Af& ASPIRIN eenl9Cp| UIT DE RIJNSTREEK. ALPHEN. Een mooie Crisis-Uitvoering. de gemengde Zangver. „Zang en de Chr. muzlekver. „Artl et Re- j" werd ten bate van het plaatselijk ■comité in de Nutszaal een openbare ring gegeven. jewel de opbrengst dezer uitvoering bestemd voor het plaatselijk crisis- Hé, was de belangstelling betrekkelijk wat ongetwijfeld voor de leden r vereeniglngen een groote teleurstel- ras. rijn openingswoord gaf de heer J. A. "zeer terecht zijn spijt over de ge- e opkomst te kennen. Beurtelings wer- de aanwezigen onthaald op prachtige en muziek, waarbij wel bleek dat -vereeniglngen juist in het bijzonder "dezen avond een prachtig programma ien Ingestudeerd. Van Zanglust willen b.v. slechts noemen het nummer dgedachten van Fr. Abt" waarbij de an en alt-soli's zeer goed werden uit- rd. Ook niet minder het muziek- -er van „Arti", Cavalleria Rusti- van P Mascagny en de als slot pit- gespeelde marsch „L'Entree des Gla- ars" van J. Fucik" werden zeer goed rid en verwierven een dankbaar ap- t. Aan het einde der uitvoering bracht tcer-J. A. Tolk aan leden en resp. 'leuren dank voor de belangelooze éwerking. eestelijke nood van het Russische volk r het plaatselijke zendingscomité en d. van den Ned. Chr. Vrouwenbond ci werd gisteravond in de Chr. H.B.s. algemeene vergadering gehouden, 7bij als spreekster optrad mej. Grus- ova, een Russische van geboorte die voor 5 jaar nog in dit land vertoefde ans in het Engelsch een uiteenzetting van den geestelijken nood van het iische volk. zeer duidelijke wijze gaf spreekster Ubbink uit Dieren de ontzettende aan waarop men tracht den Gods et in zijn geheel te verbannen, k de aangrijpende tooneelen die zich rien in de kinderhulzen behoorden een der belangrijkste punten van mej. nkova, waarbij wel bleek dat zoo- de geestelijke en maatschappelijke vooral voor de kinderen bultenge- groot is. het eind van haar bespreking wekte ritster met klem de aanwezigen op mede christenen die ter wille van hun f zoo veel moeten ontberen vooral in gebed te gedenken. avond werd geopend en gesloten den heer J. Zonneveld, terwijl tevens collecte werd gehouden voor de zen- In Rusland. Zooals destijds vermeld, heeft de be ng van een Geref. hoofd aan de school Oudshoorn onder Hervorm en Chr. Gereformeerden groote ont- ming teweeg gebracht. Zoo zelfs, dat met lijsten bij de ouders der kinderen t gecirculeerd om handteekeningen te komen tot stichting van een Herv. -1. ■r wij thans vernemen bedraagt het al handteekeningen van toegezegde eren voor een eventueel te stichten •ol plm. 160, zoodat zeer zeker de ver- 1 stichtingsplannen wel zullen worden ;ezet. De heer R. Kerkhoven die in de gehouden ledenvergadering van de Hist. Kiesverg., tot bestuurslid was «md, heeft voor deze functie bedankt. Door de politie werd gisteravond langs Westkanaalweg aangehouden en naar rrestantenlokaal iemand overgebracht, in hevige mate onder den invloed van e drank verkeerde. ALKEMADE. Crisis-Comité. lhier heeft de eerste uitkeering plaats li van het plaatselijk crisis-comité gezinnen hadden zich tot genoemd 'té om steun gewend, doch aan alle vragen kon net comité geen gevolg en. mede in verband met de weinige delen, die het ten dienste staan. Toch d dezer dagen nog uitgekeerd 125 pond i. 60 vet, 100 pak havermout en een tal bonnen welwillend door een winke- ter beschikking gesteld, benevens een ag aan geld door middel van waarde- "en. Het plaatselijk comité houdt zich gend aanbevolen voor bijdragen ol en in natura, want er valt nog heel wat '■enigen. Elke gift gTOOt en klein wordt 'baar aanvaard. heer J. Penning de Vries uit Oude- tering neemt giften zeer gaarne ln ont- gst. Raadsagcnda. orgenmidaag te 2 uur komt de Raad «r Gemeente in openbare vergadering "n ter behandeling van de volgende ten: foorstel tot opnieuw vaststellen van reeds door den Minister van Binnen- «he Zaken en Landbouw goedgekeur- steunregeling. Voorstel tot verlenging van de steun- elbig met een periode van 6 weken. Vaststelling van een raadsbesluit tot gging van een waarborgsom groot '<25.