Raadsveld's Kaashals Nieuwe Sloffen KAMER MEISJE V HAARLSTRAAT 33 „DE KLEINE WINST" Deken cadeau Alleen Haarlemmerstr. 51 Makelaarskantoor H, D. v. WELZEN MANTELS en COSTUMES C, TH. BREEBAART en ZOON. EET NU ROOKWORST ROOMBOTER 49 Edammer 40 j5 Geldersche Ham 25i TELEFOON 2019 SPREEKCEL. VISSCHERIJBERICHTEN. KLEINE KOSTEN - LAGE PRIJZEN OPGELET Groote Versche Eieren 10 stuks pitf. St. Barbara vereeniging. jield de St. Barbara-vereeniging Vergadering onder leiding van «jtter den heer G. Niersman, die iing opende met gebed, waarna Claris de heer Th. Bergman, het Cjc las. Hij memoreerde de ver- Jje' feiten, de vereenlging betref- je penningmeester, de heer B. j bracht het financieel verslag uit, Br bleek dat de rekening sloot met saldo van 1 88.86, hetgeen ge- het bezit der vereeniging dit "tot een saldo van f. 512.53 De werd door een commissie van V nagezien en in orde bevonden, jestuursleden werden herkozen de I Th. Bergman en M. G. Opdam en Ito de vacature v. d. Ploeg de heer »y. morzitter deelde de vergadering jat het bestuur er over denkt, een Kgekleede jassen aan te koopen. op- 1 dragers alle een zelfden jas zouden I bij een begrafenis. Lt bespreken van nog enkele zaken voorzitter deze vergadering met GEMEENTERAAD. bewoners Molenlaan Voor- i Bijz. Scholen Opcenten-af- [jfing, staking der stemmen ime-uitgaaf „Voorschoten ■eindiging Werkverschaffing. rad kwam in openbare zitting bij pratter de heer E. Vernède, Bur- r. Afwezig de heer D. de Jong ilsgeving. Na opening der open hing worden de notulen der vo- Igadering door den w.n. secretaris ren en onveranderd vastgesteld, lisgeving worden aangenomen lag van de commissie voor Midd. over het internaat Wullings [ére 5-jarigc H B S enkele mlssi- j Ged. Staten waarbij toegezonden fcurtie raadsbesluiten; een verslag openb. lag. school (Dorp; over r 1931; een missive van de Vrijw. racht met dankbetuiging voor de [de subsidie; een verslag van de isie tot wering van schoolverzuim; ,-verbaal van opname van kas ten van den Gemeente-Ontvanger fmissieve van het bestuur van de jig van Nederl. Gemeenten in- l instellen van een apart Ministerie idbouw waarin zij melden, dat, ge let doel van de Vereeniging minder weg ligt van deze vereeniging in een verzoek tot de Kroon te rich- arbij zij geenszins willen geacht belangstelling voor de zaken vpn dbouw te missen. ter J. J. Dijkman is door dit ant- tleurgesteld. Het ligt niet op den i deze beeren, zij voelen er wel maar schuiven 't van zich af. in zij dan wel? De voorzitter zegt beer Dijkman er nader op terug ten. waar dit punt nu niet in be- :g is. 't Is een ingekomen stuk (e de raad in kennis wordt ge iden van B. en W. wordt gestelG >p nader te adviseeren een advies l. Oltshoorn e. a. bewoners van liaan, waarin zij verzoeken voor wagens een andere standplaats ijzen; om de vuilnisbelt een af- te maken i waardoor deze geen teer kan doen als kinderbewaar- brandstichting enz.); de vuilnis- bepaalde uren te sluiten voor on to. een onderzoek te gelasten it bewaren van mest op de los- het bewaren of mest laten liggen osplaats des Zondags; de vervui- een urinoir; verbetering aan te aan de Molenlaan en te verbie- vervoeren overdag van afgekeurd aanleiding van een missive van aten zijn, behoudens enkele re- jzigingen, enkele veranderingen legrooting aangebracht. Volg. 336 iene uitgaven is gewijzigd van .43 in f. 15310.26. De totaai-ont- ti en uitgaven van den gewonen alsmede de totaal batige en na- sloten worden daardoor resp. ge- op f. 249917.37 en f. 133049.07. Al- agevonden. 