STADSNIEUWS. BINNENLAND. BEURSOVERZICHT. RECHTZAKEN. Mijnhardt's Laxeertabletten MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. liddag 3 uur: 759. lddag 3 uur: 759. legrai-'üch weerbericht. n. Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt fte stand 773.8 te Abisko. ite stand 754.7 te Marseille. Ming tot den avond van 11 Maart, t? veranderlijke wind. Zwaar be- tot betrokken. Tijdelijk sneeuw, tot matige vorst des nachts. Over- nperatuur om het vriespunt. TE.NLANDSCH WEERBERICHT. ■gedeeld door het Konlnkl. Ned. Meteorol. Inst., De Bildt.). [pressie in het Oosten trekt verder verdwijnt naar de binnenlanden eland De hooge druk in het N.- breidde zich verder naar het Zui- I en omvat een ondiepe depressle- lie Noordzee. Hoewel de windsnel- uk afnam, onderhoudt de lucht- deeling den kouden luchtstroom binnenlanden van Europa over jk naar de Golf van Biscaye, zoo- ialve aan de Rlvlèra in geheel rorst heerscht. gisteren gemelde front, het over- bled tusschen de koude Noord-Oos- lomlng en een warme Westerstroo- ordt thans aan de Rivièra gevon- de Poolzee verschijnt een nieuwe e, die wellicht over eenige dagen loed in onze omgeving zal doen ge- Voorloopig zal echter het koude itnu en dan sneeuw en des nachts i matige vorst aanhouden. LUCHTTEMPERATUUR. temp.: 1 'It gr. C. (29 gr, F.). :voorm.: '/e gr. C (31 gr. F.), 'smidd.: 3"/s gr. C. (38 gr. F.). nam.: 4 gr. C (39 gr. F püTERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Vrijdag. 5 u. 02 min.; n.m. te 5 u. 17 min. CHT op voor fietsers e.a. ierdag 6.25 nam. tot 5.54 v.m. NS- op- en ondergang. it: op: 7 u. 11; onder: 21 u. 44. 1. DR. böhl NAAR INDIË VERTROKKEN. I het postvliegtuig „De Raaf'. morgen om 7.20 uur vertrok het vliegtuig „De Raaf" van Schiphol tavla. "aiming bestaat uit E. C. Pellens, bestuurder, E. E. Hulsebos. tweede 'er. W. J. Huut, mecanicien en H. er. radio-telegrafist. Het vliegtuig 264.41 KG. post en 131.21 K.G. I "assagiers maken een deel van de e: Prof. dr. F. M. Th. Böhl, noog- aan de Leidsche Universiteit in de geschiedenis van Assyrië en Ba- vliegt mede tot Bagdad en de heer af tot Marseille, waar hij op het mpo" van den Rotterdamschen 'n reis naar Indlë zal voortzetten, elljk zal de heer Ten Haaf weer an naar Bandoeng vliegen. bi. dr. J. de Vries alhier heeft zit- nomen in het comité van aanbe- 'an het 17de Dietscl. Studenten dat van 19—23 Maart a.s. te il worden gehouden. "f ABRAHAM duetz. W-jarigen leeftijd te Wassenaar overleden. r«ond is te Wassenaar in den m van 66 jaar overleden de heer 3 Duetz. arts aldaa. eeJ Duetz heeft zloh na het beha- het arts-diploma aan de Unlver- utrecht in 1892 in de gemeente gevestigd. In dat jaar werd hij eentewege belas* met kostelooze he en doodschouw, welke functies oln dood heeft verricht. ee.r Duetz had een zeer omvang- «tljk en bij zijn patiënten stond vh groote kennis en verheven ■beoheid in hoog aanzien, ehkele maanden heeft mei. op e wijze het feit herdacht, dat hij ee (0 jaar zijn beste krachten aan e menschheid had gegeven hd ongesteldheid heefi dr. lijdelijke met het eeuwige ver- -Jji in vrede. J^ebestelling van het stoffelijk kJ,1 blaats hebben