C. (41 gr. F.l lJuul' 'smidd.: 8 gr. C. (46 gr. F.) 7 uur nam.: 8 gr. C. (46 gr. F.) fOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Dinsdag. Joorm. te 7 u. 24 min.; nam. te 7 u. 51 puiten. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a. bandag: 6.32 nam. tot 5.46 voorm. MAANSr OP-~EN ONDERGANG. Maart: onder: 1 u. 27; op: 8 u. 19. Iilk aan een tragische nederlaag heeft rotgesteld. JOp de vraag, wat er gebeuren zal. wan- I Hitier Rijkspresident wordt, heeft p geantwoord: |0p het oogenblik waarop ik tot Rijks- fcident gekozen word, zal Brüning af wen en zullen nieuwe Rljksdagverkie- \?en uitgeschreven worden. De bewering, dat ik zonder den Rijksdag j willen regeeren, is absoluut valsch. De noodverordeningen zullen Ingetrok- i worden, wanneer wij iets tot stand Jiracht hebben, dat in haar plaats kan Nen en het verdrag van Versailles zal p van de baan zijn wanneer op een nieu- E conferentie ln zijn plaats een ander ►■'drag gesloten zal zijn. [Knickerbocker wees er op, dat de Duit- pe vakvereenigingsleiders van Hitier grime hetzelfde lot verwachten, dat de pirganiseerde arbeiders in Italië getrof- f: heeft, en dat men dan misschien onder pc omstandigheden de algemeene sta- wi? in Duitschland afkondigen zou, waar- P Hitier antwoordde Ik denk niet, dat men ernstig aan een pfgelijk: algemeene staking tegen mij pikt, want e^e poging van dien aard zou f' feu vo!Iec'ig fiasco eindigen. De leiding r1;i een dergelijke staking zou ten slotte f handel' communisten vallen en dan fuden de burgerlijke partijen, dia mij Jaws bestrijden, gedwongen zijn, mij op fe knieën tc smeeken, dat ik hen met mijn pittenen tegen de rooden zou beschermen. AMSTERDAM, 14 Maart [Flauwe markt. Koersen algemeen lager, pteugerwaarden zeer zwak. De tragische good van Ivar Kreuger. de leider van het "Oma: Kreuger en Toll-concem, waar- ïon de laatste weken reeds zoovele ge- ftcnten werden verspreid, wekte nieuwe «gerustheid. Op de weer optimistische «schouwingen der laatste weken volgde pn terugslag. be handel in Kreugerwaarden, die van- PMgen verboden was, had vanmiddag lint ■onder toezicht van het bestuur. De lol jln°en waren z®br belangrijk lager. I 1 'ocale markt waren Koninklijke IfT^hoden. Het fonds verloor pl.m. 10 °/n. El.,. Amerik. soorten verkeerden in llins Unilevers 6 pnt. lager. Aku's, Phi- 1 p1 en Accoustieken moesten zich verhe lp getroosten. «uiterwaarden eveneens lager. I herst ï1? jke °Pe"den 9 pet. lager, doch Iber- j 1 zich vervolgens eenigszins. Rub- ItiriL elden algemeen beneden de slot- ItrirV' van Zaterdag. Tabakken veer- Iten en weinig veranderd. Mijnen lie- 1 öaairu.eni°szins terug. Alg. Exploraties I een oogenblik beneden pari. Am. I 'ju, il waren gedrukt. Duitsche obliga- ïariï601 zwakker. De Ned. Hecksfondsen- I 'arkt was verdeeld. wisselkoersen. Iwïei?i2? 8.981/2; Duitschland 59; Frank- I Om»»BeIgië 34.70; Zwitserland 48.05; I (en m v 35.25; Denemarken 49.50; Zwe- lh»longaUe0[ pet" New-York 2'48: DE ALGEMEENE TOESTAND. Tardieu spreekt Simon - De Memelkwestie. Tardieu heeft gedurende twee uur een onderhoud gehad met den Engelschen minister van buitenlandsche zaken, Simon. Simon verklaarde nogmaals aan Tardieu dat zoowel de regeering als het volk van het Britsche rijk diep getroffen is door het overlijden van Briand. Tardieu betuigde aan minister Simon zijn oprechten dank. Beide ministers gaven verder hun vol doening te kennen