4e besturen der bijzondere scho- t Lager en U. L. onderwijs werden en ingediend om voorschot op ver en overeenkomstig ex. art 101 et 1920 voor dienstjaar 1932. Inge- irt. 103, 3e wordt hoogstens 80"/» 1 van hetgeen terzelfder zake voor 'eenkomstige openb. lag. scholen igeven over het laatste dienstjaar de rekening is gesloten. Beslo- tdt te verleenen aan de Vereeni- ot het Instandhouden van een voor Chr. Lager en D. L. onder nier i. 4000.ex. art. 101 1 en ex art. 101 9 tezamen f. 4277.20, en in 4 termijnen: aan de R.K. Meisjes school f. 2399.36: aan de R.K. Meisjes school I. 2161.98 ex art. 101 1 en f. 277.20 ex art. 101, 9 tezamen f. 2439.18; R.K. Meisjesinternaat huize Bijdorp afd. gew. L.O. f. 372.50 ex art, 101. 1 en f. 277.20 ex art. 101. 9 tezamen f. 649.70. R.K. Meis jespensionaat huize Bijdoro U. L. O. f. 625.75. In verband met een bijgevoegde afre kening en verantwoording van het bestuur der Chr. School van geinde schoolgelden gedurende 19301931 worden ontheffin gen verleend wegens afschrijving of ziekte en het bedrag aan de gemeente verschul digd vastgesteld op f. 1608.05. Naar aanleiding van het voorstel van de heeren J. J. Dijkman en W. G. Duynis- veld, om af te schaffen de opcenten op de ongebouwde eigendommen, merken B. en W. in hun prae-advies op, zonder thans nader op dit voorstel in te gaan, dat wan neer mocht worden besloten om deze be lasting af tc schaffen, daarvoor een an dere bron van inkomsten in de plaats ge steld zou moeten worden. Immers het is nu toch wel duidelijk dat de tegenwoordige crisistoestand nog ge- ruimen tijd zal voortduren. Daarom is, zal belastingverhooging zoo mogelijk worden voorkomen, naast bezuiniging, behoud van bestaande inkomsten noodzakelijk alleen op deze wijze bestaat de mogelijkheid de begrooting zonder belastingverhooging in evenwicht te houden. Daarom komt het B. en W. voor. dat de behandeling van het bovengenoemde voorstel moet worden uitgesteld tot de behandeling van de be grooting van 1933. als wanneer onder de eogen kan worden gezien, welk beeld de financieele toestand der gemeente als dan vertoont. De heer J. J. Dijkman noemt de opcen ten een groot onrecht dat reeds veel te lang heeft bestaan. Het gaat om een be drag van f. 800.In een vorige zitting is de gemeentefondsbelasting niet ver laagd, dat wilden B. en W.. dus dit voor stel moet nu gemakkelijk gaan. De voorzitter zegt dat sedert het voor stel van B. en W. veel is veranderd en achteraf gezien het nu misschien wel goed ls, dat dit voorstel toen niet is aange nomen. Het is een foorstel van B. en W. om te verdagen, thans heeft het toch geen nut. de biljetten zijn reeds uitgereikt. Nadat nog enkele andere leden hunne meerling hebben uitgesproken, wordt over gegaan tot stemming. Aangezien de stem men staken 5 tegen 5 zal in een volgende zitting worden overgestemd Tegen het voorstel van B ei. W. waren de heeren Duynisveld, v. Leeuwen. Dijkman. Koot en Verboom. Besloten wordt een straat in aanleg achter het Burgemeester Vernèdepark, die loodrecht staat op de Noortheystraat te noemen „Stadwijkstraat." Volgens besluit van 2 Febr. 1925 werd met de N.V. B.ank van Nederl. Gemeenten een rekening-courant overeenkomst aan gegaan. Deze overeenkomst heeft onafge broken bestaan. De N.V. Bank van Ne derl. Gemeenten deelde mede dat het wenschelijk zou zijn te splitsen in één voor gewone en één voor buitengewone uitgaven Gewoon is doorloopend noodig daar leder jaar op bepaalde tijden kasgeld noodig is. Bij een overeenkomst voor buitengew. uit gaven is zelfs niet bij benadering te zeg gen hoe groot het -max. crediet gemiddeld moet zijn. Hoogst waarschijnlijk bestaat er aan een zoodanige rekening-courant- overeenkomst, dit jaar geen hehoefte. Besloten wordt een rekening-courant overeenkomst voor gewone uitgaven aan te gaan met een maximum van f. 23900. 4 Sept. 1925 werd besloten met het Hoofd bestuur der posterijen en telegrafie een overéénkomst aan te gaan waarbij in de poststempels van het postkantoor alhier een aankondiging werd geplaatst met be trekking op het wonen in deze gemeente Hiervoor werd f. 200 per jaar betaald. Thans hebben B. en W. een aanbieding gekregen van een uitgever te Vlaardingen iNat. Uitg. en Reel. Bureau. Nieuwe Kerk straat 8. Vlaardingen) en geven zij hier van kennis aan den raad. Nader overleg heeft er toe geleid dat de gemeente door in den een of anderen vorm f. 50 of f. 75 beschikbaar te stellen, zich de uitgave van een boekwerkje zou kunnen verzekeren. Ongetwijfeld zal dit velen kunnen opwekken zich hier tc ves tigen.' 't Is meer als blijk van belang stelling dan als een min of meer belang rijke bijdrage te beschouwen. B en W. willen de kostbare reclame op dé poststempels beëindigen. Deze heeft 7 jaar geduurd en afwisseling is daarom wel eens gewenscht. terwijl bovendien een in dezen tijd niet onbelangrijke besparing wordt verkregen. De heer J. J. Dijkman is tegen het uit geven van dit bedrag, wanneer de ge meente geen geld kan missen, is een der gelijke uitgave eveneens niet noodig. Bo vendien betwijfelt hij of de menschen in Voorschoten komen wonen door het lezen van een boekje. De Voorzitter toont de bezuiniging aan van f. 200.per jaar uitgave naar f. 75 in eens. Er is een zuinigheid die de wijs heid bedriegt en men moet het gemeen tebelang zien. De bevolking is vooruitge gaan. Verdere kosten zijn er niet. De uit gever zorgt voor verspreiding en wat over is krijgt de gemeente voor toezending aan hen die zich willen vestigen. De heer D. Limburg kan met het voor stel meegaan en zegt dat er b.v. in zou kunnen staan „iets over de scholen en de industrieën." Dc heer J. Braggaar ziet in grooter aantal inwoners voordeel voor de belas ting en neringdoenden. Tenslotte wordt «jjeze post goedgevonden. Aan de bouwers Wassenaar en Balfoort wordt, verkocht een strook grond van 1174 vierk. Meter aan de Oranjekade voor f. 5 per vierk. Meter, waarop huizen worden gebouwd. Uit de beantwoording van een vraag van den heer J Braggaar blijkt dat een voorl. koopcontract was opgemaakt, een bouwvergunning was verleend en de bouwefs zijn begonnen terwijl deze ver koop door den raad nog niet was goed gekeurd. Hierdoor zouden eigenaardige toestanden kunnen worden geschapen. Nadat enkele -besluiten Comptabiliteit zijn genomen, wordt begonnen aan: Be ëindiging werkverschaffing. Het voorstel van B. en W. luidt om 12 Maart