elementair overzicht radio-programma. Kouden guur! kerk- en sch00lnieüws. faillissementen. te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 3 Maart 1932 Derde Blad No. 22072 IMS, 1$ 11 aJKfaÉlÉ Ui y 1L1 -i Uoor Uw huid/ FEUILLETON, Geheimzinnige Inbreker EERSTE KAMER. ALGEMEEN DEBAT. Eerste Kamer is begonnen met het Jueen debat, en het laat zich aanzien ■jet weer veel te uitvoerig zal worden. heer Diepenhorst heeft de discussie pend met. een rede, die voor het groot je! aan de crisis en de crisis-toestan- fvas gewijd. «rijpelijk. j had het als zoovele over de Jooedelijke oorzaken, maar wees er op Ier voor genot en vermaak in breeden i heel wat wordt uitgegeven. Hij er- 't de moeilijke taak der Regeering, die E waar de omstandigheden van dag tot ^wisselen, geen bepaald crisis-program opmaken. De Regeering heeft veel ll gedaan, met name de Minister van inciën. Als steeds bestreed deze afge- rdigde de theorieën van den vrijhan- r en hij vestigde in het bijzonder de idacht op de moeilijkheden voor den Idbonw en de moeilijkheden voor Indië. irigens kwam prof. Diepenhorst er rond r uit, dat hij loonsverlaging noodzake- acht. Hij noemde de Nederlandsche l-standaard de hoogste van Europa, en toestand kan in de huidige omstan- ■den niet bestendigd worden. Tenslotte hij over het kapitalisme, oefende |ek op de toestanden in Rusland en gde dat het socialisme op het oogen- nationaal en internationaal een toon- I van verwarring oplevert. heer v. Embden heeft vervolgens teens over allerlei crisis-theorién, cri- nrzaken en crisis-toestanden gespro- i. Hij meende dat de Regeering te pas- was. Nationaal zou zij maatregelen (ten nemen tegen misstanden in het wezen en internationaal moet zij er Volkenbond toe trachten te brengen |de dwaze tarief-politiek tegen te gaan. i de loonpolitiek der Regeering heeft lach verzet en natuurlijk bepleitte hij 1 weer bezuiniging op de defensie-uit jen. want hij bleek van oordeel dat Ne- |«nd „een veel te kostbaar defensie- jaraat" bezit, pen: pen kwam de heer Van der Bergh mee- jen. dat de liberale fractie in de hui- t omstandigheden zou afzien van poli- t beschouwingen, en daarom ook niet antwoorden op critiek, die prof. Van iden jegens de liberalen had geuit. De kvaardigde bepaalde zich dan ook tot lerkingen van economlsch-financieelen n. schetste dat de macht der bankiers lal als overdreven wordt voorgesteld, en J volgens hem. controle op het particu- i bankwezen hier te lande niet noodig Bezuiniging op de staatsuitgaven |1 hij dringend noodig achten en ten Een van de handelspolitiek verklaarde dat de liberalen voorstanders blijven I den vrijhandel, ook al geven ze in (abnormale omstandigheden wel steun maatregelen als die betreffende de llingenteering. ■□slotte heeft de heer Wibaut zijn be- |e critiek herhaald op het regeerings- ten aanzien van de financieele po- t met betrekking tot de ggmeenten en (betere financiering van den werkloo- :eun bepleit. Verbetering in den toe- 1 der wereld op economisch gebied is Reende hij slechts internationaal te iken. ftt zijn slechts enkele korte grepen uit 1 politiek en economisch debat, dat (de al zoo vaak in de Tweede Kamer ferde discussies uitteraard niet het nieuws meer brengen kan. den voortzetting. TWEEDE KAMER. INTERPELLATIE-HIEMSTRA, >t Kamer sprong van de eene interpel- in de andere, üians was het de beurt van den heer snstra, die vragen stelde omtrent de standen bij de van Rijkswege gesubsi- «de werkverschaffingen, de werkver- de regeling van de bijdragen van i kijk in de kosten van de werkloozen- tateuning door de gemeenten en de ctlyke positie van verschillende werk- senkassen. b zijn toelichting heeft hij natuurlijk togd. dat de toestanden bij de werkver- taffing alles te wenschen overlaten. De loonen zijn te laag en verschaffen geen redelijk levensonderhoud. Ook tegen de bestaande steunregelingen ontwikkelde de afgevaardigde allerlei bezwaren en hij stelde tenslotte een reeks vragen over ver schillende punten. De heer Hiemstra. Zijn vragen luidden: 1. Is de Regeering bereid te bevorderen, dat de tarieven in de werkverschaffing zoodanig worden vastgesteld, dat deze bij behoorlijk werken een redelijk levenson derhoud waarborgen? 