N.V. LEIDSCH DAGBLAD DE STERRENHEMEL IN NEDERLAND IN DE WEEK VAN 9-16 MAART 20 UUR M. T. INGEZONDEN. SCHEEPSVERBINDINGEN. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. p. uit dc Burgersdijlestraat deed politie aangifte van het feit, dat is aangevallen en gebeten door een jran D- u't de Louwestraat. Daar deze 'reeds meerdere personen aangevallen ml voorgesteld worden om bet dier giltonen. LISSE. lezing van Ds. Lingbeek. jjjr trad in een openbare vergarie- voor de afdeeling Prot. Nederland jc. C. A. Lingbeek uit Urk met het erp „Protestanten ontwaakt", vergadering werd door den voorzitter -d met het zingen van Ps. 105 3, leren van Ps. 97 en gebed. Hij sprak hartelijk welkomstwoord tot den Be spreker alsmede tot allen die in len getale waren opgekomen, r. zeide: gesteld, er zouden eens 3 gjen tezamen komen, één uit de oud één uit de middeleeuwen en één 'lOÓ jaar geleden. Wat zouden deze dan verwonderd staan over de tal veranderingen van dezen tijd en over verschil tussclien Protestantsch Neder- van vroeger en nu. zijn weer kloosters, bedevaartgangers, omgangen enz. Op dat terrein hebben trillende machten steeds meer veld :nnen. ar laten wij een ander drietal nemen: Willem I, Torbecke en Groen van -terer. 'al zouden zij wel zeggen van ons gland? zouden Nederland niet meer kennen, zijn waarschuwingen uitgegaan van n van Prinsterer en deze zijn nu eiijkheid geworden. De Roomsche over- ::hing dreigt te komen. Wat wij ge- zijn om te zien, dat zien wij niet aldus spr. Zoo gaat het ook met stantsch Nederland. En daarom H hij nu over het onderwerp: „Pro ten ontwaakt". gaat het thans heen? Over den sdienst moet men niet spreken. De scire godsdienst is toch ook Christe- Het is niet de bedoeling om de sche medemenschen te verwerpen, willen geen haat, aldus spr., omdat niet Christelijk is. Spr. was zelf als n de Tweede Kamer aangevallen met «oorden: laat de Roomschen rusten: het met uw eigen beginsel!" Nederlandsclie Staat is door Protes- ge sticht. Men duldde toen geen Paus isschop, of Roomsche leer. Nederland Protestant. En nu mag en kan zij rusten, Nederland moet eerst weer den Paus buigen. Geen ander ideaal deze om het Protestantisme weg te -. Bij het Protestantisme is God de eer: maar de Roomschen zeg de kerk is alles. t veroveringsgeweld dat wilden zij niet, moet langzaam, maar toch zeker gaan. tijdens de oorlogsjaren het instellen een Gezantschap bij den Paus, alrlus Het ging hier niet om den Paus, rnaar een luistervink voor de Nedcrlancsclre ring te hebben. Maar het Gezant- Weef ook nadien bestaan. En zoo wi' de macht doorgaan. Zoo is het :sche standpunt altijd weer macht, en f altijd maar geld. (Zie ook de groote monnikken en nonnen), rvan noemde spr. nog vele andere eeiden. Spr. noemde ook de inillioenen steed worden om landerijen te koo- van Protestantsche bezitters. wijdde nog enkele woorden aan den van ons land. De Protestanten zeggen: die half-Procesvanten nu maar gaan: ken maar Roomscli worden. Doch zoo -£t Rome niet. Daar zegt men juist hen maar komen en daarom Protes- ontwaakt. Zijn wij dan vergeten, spr. dat wij door de Hervormers van [tel erge dingen zijn verlost? Aan de ■klok moet met geweld getrokken wor- VVat is de oorzaak van dit alles laksheid van Protestantsch Nederland, om „ontwaakt uit uw slaap!" Alleen en Zijn woord zij ons strijdmiddel. Hem alleen en de overwinning zal falen! Dus: Protestanten „Waakt en voorzitter dankte den spreker