o.s. de werkverschaffing te doen beëindigen voor ongehuwden en gehuwden zonder kinderen en 19 Maart a.s. voor ge huwden met kinderen. Uitgegeven zal er dan zijn ongeveer f. 6000 zoodat voor het begin van den winter slechts f. 1000 zal overblijven. Dit voorstel heeft de heer J. Braggaar ten zeerste verwonderd er is niets tegen overgesteld. De diepte der crisis hebben wij nog niet gehad, het cijfer der werk loosheid neemt toe. Spr. vraagt aan den raad: mogen wij hen die zonder inkom sten staan, loslaten? Crisis-comité of diaconieën kunnen deze taak niet over nemen. Spr. vraagt of in het bedrag van uitgaven is begrepen de post verbetering Kattenlaan en of er geen regeling ls te treffen. De heer L. v. van Leeuwen sluit zich aan bij de woorden van den heer Brag gaar. Ook de heer D. J. Limburg vraagt wat zullen B. en W. doen? De voorzitter deelt de leden mede dat ae werkverschaffing, die alleen in den winter is, zal moeten eindigen omdat er geen werk meer is voldoende voor 50 men schen. Het verschil met verleden jaar is niet zoo groot, toen waren er 50 en nu 52. B. en W. zijn optimistischer dan de spr.'s. Zij zien de noodzakelijkheid van 'n steun regeling nog niet in. maar willen de vra gen in overweging nemen indien daartoe aanleiding is. De heer D. J. Limburg vraagt of er geen steunregeling is te treffen volgens de nor men van de rijksregeling. Indien er een steunregeling is. kunnen er eischen gesteld worden. De heer J. Braggaar doet 't wel aadig aan dat B. en W. niet geheel afwij zend staan tegenover zijn vragen. Werk zoeken moeten zü altijd doen want wan neer dat gevonden is. zijn de inkomsten vergroot en men kan 't toch beter bij een werkgever verdienen Spr. ziet den toestand slechter in dan verleden jaar. er worden iederen dag nog menschen ontslagen. Ten slotte zegt spr tot den Voorzitter: ..Men noemt U zoo dikwijls inplaats van Burgemeester, de ..Burgervader." Wil dan nu zijn een Burgervader voor Uwe kinde ren uit deze gemeente, bekijkt deze vra gen met ernst. Hij heeft het vertrouwen dat er iets zal gebeuren en zich daarom bij het voorstel neerleggen. De heer L. J. van Leeuwen is er tegen stander van om de menschen te verwijzen naar de kerkelijke armbesturen. De heer D. J. Limburg wil de werkgevers ter I plaatse, alleen menschen aan het werk la ten zetten door bemiddeling van de cor respondente van de arbeidsbemiddeling. Het is ook het belang van de werkgevers dat de werkzoekenden zoo spoedig moge lijk aan het werk gaan. Nadat ten slotte nogmaals door den voorzitter is verklaard, dat B. en W. alles in ernstige overweging zullen nemen wordt het voorste! goedge vonden. Tenslotte: Reclames schoolgelden wor den in besloten zitting behandeld. WARMOND. BESPREKING WINKELWEEK. Zal ill Augustas gehouden worden. Daartoe uitgenoodigd voor een voor het doel samengesteld comité, had in Hotel „De Stad Rome" een bijeenkomst plaats van winkeliers teneinde te komen tot het houden van een winkelweek. De opkomst was zeer bevredigend. De voorzitter van het comité, de heer F. Slager, heette de RECLAME. 