2. Is de Regeering bereid een of meer commissies in te stellen, welke hebben te onderzoeken of de tarieven ln de werk verschaffing op deskundige wijze worden vastgesteld? 3. Is de Regeering bereid de mogelijk heid van algeheele stopzetting van de werk verschaffing gedurende eenige weken in den winter te overigen met dien ver stande. dat de betrokken werklozenkas sen door de Regeering in staat worden ge steld de door dezen maatregel grootere uit gaven te dragen? 4. Is de Regeering bereid de beperkende bepalingen, welke thans voor plaatsing in de werkverschaffing gelden voor onge huwde en iong-gehuwde arbeiders op te heffen? 5. Is de Regeering bereid allen gemeen ten, die dit wenschen, de gelegenheid te geven een door het Rijk gesubsidieerde steunregeling in te voeren voor alle groe pen arbeiders, welke naar het oordeel van het betrokken gemeentebestuur daarvoor in aanmerking komen? Indien dit voor sommige gemeenten op bezwaren mocht stuiten, wil de Regeering dan dezen ge meenten een zoodanigen steun ln uitzicht stellen, als gemeenten met een van rijks wege gesubsidieerde steunregeling via het Crisiscomité kunnen ontvangen en onder dezelfde voorwaarden? 6. Wil de Regeering bevorderen, dat de uitkeering van het door het Rijk aan de gemeenten verleende subsidie in de kos ten van den werkloozensteun zooveel mo gelijk wordt bespoedigd en is de Regee ring bereid, gemeenten, welke door ver traging in de uitbetaling van dit subsidie over 1931 een belangrijk renteverlies heb ben geleden, in dit verlies tegemoet te komen? 7. Is de Regeering bereid te bevorderen, dat aan alle gemeenten, waarin een door haar goedgekeurde steunregeling bestaat van Rijkswege minstens 50 pCt. in de kos- ten daarvan wordt bijgedragen en dat te- vens een commissie wordt ingesteld, welke de Regeering adviseert bij de vaststelling van dat percentage? 8. Zijn achtste vraag gold het verzoek aan de regeering om haar standpunt in- I zake den steun aan Amsterdamsche schil- ders ten deze te herzien. 9. Is de Regeering bereid in bepaalde I gevallen en onder bepaalde voorwaarden gemeenten in staat te stellen bouwcredie- ten te verleenen? 10. Is de Regeering bereid alle werklo zenkassen in staat te stellen aan haar leden over 1932 de reglementaire uitkee- ringen te verstrekken, zonder dat de reser ves zoodanig moeten worden aangetast, dat het functionneeren dezer kassen in gevaar wordt gebracht? 11. Is de Regeering bereid alsnog deze werkloozenkassen een zoodanigen extra steun te verleenen, waardoor het dezen kassen mogelijk wordt den reglementairen uitkeeringsduur met 6 weken te verlengen? ANTWOORD VAN DEN MINISTER. De Minister van Arbeid (de heer Ver schuur) antwoordde op de eerste vraag bevestigend. De bedragen worden «vastge steld in overleg met de landarbeidersbon den. Daarom achte hij geen reden voor klachten aanwezig. Tot de instelling van de in de tweede vraag bedoelde commissie kan de Regee ring niet overgaan. In de volgende weken zullen de werkverschaffingen spoediger bij slecht weer gesloten worden. Op het eer ste gedeelte van de derde vraag luidde het antwoord dan ook bevestigend, ten aan zien van het tweede gedeelte zegde hij een onderzoek toe. Inzake de vierde vraag: de leeftijd voor de toelating bij de werkver schaffing is reeds verlaagd, voor gehuwden tot 23. voor ongehuwden tot 18 jaar. Het antwoord moest overigens op deze vraag ontkennend