— bij de N.V. Bank voor Ned. Ge nten te 's-Gravenhage. Voorstel tot het geven van een grati- tre aan den gemeente-opzichter wegens ™t extra toezicht bij de werkverschaf- E 5 Vaststelling kohier Hondenbelasting, 'daar 1932. wijziging gemeente-begrooting. dienst- "'931 en 1932. 'ngekomen stukken en mededeelingen. BOSKOOP. herbaal opgemaakt tegen ruziemakers. S. alhier over het tuinpad fietste °en heer v. T. aan de Biezen, was dit ™ar den zin van laatstgenoemde. Hij toe om terug te keeren, waardoor „'owdenwisseling ontstond, met het t. dat v. t., geholpen door zijn knecht j| hardhandig beetpakte, terwijl ook 9, van S. zwaar werd vernield, k' jfbtie maakte tegen loeiden proces- 1 °p; S. kreeg een verbaal voor het over verboden grond, terwijl v. T. .'^fbaal opliep wegens mishandeling De reeds bejaarde mej. de wed. Blom had in haar woning aan de Nleuwstraat het ongeluk om van een stoel te vallen, met het ongelukkig gevolg, dat zij een harer polsen brak. Tot onderwijzeres aan de Chr. Mulo- school, Rozenlaan, voor de afd. L. O. is be noemd, mej. M. J. v. Zullen te Nieuwendijk. Wegens periodieke aftreding van den heer E. Hofman en ter voorziening in de vacature van wijlen den heer M. G. van Tol, zal er op 30 Maart e.k. door het be stuur van den vereenigden polder een ver kiezing worden gehouden voor twee heem raden. o HAZERSWOUDE. De Brand in den nacht. In vervolge op ons bericht van gisteren betreffende den ernstigen nachtelijken brand, waarbij eenige huizen en werk plaatsen in de asch werden gelegd, ver nemen wij nog, dat de arbeiderswoningen werden bewoond door de families P. Tim mermans J. Bakhuyzen en G. Olierook. De inboedels van deze huizen waren niet verzekerd, zoodat dit voor de gezin nen een groote schade beteekent. De woningen zelf, toebehoorend aan den heer Jac. de Hertog alhier, echter wel. Alle nulzen waren tot den grond toe afgebrand. De oorzaak van den brand moet vermoe delijk gezocht worden in kortsluiting. Eerst in den vroegen morgen was de brand ge- bluscht. Burgemeester v. d. Meulen en wethouder De Bruyn waren op het terrein aanwezig. Een groote menschenmenigte was in den nacht op de been, om de vuur zee gade te slaan. KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. Wijziging instructie en benoeming gemeente-opzichter - Benoeming correspondent Arbeidsbemiddeling - De winkelsluitingswet - Wijziging steunregeling. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de Burgemeester. Tegen woordig alle leden. Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en na een kleine opmerking en een vraag van de heeren van der Lee en Reljneveld goedgekeurd. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Voorts doet de voorzitter mededeeling van een schrijven van Ged. Staten, waarbij zij bezwaar maken tegen aanwijzing van het Brugbedrijf als tak van dienst bedoeld in art. 252, le lid der gemeentewet, daar deze simpele admi nistratie overeenkomstig de nieuwe wets bepalingen niet kan worden aangemerkt als een tak van dienst weshalve zij ver zoeken dit besluit in te trekken. De voorzitter stelt namens B. en W. voor het besluit te handhaven, daar de tegen woordige boekhouding een gemakkelijk overzicht geeft, temeer daar jaarlijks rekening en verantwoording aan Hazers- woude gedaan moet worden, omdat de brug een gemeenschappelijk bezit is. Algemeen is men voor handhaving van het besluit en worden B. en W. opge dragen Ged. Staten met aandrapg te ver zoeken bovengenoemd besluit alsnog goed te keuren. Op zijn verzoek wordt aan den gemeente opzichter Ph. Qualm met ingang van 15 Maart a.s. eervol ontslag verleend. Punt 4. Wijziging instructie gemeente- opzichter. De voorzitter zegt dat deze in structie in verband met het ambtenaren