4900 De TIP dee TIPS Uw merk is GIBBS l Scheerzeep. want SCHOONER SCHEREN? GIBBS probeeren! GIBBS Scheercrème. aanwezigen hartelijk welkom inzonder den heer v. d. Eerden, voorzitter van Lisse Vooruit, die bereid gevonden was het comité van advies te dienen met het be ramen van de desbetreffende planner.. Spr. wees er op, dat het gemeentelijk bureau v. Vreemdelingenverkeer, althans voor wat de werking in het dorp zelve be treft. is opgeheven. In de Hanze, aldus spreker, gingen weldra stemmen op om nu zelf de zaken eens aan te pakken en een comité in het leven te roepen, dat po gingen in het werk zou stellen dit jaar te komen tot een winkelweek. In duidelijke bewoordingen zette spreker uiteen wat nu eigenlijk de bedoeling was van zoo'n win kelweek. Met leede oogen zien wij velen naar de stad trekken om daar hun in- koopen te doen. Is dit wel noodig? Kunnen de winkeliers én door hun étalages en door hun prijzen hun waren niet zoo aan trekkelijk maken, dat niet meer buiten de gemeente behoeft te worden gekocht? Mochten wij iets in dezen kunnen berei ken. dan reeds is het goed recht van een winkelweek bewezen. In dezen tijd van economische depressie is het een plicht van iederen middenstander krachtdadig mede te werken aan plannen, die het be staansrecht van den middenstand ver sterken. Het comité heeft zich bij het or- ganiseeren van een dergelijke week uit sluitend laten leiden door de gedachte, dat men de kijkers in deze week niet vóór maar in den winkel moet krijgen. Om dit doel te bereiken, heeft het Comité ge meend bonnen beschikbaar te moeten stellen, opdat een ieder in de gelegenheid zal zijn aan den navolgenden wedstrijd deel te nemen. Deze bonnen zijn niet hoo- ger gesteld dan f0.25. Een ieder aldus spr., die dus tijdens de winkelweek in een win- ftel, welke aan de winkelweek mededoet, iets koopt, krijgt voor elke f. 0.25, die hij besteedt, een bon cadeau. Door de winke liers worden prijzen beschikbaar gesteld, welke onder de houders van de bonnen worden verloot, met, dien verstande, dat elke winkelier voor zijn eigen zaak prijzen beschikbaar stelt. Maar bovendien worden door het comité eveneens prijzen beschik baar gesteid. die worden verloot onder de gezamenlijke bonnenhouders. Een persoon kan dus een prijs van zijn winkelier en een prijs van het comité winnen. Reeds hebben met de besturen der beide mu ziekkorpsen besprekingen plaats gehad en deze besturen hebben gaarne hun mede werking toegezegd. Zij zullen te dezer zake overleg plegen met hun leden. Het comité kan echter, aldus spreker, nog niet met een Volledig programma komen, omdat het nog niet weet of de winkeliers met het idee sympathiseeren en bereid zijn tot medewerking. Hierna was het woord aan den heer v. d. Eerden, die het groote nut van een win kelweek uiteenzette. Wat wij van den heer v. d. Eerden te hooren kregen, heeft onze verwachtingen voor een winkelweek in deze gemeente hoog gestemd. Wij welen of wij uit de school klappen indien wij het een en ander speciaal oo finan cieel gebied van de laatstgehouden win kelweek in Lisse vertellen. Maar dat in d»ze zenieente, door de winkeliers, die aan de winkelweek hebben deelgenomen, tij- i:*as deze periode voor f. 72.000 werd om gezet, zou de grootste pessimist en de nc.ait ontbrekende opposant in vuur zet ter. Geen wonder, dat de voorzitter niet veel meer aan zijn betoog behoefde toe te voegen, om de aanwezigen voor een der gelijke week te vinden. Bijna alle aanwe zigen verklaarden zich bereid de pogingen van het comité te steunen, zoodat wij dus