luiden, evenals dat op de vijfde vraag: de loonen bij de bouwbedrij ven zijn buitengewoon hoog en in de maand Januari was de werkloosheid er geenszins abnormaal. Inzake de zesde vraag beloofde de Minister dat de gemeen ten, die wat lang op de uitkeeringen moe ten wachten, voorschot kunnen krijgen. Overigens zal de uitbetaling worden be spoedigd. Maar een vergoeding wegens rente-verlies kan niet worden gegeven. Het antwoord op de zevende vraag luid de ontkennend: zooveel geld kan het Rijk niet missen. Ook het antwoord op de achtste vraag was negatief Wel verklaar de de Regeering zich bereid 'negende vraag) aan de gemeenten bouwcredieten te verschaffen. Inzake de tiende vraag her innerde de Minister aan een vorige belofte, om voor de crisis-werkloozen 300'7o op de premies der arbeiders bij te storten en voor de andere werkloozen 100''V Verder kan zij niet gaan. In geen enkel ander land wordt voor de werkloozen zooveel ge daan, als hier. De laatste vraag werd ont kennend beantwoord. De Minister deelde tenslotte mede, dat de werkloozen-zorg aan het Rijk 12 mil- lioen gulden per maand kost of 150 mil- lioen per jaar. Daarbij komen dan nog 150 millioen voor de gewone armenzorg. De Regeering kan op deze wijze niet voort gaan en zal moeten overwegen op welke punten verandering noodzakelijk is. DEBAT. In zijn repliek diende de heer Hiemstra twee moties in: de eerste strekte tot ver hooging van de loonen bij de werkver schaffingen, de tweede vroeg waarborgen dat alle werkloozenkassen aan haar leden over 1932 voldoende uitkeeringen zullen kunnen geven, zonder dat de reserves te ernstig worden aangetast. Hierna is nog door enkele andere spre kers het woord gevoerd- De heer Ebels bepleitte, als middel tot werkverschaffing, aanleg en verbetering van kleinere wegen ten platte lande: de heer Bakker uitte zich in gelijken geest en zou de werkverschaffing minder centraal en meer plaatselijk willen regelen: de heer dr. Vos deed het denkbeeld aan de hand om werkloozen uit de steden in plaatsen in het noorden en zuiden des lands te werk te stellen en betoogde, dat zeker niet meer i dan 200 millioen per jaar voor maatschao- I pelljk hulpbetoon en werkverschaffing mag i worden bestemd, waarna tenslotte de heer Amelink op de groote werkloosheid in het bouwbedrijf wees, en het afkeurde dat een klein deel van de bouwvakarbeiders het loon ver boven het contractloon heeft op gevoerd. waardoor anderen schade lijden. Heden wordt de discussie voortgezet. HAGENAAR. VOOR VRIJDAG 4 MAAKT. Hilversum, 1875 M. 6.4512.00: VARA. 12.00—4.00: AVRO.; 4.008.00: VPRO.; 11.00—12.00 VARA. 6.45—7.00 en 7.30— 7.45: Gymnastiek 8.00: Gramofoonpl. 9.00: VARA.-septet o. l.v. Is. Eyl 10.00 Morgenwijding 10.15: Voordracht door Minny Erfmann 10.30: Vervolg concert 11.00: Kwartiertje v. d. Bond van Soc. Dem. Vrouwenclubs 11.15: Vervolg con cert 12.00: GTamofoonpl. 12.30: AVRO.-kleinorkest o.l.v. N. Treep en gra- mofoonplaten 2.00: Voor de scholen. Dr. P. Klinkenberg: George Washington 2.30: AVRO.-Kleinorkest vervolg 3.00: Concert uit N.V. Magazijn „De Bijenkorf" te Rotterdam 4.00: Pianorecital door Joh. Jong 4.30: Voor de kinderen 5.00 VARA.-orkest o.l.v. H. de Groot en gra- mofoonplaten 6.45: Lezing door Prof. R. Kuyper 7.15: Vervolg concert, o.a. ouverture „De Regimentsdochter" Doni zetti, en fragmenten uit „Das Lied der Liebe", Strausz-Korngold 8.00: Faust- voordracht door Ds. E. J. v. d. Brugh 8.30: Haydn-concert. H.Rijnbergen (viool) en pianist 9.00: Voordracht door Ds. D. Bakker 9.30: Vervolg concert 10.00: Vrijz. Godsd. Persbureau 10.15: Lezing door B Verhagen 10 45: Gramofoonpl. 11.0012.00: Gramofoonpl. (VARA.) Huizen, 298 M. Uitsluitend verzorgd door de NCRV. 8 00: Schriftlezing 8.159.30: Gramofoonpl. 10.30: Zieken- dienst 11.00: Gramofoonpl. 