CORRESPONDENTIE. MIJN KASTANJEBOOM Wel lieve jeugd wat ben ik dit jaar al vroeg jarig geweest. Toen Maandag 7 Maart het pakket uit Leiden kwam en ik de brieven opende en las, vond ik al zóó vele gelukwenschen! en gedichten en kaarten en zeer vele beloften van: 10 Maart krijgt u nog een mooie ansicht. En o zóóvele goede wenschen, ik hoop dat ze vervuld worden, zeer zeker hoop Ik dat alle goede wenschen voor mijne gezond heid worden vervuld en ook zeker de wensch dat ik nog lang jullie raadsel tan te mag blijven. Hierbij zeg Ik aan allen te zamen harte lijk dank voor de gelukwenschen, die nu in de brieven stonden, het is zoo eentonig als ik ieder weer apart ga bedanken. Als je ziet dat ik je brief vermeld, dan weet je ook dat ik de gelukwenschen ontving en ik beloof dat ik heusch wel de namen zal vermelden de volgende week van de aparte kaarten over de post Donderdag. Dik Bakhuyzen, je bent mij welkom, je moet met de grooteren meedoen. Noem mij maar Tante, zooals de geheele jeugd dat doet. Drietal de Geus (Wassenaar) hè wat vervelend dat Dorus zoo ziek was toen de 2 anderen schreven, ik hoop dat hij de volgende week weer beter is, zoodat hij weer schrijft. Ja Keesje dat begrijp ik hoor dat je blij was, heb je met moeder door de kamer gedanst van vreugde. Martha de Jong, je had je naam alleen achter op de enveloppe gezet, zal je die voortaan ook onder je brief schrijven. Aardig als je mij over je zusje en broertje en den hond schrijft, dat lees ik graag hoor. Jo Beumer en Willy Heyl, ik vind het opperbest hoor als jullie voortaan samen de raadsels oplost en inzendt. Noemt mij maar Tante dat Is gezelliger dan Mejuf frouw. Johannes Verhart, het was jammer dat je niet kon meedoen aan de prijsraadsels, maar ik begrijp het best hoor als je met je moeder naar Rotterdam was. Mocht je zoo maar midden in de week eenige dagen vacantie hebben? of mocht dat ter eere van die bruiloft? Lena en Willie Schllp dat wist Ik wel dat jullie heel blij zoudt zijn voor Ploon en het haar van ganscher harte zou gun nen, zij mag heusch wel eens een meeval lertje hebben. Heb je bij Truusje gelo geerd, die ken ik ook nog wel, zij deed een tijd lang mee. Lientje en Mientje van den Oord be waar dat raadsel nog wat, totdat ik om nieuwe raadsels vraag. Hoe heet dat heel liéve hondje, die toch lief is al wil hij wel eens snoepen; houdt hij ook zooveel van chocolade? Alle nieuwelingen zijn weer welkom en herhaal ik zooals altijd: Noem mij maar Tante en vanaf 11 jaar behoor je tot de grooteren. De nieuwelingen zijn nu: Jan Somerwil, Mientje Hakker, Huibert Arnol- des de Vet, Jan van Hoemert, Margo Mül- ler. Johan de Jongh, vindt je het zoo aar dig dat ik net jarig ben als de kinderkrant komt, want dat natuurlijk dan iedereen er eens aan zal denken. Geertruida Jongbloed ,ja natuurlijk krijg je nu apart antwoord nu ik zie dat je ook wel met de gewone raadsels wilt meedoen, en dan zal ik ook altijd ant woorden als je mij iets vertelt. Jo de Wekker, wel wel wat ga je mij bederven, krijg ik van de week een pakje van je? met een handwerkje en nog eene verrassing, ik ben nieuwsgierig hoor, bij voorbaat mijn hartelijken dank, lief trouw raadselnichtje al jaren lang. Joh. de Looff, dat is heel aardig zooals je het beschrijft van dat raadsels opgeven op winteravonden. Annie Zaalberg, neen je vergist je. Ploon is geen jongen maar een meisje dus niet 4 jongens. Johanna Rietveld, je raadsels nog wat bewaren. Klaas en Henk Vonk, dat begrijp ik dat je flink honger had na zoo'n lange wan deling ,dat is gezond. Betsy en Lyda Philippo, gaat dan maar samen meedoen voortaan. Marietje Kolderman, erg prettig voor je dat je opstel voor de dierenbescherming beloond werd met een cadeautje. Ploon de Kort. aardig dat je mij direct eene briefkaart schreef om je vreugde te uiten over den prijs. Ik gun aan ieder