reglement en het Bouw- en Woningtoezicht op verschi.lende punten wijziging behoeft. Ook de bepaling van 3 pet. voor toezicht op buitengewone werken is geschrapt, daar het de bedoeling is om dit toezicht voor elk werk afzonderlijk op te dragen. De heer van der Lee zou dit toezicht zooveel mogelijk aan den gemeente-opzichter op willen dragen, hetgeen de voorzitter niet kan toezeggen, doch dat elk geval afzon derlijk door den raad beoordeeld moet worden. Nadat de voorzitter nog verschil lende bepalingen heeft voorgelezen wordt de instructie overeenkomstig het ontwerp van B. en W. aangenomen. Punt 5. Benoeming Gemeente-opzichter. Aanbeveling: 1. R. A. Meijer, 2. W. J. Jongeneel. De voorzitter doet mededeeling van de ingekomen sollicitaties en merkt daarbij nog op, dat op verlangen van den raad alleen een oproeping in de gemeente is geschied. Alsnu tot stemming overgegaan, wordt met tj tegen 1 stem benoemd de heer R. A. Meijer. De heer W. J. Jongeneel verkreeg 1 stem. Punt. 6. Aanvrage van den heer E. Rollema om eervol ontslag als correspon dent der Arbeidsbemiddeling. De voorzitter zegt, dat de heer Rollema wegens drukke werkzaamheden en mede in verband met de inwerking treding van de Arbeidsbemiddelingswet 1930, met ingang van 1 Mei a.s. eervol ontslag uit deze betrekking heeft aangevraagd. Besloten wordt dit ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen. Punt 7. Benoeming correspondent der Arbeidsbemiddeling. Aanbeveling G. J. Corts. De voorzitter stelt voor dit punt van de agenda af te voeren en eerst overleg met de Districtsarbeidsbeurs en don Rijks dienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling te plegen omtrent be noeming en salaris. Dit overleg is noodig om in aanmerking te komen voor een Rijks bijdrage. In plaats van dit punt wordt op voorstel van den voorzitter vastgesteld een verordening voor het agentschap der arbeidsbemiddeling in deze gemeente, welke verordening in werking treedt op 1 Mei 1932. Hierna vindt vaststelling plaats van het kohier Hondenbelasting dienst 1932 en suppletoir kohier dienst 1931 op resp. t. 299 en f. 7.50. Op voorstel van den voorzitter wordt het verzoek van het bestuur der Ned. Herv. school alhier om beschikbaarstelling van gelden (art. 72 L.O. wet 1920) voor aanleg van electrisch licht enz., verwezen naar B en W. om advies. Punt 11. Verordening tot afwijking van bepalingen der Winkelsluitingswet ten- opzichte van Kappers- en barbiersonder- r.emingen. De voorzitter zegt, dat destijds met ver schillende winkeliers te dezer plaatse een conferentie is gehouden inzake de Winkel sluitingswet. Algemeen was men toen van oordeel dat openstelling van winkels na 8 uur in verband met den zomertijd, voor deze gemeente niel noodig was. Thans is de wénsch geuit door de kappers om de sluitingstijd van hun winkels later te doen ingaan, daar de veehouders en hun per soneel des zomers in verband met hun werkzaamheden geen gelegenheid hebben om zich voor 8 uur te laten scheren en kappen. Teneinde aan dezen wensch têgemoet te komen, stellen B. en W. voor om ge durende den zomertijd op Maandag, Dins dag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag, voor kappers- cn barbiersondernemingen het uur van sluiting op 9 uur te bepalen, zoodat deze ondernemingen dan gesloten moeten zijn van 9 uur n.m. tot 6 uur v.m. Door verschillende heeren wordt aan gedrongen om Zaterdags deze winkels tot 11 uur open te stellen. Hiermede zal voor zoover noodig rekening worden gehouden. De heeren van Egmond en Reijneveld zouden het uur van sluiting gedurende do andere werkdagen nog Tater willen stellen, hetgeen de voorzitter ontraadt en waarbij hij nog opmerkt, dat het aanwezige publiek oen half uur na slui tingstijd nog geholpen kan worden. Alsnu wordt overeenkomstig het voorstel van B. cn W. besloten. Punt 12. Wijziging steunregeling. De voorzitter leest verschillende bepa lingen