over den gelukkigen afloop van de volkenbondsvergadering en bespraken ook de kwesties, die op de ont wapeningsconferentie zullen worden be handeld. Vervolgens hielden zij zich in het bij zonder bezig met den economischen toe stand in Midden-Europa en in de Donau- landen. De ministers waren het er over eens. dat zich in deze kwestie evenals in alle andere de samenwerking tusschen Frank rijk en Groot-Brittannië uitstrekt over een breed terrein met het dubbele doel, de politieke rivaliteiten in Europa weg te nemen en den economischen wederopbouw te bespoedigen. De fracties der meerderheidspartijen van den Landdag te Memel hebben besloten niet meer met Simatis te onderhandelen, aangezien hij door de benoeming van Toli- schus tot landsdirecteur en zijn ultimatum van 11 Maart het aanzien van zijn per soonlijkheid geschokt heeft en een atmos feer van sterk wantrouwen heeft ge schapen. De fracties verklaren echter uitdrukke lijk bereid te zijn tot onderhandelingen over de vorming van een directorium op parlementairen grondslag. DUITSCHLAND. De Landdag van Mecklenburg-Strelitz. Het totaalresultaat van de landdagver kiezingen die in Mecklenburg Strelitz zijn gehouden, luidt als volgt: Sociaal-democr. 16.166 (15.807) 10 zetels Huiseigenaren 1.588 1 zetel Burgerl. centrum 3.035 (7317) 1 zetel Nat. soc14.233 (12846) 9 zetels Communisten 5450 (7221) 3 zetels Duitsch nat16.657 (8787) 11 zetels Chr. soc. volksdienst 786 (915) 0 zetels (De cijfers tusschen haakjes geven den uitslag aan van de Rijksdagverkiezingen van 14 September 1930). DE UITVAART VAN BRIAND. ENORME BELANGSTELLING. In- aanwezigheid van een menigte van tienduizenden menschen hebben Zater dag de teraardebestellmgsplechtigheden van Aristide Briand plaats gehad. De ce remonie ving aan om 2 uur voor het mi nisterie van buitenlandsche zaken, waar een katafalk bedekt met den tricolore op een hoog zwart voetstuk was opgericht. De aartsbisschop van Parijs, Kardinaal Verdier, zegende het stoffelijk overschot, nadat kort tevoren de president van de republiek met zijn gevolg was aangekomen. Aan de Seine-oever, tegenover den kata falk hield Tardieu een toespraak, die per radio over geheel Frankrijk en naar En geland werd uitgezonden. Tardieu herdacht m gevoelvolle woorden den grooten doode, er op wijzende, dat Frankrijk hem grooten dank verschuldigd is. Briand's naam zal voorgoed verbonden blijven aan de geschiedenis van het Fran- sche volk. Hij heeft geloofd in den vrede, en heeft gewerkt voor den vrede, voor de broederschap onder de volkeren, waarin hij zijn gansche leven geioofd heeft. Tar dieu wees op de tegenstellingen tusschen Briand en Clemenceau en Poincaré, en op het werk van Briand tijdens den wereld oorlog, toen Briand vele moeilijke oogen- blikken beleefde. Maar juist in dien tijd kwamen tot uiting de geweldige geestes krachten, waarover de staatsman be schikte. Na den oorlog bereikte hij het toppunt van zijn roem te Locarno, waar hij hoopte te bereiken den wereldvrede. De Europeesche figuur van Briand zal blijven leven, niettegenstaande de dood hem heeft gegrepen. Hij zal blijven leven in de gedachten van hen, die het wel rneenen met den vrede, en die gelooven in het samenbrengen van de volkeren van Europa in een Pan-Europeesche samen leving. Maar niet alleen bij hen, bij allen die Frankrijk lief hebben, zal de naam van Aristide Briand blijven voortleven als die van een goed