voor vunge rede. Hierna werd door ds. Lingbeek na het zingen van Ps. 1 de bijeenkomst met dankgebed ge- Ned. Chr. Vrouwenbond. ndeling Legène van het Zeister Zen enootschap sprak op uitnoodiging den Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Lisse «■zending in Suriname, behandelde eerst de vraag hoe de -Indiërs ln Suriname gekomen zijn. de slavernij werd afgeschaft, wei- 1 de negers langer bij de blanken op plantages te arbeiden, zoodat naar arbeidskrachten moest worden om- Saf een duidelijke weergave van toestanden en schetste in sobere be dingen het vaak tragische in het le- der Indiërs. Vooral op zedelijk gebied d? toestanden diep treurig. Het tragi- var de kinderhuwelijken werd ge- Nog zeer jonge meisjes worden nwelijlct aan soms veel oudere man- D« ellende van deze huwelijken is beschrijven. Een jeugdleven kennen «asjes niet. i® bijgeloof van deze menschen is „jfbd. Volgens hun geloof heeft b.v. utscb-inöische vrouw geen ziel, zoo- ai ongehuwd Is. Daarom worden de f too spoedig mogelijk ten huwelijk ra soms reeds op hun 8ste levensjaar, ■'lot dezer vrouwen en meisjes heeft ««üng ach thans aangetrokken. Spr. °i de arbeid der zending naar voren. borstelde men financieal met moeilijkheden. Spr. vertelde hoe 4 het is om de Britsch-Indiërs het 'dn den Chr. Godsdienst bij te bren- .'dn een God van liefde en een hemel ®en niet het minste begrip. 'i„ dnge arbeid wordt ten koste ge- bef besef, dat het Gods wil is. dat neiaenen liet Evangelie gebracht hoop der Bevolking. Sd: Mej. j. j. de Leeuw. v. Bloe- •JL luUanastraat 57. Th. H. A. v. ifriesbeek, Kanaalstraat 340. Mej. ■,.ivan Leiden Achterweg 25. HMken: Mei H. J. v. d. Lans. n. Hil- j ,~c- L. Baak n. Sassenheim. "erstefjn«n. n. Haarlem. Mej. ^'•burger n Ouder-Amstel. - Mei. Bodewes. n. Hoogezand. W. de 50 Mzin, n. Leiden. NOORDWITK. Posterijen. Dv volgende onbestelbare brieven en brietkaarten, van weike de afzenders onbe kend zijn werden terugontvangen ln de tweede helft der maand Februari 1932: Brieven binnenland: Nellie van dc Berg, Noordwijk-Binnen Mej. Brouwer, Baarn W. v. Heerdt Zwolle. Brieven buitenland: Heins Wegener Ba- roncquella W. H. van Oordt. Lissabon, Portugal. Briefkaarten binnenland: 2511, Rotter dam Lagemann. 's-Gravenhage Har dy Loudon, Paris Esader. Sevilla. OEGSTGEEST. Aanrijding Achter het Groene Kerkje had een aan rijding plaats tusschen een auto van en bestuurd door J. J. te Haarlem en een auto bestuurd door G. H. P, wonende te Heem stede. Van de auto van J. werd de benzine tank vernield Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De verzekering za! de sghade vergoeden. De wielrijder H van D. alhier, werd door een auto aangereden op den hoek van de Geversstraat en den Rijksstraatweg, waar door het rijwiel werd vernield, terwijl Van D. er zonder eenig letse! afkwam. Den chauffeur van de auto treft geen schuld, daar Van D zonder uit te kijken of een teeken te geven den rijweg overstak. RITNSBURG. De bloemenhandel. 