uit de gewijzigde regeling voor. welke in hoofdzaak betrekking hebben op kostgangers en gedeeltelijke werkloosheid. Bii gedeeltelijke werkloosheid inag de steun voor uitgetrokken gehuwden en ongehuwde kostwinners niet meer dan 80 pet. en voor de overige gehuwden en ongehuwde kost winners niet meer dan 75 pet bedragen. Huurtoeslag is in deze regeling niet op genomen, daar de steuntrekkenden zoo noodig maar naar een goedkooperen woning moeten uitzien. De heer Lieverse informeert naar de werkzaamheden van werkloozen bij parti culieren met steun van de gemeente e^ vraagt of wij niet in moeilijkheden kunnen komen met andere categorieën van werk gevers. Dc voorzitter bespreekt deze zaak uit voerig en zegt dat de gemeente voor het spitter door oe werkloozen bij do tuinders een toeslag geeft van 6 ct. per roede cn de tuinders 8 ot. betalen. Voor dit zelfde bedrag kan de grond ook machinaal be werkt worden. Evenwel zal de gemeente geen werken bij particulieren laten uit voeren alvorens daar den raad over gekend te hebben. De heer van der Lee vraagt hoeveel loon met het spitten verdiend kan worden, waarop de voorzitter antwoordt, dat dit bii een volle werkweek f. 25 bedraagt. De heer van der Lee acht dit loon aan den hoogen kant en is van oordeel dat dit naar de laagte moet, daartoe door den nood der tijden gedrongen. Hierover ontspint zich met den heer Lieverse een dispuut die het denkbeeld van den heer van der Lee krachtig weer legt. Ook de heer de Jong is van oordeel, dat dit loon niet te hoog is. Na nog eenige besprekingen over en weder wordt het ontwerp steunregeling aangenomen. Bij de rondvraag komt de heer van der Lee weer terug op het vergaderen in do openbare school. Hij acht de zaal van café de Bruin wel voor de betrokken vereenigingsn geschikt en merkt nog op, dat ook het vroegere catechisatie-lokaal aan den Rijndijk leegkomt, hetwelk z.i. ook wel een geschikte gelegenheid is. Algemeen wordt dit laatste lokaal hier voor te klein geaoht. De voorzitter merkt op dat het voor dc muziekvereeniging, de Landstorm en do gymnastiekvereeniging niet doenlijk is van de lokaliteit bii de Bruin gebruik te maken en bovendien ontbreekt bij deze vereenigin- gen het geld hiervoor, daar toch de al gemeene klacht Is, dat de zaal te duur is en toont dit met voorbeelden aan. De lieer de Jong merkt op, dat in de openbar- school toch een leeg lokaal is, zoodat hiervan gevoeglijk gebruik kan wor den gemaakt. Na nog eenige besprekingen wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. wijl de aftredende bestuursleden bij accla matie werden herkozen. Na nog eenige huish. zaken te hebben afgedaan sloot de voorzitter de verga dering. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Ellen Friederike, d. van J. J. Dijk en E. A. Bysterveld. Ondertrouwd: Marinus Cornelis Deege naars jm. 31 j. en Stijntje Hoogeboom jd. 22 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. Bloemendal, Dwarswete- ringkade 6 A. Pikart en gezin. Hoog- madescheweg 5 J. Haselhoff, Hoofdstr. 49 P. M. Haak en gezin, Hoogmadesche- weg 7 J. van Egmond, Jaagpad 40 C. van LitWaardhuizen, Zijldijk 29 G. Ramp, v. d. Valk Boumanweg 25 G. van der Putten en gezin, Hoogmadescheweg 3 L. Schafer en gezin. v. d. Doesstr. 5 H. Hoogeboom en gezin, Hoogmadesche weg 1. Vertrokken: M. Wortman naar Alke made E. 38 H. Burggraaf naar Sassen- heim, Beukenlaan 54 M. Sierag naar Leiden, Groenhovenstr. 25 A. Schaken- bos en gezin naar Alkemade D. 43 Ph. Hijman en gezin naar Leiden, Oude Vest 119 G. A. de Bruyne en gezin naar Rot terdam, Matthenessendijk 38a W.'v. d. Zijden en gezin naar Amsterdam, Katten burgerkade 591 L. M. Verhoeks, naar Gameren D. 51 M. Polman naar Leiden, Middelweg 14 I. Boom naar Leiden, J.oubertstr. 