12.15: Concert. J. Wolf (tenor). H. Hernlann (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello) en Mevr. R. A. v. d. HorstBleekrode (piano) 2 00: Wenken omtrent Babyverzorging 2.30: Concert „Hendriks" trio i vlooi, cello, pianoi 5.00: Fotographie-halfuurtje 5.30: Gramofoonpl. 6.00: Causerie door J. Steinvoort 6.30: Radiodokter 7.00: Tuinbouwpraatje. A. J Herwig 7.45: P.T.T.-kwartiertje 8 00' Concert door de H.O.V., o l.v. F. Schuurman 9.00: Visscherijpraatje door A. J. L. v. Looyen 9 3010.30: Vervolg concert 10.00: Vaz Dias 10.3011.30: Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgen wijding 10.50: Tijdsein. Berichten 11.05: Lezing 12.20: Gramofoonpl. 1.00: Orgelconcert door A. Biggs 1.50: Gramofoonpl. 2.45: Voor de scholen 4.05: Concert voor de scholen 4.50: Moschetto's orkest 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6.50: Soli voor blaas instrumenten (leden van het B.B.C.-or- kest) 7.10, 7.25 en 7.50: Lezingen 8.20: „Ann and Harold", hoorspel van Louis Goodrich 9.20: Berichten en lezing 9.55: Radio-militair orkest o.l.v. B. Wal ton O'Donnell, m.m.v. Phillys Scott en John Rorke (vocale duetten) o.a. selectie „Aida" Verdi en Entr'acte balletmuziek „Faust", Gounod 11.2012.20: Savoy Hotel Orpheans. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 8.05 en 12.50: Gramofoonpl. 8.20: Avondconcert O.a. Eine Nacht auf dem, kahlen Berge Moussorgsky en „Le Tombeau de Couperin" Ravel. Orkestleiding Eugène Bigot. Kalundborg, 1153 M. 12.05—1.20: Con cert uit Hotel Angleterre 2.204.20: L. Preil's orkest, m.m.v. S. Stein (zang) 7.207.35: Piano-recital door F. Jensen 7.359.35: Uitzending van de Vergadering der Ingenieursvereeniging 9.50—10.20: Concert door het Rafn-kwartet en solisten O.a. strijkkwartet nr. 4 van K. Riisager. Langenberg, 473 M. 6.257.20: Con cert uit Hamburg 11.1012.05: Concert uit Berlijn 12.251.50: Concert o.l.v. Eysoldt 1.50: Gramofoonpl. 4.205.20 Namiddagconcert 7.358.15: Yoshi- tomo-concert door het Werag-Kleinorkest o.l.v. Eysoldt 8,20: „Aber immer mit dem hohen Hut" hoorspel van G. Schwarz en S. Richards, c.a. 93511.20: Avond concert o. 1. v. Wolf. Rome, 441 M. 7.10: Gramofoonpl. 8.05: Operette „Das Dreimaderlhaus", Schubert-Berté. Muzikale leiding: Alberto Paoletti. RECLAME. 4.399 Het Jubileum van den Heer Riibenkamp te Oegstgeest. Wethouder H. W. Rubenkamp. Gisteren was het wederom een dag van herdenking nl. het 12'/2-jarig wethouder schap van den heer H. W. Riibenkamp. Was het eigenlijk de bedoeling van den heer Riibenkamp. dit feit onopgemerkt te laten voorbijgaan, meer ingewijden dach ten daarover anders. Reeds vroeg in den morgen werd door het gemeentebestuur den jubilaris een prachtig bloemstuk gezonden, dat gevolgd werd door een van de Commissarissen der N.V. Bouw- en Exploitatie Maatschappij Prins Hendrik- en Julianapark. In den middag kwamen de R.K. raads fractie en pastoor de Vetten hun geluk- wenschen aanbieden. Eveneens brachten de burgemeester, de heer A. J. van Gerre- vink, wethouder Zandbergen en de secre taris der gemeente de heer Reitsma een bezoek. Gedurende dezen dag mocht de heer Rübenkamp tal van telegrammen en feli citaties in verschillenden vorm ontvangen RECLAME. Prijzen van 20-30-45 en 75cent 4893 PREDIKBEURTEN. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Gem. (inwijding kerk Remise- straat) Vrydagnam. halfacht, ds. W. C. Lamain van Leiden. RIJNSATERWOUDE. Chr. Geref. Kerk:' Hedennam. 7 uur. ds. Heerma van Aalsmeer. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Noordbroek (toez.) dr. P. Glas te Scheemda. Te 's-Grevelduin-Ca- pelle C. van der Wal te Dirksland. Te Rid derkerk P. J. Steenbeek te Oudewater. Te Heukelum J. van Veen, te Muiderberg. Uitgesproken: P. H. Huigsloot Gzn., tuinder-bloemist, Roelofarendsveen B. 410, Gem. Alkemade. Rechter-Commissaris Mr. S. J. Pit; Cur. Mej. Mr. 