vaderlander, wien Frank rijk voor alles ging. Aan hem is het te danken, dat er weer een goede verhou ding kwam tusschen Frankrijk en Duitsch land na den oorlog; de eerste pogingen tot toenadering geschiedden onder zijn be zielende leiding. En het vredeswerk van Frankrijk, aangevangen door Clemenceau en Herriot, werd door Briand voortgezet te Locarno. Maar hem ging ook de veiligheid van het vaderland voor alles: „Securité avant tout." Tal van diplomaten waren aanwezig. Na de toespraak van Tardieu, die door luidsprekers werd versterkt, begon het voorbijtrekken der troepen. Na deze rouwparade werd de lijkstoet gevormd. Voorafgegaan door bergen kransen en bloemen, werd de lijkwagen getrokken door 6 paarden. Duizenden ont blootten het hoofd, toen de kist voorbe kwam. Achter den lijkkoets liepen de fa milieleden. Sir Austen Chamberlain, de leden der regeering, de buitenlandsche de legaties. de vertegenwoordigers van den Volkenbond, van het corps diplomatique, delegaties van bonden en republikeinsche soldatenorganisaties met hunne vaandels, een eindelooze stoet, die zich voortbewoog over de Place de la Concorde, langs de Champs Elysees naar den Are de Triomphe. waar aan het graf van den onbekenden soldaat een minuut stil werd gestaan. Op het kerkhof van Passy werd ten slotte het stoffelijk overschot van Briand voorloopig bijgezet. HET CONFUCT IN HET VERRE OOSTEN. JAPAN VREDELIEVEND! DE MANDSJOERYSCHE STAAT. Hel schijnt dat Japan vurig verlangt, aan de gevaarlijke onderneming van Sjanghai zoo spoedig mogelijk een einde te maken. Inderdaad zou reeds besloten zijn. het derde eskader, dat den 2en Februari 1.1. nog speciaal voor den strijd te Sjanghai gevormd werd, te demoblliseeren en be paalde eenheden te reorganiseeren of te rug te trekken. Twee brigades, die de divi sies in Mandsjoerije moesten aanvullen, zullen de twee brigades, die de Koreaan- sche divisie vormen, gaan vervangen. De Vereenigde Staten zijn bereid mede te werken mét Groot-Brittannië. Frank rijk en Italië, om een regeling te treffen over de evacuatie der Japansche troepen uit Sjanghai overeenkomstig het door den volkenbond aangenomen plan. Voor het Japansche consulaat te Chi cago is een groote protestdemonstratie gehouden. Tijdens botsingen tusschen de demonstranten en de politie werden tal rijke personen gewond en twee politie agenten gedood. Het Japansche kabinet heeft Zaterdag de kwestie der erkenning van den nieu wen staat Mandsjoerije behandeld. De kwestie der erkenning de jure of de facto werd evenwel uitgesteld. De Japansche regeering heeft haar con sul generaal Tsjangtsjoen gemachtigd onderhandelingen te voeren over de vol gende drie punten: 1. Bescherming der Mandsjoerijsche grens; 2. Kolonisatie van Mandsjoerije door de Japanners; 3. Werkzaamheden en voorrechten voor het Japansche kapitaal in Mandsjoerije. De onderhandelingen zullen tegelijker tijd te Tokio en te Tsjang Tsjoen worden geveerd. DE PRESIDENTSVERKIEZING IN DUITSCHLAND. MUENCHEN. 14 Maart. (Reuter). Vanaf het Bruine Huis heeft Hitier een oproep gericht aan zijn kiezers en verklaard, dat niettegenstaande de onderdrukking van de verschillende plaatselijke autoriteiten bij de verkiezings-propaganda. toch het stern- mental van de N.S.D.AJ. gegroeid is van ongeveer 6 millioen op 11 millioen. De aanval tegen het Marxistische- en Centrumfront moet dus met alle kracht worden doorgezet. De eerste verkiezingsstrijd is beëindigd, doch heden begint de tweede. Naar verluidt heeft Adolf Hitler aan Amerikaansche journalisten verklaard, zich ook bij de volgende verkiezingen can- didaat te stellen. PARIJS. 