ir. Augustus a.s. een winkelweek zuilen krijgen, waaraan niet veel zal ontbreken. De Wermondsehe winkeliers zullen toonen dat ook zij de bakens kunnen verzetten als het getij verloopt. De ingezetenen zullea zeer zeker deze geste der winkeliers op prijs weten te stellen door dikwijls en veel in hun zaken te koopen. De voorzitter deelde mede, dat als secre taris en penningmeester zouden optreden de eren S. G. van Stijn en J. Uit den Boogaard, terwijl het bestuur van het comité gaarne bereid was aan een ieder, die zulks verlangde, nog nadere inlich tingen te verstrekken. Wij zullen zeer zeker nog gelegenheid hebben op een en ander nader terug te komen, wanneer het. feestprogramma de finitief zal zijn vastgesteld. Doch thans reeds wenschen wij het ijverige comité van harte succes! Moge de winkeliers thans toonen, dat zij hun groot belang in dezen tijd begrijpen. WASSENAAR. ERNSTIGE AANRIJDING. Eén doode, één gewonde. Tegen negen uur heeft hier gisteravond een ernstige aanrijding plaats gehad. Dr. B.. arts te dezer plaatse, reed met zijn auto in op een viertal voetgangers, eenigc werkiooze Amsterdammers, die vanaf Rot terdam, waar zij den voetbalwedstrijd had den bijgewoond, te voet naar de hoofd stad terugkeerden. Een hunner brak een been en bekwam eenige ernstige verwon dingen. een ander een hoofdwond, terwijl hij over pijn in den rug klaagde. Zij wer den beiden naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De twje anderen kwamen met den schrik vrij. Waarschijnlijk heeft dr. B. de voetgangers niet of te laat ge zien. Naast den rijweg ligt een breed rij wiel- en wandelpad, waarvan voetgangers bijna altijd gebruik maken, daar het auto verkeer op dit punt steeds zeer druk is. Dr. B. heeft, in samenwerking met dr. Baart de la Faille de eerste geneeskundige hulp verleend. a Nader vernemen wij, dat de ernstig ge wonde P. in den afgeloopen nacht aan do gevolgen van zijn bekomen verwondingen is overleden. Omtrent den toestand van den lichtge wonde A. kon men ons nog geen nadere inlichtingen verstrekken. De beide andere Amsterdammers, K. en E. zijn hedenmorgen naar hun woonplaats teruggekeerd. De oorzaak van het ongeval moet ge zocht worden in het feit, dat de vier wan delaars op den straatweg liepen met de bedoeling een auto aan te houden om vergunning te vragen te rijden. Bij het ingestelde onderzoek bleken de remmen van de auto uitstekend te func- tionneeren. ZEVENHOVEN. Benoemd is tot onderwijzeres aan de Chr. school alhier, mej. M. P. van Gar deren te Baarn. RADIOKLACHT. Een bewoner van huize „Rustoord" in de Genestetstraat verzoekt verbetering te willen brengen in den toestand der daar op aangebrachte antemie, welke vooral des nachts zeer hinderlijke geluiden voort brengt. IJMUIDEN, 3 Maart. VISCHPR1JZEN. Tarbot per K.G. f. 1.25—0.85, Griet per kist van 50 K.G. f. 50— 25, Tongen per K.G. f. 2.10—1.05, Groote Schol per kist van 5(1 K.G. f. 19.50-18, Middelschol f. 23 50-22, Zctschol f.27—23, Kleine Schol f. 27.50—S, Bot f. 6-2.80, Schar f. 18—4.05, Tongschar f. 27.50—17, Roggen per 20 stuks f. 20—13.50, Vleeten per stuk f, 2.50—2.40, Pieterman on Poontjes per kist van 50 K.G. f. 18—460, Groote Schelvisch f.32—27, Middel Schel- visch f. 31—26.50, Kleinmiddel Schelvisch f. 25—21, Kleine Schelvisch f. 22—8, Kabel jauw per kist van 125 K.G. f. 40—28, Gul len per kist van 50 K.G. f. 16—8, Lengen per stuk f. 2.50—0.88, Heilbot per K.G. f. 1.10—0.85, Wijting per kist van 50 K.G. f. 5.503.10, Koolvisch per stuk f. 0.80-0.24. Aangekomen 7 Stoomtrawlers: R.O. 1 met f.1171, IJM. 120 met f.2640, IJM. 197 met f.2992, IJM. 18 met f.3438, IJM, 147 met f.1907, IJM. 104 met f.1057, IJM. 177 met f.1995. 