't Hooft, Aalsmeer. "it het Engelsch door A. TREUB. kn ?eter was een toegevend vader. Een ■j™ dien zij uitsprak, stond gelijk met bevel voor hem, maar hij beant- lïï? kaar pogingen tot meer uitge- püen genegenheid niet, omdat hij niet boe hy dat doen moest. Hij had een boft leven en Enid had reeds lang ge- tevreden te zyn met zyn brommige jLjpbbeid, die hy toonde in de talrijke fcnenken die hij haar op alle moge- «ogenblikken gaf. «na begreep, dat de zaken van sir Peter genas naderden, zy wist, dat vyanden t°.°® hem heen sloten en zyn zich uit- F wende zaken en zyn eerzucht bedreig- eb zijn steeds veelvuldiger wordende «buien, het zien, dat zyn leege tyd kS? 'kuis steeds meer door zyn zaken genomen werden en dat dit hem i inspanning kostte, hadden een 'Wijk gevoel in haar wakker geroe st zij waakte met zorg over haar af- uten vaoer. d sir Peter het minste begrip gehad, bib dochter over hem waakte, dan luw ïaar tonder aarzelen uit huis ge- 0 nebben, want de trots der Braces «°b schande nooit verdragen heb- uelukkig voor hem maakte de trots Bii tes kem inderdaad blind. iiii - ongeduldig naar zyn dochter, Sj neuriënd de bloemen in de vaas j en na eenige oogenblikken met w^ers op de leuning van zyn stoel #5?, d te hebben, liet zijn geduld ditmaal in den steek. Houd er mee op, Enid! bromde hij. Misschien weet je het zelf niet, maar je hebt dat vervloekte deuntje nu al een uur gezongen! Wat heb je? Ben je verliefd? Op wien? antwoordde het meisje, het hoofd oplichtend, om des te beter de groene vaas met haar geurigen last te zien. Hoe zou ik weten op wien? snauwde hy, wetend, dat zij verwachtte, dat hy zeggen zou: Dien jongen deugniet, Eric Aimsbury. Zie je niet, dat ik probeer te lezen? verontschuldigde hij zich. Hij zwaaide boos met zijn courant en sloeg er mee op de leuning van zyn stoel. Maar het Is juist zoo'n aardig liedje, vader, en ik zing het zoo graag. Nu ik vind het niet mooi! Houd er dus als het je blieft mee op! Enid zuchtte met opzet diep en keek naar het weerspannige haar van sir Peter Zy had haar vader iets te zeggen iets nogal moeilijks en een liedje had haar de beste manier toegeschenen om niet te voldoen aan zijn verzoek om stilte, zy zette nog een bloem in de vaas en begon weer te zingen. Sir Peter verdroeg het bijna een minuut, toen werd hy driftig. Om Godswil, houd op! beval hy, zich omwendend in zyn stoel en zijn lippen staken strijdvaardig vooruit. Enid keek hem vriendeiyk aan. Uw manieren worden er niet beter op, vader, zei ze glimlachend. Jouw stem ook niet, lieve, antwoord de hij scherp. Hoe kan je verwachten dat ik mijn gedachten by elkaar houd terwyl jü voortgaat met dat eeuwige: da-aa- deda? Hij probeerde iets van de melodie te neuriën en Enid glimlachte aanmoedi gend. Heb ik niet genoeg zorgen zonder dat ik in myn onderbewustzyn passende woor den moet zoeken by zoo'n onwys deuntje? Ik ik dacht, dat U eigenlyk niet menschelyk genoeg was, om zoo iets te probeeren, vader, lokte zy hem uit. Sir Peter keek haar onderzoekend aan. Misschien niet, gaf hy koel toe. Enid liet haai' vader zich weer verdiepen in de marktberichten, totdat zy ver onderstellen kon. dat hij haar tegenwoor digheid vergeten had, toen vroeg zij kalm: En wat waren Uw woorden, vader lief? De juiste woorden zijn: „Love, wayward breezes tast. Leave than me and all is last. 1) Zij vouwde haar handen samen, en staarde met voorgewende verrukking naar het electrische licht. Sir Peter wierp zijn courant boos op zyde. Nog al onziiïnig voor de wys, brom de hy. Ik denk, vaderlief, ging Enid voort, terwyl zij met haar vingers door zyn weerspannig haar streek, dat U had: „Up go shares and so they ought, When sir Peter Brace has bought! 