Zaterdag as. "J/wiltseh Hervormde Begraaf- ï'fek van het sterfhuis aan de t te 2 uur. JOH. A. DE ZWAAN Bekend organist heengegaan. Op ruim 70-jarlgen ouderdom is heden te Den Haag ontslapen de bekende orga nist Joh. A. de Zwaan, tot voor zeer korten tijd hoofdleeraar aan het Koninklijk Con servatorium voor Muziek. De thans overledene werd 16 April 1861 te 's Gravenhage geboren en ontving zijn muzikale opleiding aan de Koninklijke Muziekschool aldaar, waar hij leerling was o.a. v. W. F. G. Nicolai. Reeds op 17-jarigen leeftijd werd hij organist van de Klooster kerk aan het Voorhout en in 1912 volgde zijn benoeming tot organist van de Groote Kerk, een functie, welke hij met groote toewijding en bekwaamheid tot kort voor zijn overlijden bleef vervullen. Tallooze groote uitvoeringen o.a. van de Mattheus Passion. heeft de heer De Zwaan op de hem eigen, vaak ontroerende wijze op het orgel begeleid. Bovendien was de heer De Zwaan van 18951928 klokkenist van den Haagschen toren, een functie, waarin hij wegens ge vorderden leeftijd in laatstgenoemd jaar door zijn zoon werd opgevolgd, die hem destijds eveneens als orgahist van de Kloosterkerk opvolgde. In 1896 werd hij benoemd tot leeraar in orgelspel en orgel bouw aan het Conservatorium en zeer velen heeft hij in den loop der jaren tot organist opgeleid; men mag wel zeggen, dat de meeste organisten ln ons land tot de leerlingen van De Zwaan hebben be hoord. Verder was de heer De Zwaan als muzi kaal adviseur verbonden aan den Bond van Christelijke Zangvereenigingen in Nederland. Hij was in het bezit van de gouden medaille der gemeente 's-Gravenhage, een hooge onderscheiding, welke hem bij zijn /3-jarige werkzaamheid als klokkenist werd toegekend. Op 10 October 1931 was hij 53 jaren als organist aan de Ned. Herv. Gemeente verbonden. Eenige maan den tevoren, op 16 April, mocht hij bij het bereiken van den 70-jarigen leeftijd tal van hooge blijken van sympathie uit vele kringen ondervinden. De heer De Zwaan was ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Zijn stoffelijk overschot zal Maandag a.s. worden teraardebesteld op de Alge- meene Begraafplaats te Den Haag. Op uitdrukkelijk verlangen van den thans ontslapene zullen aan het graf geen toeo'-aken worden gehouden. NEKKRAMP TE ARNHEM. Bij een tweetal 5-jarige kinderen in een kinderbewaarplaats aan den Sonsbeek- singel te Arnhem zijn gevallen van nek kramp geconstateerd. De kinderen zijn naar het kinderziekenhuis aldaar overge- braoht. Hun toestand is redelijk wel. De bewaarplaats is tot 14 Maart gesloten. MINISTER DECKERS ALS FILMACTEUR. Minister Deckers heeft gistermiddag ge poseerd voor een sprekende-filmopname van de N.V. Polygoon. De Minister hield een korte toespraak over zijn Indische reis. BRAND. Hedennacht te omstreeks 12 uur is het sigarenmagazijn, toebehoorende aan den heer De Hond aan de Mathildelaan te Eindhoven, met de daarboven gelegen wo ning. totaal uitgebrand. De schade aan winkel en inventaris be draagt circa f. 8000. welke door verzeke ring gedekt wordt. De oorzaak van den brand ls onbekend. AUTO-ONGELUK TE LISSE. Hedenochtend omstreeks halftien vond ter hoogte