graag een prijs, maar zeer zeker aan iemand die op andere punten zoo heel veel moet missen. Mijn hoofd is nog gauw moe na al dat ziek zijn, maar anders houd ik heel veel van vrooüjkheid en gezelligheid, veel meer dan van de eenzaamheid. Ik ben ook dol op kleine kinderen, net zooals jij. Hennie de l'Ecluse, ja hoor dat hoop ik dat alle wenschen van Jou en Je familie vervuld mogen worden. Joop Schouten zet toch alsjeblieft ook altijd je naam onder je brief, niet enkel op de enveloppe. Tieleman en Jo v. d. Linden heerlijk hó een mecanodoos, veel plezier er mee. Neen ik weet die vereenigmg niet. Adrie, Johan en Maurits van Nood, alle drie nog hartelijk gefeliciteerd, hoe grap pig die 3 verjaardagen zoo gauw na elkaar. Dirkje Hopman ja, ik hoop erg een ge- zelligen dag te hebben. Annie de Haas, was je verleden Don derdag net jarig? ja dan zou het mooi zijn geweest als je net gelukkig had ge loot. Hester Lancel, dank voor de mooie kaart in je brief. Heel jammer dat je je brief was vergeten. Riet v. Berkel, je hebt veel schik met je klein neefje, zie ik. Heerlijk 2 tienen op je rapport. Annie de Vries, dank voor de aardige kiek van jou met je hondje. O foei, gaat hij er wel eens met je pantoffels vandoor, die kleine bengel. Sophia de Roode, je hebt mij heel aardig over Moortje verteld en dat lees ik altijd met veel plezier. Bep v. d. Hoogt, het was heel 'oest en netjes hoor. Jannetje Smittenaar, ik hoop nog lang de raadseltante te kunnen blijven. Greet v. d. Biezen, veel plezier als boter bloem op de uitvoering. John Delfos, ik begrijp dat je erg blij bent met je prijs. Hendrika van Egmond, Je verlangt nu al erg naar je verjaardag, dat zie ik wel. Anneke Caro, was je moeders verjaardag een prettige feestdag? Henk Boom, je wenscht mij toe, dat ik nog vele boeken onder jullie mag verloten, nu dat hoop ik ook. Martha Schimmel, je schrijft zoo aardig: als de kinderkrant komt dan bent u aan het feestvieren Ja dat Is zoo. maar kalm aan. Francina Brussee. dat treft goed, dat jij nu net van school bent en dus je moeder thuis kunt helpen, dat is flink hoor. Carla Kromhout, geen naam in je brief, alleen Kromhout óp het couvert, daardoor begreep ik het, had je zoo'n haast? Lottie de Haas, wat aardig dat feest en wat zijn jullie Iaat thuisgekomen en toen lekker uitgeslapen Zondags? Willy C. Mulder, hoe akelig dat je zoo erg bent aangereden, ik wensch Je van ganscher harte beterschap. En nu reeds bij voorbaat mijn hartelijken dank. dat je moeder zoo vriendelijk wil zijn mij zoo'n heerlijk eigengemaakt cadeau te zenden; ik stel het zeer op prijs en zal natuurlijk later nog schrijven hoe lekker of het mij heeft gesmaakt. Drietal Wassenaar, dat zou toch al heel vlug zijn als zusje nu al ging staan, Zoo zijn E. en J. naar Honselersdijk geweest, prettig zoo'n uitstapje. Marietje Laterveer, och een poes is toch ook zoo aardig en gezellig, maar 'n hondje kan je meenemen, als je gaat wandelen, dat is zoo prettig. Aide en Jan de Graaff, wel wel wat een extra mooie lange verjaarsgedichten, vooral dat van Arie bevat een massa wen schen voor mij en ook voor degenen, die mij komen gelukwenschen. En Jan had het heele vers weer zoo netjes zelf overgeschre ven. En dan nog de beide vellen op den voorkant zoo mooi beteekend en versierd met plaatje en kleuren, echt feestelijk die beide vellen; hartelijk dank voor alle moeite. Anje de Gelder, aan jou ook mijn harte lijken dank voor het feestelijk vel papier voor mijn 60sten verjaardag en dan nog die alleraardigste kiek erbij met alles wat er op staat geschreven en wat ik best be grijp. Keurig heb je al die kleertjes voor je poppenkinderen gemaakt, en heel aar dig als je nu anderen gelukkig wilt maken met je poppen. Ali Duyverman, heb je je moeders ver jaardag prettig gevierd? Heb je nu nie mand thuis met wie je eens over de raad sels kan