12. Jaarvergadering afd. „Wit-Gclc Kruis. Toen de waarn. voorz. de heer P. J. van Rijn deze, in het Patronaatsgebouw ge houden ledenvergadering opende, waren plm. 60 leden aanwezig. Door den medischen adviseur, dr. Post- Uiterweer, werd medegedeeld dat het be stuur aanstelling van een kraamverpleeg ster beoogt, ln de plaats van de religieuse, die thans de kraamverpleging behartigt, doch in de toekomst zal worden bestemd o.m. voor de t. b. c. bestrijding. Voorts dat het bestuur overweegt om opnieuw een moedercursus te doen hou den. De secretaris de heer A. P. Uittewaal deelde in zijn jaarverslag een en ander omtrent het werk van den zuster mede, dat zeer blijkt te worden gewaardeerd. Uit het verslag van den penningmees ter, de heer M. Hölscher, bleek o.m. dat de finantiëele toestand minder gunstig is; er is een teruggang in het batig slot van plm. f. 222. In de plaats van den heer Hogenboom koos men als voorz. de heer P. Post, tër- NIEUWE-WETERING. Ondernemende werkloozen. Een viertal welklooze arbeiders zijn gistermorgen vertrokken voor een voetreis naar Gelderland in de hoop daar werk te vinden. Of het hen gelukken zal valt echter te betwijfelen, doch dit neemt niet weg, dat hierdoor wel het bewijs wordt ge leverd. dat de crisis ook hier zich terdege doet gevoelen, en dat de arbeiders niet werkschuw zijn. De voetgangers naar de Zuiderzeewerken zijn na 7 dagen terugge keerd, zonder werk te hebben gevonden. Zij hebben echter van hun voetreis geen spijt gehad. o ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. Het reglement van orde Vergoedingen Bcgrootingswijziging. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter, de heer P. Hoogenboom, Burgemeester. Aan wezig alle leden. Secretaris, de heer J. Th. Hoogteijling. De Voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen, waar van de voorlezing bijna drie kwartier in beslag nam. worden onveranderd goed gekeurd. 1. Ingekomen, stukken. a. Verschillende missives van Ged. Sta ten, houdende: 1. Verdaging der beslis sing omtrent de Gemeente-begrooting 1932; 2. Goedkeuring wijziging bouwver ordening, inzake beroep op den Raad. 3. Kon. besluit tot goedkeuring der verorde ning op de heffing van besmettelijke ziektengelden. 4. Goedkeuring grondver- koop aan den heer J. J. Koning, b. Be richt van W. Domburg, dat hij zijn be noeming tot lid van het Burgerlijk Arm bestuur aanneemt, c. Als voren, van A. Veelenturf en C. Koster, houdende aan neming hunner benoeming tot lid der Commissie tot lid der Commissie voor on dersteuning aan werkloozen. d. Verslag der Commissie tot wering van Schoolverzuim van hare werkzaamheden over 1931. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. e. Rekening over 1931 en Begrooting voor 1933 der Gezondheids-commissie, ge zeteld te Bodegraven, waaraan goedkeu ring wordt gehecht, f. Ged. Staten zenden terug de Verordening als bedoeld in art. 7. le lid, der Drankwet, met verzoek tot het aanbrengen eener wijziging in de redac tie, in den zin als door den Inspecteur der Drankbestrijding aangegeven. Wordt be sloten daaraan te voldoen, g. Missive van Ged. Staten, tot beperking der uitgaven, inzake toekenning van subsidies. Besloten, wordt daarmede rekening te houden. h. Adres van de Kiesvereeniglng „Cal- vijn" der Staatk. Geref. Partij afd. Zwam- merdam, om bijzondere aandacht te wil len schenken aan de Zondagsheiliging, door verboden uit te vaardigen tot voet ballen, melkventen, winkel- en café-ope ning en visschen op den Zondag. De Voorzitter zegt dat een dergelijk adres al meermalen is ingekomen; het standpunt van den Raad kan in deze bekend worden geacht. Daar geen der leden hierover het woord verlangt, wordt bedoeld adres op voorstel van B. en W. voor kennisgeving aangenomen. i. Ten slotte is nog ingekomen een schriftelijk voorstel van het lid, den heer J. H. Linschoten, tot wijziging van enkele artikelen van het reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad. De heer Linschoten, zijn voorstel toe lichtende, zegt reeds meermalen te heb ben gevraagd om