van de Engelenbrug' bij Lisse een ernstig ongeval plaats. Voor een auto, komende uit de richting Leiden, stak plotseling de 17-jarige Meeuwissen den rijweg over. De Jongen werd door de auto aangereden en ernstig aan het hoofd ge wond. Per auto van den heer Scheep maker uit Lisse werd de jongen naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overge bracht. waar hij ter verpleging werd opge nomen. BIJ DE OPENING VAN DE JAARBEURS. Z. K. H. de Prins zal op 15 dezer na af loop van het bezoek, dat hij met H. M. de Koningin zal brengen aan de Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht, aan het noenmaal deelnemen, dat na de ope ning der Jaarbeurs aangeboden wordt o.m. aan de gezanten van de verschillende op de Jaarbeurs vertegenwoordigde lan den. AMSTERDAM, 10 Maart Lustelooze markt. Kon. Olies en In- dustr. fondsen gedrukt. Suikerwaarden flauw. Tabakken en Rubbers prijshou dend. scheepvaarten en Mijnen prijshou dend. Amerik. fondsen lager. Obligatie- markt onveranderd. De Amsterdamsche beurs had heden een lusteloos verloop. Het publiek onder nam zoo goed als niets, terwijl uit het buitenland geen optimistische berichten kwamen omtrent het koersverloop. De ver laging van.het Engelsche disconto werd voor kennisgeving aangenomen. Voor Kon. Olies demonstreerde zich in de och tenduren eenige vraag naar het scheen voor Parijsche rekening, maar in de mid daguren had het aanbod de overhand, zooeïat de koersen daalden beneden die van gisteren. Amerik. soorten liepen eenigszhis terug. Unilevers waren gedrukt, terwijl ook Aku's iets lager golden. Accoustieken waren Wat luier. Pfnlips weinig veranderd. Suikerwaarden liepen iets terug nu de gedwongen dekkings-aan- koopen achter den rug zijn en de prijs van het product niet oploopt. Tabakken en Rubbers bleven op peil evenals Miinen. Scheepvaarten goed prijs houdend Amerik. fondsen zwakker. Obli gate (feeling weinig veranderd. wisselkoersen. En .and 9.14; Duitschland 59.08; .unk- riik 9.76 3/4; België 34.57 1/2; Zwitserland 4810; Oostenrijk 35.25: Denemarken 50.75; Zweden 50.—; Noorwegen 50.75; New- York 2.48 7/8; Prolongatie 1 pCt. DE FRAUDE BIJ DE HANZE- BANK TE DEN BOSCH. LEGEN VERDACHTE T. IS 3 JAAR GEVANGENISSTRAF GEËISCHT. Heden werd voor de Rechtbank te 's Her togenbosch behandeld de zaak tegen den gewezen curator bij de Hanzebank H. Tromp en tegen den chauffeur E. ter Heegte. Verd. H. Tromp werd ten laste gelegd dat hij te Den Bosch tusschen begin 1929 en begin 1931 opzettelijk als curator in het faillissement van de Hanzebank zich wederrechtelijk heeft toegeelgend onge veer 50 stuks der 6 pet. leening Nederl. Indie 1922, 2e emissie elk groot 1000 dollar alle in eigendom toebehoorende aan de in staat van faillissement verkeerende cre- dietvereeniging De Hanze en welke effec ten verd. in zijn hoedanigheid als curator om te administreeren en tegelijk te bewa ren onder zich had. Toen de terechtzitting werd geopend onder presidium van mr. Ummels bevon den zich onder de aanwezigen op de pu blieke tribune vele financieele autoriteiten bankdirecteuren en leden van midden- standsbanken. Ook de leden van het Ge rechtshof waren