14 Maart. (Reuter). Ten aan zien van den uitslag van de verkiezingen in Duitschland. is de Fransche pers over het algemeen tevreden. Er wordt verklaard., dat gebleken is. dat het nationalisme in Duitschland nog niet zoover is doorgedrongërPals in sommige kringen wel gedacht is. en ongeveer 1/3 van de bevolking heeft aangetast, zoodat voorloopig nog geen wijziging in de buiten landsche politiek behoeft te worden ver wacht. LONDEN. 14 Maart. (Reuter). Aangezien de uitslag van de verkiezingen eerst laat bekend werd, hebben nog slechts weinige bladen commentaar hierop kunnen leveren, doch degenen, die hiertoe in de gelegen heid waren, oordeelen onverdeeld gunstig. Men spreekt van de overwinning van het gezond verstand. BERLIJN. 14 Mrt. (V.D.) Het resultaat der gisteren gehouden verkiezing voor het Rijkspresidentschap wordt in Berlijnsche regeeringskringen als een groote overwin ning voor den Rijkspresident von Hinden burg beschouwd De beslissing is reeds ge vallen. Von Hindenburg blijft Rtfkspresi- dent. Er wordt verder op gewezen, dat Hitier I belangrijk minder stemmen heeft gekre- gen. dan hijzelf tegenover buitenlandsche journalisten heeft durven hopen. De op Duesterberg uitgebrachte stem men hebben op de presidentsverkiezing practisch geen invloed gehad. Er wordt met nadruk op gewezen, dat de achter Hin denburg staande partijen hun kiezers allen naar de stembus hebben gebracht BERLIJN. 14 Mrt. (VX>.) Rijkspresident Von Hindenburg heeft gisteravond tot on geveer 11 uur naar de uitzending deT ver kiezingsuitslagen per radio geluisterd en heeft zich toen ter ruste begeven. De ver kiezingsuitslag werd hem hedenmorgen te gen 7 uur medegedeeld. Hij gaf uiting aan zijn groote voldoening over dezen uitslag en deelde de Hindenburg-commissie mede, dat hij ook voor de tweede verkiezingsron de een candidatuur aanvaardt. DE MOORD IN DE WAGENSTRAAT TE DEN HAAG. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad. mr. Berger, nam heden conclusie in de zaak van D. Pl„ veroordeeld in hooger beroep voor het Haagsche Gerechtshof tot 4 jaar gevangenisstraf wegens zware mis handeling, den dood tengevolge hebbende van zekeren M... gepleegd in den nacht van 15 op 16 Juni 1931 in de Wagenstraat te 's-Gravenhage. Mr Berger concludeerde, dat de straf bepaling ten deele niet heeft plaats ge vonden op feiten, die door het onderzoek ter terechtzitting zijn gebleken en daarom tot vernietiging van het arrest en verwij zing naar een ander Hof. Arrest op 11 April.. Inzake een ons toegezonden stukje over den nood van een.ge schippers, liggende aan het Utrechtsche Veer, raden wij aan zich oogenblikkelijk te wenden tot het Crisis-Comité. NEDERLANDSCH FABRIKAAT. Het programma van het bezoek aan Leiden. Zooals wij reeds hebben medegedeeld zal de vereeniging „Nederlandsch Fabricaat" op Donderdag. 