't Is in den laats ten tijd iets vlugger dan men dat gewoon was en in weerwil van een grooten aanvoer, waren de prijzen ook iets beter dan eenige dagen geleden. Per dozijn werd betaald voor 1ste kwaliteit: Fred. Moore 12—16 ct., Gele Prins 15—20 ct„ Hobbema 1217 ct. Rijzende Zon 20 27 ct.. Herman Schlegel 11—14 ct„ Cou leur de Cardinal 22—26 ct„ Peach Biosson 1823 ct.. Vlctoir d'Oliviere 1519 ct, Prins van Oostenrijk 12—16 ct.. Murillo 1116 ct.. Prosperity 1012 ct., Aurora 1820 ct.. Vuurbaak 2226 ct.. Couronne. d'or 1622 ct„ Mac Kinley 1014 ct, Titiaan 1922 ct., Rose luisante 1520 ct„ Tubergen 2022 ct. Azalea 1317 ct„ Electra 22—28 ct„ Theeroos 1319 ct., La Reine 1013 ct.. Rose Gris-de-lin 6—9 ct„ Mr. v. d. Hoeff 1622ct„ Cramoisie Bril- iant 710 ct„ Flamingo 811 ct., Ibis 12 15 ct, Famcombe Sanders 1217 ct„ William Pitt 10—15 ct, Elisabeth 15—20 ct., Proff. Rauwenhoff 1419 ct., Bartigon 17—20 ct,, William Copland 13—18 ct.. City of Haarlem 1620 ct. Narcissen per 100: Laurens Koster 45 60 ct„ Golden Spur 4055 ct., Poeticus Ornatus 25—33 ct., Early Suprise 2545 ct„ Sion 4050 ct„ Victoria 5060 ct„ Sir Watkin 2445 ct. SASSENHEIM. EEN GESLAAGDE AVOND VOOR DE WERKLOOZEN. Een droeve aanleiding tot -een prcttigen avond. Zoo zouden wij willen aanduiden de ont spanningsavond voor de werkloozen, die wsrd gehouden in het Herv. Vereenigings- gebouw, en die in alle opzichten zoo wel geslaagd mag heeten. En hoe kon het an ders, een bij uitstek geschikte vergaderzaal de muzikale medewerking van Crescendo, een rijk gevuld programma, goede con sumptie, rondgedeeld door vriendelijke da mes wakkere commissieleden en bovenal een eendrachtige geest om den druk der tiiden met eikander zooveel mogelijk te deelen. De heer Dekker, tweede voorzitter opende en leidde het samenzijn. Hij heet allereerst welkom den burgemeester en wet houder Warnaar (weth. Bader moest be richt van verhindering zenden), die ook thans weer door hun aanwezigheid 'olijk gaven met het lot bedeeld te zijn van zoo velen die door de werkloosheid zijn ge troffen. Een bijzonder woord van waardee ring werd ook gericht tot dc pers die in dezen tijd zooveel invloed ten goede tot 't behoud van den goeden geest kan uitoe fenen. Aan hen voor wie dezen avond werd georganiseerd wilde spr. in hun zorgen voorhouden het woord uit Psalm 62: Ver trouw op Hem te aller tijd, o gij volk. stort ieder hart uit voor Zijn aangezicht. God is ons een Toevlucht, Ook hoopte h;1 dat deze avond bij de beter gesitueerden nog meerdere belangstelling en medeleven voor den zwaar getroffen mcdemer.rch zou op wekken. De plaatsruimte laat niet toe dat wij in bijzonderheden ingaan op het met zorg samengestelde en kostelijke programma, dat een keur van samenspraken en voor drachten bevatte, waarbij Crescendo door haar voortreffelijke muziek onder leiding van den heer C. van der Heyden voor een aangename afwisseling zorgde. Een uitzon dering moeten wij maken voor dc oude welbekende W. C. van Harres die door den heer Bol uit zijn schuilhoek was gehaald en in zijn voile gloria ten tooneele werd gevoerd. Ook de heeren Herreur en Van Winkel wisten hun oude roem te handha ven als voordragers, welke laatste vooral ook bij de verschillende samenspraken zich als een ware humorist ontpopte. Voor de vele andere voordragers hebben wij evenzeer waardeering en het bleek uit alles dat iedereen aan het weislagen van den avond met volle toewijding had willen me dewerken. Voor het intreden van de pauze werd het woord gevoerd door den burgemeester. Spr. meent dat het goed gezien is van deze commissie tot ontspanning dat in ge drukte tijden gewaakt moet worden tegen gedruktheid van den geest. Ook deze tijden hebben wij van God te aanvaarden. In den korten tijd dat de heer Dekker zich inwo ner noemt van Sassenheim. heeft hij aller harten gewonnen onder de Prot, Chr. sa menleving en de enkele malen dat spr een bezoek heeft