2) Zij lachte even en voegde er by: Ik vind het nog al knap bedacht. U ook niet? Neen! antwoordde sir Peter beslist, boos haar hand van zyn haar afschud dend. Wees verstandig, Enid. Aandeelen, die naar boven gaan? Hy reikte haar de cou rant, die hij terzyde gegooid had en hield haar die voor de oogen. Kyk eens! zei hij boos. Iedere onderneming, waarby lk be trokken ben, schynt mis te gaan! Kijk 1) Liefde door tegenwind geschokt, Als gy mij verlaat, is alles verloren. 2) De aandeelen stijgen, zooals behoort, Als sir Peter Brace er van gekocht heeft. eens naar de Tangaririkolen! Beneden pari! Dat is nooit voorgekomen! En kijk eens naar de boter Enid keek onverschillig, maar zy ver loor haar overmoedige houding, en sprak ernstig. Beteekent dat, dat U geld verliest, vader? vroeg zy. Dat beteekent, dat ik een massa geld verlies, antwoordde hy boos, achter in zijn stoel zakkend. Enid keek hem ernstig aan, want zy was op het punt om te zeggen, wat zij al lang had willen zeggen, en nu de gelegenheid om het te zeggen, zich eindelijk voordeed, vond zy het wat moeilijk de woorden te vinden. Ik ben bly het te hooren, vader, zei ze eindelyk op zachten onverschilligen toon. U krijgt het te gemakkelyk en het bezorgt U een geestelyke indigestie. En is het niet wat vreemd, dat een man met uw geroemde beginselen zich vernedert tot woeker? Sir Peter ging langzaam in stomme ver bazing rechtop zitten en lichtte zyn hoofd op alsof hij niet goed hoorde Toen Her innerde hij zich andere gelegenheden, waarbij Enid vreemde ideeën omtrent geldzaken had verkondigd, en hy kreeg weer macht tot spreken. Woeker? herhaalde hij op gedwongen toon. Mijn beste kind, een geldschieter is niet noodzakelyk een woekeraar. En, wat oiibetamelykheid aangaat, geloof ik, dat zelfs woeker in de gegeven omstandighe den gerechtvaardigd zou zyn. Het Huis Brace is niet anders dan door woeker ten gronde gericht, en zoo zijn grootheid door woeker hersteld kan worden Hy brak af en maakte een afwerende beweging. Maar er is geen sprake van woeker! snauwde hy Redelijke en gewone interest, ja. Woeker, neen. Maar er is nog de kwestie van den geldschieter, vader. Zulk een bezigheid.... Wat is een bank anders dan een geld- schietersinstelling, Enid? Bankier zyn is een fatsoenlijk ambt, nietwaar? En als een bank een fatsoenlyke instelling is, waarom zou de B.F.I. dan als minder fat soenlijk beschouwd worden? Zij vervullen beide dezelfde functies. Een bank wordt volgens strenge be ginselen bestuurd Sir Peter zette zulke buitengewoon groote oogen, dat Emd bang was, dat hij haar kwaad zou doen, en zij deed onwille keurig een stap achteruit. En wordt de B.F.I. dat dan niet? vroeg sir Peter met half verstikte stem. Wordt de B.F.I dat niet? Een oogenblik keek hij zijn dochter aan, alsof hij van plan was zich op haai' te werpen; toen spande hij zich in tot hij zijn gewone uiterlyk weer gekregen had en zonk vermoeid in zijn stoel terug. Myn beste kind, klaagde hij vriende- lyk. je schijnt de tegenwoordige omstan digheden niet te begrijpen. Dat kan ik je vergeven Veel anderen begrijpen ze ook niet. Maar ik wil, dat jij weet en gelooft, dat de Brace Finance and investment Company volgens normale en rechtvaar dige regelen bestuurd wordt. Je moet niet denken, dat, omdat ik soms hier in deze kamer zaken behandel, die eigenlyk in de City behandeld moesten worden, ik de grenzen van eerlykheid in zaken over schrijd want ik vermoed, dat je op zulke gelegenheden doelt, wanneer je spreekt van „strenge beginselen'Anders dan een bank heeft de B.F.I geen vaste uren voor de zaken en dat is een groot voordeel voor sommigen van de B FX- cliënten en een. dat ik niet van plan ben te bekorten. Onze rentestandaard is iets hooger dan die der banken maar onze risico is naar verhouding grooter. .(Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 9