30 Juni, hier ter stede haar algemeene ledenvergadering houden in de groote Stadszaal. Hieraan kan thans nog worden toegevoegd, dat de bijeenkomst des morgens te 10 uur begint en dat na afhan deling der agenda en na een gemeenschap- pelijken maaltijd te 2 uur een boottocht over de meren zal aanvangen Voor een vijftigtal deelnemers bestaat dan tevens gelegenheid een bezoek te brengen aan de N.V. Meelfabriek „De Sleutels" voorheen De Koster en Co., terwijl een groep van negentig deelnemers de fabriek der firma Tïeleman en Dros zal bezoeken. Tijdens den vaartocht zal de heer A. J. Dekker, molenbouwer en waterbouwkundige, een voordracht houden over „Opvoering van het vermogen van den Hollandschen wind molen". Tegen 6 uur zal het gezelschap hier ter stede terug zijn. HOLLANDSCH BLOEMBOLLEN KWEEKERS-GENOOTSCHAP. (Vervolg van het 2e Blad.) Na zijn openingsrede heette de voorzit ter welkom den rechtsgeleerde-consulent, mr. Nord Thomson uit Leiden en den heer Dix, redacteur van het Kweekersblad. De secretaris-penningmeester, de heer N. Raaphorst Hzn.. deed mededeeling dat van de 24 afdeelingen er 20 aanwezig zijn, welke recht hebben op het uitbrengen van 219 stemmen. De verschillende verslagen werden goed gekeurd. In behandeling kwam hierna het voor stel van het H.B. om voor het jaar 1932 de contributie met 25 pet. te verlagen en om van de contributie 1/5 deel beschik baar te stellen voor de afdeelingskassen. In de toelichting wees het H.B. er onder meer op, dat de contributie voor klasse I f. 3 75, voor klasse II f4.50, voor klasse III f. 6, voor klasse TV f. 7.50 en voor klasse V f.9 zal bedragen. Het H.B. meent, dat deze voorgestelde contributie-verlaging geheel past in den geest van den slechten toestand in den bloembollencultuur en de geringe draag kracht van de kweekers. Een afgevaardigde van de afdeeling Lisse richtte, namens deze afdeeling 'n speciaal woord van dank tot het H. B. voor het in dienen van dit voorstel, dat zeer zeker in het belang is van het Genootschap. De afd. Hillegom zeide niet te gelooven, dat het ledental door dezen maatregel zal toenemen zoodat de mogelijkheid bestaat dat de inkomsten zullen dalen. Afge vaardigden van de afd. Lisse en enkele andere afdeelingen wezen op de gevolgen, welke de invoering van de contributie verlaging kan hebben met betrekking tot de veilingen en tot het „2 ct. per Roe fonds". Voorgesteld werd dat de gunstige be paling voor de veilingkoopers en -verkoo- pers voor het verkrijgen van het Kwee kersblad in dien zin gewijzigd zal worden dat een hooger bedrag wordt gevraagd dan f. 2. Waar thans voor de laagste klasse een contributie van f. 3.75 is inge voerd is de kans groot dat dan meer kweekers tot het U. B. G. zullen toetreden. De afdeeling Noordwijkerhout bepleitte een billijker indeeling van de klassen. Het bestuursvoorstel werd tenslotte met alge meene stemmen aangenomen. Op verzoek van de afd. Beverwijk werd vervolgens bij acclamatie het voorstel van het H. B. goedgekeurd om te rekenen vanaf 1 Januari 1932 een bedrag van f.250 per jaar beschikbaar te stellen als vergoeding aan de directie van het ge nootschap, met uitzondering van den se cretaris-penningmeester. die reeds een ver goeding geniet. Mr. BREVET ZEVENTIG JAAR. Mr. K. W. Brevet, president van het Haagsche Gerechtshof, heeft gisteren on der veel blijken van belangstelling zijn 70sten verjaardag gevierd. In de middag uren kreeg de 70-jarige o.m. bezoek van het voltallige Hof, namens hetwelk hij toe gesproken werd door den vice-president Jhr. mr. Von Weiier Een zeer fraai zilveren blad met inscriptie werd daarbij aan den jubilaris overhandigd. Mr. Brevet zegde hierop dank voor de gelukwenschen en het geschenk. Hierop volgde een drukbezochte receptie, waarop talrijke vrienden en rechtsgeleer den den