tegenwoordig en vele leden der balie. Het Openbaar Ministerie werd waarge nomen door mr. L. Vermeulen. Verd. T. werd het eerst voorgeleid. Verd. bekent op de wagen als mr. Ummels ver schillende feiten memoreert. Verd. zegt, dat hem door de curatoren niet door zooveel woorden het financieel beheer is opgedragen. Het sprak zoo van zelf bij de verdeeling der functies. Verd. geeft daarop verslag over de wijze van geldbeleggen. Hij verhaalt dat hij een re kening-courant had gesloten, terwijl de effecten zich in de safe bevonden waar van hij en mr. dr. van Leeuwen een sleu tel had. Van het hek van de kantoren was de sleutel onder berusting van den bediende Dijkman en nog twee andere bedienden. Er was nog een plaats, waarvan alleen verd. de sleutel had en hij had er hooit aan gedacht de mantels der effecten op een andere plaats te bewaren. „Geen wiis en goed beleid van een groote bankinstelling", aldus de president. Verd. zegt verder het slachtoffer te zijn geweest van de crisis. Vroeger bezat hij meer dan een ton. Hij liet tegenover het personeel niet blijken wat er gaande was en deed alles in stilte. „U hebt dus ooen en bloot gefraudeerd", zegt mr. Ummels. „Ik heb regelmatig vruchteloos aan de twee curatoren gevraagd de fondsen eens na te zien. maar o neen! Zij stelden zeer veel vertrouwen in mij". Bij de derde reprise was mr. van Leeuwen bereid de fondsen eens na te zien. Get. mr. G. Kolfschoten (Den Bosch) curator bij het faillissement van de Han zebank. deelt mede hoe de functies ver deeld waren. Tromp belastte zich met het financieele deel. get. en mr. Van Leeuwen met het juridische gedeelte en mr. Van Leeuwen bemoeide zich wel degelijk zoo nu en dan met de financiën. „Het is-ongehoord, dat-u niet wist dat de zaken verkeerd liepen dat Tromp al leen de effecten had. Hii kon er dus mee doen wat hij wilde. U had moeten contro leeren en de effecten moeten splitsen, al dus de president. Get. heeft daarna gemerkt dat er iets niet in den haak was en er bleek toen. dat er 50 stukken ieder van 1000 dollar verdwenen waren. Ook bij ae boekhouding werd niets gemerkt en niemand kon het merken, omdat alles verantwoord werd. .Maar", aldus de officier. ..dan hebt u toch niet op de coupon-note gelet." Het is naief als de boekhouder niets ge merkt heeft." Getuige zegt. dat de boek houder een alleszins eerlijk man ls. „Daar ben ik van overtuigd." „U had een blind vertrouwen ln Tromp", zegt de president. „Een blind vertrouwen niet. maar wel een zeer groot", zegt getuige. Get. ontkent, dat Tromp vaak gevraagd heeft de fondsen na te zien. Het is on verantwoordelijk Tromp alleen een sleu tel van de kluis te laten waarin de ef fecten waren, aldus de pres. „Had u nagezien en gecontroleerd dan had U de fraude kunnen stuiten, en zou Tromp niet zooveel hebben kunnen ver duisteren." „Hebt u contact met Dunlop gehad?" vroeg de officier. De verdediger, mr. Bourlier, (Den Haag), krijgt uit het verhaal van mr. Kolfschoten den indruk, dat hij het is geweest, die het tekort heeft ontdekt. Mr. Bourlier meent toch dat Tromp zelf is gekomen met de mededeeling van het tekort. De president en een van de Raadsheeren