een herziening van het reglement van orde. Het feit, dat zich het vorig, jaar heeft voorgedaan, toen een lid van den Raad tot de orde moest worden geroepen, en de overweging, dat het tegen woordige reglement niet meer in over eenstemming is met de bepalingen der nieuwe Gemeentewet, hebben spr. aan leiding gegeven, thans met een voorstel tot wijziging te komen, welk voorstel hij in handen eener Commissie voor advies zou willen stellen. De voorzitter zegt, dat B. en W. zich reeds hebben voorgenomen om binnen kort met een ontwerp voor een geheel nieuw reglement te komen. Bedoeld ont werp zou dan ook in handen eener Com missie gesteld kunnen worden. Wethouder van Muiswinkel staat in het algemeen sympathiek tegenover het voor stel van den heer Linschoten. Het thans geldende reglement Is zeer oud en her ziening dus wel noodig. Hij acht het ech ter beter dat B. en W. zulks ter hand nemen dan een Commissie uit den Raad. De heer Koning geeft ook de voorkeur aan een algemeene herziening en zou daarvoor een Commissie uit den Raad willen aanwijzen. De heer Linschoten antwoordt dat, in dien B. en W. hem kunnen toezeggen spoedig met een nieuw ontwerp te komen, dan zijn voorstel wel te willen intrek ken. Na nog eenige bespreking zegt de Voorzitter dat B. en W. zoo spoedig mo gelijk, zoo niet in de eerstvolgende ver gadering, dan toch binnen 3 maanden, met een nieuw ontwerp denken te ko men, waarop de heer Linschoten zijn voorstel intrekt. 2. Verzoek van den heer A. van Driel om ontslag als hoofd der O. L. School No. 1 (Dorp). In verband met zijn benoeming tot hoofd der O. L. school te Alphen a.d. Rijn, (Raad huisstraat) wordt besloten het gevraagde ontslag met ingang van 1 April a.s. eervol te verleenen. 3. Verzoek van den heer H. Tj. Ritsema, om eervol ontslag met ingang van 15 Juni a.s. als Gemeentebode, concierge van het Raadhuis en schatter der vergunningslo kaliteiten. Het gevraagd ontslag wordt eveneens eervol verleend. De voorz. voegt hier nog aan toe, dat aan adressant door den com missaris der Koningin met ingang van 1 Juli a.s. eervol ontslag ls verleend als ge meente-veldwachter. Ofschoon de regeling der politie-aangelegenheden alleen bij den burgemeester berust, zou spr. in verband met verschillende mogelijkheden gaarne de meening van den Raad hooren omtrent de wijze van vervulling der komende va cature. Ter besprpeking van dit punt, wordt de openbare vergadering enkele oogenblikken geschorst. 4. Voorstel tot herziening der rekening- RECLAME. Tegen de wereld' Let op den oranje bond en hef Bayerkrvls. Prijs 75 ds. 5325 courantovereenkomst met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten. Het voorstel tot wijziging der bedoelde overeenkomst, wordt na eenige toelichting, conform vastgesteld. Het maximum cre- diet, alleen voor gewone uitgaven, wordt daarin bepaald op f. 8500. 5. Vaststelling gemeentelijke vergoeding, bedoeld in art, 101 der Lager Onderwijswet 1920, voor de bijzondere scholen, over het dienstjaar 1929. Gerekend naar de kosten der O. L. Scho len over genoemd dienstjaar, ad f. 19.04 p. leerling, hebben de bijzondere scholen over 1929 recht op de navolgende gemeente lijke uitkeeringen; na aftrek der verschul digde schoolgelden, welke door de diverse schoolbesturen zelf zijn geïnd: De Christ. Nationale school f. 1481.<8; de Ned.-Herv. School f. 1079.21; de R.-K. Meis jesschool. afd. A. (L.O.) f. 2203.64; de R.-K. Meisjesschool. afd. B. (U.L.O. 1878) f. 155.60: de R.-K. Jongensschool f. 2264.24. Totaal bedrag der nog uit te keeren ver goeding f. 7184.47. Conform vastgesteld. 6. Voorstel tot verkoop van een stuk bouwgrond, gelegen aan den Stationsweg, naast den heer P. Koorn. ter breedte van 10 en ter diepte van 26 Meter tegen den prijs van f. 3 per M2. aan den neer C. Sluijter, te Laren (N.