jarige kwamen gelukwenschen, o.m. Staatsraad mr. Limburg, mrs. Polak en Visser, raadsheeren in den Hoogen Raad, dr. F. M. Wibaut. prof. mr. C. W de Vries, prof. mr. R. Fruin, algemeen rijks archivaris. mr. v. d. Brandeler, procureur- generaal bij het Gerechtshof, mr. W. v. Griethuijsen, griffier bij het Gerechtshof; mr. J. D. Verbroek, lid van Gedep. Staten van Zuid-Holland, prof. mr. B. M. Telders. mr. C. P. Zaayer, oud-voorzitter van den Krijgsraad te 's-Gravenhage. OVEREENSTEMMING IN DE MIJNINDUSTRIE. Verlaging der loonen met 10 pCt. In de heden te Heerlen gehouden ver gadering der contact-commissie voor de mijnindustrie heeft men ten aanzien van de verlaging der mijnwerkersloonen over eenstemming bereikt. Het bemiddelingsvoorstel, dat de R.K. Mijnwerkersbond in de vergadering van Zaterdag te berde haa gebracht werd thans door de directies aanvaard. Dit voorste] houdt in, dat de mijnwerkers de 10 verlaging aanvaarden, terwijl de ge zinstoeslag en de verlofregeling gehand haafd blijven. De verlaging gaat met 5 °/o in op 1 April a.s. terwijl de tweede 5 verlaging ingaat op I Juni a.s. BRANDEN. Te Zoeterwoude is gistermiddag brand ontstaan in een rietschelf, eidendom van den rietdekker Oudam wonende op het Watertje te Zoeterwoude. Een houten vee stal van den landbouwer Overdevest, op korte afstand van den schelf staande werd mede een prooi der vlammen. De oorzaak ligt in het feit, dat kinderen nabij den rietschelf met lucifers speelden. Verzekering dekt de schade. In den afgeloopen nacht omstreeks 3 uur ontstond brand in de boerderij be woond door den landbouwer Ravestein aan den Aalsmeerderweg in Haarlemmer meer. Toen R. wakker werd, zag hij, dat in de landbouwschuur alles in lichtelaaie stond. Hij begaf zich onmiddellijk naar den stal en slaagde er in 6 paarden, 2 koeien, een hond en 2 katten in veiligheid te brengen. Het vuur greep zoo snel om zich heen. mede doordat de groote schuur van hout was opgetrokken, dat aan redden niet meer viel te denken. De brandweer van spoedig' met de autospuit ter plaatse, doch kon niet meer behouden dan een paar kleine schuurtjes. De landbouwschuur met woning en twee rietschelven brandden tot den grond toe af. Ook de inboedel ging geheel verloren. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Hedennacht heeft een brand gewoed in hotel „Astor" in de Molenstraat te Nijme gen. Het achterste deel brandde geheel uit. De exploitant en zijn gezin, die boven het achterdeel wonen konden zich nog redden. De brandschade is vrij groot. De oorzaak van den brand is onbekend. Ver zekering dekt de schade. o De heer L. van Leeuwen Sr., voor zitter van de School met den Bijbel te Sassenheim, is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. UIT NED. OOST-INDIE. SPORTVLIEGTUIG BIJ SOERABAYA NEERGESTORT. SOERABAYA, 13 Maart. (Aneta). Heden morgen steeg het sportviiegtuig „Libel" op. bestuurd door den officier-vlieger dei- tweede klasse van de Koninklijke Marine L. H Blink, terwijl een leerling, genaamd Frits Mielcker, medevloog. Gekomen op een hoogte van 180 M. maakte het vlieg tuig een looping, waarna het plotseling omlaag stortte. De neus van het vliegtuig en de motor boorden zich in den grond. Beide inzittenden werden op slag ge dood. Men zie voor Nagekomen Berichten, pag. 2 van het Derde Blad. IJMUIDEN. 