praten; ieder vond ze nu zoo ge makkelijk. Dick Pellanders, ik zal het heusch wel melden als ik raadsels noodig heb. Krijn Haasnoot, kijk eens naar de op lossing van de stad. je hebt toch wel Ro- meinsche cijfers geleerd. Marie v. d. Wolf. niets bijzonders be leefd? Heb je het druk als penningmees teres? Gerrit, Jan, Johan v. Ommering, je kunt alle drie het boek van Gerrit lezen, dus er alle drie van genieten. J, en Joh. had den verleden week niets bijzonders schreven, waar ik op moest antwoorde Nellie Vis, ja Je brief was toen vee laat. Gelukkig, dat je moeder weer bete Maartje v. Wieringen, wou je zoo gi dat die rebus Donderdag ook zoo voor was en de banketbakker mij ook bracht. Groetjes terug aan kleinen A Marrle v. Vliet, o wat heerlijk dat e penhuls, dat je grootvader voor je maa wat ls er veel ln te zien en om mee spelen, ja hoor ik zou het best eens Jen zien. Antoine v. Egmond, ik begrijp best je het aardig vindt al die raadselvrlen< in de krant te zien met wie je in vacan in Koudekerk logeerende speelt. Margo v. Heyningen, o was de brief bijtijds geschreven, maai- te laat gep Ga je bij het jarige vriendinnetje op site? Robbert van Ommering, vanaf 7 j mag men meedoen, wanneer wordt Geei 7 jaar? Ik vind heel aardig als ik later kiekje van jou met je 2 zusjes krijg, i weet ik hoe jullie er alle drie uitziet. Jannie en Frans de Water, wel ja, kleine zus kan best helpen verven met i penseel en wat water, dat kan geen kwa Heerlijk Jannie, dat je een tuintje kr< deze loting. Corrie en Tonny Wit, vindt je het zo gewichtigen dag voor mij Donderdag. 0 ja, dit jaar hoop ik vrienden en kennis! weer te kunnen ontvangen en de laatst jaren kon ik dat onmogelijk door mijn zondheid. Aaltje Nieuwenhuis, o wat ben ik I nieuwd naar die verrassing, zou ik het weten als jij deze krant leest. Mies V: d. Bent. Je bent een flinke me dat je zegt dat je tegen plagen kent, ma het was wel een heele teleurstelling to zij je dat eerst hadden wijsgemaakt, n prettig voor je. Heerlijk, dat je mee moi naar die uitvoering, Neeltje en Annie Bervoets, ja Neel doet al een tijd mee zonder gelukkig te 1 tenhoud er den moed maar in hoor. Jai mer dat het neefje niet in Koudeke woont, dan kon je er dikwijls naar ga kijken. Agnes Planje. ik vier men 60sten verjaa dag, dat vind ik volstrekt geen gehei Jammer dat je niet dichterbij die vrie dinnen woont, dan konden jullie samen raadsels oplossen. Rie en Stieni Vorst, gezellig hè zelf pa nekoekjes bakken in zoo'n klein pannet en dan later er allen samen van smulle dat heb ik als kind ook zóó dikwijls g daan. Hoe is het met de koekeroe? In levi gebleven? Was het arme beestje zoo ui gehongerd.? Nogmaals hartelijk dank voor alle goet en lieve wenschen in dit pakket brieve reeds ontvangen. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKERE Den Haag. Van Beuningenstraat 42. doe C. E. DE LILLE HOGERWAARD. Ik houd van den kastanjeboom, Die vóór mijn venster staat, Waarin mijn blik weer eiken keer Het wonder gadeslaat! Want in den winter, fier en kaal. Breidt hij zijn takken uit. Hoe mooi steekt tegen heid're lucht Hij af. daar vóór mijn ruit! En als Vorst Winter in één nacht Met ijzel trekt door 't land. Dan komt mijn boom uit 't sprookjesbosci Zijn kleed ls witte kant. In 't voorjaar weer zwelt knop na knop Tot blad, zoo wonderschoon! Hij spreidt die blij, dat 't lente is, Voor ieders oog ten toon. Dan duurt 't niet lang, of kaarsjes fijt) Versieren nu mijn vrind. Die kaarsjes prijken in mijn boom, Want zomer toch begint! En in het najaar zoekt de jeugd Kastanjes, die hij strooit Met ruime hand Zie zelf maar eens, Hoe kwistig hij 'rmee gooit! Begrijp je nu, dat hij en ik Zijn vrienden van elkaar En dat mijn oog opnieuw steeds dwaalt Naar mijn kastanje daar? (Nadruk verboden.) o

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 16