gebracht aan het ontsnan- ningslokaal in Concordia heeft hij mogen constateeren hoezeer de heer Dekker in samenwerking met de andere commissiele den zich interesseert en verdienstelijk maakt voor de ontspanning van de werk loozen. Hij hoopt ook door dit werk op blijvende saamhoorlzheld. Aan bet einde van den avond werd een ernstig en opwekkend slotwoord gesproken door ds. Krijkamp die begon met de me- dedeeling dat ds. Kuiper door een lichte ongesteldheid verhinderd was geweest aan wezig te zijn maar met hem één was !n sympathie voor de werkloozen. Zeer ernstig wijst spr. op de tragiek die in deze samenkomst is gelegen. In zijn herderlijke loODbaan is hij reeds op vele plaatsen van vreugde en droefheid ge weest. doch een vergadering van werkloo zen maakte hij nimmer mede. en is wel een droef (eeken van dezen tijd. Laten wli niet voorbijzien dat God in dat alles tot ons spreekt. Zou deze materieele werk loosheid niet voortvloeien uit onze geeste lijke werkloosheid? Was er geen gebrek aan geloof, gebed inzicht en vertrouwen en wordt den mensdi thans niet geslagen met een tak van den boom die hij zelf ge plant heeft? Het Evangelie kent het woord werkloosheid niet. dat thans op aller lip pen is. Uw hand moge rusten, laat uw hart blijven werken in gemeenschap tot God. Toont dat gij ook als werklooze uw geloof behoudt, uw geloof in God uit Wiens hand komen de vruchtbare en onvruchtbare tij den. Dan zal. wat ook komen mag, dc ware rust in het hart geboren worden. Na dit waardig slotwoord eindigde spr. met gebed, nadat gemeenschappelijk dc Avondzang gezongen was. WARMOND. Dc Klinkenbergerpolder. In de gehouden vergadering van stem gerechtigde ingelanden van den Klinken bergerpolder, waren 39 van de 50 stem men. welke in totaal kunnen word; uit gebracht, vertegenwoordigd. Vastgesteld werden: lo. De rekening over 1931; sluitend met inkomsten f. 2848.75 en uitgaven f. 1930.36. Batig saldo f. 918.39. De omslag over dat jaar bedroeg f. 14 per Hectare. 2o. De begTOOting voor 1932 op inkom sten en uitgaven van f. 2042.41 met een omslag van f. 10 per Hectare. 3o. De rekening over 1931 van het „Fonds tot instandhouding van den Klin kenbergermolen". sluitende aan inkom sten met f. 115.46 en aan uitgaven met f. 71.32 batig saldo groot f. 44.14. Als laatste punt werd behandeld het ambtenarenreglement A.. regelende de rechtspositie der ambtenaren in dienst van den polder. Met algemeene stemmen werd tot de vaststelling van het reglement, zooals dit is ontworpen door het Bestuur van den Z.H. Waterschapsbond besloten. De Coüper. Spaar- en Voorschotbank. Gisteren had in Hbtel „de Zon" een al gemeene vergadering plaats van de Coö peratieve Spaar- en Voorschotbank voor Land- en Tuinbouw alhier. De vergade ring stond wegens ziekte van den heer J. Kroon onder leiding van den heer J. v. d. Voet. Nadat deze de bijeenkomst had ge opend gaf hij in een kort resumé een overzicht van de gebeurtenissen in het af- geloopen jaar, waarbij hij geruimen tijd stil bleef staan bij de heerschende crisis, die ook natuurlijk hier tot uiting kwam. Hierna bracht de desbetreffende commis sie verslag uit over de rekening en balans van het jaar 1931, welke zonder op of aanmerkingen werden vastgesteld. Als leden der commissie belast met het na zien der rekening over 1932 werden aan gewezen de heeren C. Machen. G. Zwet sloot en K. van Leeuwen. Bij de verkie zing van een lid voor het bestuur wegens periodieke