14 Maart 1932. Tarbot per K.G. f. 1.251.10: Griet per kist van 25 K.G. f. 6530: Tongen per K.G. f. 2.50—1.15; Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 1815; Middelschol per kist van 50 K.G. f. 2218; Zetschol per kist van 50 KG. f. 2520; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 225; Bot per kist van 50 K.G. f. 42.50; Schar per kist van 50 K.G. f.112.90; Tongschar per kist van 50 K.G. f.4116: Roggen per 20 stuks f. 136: Vleeten per stuk f.21.33: Pieterman en Poontjes per- kist van 50 K.G. f. 104.80; Groote Schel- visch, p. kist van 50 K.G. f.3121: Middel (Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 3018.50; Kleinmiddel Schelvisch per kist v. 50 K.G. f. 21—12.50; Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 17—4.10; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.3622; Gullen per kist van 50 K.G. f. 16.504.60; Lengen per stuk f. 2.30 —0.50; Heilbot per K.G. f. 1.25—0.35; Wij ting per kist van 50 KG. f. 50.80: Kool- visch per stuk f. 1.520.07; Makreel per kist van 50 K.G. f. 17—13. Aangekomen 17 stoomtrawlers: IJM. 418 met f.1500; IJM. 48 met f.2900; IJM. 190 met f.1800; IJM. 38 met f.2200; IJM. 146 met f.2100: IJM. 37 met f. 13.900; IJM. 39 met f.3008; IJM. 45 met f.2017: IJM. 21 met f.1601; IJM. Ill met f.1500: IJM 41 met f.1809; IJM. 110 met f.1700; IJM. 63 met f.1162; IJM. 4 met f.2200; IJM 14 met f.2100; IJM. 192 met f.900; IJM. 103 met f.1100; 5 beugers: VL. 167 met f.850; VL. 80 met f. 1350; VL. 39 met. f. 1410: VL. 103 met f.710; VL. 197 met f.990, en 14 loggers: Rn. I met f.370; SCH. 341 met f.740; KW. 178 met f.490; KW. 28 met f.260; KW. 47 met f.500; KW. 167 met f.670; KW. 162 met f.280: KW. 169 met f. 1.90; KW. 124 met f.530: KW. 44 met f.1280; KW. 40 met f.562; KW 48 met f. 480; IJM. 283 met f. 470: Uk. 2 met f. 440. en 2 Deensclie kotters: E. 77 met f.710: E. 157 met f. 1160. LEIDEN, 12 Maarfc. Leidsche Eierenvei- ling. Totale aanvoer 2473 stuks. De prijzen waren kipeieren f. 3.05f.4 per 100 stuks. Kuikeneieren f. 2.90—f. 3. Eendeneieren f. 3.50—f. 4. Handel goed. AMSTERDAM. 14 Maart. Veemarkt. Aan gevoerd 555 vette koeien, le kw. 76—78, 2e kw. 66—74. 3e kw. 54—62, mindere soor ten 44—52 per K.G. slachtgewicht, 120 melk en kalfkoeien f. 200—300 per stuk, 171 vette kalveren: le kw. 60—64, 2e kw. 50—60 3e kw. 40—50 per K.G. levend gewicht. 198 nuchtere kalveren 3—6 per stuk, 39 schapen 17—22, 1050 varkens: vleeschvar- kens, wegende van 90—110 K.G. 32—33, zware^ varkens 31—32, vette varkens 28—30 per K.G. slacht gewicht, 113 paarden 50— 100 per stuk. ROTTERDAM, 14 Maart, Veemarkt. Aan gevoerd 506 koeien, 278 vette kalveren, 267 schapen of lammeren, 1775 varkens. Prijzen per 1/2 K.G. Koeien 19—21, 28—32, 35—38 ct., vette kalveren 27i/2—32Vo, 42— 471/2» 52V2—57V2 ct., schapen 18—25 ct.. schapen per stuk 10—17. Overzicht. De aanvoer van runderen was gewoon, handel kalm en dezelfde prijzen werden besteed. Een enkele prima ex. ging nog van 1 tot 2 ct., boven noteering. Ossen en stieren nog niet genoteerd wegens onvoldoenden aanvoer. Vette kalveren aanvoer iets minder, met sleepende handel en prijzen als j.l. Dinsdag. De aanvoer van se' ~n?n en lammeren was iets meer, handel l '^.-cht en de prijzen iets minder. Varkens met buitangewoon grooten aan- aanyoer. zeer flauwen handel en de prijzen waren ook minder met slecht afloopende markt. Zouters aanvoer zeer klein. Weinig handel. Hier wordt 11 tot 12 ct. besteed. s-i

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3