-H.) Aangenomen, onder bepaling, dat de kos ten van afscheidingen komen voor reke ning van kooper, voor het te bouwen per ceel dezelfde rooilijn moet worden aange houden als de pastorie der Herv. Kerk en en de voorgenomen bouw binnen een jaar moet plaats hebben. 7. Vaststelling rooilijn Goudsche straat weg en Tempelweg. Overeenkomstig het rapport van den ge meente-opzichter. wordt ziis. besloten, de bouw- of rooilijn, voor wat betreft den Goudschen straatweg te bepalen op 12 M. uit den kant van het bestaande geteerde wegdek en dezelfde afstand, doch gemeten uit het midden van de wegkruln of weg-as, te bepalen voor wat betreft den Tempel- weg. Naar aanleiding van een vraag van den heer Linschoten, of met het oog op be staande plannen tot woningbouw aan de Vlletkade het ook niet gewenscht is aldaar een rooilijn vast te stellen, zegt de voorz. overweging daarvan toe. 8. Wijziging van het reglement voor de Werkloosheidscommissie. In verband hiermede deelt de voorz. mede, dat tot heden aan steun is uitbe taald een bedrag van f. 1094.94. Naar aan leiding van enkele gevallen, uit de prak tijk gebleken, komt het der Werkloosheids- commissie gewenscht voor, ln het regle ment voor de steunregeling enkele wijzi gingen aan te brengen, waarmede de Raad zich, nadat nog op voorstel van den heer Linschoten een bepaling daaraan is toege voegd, vereenigt. 9. Wijziging begrooting 1932. De voor. deelt mede, dat in verband met de kosten van omlegging der Buitendorp straat, het gewenscht is. een post van f.1000 op den kapltaaldlenst te brengen. Voorgesteld wordt dit bedrag te dekken uit de opbrengst van den grondverkoop aan het Rijk voor omlegging van den Rijks weg. Aangenomen. Voorts wordt nog goedgevonden, enkele door Ged. Staten noodig geachte wijzigin gen, aan te brengen in de terug ontvangen begrooting voor 1932. 10. Bespreking uitbreidingsplan. Ten slotte komt nog ln bespreking, het door den gemeente-opzichter opgemaakte uitbreidingsplan en de daarop geprojec teerde nieuwe straten. Besloten wordt dat die leden daarvan nog eens nadere studie zullen maken, om het dan in een volgende vergadering weder aan de orde te stellen Rondvraag De heer Koning vraagt of het niet mogelijk is, om ln verband met het uitbreidingsplan, door de werkloozen al vast wat productief werk te laten ver richten. b.v. een begin te maken met straataanleg. Bij dergelijke werkzaamhe den is het toch mogelijk om een Rijksbij drage van 50°/o te krijgen. Wethouder Hoogendijk; voor dit jaar kan dit niet, want wij hebben nog niet de beschikking over het bedoelde terrein. De Voorzitter zegt zoodra de mogelijk heid daarvoor bestaat gaarne het idee van den heer Koning in gedachten te houden. De heer van Vliet: Wanneer moet de gemeentelijke boerderij Buitendorp" af gebroken zijn, met het oog op aanleg van den nieuwen weg? De Voorzitter: voor einde Mei, doch we zullen zien of het Rijkswegbeheer niet ge negen is nog eenig uitstel te geven. De heer Linschoten oppert nog het denkbeeld om het trottoir in de Dwars straat geheel door te trekken tot aan de brug, aangezien dit thans benut kan worden als werkverschaffing en we In de toekomst, wanneer daar verder gebouwd wordt, daartoe toch zullen moeten over gaan. Na eenige bespreking wordt hiertoe besloten. Verder niemand meer het woord ver langende, wordt de vergadering gesloten. Plaatselijk Crisis-Comité opgericht. Alhier is een afdeeling van iiet Nationaal Crisis-Comité opgericht. De volgende heeren hebben daarin zitting: P. Hoogenboom, voorzitter; D. J. van Brummen, secretaris- penningmeester; K. Edelman, J. Hoeks, J. A. Hoogendijk, C. van Muiswinkel Mzn., en Z. J. Ninaber van Eijben. Het comité stelt zich voor door het houden van collecten langs de huizen der inge zetenen, de benoodigde gelden bijeen to brengen. De collecte, in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden, ten bate der Herv. School, heeft opgebracht dc som van f. 54.11. 3—3

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 11