aftreding van den heer G. B. de Vroomen werd deze als zoodanig her benoemd terwijl het aftredende lid de heer A. van Moorsel, lid van den Raad van Toe zicht eveneens werd herbenoemd. Uit het hierna uitgebrachte verslag over 1931 bleek, dat het ledental op 31 December 1931 bedroeg 118. In het dagboek werden gedurende het jaar 1931 geboekt 3770 pos ten terwijl de totale ontvangsten bedroe gen f. 1.491.548.26 en de totale uitgaven f. 1.477.757.94 zoodat liet kassaldo op 31 December 1931 bedroeg f. 13.790.32. In 1931 werden uitgegeven 931 boekjes. In de spaarbank werd ingelegd een bedrag van f. 413.268.12 en terugbetaald een bedrag van f. 300.855.57 zoodat het totaal der- spaargelden als depot voor 1 jaar vast be droeg f. 112.412.55. Het totaal der voor schotten op 31 December 1931 bedroeg f. 77.556.30. Het totaal der voorschotten op 31 December 1931 bedroeg f. 77.556.30. De winst over 1931 bedroeg f. 1280.95 en de total" reserve f. 15.557.19. Hierna kwam aan de orde een wijziging van het huis houdelijk reglement welke wijziging ech ter een huishoudelijk karakter droeg. Na de gebruikelijke rondvraag, die niets bij zonders opleverde, werd de zeer geani meerde vergadering door den Voorzitter gesloten. Twee otters gevangen. Do heer G. Thijssen tuinbaas op „het Huys te Warmondt" liep met zijn hond in de buitenplaats te wandelen toen deze plotseling te water schoot. De heer Thijs sen stond verbaasd aan den kant te kijken en meende, dat de hond in een gevecht gewikkeld was met een groote rat. Toen de slag teneinde was en de hond als overwinnaar uit het water kwam. bleek dat. hij een groote otter had dood gebe ten. Toen de heer Thijssen den "eigenden dag met zijn hond op de zelfd» plaats kwam. herhaalde zich hetzelfde spelletje en nu was het een otter van niet minder dan 75 c.M. lang. Voorwaar een groote zeldzaamheid en voor den heer Thijssen een buitenkansje. Naar men ons van des kundige zijde mededeelde, is dit 'n pracht prestatie van den hond, daar in derge lijke gevallen de otter meestal de baas blijft. o WASSENAAR. Vergadering „Tuinbouw en Plantkunde" In het Dorpshuis hield de afd. Wasse naar van de Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde een ledenvergadering Bij de opening deelde de voorzitter, de heer Polderman mede, dat de penning meester verhinderd was deze vergadering bij te wonen zoodat het jaarverslag van dien functionaris ditmaal tot een vol gende vergadering wordt uitgesteld en dat in verband hiermede het jaarverslag ook de volgende vergadering door den Secre taris zal worden uitgebracht. Nadat de notulen door den secretaris, den heer A. van der Schans, waren ge lezen en voorlezing van ingekomen stuk ken hield de heer G. J. Boeschoten een zeer leerzame en interessante lezing over boomen en heesters in tuinen en parken. Het gebruik en ook wel het misbruik van die boomen en heesters en beheerscher. door boomen in tuinen en parken en ook het overheerschen, voorts behandelde spr. de wyze van beplantingen, den aanleg, groepeering en soortenkeuze tot in bij zonderheden, O CEESIEKV. ©VOLLE HUN 3 LAATSTE KVM1TIER imrvE KAAM ZUID VENUS© MAES© JUPITEE© SATUENUS®- Sterretjjd 7 u. 9 min. Het Eerste Kwartier van de maan vindt men den 9en, nabij Venus, in de Visschen; den 12en vlak bij het. zgn. Zevengesternte of de Pleyaden. aan het einde van den Stier; den 15en in de buurt van de Tweelingen. Men dient er rekening mede te houden, dat in werkelijkheid het