wezen voor de zooveelste maar op de ver antwoordelijkheid van de curatoren, die de boel niet hebben gecontroleerd. „Ik ben geen boekhouder," aldus mr. Kolfschoten. „Maar alles was toch in uw handen ge steld," aldus de president. „U had moeien controleeren." „Het spijt mij, dat wij het niet eens zijn over de beteekenis van de taak." aldus mr. Kolfschoten. „Niemand vond het noodig de administratie te controleeren." Getuige mr. dr. Van Leeuwen, Den Bosch' eveneens curator in het faillissement van de Hanzebank. verklaarde hetzelfde als mr. Kolfschoten ten aanzien van het bewaren der effecten. Hij zegt ook, dat er relaties met Dunlop zijn ontstaan, maar hij herin nert zich niet of hij daarvoor toestemming heeft gegeven. Toen de stukken verdwenen waren, heeft Tromp gezegd de verdwenen effecten aan zichzelf te hebben geleend. Get meende niet een zoo groote verant woordelijkheid te hebben als welke de pre sident hem aanrekende. Getuige B. Dunlop 37 jaar. commission- nalr in effecten, vertegenwoordiger der firma Dunlop en Philips, heeft de geheele geschiedenis meegemaakt en heeft van Tromp met verschillende tusschenpoozen de 50 verduisterde effecten ontvangen, die bij zijn firma ingewisseld werden. Tromp had een rekening bij de firma loopende en vroeg die stukken voor zijn eigen rekening te deponeeren. Getuige H. Nijsten, accountant te Nil- megen. heeft de fraude onderzocht. Hij geeft een uiteenzetting van wat ln de rap porten is vastgelegd en geconcludeerd. Tromp heeft er aan meegewerkt het on derzoek mogelijk te maken. Op een des betreffende vraag van den verdediger, mr. Bourlier. zegt de getuige, dat Tromp vol komen op de hoogte was van alle fraude. Getuige-deskundige. dr. Casparie, ze nuwarts te Den Bosch, heeft met dr. Jans- sens, directeur van het krankzinnigenge sticht te Vught, een psychiatrisch onder zoek ingesteld naar de geestvermogens van Tromp. Verdachte is toerekeningsvatbaar, maar heeft toch eenige ongewone eigen aardigheden, die in de rapporten niet juist te omschrijven waren. Get. dr. C. Janssens, voormeld, bevestigt zijn psychiatrisch rapport. Hiermede is het getuigen-verhoor in de zaak tegen verdachte Tromp geëindigd. Hierna was het woord aan den officier van Justitie, mr. Vermeulen, voor het houden van het requisitoir. Hij nam in aanmerking, dat over al die millioenen in al die jaren geen controle is uitgeoefend en dat daarom de straf kan worden verzacht. Spr, noemde de gepleegde verduistering die hii bewezen acht. een ontzettend misdrijf ten aanzien van zooveel gedu peerden. De officier eischte ten slotte een gevan genisstraf van 3 jaar met aftrek van pre ventieve hechtenis. De verdediger, mr. Bourlier, bepleitte de uiterste clementie. Na re- en dupliek werd de uitspraak bepaald op heden over 14 dagen. Ten aanzien van de tweede zaak legen den chauffeur E. ten H. werd besloten deze 4 weken uit te stellen. Voor de behandeling van deze zaak deed zich nog een incident voor. Een belang hebbend gedupeerde, de 80-jarige banket bakker v. d. V., te Den Bosch, die aan den ingang van het paleis van Justitie zijn kaart overgaf voor het gereserveerde ge deelte der tribune, werd plotseling onwel en overleed kort daarop. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Is aflevering van brood aan depothouders vóór 10 uur ook strafbaar? Op Vrijdag 19 Februari was de heer W. van den B., die een bakkerij alhier heeft, bekeurd omdat hij omstreeks halftien brood aan den depothouder A. B. had afge leverd. De depóthouder A. B. verklaarde eerst van 6 tot 9 uur in de bakkerij van den heer v. d. B. werkzaam te zijn geweest, waarna hij het brood ging laden om het na 10 uur te bezorgen. Het is steeds ge woonte. dat brood vóór 10 uur aan depót houders afgeleverd wordt. De Ambtenaar van het O. M. achtte het niettemin strafbaar en volgens de desbe treffende wetsbepaling is alle aflevering van brood voor 10 uur strafbaar. Het O. M. eischte daarop een geldboete van f.5 of 3 dazen hechtenis. De Kantonrechter zal over 8 dagen vonnis wijzen. HAAGSCHE RECHTBANK. De koopman K. L. uit Lelden is door den Kantonrechter aldaar, wegens overtreding van de Katwijksche politieverordening, het venten langs de deuren, veroordeeld tot f. 1 boete. subs. 1 dag hechtenis, waartegen L. hooger beroep aanteekende. De Rechtbank heeft heden dit vonnis bevestigd. De Amsterdamsche koopman D. P. K„ had zich hedenmorgen te verantwoorden, wegens inbreuk op het auteursrecht. K. heeft nX op 3 October jX. te Leiden op het Statiohspiein aldaar feestprogramma's te koop aangeboden. Als getuige werd o.a. gehoord de secre taris van de 3 October-vereeniging. de heer S.. die verklaarde dat het recht van druk ken van de feestprogramma's uitsluitend toekwam aan de firma IJ. te Oegsteeest. De drukker H., uit Amsterdam verklaar de, dat de programma's door een ander persoon dan verdachte zijn besteld. K. heeft evenwel de programma's in ont vangst genomen. Daarna is telefonisch 'n nabestelling Ingekomen. Getuige weet niet wie de programma's betaald heeft. De pre sident maakte get. er op attent, dat hij voortaan voorzichtiger behoorde te zijn, omdat hij hier als medeplichtige moet wor den aangemerkt. Verdachte erkende het feit, doch beweerde dat niet hij doch zekere D. de programma's had laten druk ken; wel heeft hij de nabestelling gedaan. Voorts zeide verdachte dat de Leidsche politie 7 jaar geleden verklaard had dat de programma's verkocht mochten worden. Naar aanleiding van de ontkenning van verdachte dat hij opdracht tot drukken zou hebben gegeven liet de president de door verd. voor de politie afgelegde ver klaring voorlezen. Het O.M. achtte met het oog op de af wijkende verklaring van verdachte terug wijzen der zaak naar den Rechter-Com- missaris tot het instellen van een nader onderzoek gewenscht. De Rechtbank zal over 14 dagen een be slissing nemen. DE AFGEBROKEN LEIDSCHE RADIOREDE. De officier van Justitie bij de Haagsche Rechtbank, Jhr. mr. van Asch van Wijck, heeft heden conclusie genomen in de zaak tusschen de V.A.R.A. en den Staat be treffende de afgebroken radiorede van den secretaris der V-AR.A., den heer Zwertbroek. die hij op 8 October te Lei den heeft gehouden. De officier was van meening. dat hoe wel de radio-controle-commissie bevoegd was om van te voren inzage te vragen van den woordelijken