3 beugers: V.L. 167 met f.1376, V.L. 39 met f.911, V.L. 80 met f.935. 6 loggers: SC-H. 196 met f.553, -SCH. 250 met f.671, K.W. 16 met f.552, K.W. 167 met f.724, K.W. 19 met f.679, K.W. 69 met f.717. 3 Deensche kotters: E. 471 met f.7171, E. 542 met f. 1214, E. 142 met f, 748. BEËEDIGD MAKELAAR heeft o.a. aan te bieden E KOOP: Het perceel Steenstraat 39, waarin thans :Testigd is Café en Concertzaal „Concordia": tbrieksgebouw aan de Maredijk; Heerenhuizen aan 1 Cobetstraat Oude Singel en Oude Vest. Kleine iddenst andswoningen aan den Lage Morschweg. "opsom f.4000. to geschikt voor solide en voordeelige geldbelegging: eenige nieuw gebouwde beneden- en boven in aan den Lage Morschweg te Leiden. Kaop- f.6000.—. Huuropbrengst f.624.p. j. Twee toeden- en bovenhuizen aan de Pasteurstraat, "topsom f. 11.000.huuropbr. f.1094.p. j. Bene- en bovenhuis aan den Oude Singel, Koopsom 1000.—, huuropbr. f.650.p. j. Kleinere percee- tot koopprijzen van f. 4000.aan de Hoogl toacht, Hoogl. Kerkkoorsteeg, Voldersgracht, iegr.. Houtmarkt, Heerénsingel, Lusthoflaan. enz. HUI» of TE KOOP: Het Winkelhuis Haarlemmer- 170: de Heerenhuizen Séhelpenkade 64. De 'festraat 16. Hoogewoerd 89. Breestraat 89 en itiiburgerweg 43. Het Fabrieksgebouw Heeren- ':!l- nos. 61. 63, 65, 07. Ook in gedeelten Winkelhuls Hoogewoerd naast de Gruijter ~P. j.; Winkelhuis Nieuwe Rijn 31 f.600.p. j.: totalis Hooge Rijndijk 200 f.600— p. j.: Heeren- ■lantsoen 27 f.900.p. j.; Heerenhuizen Hoog' "ik 27 en 29 f.1100.p. j. Benedenhuis Oud; 1 f 500.p. j.; Twee Bovenhuizen aan de Rozenstraat f. 37.50 p. maand. Bovenhui: IR eg 158a f-3S— P- maand. Groot Pakhuis aan C ,e,)kade f 600— p. j. Winkelhuis Haarlstraat 72 PE SINGEL 220. .- TELEFOON 2774. INLICHTINGEN KOSTELOOS. 4933 voor IN RUIME KEUZE EN ALLE PRIJZEN. EIGEN ATELIER voor DAMESKLEEDING MARE 92 - LEIDEN TELEF. 544. Verpleegster zoekt waar Telefoon a'.nwezig is. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 4950. Oaat gij trouwen, verhuizen of schoonmaken, hom dan eerst naar l'e adres voor karpetten. Vloerzeilen, Gordijnen, Loopers, Tafelkleeden enz. Hebt gij een Bedstel noodig (alleen piima kwaliteit), als reclame geven wij bij elk compleet Bedstel een (schuin t.o. City-Theater). J3793a l*F"" Vloerzeilen bij ons gekocht, worden gratis gelegd. gevraagd voor bet kantoor. Leeftijd ongev. 15 jaar, sollici tatie per zelf geschreven brief, met opgave waar op school geweest, aan N.V.' F. PIECK Haarlemmerstraat 228. 4945 Maar dan van J. A. TIELKEMEIIER voor 30 ct. p. pond. JAN VOSSENSiEEG 55. 6784a Vanaf beden verkoopen wij tegen zeer lage prijzen piima VARKENSVLEESCH Haas-carbonade 40 ct. p. Schoftcarbonade 30 ct p. Speklappen 15 ct. p. Fricando 55 ct. p. Rollade50 ct. p. Prima Rookworst 30 ct. p. Beleefd aanbevelend. 6786a P. RIETHOVEN Haarlemmerstr. No. 250. PRIMA Cent per pond De Fijnste Cent per pond Cent 3—2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7