Oosten rechts en Westen links van den toeschouwer is, wanneer deze met den rug naar 't Zuiden en het gelaat naar 't Noorden gewend staat; men pleegt echter bij stem -aarten dit om te keeren, om geen spiegelbeeld van den hemel te krijgen. Wil men nu b.v. de sterrebeelden aan den Oosthemel opzoeken, dan neme men dat deel van den kaarthorizon. waar OOST staat voor zich, zoo, dat de Poolster (aan het einde van den Kleinen Beer) van den toeschou- J wer is afgewend: men zal dan voor het NO-Hjke vierdepart van de kaart de sterrenbeelden zien. Juist zoo, als zij aan den hemel staan. De sterren ln bovenstaand kaartje, die een gekartelden rand hebben zijn van de le grootte of helderder; de dikke ronde stippen zijn sterren van de 2e grootte en al de andere, kleinere stippen zijn sterren van de 3e of van een lagere grootteklasse. Ook gaf hij een geheele opsomming welke boomen en heesters voor een kleine tuin on- of geschikt waren te achten en be handelde hij de vele vorm- en kleurscha- keeringen, zoodat het geheele jaar door, steeds iets bijzonders en anders in een tuin te aanschouwen zal zijn. Na de pauze liet spr. ter aanvulling een groote serie lantaarnplaatjes zien, waar diverse boom- en heestergroepen zoowel als aanleg ln parken, als particuliere tui nen bijzonder tot uiting kwam. Tijdens de pauze werd het ingezondene, bestaande uit een groep bloeiende Ama rillis Hippeastrum. rood en bont, benevens een tweetal Cineraria Multiflora rood en paars, ingezonden door den heer J. Lou- rens door de daartoe benoemde jury, be staande uit de heeren A. v. d. Schans, J. Anderson en vair der Lint aan een keu ring onderworpen en met een eersten prijs bekroond. Bij de sluiting sprak de Voorzitter den wensch uit dat de heer Boeschoten later nog eens bereid zou zijn op deze lezing terug te komen, die wegens het verge vorderde uur lang niet ten einde kon worden gebracht, en hij dankte namens de aanwezigen, den spreker voor de bui tengewoon leerzame en duidelijke lezing, hetgeen met applaus der aanwezigen werd onderstreept. Hierna volgde sluiting. ZEVENHOVEN. Tot onderwijzeres aan de Chr. school alhier is benoemd mej. G. H. Olie te Am sterdam. DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. 'Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE GEMEENTE RADIO-DIENST. Naar aanleiding van het verslag van Maandag j.l„ van den gemeenteraad, be treffende de Radio-distributie wenschte ik als abonné van den Gemeentelijken Radio dienst gaarne eenige opmerkingen te ma ken. Wit lazen: Het bedrijf is m Makenden toestand. Doch het net-Ter Meer is terug- geloopen tot 880 abonné's. Deze voorstelling van zaken noem ik minstens overdreven. Wanneer het het-Ter Meer terugloopt van 1200 tot 800 abonné's is er voor mi.l eerder sprake van een treurigen dan van een Ma kenden toestand.Oorzaak van dezer, achter uitgang is de buitengewoon slechte ont vangst van de programma's die wij over dit oude net beluisteren. De betreffende autoriteiten weten hier alles van. daar een groots groep abonné's uit de Heeresingel- buurt ln het laatst van het vorige jaar nog een gezamelijke klacht heeft ingediend. Echter zonder „hoorbare" resultaten. Ve len zullen het met mij eens zlin wanneer ik zeg dat het luisteren naar de nrogram- ma's zooals wij die ontvangen over het oude net eerder een ergernis is dan een onts-mnhlg. U. Mijnheer de Redacteur, beleefd dan kend voor de plaatsruimte. W. FAKKEL ik Prinsenstraat 