tekst der rede. en de V.AR.A. aan dat verzoek niet heeft vol daan, de radio-controle-commissie toch niet bevoegd was bedoelde rede tijdens de uitzending af te breken, omdat art. 7 van het radiocontrole-reglement haar uitslui tend de bevoegdheid geeft om een uitzen ding af te breken, wanneer de tekst van de uitzending door' de Commissie verbo den is. Waar dit nu met de onderhavige rede niet het geval is geweest, conclu deerde mr. van Asch van Wijck dat de Rechtbank de afbreking onrechtvaardig zal verklaren en de Staat zal veroordeelen tot schadevergoeding, op te maken bij staat. De rechtbank zal over 4 weken von nis wijzen. o OPLICHTING. De Rechtbank te Amsterdam heeft den 36-jarigen bediende bij een uitgevers maatschappij jhr. E. te Halfweg wegens oplichting en valschheid in geschrifte ver oordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf met aftrek van 6 maanden voorarrest. Bij ae vorige behandeling der zaak was nij ver oordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf mot altrek van de geheele preventievj hech tenis. RECLAME. regelen zonder Kramp of Pijn. Doos 60 et. Bij Apoth. en Drogisten. 5388 Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. LEIDEN. 9 Maart 1932. Noteering Coop, groenten-, fruit- en bloemenveiling-ver. .Leiden en Omstreken" Roode Kool f. 1.50 3.50; Savoye Kool f. 1.104; Groene Kool f 12.50: Pieterselie f. 1.802.50; Prei f 2.40—5.10; Radijs f. 2.40—7.50; Krop salade f. 3.60—8.50; Selderie f. 1.50—2.40: Knolselderie f. 4.50—12; Rabarber f.7—12 per 100 stuks. Kroten f.23.20; Kroten, gek. f.4—7; Witloof f.15—21: Boeren Kool f.49; Spinazie f.1625; Uien f.8.40 12.80; Wortelen f.58; Spruiten I f.8—15; Spruiten n f. 49 per 100 kilo. BARNEVELD, 10 Maart. Eierenmarkt. Aangevoerd 1.185.000 eieren. Prijs f. 33.90 per 100 stuks. Handel vlug. BENTHUIZEN, 9 Maart. Velling. Aanvoer 5457 kipeieren, prijs 3.10—3.55; 269 eend eieren 2.70—3.00 per 100. Kroten 4 ct. per kilo. BOSKOOP. 9 Mrt. Coöp. vereen. „De Boskoopsche veiling". Rozen per bos: Po- lyantharozen 901.40 ct.; Orleans 4470. Diversen per bos: Cerasus Hisakura le srt. 4.105.40, id. 2e srt. 3.503.90, id. Rosea 50 100, Aronskelken 70. Narcissen 8. Aspa ragus 20, Gerbera 100, Azalea MöUisbloe- men 90, Azalea Indica per stuk 3254 ct. EierenveilingVersche kipeieren per 10 stuks van 2830 ct. GOUDA. 10 Maart. Aangevoerd in totaal 2738 stuks, waarvan 279 slachtvar- kens. Vette van 1314Vs cent per pond, levend met 2 pet. korting. Londensche van S10 cent per pond, levend met 2 pet. korting. Zouters van 1012 cent per pond, levend met 2 pet. korting; 895 magere var kens f. 1014 per stuk; 1977 biggen f. 2—5 per stuk; 7 runderen f. 175225 per stuk; 1 slachtkalf niet genoteerd; 620 nuchtere al Veren f.35 per stuk; 5 schapen; 4 bokken en geiten f.24 per stuk; han del stug. Algemeene markt: 97 partijen kaas, prij zen le kw. met rijksmerk van 2729; 2e kw. met rijksmerk v. 24—26; handel stug; 1665 ponden boter: Goeboter 3060 cent per pond, Weiboter 4550 cent per pond, handel vlug; 116.650 eieren: kipeleren f. 2.753.25 p. 100 stuks; eendeieren f. 2.75 3.50 per 100 stuks; handel matig. Coöp. Zuid-Holl. Eierveiling. Aanvoer 