47. AAN DE DEUR WORDT NIET GEKOCHT. Op zijn dringend gebel opende ik de d9ur en met de vaardigheid van een acro baat gleed hij mijn gang binnen, zonder- dat ik bij machte was daartegen te pro testeeren. In een oogwenk opende hij zijn koffertje en toonde aan nujn verbaasue blikken de producten van zijn arbeid. Ze lagen ordelijk gerangschikt en behoorlijk gebanderolleerd naast elkaar in rijen van 12 a 13 vormende tezamen de ge bruikelijke honderd. Sigaren, mijnheer, met 8 centen ver onder den werkelijken kostprijs gebanderolleerd, Sumatra dek blad en prima binnenwerk, voor 6'/s. Al leen de slechte tijden dwingen me tot het bijna tegeef verkoopen van dit kostelijke goed. Zijn overtuigende stem imponeerde mij, zijn voorkomen boezemde mij onbe grensd vertrouwen in, zijn gelaat deed mij een traan wegdrukken. Ik kocht voor f. 6.50 behalve zijn sigaren ook zijn in nemendheid. Dank, murmelde hij, en ver trok, mij achterlatend met het dankbare gevoel een goede daad te hebben verricht en goede sigaren te hebben gekocht. Ik heb er één gerookt. Het resultaat was verbijsterend. De aroma, overeenkom stig brandend katoen, werd slechts over troffen door den smaak, die nog slechter was. Mijn gezin verkeerde in een gasaan valstemming. Ikzelf leed ondragelijk. Geef ze weg aan je familie en goede ken nissen. adviseerde mijn vrouw. Vergeet ook de leveranciers niet, merkte mijn zoon op. Aldus geschiedde, met een ver nietigende uitslag. Mijn familie komt ruet meer. Slager en kruidenier zijn van jop- gens veranderd. Groenteboer en melkboer- verschenen niet in de laatste drie dagen. Drie van mijn goede kennissen liggen in het ziekenhuis en weigeren mij tc ont vangen. Ik heb de rest van de sigaren in de kachel geworpen. De kachel ging uit en het werd binnenshuis ongenietbaar. Ik ben de deur uitgeloopen en aan 't zoe ken naar den innemenden mensch, die mij deze verrassingen verschaft heeft. Ik heb mijn „gebroken-geweer-lnsigne" op nieuw gebroken en weggeworpen omdat ik per sé nog één gewelddaad wil verrichten door den man, die mij deze gewrochten van tabaksurrogaat heeft verkocht, a raison van f. 6.50, te dwingen ze zélf op te rooken, om mij te kunnen verlustigen in de martelingen daarmee samengaand. Ik heb me een kaart aangeschaft: „aan de deur wordt niet gekocht" en een hond die ik lucht heb gegeven aan het in el kaar getrapte sigarenkistje. Het goedige beest krulde onmiddellijk zijn bovenlip en gromde onheilspellend, en ik ben over-, tuigd dat lk nu veilig ben. Alleen 's nachts heb ik het nog be nauwd. Ik zie dan mijn familie, goede kennissen en leveranciers optrekken langs mij heen, mij aanblikkend met verwijt in hun oogen en ik hoor steeds maar weer hun stemmen die ml) toeroepen: zij, die gaan sterven, groeten u. Brrrrrr1! EEN GEDUPEERDE. De navolgende passagiersschepen zij'n morgen in radio-telegrafische verbinding met de daarnaast vermelde kuststations en via die stattions rechtstreeks tc be reiken. (Medegedeeld door de N. T. M. „Radio-Holland5- N.V.). Alwaki, Rugby Radio Alpherat, Junc- cao Radio Baloeran, Scheven. Radio Costa Rica, idem Cottica, Ouessant Radio Dempo, Scheven. Radio Flan- dria, idem J, v. Oldenbarncv., idem Kota Ago'eng, Colombo Radio M. v. St. Aldeg., Scheven. Radio Poeiau Tello, Alexandria Radio Rietfontein. Rugby Radio Statendam, Scheven. Radio Stuyvesant, Rugby Radio Hr. Mr. van Galen, Scheven. Radio 3—3

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7