125.209 kipeieren. Prijzen: 56-58 K.G. f 3— 3.10 per 100; 58-60 K.G. f. 3.10—3.20; 60-62 K.G. f. 3.20—3.30; 62-64 K.G. f. 3.30—3.80;; Bruine 60-65 K.G. f.34.10; kleine eieren f. 2.803. Aanvoer 1200 eendeieren; prij zen f. 2.502.80 per 100. KATWIJK AAN DEN RIJN, 9 Maart. Tuinbouwver. „Katwijk en Omstreken". Roode Kool per 100 stuks f. 2.904.20: Gele kool f. 2.303.10: Groene Kool f. 0.70 1.40: Boerenkool f. 1.702.10; Uien per 100 K.G. f. 12.1012.80: Peen per kist van 20 K.G. f. 0.70—1.20; Spruiten per 100 K.G. f. 7—10. LISSE. 9 Maart. Coöp. Veilingsver- eeniging voor Bloembollenkweekers H. B. G. (G. A.). Thom. Edison 14-op 0.90. 12-14 0.70, 10-12 0.45; Flam. Sword 14-op 0.85, 0.70, 0.45; March. Foch 10-12 0.35, 8-10 0.16: Emp. of India 12-14 0.65: Schwaben 12-14 1.8.10 0.22; Jac. van Beleren 14-op 0.75, 0.65. 0.40, 0.14; Odin 14-op 0.70, 0.55, 0.35; Mount Everest 14-op 0.85, 0.70, 0.40; Be- linde 12-14 0.75, 0.60; Lady Boreel 12-14 0.70. 0.50; Ph. Triumph 12-14 3.80, 1.75; Prof. van Slogteren 12.14 1.30, 0.60; Rosette 12-14 0.70, 0.40; Leviathan 10-12 0.65; Ru- bini 12-14 0.60, 0.35; America 14-op 0.70, 0.60. 0.40; White Giant 14-op 0.85, 8-10 0.21; Yvonne 12-14 0.60; L'Immaculee 14- op 0.60. 0.50, 0.40; Pink Perfection 14-op 0.65: War 14-op 0.75, 10-12 0.40; Yellow Hammer 14-op 1.0.70; Red Emperor 12-14 0.60; LTnnocence 12-14 0.75, 0.40; Salmonea 10-12 0.35; Roi Solell 12-14 1. Rose Precose 14-op 0.85; Energie 10-12 0.40; Venus 10-12 0.50; Princepine 12-14 0.55, 0.35; Gen. Petain 10-12 0.40; Clear Eye 12-14 0.75; Crimson Glow 14-op 0.75: Jos. Hulot 12-14 0.70. 0.40; Brilliant 12-14 0.75; Souvenir 12-14 0.75; Quo Vadis 12-14 0.65, 0.35: Fr. Pendleton 12-14 0.60, 0.35: Bar. van Wijnbergen 12-14 1.95; Early Sunrise 12-14 0.75; Harmony 12-14 0.60; The Queen 12-14 0.60, 0.35; Brenchlyensis 12-14 0.70, 8-10 0.14: Maidenblush 10-12 0.45; Gl. of Holland 8-10 0.23; Boule de Neige 12-14 0.65; Early Orange 12-14 0.95, 0.65; Prlnceps 14-op 0.75, 0.60: Alkemade 14-op 0.65: Liebesfeuer 12-14 1.40, 0.60: Halley 12-14 0.60; Panama 14-op 0.65, 0.45; Pr. of Wales 12-14 0.65, 0.45; Rev. Ewbank 12-14 0.55, 0.40; Montbr. Croc. Mlaflora 14-op 0.20; Red King 0.23; Pott- sie 0.13: George Davidson 0.20; Golden West 0.20; Boug. Parfait 0.30; Lil. Regale 17-19 7.50; id. 16-18 5.60; id. 14-16 4.40; Lil. Tigr. Enk. 14-op 0.80; Lil. Umbalatum 6.—; Ran. Romano 0.55; id. Grootvorst 0.40; Veronica 0.30: Math. Christina 0.30; Prim. Beauty 0.30; Spirea Rheinland 4.90; id. Floribundi 2.id. Peach Blossom 2. Conv. Kiemen 0.70; Dicl. Spectabilis 3.50; Lupinen Blauw 0.60; Enk. Dahl. extra gem. 1.—; Dahlia op soort 2.10, 3.40. VEUR, 9 Maart. Vrije veiling. 27.859 kip eieren f. 3.00—3.50; 917 eendeieren f. 2.50 3.25; Kippen f. 0.70—1.75: Konijnen f. 0.40 —2.75; Duiven f 0.17—0.35. VOORSCHOTEN, 9 Maart 1932. Kippen eieren f.2.703.70 per 100; Eendeneieren 1.3.103.40 per 100; Ganzeneieren f.0.10 0.11 per stuk; Hanen f. 1.10—1.20 per stuk. WADDINXVEEN, 9 Maart. Aanvoer 5439 kippeneieren. Prijs f. 2.25—3.80 per 100. Eendeneieren f.3.103.30 per 100 stuks. 3-1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3